Raad werkt zich snel door agenda aan Z-66 Grote Fancy Fair öe Chinese Pd.peqö.d.1 Voor f 176.000 grond verkocht woningbouwvereniging IWONINGINRICHTINBI iKieiraz? Gouda teL32i2 --1S0 w aan a p p i e en de automatische stuurman FRA-VA-KO’s Loterij met 1000 Groene Kruis geeft echtparencursus prijzen Kleine Trompetter Gevallen over hond Be F air-heren verloren weer GESCHENKEN SINT NICOLAAS DEFECT STUUR won eerste prijs vragen. Hoofdstuk 17 Mr. 45 SLAAPKAMER met consol f 14.95 SPIEGELS Franse stijl GANG f 8.95 S. E. Duursma WARENHUIZEN Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Grote sortering QJ BURGERLIJKE STAND Bezwaren Parkeertarieven Rondvraag 4 1 .NDS HART donderdag 3 november 1966. (wordt vervolgd) door Earl Derr Biggers vertaald door P. Oreille Fra-Va-Ko’s lage prijzen nopen tot kopen De gemeenteraad van Moerkapelle had in haar vergadering van vorige week donderdagavond weinig moeite met het afwerken van de raadsagenda. Alle voorstellen van B. en W. kregen de goedkeuring van de raad en er werden weinig bezwaren tegen in gebracht. In een uur tijd was men dan ook klaar. Tjjdens het zo succesvolle concert dat de bekende violiste Emmy Ver- hey vorige week in de Herv. Imma- nuëlkerk onder auspiciën van de Cul turele Kring gaf, had zij in de pauze een gesprek met burgemeester C. A. van der Hooft en diens echtgenote. (Op de foto rechts naast Emmy Ver- hey). Links van haar de pianist Ma- rinus Flipse, die door ztfn harmoni sche begeleiding mede tot het wel slagen van dit concert by droeg. (Foto Sjaak Noteboom). de een ZEVENHUIZEN Geboren: Remco Ludovicus Josephus zoon van A. J. Voesenek en H. M. Weetink; Threes, dochter van H. Eindhout en A. de Jong. REEUWIJK Geboren: Andrea d.v. F. J. Koppert en E. M. v. d. Goor; Jan z.v. A. Verkaik en T. Dotinga; Richard Paul z.v. C. F. Smissaert en Ch. Verbunt; Petra d.v. P. van Wensveen en P. Buitelaar. Volleybal Het eerste team van Be Fair (heren) heeft vorige week in de gymnastiekzaal van de Jan Ligthart school met 3-0 verloren van MVC 3 uit Moordrecht. Het was de derde nederlaag van de Waddinxveners in dit seizoen. Be Fair, nog steeds niet behoorlijk op dreef, moest de eerste set met 15-9 gewonnen geven. Na felle tegenstand verloren de Wad dinxveners ook de tweede en derde set met resp. 15-13 en 15-12. Vonk wreed uit zijn overwinningsroes gehaald door een hevige ruk aan het schip, die hem languit voor over deed vallen. Knarsend span en de ankerketting. Riffenbij ter, midden in zijn vaart gestuit, ging gevaarlijk op zijn kop staan. De opvarenden rolden in een kluwen over het dek, terwijl de schroe ven gierend in de vrije lucht rond maalden. Aan de bouwvereniging ’’Volksbe lang” verkocht de gemeente voor een bedrag van 176.000,grond voor de bouw van dertig eengezinswonin gen en tien bejaardenwoningen. En vervolgens besloot de raad ook me dewerking te verlenen aan de bouw van deze woningen. ZEVENHUIZEN Op weg naar zijn werk is de heer P. Hoogerdijk uit Zevenhuizen, buschauffeur,maan dagmorgen met zijn bromfiets komen te vallen over een plotseling de weg opspringende hond. Het ongeluk ge beurde op het Zuideinde. De heer Hoogerdijk had een gekneusde arm; zijn bromfiets werd beschadigd. kei!” riep hij opspringend, ”als ikke ankel kletsploemp in watel, dan Liffenbijtel met lukkie stop!’ Tegelijkertijd haalde hij de handle van de ankerspil over en met een hevig geratel van de ket tingen plonsde het ankel het wa ter in. Geldjeslijmer, die slechts naar de havenhoofden van Ducata had gekenen, waar de boeg van zijn schip al bijna tussen lag, werd spuien. Die mogelijkheden bleken echter niet in voldoende mate voor handen te zijn. 57. Ah Sing, die wel gezien had, dat de Kraak de Riffenbuter niet meer op tijd zou inhalen, sloop jammerend over het schip van Geldjeslijmer ”Wat hoe ikke Kappie helpen?” steunde hij, ter wijl hij moedeloos op een zware anker-spil ging zitten, ’’vlug vlug ikke moet hebben gloot ideen!” Wanhopig denkend sloeg hij op de dikke ankerketting en toen kwam hij op een gloot idee!”An- ZEVENHUIZEN Wonderlijke capriolen maakte vorige week de heer Van E. uit Waddinxveen met zijn auto, waarvan de stuurinrich ting onklaar was geraakt. De wagen botste op de Noordelijke Dwarsweg eerst tegen enkele bomen waarna hij op de kop in de sloot terecht kwam. De bestuurder kon zijn totaal ver nielde wagen, ongedeerd verlaten. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: zwarte damesfiets (is om geruild bij Passage)grijs overgooier- tje en vestje; hondje met groene hals band; beige portemonnaie met inh.; bankbiljet. Verloren: lichtgroene step, zw. gla- cé’s; gouden ring; bril in koker; wit te balletschoen; bedelkettinkje;; groe ne damesfiets; gladde trouwring; rood kinderfietsje; bruin étuitje met 4 sleutels. de heuvel op, en over de brug, die de Arroyo overspant Een vrolijke wereld lag vóór hen, kleine gepleisterde landhuisjes, rood of groen getint, soms ook blinkend wit. Na een poos kwamen zij aan de filmstad, met op zichtig gekleurde huizen, schots en scheef op kleine heuveltjes. Toen door een lange straat, waaraan geen eind scheen te komen, in de draaikolk van het eigen lijke Hollywood. Dure auto’s ronkten als dol om de hoek, waar zij uit stapten, en op de trottoirs bewoog zich, een dichte me nigte, grotendeels bestaande uit levende voorbeelden van wat goed geklede mensen dragen zullen, als er niet zorgvuldig op hen wordt gelet. Zijn staken de straat over. ’’Voorzichtig, Charlie”, raadde Bob. Je bent niet in het paradijs van de automobiel-handelaars. Hij keek nieuwsgierig rond. ”De schilderachtigste fabrieksstad ter wereld. Alles os hier, behalve de rokende schoorstenen.” Paula wachtte hen op in de ontvangkamer van het ate lier, waaraan zij verbonden was. ”Kom” zei ze, "we gaan lunchen in de Cafetaria, en dan wilt u hier zaker weleens rondkijken.” Chan’s ogen schitterden, toen zij hen voorging over het terrein en door een straat met valse gevels van denk beeldige huizen. ’’Mijn oudste dochter zou de gunst der góden willen ruilen voor wandeling over deze plaats met mij”, merk te hij op. ”Ik zal veel te verhalen hebben, als ik thuis kom.” Zij gebruiken de lunch tussen de filmspelers, vreemd toegetakeld in de wonderlijkste kledij. ’’Geen postbode heeft nog ooit zo’n belangwekkende wijk gehad in zijn vakantie”, zei Chan, zich van kip penpastei bedienend. ’’Vergeef mij, alstublieft, als ik eet met onbeschaamd genot en te veel smaak. Nieuwe ondervinding voor mij, voedsel te ontmoeten, waarover ik niet zelf persoonlijk heb getraspireerd.” ”Ze zijn opnamen aan het maken in Afdeling Twaalf” verklaarde het meisje, toen de lunch was afgelopen. ”Het is tegen de regels, maar als u niet te luidruchtig bent, kan ik u dat weleens laten zien.” Zij kwamen nu uit de verblindende zonneschijn in het schemerdonkere interieur van een groot gebouw, dat er uitzag als een pakhuis. Na een ogenblik betraden zij een zaal, die een prachtig restaurant in het buitenland voorstelde. Rijke draperieën op de achtergrond, prach tige tapijten op de vloer. Langs de muren waren ta feltjes met rode schemerlampjes, en een keurige ober- kellner stond trots bij de ingang. De film, die zou worden opgenomen, eiste klaarblijke lijk heel wat figuranten, en een grote menigte stond ge duldig te wachten. De meeste gezichten waren vol ex pressie en scherp getekend, onvergetelijk. Hier waren mensen, die het leven - en niet al te veel geluk - had den leren kennen in vele vreemde hoeken van de we- ”Ja. Hij keek me even aan en zei toen: Jerry Delaney heeft een raar beroep, Fogg. En hij is er vervloekt goed in. ’’Toen ging hij naar zijn studeerkamer, en ik wist wel, dat ik het beste deed, niets meer te vragen.” Hoofdstuk XVIII De trein naar Barstow. Enkele minuten later lieten zij Peter Fogg alleen op het keurig geschoren grasveld naast het lege paleis van P.J. Madden. Zwijgend reden zij de laan uit, en bega ven zich toen naar de drukkere winkelstraten. ”Nu, wat hebben we daar nu aan?” wilde Bob weten. ’’Niet veel, als je het me vraagt.” Chan haalde de schouders op. ’’Kleinigheden, groten deels. Maar kleinigheden dragen soms dikke bloesems. Speurderswerk bestaan uit één onbetekenende bijzon derheid, geplaatst naast andere van dezelfde soort. Dan met plotselinge verbinding, beginnen licht door te bre ken.” "Kom maar voor de dag met je verbinding”, zei Bob. ”We hebben gehoord dat Madden zijn huis Woensdag bezocht heeft, maar niet naar binnen ging. Toen hem naar zijn dochter werd gevraagd, antwoordde hij, dat ze het goed maakte en gauw komen zou. Wat nog meer? Iets, dat we al wisten - dat Madden bang was van De laney.” ”Ook dat Delaney raar beroep had.” ”Wat voor beroep?? Wees wat uitvoeriger.” Chan fronste de wenkbrauwen. ”Kon ik mij maar be roemen op grondigde kennis van vasteland-manieren. Wat vindt u zelf? Doe een weinig aan speculeren, als- teblieft.” Bob schudde het hoofd. ”Ik heb mijn vader beloofd, dat ik nooit zou speculeren. En wat zou het me in dit geval helpen? Mijn hersens - vergeef mu, dat ik met nog één onbetekenende bijzonderheid aan kom - zijn verdoofd. Te veel raadsels maken iemand suf.” De taxi bracht hen aan het station, vanwaar elk uur omnibussen naar Hollywood afreden, en zij waren juist op tijd voor de bus van twaalf uur. Nu ging het ZEVENHUIZEN Het Groene Kruis in Oud-Verlaat is gisteravond op veler verzoek gestart met een cursus voor echtparen, die kinderen hebben in de leeftijd van zes tot twaalf jaar. Deze cursus, die vijf avonden duurt, is een vervolg op de moedercursus en de kleutercursus, die het Groene Kruis vorige jaren hield. De lessen staan onder auspi ciën van het provinciale Groene kruis in Zuid-Holland. Chan deed zijn jas een seconde open, en de beroemde Californische zon straalde op een zilveren insigne. Peter Fogg knikte. ”Dat verbaast me niets”, zei hij ernstig. ’’Maar het spijt me toch, het te horen. Ik heb altijd veel met Madden op gehad. Dat zeggen er niet veel - maar voor mij is hij werkelijk een vriend. Denk eens aan, het werk dat ik hier doe, is volstrekt mijn vak niet. Ik was advocaat in het Oosten. Toen begaf mijn gezondheid me, en ik moest hierheen. Het was een ge val van nemen wat ik krijgen kon. Ja, heren, Madden is goed voor mij geweest, en ik zal u helpen, wat ik kan.” ”U zegt, dat dit u niet verbaast. Hebt u daar enige re den voor?” ’’Geen bijzondere reden, maar iemand, die zo beroemd is als Madden - en zo rijk - och, het lijkt me onvermij delijk.” Nu begon Chan te spreken. ”Nog één vraag, meneer. Is het mogelijk, dat u idee hebt waarom meneer Madden zeker man haat? Een man, genaamd Jerry Delaneen?” Fogg keek hem snel aan, maar sprak niet. ’’Jerry Delaney”, herhaalde Bob. ”U hebt die naam meer gehoord, meneer Fogg.” ”Dit kan ik u zeggen”, antwoordde Fogg. ”De chef is soms nogal vrienschappelijk. Enige jaren geleden liet liet hij dit huis nazien en een volledig stel alarmappa- raten tegen inbrekers aanbrengen. Ik kwam hem tegen in de hall, toen de lui bezig waren aan de ramen. ”Dat zal ons voldoende waarschuwen, als er iemand pro beert in te breken”, zei hij. ”Ik stel me voor, dat een man als u heel wat vijanden hebt, Chef”, zei ik. Hij keek me een beetje vreemd aan. ”Er is maar één man op de wereld, van wie ik bang ben, Fogg, ant woordde hij. ’’Maar één.” Ik werd er een beetje zenuw achtig van. ”Wie is dat, Chef?” vroeg ik. ”Hij heet Jer ry Delaney”, zei hij. ’’Denk daaraan als er iets ge beurt”. Ik zei, dat ik het doen zou. Toen wou hij door lopen. ’’Waarom bent u zo bang van die Delaney, Chef?” vroeg ik. Het was een brutale vraag, en hij ant woordde niet dadelijk.” ZEVENHUIZEN De Kleine Trompetter heeft zaterdag tijdens het Nationaal Federatief Muziek concours, dat werd georganiseerd door de Koninklijke Harmonie ’’Sophia’s Vereniging” uit Loon op Zand (Noordbrabant), een fraaie eerste prijs in de wacht gesleept in de ere-afdeling. Het Zevenhuizense muziekcorps behaalde 101,5 punten. Met het verplichte werk Valerius’ Suite, een compositie van M. Boekel, behaalden de Zevenhuizenaren 52 punten. Het - zeer moeilijke - keuze- werk ’Land of the ever Young’ van sir Gr. Bantock werd gehonoreerd met 49,5 punten De Kleine Trompet ter is nu niet ver meer van de vaan- del-afdeling, de hoogst bereikbare trede op de ’muziekladder’. De heer S. E. Duursma (Alg. Be lang) wees erop, dat de bejaarden woningen in twee bouwlagen van elk vijf woningen zullen worden ge bouwd. ’’Vindt u het niet bezwaar lijk,” vroeg hij, ”dat bejaarden op een bovenwoning komen?” ”Nee,” zo antwoordde burgemeester I. J. P. Keijzer, ”de ervaring heeft uitgewe zen, dat bejaarden het boven wonen prefereren, omdat daar het waar- neerbaar contact met de samenle ving beter mogelijk is. Principiële bezwaren had de heer Jac. Bremmer (SGP) tegen de cen trale antenne op het nieuwe woning bouwproject. De burgemeester toon de zich daarmee echter juist geluk kig, omdat het centraal antenne sys teem (dat hij graag nog uitgebreid zou zien) minder ontsierend is en minder aanleiding geeft tot ongeluk ken (omwaaien bij storm etc.). Op een vraag van de heer J. L. van Heukelingen, of het tempo van de woningbouw niet wat zou kunnen worden opgevoerd, antwoordde de heer Keijzer, dat er in de huidige si tuatie geen ontstellende achterstand valt te constateren. Dat de huur voor de bejaardenwo ningen hoger is dan die van de een gezinswoningen 22,52 tegen 22,05) wekte de bevreemding van de heer Duursma. Oorzaak van die hogere huur is volgens burgemeester Kejj- zer de arbeidsintensievere bouw van die bejaardenwoningen. Op een opmerking van de heer Duursma, dat de huur voor bejaar den, die het alleen van de A.O.W. moeten hebben, toch veel te hoog is kon de voorzitter een geruststellend antwoord geven: ”U moet niet te zwaar aan die huur tillen. Mocht ze te hoog zijn voor bepaalde bejaarden dan zal dat voor het College zeker geen aanleiding zijn niet tot toewij zing over te gaan.” Bij het voorstel tot wijziging van de tarieven voor het parkeren van grote auto’s op het aan te leggen parkeerterrein bij de Zuidplasstraat en Julianastraat, vroeg de heer Duursma zich af, of dat parkeerter rein, gezien de hoge tarieven, wel zou worden gebruikt. Omdat het wegverkeer volgend jaar toch al hoger zal worden belast vond hij, dat men het parkeren kos teloos zou moeten kunnen doen. Overigens had hij er wel begrip voor dat de gemeente een deel van de te maken kosten wil terughalen. Burgemeester Keyzer vond parkeerkosten 100,voor autobus, 75,voor een vrachtauto of aanhanger, en 125,voor een vrachtauto met aanhanger; niet al te hoog, temeer omdat die kosten door de vervoerders mogen worden door,- berekend. Hy kondigde aan in een volgende vergadering met een voor stel te komen, waarin het parkeren van vrachtauto’s en dergeljjke in de bebouwde kom wordt verboden. Voor het parkeren op het nieuwe terrein zullen vergunningen worden verstrekt, elke vergunninghouder krijgt op dat terrein dan zijn eigen vak. Om ’’gratis-parkeerders” te we ren, zal een bord worden geplaatst met het opschrift: Verboden te par keren behoudens vergunning. Bij de rondvraag sprak de heer Duursma er zijn verontrusting over uit, dat het aantal brandputten in de gemeente naar zijn mening te wei nig is. Met name zou er in de nieuw bouw niet voldoende bluswater voor handen zijn. Volgens de heer Keijzer zullen de waterpartijen bij de be graafplaats en voor de bejaardenwo ningen echter genoeg bluswater kunnen leveren. Wel achtte hij het nuttig alle brandputten in de ge meente in kaart te brengen. Maar dat is dan een taak voor de brand weer. Een volgende vraag van de heer Duursma: ”Het kanaal bij de Moer- dijkstraat stinkt bij warm weer. Kun nen we daar niets tegen doen?” De voorzitter antwoordde hierop, dat het betrokken water in het begin van dit jaar al is uitgebaggerd en dat er bij de grens met Zevenhuizen een balk in het water is gelegd om het kroos te weren. Die balk is echter keer op keer zomaar verdwenen. ”We zullen nu een balk moeten leggen, die we ’op slot’ kunnen doen, "zei de heer Keijzer, ”Tot zo lang heeft het geen zin het kroos opnieuw te verwijderen.” De raad begon zich daarna nog op andere mogelijkheden om het stinkende water te kunnen WADDINXVEEN Z-66, onder deze naam organiseert de Stichting Vrienden van het Zwembad op 16 en 17 december a.s. een grote fancy fair in het Geref. Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Het wordt een fancy-fair met vele aantrekkelijkhe den, waarvoor al van verschillende zjjden medewerking is toegezegd. Het staat nu al vast dat er fraaie prijzen beschikbaar zullen zijn, o.a. een draagbare radio met ingebouw de pick-up, enkele transistorradio’s, een platenspeler, linnengoed, e.d. welke artikelen spontaan werden aangeboden door de heer J. de Bruin uit Waddinxveen, directeur van een Rotterdams im- en exportbedrijf. Ondertussen is ook de loterij voor het zwembadbouwfonds van start gegaan met niet minder dan 1000 aan prijzen, bestaande uit een fraaie bandrecorder, platenspeler, draag bare radio, mixer en een transistor radio, welke prijzen beschikbaar kwamen door de medewerking van de fa. Heemskerk. Liefhebbers voor loten kunnen deze aanvragen bij A. C. v.d. Bosch, leplaan 39, tel: 2136, Waddinxveen of bij het secretariaat van de Stich ting, Vrienden van het Zwembad, Stationsstraat 21, Waddinxveen, tel: 2614. reld. Bijna alle mannen waren in uniform - het was ze ker een oorlogsfilm. Bob ving wooden op in het Frans, Duits en Spaans; in de ogen rond zich heen zag hij ge schiedenissen, werkelijker en tragischer dan één van deze mensen ooit spelen zou voor het witte doek. ”Lui, die voorname rollen spelen, zijn min of meer ge normaliseerd, maar met de figuranten - die dienen maar voor aanvulling - is het wat anders. Als u eens met enige van hen praatte, zoudt u verbaasd staan. Ontwikkeling en beschaving - een merkwaardig verle den - en nu werken ze hier voor vijf dollar daags. Er klonk een sein, en de figuranten vulden de zaal; zij namen hun plaatsen in aan de verschillende tafeltjes. Chan was er als het ware door betoverd; hij zou hier wel altijd willen blijven. Maar Bob, die zo’n groot ge brek had aan die liefelijke deugd, geduld, begon onge durig te worden. ”Dat is allemaal heel mooi”, zei hij, ’’maar we hebben hier werk. Hoe staat het met Eddie Boston?” ”Ik heb hier zijn adres voor u”, antwoordde het meisje. ”Ik twijfel of u hem op dit uur thuis zult vinden, maar u kunt het proberen.” 1 Er verscheen een oude man in de flauw verlichte ruim- te achter de camera’s. Bob herkende de witharige to- j neelspeler, die de dag tevoren op Madden’s ranch was geweest. ’’Kijk”, zei Paula, ’’daar is Pop. Hij kan u misschien helpen.” Zij wenkte hem. ’’Weet u, waar we Eddie Boston vin den kunnen?” vroeg zij. Toen Pop naar hen toe kwam, ging Chan in een donkere hoek staan. ”Hoe gaat het u, meneer Eden?” zei de oude man. ”U wilt Eddie Boston spreken, zegt u?” ”Ja - graag.” ”Dat is jammer. Hij is niet in Hollywood.” ’’Waar is hij dan?” ”Nu op weg naar San Francisco”, antwoorddePop. ’’Tenminste, daar ging hij heen, toen ik hem gisteren avond laat gesproken heb.” ”San Franciscoen Wat gaat hij daar doen?” vroeg Bob verwonderd. ”Hij had zin, om er eens uit te breken, zei hij. Het lijkt me toe, ziet u, dat Eddie een buitenkans heeft gehad.” ”Zo, zo”, zei Bob. ”Ik ontmoette hem gisteravond op straat, toen wij uit de woestijn kwamen. Hij was met de trein gegaan, en ik vroeg hem waarom. ”Ik had haastwerk, Pop”, zegt hij. ’’Morgenochtend ga ik naar Frisco. De zaken gaan goed. Nu de opnamen klaar zijn, ga ik een reisje doen voor mijn gezondheid.” Hij zei, dat hij in jaren niet in Frisco geweest was, en erg er naar verlangde. Bob knikte. ’’Dank u wel.” Hij ging met Paula naar de deur, en Chan volgde, met zijn hoed diep over de ogen. week van 25 tot 31 oktober 1966 Ondertrouwd: J. N. W. van der Pijl en C. M. C. de Heer; Geboren: Jan Dirk, z.v. M. Brinksma en J. Prijs; Cornelia, d.v. N. de Bruin en A. M. van Helden. Gehuwd: W. van Dijk en M. M. Ver heul; G. K. Faber en A. van Veen; C. Harkes en E. J. van Beek. Overleden: G. van Nielen ev van Nielen, oud 59 jaar. o 9 -ZX» j 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 2