Winst Gouwe-heren voor m nieuwe wethouders in Nieuwe raad geïnstalleerd Geen verandering Zevenhuizen# college Moerkapelle houdt zelfde wethouders Vertrouwen van raad Er zit schot in water- leidingbedrijl Rijnstreek bij twee polotoernooien Proloog L MOMENTO MORI Weekblad voor Waddinxveen Kruisverenigingen THEATER IN SCHOUWBURG 7 nog nauwer samen p Pagina 2 Vervolg van pag. 1 20 jaar geleden f 300.000 f Installatievergadering raad W addinxveen Vervolg van pag. 1 Afscheids vergadering algemeen bestuur Commissies Positief «BB J WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART donderdag 8 september 1966 Vrjjdag 13 september: (Advertentie) |G' (Sjaak Noteboom) Namens het comité J. A. van Berkel Bovendien was ten gevolge van ’t treffen van tal van voorzieningen het aantal klachten over de druk op het water met name in Waddinxveen tot geruststellende proporties terug gelopen. zijn totaliteit zouden voorstaan en de zaken niet in een prestigesfeer zou den trekken. MOERKAPELLE In Moerkapelle hebben dinsdag jl. alle raadsleden - keurig in het zwart gekleed - de eed afgelegd, waarmee zij voor de nieuwe zittingsperiode werden geïn stalleerd. Een nieuw gezicht in dé raad was dat van de heer S. E. Duurs ma, die de groepering Algemeen Be lang in de komende vier jaren zal vertegenwoordigen. Het College van Burgemeester en Wethouders zal in de nieuwe zittings periode de zelfde samenstelling heb ben als voorheen: zowel de heer J. Hoogerdijk (AR) als de heer D. van der Spek (SGP) werden opnieuw tot wethouders benoemd. Bij de stem-, ming voor de vacature van de heer Hoogerdijk kreeg deze vier stemmen, de heer Jac. de Knegt (PvdA) kreeg er twee en voorts werd er een blanco stem uitgebracht. Bij de stemming voor de vacature van de heer Van der Spek waren er voor deze vier een met CHR. SPORTVER. „BE FAIR” Leden denk om de algemene ledenverg. hedenavond in het club gebouw. Aanvang 8 uur. Komt allen Het Bestuur. Dit is het thema van de september- uitgave van maandblad „In de Rechte Straat” (voor het getuigende gesprek tussen protestanten en r.-katholieken). Verder: voortzetting gesprek tussen Ds. Hegger en Pater Schoffelmeer. Uitgave van de STICHTING „IN DE RECHTE STRAAT” Boulevard 11, Velp (Gld.), telef. 4959 Aanvraag gratis proefnummer en op gave abonnement kunt u ook richten aan het regionaal secretariaat: Willem de Rijkelaan 17, Waddinxveen. Abonnementsprijs 6,50 p.j. Onze fotograaf vereeuwigde de Zevenhuizense raad in de samenstelling, zoals deze dins dag na de installatie de nieu we zittingsperiode is ingegaan De directeur van het waterleidingbedrijf De Rijnstreek, de heer A. van der Kaaij, deed tijdens de donderdagmiddag in het Boskoopse gemeentehuis ge houden vergadering van het algemeen bestuur van het bedrijf een minder prettige mededeling. In de acht maanden dat het bedrijf nu bestaat hadden de technici van het bedrijf vooral in Waddinxveen en Boskoop een wel heel deplorabele toestand van het watermeterpark geconstateerd. WADDINXVEEN Voor de heren van de zwem- en waterpoloclub De Gouwe is de afgelopen week (de laatste van het zomerseizoen) succesvol ver lopen. Het eerste zevental werd winnaar van de op één na hoogste afdeling van het grote slottoernooi van de zwemclub Merwede in Dordrecht en won nen bovendien het zelf-georganiseerde nationaal polotoemooi voor standaard teams, dat in het zwembad aan de Kanaaldijk werd gehouden. aan het spektakel deel Brandeburg uit Bilthoven, Surea uit Breda en De Zijl uit Leiden. Doelpunten van Overdam (tweede periode) en De Graaff (laatste perio- de-strafworp) leverden De Gouwe een overwinning op tegen De Zijl (2-0). Brandeburg-Surea eindig de na hevige strijd in een 1-2 zege voor de Bredaënaren. De Zijl won op zijn beurt (maar netaan) met 1-0 dank zij een doelpunt van Bergman van Surea. De Gouwe won met 3-0 van Brandeburg. Voor de doelpunten zorgden V. d. Leeden (strafworp),Jan Kraan en Overdam. Na een enerverende strijd wonnen de Waddinxveners ook van Surea (met 3-2), nadat de Bredase polo’ers tot twee maal toe een achterstand hadden weggewerkt. Een nogal in twijfel getrokken doelpunt bracht de stand op 1-0, Cees van Tilburg scoor de de tweede treffer en Gijs v.d. Lee den bracht de laatste goal op zijn naam. heb- Dort 1910 Wad- daarna tot 1920 De gemeenteraad van Moer kapelle, zoals deze in de ko mende vier jaar zal zijn sa mengesteld: Zittend van links naar rechts Jac. Bremmer (SGP), J. Hoo gerdijk (wethouder, AR), Bur gemeester I. J. P. Keijzer, C. J. van den Heuvel (gemeentese cretaris); staand van links naar rechts D. van der Spek (wethouder, SGP), S. E. Duurs- ma (Algemeen Belang, nieuw raadslid), C. Douw (AR), Jac. de Knegt (PvdA) en J. L. van Heukelingen (PvdA). De Zijl eiste de tweede plaats voor zich op na een verdiende 3-1 zege op Brandeburg. De eindstand luidde: Gouwe 6 punten, De Zijl 4, Surea 2 en Brandeburg 0 punten. De Gouwe-dames verloren in vriendschappelijke wedstrijd 2-0 van CWP 1. De heer Van der Kaaij verklaarde dat minstens 30 a 40% van alle wa termeters aan vervanging toe waren. De stilstand van veel watermeters heeft grote invloed gehad op het zg. waterverlies dat dit jaar hoog zal zijn in vergelijking tot vorige jaren. Voor het overige waren er maar weinig wolkjes aan de hemel van het jonge bedrijf. Voorzitter mr. R.M Gallas stelde in zijn slottoespraak dat de samenwerking tussen de negen deelnemende gemeenten op water leidinggebied vele voordelen had gebracht. Hij vond dat De Rijnstreek een goede start had gemaakt en dat er nu gang in de ontwikkeling zit. stemmen, voor de heer De Knegt één stem en verder twee blanco, dus ongeldige stemmen. In een korte toespaak wees burge meester I. J. P. Keijzer er op, dat het opnieuw afleggen van de ambts eed voor de meeste raadsleden wel licht op een ’’repeterende breuk” mag lijken, maar dat het toch goed is door middel van die eed nog eens te worden herinnerd aan de verant woordelijkheid, die het lidmaatschap van de raad met zich meebrengt. Tot lid van de stichting drinkwater leiding ”De Tien Gemeenten” voor Moerkapelle werd vervolgens de heer J. Hoogerdijk gekozen. Als z’n plaats vervanger zal de heer De Knegt op treden. De leden van de Woonruimte adviescommissie werden alle op aan beveling van B. en W. herkozen, zo dat deze commissie weer zal zijn sa mengesteld uit de heren A. van der Knijff (voorzitter), P. Bontenbal, C. Douw, P. de Graaff en J. L. van Heu kelingen. De burgemeester besloot zijn toe spraak met een uitspraak van Von del, die naar hij zei te verwachten een leidraad zou zijn voor de nieu we raad: ’’Indien 't gemeen U roept, bezorgt 't als Uw eigen.” Na de benoeming van de wethou ders werden de diverse commissies gekozen. In de woonruimteadvies- commissie kwam geen wijziging: K. Herweyer, mej. A. Klapwijk, F. Paul, Azn., zuster C. J. Meyers en C. Roos werden gekozen. Wethouder C. Kreft en P. Bontenbal kwamen als afge vaardigden van Zevenhuizen in het waterleidingbedrijf De Tien Gemeen ten. Plaatsvervangers werden I. P. Biemond en wethouder A. van Tol. De commissie tot wering van schoolverzuim bestaat thans uit de heren N. Dirkzwager, hoofd van de openbare lagere school en de heer H. H. Kühlemeier hoofd van de chr. lagere school aan de Rotte, die de heer D. Kraayveld opvolgde. Vorige week onthulde zijn zoon G. van Dort Kroon in het tuinbouwgebied aan de Pias weg het naambord van de nieuwe G. van Dort Kroon- weg. De Waddinxveense heren waren tijdens het Dordtse toernooi, een der omvangrijkste toernooien in den lande, ingedeeld bij een SVH-combi- natie uit Rotterdam, Rotterdam 2 en Merwede 1. Van Rotterdam 2 werd met 4-2 ge wonnen. Door treffers van Gijs v.d. Leenden en Eef Overdam stond De Gouwe bij de rust met 2-0 voor en -nadat de Rotterdammers het eerste tegenpunt hadden gescoord bracht Jan Kraan de stand op 3-1. Het werd 3-2, maar V. d. Leeden stelde in de slotfase de zege veilig met een fraai doelpunt. SVH, dat inmiddels had gewonnen van Merwede, was de rivaal in de winnaarsronde. Gouwe won met 3-2. Wim Groen bracht de eerste Wad dinxveense treffer op zijn naam. Het was al spoedig gelijk weer nam De Gouwe de leiding dank zij Overdam. Het moedige Rotterdamse team werkte ook deze achterstand weg, maar in de laatste seconde bracht Piet de Graaff opluchting door een uitstekend doelpunt. Omdat het water te koud was en de tijd te kort om een volledige com petitie te laten spelen werd voor het polo-toernooi in het Waddinxveense zwembad een halve competitie ge speeld. De speeltijden werden ook in gekort. Behalve De Gouwe namen streek en het houden van een studie dag. Voorts verzocht hij het bestuur het vraagstuk van de fluoridering van het drinkwater nader te bestu deren nu in de nabije toekomst reeds zeven miljoen Nederlanders over gefluorideerd drinkwater zullen kunnen beschikken. De heer Van der Kaaij gaf in deze laatste vergadering een overzicht van hetgeen er in het afgelopen jaar tot stand was gebracht en de plannen van het bedrijf. Daarbij stelde hij vast dat de laatste tijd weinig buis breuken meer voorkomen. Het gemeentebestuur van Zevenhuizen zorgde aan het begin van de installatieverga dering van de nieuwe raad voor een aardige attentie in de vorm van mappen met papier en schrijfgerei voor de elf Ze venhuizense vroede vaderen. Burgemeester Van ’t Verlaat hoopte dat deze ’raadsporte- feuilles’ de raadsleden bij hun omvangrijke taak tot steun zouden zijn. De Rijnstreek. Mr. Gallas deelde mee dat inmid dels alle leningen van de oude wa terleidingbedrijven tegen dezelfde voorwaarden (oude rente) inmiddels zijn overgenomen. Een der leden van het algemeen be stuur suggereerde tijdens de rond vraag de vervaardiging van een kaart van het gebied van De Rijn- Geachte collega’s veehouders, Toen wij dit voorjaar het initiatief namen vee te verza melen voor die plaats die wij dachten tot een der meest zwaar geteisterde gebieden te behooren, hebben de meesten of meer dieren afgestaan om als blijk van meeleven gratis te geven om de weggeroofde de veesta pel weer enigszins aan te vul len. Wij hebben persoonlijk die 60 a 70 stuks vee uit onze plaats op de meest eerlijke en royale wijze verdeeld. Uitge- noodigd door de bewoners van Leut (achterhoek van Gelder land) zijn we vorige week dit vee wezen bezichtigen. We hebben daar een onvergetelij- ken dag doorgebracht. Op gulle wijze onthaald, mochten we het uit Waddinxveen af komstig vee in oogenschouw nemen en de moed en energie van den Gelderschen boer be wonderen, waarmede hij er zich weer weet bovenop te werken, waarmede o.i. een ge neratie gemoeid zal zijn.Maar tot ons leedwezen hebben we ook moeten constateeren met hoe weinig zorg onze Regee- ring de wederopbouw ter hand neemt van dit zoo zwaar geteisterd gebied. De land bouwers uit den Ooijpolder danken hierbij nogmaals de Waddinxveensche boeren voor hun gulle offervaardigheid en wenschen u voor uw op eigen initiatief aangeboden hulp nog maals Gods zegen toe. Het toneelseizoen van de Nieuwe Schouwburg in Gouda start weer op donderdag 15 september met een voorstelling van toneelgroep Thea ter van Elise Hoomans en Hans Croi- set. Theater heeft voor dit seizoen onder meer op het programma gezet Plautus’ blijspel in drie bedrijven ’’Tweeling broer gezocht”, een stuk dat in deze editie nog nooit in de Nederlandse theaters is geweest. Wél kennen de meeste toneellief hebbers de onvergetelijke ’’Comedy of Errors” van Shakespeare en ook de bekende ”1 Gemini” van Goldini. Beide stukken zijn bewerkingen van het blijspel dat Plautus zo’n tweedui zend jaar geleden schreef. Ditmaal dus de Syracusische tweelingbroers Menaechmus 1 en 2 ’puur’ in de Nieuwe Schouwburg. Het verhaal is bekend: Menaech mus 1 raakt verloren in zijn jeugd jaren en komt terecht in het plaatsje Epidamus, waar hij huwt en ietwat later amoureuze betrekkingen aan knoopt met een zekere Erotica, een courtisane (de naam zegt genoeg). Menaechmus 2 gaat op zoek naar zijn verloren gewaande broer en komt ook in Epidamus terecht. De ver warring is compleet. Iedereen houdt de ene helft van de tweeling voor de ander en zo ont staan allerlei kluchtige situaties. Ca rol Linssen is deze zware dubbelrol wel toevertrouwd. De twaalf toneel spelers staan onder regie van Elise Hoomans. De vertaling uit het Latijn is van dr. J. Hemelrijk, die voor dit werk met de Nijhoffprijs werd be kroond. De Waddinxveense raad kent vele commissies. Twee raadscommissies moesten dinsdag nog worden geko zen. Het waren de financiële en de bouwcommissie. Als gevolg van de Epiloog Onmiskenbaar herstel voor Be Fair na een fraaie zege (4-1) op Wiel- drecht, dat weliswaar niet tot de kanshebbers in Be Fair’s afdeling be hoort maar dat toch zeker ook geen te onderschatten rivaal mag worden genoemd. Kennelijk spelen de zwart- witten op eigen terrein toch wel met wat meer zelfvertrouwen. WSE’s eerste klap bleef uit. De Waddinxveners beten met 4-3 in het zand tegen NSV, waarmee is geble ken dat een beslist zwakkere tegen stander niettemin tot goede resulta ten kan komen als Vrouwe Fortuna de twaalfde ’man’ in het veld is. Wéér geen geluk voor WSE dus... Moerkapelle-zaterdag startte wel iswaar met een nederlaag tegen RCV, maar de prestaties zullen dit jaar waarschijnlijk wel op een hoger ni veau liggen dan vorig seizoen. De schrik van de degradatie van Berg ambacht zit de Moerkapellenaren kennelijk danig in de benen. Voor RVC een ietwat zwakke start, maar dat was vorig jaar nauwelijks beter. Ons optimisme ten aanzien van Waddinxveen-zaterdag bleek onge grond. Boskoop, kanshebber van vo rig jaar, was van beter kaliber. Ook de tweede Waddinxveense club in de zaterdagafdeling begon dus beneden verwachting. Enfin, de toekomst zal nog veel leren Ook de zondag-KNVB’ers worden de week weer de wei in gestuurd om de eer van club en geboortedorp of -stad hoog te houden. Veel voorbe reidingen zijn achter de rug en het resultaat van alle moeiten en zor gen, die nu eenmaal altijd met de start van een nieuwe competitie ge paard gaan, zal de een meevallen, de ander tot pessimisme stemmen. Voor Waddinxveen wordt het in ieder geval al moeilijk om de sup- portersschare tevreden te stellen met behulp van een overwinning op het Loosduinse GDA. Voor zo’n wapen feit zal kwaliteit moeten worden ge toond en de geelzwarten kunnen nu bewijzen dat ze daarover beschik ken. Groeneweg zal het ook niet ge makkelijk krijgen tegen Moordrecht. De rappe, donkerhuidige voetbal- goochelaartjes van Moordrecht zijn nu eenmaal vaak genoeg ongrijpbaar en onbegrijpelijk voor het recht-door- zee-gaande spel van de Zevenhui zenaren. Toch zullen ze het daarmee moeten klaren. Debutant Moerkapelle trekt naar Rotterdam om de degens te kruisen met Schiebroek. Een lang niet ge makkelijke opgaaf en we kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat het de Moerkapellenaren al heel moeilijk zal vallen een enkel puntje aan deze strijd over te houden. Na het succes van verleden week zijn ze vol optimisme ten aanzien van Be Fair. LRC uit Leerdam is niettemin geen katje om zonder hand schoenen aan te vatten. Niet voor niets klopte deze ploeg Haaften vo rige week met 4-1. De voortekenen kunnen ons nau welijks bedriegen. WSE stak verle den week onder gunstige omstandig heden van wal. Deze week keert het getij wis en zeker voor de ambitieu ze Waddinxveners en zal Soccer Boys het haasje zijn waarover zij naar ’n hogere tree op de lange, lange kam- pioensladder springen. Bij de zaterdag-afdeling biedt de ontmoeting WDS-Waddinxveen meer perspectieven voor de bezoekers dan voor de thuisclub. RCV zal aan Spor tief een bijzonder zware dobber krij gen en Moerkapelle moet op bezoek bij Boskoop, zodat het ook nu nog wel puntloos zal blijven. In een gezamenlijke bijeenkomst van de dagelijkse besturen van de Algemene Nederlandse Vereniging ,,Het Groene Kruis”, de Nationale Federatie „Het Wit-Gele Kruis” en de Bond van Protestants-Christelijk Wijkverpleging in Nederland .’’Het Oranje-Groene Kruis”, is definitief besloten een Stichting Samenwer kende Landelijke Kruisverenigin gen in het leven te roepen. De Stichting heeft ten doel het onderling overleg en de samenwer king te bevorderen en die taken uit te voeren waarover tussen de drie landelijke kruisverenigingen over eenstemming bestaat. De Stichting wil trachten dit doel te bereiken door o.m. het bevorde ren van een regelmatig overleg, het uitwisselen van gegevens en erva ringen, het instellen van gezamen lijke adviescommissies, een doel matige planning en coördinatie van de arbeid, alsmede het kenbaar ma ken van gezamenlijke standpunten en opvatting van de drie landelijke kruisverenigingen. Zittend vlnr. P. Biemond (AR) burgemeester A. van 't Ver laat, gemeentesecretaris A. Gijsenbergh en W. G. van Vliet (CHU, nieuw en nestor van de raad). Staande vlnr. J. Stofberg (CHU), C. J. v. Hel den (PvdA). L. Braber (notu list), J. Hogenes (PvdA,nieuw) K. Herweijer (SGP), G. P. v.d. Broek (WD), C. Roos (PvdA) A. v. Tol (PvdA, wethouder), T. Hoogendoom (CHU) en C. Kreft (CHU, wethouder). Nu de herfst weer komt en de bladeren vallen sn de natuur zich gaat tooien in het kleed van de dood, is het goed om na te denken over dat grote gebeuren, dat ons allemaal wacht, ons heengaan uit dit leven. Voor de ongelovigen komt de dood als een dief in de nacht. Zij be schouwen het leven als iets waar ze recht op hebben en dat hun door de dood ontstolen wordt. Voor de gelovigen komt de dood als een vriend, die hen voor altijd naar Jezus brengen zal. Wat is de dood voor u? Een ver schrikking, een troosteloos einde? Of kunt u met Paulus uitroepen: „Dood, waar is uw over winning? Dood waar is uw prikkel Gode zij dank die ons de overwinning geeft door onze Here Jezus Christus (1 Kor. 15:55, 57) Wethouder F. M. van Tol dankte in welgekozen woorden alle voor het in hem gestelde vertrouwen. ’’Mijn benoeming is voor niemand een ader lating”, sprak hij, ’’want niemand heeft nog van mij gebruik in de ge meente kunnen maken.” Hij zei het te betreuren, dat men in de AR en CHU fracties niet tot overeenstem ming had kunnen komen. De heer van Tol wilde persoonlijk echter graag met allen op goede voet leven en zei alles te willen doen voor een goede sfeer in de raad. Voor kritiek zei hij altijd te zullen openstaan. Waarderende woorden sprak wet houder P. Lips naar aanleiding van hetgeen zijn fractiegenoot de heer S. Pille vlak voor de wethoudersver- kiezing had gezegd. ”Ik weet wat dit terugtrekken betekent voor een man met zo’n politiek verleden” zo zeide de heer Lips. Overigens had de heer Lips op de formele vraag van de burgemeester of hij zijn wethoudersbenoeming aan nam moeten antwoorden, dat hij dit slechts voorlopig kon doen, omdat hij als ambtenaar daarvoor eerst toestemming aan de Koningin zal moeten vragen. Ten aanzien van de verdeling voorbesprekingen leverde deze ver kiezing nauwelijks enige problemen op. Met vijftien stemmen werden in de financiële commissie gekozen de heren van Gent, Huizer, Mol, Noor- lander en Van Schaik. Bij de voor zittersverkiezing voor deze commis sie kreeg de heer Huizer twaalf stemmen. Voor de plaatsvervangend voorzitter was een herstemming no-* dig. omdat geen volstrekte meerder heid was behaald. Bij de herstem ming kreeg de heer Noorlander twaalf stemmen. Wat betreft de bouwcommissie was de raad in alle opzichten eens gezind. De heren Kroes, Mulder, Noordam, Van Onna en Pille werden met algemene stemmen gekozen, terwijl de heer Pille alle stemmen kreeg voor het voorzitterschap. De heer Noordam werd plaatsvervan gend voorzitter. In de op 29 september a.s. te hou den raadsvergadering zullen de le den van de diverse andere commis sies, zoals sportcommissie, markt- commissie en subsidiecommissie, als mede de vertegenwoordigers bij het streekwaterleidingbedrijf worden gekozen. Voor deze eerste vergadering van de publieke tribune grote belangstel de nieuwe gemeenteraad bestond op ling. Onder de aanwezigen bevonden zich o.m. oud-wethouder ir. J. P. H. Venema en het oud-raadslid, de heer D. Uitbeierse. G. van Dort Kroonweg. Met deze vernoeming wordt voor het nageslacht een naam in ere gehouden van een man en een familie, die in het verleden veel voor Waddinxveen ben gedaan. G. van Kroon was van 1897 tot gemeentesecretaris van dinxveen en burgemeester. Voorts was hij van 1913 tot 1920 Dijkgraaf van de Zuidplaspolder. Het algemeen bestuur, voor de laatste maal in de oude formatie bij een, stelde drie ton beschikbaar voor de aanleg van een zinker in de Rijn ten behoeve van de watervoor ziening in het noordelijk district van Ten aanzien van de verdeling van de portefeuilles en de vraag wie loco burgemeester zal worden, zou het college van B. W. zich ten spoe digste beraden. uwer spontaan een

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2