I ev. Na 48 jaren trouwe dienst: J. c. Soest verliet van PTT met pensioen Kapverordening moet de bomen beschermen Belangwekkende lezing school I beroepskeuze Bij ev. wijziging bestemmingsplannen pianschade vergoeding, voor, particulier meer Films in Gouda SUCCES AGENDA’S 1967 (Senior en Junior) Boekhandel VELDWIJK PASSAGE 145 WADDINXVEEN TELEFOON 2620 Zonder vergunning mogen geen bomen meer worden omgehakt Veroordeeld voor winkeldiefstallen DUIZEND GUUDEN AAN PRIJZEN Koopt zwembadloten F ermakelykheidsbelasting Zevenhuizen afgeschaft Gemeente krijgt nieuwe verordening Waddinxveen per lot Voor katholieke ouders Ze zijn er weer DE BEKENDE Weer hogere opbrengst Verkoopbeurs bejaarden deed snel goede zaken Lezing over vrije tijd voor G.P.B, Voorwaarts naar feest in Leiden Pagina 4 Moerkapelle Zevenhuizen Reeuwijk Rechtvaardige maatregel 1 DOKTERSDIENSTEN |p^,OE KERKEN NODIGEN Gesprek Hoge ultzendering Testweek Herbeplanting Waardering ryïTïu T WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN/HOLLANDS HART voor zondag 6 november 1966 IART donderdaa 3 november 10RA donderdag 3 november 1966. Trekking 17 december tijdens Fancy Fair Zwembad in Geref. V erenigingsgebouw, ’s avonds om tien uur. Gereformeerde Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Bos. Prijzen: BANDRECORDER PLATENSPELER - MIXER DRAAGBARE RADIO TRANSISTORRADIO. Ver. Vrjjz. Herv. Geen dienst. Remonstrantse Kerk: v.m. 10 uur: Ds. P. M. Luca, A’dam. sloot de heer Beyers zijn betoog, ’’maar onderbelasting, wanneer dus niet hoog genoeg gegrepen is, kan net zo goed een leven lang funest werken.” Ned. Hervormde Ichthuskerk: v.m. 9.30 uur: Cand. Bouw van Oegstgeest. n.m. 5 uur Cand. Maasland van Sliedrecht. Ned. Hervormde Dorpskerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Wolters van Bunnik. n.m. 7.30 uur: Ds. Zwijnenburg van Oudewater. Hervormde kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. J. D. van Hoff uit Rotterdam. n.m. 18.30 uuri'Ds. A. Boertje. Gereformeerde Gemeente. v.m. 9.30 en n.m. 18.30 uur: Ds. C. Molenaar. Nederlands Hervormde Kerk: v.m. 9.30 uur: Ds. Joh. Verwelius. n.m. 6.30 uur: Ds. L. Klootwijk, Ede Hervormd Wjjkgebouw, Esdoomlaai. v.m. 9.30 uur: Ds. L. Roetman, Gouda n.m. 6.30 uur: Ds. J. R. Cuperus. Gereformeerde Kerk: v.m. 9 en 10.30 en n.m. 6.30 uur Ds. J. Snoey. Hervormde Immanuëlkerk: v.m. 9.30 uur: Ds. A. van Haarlem. n.m. 19.00 uur: Ds. Vossers. Chr. Afgescheiden Gemeente v.m. 9.30 en n.m. 5 uur Ds. A. P. Verloop. woensdag n.m. 7 uur Ds. A. P. Ver loop. Bethel v.m. 9.30 uur: Ds. L. Klootwijk. n.m. 5 uur: Ds. Joh. Verwelius. Evangelisch Molukse Kerk: (in Bethel, J. W. Frisoweg) n.m. 7 uur Ds. P. Fader. Ned. Hervormde Kerk: v.m. 10 uur: Ds. C. van der Steen van Schiedam (Bed. H. Doop en Dankstond m.m.v. Kerkkoor). n.m. 7 uur: Ds. G. Koerselman van Bleiswijk. Een flink aantal ouders kon in het verenigingsgebouw aan de Burge meester Trooststraat door de voor zitter van het oudercomité van de St Paulus- en de St. Jozefschool, de heer Van Yperen, worden verwelkomd.Na een korte inleiding gaf de voorzitter het woord aan drs. Reyers. De jeugd van vandaag heeft, aldus de heer Reyers, vele mogelijkheden ten aanzien van de beroepskeuze.Het is echter veel belangrijker dat de juiste keus wordt gemaakt. Intelli gentie en fysieke geschikheid moeten de toekomst van het kind bepalen en niet de voorkeur van de ouders, noch de vaak ondoordachte wens van het kind zelf. Haar zoon, die drie zakmessen in het warenhuis had weggenomen werd veroordeeld tot 75, waarvan 50 voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar met reclasseringstoezicht en zo nodig een psychiatrische behande ling. WADDINXVEEN In de tien jaar dat ze nu worden gehouden, hebben de jaarlijkse verkoopmiddagen ten bate van de bejaardensoos zich een vast plaatsje verworven in de harten van vele Waddinxveners. De tiende, die za terdagmiddag in het gereformeerd verenigingsgebouw werd gehouden, lever de dan ook weer méér op dan de voorgaande, nl. bruto ruim 1300. De ver loting bracht nog eens 750 in het laatje. De bruto-opbrengst was vorig jaar ongeveer duizend gulden. De verkoopbeurs bood weer een keur aan waren en attracties. De gro te verscheidenheid van artikelen maakte het voor ieder aantrekkelijk een kijkje te nemen en een koopje te doen. Want om dat laatste was het toch uiteindelijk begonnen. De markt in 't klein, die om twee uur was begonnen, kon al om half zes worden gesloten. Alle stands waren toen reeds uitverkocht. Omdat mevrouw J. van der Hooft- Lourens wat moeite had met haar stem werd de opening van de beurs verricht door haar echtgenoot, burge meester C. A. van der Hooft, die maar wat blij was dat hij deze taak Hervormde Kerk van Sluipwijk: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds. J. Batelaan, Den Haag. Gereformeerde Kerk aan de Brug: v.m. 10 en n.m. 6.30 uur: Ds. C. A. Vreugdenhil, Den Haag Woensdag 9 nov. in de Dorpskerk n.m. 7.30 uur Ds. J. Kooien van Wer kendam (dankuur voor gewas en ar beid). Donderdagavond 10 nov. in de Ich thuskerk, 7.30 uur Ds. J. Kooien van Werkendam (dankuur voor gewas en arbeid). Parochiekerk H. Petrus en Paulus. Rooms Katholieke Kerk: Reeuwijk-dorp Zondag 7.30 - 9.00 - 10.30 u.: H. Mis In de week 8.15 en 19.30 uur (behalve dinsdagavond) K.K. Kerk Reeuwjjk-brug, Onbevlekt Hart van Maria: In de week: dinsdag en vrijdag om 7.45 en 19.30 uur WADDINXVEEN Met de school- en beroepskeuze als onderwerp heeft vorige week donderdagavond drs. W. E. H. Reyers van de Stichting Katholiek Bureau voor de School- en Beroepskeuze voor de ouders van de roomskatho lieke lagere scholen in Waddinxveen een bijzonder interessant betoog gehou den. WADDINXVEEN: De zondagsdienst zal worden waarge nomen door Dr. E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078. ZEVENHUIZEN De zondagsdienst wordt waargeno men door Dr. W. H. Verduyn den Boer, Noordeinde 21, Zevenhuizen, tel. 01802-409. ze gevoelens overheersen ongetwij feld bij een ieder,” aldus spreker, die er voorts aan herinnerde dat de waar dering van het werk van de heer Van Soest ook al eerder tot uitdrukking kwam, toen hem op 29 april 1963 de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau werd verleend. Namens de Directeur-Generaal der Posterijen bood spreker de afscheids- penning en de kalender op staander aan en sprak de wens uit, dat de heer Van Soest nog vele jaren van zijn pensioen zou kunnen genieten. Me vrouw Van Soest kreeg van de direc teur bloemen aangeboden. De heer E. J. van Beek voerde het woord namens het personeel, waarbij hij vooral wees op de prettige en humane wijze van samenwerken tus sen chef en bestellers. Namens het gehele personeel werd hem een tele visietoestel aangeboden. Voorts spra ken nog woorden van afscheid de he ren P. Bakker en F. W. de Bas. Na een dankwoord van de heer Van Soest, wiens dochter, schoonzoon en kleinkinderen ook bij het afscheid aanwezig waren, bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen. WADDINXVEEN De Haagse rechtbank heeft drie inwoners van Waddinxveen wegens winkeldiefstal len in Haagse warenhuizen veroor deeld tot gevangenisstraf en boetes Een 54-jarige Waddinxvener die de winkeldiefstallen pleegde kreeg zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaarde- lijk en een proeftijd van drie jaar. De aanvankelijke eis was zeven maanden. Een 54-jarige weduwe, eveneens uit Waddinxveen, werd veroordeeld tot honderd gulden boete om dat zij zich tijdens een bezoek, samen met haar kostganger, aan een Haagse waren huis had vergrepen aan een fles reukwater. Ook hield de rechtbank er rekening mee, dat zij eerder door de kostganger gestolen voorwerpen als geschenken had aangenomen. Drs. Beyers vond het bijzonder be langrijk dat er in de zesde klas een oriënterend gesprek plaats heeft tus sen ouders en onderwijzend perso neel en ook dat er samenwerking is met het Bureau voor Beroepskeuze. ’’Tesamen moeten onderwijzer, ou ders en bureau een keuze doen die voor de volle ontplooiing van de jon- gemens het meest bevorderlijk is,”zo zei hij. De heer Beyers was de mening toe gedaan dat niet de voorliefde maar de capaciteiten de te bereiken hoogte dienen te bepalen. Behalve het theo retisch intelligentiepeil zijn technisch en maatschappelijk inzicht van het allergrootste belang. ”Een kind van twaalf jaar weet beslist niet wat het precies wil,” vond de spreker,”het is te onvolwassen om alle gevolgen van zijn keuze goed te kunnen overzien. Zijn of haar studieplannen wisselen nog steeds.” De inleider had in de praktijk vaak genoeg geconstateerd dat de verkeer de pedagogische aanpak en gebrek aan begrip voor de kinderlijke geest de nodige narigheid heeft gebracht. Hij vond dat bij een psychologisch onderzoek in - schoolverband het creatieve denken, activiteit en ijver op hun juiste waarae geschat zouden kunnen worden en kunnen leiden tot een gpede analyse en prognose. ’’Overbelasting werkt fataal,” zo be- B. W. achten het wenselijk ook voor schadeaanspraken krachtens de nieuwe wet een procedureveror- dening vast te stellen. Aan het slot van hun voorstel merken B. W. nog op, dat bij het B. W. geven de voorkeur aan een plaatselijke verordening, aangezien bij het toepassen van de landelijke Boswet de raad steeds opnieuw de grenzen van de bebouwde kom zal moeten vaststellen, o.a. in verband met uitbreidingen, hetgeen onnodige administratieve bezwaren oplevert. Volgend de voorgestelde verordening is het kapverbod niet van toepassing op wegbeplantingen en eenrijige be plantingen op of langs landbouw gronden, beide voor zover deze be staan uit populieren of wilgen. Voorts vallen buiten deze verordening vruchtbomen, windschermen om boomgaarden, fijnsparren, niet ouder dan twaalf jaar (kerstbomen) en kweekgoed. Na de pauze hield de gastspreker een verhandeling over de nieuwe Mammoetwet aan de hand van een schema. Vervolgens beantwoordde hij vele vragen over talloze onder wijs- en opvoedingsproblemen. De levendige bespreking had tot resul taat dat de roomskatholieke scholen in januari van het volgende jaar een tweestweek zullen organiseren,waar bij drs. Beyers aan de hand van psy chologisch onderzoek adviezen zal geven. WADDINXVEEN Met een interes sant betoog over de vrijetijdsbeste ding op het platteland heeft vorige week de heer A. Vingerling uit Haar lem de eerste winterbjjeenkomst van de afdeling Waddinxveen van de Chr. Boerinnen en Plattelandsvrouwen Bond gevuld. De lezing werd gehou den in de christelijke huishoudschool De Rank. Onder het motto ”Het hek is van de dam” hield de heer Vingerling een boeiend en vurig betoog voor de christelijke beginselen die ook op het platteland meer en meer uit het oog dreigen te geraken. Het gezin op de boerderij was vroeger een werkge meenschap, aldus de heer Vingerling, maar de moderne tijd met zijn me chanisatie verdringt alle vertrouwde dingen. De televisie is één van die dingen die haar invloed sterk doet gelden op de mensen. ”We moeten met verstand met al deze zaken omspringen,” zo zei de spreker, ”en op zijn tijd pal staan voor onze christelijke beginselen, op zijn tijd néé weten te zeggen als het met die beginselen niet strookt.” Na de pauze stelden de aanwezige dames nog enkele vragen, die door de heer Vingerling vlot werden beant woord. WADDINXVEEN Indien de ge meenteraad vanavond een voorstel voor een verordening op het vellen van houtopstanden aanvaard, zal het in Waddinxveen voortaan verbo den zijn zonder vergunning van B. W. hakhout of bomen te ver wijderen. De verordening houdt ver band met de Boswet, die ook de kap- verboden binnen de bebouwde kom men van gemeenten kan regelen, ten zij een plaatselijke verordening daarin voorziet. deeld, heeft voorts recht op een on partijdige behandeling van zijn ver zoek. i'i - I. ontwerpen van planologische maat regelen steeds met particuliere be langen rekening wordt gehouden, al thans wanneer daardoor het belang van een goede ruimtelijke vormge ving van deze gemeente niet in het gedrang komt. Toepassing van de vast te stellen verordening zal naar de mening van B. W. dan wel ook tot hoge uitzonderingen beperkt blij ven. WADDINXVEEN De arbeidersmu- ziekvereniging ’’Voorwaarts” zal op zaterdag 12 november in Leiden deel nemen aan het muziekfeest van de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen. Aan dit evenement, dat in de Stadsgehoorzaal van de sleutelstad wordt gehouden, nemen 42 muziekverenigingen deel uit alle de len van het land. Voorwaarts zal uitkomen in de af deling D en zal daarbij worden geleid door de nieuwe dirigent, de heer A. Bosch jr. uit Rijswijk, opvolger van de heer C. B. Hondong uit Den Haagy Omdat daardoor onbillijkheden zouden kunnen ontstaan ten opzich te van de verenigingen die geen subsidie kregen en die ook met alle mogelijke middelen moeten trachten rond te komen. Burgemeester Van ’t Verlaat acht te daarom het laten vallen van deze heffing wel een radicale, maar toch ook rechtvaardige en ook eenvoudige oplossing. Temeer daar de vermake lijkheidsbelasting voor de gemeente geen bijzonder belangrijke bron van inkomsten vormt. Na aftrek van de subsidies vloeit jaarlijks slechts on geveer 750 in de gemeentekas. Het plaatselijk verenigingsleven is uiteraard bijzonder met deze nieuwe vorm van subsidie het meest gebaat. De raad had dan ook weinig moeite met het voorstel van de burgemees ter. R.K. KERK Kerkdiensten op zondag: St. Victorkerk, Zuid kade: H. Missen om 7.15, 9.00 en 11.00 uur St. Petruskapel, J. W. Frisoweg: H. Missen om 8.30, 11.15 en 17.30 uur Kerkdiensten in de week: St. Victorkerk: iedere dag een H. Mis om 7.45 uur, woensdag 20.00 uur en vrijdag 7.00 uur St. Petruskapel: een H. Mis dinsdag 7.45 uur, donderdag 20.00 uur en zaterdag 9.00 uur. (kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de mis van 11.15 uur). Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66: donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Openbare toespraak 16.30 uur Wachttorenstudie als ’invaller’ op zich mocht nemen bij het tweede lustrum. ”Het is een unicum in Nederland dat door en voor de bejaarden nu al tien jaar lang hier in Waddinxveen met toe nemend succes een warenhuis wordt geëxploiteerd,” zo zei de burgerva der, die erop hoopte en vertrouwde dat vele beurzen grif zouden open gaan om te zorgen dat voor de vele activiteiten van de bejaardensoos de nodige financiën op tafel komen. Mevrouw H. E. L. Haspels-Bijl, presidente van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning, onder welker auspiciën de be jaardensoos nu alweer jaren zo voor treffelijk reilt en zeilt, verwelkomde talloze belangstellenden en bracht de velen die hadden meegeholpen aan de organisatie van de beurs dank voor hun onmisbare medewerking. In de verschillende stands en bij de ’spijkerbalk’, grabbelton en het ’touwtje-trekken’ zorgden vele be jaarden zelf voor de goede gang van zaken. De heer S. Rille en zijn echt genote hielden een wakend ook over de inkomsten. De trekking van de loterij leverde de volgende resultaten op: 3353 - lin nenkast, 554 - klokje, 1559 - wand lampje, 173 - ledikantje, 3093 - strijk plank, 1061 - ledikant, 2214 - slaap kamer, 1054 - foto-album, 679 - por tefeuille, 739 - portgfliQnnaie, 758 - asbak en. aansteker, 1778 - afwasbak. ©«“■prijzen kunnen worden afge- die om gezondheidsredenen de-Biri-"^ haald bij A. Noteboom, Oranjelaan geerstok moest neerleggen. 26. WADDINXVEEN Aan de ge meenteraad is een voorstel aangebo den tot het vaststellen van een ”pro- cedureverordening planschadever- goeding” welk voorstel in de van avond te houden raadsvergadering aan de orde zal komen. Een en ander komt er op neer, dat particulieren aanspraak op schadevergoeding kun nen maken, wanneer zjj door wijzi gingen van eerder vastgestelde be stemmingsplannen ernstige en on evenredige zware schade Ijjden. In het voorstel aan de raad schrij ven B. en W.: ”De voortschrijdende ontwikkeling van deze gemeente brengt mede, dat een steeds groter gebied wordt aangewezen voor wo ningbouw en daarmee gepaard gaande stedebouwkundige voorzie ningen, tuinbouw, recreatie, enz. Dit brengt mee, dat eigenaren van daar gelegen gronden niet meer naar eigen goeddunken over hun eigendom kunnen beschikken. In de meeste ge vallen zal van gemeentewege tot aankoop worden overgegaan al dan niet door onteigening, omdat belang hebbende eigenaren niet bereid en in staat zijn zelf tot bebouwing of aan leg overeenkomstig het bestemmings plan over te gaan. Benadelingen Het is echter niet te voorkomen, dat de gerealiseerde bestemmingen een hinderlijk object kunnen vormen voor eigenaren en gebruikers van naast of in de nabijheid gelegen per celen. De bij een herziening van een bestemmingsplan geprojecteerde flat bouw bijvoorbeeld kan licht en uit zicht belemmeren voor aangrenzen de woningen, een oorspronkelijk voor groenbeplanting aangewezen gebied kan later worden bebouwd, waar door het riante uitzicht wordt be lemmerd. Ook kan een verbod om een onroerend goed anders te gebruiken dan voor het bij bestemmingsplan aangewezen doel een vermogensna- deel betekenen voor de eigenaar of huurder. Vooropgesteld dient te worden, zo wordt verder in het voorstel gezegd, dat particulieren benadelingen als de hiervoor genoemde in het alge meen moeten accepteren. Van de overheid mag niet worden verwacht, dat zij de belangen verbonden aan de stedebouwkundige vormgeving van een gebied op één lijn zal stellen met de behoeften aan privacy, enz. van elke bewoner. Er kunnen zich echter gevallen voordoen, dat een burger zo ernstig in zijn belangen wordt aangetast, dat een schadevergoeding op zijn plaats is. Om die reden werd in 1960 een zgn. schadevergoedingsverorde- ning vastgesteld, waardoor belang hebbenden, die tengevolge van een stedebouwkundige maatregel erns tige en oneventedige zware schade lijden, recht op vergoeding kregen. Thans geeft de wet op de Ruimte lijke ordening rechtstreeks een aan spraak op schadevergoeding, zij het onder zekere beperkingen. Deze nieuwe bepaling is van toepassing op schaden, die verband houden met de na 1 augustus 1965 totstandgekomen bestemmingplannen. Ook de nieuwe wet zal de schadevergoeding alleen beperken tot bijzondere gevallen. B. W. schrijven hun voorstel.dat er een grote mate van deskundigheid is vereist, om aan de hand van die criteria te bepalen of aanspraak op schadevergoeding bestaat. De burger die meent door een stedebouwkundi ge maatregel ernstig te zijn bena- Vergunningen om bomen of hak hout te mogen verwijderen moeten bij B. W. worden aangevraagd, welk college een vergunning slechts kan weigeren, in het belang van de handhaving van het natuur-, land- schaps- of dorpsschoon. Indien een vergunning wordt verleend, kan daar aan de voorwaarde worden verbon den, dat de grond binnen een be paalde termijn wordt herbeplant. Indien houtopstanden zonder ver gunning worden geveld, kan een ver plichting tot herbeplanting worden opgelegd. Voorts kan een overtreder worden gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. Met het opsporen van de overtreding zijn o.m. belast de ambtenaren van de plantsoenen dienst. In bepaalde gevallen kan, indien een kap vergunning wordt geweigerd en daardoor voor de betrokkene schade ontstaat, door de raad over een schadevergoeding worden be slist. ’’Reeperbahn bij nacht” en ”Een vreemdeling in Sacramento” zijn de films van deze week in de Schouw- burgbioscoop. De eerste rolprent speelt zich af in Sankt Pauli, de be ruchtste wijk van Hamburg en geeft een kijkje achter de schermen van het Hamburgse nachtleven, waar een ongehuwde moeder in de valstrikken raakt van alleen op geld beluste lie den. Liefhebbers van de cowboyfilm kun nen hun hart ophalen met ”Een vreemdeling in Sacramento” het ver haal van de cowboy Mike, die nadat zijn vader en broers zijn vermoord en de moordenaar de complete kud de van zijn familie heeft weggevoerd zelf op jacht gaat naar de moorde naar. Eerst komt hij in vele moeilijk heden terecht, maar tenslotte weet hij met behulp van de sheriff en een aantal andere mannen de moorde naar en veedief te overmeesteren. WADDINXVEEN Na 48 jaren de belangen van de Posterijen in Wad dinxveen te hebben gediend, heeft maandag jl. de heer J. C. van Soest wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd de PTT-dienst verlaten. Nadat de heer en mevrouw Van Soest waren binnengeleid, sprak in aanwezigheid van het voltallige per soneel de directeur van het postkan toor, de heer D. Linschoten woorden van afscheid, waarbij hij terugblikte op de langdurige loopbaan van de bij collega’s en publiek zo gewaardeerde postambtenaar. Op 18 augustus 1918 kwam de heer Van Soest als hulp jongeling in dienst van het Waddinxveense postkantoor. Na zijn aanstelling in vaste dienst op 15 december 1928 werd hij op 18 augustus 1948 benoemd tot besteller eerste klas. Op 27 juni 1960 volgde zijn benoeming tot besteller-voorman. De heer Linschoten schetste de scheidende functionaris als een pret tige en eenvoudige chef met een hoge plichtsbetrachting. ”Nu na een eer volle staat van dienst moeten we he laas afscheid nemen van deze chef, wiens werkkring hem zo lief was. De- ZEVENHUIZEN Met ingang van 1 november is bij Koninklijk Besluit goedgekeurd het raadsbesluit tot afschaffing van de vermakelijkheidsbelas ting in de gemeente Zevenhuizen. Burgemeester A. van ’t Verlaat deed de suggestie tot het laten vallen van de vermakelijkheidsbelasting tijdens de behandeling van de ge meentebegroting in de eerste helft van dit jaar. Afschaffing heeft, aldus de burge meester toen, tot doel het plaatselijk verenigingsleven tegemoet te komen. Mede als gevolg van de moderne communicatiemiddelen heeft een groot aantal verenigingen heden ten dage de grootst mogelijke moeite om de eindjes aan elkaar te knopen. Voor uitvoeringen, feestavonden, etc. is het publiek zelfden meer te vinden. Het Zevenhuizense toonde al veel vroeger begrip voor dit probleem. Aan enkele verenigingen werd een subsidie toegekend' die ongeveer ge lijk was aan de verschuldigde ver makelijkheidsbelasting.

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 4