Veertig jaar bij lager onderwijs m gehuldigd de veilinghallen in Gemeentesecretaris Jenné (net van vakantie) onverwacht Doopceel jubilaris Koppelaar gelicht in „Dit is uw leven” Zes uur tienennuziek voor drie gulden De beatmarathon UW dienst Zevende lustrum gemeente van m Zomerseizoen 466 H. ROUBOS OVERLEDEN vrijwel afgelopen Nu 5 miljard aan spaargelden OPENSTELLING POSTKANTOREN I HUUR met recht van koop m PIANO’S HUUR Voor ’t laatst Raiffeisenbank Weer combodienst WurliTzer z diplomazivemmen Vanaf maandag andere tijden te-—L: Veronica hoge inruilwaarde Iedereen MENSEN DIE HET WETEN, KIEZEN Stilstaan Fa. J. van Urk Ï89n8° Westersingel 42-44R’ïom tel. 010 ^35025 Altijd klaar staan Demonstraties donderdag 8 september 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART ruymu j M. h Het gehele evenement belooft het vreugde de heer huldiging selijk, namelijk een bergstok met daaraan een buidel, gevuld met geld, dat de heer Jenné naar ei gen goeddunken kan besteden. De direkteur van openbare werken, de heer A. C. Kraneveld sprak en kele woorden in de vriendschappe lijke sfeer, daarbij wijzend op het feit, dat de jubilaris en hij elkaar zelfs al geruime tijd kenden, voor dat een van beiden nog iets met de gemeente Waddinxveen had te ma ken. minst verwacht. Hij zeide het als een taak van de ambtenaar te zien om altijd klaar te staan voor de in woners van de gemeente. Overigens merkte hij, aanhakend op de woorden van de burgemees ter, nog op, dat hij bij zijn huwelijk in 1939 al een salaris had van 116 per maand en dat het toen nog niet eens zo slecht was betaald. Van de 35 jaren in dienst van de gemeente, is de heer Jenné thans al 23 jaren gemeentesecretaris. Prijzen v.a. 1.145.- Bumble Bees uit Den Haag, bekend van het succesvolle plaatje Day by v.a. 15 p.mnd. zonder eerste storting ZEVENHUIZEN Combo en zang groep van de Nederlands Hervorm de Gemeente in Zevenhuizen zullen a.s. zondag in het clubgebouw aan de Lange Zijde in Zevenhuizen voor de derde maal een kerkdienst voor tieners organiseren. De vorige twee combodiensten zijn een volledig suc ces geworden. De dienst begint om 10.00 uur. Let wel: voor Uw oude PIANO of ORGEL. In het Van Itersonziekenhuis in Gouda is vrijdagavond na een kort stondig ziekbed op 54-jarige leeftijd overleden de heer Herman Roubos, eigenaar van Waddinxveens groot ste transportbedrijf, dat is gevestigd aan de Onderweg. Woensdagmiddag is de overledene onder grote belang stelling ter aarde besteld op de alge mene begraafplaats aan de Kerkweg Wijlen de heer Roubos was een geziene figuur in het Waddinxveen- se dorpsleven. De laatste jaren was hij een actief en stimulerend lid van de bouwcommissie van de Gerefor meerde Groenswaard-kerk. Voorts was hij sinds enige jaren bestuurs lid van de vereniging Protestants- Christelijke Beroepsvervoerders en van de kring Lisse, Hillegom en om streken van de Vereniging van Steen vervoerders. De heer Roubos, die in 1918 naar Waddinxveen kwam, had nog tot vlak voor zijn overlijden de touwtjes in zijn bedrijf, dat hij met zoveel wilskracht en doorzettingsvermogen had opgebouwd tot wat het thans is stevig in handen. De overledene was gehuwd en had twee kinderen. De veilinghal Bredeweg is de plaats zaterdagavond de tijd, beatmarathon de naam, kwaliteit is verzekerd, het doel is het nieuwe zwembad. Het wordt een succes want heel jeugdig Waddinxveen gaat er naar toe! De inspecteur van het onderwijs, de heer L. Schipper, was de eerste van een rij sprekers die nu volgde. Namens de collega’s bood het hoofd van de Prof. Ph. A. Kohnstamm-ulo de heer H. J. Egbers, een boekenbon en bloemen aan. De overige sprekers waren de he ren T. Ververs voorzitter van Volks onderwijs, J. A. de Leeuw voorzitter van de oudercommissie van de Jan Ligthartschool, mejuffrouw E. F. Witkop onderwijzeres namens het onderwijzend personeel, de heer P. Speijer hoofd van de christelijk na- grootste spektakel op tienergebied te worden dat ooit in verre omgeving is getoond. Radio Veronica vond het gebeuren belangrijk genoeg om het deze week in de beatkalender van tien voor half een om te roepen. Vier combo’s spelen onafgebroken elk anderhalf uur aan één stuk van zes tot twaalf. Het zijn: Yac Yac 5 uit Oudewater, een combo dat vooral het laatste jaar veel opgang heeft ge maakt in de Goudse streek, dat reeds enkele proefopnamen maakte voor grammofoonplaten en dat binnenkort naar Engeland gaat om in de beken de Pye Studio’s (van The Kinks) in Londen een plaatje op te nemen. Producer wordt J. H. van Wijn gaarden. day. Just We uit Arnhem, een beat- orkestje dat zich in oostelijk Neder land in een enorme populariteit mag verheugen en dat ook al enkele ma len in de Randstad drukbezochte dansavonden verzorgde. Rob Hoeke’s Rhythm and Blues Group uit Haarlem. Dit combo maak te al eerder de grammofoonplaat Margio dat de Nederlandse Top Tien bereikte. Borg buren van het echtpaar Kop pelaar in Woudrichem, de ’club van vier’, t.w. de echtparen De Breejen- Dankers uit Giessendam, Muilwijk- van Aken uit Amstelveen en De Kok Muilwijk uit Delft. Na de nogal vrolijke gesprekken op het toneel bracht het fanfare corps Concordia een serenade. Voor zitter J. de Knegt feliciteerde de jubilaris. WADDINXVEEN Het zwembad Kanaaldijk zal op zaterdag 17 sep tember voor de laatste maal open z\jn. Dat betekent ook het eind van van het zomerseizoen voor de zwem en poloclub De Gouwe. Op 1 oktober begint echter alweer op 1 oktober. In de tijd die nog rest zullen alleen de heren van het eerste team deelne men aan een toernooi van het Haagse SNA. Voor de overige zeventallen is een korte rustperiode aangebroken. Op 1 oktober rijdt de zg. zwembus weer naar het Gouwdse Spaarders- bad. Het bestuur van De Gouwe is nog steeds op zoek naar scheidsrechters. De KNZB heeft geëist dat de zwem- club volgend jaar ten minste vier be voegde scheidsrechters zal leveren. Indien aan deze eis geen gevolg kan worden gegeven dan is het niet on waarschijnlijk dat enkele teams niet aan de competitie zullen kunnen deelnemen. tionale Koningin Julianaschool na mens de bijzondere scholen, me vrouw A. H. Lanser-Venis een ken nis van de familie Koppelaar, de heer A. P. de Graaff voorzitter van de oudercommissie van de Theo Thijssenschool. De jubilaris sprak tenslotte een dankwoord. Onder leiding van de heer Egbers en met pianobegeleiding van gym- nastiekonderwijzer G. Akkerhuis werd het echtpaar voordat de heer Koppelaar aan zijn dankwoord toe was toegezongen. Burgemeester Van der Hooft sloot de bijeenkomst. De Raiffeisenorganisatie in Neder land, waarbij 250 plaatselijke be reikte dezer dagen een belangrijke mijlpaal, toen het spaartegoed van de ruim twee miljoen spaarders de vijf milljard gulden passeerde. Een reden om bij de plaatselijke Raiffei- senbanken te Waddinxveen en Ze venhuizen, die mede tot het bereiken van de spaartegoed hebben bijge dragen, dinsdag jl. in eigen kring even aandacht aan deze gebeurtenis te schenken. WADDINXVEEN Dat het zomerse weer inderdaad nog niet is geweken als zaterdagavond in de Waddinx- veense veilinghallen aan de Brede weg de ’Summertime Beatmarathon’ wordt gehouden is onze oprechte wens. De verwachtingen omtrent het bezoekersaantal van het zes uur du rende beat- en shakefestjjn zjjn hoog gespannen. Als de weersomstandigheden inder daad de kwalificatie ’summertime’ waardig zijn dan zullen organisator J. H. van Wijngaarden en zijn men sen volgens de voorspellingen onge veer zes a zevenduizend tieners en twens te verwerken krijgen. Men is deze keer anders dan bij het in maart gehouden tienerfeest van de Oranjevereniging minder af hankelijk van het weer want van vijf uur af zullen bussen om het half WADDINXVEEN Voor gemeentesecretaris H. Jenné had de eerste werk dag na zijn vakantie wel een heel bijzonder karakter gekregen. In plaats van de traditionele wandeling naar het gemeentehuis, werden de heer en mevrouw Jenné maandagochtend per auto van huis gehaald en naar het gemeentehuis gebracht. Bij de voordeur werden zij ver welkomd door burgemeester C. A. van der Hooft en echtgenote als mede de beide wethouders. In de raadzaal had zich vrijwel het vol tallige gemeentepersoneel verza meld alsmede een aantal raadsleden die het echtpaar Jenné bij hun bin nenkomst met een applaus begroet ten. Al die eer viel de familie Jenné te beurt, omdat de heer Jenné op 1 september j.l. precies 35 jaren in dienst was van de gemeente Wad dinxveen. uur een pendeldienst onderhouden tussen het Waddinxveense station (aansluitend op de verbindingen met Gouda) en de Bredeweg. Prijs voor vervoer vice-versa 1,50. De bussen beginnen omstreeks elf uur weer te rijden. Ook dan om het half uur. De toegangsprijs voor de grandiose beatmarathon waaraan vier combo’s medewerken is ondanks het goede doel waarvoor de opbrengst is be stemd (nieuwe zwembad) zo laag mogelijk gehouden. Zes uur beatmu- ziek voor drie gulden per persoon is een zeer lage prijs. Voorverkoop van toegangskaarten geschiedt in Wad dinxveen bij sigarenmagazijn Van der Krans aan de Kerkweg. a ELECTRON ISCH E ORGELS uii^s werelds grootste orgel- en pinnofobriek „Weliswaar geen officiël jubile um”, zo merkte burgemeester C. A. van der Hooft op,” maar toch wel een gebeurtenis om even bij stil te staan.” De burgemeester sprak waarderende woorden aan ’t adres van zijn secretaris en herinnerde eraan, dat de heer Jenné 35 jaar geleden een functie aanvaardde, zonder dat daaraan een salaris was verbonden. Niettemin werd er van hem verwacht, dat hij zich in Wad dinxveen zou vestigen. Eerst moest hij het nodige leren. De heer Van der Hooft greep deze gelegenheid aan om de jongeren er op te wijzen, dat er eerst gewerkt zal moeten worden, wil men iets bereiken. Hij vroeg zich daarbij af of de jonge mensen tegenwoordig in het allereerste begin niet wat te veel verdienen, waardoor financiële verbeteringen, die toch ook stimule rend werken, veel langer op zich moeten laten wachten. Namens het gemeentebestuur bood de burgemeester de heer Jen né een boekenbon aan. Loco-gemeentesecretaris J. Meu- leman voerde het woord namens het voltallige meentepersoneel, waarbij hij er op wees, dat 35 jaar een hele tijd is. De heer Meuleman roemde het beleid van de gemeentesecre taris, dat altijd zadanig is geweest, dat het gehele personeel daar ach ter heeft kunnen staan. Mej, F. H. J. van Drimmelen had de taak om het geschenk van het personeel aan te bieden. Zoals al tijd, deed zij dat ook nu weer met een bijzonder passende voordracht in dichtvorm, waarbij zij aanhaakte op de Oostenrijkse vakantie van de heer Jenné en een vergelijking trok tussen het toeristische alpinisme en het beklimmen van de gemeente lijke bergen, waarbij ook vele moei lijke punten moeten worden over wonnen. Het geschenk was al even toepas- Lintje De bij de viering van een dergelijk jubileum zolangzamerhand traditio neel geworden koninklijke onder scheiding ontbrak ditmaal. De bur gemeester en ook enkele andere sprekers betreurden dat en hoewel de jubilaris in zjjn dankwoord te kennen gaf het ook wel een beetje jammer te vinden bleek de huldi ging zoals die hem op deze avond ten deel was gevallen een ruimschootse compensatie. De prijzende woorden van de heer Van der Hooft gingen vergezeld van de gebruikelijke gratificatie onder couvert. De burgemeester was blij, dat de heer Koppelaar vierjaarge- leden naar Waddinxveen was geko men ofschoon hij toen voor ’t aan vaarden van een nieuwe functie al vrij oud was. Tekenend voor het ka rakter van de jubilaris vond de bur gemeester diens handschrift. ”Ik heb nog nooit iemand gezien die zó mooi schrijft. Uw handschrift geeft pre cies uw netheid, stiptheid en opge ruimdheid weer,” als de heer Van der Hooft. Wethouder Rille bood namens het gemeentebestuur een boekenbon aan Als ’’plaatsvervangend president-di- recteur van de zg. jubel- en treurpot van het gezamenlijke gemeenteper soneel” bood de heer Meuleman een barometer aan. De heer Overduin haalde vervolgens het echtpaar Kop pelaar op het toneel en liet het po pulaire schoolhoofd zijn levensver haal. Dat deed deze met kennelijk veel genoegen en doorspekt met tal loze annecdotes uit vroeger jaren ver- oude bekenden die later op het to neel verschenen konden hem niet op een leugen betrappen, zo zei één van hen later. Achtereenvolgens verschenen voor het voetlicht ds. J. de Vries uit Sche- veningen met wie de heer Koppelaar in Sliedrecht en Woudrichem samen werkte, de heer W. Baks voorzitter van de oudercommissie van de Woudrichemse lagere school, de heer O. Hol en mevrouw M. Hol- De heer W. F. Meyer, chef alge mene zaken sprak namens de oude garde, van wie er nog velen in dienst van de gemeente zijn. Na mens de raad voerde de heer P. Noordam het woord en bood daarbij een boekenbon aan. Hij werd nog gevolgd door het scheidende raads lid, de heer J. P. van Oosten, die het fijne en vriendschappelijk con tact, dat in de ‘loop der jaren tussen hem en de gemeentesecretaris was gegroeid, memoreerde. Mede namens wethouder Venema sprak wethouder Rille zijn erkente lijkheid uit voor de samenwerking, die er geruime tijd tussen secretaris en wethouders heeft bestaan. Aan het slot van de bijeenkomst bracht de heer Jenné dank voor de vele goede woorden en de geschen ken. Hij had deze huldiging aller- Vraag folders en inlichtingen over de nieuwe serie iqó7 bij de Wurlitzer-importeur WADDINXVEEN Voor de laatste maal dit jaar zal er a.s. zaterdag in het zwembad aan de Kanaaldijk nog gelegenheid zijn te zwemmen voor de vijf zwemdiploma’s. Inschrijffor mulieren zijn tegen betaling van 1,- nog steeds verkrijgbaar aan de kas sa van het zwembad. Ze zullen ui terlijk zaterdagmorgen om 10.00 uur ingeleverd moeten zijn. Aanvang van het examen: 14.00 uur. Hilariteit bij het jubileum van schoolhoofd Koppelaar. Dit was ook een episode uit het veelbewogen leven van de jubilaris (tweede van rechts). Links mevrouw Koppelaar- Fladderak, naast haar de heer De Breejen. Rechts onderwij zer Overduin. (foto Sjaak Noteboom) Waarderende woorden en een boekenbon van burgemeester C. A. van der Hooft voor ge meentesecretaris H. Jenné en diens echtgenote ter gelegen heid van het zevende lustrum in dienst van de gemeente Waddinxveen. (Foto Sjaak Noteboom) Voor de goede orde herinneren we onze lezers eraan, dat met in gang van maandag 12 september a.s. de openingstijdKen van de post kantoren in Waddinxveen, Zeven huizen en Moerkapelle een wijzi ging ondergaan. Op zaterdag zullen de postkantoren in deze gemeenten zijn gesloten. Wie toch nog post zaken heeft af te handelen kan dan daarvoor terecht op de hoofdpost kantoren te Gouda of Alphen, die op zaterdag tussen half negen en half twaalf zijn geopend. Van maandag tot en met vrijdag is het postkantoor in Waddinxveen open van 8.30 tot 18 uur. Voor geld zaken e.d. van maandag tot en met donderdag tot 15 uur en op vrijdag de gehele dag. Postbushouders kun nen vanaf acht uur bij het post kantoor terecht en zaterdags tussen acht uur en half negen. De brievenbussen worden op werkdagen voor de laatste maal om V u.ur gelicht, terwijl de laatste lichting met aansluiting op de nachtposttreinen bij het postkan toor geschiedt omstreeks kwart over zes. De postkantoren in Moerkapelle en Zevenhuizen zijn van maandag tot en met vrijdag geopend van 8.30 tot 12.30 uur; van 14 tot 15 uur en van 17 tot 18 uur (dit laatste uur alleen voor zegelverkoop en spoed zaken). WADDINXVEEN Het leven van ’meester Koppelaar’ van de Jan Ligt hartschool dreigde vrijdagavond tij dens de herdenking van zjjn veertig jarig onderwijzerschap een ietwat suspecte dimensie te krijgen toen plotseling een groot aantal jeugd vrienden en -vriendinnen, oud kennissen, buren, etc. in het kader van een soort ’Dit is uw levenspro gramma op het toneel van het gere formeerd verenigingsgebouw ver schenen. Het echtpaar Koppelaar-Fladde- rak viel van de ene verrassing in de andere bij het weerzien van de vele oude bekenden, die door de heer W.F Overduin, onderwijzer van de Jan Ligthartschool, uit’ Woudrichem, Sliedrecht, Delft, Amstelveen, Sche- veningen, enzovoort naar Waddinx veen waren gehaald. Tot zijn ongetwijfelde waren de leerlingen van Koppelaar niet bij deze aanwezig, want de verhalen die al die goede oude bekenden wisten op v.a. «p.mnd. zondereerste storting van de modellen 1Q67 te Rotterdam dagelijks van 10-4 uur door onze Wurlitzer-organist JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- met recht van koop jubileumvlucht De aanvang te dissen uit diens rumoerige jeugd jaren zouden hun uitwerking op het gezag op school zeker niet hebben gemist. Tal van onderwijzers en collega’s uit de Waddinxveense onderwijswe reld woonden de bijzonder feestelij ke en gemoedelijke huldiging bij. Ook burgemeester C. A. van der Hooft, wethouder S. Rille en echtge note loco-gemeentesecretaris en voorts de voormalige (sinds kort) in specteur van het lager onderwijs L. Schipper bevonden zich onder de ve le belangstellenden. WADDINXVEEN Donderdag 8 september: Schaakwedstrijden WSV, ger.ver.geb aanvang 20.00 uur. Zaterdag 10 september Visconcours hsv. Waddinxveen, Ot- weg, Boskoop, aanvang 19.00 uur. bad Kanaaldijk, aanvang 14.00 uur. De Soete Inval, ger.ver.geb., aan vang 13.30 uur (14.00 uur inschrijven puzzelrit, 14.30 uur start puzzelrit). Beatmarathon, veilinghal, Bredeweg aanvang 18.00 uur. Diploma-zwemmen (A t.m. F), zwem bad Kanaaldijk. Dinsdag 13 september: Opening expositie Piet de Vries, Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Woensdag 14 september: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwen (boekbespreking), ger.ver.geb., aan vang 19.30 uur. Donderdag 15 september: Schaakcompetitie WSV, ger.ver.geb., aanvang 20.00 uur. Zaterdag 17 september: Gouwerit MABC Gouwerijders. Zaterdag 17 september: Taptoe Voorwaarts, Concordia, KVT en Vriendschap, schoolplein Oranje- laan, aanvang 20.30 uur. Vrjjdag 23 september: Prijsuitreiking Sperwer, ger. ver. geb., 20.00 uur. Zaterdag 24 september: Opening garage Van den Akerboom aanvang 14.00 uur. Dinsdag 4 oktober Opening expositie mej. Fraissinet, Boekhandel Veldwijk, aanvang 20.15 uur. Zaterdag 8 oktober: Herfstconcours hsv. Waddinxveen (prijsuitreiking clubcompetitie). ZEVENHUIZEN Vrijdag 9 september: Oliebollenverkoop Volksonderwijs. Zaterdag 10 september: Oliebollenverkoop Volksonderwijs. Puzzelrit, start Hotel Vos (aanvang 18.00 uur). Dansavond, Hotel Vos, aanvang on geveer 19.30 uur. Zondag 11 september: Combodienst Ned. Herv. kerk, club gebouw Lange Zijde, aanvang 10.00 uur. DIVERSEN Zaterdag 10 september: Opening tbc-districtscunsultatiebu- reau, Thorbeckelaan Gouda, aan vang 10.30 uur. Bal mmv. Sunny Side Swing Combo, rk- verenigingsgebouw Reeuwijk- dorp, aanvang 20.00 uur. Donderdag 15 september Blijspel ’’Tweelingbroer gezocht” (Theater), Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. EXPOSITIES Van 13 tot 30 september: Waddinxveen - Schilderijen van Piet de Vries (Den Haag), Boekhan del Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Tot en met 2 oktober: Gouda Collectie Van Baaren, Catharina Gasthuis (te bezichtigen op werkdagen van 10.00 tot 17.00 en op zondag van 14.00 tot 17.00 uur). Van 4 tot en met 22 oktober: Waddinxveen - Schilderijen en teke ningen van mej. Fraissinet (Den Haag), Boekhandel Veldwijk (te be zichtigen tijdens de winkeluren). Van 8 t.m. 12 september: Waddinxveen - Resultaten fotowed strijd Kunststichting, Boekhandel Veldwijk (te bezichtigen tijdens de winkeluren). Tot en met 31 oktober: Waddinxveen Beelden tentoon stelling in het Warnaarplantsoen. BIOSCOPEN IN GOUDA Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15.00 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Wat het daglicht niet verdragen kan (18); za. 23.00 uur (nachtvoorstel ling): Waarover men niet spreek (21) zo. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo. 20.15 uur: Sex a la minute (18). Schouwburg: do. en vr. 20.15 uur, za 15.00, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Agent X 17 in Operatie Oceano (14); zo 19.00 en 21.15 uur,ma di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: En de vrouw schiep de liefde (18). Thalia: do. en vr. 20.15 uur, za. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 19.00 en 21.15 uur: Geheim agent district 6 (14); zo 15.00 en 17.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Don Camillo in Rusland (a.l.).

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3