Joop Dam: landschappen, stillevens Lezers schrijven. I Veel reizen door Europa en Nederland nvsmogelijkheden rniddenstandshedrijf f a - v Voorlicht! voor het WOKIMBINBICHTINBI Kleiweg 27 Gouda iel.32121 Geen kritiek Benoemd Tennisclubs zitten „vol” Aanrijdingen Niemand behoeft te blijven ongewisse HUUR met recht van koop ai EXAMENS EXAMENS Zwemdiploma's HUUR Pagina 4 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN Examinator in Expositie bij Veldwijk tot 8 juli üi iii Ouderraad heeft adviserende taak Ouderbijeenkomst Th. Thijssenschool GESPECIALISEERD in STIJLMEUBELEN I I Tweetal Beroepen dominee bezoekt {gemeente MENSEN DIE HET WETEN, KIEZEN I- hoge ïnruilwaarde voor Uw oude PIANO of ORGEL. I I fWuRLlTzERj Verkoop van industrieterrein F oetbalwedstrijd E.I.M. C.O.M. Demonstraties a ELECTRONISCHE ORGELS a Dus ook vaders kado van V HOLLANDS HART 16 juni 1966 bnk van de modellen 1966 te Rotterdam De ouderraad bestaat uit de heren J. L. van Heteren, W. C. van Zetten en mevrouw N. Spekman-van Haren (Zevenhuizen) voor de Prof. Ph. A. Kohnstammschool, de heer J. P. van Straalen en mevrouw N. van Geloo- ven-Lensen voor de Jan Ligthart- school, de heer A. P. de Graaff en mevr. R. Kelderman-de Boer voor de Theo Thijssenschool, mevr. L. Bij- kerk-van Waard en de heer M. Vink voor de Klaas de Vriesschool. Verder sans rancune André van Helden samen met de Overheid of door de Overheid alleen in het leven zijn ge roepen. TUINGIETERS 3.50 LANGE SCHOENGL1PPERS 3.75 KOP EN SCHOTELS 1.35 FRESH-UP 2.25 I I I I I I I I I te Rotterdam i dagelijks van 10-14 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Meneer de redacteur, bij de be ëindiging van mijn expositie Boek handel Veldwijk, bleek dat er geen enkele recensie is gepubliceerd over mijn werk ook niet in uw blad. Ik behoef u niet te vertellen hoe te leurstellend dit voor mij is - gewend aan uitvoerige en zeer positieve cri- tieken in de grote landelijke bladen en zelfs in de buitenlandse pers. Te meer teleurstellend is dit voor mij, nadat aanvankelijk in uw blad (18 mei j.l.) een vriendelijk en zelfs vrij uitgebreide aankondiging werd afge- WADDINXVEEN De heer M. C. Kloet, firmant van het schildersbe drijf P. W. Kloet in Waddinxveen, is benoemd tot examinator bij de exa mens van de Stichting Landelijke Vakopleiding Schildersbedrijf die dit jaar van 15 tot en met 22 juni in Gouda zullen worden gehouden. WADDINXVEEN De heer H. G. Ernest uit Dinteloord is benoemd tot onderwijzer aan de Rooms katholieke Sint Jozefschool. WADDINXVEEN De heer A. v. d. Vliet, adjunct-commies bij de be drijven is benoemd tot adjunct-com mies A bij het gas- en waterleiding bedrijf van de gemeente Amstelveen. MOERKAPELLE Ds. C. Mole naar, pred. Geref. Gem. in Moerka- pelle, staat op het tweetal in Rotter- dam-Zuidwijk. WADDINXVEEN Ds. G. West land uit Wierden (Ov.) die is beroe pen voor de derde predikantsplaats van de Nederlands Hervormde Kerk, in de Oranjewijk zal a.s. dinsdag met zijn echtgenote een bezoek aan de Oranjewijk brengen, ’s Avonds om half acht zal in het gebouw Bethel een kennismakingsbijeenkomst wor den gehouden. Volgende week zon dag zal de beroepen predikant voor gaan in de kerkdienst van de Brug- kerk om half zeven. De 43-jarige dominee stond vanaf 1957 in Driesem en vertrok vandaar vier jaar later naar zijn huidige standplaats. Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie 1966 bij de Wurlitzer-importeur: Twee van Joop Dam’s mees terwerkjes: boven een tekening van de scheepswerf Honfleur, onder een aquarel van een schuit bij Hoogaars in lerseke (1963). WADDINXVEEN De vier Wad- dinxveense tennisbanen worden thans zo intensief bespeeld, dat de van deze banen gebruik makende verenigingen voorlopig een ledenstop hebben moeten instellen. (Helaas kan onze krant, mede op economische gronden, nog niet, zoals grote dagbladen, beschikken over des kundige en objectieve kunstcritici. Wanneer er kunstuitingen in onze gemeente zijn, waarvoor wij menen op grond van onvoldoende deskun digheid onzerzijds niet te kunnen oordelen, dan achten wij het beter het oordeel over te laten aan de be zoekers van deze kunstuitingen. Wel zullen wij steeds, zoals ook met de expositie van briefschrijver, de kunst uitingen uitvoerig aankondigen en zakelijk verslaan, omdat ook wij gro te waarde hechten aan het sociale aspect van deze evenementen. Red.) WADDINXVEEN Aan de raad wordt voorgesteld een industrie terrein ter grootte van 1280 vier kante meter aan de Noordkade te verkopen aan de N.V. Handelson- derneming G. J. Bakker te Boskoop voor een bedrag van 51.200. Let wel: I I wat de instellingen en diensten be- i treft moge nog worden opgemerkt, i dat deze door de Centrale Oranisa- ties van het midden- en kleinbedrijf WADDINXVEEN In de Theo Thijssenschool is maandagavond een (druk bezochte) bijeenkomst gehou den voor de ouders van de leerlin gen van de nieuwe eerste klas. De voorzitter van de oudercommissie, de heer A. de Graaff hield een korte openingstoespraak, waarin hij de le den van de commissie aan de ouders voorstelde. De voorzitter vertelde voorts het een en ander over de taak en functie van de oudercommissie. Het hoofd der school, de heer C. M. Visser, gaf na de toespraak van de heer De Graaff een uiteenzetting over allerlei schoolaangelegenheden met betrekking tot de leerlingen en de ouders. In de pauze werd het klas lokaal van de nieuwe eerste klasser- tjes bezichtigd. De daar tentoonge stelde boeken en schriften gaven de ouders een indruk van wat hun kin deren te doen zullen krijgen. WADDINXVEEN Twee licht ge wonden en grote materiële schade waren eind vorige week het resultaat van een b otsing tussen twee brom fietsen op de hoek van de Juliana v. Stolberglaan en de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De heer O.H. uit Wad dinxveen verleende zijn tegenligger geen voorrang, sloeg na de aanrijding over de kop en sloeg vervolgens op ’n geparkeerd staande auto. Beide brom fietsen en de auto werden bescha digd. Er gebeuren op dit kruispunt meer ongevallen. WADDINXVEEN De heer L. de Jong uit Waddinxveen werd zater- avond zwaar gewond toen hij op de Sniepweg onder het spoorwegviaduct met zijn motor slipte en ongelukkig op het wegdek terecht kwam. Dokter J. W. H. Helleman, die eerste hulp verleende, constateerde twee breuken in het linker been, een gekneusde linkerschouder en enkele schaafwon den. De heer De Jong werd overge bracht naar het Van Itersonzieken- huis in Gouda. WADDINXVEEN Uit de o uder- commissies van de drie openbare la gere scholen en de openbare ulo school van Waddinxveen is onlangs een uit negen leden bestaande ou derraad gevormd. Deze ouderraad, tot de vorming waarvan de gemeen teraad vorig jaar besloot, zal het trait d’union zijn tussen de oudercommis- sies van de scholen en het gemeen tebestuur als het gaat om wensen en plannen m et betrekking tot het openbaar onderwijs. Ook zullen de algemene problemen door deze ouder raad besproken kunnen worden. De ouderraad heeft derhalve een advi serende taak. In tegenstelling tot de lagere scho len, die elk twee vertegenwoordigers in de nieuwe raad kregen, heeft de ulo drie afgevaardigden. In deze „fractie” komt het streekkarakter van de ulo tot uitdrukking omdat één lid van buiten Waddinxveen komt. In een vergadering die op 29 augustus a.s. zal worden gehouden, worden de functies verdeeld. De ondernemer in het midden- en kleinbedrijf, die zich wil handhaven moet „bijblijven”. De snelle ontwikkelingen moet hij op de voet volgen. Hij moet voorts een groot aantal functies en eigenschappen in zich ver enigen. Een en ander maakt, dat een goede voorlichting voor de midden- standsondernemer onontbeerlijk is. Gelukkig staat hem voorlichting in velerlei vorm ten dienste. Allereerst mag worden genoemd de voorlichting die wordt gegeven door particuliere instellingen en commerciële organi saties. Daarnaast zijn er nog enkele instituten werkzaam, die de onder nemer op hun „eigen” terrein voorlichting en informaties kunnen ver strekken. Op het terrein van de overheids voorlichting aan het midden- en kleinbderijf is, naast de Economi sche Voorlichtingsdienst (exportmo gelijkheden) en de Rijksnijverheids- dienst (technische voorlichting), in het bijzonder de dienst van de Rijks consulenten voor het Midden- en Kleinbedrijf en Toerisme werkzaam. In het hierna volgende zullen wij de verschillende voorlichtingsinstellin- gen en diensten met een korte om schrijving van hun taak, de revue laten passeren. Zaak is, dat de on dernemers ’n nuttig gebruik maken van de hun ten dienste staande voorlichtingsmogelij kheden. Wat de instellingen en diensten be drukt. Gaarne zou ik van u verne men wat naar uw inzicht de reden hiervan is - voor wat betreft uw blad. Dat ik in uw gemeente heb geposeerd vond niet zijn reden in de hoop van een grote verkoop - daar verwachtte ik eigenlijk niets van - maar meer het sociale aspect van cultuurspreiding, waarvoor ik dus vrijwel belangeloos kosten heb ge maakt en mij nu gepasseerd en zelfs belachelijk gemaakt voel. De galarie Dupcan in Parijs, waar dezelfde schilderijen aangevuld met anderen vanaf 11 aug. a.s. worden geëxpo seerd, zullen op de hoogte zijnde van mijn expositie in Waddinxveen, on getwijfeld naar de recensies vragen. Aan dit alles valt natuurlijk niets te veranderen, maar ik hoop wel, dat u van mijn collegea na mij, meer notitie zult nemen. VI a «rborjrfonds Het A.W.M. verstrekt inrichtings- en hypothecaire kredieten ter finan ciering van nieuwe bedrijven in nieuwe bedrijven in nieuwe panden. Ook is het A.W.M. ten nauwste be trokken bij de uitvoering van het zg. overname krediet, een bijzondere kredietvorm, waarmede de overne ming van bestaande bedrijven wordt vergemakkelijkt. Per project wordt een diepgaand onderzoek in gesteld. Prijzen v.o. 1.145.- Bij de tennisverenigingen ’’Wad dinxveen” en ”Be Fair”, alsmede bij het particuliere clubje ”De Vries” zijn op het ogenblik in totaal drie honderd tennisliefhebbers en lief hebsters aangesloten. In tegenstel ling tot de beginperiode van het ten nispark zijn de banen nu, indien het weer gunstig is, op vrijwel ieder uur van de dag bezet. De beheerder van het park, de heer F. van der Sman heeft een deel van zijn lessen zelfs naar de zeer vroege ochtenduren moeten verschuiven om toch nog zo veel mogelijk mensen te kunnen hel pen. WADDINXVEEN Het bedrijfs- elftal van Boonstoppel speelt zater dag a.s. (’s morgens) op het terrein van de voetbalvereniging Waddinx veen in de Oranjewijk een oefen wedstrijd tegen een team van ver slaggevers van de christelijke dag bladpers uit Rotterdam, aanvang 10 uur. Dit instituut, in 1930 opgericht, verricht wetenschappelijk onderzoek De resultaten van deze onderzoekin gen geven meer inzicht in de ont wikkeling van het midden- en kleinbedrijf. Deze kunnen dienen als uitgangspunt voor een betere be drijfsvoering. Zowel de organisaties van het midden- en kleinbedrijf als de Overheid maken er ter bepaling van hun beleid, gebruik van. Grote bekendheid genieten de om zet- en bedrijfskostenstatistieken waaraan de ondernemers kunnen meedoen. Deze kunnen voor hen een middel tot schriftelijke bedrijfsver- gelijking zijn. Het verkregen cijfer materiaal wordt ook veelvuldig ge bruikt bij de ’’mondelinge” bedrijfs- vergelijking in de zg. bedrijfsverge- lijkingsclubs, die in vele branches bestaan. Het E.I.M. verzorgt eveneens pu- blikaties over de structuur van ver scheidene branches, over de situatie van de middenstand in bepaalde streken van ons land, over conjunc turele ontwikkeling van het mid den- en kleinbedrijf alsmede over onderwerpen, die betrekking hebben op de produktiviteitsbevordering. De taak van dit, in 1955, opgericht instituut is, te bevorderen, dat het midden- en kleinbedrijf bij de be zetting van bedrijfspanden in nieu we wijken, aan zijn trekken komt. Het C.O.M. houdt zich daarom bezig met de planning van winkelcentra in nieuwe wijken, evenals met de bestudering van saneringsplannen, waarbij de belangen van het mid den- en kleinbedrijf in sterke mate zijn betrokken. Het C.O.M. geeft over deze zaken adviezen, voornamelijk aan gemeentebesturen, maar ook aan middenstandsorganisaties, die willen worden geïnformeerd over de omvang, de ligging en de branche- samenstelling van een winkelcen trum. De in deze rubriek gepubli ceerde brieven van lezers val len buiten verantwoordelijk heid van de redaktie. De re- daktie behoudt zich evenwel het recht voor brieven te »- korten. Brieven die buiten de normen van het algemeen fat soen vallen worden geweigerd Hoewel de ondertekening in deze rubriek desgewenst met initialen kan geschieden, dient de redaktie op de hoogte te ziin met de volledige naam en hel adres van de afzender Anonieme brieven worden zonder meer torziide gelegd v.o. mW ■p.mnd. zonder eerste storting betrekking tot de middenstand en de mogelijkheden, die dit beleid voor middenstanders inhoudt. Daar naast geven zij zowel groepsgewijs, bijv, aan organisaties van midden standers e.d. als aan de onderne mers afzonderlijk voorlichting op bedrijfseconomisch gebeid. In indi viduele gevallen fungeren zij ook als wegwijzer, door de ondernemers, die voorlichting of advies nodig hebben te verwijzen naar de voor hen daarvoor geëigende organisa ties of instituten. Vorige week hebben de vierdeklas sers van de openbare Prof. Ph. A. Kohnstammschool voor ulo examen gedaan voor het einddiploma. Twee kandidaten werden afgewezen. De geslaagden zijn: Ulo-a (m. midden stand): Joukje Sietzema, Anton Bo- nefaas, Lenie La Grand, Gert Jan v. Kralingen (Moerkapelle), Gerard Mulder (Boskoop), Martien Ripping en Dirk Spoor. UIo-a:Jan Visser (Ze venhuizen), Cees de Bas, Lia van Hofwegen, Els Meijer, Josje Retel, Lenie Verschoor (Zevenhuizen), Cees Wiggers (Zevenhuizen), Fien van Zetten, Jan tien Zwanenburg, Gerrit Sietzema. Van de christelijke Prinses Wilhel- minaschool voor ulo zijn geslaagd: Ulo-b: Rob Verweij.Ulo-a: Cok Los. Ulo-a (met middenstand): Henk Olie Dinie Beekhuis en Ans van den Berg. Van de Goudse ulo’s slaagden vo rige week uit de streek: Ulo- a (met middenstand): A. Bonefaas, C. A. P. Groenveld en J. H. Hoefakker (bei den uit Zevenhuizen); Ulo- a: Piet Immerzeel (Moerkapelle), Ulo-b: Ton ny Lindhout en Paul Zegwaard (bei den uit Moerkapelle). Voor het examen voortgezet leer lingenstelsel in het meubelmaken, dat vorige week werd afgenomen in de technische school aan de Graaf Florisweg in Gouda zijn uit Waddinx veen geslaagd: W. de Lang, J. Blonk en J. Vermey. Voor het toelatingsexamen aan het christelijk lyceum in Gouda zijn ge slaagd: Theo van Zwieteren, Onno Dicker, Joke Verhoeff, Cockje den Boon, Ellie Both, Ronald van Maa- nen, Erik Vos, Teus Prins, Arda de Lang, Marjolein de Rouw, Mieke Ol- ree, Hans Asscheman, Marjan van Leeuwen, Arie Oudijk, Klaasje Dou- ma, Jan Voskuilen, Ada Hoogen- doorn, Lyda Olie, David Verwey, Ansje de Waard, Ankie Wapenaar (allen uit Waddinxveen), Gerard Ot- tevanger, Arend van der Knaap, Arie van Vliet (allen uit Zevenhuizen), Cora Huisman, Piet Lievaart, Jan Paul, Leen van der Spek en Marjan van der Spek (allen uit Moerkapelle). Voor het diploma hbs-a slaagde Arie van Eden van de Goudse Rijks- hbs. Aan de economische hogeschool in Rotterdam slaagde in de faculteit economische wetenschappen voor ’t propaedeutisch examen, de heer H. Poot uit Waddinxveen. Ulo-a (met middenstand: C. Boers- ma, J. J. de Bruin, J. Blonk en N. Burger. WADDINXVEEN De heer W. v.d. Vaart uit Waddinxveen, is dezer dagen geslaagd voor het examen reportage-fotograaf. WADDINXVEEN Voor het eind examen aan de 3-jarige cursus aan de Handelsavondschool te Boskoop, zijn geslaagd: de heren A. van den Berg, C. van der Linde, A. Broer en W. Boonstoppel en de dames T. Wub- ben en N. Koster. WADDINXVEEN Aan de ge meentelijke kweekschool te Rotter dam is onlangs geslaagd mejuffrouw D. Hey uit Waddinxveen voor on derwijzeres. WADDINXVEEN Een aantal leerlingen van Waddinxveense lage re scholen heeft maandagmorgen na een examen in het Spaardersbad in Gouda het zwemdiploma behaald. Voor het diploma A slaagden van de Koningin Julianaschool acht leerlin gen, van de Eben Haëzerschool elf en van de Theo Thijssenschool 4. Voor het diploma A en B slaagden voor die scholen resp. acht, twee en twee (B.) Voorlichting Het voorlichtingscentrum voor de Detailhandel geeft collectieve, voor lichting om de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf behulpzaam te zijn bij het verbeteren van hun bedrijfsvoering. Het verzorgt in samenwerking met de centrale middenstandsorga nisaties algemene kursussen. Op verzoek van de organisaties worden kursussen samengesteld toegespitst op de situatie in een bepaalde branche. Bedrijfsadviseurs geven, tegen be taling bedrijfseconomische, bedrijfs organisatorische en bedrijfstechni- sche voorlichting. Voorts worden publikaties uitgegeven, die de on dernemer bij zijn bedrijfsvoering van nut kunnen zijn. Di rectors*» t-<» en eraal De hoofdafdeling Gewestelijke Aangelegenheden en Voorlichting van dit Directoraat-Generaal voor het Midden- en Kleinbedrijf heeft in iedere provincie en in de gmeente Amsterdam een rijksconsulent voor het midden- en kleinbedrijf en toeris me. Deze consulenten geven de on dernemers in hun werkgebied voor lichting over het overheidsbeleid met WADDINXVEEN De liefheb bers van figuratieve aquarellen en gouaches kunnen dinsdag 21 juni af in het expositiezaaltje van Boek handel Veldwijk hun hart ophalen aan het werk van de 44-jarige Haar lemse kunstenaar Joop Dam. Joop Dam heeft vrijwel geen op leiding genoten en mag zich dus auto-didact noemen. Alleen in het eerste oorlogsjaar volgde hij wat aquarel-lessen bij Kees Verwey. De Haarlemse tekenaar-schilder maak te veel reizen door Europa en Ne derland in een volkswagenbus en vervaardigde tijdens die trips nogal wat aquarellen van landschappen, die hem door hun schoonheid trof fen. Vrijwel het gehele oeuvre van Joop Dam is ontstaan naar de na tuur. Behalve landschappen maakte hij ook stillevens van dode vogels, vloedlijncomposities van wier, schelpen en aangespoelde voorwer pen. Bij zijn landschappen heeft de Haarlemmer voorkeur voor slikken, .ty», fg.;, kwelders en de schorrengebieden van Waddenzee en Rijndelta. Van de laatste tijd zijn Joop Dam aquarellen van industriële ingrepen in de natuurlijke landschappen, zo als bijvoorbeeld Europoort. Werk van Joop Dam hangt o.a. in het Centraal Museum in Utrecht, het Zuiderzeemuseum en het ge meentelijk museum van Maassluis en verder in vele openbare en parti culiere collecties. Hij exposeerde reeds op vele plaatsen, bijv, kunst- zaal Heuff in Wassenaar, kunstzaal Fenna de Vries in Delft en in Arti in Utrecht. Uit de kranten: aan een ’scherp oog’ voor het ka rakteristieke paart zich bij hem (Joop Dam red. W eekbl.j een verfijnd ge voel voor atmosfeer J. J. in het Utrechts Dagblad. „In de verstelde, zuivere kleur van Dams kleine, poëtische werken komt de natuur zelf tot leven „Joop Dam aquarelleert havens - schepen en landschappen als een der laatste grote meesters in de klassiek- Hollandse traditie „Hij heeft een droef maar bijzonder levend en warm grijs palet, een soepel schrift en een perfecte techniek.” Piet Begeer en Frans de Haas in Het Vrije Volk. „Hij geeft die indrukken (van oude haventjes, schepen en scheepsrompen - red. Weekbl.) met volkomen trefzeker heid en een subtiel gevoel voor de sfeer weer H. in het Leidsch Dagblad. BIERGLAS met opschrift 1.20 AUTOHONDEN 2.85 SCHEERAPPARAAT in etui Gillette) 2.50 PORTEMONNAIES - ASBAKKEN - DASHOUDERS en vele andere geschenken OA VA WAfiFNUyiZEN Eikenlaan/leplaan, Waddinxveen, tel. 2401 bgg. 2184 ONZE LAGE PRIJZEN NOPEN TOT KOPEN Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering PIANO'S Prijzen vanaf 675.- met recht van koop 1 m v.a. Jh p.mnd» zondereente storting Tg

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4