Kieiwegz? Gouda iei.3212 GOUDA - ONA be Chinese pd.peqóö.1 V oetbalprogramma 12e sportmiddag K.ll .-fonds I Waddinxveen, Moerkapelle, Groeneweg en Be Fair wacht zwaar seizoen ff Bfc osli Indeling elftallen vierde klas gepubliceerd Weekblad voor WONIOIOICHJJNGI Waddinxveen Films in Gouda Si a p p i e en de automatische stuurman Uitstel bij bouw spoorwegtunnel P.V. de Sperwer De Stormvliegers De Stormvogels Postduivennieuws 20 jaar geleden Kabouters werken, doen wonderen GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN Waddinxveen Be Fair Moerkapelle en Groeneweg I Cc* WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 4 augustus 1966 z 10, co» MAatiN KXMOtfi irucwoi (wordt vervolgd) door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Hoofdstuk 12 - nr. 33 wel tussen uit. tegn ”Het lijkt hem. (Wordt vervolgd) Deze wedstrijden worden georgani seerd in het kader van de sportmid dagen, die het KW-fonds nu al weer twaalf jaar in Waddinxveen organi seert. E: Boskoop Groeneweg - Zevenhuizen Moerkapelle Moordrecht ODI - Rotterdam Oudewater Schiebroek - Rotterdam SMV - Rotterdam Unio - Oudewater VEP - Woerden Woerden Gouderak PDK - Den Haag Postalia - Den Haag Spoorwijk - Den Haag Texas - Den Haag Waddinxveen Aan vang van de wedstrijden om 14.15 uur (Be Fair-Boskoop) en 16.30 uur (Gouda-Ona). Tussen de bedrij ven door geeft de muziekvereniging Voorwaarts op het veld een concert. De aftrap van de derby Gouda- Ona zal worden verricht door loco- burgemeester S. Pille; een van de Waddinxveense artsen zal na afloop de bekers uitreiken. Het aantal abonne’s van dit blad is thans zoodanig, dat we kunnen zeggen: „Wordt huis- aan huis bezorgd”. nu? lag? v_iyfï in 44. De Riffenbijter was al lang tussen de riffen uit het gezicht verdwenen en nog steeds lag de Kraak voor anker, wachtend op de reparatie van de automatische stuurman. Zouden wij de Riffen bijter nog ooit kunnen inhalen? WADDINXVEEN Een zeer zwa re vlucht wachtte de duiven van de Sperwer die deelnamen aan de wed vlucht Bordeaux over een afstand v. 890 km. De dieren werden bij noor denwind gelost om kwart voor drie ’s middags. Om 13.59.12 uur was de eerste duif binnen (snelheid 915 m.). De laatste kwam pas maandag aan om 16.18.16 uur. De uitslag was: Gebr Metselaar 1 16 21; L. de Bruyn 2 5 12 25; T. H. Twigt 3 19; P. Metselaar 4; C. P. Nederstigt 6 10; J. C. den Riet 7; W. van Ringelenstein 8 9 18; A. v.d. Graaf 11; Jac. de Jongh 13; N. van Vliet 14; A. Bonefaas 15; N. v.d. Zijden 17; E. J. de Jong 20 23; J. C. Koren 22; D. Heeren 24. De eerste wedstrijd voor het Kon. Wilhelminafonds, die destijds op ini tiatief van voorzitter L. Rehorst werd gespeeld vond plaats tussen Wad dinxveen en Moordrecht. Toen Moor drecht promoveerde speelde Wad dinxveen later tegen G.S.V. Al enige jaren is het Gouda I, dat in deze traditionele wedstrijd speelt en daarbij verscheidene keren de be- Vrijdag 9 augustus De laatste weken wordt on- zeze gemeente weer onveilig gemaakt door inbrekers, die dan hier, dan daar hun slag slaan. Vorige week werd er bij den heer Van As in het Noord- einde ingebroken, o.a. een paar rijwielen werden ontvreemd, nu werden bij den heer J. Ver meulen in de Dorpsstraat weer een groot aantal kippen en ko nijnen gestolen, ’t Was te wen sen dat deze dieven eens spoe dig geknipt konden worden. Op 16 augustus a.s. zal de Coöp. Boerenleenbank te Wad dinxveen haar algemene leden vergadering houden (zie adver tentie). Zoals uit de jaarreke ning blijkt, heeft de omzet over ’t jaar ’45 9.170.391,32 bedra gen. Gezien dit bedrag, heeft de Boerenleenbank ook in het afgelopen jaar wel in het mid delpunt der belangstelling ge staan en blijkt dus wel in een groote behoefte te voorzien. ten; ik ben doodmoe! ”Het kon aan Kappie worden overgelaten! Da delijk liet hij het anker ophalen en even later stuurde de robot het schip recht op de haaitandriffen af. ”Als die blikke stuur nu maar goed werkt,” mompelde Kappie, terwijl hij bezorgd naar de golven keek, die schuimend over de ver raderlijke riffen braken. WADDINXVEEN De bestedings beperkingen gaan ook in Waddinx veen hun invloed al doen gelden. In ieder geval is de bouw van de spoor wegtunnel tussen Oranje wijk en Groenswaard voorlopig uitgesteld. Aanvankelijk zou omstreeks deze tijd met de bouw van de verkeers verbinding een aanvang zijn gemaakt. Door het uitstel zullen «ie eerste be woners van Groenswaard langer dan was voorzien betrekkelijk geïsoleerd komen te wonen van de verschillen de dienstcentra in deze gemeente. In de „Sportkroniek”, het officiële orgaan van de Koninklijke Neder landse Voetbal Bond, is de indeling gepubliceerd van de amateurs voor het komende seizoen. Zo op het eerste gezicht ziet het er naar uit dat het voor geen der KNVB-elftallen in ons rayon (dat zijn er door het kam pioenschap van Moerkapelle en de degradatie van Be Fair 2 nog steeds vier) een gemakkelijk seizoen zal worden. Het doen van voorspellingen naar aanleiding van deze nieuwe indeling is een uitermate riskante zaak om dat aan het begin van een competitie allerlei nieuwe factoren een rol spe len. In veel gevallen is er een nieu we oefenmeester, hebben de elftallen door wat voor oorzaken dan ook wij zigingen ondergaan, worden er nieu we systemen gevolgd, enz. Voor een bepaling van de sterkte van de elf tallen in de verschillende klassen moet men dan ook alleen afgaan op door in het verleden verrichte pre staties opgedane reputatie. En als men de afdelingen, waarin Be Fair, Waddinxveen, Groeneweg en Moerkapelle zijn ingedeeld zo beschouwt dan kan men niet an ders of men moet tot de conclusie komen dat de toekomst niet zon der bezorgdheid tegemoet kan .wor den gezien. WADDINXVEEN Op de inmid dels in gebruik genomen nieuwe vel den van de voetbalclub Be Fair wor den volgende week zaterdag (13 au gustus) ten bate van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding twee voetbalwedstrijden ge speeld. De belangrijkste ontmoeting is de wedstrijd tussen Gouda en Ona om de door de Oranjevereniging be schikbaar gestelde wisselbeker, die nu in handen is van Gouda. In het zg. voorprogramma speelt Be Fair een wedstrijd tegen het zondagelftal van Boskoop, waarbij het zal gaan om de Wibut x-beker. De wedstrijd Gouda- Ona geldt tevens als officiële oefen wedstrijd voor de komende competi tie. WADDINXVEEN De Sperwer deed mee aan de wedvlucht Tergnier over een afstand van 282 km. De d uiven werden gelost om kwart over acht. Aankomst eerste duif 11.27.20 uur, laatste duif 12.05.20. Uitslag: L. de Bruyn 1 22; S. de Way 2 9 20 32 48; N. L. v.d. Zijden 3 5; Gebr. Metselaar 4 8; J. A. Degenkamp 6 18; J. C. den Riet 7 12 38; D. Verkade 10 30; J. Steenwinkel 11; J. C. Koren 13 16 25; 42; A. Bonefaas 14 34 35; P. Metselaar 15 24 26 46; T. Anders 17; M. M. de Rijk 19 47; P. Bonefaas 21; Gebr. Slootjes 23; A. de Bruijn 27; H. v.d. Willik 28 40; C. van Dijk 29 60; Gebr. van Wageningen 31; E. J. de Jong 33; P. Vink 36 45 50; N. van Buren 37; T. Twigt 39; T. den Ouden 41; N. Rapke 43; A. v.d. Graaf 44 en P. v. Gelooven 49. ker in de wacht wist te slepen, waar Gouda vorig jaar definitief de be zitter van werd, door tegen Hillegom met 2-0 te winnen. Vorig jaar woonde de bekende voetballer Pim Doesburg de sport middag bij, waarbij de jeugd gelegen heid kreeg een aantal doelschoppen op deze vakkundige doelverdediger af te vuren. Voor de wedstrijd op 13 augustus a.s. is Cees Verkerk aange zocht om als grensrechter op te tre den. De ogen van de oude keken Bob scherp aan. ”En wat zou dat?” ”Ik wou alleen maar zeggen, als u het soms niet meer weet, dat ik uw geheugen kan opfrissen. U was op de ranch van Madden, daarginds, bij Eldorado.” Langzaam nam Cherry zijn slappe hoed af. Met krom me, knokige vingers haalde hij een tandenstoker uit de band, en stak hem uitdagend in zijn mond. ’’Misschien wel. En wat zou dat?” ”Ik wou weleens met u praten over die avond.” Cherry nam hem nauwkeurig op. ”U bent een nieuwe voor me”, zei hij. ”En ik dacht, dat ik al de lei van de politie ten Westen van het Rotsgebergte kende.” ”Dus u geeft toe, dat er op Madden’s ranch wat is ge beurd, waar de politie meer van wil weten?” ”Ik geef niets toe”, zei de oude. ”U kunt inlichtingen geven betreffende verleden Woensdagavond op de ranch”, drong Bob aan. ’’Waar devolle inlichtingen, die ik moet hebben.” ’’Niets te zeggen”, antwoordde Cherry koppig. Bob veranderde van taktiek. ”Wat hadt u op de ranch van Madden te maken?” Cherry rolde de tandenstoker heen De indeling van de vierde klas in de zaterdag-afdeling van de KNVB volgt hieronder. Daarna het program ma voor de eerste competitiehelft van Be Fair, dat ook is vrijgegeven. Be Fair - Waddinxveen GJS - Gorkum Groot Ammers Haaften (Gelderland) Jandan Boys - Gouda LRC - Lerdam Sliedrecht Spirit - Ouderkerk a.d. IJssel Sportlust ’46 - Woerden Wieldrecht 27 augustus: GJS-Be Fair, 3 sep tember: Be Fair - Wieldrecht, 10 sep tember: Be Fair - LRC, 17 septem ber: Be Fair - Jondan Boys, 1 okto ber: Sportlust ’46 - Be Fair, 8 okto ber: Be Fair - Haaften, 15 oktober: Groot Ammers - Be Fair, 22 oktober: Be Fair - Spirit, 29 oktober: geen wedstrijden, 5 november: begin twee de competitiehelft. Dat geldt in de eerste plaats voor Waddinxveen, dat nog maar een jaar in de KNVB heeft mogen rondkijken en dat nu reeds in een Haagse afde ling verzeild is geraakt. Donk uit Gouda - toch waarlijk geen onbe kwaam elftal - heeft het in die klas al jaren achtereen niet verder kun nen brengen aan de middenmoot. Er is wel eens gezegd dat een „Haagse” vierde klas gelijk staat aan een derde klas KNVB. Dat veelbetekende ge zegde wordt nog eens onderstreept als men ziet dat de enige Rotterdam se ploeg in die klas Coal is, een voor malig rivaal van GSV voor de twee de klas. Lotgenoten uit de streek zijn verder Donk en Gouderak, dat we nog kennen van vorig jaar. „Wie verre reizen doet kan veel verhalen,” is een oude zegswijs. Wel, het zullen hele reizen worden voor Be Fair, dat zich samen met de col lega’s van het vorige seizoen: Jodan Boys, Spirit en Sportlust ’46 geplaatst ziet in een afdeling van de Zuidhol- landse eil anden.Er is zelfs een ploeg uit Gelderland bij (Haaften). De clubs van de eilanden staan bekend om hun vorige seizoen maar net kunnen red den. Dat zal volgend jaar ook moe ten, want een hoge klassering in de eindrangschikking zit er echt niet in. Sreek- en stadsderbies worden schering en inslag in de vierde klas E, waar ook Moerkapelle en Groene weg onderdak hebben gevonden. Er staan hier zoveel belangen op het spel dat er voor geen van beide elf tallen een kampioenschap is wegge legd. We denken nu aan gevaarlijke opposanten als de voormalige derde klassers Oudewater en Unio, de ge- renomeerde elftallen VEP en Woer den, de Rotterdamse clubs Schiebroek en ODI, toch altijd nog begrippen in de vierde klas. Zwakkere broeders zijn Boskoop, SMV en ook Moor drecht, maar ook Groeneweg en Moerkapelle. Niettemin zal het wed strijdenverloop hier bijzonder inte ressant worden. De indeling van de vierde klassers in het zondag-amateurvoetbal luidt als volgt'i C: BMT - Den Haag Coal - Rotterdam De Ooievaars - Den Haa Donk - Gouda GDA - Loosduinen __12_ 12i en weer in zijn mondf ’’Niets. Ik liep er even aan. Ik had lang door de woestijn gezworven, en nu en dan ging ik wel eenns naar Madden. Ik en de oude huisbewaarder, Louie Wong, waren vrienden. Als ik kwam, gaf hij me wat te eten en een slaapplaats in de schuur. Ik hield hem wat gezelfschap. Hij was eenzaam op de ranch - hij was maar een Chinees, maar net zo goed eenzaam als een blanke.” ”Een beste oude ziel”, zei Bob. ”Een allerbeste, dat is geen leugen.” Bob zei langzaam: ’’Louie Wong is vermoord.” ”Wat?” ”De vuile hond”, zei Cherry verontwaardigd. ’’Zondagavond dood gestoken, dicht bij het hek van de ranch. Door een onbekende.” Maar ik doe mijn best de schuldige te vinden. Wat u die avond op de ranch hebt gezien, houdt bepaald ver band met de moord op Louie. Ik heb.uw hulp nodig. Wilt u nu vertellen.” Cherry haalde de tandenstoker uit zijn mond, hield hem rceht voor zich uit, en keek er naar, in gedachten verdiept. ”Ja”, zei hij. ”Ik hoopte er buiten te blijven. Politie en rechters, dat is niets voor mij. Ik ga ze uit de weg. Maar ik ben fatsoenlijk en ik heb niets te verber gen. Ik zal vertellen, maar ik weet niet goed waar ik moet beginnen.” ”Ik zal wel helpen”, zei Bob verrukt. ’’Toen u daar op ranch was, hoorde u iemand roepen: ’’Help! Moord! Gooi die revolver neer.” Zoiets nietwaar?” ”Ik heb niets te verbergen, dat heb ik gehoord.” Bob’s hart sprong op. ”En toen - zag u iets?” De oude knikte. ’’Heel wat jongen. Louie was niet de eerste, die op Madden’s ranch vermoord werd. Ik zag er ook een moord gebeuren.” Bob hield zijn adem in. Hij zag, dat Paula’s ogen groot werden van schrik. ’’Natuurlijk”, zei hij. ’’Vertel me er nu eens alles van.’ Cherry stak de tandenstoker weer in zijn mond, maar had er geen hinder van bij het spreken. ”Het leven is raar”, begon hij, ”vol vreemde draaien. Ik dacht dat dit weer een geheim zou zijn van de woestijn en mij samen. Niemand kent je, zei ik. Nie mand zpl je er naar vragen. Maar ik had het mis, zie ik, ik kan evengoed praten erover. Eigenlijk niets voor mij - ik wil graag buiten de rechtszaal blijven.” ’’Misschien kan ik u wel helpen”, opperde Bob. ”Ga voort, u zag een moord...” ’’Niet zo hard van stal, mijn jongen”, raadde Cherry. ’’Zoals ik zei, verleden woensdag, na donker, loop ik het werd middag... en nog steeds was de robot niet klaar. Eindelijk tegen het vallen van de avond, toen Kappie al moedeloos begon te worden, hoorde hij een ver trouwd gezoem en - daar rolde de automatische stuurman langs hem, op weg naar de brug! ”Hij is weer geheel in orde, kapi tein,” zei professor Notterkaker, die vermoeid achter de robot liep ”de rest kan ik wel aan u overla- Terwijl de professor beneden koortsachtig aan de robot werk te, liep Kappie rusteloos het dek op en neer. De uren vergingen; Je kunt tegenwoordig nergens meer van óp aan...De keiharde, en voor het oog rasechte Western die de Schouwburg Bioscoop deze week draait is gemaakt in Joegoslavië. „Do dendans der Apachen” heet dit Eu ropese maaksel, dat overigens alle in grediënten bevat die een Western behoort te bevatten. Rijkelijk vloeit het bloed en vallen de doden; revol ver- en geweerschoten doden alle rei zigers van een „wagon train” op één na. Deze ene overleeft bet hele spek takel om dan de rest van zijn leven door te brengen aan de zijde van een lief meiske, waarom de hele gevecht eigenlijk is begonnen en dat in han den van de Apachen is gevallen. De blanke bandieten en de Indianen hebben over een levering wapens gemene zaak gemaakt en zorgen dus voor het nodige vuurwerk (14 jaar). Donderdag draait „Het loksysteem” een Franse film over een groep jon gelui die aan het strand met allerlei leuke, eenzame meisjes aanpapt (18 jaar). Vreemde, maar niettemin amusan te opvattingen over de liefde en het huwelijk houdt Francois, de hoofd persoon in de film „Le bonheur” (Het geluk), die ook in de Schouwburg Bioscoop wordt vertoond, er op na, Hij is gelukkig getrouwd met een lie ve vrouw, heeft twee schatten van kinderen en is vrolijk en opgewekt in dat kleine besloten wereldje van werk en gezin. Op een dag ontmoet hij een lief meisje dat buiten die kring valt en hij gaat ook van haar houden. Aan zijn houding tegenover zijn vrouw en kinderen verandert dat niets; hij houdt zelfs nog méér van hen. Naief als Francois nu eenmaal is vertelt hij zijn vrouw op het mo ment dat zij ernaar vraagt alles over die tweede liefde, die wat hem be treft gewoon bij zijn vorige liefde opgeteld kan worden. Het spreekt vanzelf dat zijn sprookje dan uit is, hoeveel begrip zijn vrouwtje ook voor de situatie van haar man kan opbrengen. Jij, vuile lafbek. Toen in New York”. Madden keek hem aan. ’’Zwijg”, zei hij. ”Ik was bang van hem en ik heb hem neergeschoten. Bedenk nu maar, wat we doen moeten”. De oude hield op, en. keek naar zijn gehoor, dat met grote ogen luisterde. ”Nu, meneer”, ging hij voort, ”en juffer - ik ging weg. Wat had ik er nog te doen? Het was mijn zaak niet, en ik verlangde naar geen rechts zaal. Sluip weg in het donker, zei ik tegen mezelf, de nacht is al jaren lang je vriend. Sluip weg en laat an deren het uitzoeken. Ik loop naar de schuur en neem mijn pak op. Ik kruip door de afrastering. Ik dacht, dat ik er helemaal buiten stond; hoe u me gevonden hebt is me een raadsel. Maar ik ben fatsoenlijk en ik. ver berg niets. Dit is mijn verhaal - ik wil er een eed op doen.” Bob stond op en ging heen en weer lopen. ’’Drom mels” zei hij, „dit is een ernstige zaak.” ’’Denkt u?” vroeg de grondonderzoeker. ’’Denkt u! U weet toch, wie Madden is. Een van de grootste mannen van Amerika...” ”Dat is hij. En wat zou dat? U krijgt hem nooit voor wat hij gedaan heeft. Hij glipt er Zelfverdediging. ”O, niet als ik uw verhaal doe, u moet mee terug naar Edorado...” ’’Wacht even”, onderbrak Cherry. ”Dat ben ik niet van plan - het benauwd te krijgen in een stad. Tenminste niet, voor het niet anders meer kan. Ik heb mijn ver haal gedaan, en ik zal het weer doen, als het gevraagd wordt. Maar ik ga niet naar Eldorado - daar kun je op aan, jongen.” ’’Maar luister...” "Luiter naar mij. Hoeveel inlichtingen hebt u Weet u nu, wie die man was, die naast het bed Zijn lijk al gevonden?” ’’Neen, dat niet, maar...” ’’Dacht ik wel. U begint pas. Wat is mijn woord het woord pan P. J. Madden - zonder andere bewijzen? U moet er meer hebben.” ’’Misschien hebt u gelijk.” ”Dat heb ik zeker. Ik heb u een dienst gedaan - doe er nu mij een. Maak gebruik van deze inlichtingen. Laat mij er buiten als u kunt. Kan dat niet - nu, ik houd u op de hoogte, waar ik ben. Over een week ga ik naar mijn oude vriend Jones, kruier J. Jones, in Needles, daar kunt u mij vinden. Dat is een mooi voorstel, wat zegt u, juffer?” Het meisje glimlachte tegen hem. ”Het lijkt mij goed”, erkende ze. ZEVENHUIZEN De postduiven- houdersvereniging „De Stormvlie gers” heeft zaterdag deelgenomen aan een wedvlucht voor oude dui ven vanaf de Franse plaats Bor deaux. De afstand bedroeg maar liefst 888 km. De duiven werden za terdagmiddag om 2.45 uur losgelaten De eerste duif kwam zondag aan om 14.35.51 uur. De laatste duif kwam aan om 20.Ó9.47 uur. De uitslag is: H. Brands 1, 2 en J. Meyer 3, 4. Met 203 jonge duiven werd deel genomen aan een wedvlucht vanaf St. Ghislain. Hier bedroeg de af stand 182 km. De duiven werden om 7.30 uur v.m. losgelaten. De aan komst van de eerste duif was 9.38.16 uur v.m. De laatste duif kwa m aan om 10.14.46 uur v.m. De uitslag is hier: J. Stofberg 1, 14, H. Brands 2, 3, 7, 10 J. v.d. Haak 4, 12, 17, M. Heemsber- gen 5, 18, W. Verschoor 6, D. Hordijk 8, P. Jongenelen 9, J. Jansen 11, 15 en J. Meyer 13, 16, 19, 20. ZEVENHUIZEN Aan de wed vlucht St. Denis (380 km) nam De Stormvliegers deel met zestig oude duiven werden om kwart voor zes gelost. De eerste kwam aan om 2.23.53 uur, de laatste om 5.44.28. De uitslag luide: J. Stofberg 1, 12, 13, 15 J. v.d. Haak 2, 8, 9, 11, 14, D. Kra nenburg 3, 10, H. Brands 4, 7, 16, J. Meyes 5 en W. Verschoor 6. Zevenhuizen 209 jonge duiven van De Stormvliegers deden mee aan het concours Vilvoorde (120 km) De dieren die om half acht werden gelost waren om 10.16.01 uur alle weer binnen. De laatste kwam om 9.21.46 uur aan. De uitslag was hier: H. Brands 1, 15, J. Stof berg 2, 3, 10, 14, 16, M. Heemsbergen 4, J. v.d. Haak 5, 11, 20, J. Meyer 6, 17, 18, W. Verschoor 7, 19, M. van Rijk 8, 9, J. Jansen 12 en P. Jonge- neln 13. bij Madden het erf op, als gewoonlijk. Maar dadelijk zie ik, wat er gaande is. De baas is er. Een grote auto in de schuur, licht door alle ramen. Maar ik ben moe; ik denk, ik wacht op Louie en blijf de grote lui uit de buurt. Een beetje eten en een bed, daar kunnen we het wel eens over worden zonder dat het in de gaten loopt.” ”Dus zet ik mijn pak neer in de schuur en ga naar de keuken. Louie is er niet. Net als ik er weer uitkom, hoor ik een gil uit het huis - een mannenstem luid en duidelijk. Help”, riept hij. ’’Gooi neer die revolver. Ik weet, wat je wilt. Help”. Net als u zei. Nu, ik kom niet graag in moeite, en ik sta daar even onzeker. En toen weer die schreeuw, haast dezelfde woorden - maar nu is het niet de man. Het is Tony, de Chinese pape gaai, op zijn stang op de patio, en van hem komen de woorden schril en doordringen, eigenlijk nog vreselij ker. En toen hoorde ik een schot afgaan. Het lawaai schijnt te komen uit een verlichte kamer - vlak bij - een raam staat open. Ik kruip dichter bij - weer een schot. En gekreun. Het is raak, vast en zeker. Ik ga naar het raam en kijk naar binnen.” Hij zweeg. ”En toen?” vroeg Bob ademloos. ”Wel, het is een slaapkamer, en hij staat daar met de rokende revolver in zijn hand, woedend, maar ver schrikt. En er ligt iemand op de vloer, naast het bed. Ik kon alleen zijn schoenen zien. Hij ging naar het raam met de revolver in zijn hand...” ”Wie? riep Bob. ”Wie had de revolver in zijn hand? Martien Thom?” ’’Thorn? Is dat die gluiperige secretaris* Neen, ik heb het niet over Thom. Ik heb het over hem...” ’’Over wie?” ”De grote baas, Madden zelf.” Er was een ogenblik van gespannen stilte. ’’Grote hml”, bracht Bob uit. ’’Madden? Wou u zeg gen, dat Madden... Dat is onmogelijk. Hoe weet u dat? Bent u er zeker van?” ’’Natuurlijk ben ik er zeker van. Ik ken Madden heel goed. Drie jaar geleden heb ik hem op de ranch gezien. Een lange man, met een rood gezicht en dim, grijs haar ik zou me er niet in kunnen vergissen. Daar stond hij met de revolver in zijn hand, en hij keek naar het raam. Ik cjook weg. En toen kwam die Thom, waar u het over hebt - de kamer instormen. ”Wat heb je nu gedaan?” zei hij. ”Ik heb hem neerge schoten”, zei Madden, ’’kijk maar”. Jij sukkel’ zegt Thom, ”dat was niet nodig.” Madden gooit de revolver neer. ’’Waarom niet?” vroeg hij. ”Ik was bang van hem”. Thom lachte. ”Je bent altijd bang van hem geweest. WADDINXVEEN Bij matige z.- westen wind werden eind vorige week de 570 duiven die van De Sper wer in concours waren bij de wed vlucht Sint Ghislain (187 km) gelost om half acht. De eerste duif, die om 9.42.11 uur arriveerde, ontwikkelde een gemiddelde snelheid van 1408 m. De laatste duif kwam om 10.08.39 uur aan. De uitslag luidde als volgtN. van Vliet 1; S. de Way 2 8 46; Gebr. Metselaar 3 31 38; D. Verkade 4 11 49; J. A. Degenkamp 5 7 9 50; J. Pel- lekooren 6; P. Metselaar 10 32 33 34; L. de Bruyn 12; J. C. den Riet 13 27 35 45; J. C. Koren 14 35 43; T. H. Twigt 15; Gebr. Slootjes 16; D. Heeren 17 19; A. v.d. Graaf 18 23 29; C. van Dijk 20; C. J. Groenendijk 21; A. de Bruyn 22 48; P. Vink 24 25 26 30 37 47; W. v. Ringelenstein 28; E. J. de Jong 39; A. Bonefaas 40; Jac. de Jongh 41; Gebr. v. Wageningen 42; C. A. Bode 44.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2