in Talloze vooraanstaanden op receptie Zilveren jubileum H. H. Jalink werd grootscheepse dankbetuiging H. Verweij veertig jaar dienst NV G. Okkerse Jonge landskampioen bij 'De Reigersburgh' 11 Eremedaille zilver in Orde De echte wildebras Pop 55 cm, ongekleed f 2.50 Opening Broer NV Oranje Nassau BEJAARDEN ZAGEN DIA’S in COLLECTE Mutaties kerken FRA VA-KO’s Zev enklappers Proloog( je) Orgelfonds Ned. Herv. Immanuelkerk WARENHUIZEN Eikenlaan, leplaan, W'veen Telefoon 2401 b.g.g, 2184 Lofuitingen Guldens Ambassadeur agina o J JÉ donderdag 3 november 1966. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART WADDINXVEEN (foto Sjaak Noteboom) ZEVENHUIZEN grootscheepse MOERKAPELLE BIOSCOPEN IN GOUDA DIVERSEN Fra-Va-Ko’s lage prijzen nopen tot kopen Loco-burgemeester mr. J. W. Blan ker! van Gouda spelt de heer Ver- wey de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau op, ter gelegenheid van zijn veer tig jarig jubileum in dienst van de Speelgoederen- en Houtwarenfabrie- ken G. Okkerse N.V. Zaterdag 19 november: Intocht Sint Nicolaas, Zuidkade. Zaterdag 12 november: Klaproosdag 1966. Donderdag 3 november: Optreden Spaans Danspaar Susanne y Gosé, Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. Vrydag 11 november: Nw. R’dams Toneel: Dood van een handelsreiziger, Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. Dinsdag 15 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (le zing over kaarsen), Dorpshuis, aan vang 20.00 uur. Donderdag 3 november: Raadsvergadering, gemeentehuis, aanvang 20.00 uur. Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Woensdag 23 november: Sinterklaasmiddag Middenstandsver- eniging, Schoolgebouw Rotte, aan vang 14.00 uur. Zaterdag 19 november: Uitvoering Landbouwjongeren, Ho tel Vos, aanvang 20.00 uur. Vrijdag 4 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Zaterdag 5 november: Bazar orgelfonds Immanuelkerk, ger. ver.geb. Dinsdag 8 november: Ledenvergadering Oranjevereniging Hotel Vos, aanvang 20.00 uur. Donderdag 10 november: Bijeenkomst Plattelandsvrouwen (le zing over verzekeringen), Hotel Vos, aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 november: Kerkconcert, hervormde kerk, aan vang 20.00 uur Dinsdag 8 november: Bejaardenmiddag, herv. wijkgebouw Esdoornlaan, aanvang 14.20 uur. Vrijdag 4 november: Avondpuzzelrit De Skymasters, aan vang 19.00 uur. Na afloop dansen in Hotel Vos. Opening nieuwe bedrijfsruimte fa. C. P. Broer, Kerkweg 117, aanvang 10.30 uur. Bezichtiging van 14.30 tot 17.00 uur. Maandag 7 november: Gezamenlijke oefening BB, Brand weer en EHBO. Vrijdag 25 november: Sinterklaasmiddag Middenstandsver- eniging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Maandag 14 november: Bijeenkomst Ned. Chr. Vrouwenbond (lezing), ger. ver. geb., aanvang 19.30 uur. Donderdag 24 november: Sinterklaasmiddag Middenstandsver- eniging, Hotel Vos, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 29 november: Ledenvergadering Chr. Boeren en Tuinders Bond, herv. wijkgebouw, Esdoornlaan, aanvang 19.30 uur. Donderdag 1 december: Gemeenteraad (alg. besch.)., raadhuis, aanvang 20.00 uur. Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30, 19.00 en 21.15 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Doelwit voor twee revolvers (14);vr. 20.15 en 22.15 uur: Le repos du guer- rier (B.B. - 18); zo. 19.00 en 21.15 uur ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Lady L. (14). Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. en zo. 19.00 en 21.00 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Reeperbahn bij nacht (18); za. 15.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Een vreemdeling in Sacra mento (14). WADDINXVEEN Van 3 tot 9 november wordt in het gehele land de nationale collecte ten bate van het geestelijke gehandicapte kind gehouden. Ook in Waddinxveen gaan collectanten op stap. Een kwartje van de ouderen, een dubbeltje van de jeugd, maakt U niet armer. De landelijke organisaties op het gebied van de zwakzinnigenzorg zijn er zo veel te rijker mee. Het doel behoeft geen nader betoog. De loftuitingen waren in de toe spraak van Zevenhuizens burgemee ster, die voorzitter van de commissie is, niet van de lucht. De heer Van ’t Verlaat noemde de jubilaris een ac tief, dynamisch, prettig mens met veel gevoel voor humor en ook - en vooral - zeer veel vakkennis, die hem in alle opzichten voor zijn taak be rekend maakte In alle gemeenten was onder het ’bewind’ van de heer Jalink bijzonder veel tot stand geko men op het gebied van weg- en wo ningbouw, etc. De heer Van ’t Verlaat had veel respect voor de manier waarop de jubilaris steeds alle gemeenten, als die gevierlijk tegelijkertijd met hun wensen op tafel kwamen, aan hun trekken had laten komen. ”U heeft altijd het hoofd koel gehouden en bleef steeds met beide benen op de grond staan,” zo besloot de burge meester. De envelop met inhoud en een Delfts blauw wandbord, waarop de wapens der gemeenten, onderstre pen de dankbaarheid van de com missie voor haar uitnemende direc teur. Burgemeester Van ’t Verlaat had bij de opening van de bijeenkomst onder meer verwelkomd de oud- burgemeesters van Zevenhuizen en Moerkapelle, de heren A. Boer en J. J. Steenbakker Morilyon Lojjsen en ook het hoofd van de provin ciale directie van de volkshuisves ting, ir. K. J. Mackenzie. Burgemeester J. Bakker van Bleis- wijk bood namens zijn gemeente ook een wandbord aan. Hij wilde niet al te veel zeggen. ”Bij een jubileum worden toch al zoveel woorden ge sproken die niet helemaal waar zijn,” vond hij. Met Delftsblauwe borden kwamen ook burgemeester I. J. P. Keyzer van Benthuizen en loco-bur gemeester D. van der Spek van Moer kapelle. Beiden hadden grote waar dering voor de manier waarop de heer Jalink zich steeds in commissie vergaderingen weerde. Burgemeester Keyzer merkte op, dat de jubilaris als het erom ging uitstekend wist te marchanderen. Wethouder Van der Spek zei: ”U timmert vaak aan de weg en u doet dat goed.” Ir. Mackenzie sprak ook enkele prijzende woorden. Maar toen hij zei dat zich in de vier gemeenten in de afgelopen tien jaren geen spectacu laire ontwikkelingen hadden voorge daan, te goeder trouw overigens, reageerde Zevenhuizens burgemees ter prompt in zijn volgende ’spreek beurt’. ”Ik geloof niet dat we een stormachtige ontwikkeling beogen, maar er zit in deze gemeenten toch zeker groei!”, zei hij. ZEVENHUIZEN Zevenklappers 1 (heren) heeft na een goede wed strijd de eer moeten laten aan Olym pia 1 uit Gouda, hoewel de Zeven huizenaren er in de beslissende set goed voor stonden. Het werd tenslot te 15-13 in het voordeel van Olympia Ondanks de nederlaag komt het team er steeds beter ’in’. Het tweede team deelde vorige week broederlijk de punten met Bos koop 1. Een grote dosis vechtlust bracht Zevenklappers 2 twee set-ze- ges op, terwijl de derde set met 16-14 moest worden prijs gegeven. Het damesteam maakte donderdag korte metten met Dosko uit Stolwijk De wedstrijd duurde maar kort. Uit slag: 3-0. Een jalon (landmetersbaken) vol welluidende zilveren guldens was het toepasselijk geschenk van het Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za.15.00 19.00 en 21.00 uur, zo. 15.00 en 17.00 uur: Hercules tegen de kapitalisten (14); za. 23.00 uur: SS-sadisme (21); za. 19.00 en 21.00 uur, di. en wo.20.15 uur: De ohderwereld van Amerika (18). WADDINXVEEN Burgemeester C. A. van der Hooft opent a.s. zater dagmorgen om half elf de nieuwe bedrijfsruimte (kantoor en maga zijn) van de bakkerij-grondstoffen- fabriek C. P. Broer NV aan de Kerk weg. ’s Middags is er gelegenheid het nieuwe pand te bezichtigen. ZEVENHUIZEN Het eerste elf tal van Groeneweg komt a.s. zondag - in tegenstelling tot het aanvanke lijke programma - toch in het veld en wel tegen Schiebroek. De wed strijd begint in verband met de in terland Nederland-Tsjechoslowakije om 12.00 uur. De Zevenhuizenaren kunnen tot nu toe bogen op goede resultaten en dat kan Schiebroek van zichzelf niet zeggen. Winst voor Groeneweg zit er dan ook wél in. Zaterdag 12 november: Bijeenkomst Jong Volksonderwijs, aanvang 19.30 uur. Woensdag 23 november: Bijeenkomst CPB, De Rank, aan vang 19.30 uur. Donderdag 24 november: Feestavond honderdjarig bestaan geref. kerk, ger. ver. geb., aanvang 20.00 uur. De elfjarige Vincent van den Berg uit Reeuwijk, lid van de pony-afde- ling van de manége De Reigersburgh werd bij het nationaal concours, dat vorige week is gehouden in Huis ter Heide (Zeist) kampioen van Neder- land met een New Forest stamboek - pony. Vincent en zijn paardje, hier naast trots op een foto van Sjaak No- teboom, behaalden de eerste prjjzen bij zowel de dressuur als bij het springen. Conny Glasbeek uit Wad dinxveen eindigde op beide nummers als zesde. Woensdag 30 november: Kindermiddag (St. Nicolaas) Platte landsvrouwen, Dorpshuis, aanvang 14.00 uur. Woensdag 30 november: Jaarvergadering en Sinterklaasmid- dag Bejaardenbond, clubgebouw Klinkhamerweg, aanvang 14.00 uur. Omdat de heer Ver weg inwoner van Gouda is, was het de loco-bur gemeester van die gemeente, die de verleende Koninklijke onderschei ding, de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau, kwam opspelden. Mr. Blankert complimenteerde de N.V. Okkerse met deze trouwe mede werker en noemde de heer Verweij een goede ambassadeur van Gouda in Waddinxveen. Voorts wees hij op de verdiensten van de heer Verweij in het Goudse openbare leven. In zijn vrije tijd is hij al jaren commissaris van de wo ningbouwvereniging "De goede wo ning” en was hij voorts vele jaren voorzitter van de postduivenvereni ging ”Het Westen”. Ook de heer Blankert betrok mevrouw Verweij- Verboom in zijn waarderende woor den omdat zij ermede toe heeft bij gedragen, dat haar man bij hetzelfde bedrijf bleef en daar carrière wist te maken. Waddinxveens burgemeester C. A. van der Hooft achtte het belangrijk, dat een Goudse burger in Waddinx veen werkt. ”Dat kan alleen maar de verstandhouding tussen beide ge meenten die elkaar zo hard nodig hebben, ten goede komen,” zo meen de hij. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer J. Ze venhoven, die behalve de gezamen lijke gelukwensen ook een transis torradio aanbood. Na een dankwoord van de jubila ris bleven de aanwezigen nog enige tijd in de kantine bijeen. Dinsdag 8 november: Toneelavond ten bate van Het Ge brekkige Kind, Nieuwe Schouwburg Gouda, aanvang 20.00 uur. DONDERDAGAVOND 3 NOVEMBER aanvang 7.30 uur. VRIJDAGAVOND 4 NOVEMBER aanvang 7.30 uur. ZATERDAGMIDDAG EN -AVOND, aanvang 2.00 uur. in Geref. verenigingsgeb., Stationsstr. WADDINXVEEN WADDINXVEEN Loco-burge meester mr. J. W. Blankert van Gouda kwam vrijdagmiddag spe ciaal naar Waddinxveen om daar in de kantine van de Speelgoederen- en Houtwarenfabrieken G. Okkerse N.V een Koninklijke onderscheiding uit te reiken aan zijn plaatsgenoot, de heer H. Verweij. Veertig jaren was de heer Verweij die dag in dienst van de N.V. Okkerse, waar hij nu de functie van chef van de expeditie bekleedt. Tijdens een bijeenkomst in de OKWA-kantine, waarbij o.m. burge meester C. A. van der Hooft aanwe zig was, alsmede het voltallige per soneel, voerde als eerste een der di recteuren, de heer G. J. C. Okkerse het woord. Hij herinnerde eraan, dat de heer Verweij als 14-jarige jongen bjj het bedrijf kwam. In feite was dat al 41 jaar geleden maar bij het officiële jubileum kan het jaar, dat hij gedurende de Eerste Wereldoor log illegaal bij het bedrijf was, niet worden meegeteld. De heer Okkerse had veel waarde rende woorden voor de jubilaris en betrok ook diens echtgenote. Hij noemde de heer Verweij een trouwe medewerker, die altijd graag vooruit wilde en veel hart had en heeft voor zijn werk. Namens de directie bood hij de jubilaris een enveloppe met in houd alsmede een fraaie fruitmand aan. Bij springwedstrijden, die werden georganiseerd door de Zuidhollandse Jacht Verenigingin Wassenaar, be haalden jeugdige ruiters en amazo nes van De Reigersburgh ook mooie resultaten. Conny Glasbeek, Aart en Vincent van den Berg sleepten bij het midden-springconcours resp. de tweede, de vijfde en de zevende prijs in de wacht. Conny Glasbeek won ook nog de tweede prijs bij het springen ’zwaar’. Woensdag 16 november: Officiële opening bejaardentehuis Souburg, Jul. van Stolberglaan, aan vang 15.00 uur. Donderdag 17 november: Lezing Interpol voor Plattelands vrouwen, ger. ver. geb., aanvang 20.00 uur. vgftien man sterke personeel van de dienst. Adjunct-directeur K. J. van der Meulen overhandigde het met een toespraak, waarin veel moeilijke woorden erkentelijkheid en hartely- ke collegialiteit tot uitdrukking brachten. Wethouder C. Kreft van Zeven huizen had de komst van de nieu we directeur tien jaar geleden, ook meegemaakt. De vrees die hij toen koesterde - hij gaf het grif toe - was volkomen ongegrond gebleken.” U heeft gelukkig nooit gezegd: Wat kan ik met mijn voorschriften verbieden, maar veel eer: Wat kan ik ermee be reiken. Wij zijn u daar oprecht dank baar voor.” Ing. M. H. P. Fortgens, directeur van gemeentewerken in Nieuwer- kerk aan den IJssel, sprak als pro vinciaal bestuurslid van de Bond van Hoofden van Gemeentewerken in Zuid-Holland. Mede namens zijn vrouw, me vrouw C Jalink-de Man, voerde de jubilaris als laatste het woord. Om dat de tijd drong, moest hij ’’bezuini gen op zijn plan”, waarvan hij het bestek reeds gereed dacht te heb ben.” U heeft er allemaal een voor ons onvergefelijke dag van gemaakt. Ik had dit werkelijk niet verwacht,” aldus de heer Jalink, die het moei lijk vond zijn dankbaarheid onder woorden te brengen. Hij besloot met de woorden: ’’Waar ik dit allemaal aan te danken heb, kan ik echt niet zeggen. Ik heb niet meer gedaan dan m’n plicht. Dat is toch niet zó bijzon der?” Zowel in Moerkapelle, als in Ze venhuizen dacht men daar anders over. De receptie in het Dorpshuis werd door tallozen bezocht. En ieder was het erover eens dat de beschei den, innemende jubilaris deze huldi ging ten volle verdiende. Wat moet dat worden over vijftien jaar? ZEVENHUIZEN De Zevenhui- zense bejaarden, leden van de Be jaardenbond, hebben vorige week woensdag volop genoten van de dia- middag die hen werd aangeboden door mejuffrouw Wigman en haar assistente. De voorzitter van de Zevenhuizen- se bejaardensoos, de heer G. Hooge- veen, had de maandelijkse bijeen komst in het clubgebouw aan de Klinkhamerweg geopend met een welkomstwoord aan vier nieuwe- en talloze oude leden. Mej. Wigman vertoonde dia’s die waren gemaakt in Zevenhuizen en de omstreken, die uiteraard zeer tot de verbeelding spraken. Aan de hand van een serie opnamen zagen de bejaarden ook op welke manier op de boerderij nog kaas wordt ge maakt. Het was vijf uur toen de heer Hoo- geveen de bijeenkomst sloot. De vol gende bejaardenmiddag werd vast gesteld op 30 november a.s. Dan wordt de jaarvergadering gehouden, terwijl zeker ook de verjaardag van Sint Nicolaas niet onopgemerkt voor bij zal gaan. De bejaardenmiddag werd bijge woond door het PvdA-raadslid J. Hogenes. Dinsdag 22 november: Feestavond honderdjarig bestaan gerei kerk, ger. ver. geb. aanvang 20.00 uur WADDINXVEEN Als opvolger van de heer F. M. van Tol is be noemd tot lid van de commissie van beheer van de gereformeerde kerk de heer J. Damstra. WADDINXVEEN De heer H. Boersma is gekozen tot lid van de commissie voor algemene christelij ke doeleinden. De heer Boersma volgt de heer P. Roos op. De gemeentebesturen van Bent huizen, Bleiswjjk, Moerkapelle en Zevenhuizen zjjn bijzonder tevreden over him - gezamenlijke- directeur van gemeentewerken, de heer H. H. Jalink. Maandag jl. was het vijfen twintig jaar geleden dat de heer Ja link het overstapje maakte van een particulier architectenbureau naar de overheid en ter gelegenheid van dat feit werd de jubilaris in Hotel Vos in Zevenhuizen ’n druk bezochte receptie aangeboden door de com missie voor het Bouw- en Woning toezicht en de Gemeentewerken in eerder genoemde gemeenten. In het Moerkapelse Dorpshuis deed men het later op de dag nog eens dunne tjes over. In de regel is een zilveren jubileum een niet zo uitzonderlijke zaak. In intieme sfeer wordt er samen met de betrokkene en eventueel diens gezin iets ’aan gedaan’, maar daar blijft het meestal bij (inclusief de gratifi catie!). Maar in het geval van de heer Ja link ging het anders. Weken tevoren lagen op de redacties van de streek bladen uitnodigingen klaar werden levensbeschrijvingen en foto’s toege zonden. Op de receptie verschnen alle burgemeesters van de gemeenten de wethouders, de gemeentesecreta rissen, allerlei hoogwaardigheidsbe kleders uit de bouwtechnische amb tenarenwereld, directeuren van ge meentewerken uit andere plaatsen. Ga-zo-maar-door. Vanwaar een zo huldiging? Burgemeester A. van ’t Verlaat gaf maandagmiddag als eerste een antwoord op die vraag. Hij vertelde van de loopbaan van de jubilaris, die - althans in overheidsdienst - begon in 1941 bij de wederopbouwdienst van het verwoeste centrum van Rot terdam. Zeven jaar later stapte de heer Jalink over naar het ministerie van Wederopbouw en Volkshuisves ting en in 1951 ging hij naar de pro vinciale directie van Zuid-Holland van hetzelfde ministerie. Tien jaar geleden werd de heer Jalink direc teur van de toen reeds acht jaar be staande technische dienst van de vier gemeenten. Het jubileumbord dat de di recteur van de samenwerken de technische diensten van Zevenhuizen, Moerkapelle, Benthuizen en Bleiswjjk, de heer H. H. Jalink (derde van rechts) ontving, wordt bewon derd bekeken. V.l.n.r.: J. Bakker, burge meester van Bleiswijk; me vrouw C. Jalink-de Man; A. van ’t Verlaat, burgemeester van Zevenhuizen; de jubilaris D. van der Spek, loco-burge meester van Moerkapelle en I. J. P. Keyzer, burgemeester van Moerkapelle en Benthui zen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3