Vertrouwen van raad in wethouders nieuwe Onze mening KW-fonds Collecte Afspraak tussen grote fracties Wethouders Van Tol en in V ertrouwen Kreftll P.LipsenF.M.van Tol wacht^zware taak Zevenhuizen herkozen^ Waddinxveen ten einde Coalitie AR-CHC in Mededeling Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen ■Vj RAIFFEISENBANK rjöf WADDINXVEEN Soete Inval, nóg meer, nóg beter Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Aanstaande zaterdag Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda I kwekers, kantoorbedienden, modinettes... MAKELAARS TAXATEURS Ook zij sparen bij onze bank. Modern en veilig. Voor al hun hartewensen. Doe als de kwekers, kantoorbedienden, modinettes en vele anderen. Spaar bij onze bank. Teruggetrokken Coalite exit Puzzelrit Vervolg op pag. 2 Ontstemd Wensen Vervolg op pag. 2 Weekblad voor Waddinxveen berichten tot DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1966 22e JAARGANG - Nr. 1103 Vredefeest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank De redactie. Tevoren waren de leden van Ze- Als gevolg van een overvloed van nieuws waren wij, mede om technische redenen helaas gedwongen een aantal berich ten drastisch te bekorten of een week te laten overstaan. (verschijnt elke donderdag) de De De heer Van Tol vreesde dat de komende vier jaren wel eens moei lijk zouden kunnen worden voor B. en W. Hij was wel tevreden over de verhouding tussen de raadsleden en het gemeentebestuur. De PvdA-wet- houder besloot zijn dankwoord met het uitspreken van de belofte dat hij zijn best zou doen de hem opgedra gen taak naar behoren te vervullen. Achter de dagelijkse bestuurders de raadsleden, die samen met B. en VV. het hoogste bestuurscollege van de gemeente vormen. Van Links naar rechts mr. H. Th. van Schaik (KVP), drs. P. M. van Onna (KVP, nieuw), P. Noordam (AR), J. H. Mol (VVD), Ph. Kroes (VVD), H. Mulder (SGP), S. Pille (PvdA), H. Huizer (Herv. Groep), T. Lammertse (PvdA, nieuw), T. Ververs (Gem. Bel.), J. v. d. Roovaart (CHU), A. H. van Gent (PvdA) en A. Noorlander (CHU). Weliswaar maakte de heer Lammertse na de verkiezingen ook nog enkele maanden deel uit van de oude raad om de door het terugtreden van de heer Ververs in de PvdA-fractie opengevallen plaats te bezetten, maar in feite kan ook hij nog tot de nieuwelin gen worden gerekend. (Foto Sjaak Noteboom). Een verantwoordelijke taak is voor de komende vier jaren op de schouders van dit Waddinxveense gezelschap gelegd. Met elkaar zullen burgemeester en wethouders en raadsleden moeten uitmaken wat in het belang van deze gemeente moet worden ondernomen of worden nagelaten. Zij zullen het lang niet altijd met elkaar eens zijn, maar wel staat vast, dat zij allen de nieuwe zittings periode met de beste bedoelingen zijn tegemoet getreden. Zittend aan de tafel het nieuwe dagelijks bestuur van deze ge meente. Burgemeester C. A. van der Hooft met naast hem (vlnr.) de nieuwe vertrouwensmannen van de raad, de wethouders P. Lips (PvdA) en F. M. van Tol (AR) (nieuw). Aan de andere zijde van de voorzitter gemeentesecretaris H. Jenné, die, weliswaar altijd in alle bescheidenheid, zowel in het college van B. en W. als in de raad een zeer belangrijke taak vervult als secretaris maar bovenal ook vaak als adviseur. Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Inzenden van dinsdagmiddag 12 uur. het wethouderschap. Uit zijn woorden bleek wel, dat hij zich niet achter de meerderheid van zijn fractie schaar de wat betreft de kandidatuur Lips. de spaarbank met volledige bankaervloe Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. advertenties en De heer C. Roos (pvda) voerde in de raad naar aanleiding van de be noeming van de wethouders als eni ge het woord namens de beide groot ste fracties, de PvdA (vier zetels) en de CHU (eveneens vier zetels), teza men de overgrote meerderheid in de Zevenhuizense raad. Het PvdA-raads lid verklaarde dat beide partijen in onderling overleg tot een akkoord waren gekomen. Hij sprak de hoop uit dat de andere partijen, VVD, AR en SGP met dit besluit akkoord konden gaan. De stemming wees uit dat zulks inderdaad het geval was. Wethouder Kreft kreeg negen stemmen vóór, één tegen en één blanco en wethouder Van Tol vergaarde acht stemmen op zich, twee tegen en één blanco. De voorzitter wenste de gekozenen geluk met het vertrouwen dat de raad blijkbaar in hen had geschon ken en sprak de hoop uit op een prettige samenwerking. ”We kennen Bij de wethoudersverkiezing kreeg ter voorziening in de vacature Vene- ma het nieuwe AR-raadslid F.M. van Tol negen stemmen en de heer Noorlander (CHU) vier. Eén raads lid stemde blanco. Ter vervulling van de vacature Pille was door de PvdA de heer P. Lips kandidaat ge steld. Deze werd met dertien stem men gekozen terwijl er twee blanco stemmen waren. ”Dus de heer Lips is met algemene stemmen tot wet houder gekozen, want blanco stem men zijn ongeldig” constateerde bur gemeester C. A. van der Hooft. Voor dat tot verkiezing van de PvdA-kandidaat werd overgegaan vroeg de heer Pille het woord. In het openbaar verklaarde hij af te zien van zijn oorspronkelijke plan, om zich zelf kandidaat te stellen voor elkaar nu reeds een jaar en we we ten wat we aan elkaar hebben. Het zou niet goed zijn als we het alle ke ren met elkaar eens zouden zijn geweest, maar als we het oneens wa ren dan bleef toch altijd de goede verstandhouding.” Beide wethouders brachten de raadsleden dank voor hun verkie zing. De heer Kreft, die het een beetje was tegengevallen dat hij nu niet met algemene stemmen was ge kozen, merkte op dat het in de col legevergaderingen ook wel eens had ’gekraakt’ maar dat de samenwerking daar tot dusver niet onder had ge leden. Oranjelaan 42 Koningin Wilhelminaplein 2 Telefoon 2046 voor beiden WADDINXVEEN Bij de installatie van de Waddinxveense gemeenteraad dinsdagavond jl. hebben drie mededelingen voor een meer of minder schok kend effect gezorgd. De heer J. v.d. Roovaart (CHU) kondigde een ’’breuk” aan in de coalitie van AR en CHU, de heer S. Pille (PvdA) trok zijn kandida tuur voor de wethouderszetel ter vergadering in en de heer T. Ververs (ge meentebelangen) toonde zich verontwaardigd niet te zijn uitgenodigd voor een in augustus gehouden voorbespreking van de grote fracties. ZEVENHUIZEN Burgemeester A. van ’t Verlaat had aan zjjn nieuwe secondanten in het college maar vast uitnodigingskaarten gestuurd voor een vergadering van B. en W. op dinsdagavond. Het stond in Zevenhuizen dan ook al ver tevoren zo vast als een huis wie de nieuwe wethouders voor de komende vier jaren zouden zijn: de heren C. Kreft (chu) en A. van Tol (pvda), die ook de voorgaande zittingsperiode wethouders waren. Nadat de raadsleden de zuiverings- en ambtseed of belofte hadden afge legd, wees burgemeester C. A. van der Hooft hen op de zware taak die hen in de komende vier jaar wacht. Een zware taak, omdat Waddinxveen geen statische, maar een dynamische gemeente is, waar de tijd niet stil staat, aldus de burgemeester. Hij hoopte, dat de nieuwe raad in de voetsporen van de vorige raad zal treden, die overigens een zeker be leid (vooral inzake de uitbreidings plannen) reeds heeft uitgestippeld. Toen de verkiezing van de wet houders aan de orde kwam, zei de heer J. v.d. Roovaart (CHU) tot zijn spjjt te moeten meedelen, dat AR en CHU ieder met een kandidaat voor een wethouderszetel uit de bus zou den komen, te weten de heren F. M. van Tol (voor AR) en A. Noorlander (voor CHU). „Dit betekent”, aldus de heer v. d. Roovaart, ’’tevens het einde van de coalitie AR-CHU”. bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied WADDINXVEEN Gedurende de eerste weken van september zul len in Waddinxveen weer collectan ten op stap zjjn ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. In Nederland overlijden nog jaar lijks ongeveer 23.000 mensen aan kanker. Elk jaar ontdekt men ruim 30.000 nieuwe gevallen. Van elke vijf sterfgevallen is er één het ge volg van kanker. Laat dit jaar weer uw bedrage deel uitmaken van die vijf miljoen. Het gaat immers om onze gezondheid. WADDINXVEEN Het succes van vorig jaar heeft de ’eigenares sen’ van het ééndagsrestaurant De Soete Inval, de dames van de gere formeerde vrouwenvereniging, doen sluiten ook dit jaar weer het Wad dinxveense publiek een dergeljjk evenement te presenteren. Aanstaan de zaterdag om half twee opent De Soete Inval weer zjjn deuren om die niet eerder te sluiten dan nadat de hele voorraad is verdwenen. En er zullen heel wat heerlijkhe den te koop zijn, nog heerlijker dan vorig jaar. De bezoekers kunnen hun koopwaar ter plaatse nuttigen maar ook mee naar huis nemen met het oog. op de komende zondag. Verkrijg baar zullen zijn koekjes, taarten, Kroketten, soep, cakes, belegde broodjes, warme worstjes, koffie, frisdranken, enzovoort, enzovoort. De prijzen zijn billijk, bedieningsgeld wordt niet bereikend. De organisatrices hebben op grote drukte gerekend. De voorraad is groot en dank zij nog meer deskun dige hulp beter van kwaliteit. De op brengst van het hele festijn komt ten goede aan het bouwfonds voor de gereformeerde Groenswaardkerk. T\e wethoudersverkiezing dinsdag avond na de installatie van de nieuwe gemeenteraad verliep voor de velen, die zich op of bij de publie ke tribune een plaatsje hadden weten te bemachtigen weinig spectaculair. Het was in de gemeente een publiek geheim dat er in de raad zeker geen eensgezindheid was ten aanzien van de kandidaten. Wie echter op vuur werk in de openbare vergadering had gehoopt werd teleurgesteld. De raad had zijn problemen voor een groot deel al binnenskamers opgelost. Uit de stemmenuitslag bleek dui delijk dat de raad een PvdA-kandi- daat zonder meer aanvaardde. Het werd met algemene stemmen de heer Lips. AR en CHU, die bij de verkie zingen met een gezamenlijke lijst uit kwamen, bleken toen het op de kan didaatstelling aankwam niet meer zo eensgezind. De CHU meende, en van haar gezichtspunt uit ook terecht, nu aanspraak te mogen maken op de wethouderszetel, die al vele jaren door een AR-man werd bezet. Dat de AR echter toch een kandidaat handhaafde is ongetwijfeld mede be ïnvloed door een bij vele raadsleden levende voorkeur voor de persoon van de heer Van Tol. De uitslag van de stemming, negen voor de persoon van de heer Van Tol en vijf voor de heer Noorlander, heeft dat bevestigd. Het is begrijpelijk dat als gevolg van deze ontwikkeling de coalitie AR- CHU niet langer in stand kon wor den gehouden. Men heeft er naar buiten echter geen drama’s van ge maakt en de feiten nuchter en zake lijk gesteld. Het is in dit verband te waarderen, dat de CHU zich een goed verliezer heeft getoond en bij monde van de heer Noorlander mededeelde dat het nieuwe college toch Op de steun van de CHU zal kunnen reke nen. De verklaring van de heer Pille, dat hij zijn wethouders-kandidatuur introk, zal hem zeker moeite heb ben gekost maar daarom kan des te meer waardering worden opgebracht voor deze stap, die ertoe zal bij dragen dat de in de PvdA-fractie ont stane wonden ongetwijfeld weer zul len helen. Onbegrijpelijk en vreemd was de verklaring van de heer Ververs, die het verwijt op tafel wierp, dat hij en twee andere raadsleden niet bij de voorbesprekingen zouden zijn uitge nodigd. Wij meenden toch te weten, dat ook de heer Ververs en beide andere door hem genoemde raadsle den aanwezig waren op een eerder gehouden voorbespreking van alle fracties over de wethoudersverkie zing. De heer Ververs kan toch moei lijk verlangen, dat hij ook zou zijn uitgenodigd om besprekingen bij te wonen die andere fracties onderling in een nog vroeger stadium hadden. Het is in ons democratisch land ge lukkig een ieder vrij om te spreken met wie hij wil. Als er iemand iets te verwijten valt, dan is dat de heer Ververs zelf, die de nieuwe groepering die hij nu in de raad vertegenwoordigt aller minst een dienst heeft bewezen door bij het eerste optreden al een ver keerde voorstelling van zaken te ge ven. Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Tijdens De Soete Inval wordt ook de jaarlijkse Jeugdweek-puzzelrit verreden voor auto’s, motoren, scoo ters, brommers en fietsers, verdeeld over vier categorieën. Iedereen, jong en oud, mag meedoen. Er zijn een groot aantal fraaie prijzen beschik baar gesteld. De hoogstgeklasseerde deelnemer krijgt gedurende een jaar de wisselbeker in zijn bezit die nu in handen is van de heer J. van Kooten. Start: 14.30 uur bij vereni gingsgebouw Stationsstraat. In schrijving open van 14.00 uur af. venhuizens nieuwe raad geïnstalleerd Voorafgegaan aan het afleggen van de zuiverings- en ambtseden, respec tievelijk -geloften sprak de heer Van ’t Verlaat de nieuwe raad toe. In het bijzonder verwelkomde Zevenhuizens burgervader de heren J. Hogenes (pvda) en W. G. van Vliet (chu), die ten gevolge van de verkiezingsuitsla gen de plaatsen innamen van me vrouw C. Muit-Nieuwland (pvda) en M. van der Pol (wd). De heer Van ’t Verlaat wees op het belang van het raadslidmaatschap en hoopte dat alle raadsleden de belan gen van Zevenhuizens bevolking in Nog voor er aan de eigenlijke stemming kon worden begonnen, deelde de heer Ververs (Gem. Bel.) mee ontstemd te zijn over het feit, dat hijzelf, en de heren H. Huizer (Herv. Kiesver.) en Mulder (SGP) niet zouden zijn uitgenodigd voor een in augustus gehouden voorbe spreking, waar de kandidatuurstel- ling van de wethouders is besproken De heer Ververs (die zich overigens in de datum had vergist: de bespre king van 26 augustus werd door alle raadsleden bijgewoond; hij bedoelde een nog eerder gehouden vrije ver gadering van enkele grote fracties) zei, dat ”de buit nu al was verdeeld” en dat hij er weinig voor voelde om nog verdere medewerking te geven bij de verkiezing van de wethouders Ten aanzien van het verdere werk in de raad zei de heer Ververs daar toe wel constructief te willen bijdra gen. Nadat de beide nieuwe wethou ders door burgemeester Van der Hooft waren uitgenodigd naast hem plaats te nemen sprak hij de wens uit dat het nieuwe College net zo plezierig zal kunnen samenwerken als het vorige College in de afgelo pen acht jaren. ”Aan politiek hebben we nooit gedaan, altijd zijn we recht uit voor onze mening uitgekomen,” zei de burgemeester. Vervolgens kwamen de fractieleiders aan het woord. De heer H. Huizer (Hen.'. Kiesver.): ”Wij zullen medewerken aan alles wat recht en billijk is.”. De heer A. H. van Gent (PvdA): ’’Onze fractie heeft een verlies geleden, nu de heer Lips tot wethouder is geko zen”, en naar aanleiding van de woorden van de heer Van der Hooft ’’Politiek is beslist geen vies woord, het is gewoon het voeren van een bepaald beleid.” De heer A. Noor lander (CHU): ”We willen ons een goede verliezer tonen...”. De heer P. Noordam (AR): ”We zien met veel belangstelling het werk van nieuwe wethouders tegemoet.” heer mr. H. T. van Schaik (KVP): ”We wachten nog even met geluk wensen aan het adres van de burge meester, totdat we wat meer erva ring met nieuwe wethouders hebben opgedaan”. En tenslotte de heer J. H. Mol (VVD): ”Ook wij hebben in principe vertrouwen in de beide heren en willen meewerken aan een constructief beleid. Alle sprekers wensten de wethouders na mens hun fracties geluk met hun benoeming.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1