I J I PamP°breekt de kracht van een verkoudheid ■mb bij Vader. Moederen Kind, mmh Stijging uitgavenpeil 30°/o) beangstigend Snel ten strijde tegen de luchtverontreiniging Onaandoenlijke glaswoestijn bedreigt woonklimaat Betrek geïntresseerde burgers bij plannen Gewijde muziek I IVOROL P. Noordam (Anti-Revolutionair) KIP-fractievoorzitter mr. H. Th. Weekblad voor Waddinxveen 1 van Schaik: 'i 20 jaar geleden Stichting „In de Rechte Straat” Vervolg beschouwing van J. H. Mol (V VD) Kranenburg de Rruin Pagina 1 1 HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Glazen hart - Kranenburg de Bruin 1 11 Chemimische industrie Urgent Teleurstelling I J Meningsvorming Beangstigend Mechanisering Reinigingstekort Recreatie Jeugdraad Winkelplannen Vrije tijdsbesteding Desgewenst geeft U de waardecheque aan een ander cadeau. donderdag 8 december 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART I centrale j weer een: PHILIPS produkt I (advertenties) Jongedame gevraagd in bezit van kruideniersvakdi- ploma, leeftijd 18-20 jaar, orth. herv., liefst vóór 2 januari 1947. GOUDA Markt S tel. 8465 Gouwe 5 tel.3566 WADDINXVEEN Passage 133 tel. (01828) 3003 l Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen roepen solli citanten op naar de betrekking van JONGSTE BEDIENDE ten kantore van de gemeente- architect, op een salaris van 30,per maand. Sollkiaties vóór 22 december a.s. aan den Burgemeester. Waddinxveen is een agrarische en een industriële en een forensenge- gemeente, maar laten wij beseffen dat het evenwicht tussen de drie ver schillende groepen eisen die dat aan die ene gemeente stelt, een zeer labil evenwicht is. Er is weinig voor nodig om dat evenwicht te verstoren. De vestiging van één chemische industrie zou reeds voldoende kunnen zijn. Wij kunnen ons, ’’aldus de heer Van Schaik niet aan de indruk onttrekken dat op het ogenblik besprekingen aan de gang zijn die voor de ontwik keling van Waddinxveen op lange termijn van het allerhoogste gewicht zijn. Vooroverleg over een streekplan mag, dunkt ons, op deze manier wor den gekarakteriseerd. Het is onloo chenbaar dat een streekplan wan neer het eenmaal is vastgesteld de belangrijkste factor is die de ruimte lijke ontwikkeling van een Gemeen te bepaalt. Het is even onloochenbaar dat in casu de Raad van de Gemeente Wad dinxveen niet heeft deelgenomen aan het vooroverleg tussen Provincie en belanghebbenden over die voor de ruimtelijke ontwikkeling van onze Gemeente meest bepalende factor. Nu weten wij wel dat de Wet op de Ruimtelijke Ordening stelt dat Gede- pudeerde Staten bij de voorbereiding van een streekplan overleg plegen o.a. met alle bij het plan betrokken Gemeentebesturen. Het kan echter nooit de bedoeling van de Wet ge weest zijn dat die betrokken Gemeen tebesturen geen ruggespraak zouden houden met de betrokken Raden. Hieruit moeten wij concluderen, dat het College niet de vrijheid heeft ge kregen de Raad en daarmee de be volking zelf te laten meedenken over deze zo uiterst gewichtige aangele genheid, zo zeide het KVP-raadslid. Urgent is ook de bouw van een nieuw zwembad, waarvoor een plan is ontworpen van grootse allure, dat veel kosten met zich mee brengt. Het is te overwegen, dit plan in fasen uit te voeren, zodat men misschien spoe diger met de bouw zal kunnen be ginnen. Wij zullen niet verder gaan met onze wensen, wetende dat het col lege ook ten aanzien van andere noodzakelijke voorzieningen zeker di ligent zal zijn. Wij willen daarbij nog maals de hoop uitspreken, dat de al gemene conjunctuur weer spoedig zal opleven, opdat vele van de genoem de en ongenoemde plannen zullen kunnen worden verwezenlijkt.” ”Van de zorg” zo ging hij verder, ”die ons vervult met betrekking tot hetgeen wij maar ’t concept-streek- plan zullen noemen willen wij slechts één belangrijk onderdeel aan de orde stellen. Wij begrijpen dat het in de bedoeling van de Provincie ligt Waddinxveen te voorzien van een tuinbouwgebied, d.w.z. een extra ”in- dustrie”gebied van 1800 hectaren. Al le hoogdravende taal over Hollands Hart kunnen wij dan beter achter wege laten. Een glazen hart leent zich slecht voor gebruik in de belle- trie. Wij stellen U voor in overleg te tre den met de Raad ter bepaling van de stappen die genomen dienen te wor den om alsnog wijziging te brengen in dit ons inziens onvoldoend door dachte onderdeel van het streekplan.” Herinnerend aan een uitspraak van burgemeester Van der Hooft, dat Waddinxveen een industriële, agra rische en forensengemeente is, waar in het goed wonen en werken is zeide de KVP-fractievoorzitter: ”Bij wijze van voorbeeld willen wij aantonen hoe moeilijk het is het beleid af te stemmen op het drievoudige karakter van Waddinxveen. Wij concentreren ons daarbij op het aspect ’’forensen gemeente”. Onder bepaalde omstan digheden vertonen stedelingen de neiging zich te vestigen in dorpen in de omgeving van de steden waaruit zij afkomstig zijn en waarin zij blij ven werken. Voor een goede en goed kope woning met een tuintje waarin hun kinderen kunnen spelen, hebben zij de dagelijkse pendel over. De verwachte achteruitgang in cul tuur wordt op de koop toe genomen, omdat men denkt die te kunnen com penseren door recreatie in een rustie ke omgeving. Die rustieke omgeving begint velen echter al spoedig tegen te vallen. De beperkte toegankelijk heid van het polderlandschap met smalle door steeds meer auto’s onvei lig gemaakte weggetjes laat die om geving slechts haar visuele aantrek kelijkheid welke op afstand moet worden genoten. Als dat kijkgroen dan succesieve- lijk plaats moet maken voor de on aandoenlijke glaswoestijn welke het werkterrein is van de moderne tuin bouw, begint de teleurstelling van de tot forens gepromoveerde poorter te groeien. Het terugdringen van de wo ningnood in de door hem verlaten stad, het kleiner worden van het prijs verschil tussen de woningen in de stad en in het dorp vooral als de da gelijkse reiskosten mede in de over wegingen worden betrokken, verklei nen de voorsprong van het dorp dan nog verder. Er blijft echter één groot voordeel van het dorp; de grotere hy giëne van het milieu; de grotere rust, de zuiverder lucht, het schoner water. En dan zijn wij bij ons uitgangspunt en kunnen wij uiterst concreet wor den. I Het is belangrijk te weten, hoe de bewoner de voor hem gebouwde wo ning, de directe woonomgeving en het geboden voorzieningenpatroon gebruikt, beleeft en waardeert. Het komt ons derhalve voor dat een groep geïnteresseerde burgers een aantal zinvolle opmerkingen zou kun nen maken met betrekking tot de di recte woonomgeving, zowel ten aan zien van de stedebouwkundige en bouwtechnische vormgeving, als ten aanzien van beheer en gebruik. Wij stellen daarom de instelling van een adviescommissie voor, die enerzijds functioneert als ’’klankbord” voor stedebouwers en anderzijds het vóór en tegen van bepaalde oplossingen voorhoudt aan de beslissende orga nen, Stedebouwers hebben de neiging te denken vanuit het geheel naar de delen, van buiten naar binnen. De bewoner denkt vooral van binnen naar buiten. Zijn interesse gaat uit naar de directe woonomgeving en de voorzieningen daarin. Meningsvorming by een groep ge ïnteresseerde deskundige burgers in de verschillende fasen van stedebouw kundige planning zou een bedrage kunnen leveren tot duidelijker in zicht in aanwezige keuzemogelijk heden en te verwachten consequen ties ten behoeve van de beleidsvor ming in de Raad. Vrjjdag 13 December 1946 Vrijdagavond werd in de Herv. Kerk een protestverga- dering gehouden op initiatief van een comité van actie, met als sprekers de heeren Van Dis, Bruins Slot en Bruijnen van Houten, óver het Indisch beleid. Nu de regeeringsver- klaring hieromtrent reeds ver schenen is, volstaan we met vermelding van het protest-te legram, dat op voorstel van Ds. Vroegindeweij aan de Regee- ring gezonden zou worden: ”Een groot deel der bevolking van Waddinxveen behoorende tot verschillende politieke groepen in massavergadering bijeen, spreekt haar diep leed wezen uit over het onderhan- delingsbesluit van de Commis- sie-Generaal, dat geleid heeft tot de ontwerp-overeenkomst van Cheribon. Protesteeren tegen de voorstellen ontbinding van het Koninkrijk, verzocht de Regeering haar Indisch po litiek te herzien, de 17 punten van Cheribon te verwerpen en te regeren volgens de Konin klijke boodschap van 7 Decem ber 1942.” De heer Noordam noemde het be angstigend dat het totale uitgaven- peil van de gewone dienst met 100 per inwoner was gestegen, hetgeen neerkomt op een stjj ging van onge veer 30% per jaar. Hij vroeg het ge meentebestuur te zoeken naar moge lijkheden de styging in te dammen. Hij vervolgde: ’’Betekent dit nu, dat wij geen enke le wens meer mogen hebben voor de toekomst? Wij menen van niet. Zien wij terug op het jaar dat weer bijna achter ons ligt, waarin zich ook reeds moeilijkheden voordeden, voor al op het financiële vlak, dan mogen wij toch dankbaar constateren dat verschillende dingen tot stand geko men zijn, zoals de bouw van enkele scholen, het eerste gedeelte van het garagecomplex, de voortgaande wo ningbouw enzovoort. Er zijn voor 1967 grote plannen. Er zijn plannen ten aanzien van de wo ningbouw, de plannen voor de scho lenbouw zullen, zo enigszins moge lijk doorgang vinden, enkele win kelgalerijen staan op het program ma, zwembad, recreatie, en ga zo maar door. Als we het vijfjarenplan inzien zijn de plannen voor het grijpen. Het zal niet mogelijk zijn alles uit te voeren we zullen een streng prioritei tenschema moeten toepassen. Veel zal afhangen van de ontwik keling van de economische en fi nanciële toestand van ons land, die toestand ernstige vormen zou aan nemen. Wij hopen, dat de bouw van de tunnel tussen Oranjewijk en Groens- waard dit jaar nog zal kunnen star ten. Daarmee samenhangend hopen wij dat ook de mogelijkheid aanwe zig zal zijn de woningbouw voort te zetten. Voorts blijft scholenbouw hoogst noodzakelijk opdat de achter stand niet nog groter worde. Wij zou den willen vragen of ten aanzien hiervan nog mogelijkheden aanwezig zijn via de besparende bouw, waar over voorheen mededelingen zijn ge daan.” Maandenlang geldig Onze waardecheques blijven maar liefst geldig tot 1 MAART 19671 ♦Uitgezonderd contractartikelen en speciale aanbiedingen. De noodzaak van recreatieve voorzieningen beperkt zich niet tot de jeugd. Voor een groot deel van de gehele Waddinxveense bevolking geldt dat men zich voor wat ont spanning naar elders dient te bege ven. Dit wordt echter steeds moeilij- ker, naarmate men door zijn kinde ren meer aan zijn woonplaats wordt gebonden en naarmate de verkeers situatie noodzaakt het dichter bij huis te zoeken. In een tijd als nu, waarin door het tekort aan finan ciën de expansie van Waddinxveen wat zal worden afgeremd, ontstaat wat meer ruimte aandacht te beste den aan de recreatieve voorzienin gen in de directe nabijheid van de woning. Dat kan zeer nuttig zijn, want deze voorzieningen zouden wel eens van grote urgentie kunnen blij ken te zijn. Aan het slot van zijn betoog waar schuwde de heer Van Schaik ervoor, dat voor gemeenschappelijke rege lingen te brengen offers geen onge wenst karakter mogen gaan krijgen. Over het uitgavenpeil zei de heer Noordam: ’’Twee dingen springen sterk naar voren: de personeelslas ten en de dienst sociale zaken. Deze nemen tezamen circa 31 van de uit gaven voor hun rekening. Het is duidelijk dat niet gesproken kan worden over de hoogte der salaris sen. Deze zijn gebonden aan de rege ling Rijksambtenaren. Wel rijst de vraag, of in deze tijd van verder gaande mechanisering of zelfs auto matisering, die wij bij particuliere instellingen en bedrijven hand over hand zien toenemen, onze gemeente administratie daarin moet achter blijven. Misschien kan op deze wijze een verlaging van kosten worden be reikt.” Bij de sociale zorg, zien wij een verdubbeling van uitgaven. Hier spreekt voor een groot deel in mee de verzorging van onze bejaarden in het nieuwe bejaardencentrum. Over dit feit verheugen wij ons allen. Veel is er in de loop der jaren over ge vraagd en gesproken. Lang is er naar uitgezien en de blijdschap is al gemeen nu de wensen dienaangaan de in vervulling zijn gegaan. Het vervult ons echter wel met zorg als wij zien welke financiële offers dit van onze gemeente vraagt. Offers, waarvan wij moeten aannemen, dat zij een permanent karakter zullen hebben. Wij zullen ons hiermede eerst vertrouwd moeten maken. Een ”Dat de verhouding tussen in komsten en uitgaven bij de reini gingsdienst verre van gunstig is, blykt duidelijk uit de begrotingscij fers. Wanneer we alleen naar het op halen van huisvuil kijken en het daarmede verband houdende onder houd van de vuilnisbelt moeten we constateren dat de reiningsrechten 73.000 opbrengen terwijl de kosten ruim f 174.000,- bedragen, dus in feite een exploitatietekort van ruim één ton of wel ongeveer veertien pro cent van ons voor 1967 geraamde be grotingstekort.” aldus de heer Mol. "Wij zijn van mening dat uitgaven en inkomsten meer met elkaar in overeenstemming moeten komen. Dat wil niet zeggen dat de reinigings rechten dan zonder meer moeten worden verhoogd. De kostenkant zouden we zeer kritisch willen be zien. In de posten voor het ophalen van huisvuil zijn natuurlijk ook ver werkt de kosten voor het geregeld legen van de vuilstortbakken, welis waar lelijke elementen in de ge meente, maar wel in een behoefte voorziend. Op grond van geregelde waarnemingen en berekeningen on zerzijds, mede gebaseerd op cijfers uit de begroting kunnen wij ons niet aan de indruk onttrekken, dat ten minste een kwart van het tekort bij de reinigingsdienst moet worden toe geschreven aan het verzorgen van deze vuilstortbakken. Wij vinden nog steeds dat men moet betalen, voor de diensten waarvan men gebruik maakt. Het publiek wil wel drie tot vijf centen meer betalen voor een produkt als dit verpakt wordt ver kocht, dan moet men ook de bereid heid hebben voor het opruimen van jeugdigen in allerlei opzicht moeten opvangen en hen meer moeten bie den dan alleen onderwijs. Een belangrijke taak is ongetwij feld weggelegd voor onze vele sport en jeugdverenigingen. Ons gemeen tebestuur zal de nodige ruimtelijke voorzieningen moeten treffen, opdat deze verenigingen zich niet beknot behoeven te voelen in het vervullen van deze taak. Dit geldt met name voor de hoogst noodzakelijke voorzieningen voor de zgn. vrije activiteiten van de jeugd, die niet aan het lidmaatschap van een vereniging zijn gebonden. Er zal geïmproviseerd moeten worden om ook op korte termijn de jeugd de noodzakelijke ruimte en mogelijkhe den te bieden. Een goede planning en voortva rende aanpak kan wellicht het beste verzekerd worden door het instellen van een orgaan, waarin gemeentebe stuur en inwoners zitting nemen. Een dergelijk orgaan, Jeugdraad te noemen, zal het gemeentebestuur - al dan niet gevraagd - adviezen ge ven inzake de vryetydsbesteding van de jeugd, zoals deze wordt ge wenst en mogelijk wordt geacht. U zult begrijpen dat wij meer dan één reden hebben om de jeugd voor het voetlicht te brengen. Immers Waddinxveen heeft bijzonder veel jeugd. Daarvoor zullen wij veel moeten doen. Onze jeugd is voor een groot deel zeer jeugdig; velen van hen zijn zelfs nog niet toe aan de la gere school en vragen buiten gezins verband nog niet veel aandacht. Dat komt echter in de toekomst hoe lan ger hoe meer aan de orde. Wij kun nen, zij het wat uitgesmeerd over enige jaren, spreken van een Wad dinxveense geboortegolf. Deze golf manifesteert zich momenteel o.a. door de behoefte aan kleuterscholen, die dan ook als paddestoelen uit de grond verrijzen. Met onze huidige en toekomstige scholen zullen wij niet kunnen vol staan. Onze gemeenschap zal de groot bezwaar, zo niet ergerlijk, is hierbij, dat eerst na drie jaar het aandeel van het rijk in deze kosten terug ontvangen wordt. Met belang stelling zien wij daarom uit naar de resultaten van een methode die een gemeente in onze omtrek heeft ge meend te moeten volgen om hierin verbetering te brengen. Ook de andere hoofdstukken der begroting tonen een stijging der uit gaven, waarbij de begroting van Openbare Werken uitspringt met een forse verhoging der personeelslasten zodat ook hier de dringende vraag ge steld moet worden of door mechani sering niet een verlaging van het kostenpeil is te bereiken.” streken men allerminst was voor bereid op de bediening van een veel groter gebied. Ons zijn tal van klach ten ter ore gekomen die niet pleiten voor een goede dienstverlening en een efficiënte bedrijfsvoering. Het lijkt ons goed de leiding van dit be drijf er bij voortduren van te door dringen, dat men de verantwoorde lijkheid draagt voor een dienstver lenend openbaar nutsbedrijf en daarnaar ook dient te handelen.” Wat betreft de Centrale Wijkver- warming zeide de heer Mol het op prijs te stellen, indien het college de raad uitvoerig zou kunnen inlichten met welke technische moeilijkheden men heeft te kampen wat betreft lei dingen en lekkages. Verder vestigde hij de aandacht, mede in verband met mogelijke toekomstplannen, op rapporten, waarin o.m. wordt ge constateerd, dat met aardgas ge stookte centrale wijkverwarmingen duurder zijn dan individueel per huis gestookte centrale verwar- mingssystemen. al deze extra verpakking iets meer over te hebben dan de nauwelijks twee dubbeltjes, die er nu worden gevraagd voor het legen van een vuilnisbak. In ditzelfde licht blijven we ook het tekort op de weekmarkt zien.dat in de begroting in feite op tweedui zend gulden wordt geraamd. Iemand die een winkel begint in een uitbrei dingsplan moet in de koopsom voor de grond alle kosten van mede voor die winkel getroffen voorzieningen betalen. Wij zien niet in waarom dit voor de markt niet zou moeten. In feite is het exploitatietekort een soort subsidie aan de consument. In de sfeer van het kopen willen we graag ook nog iets zeggen over de winkelplannen. Uw college heeft bij herhaling gesteld dat bij alle nieuwe plannen in de eerste plaats de eigen middenstand de kansen zou krijgen en pas in tweede instantie gegadigden van buiten aan bod zouden komen. Dat is een loffelijk streven, maar ons moet wel van het hart dat er natuur lijk een gevaar gaat ontstaan dat nieuwe winkelplannen zo kostbaar gaan worden, dat er alleen maar plaats zal zijn voor grote, zeer kapi taalkrachtige bedrijven, waardoor de kleinere, op zichzelf wel goede za ken, tussen de wal en het schip zou den geraken. Uw college werkt hard aan de plannen voor Kerkweg en Brugcentrum. Ten aanzien van het Brugcentrum zijn wij zo vrij hier achter voorlopig een vraagteken te plaatsen en we zouden het college willen verzoeken voorrang te geven aan plannen voor de Kerkweg. Voort durend nauw contact met de plaatse lijke middenstand blijft zeer wense lijk om verrassingen in de toekomst te voorkomen. In de Vondelwijk ziet men met verlangen uit naar de winkelgalerij aan de Brederodelaan. Is het Uw college mogelijk ons over de stand van zaken dienaangaande nader in te lichten? Vrijetijdsbesteding voor jong en oud had ook nu weer de aandacht van de VVD. Hierover werd o.m. ge zegd: Verheugd zijn wij over de eer ste stappen die B W. hebben ge nomen om voor de jeugd vrije speel terreinen te creëren. Wij hopen dat het niet bij deze eerste initiatieven zal blijven maar dat onze vorig jaar uitgesproken wensen op dit terrein steeds aandacht zullen blijven hou den. Wij vragen ons af of de tijd niet rijp is om in ons gemeentelijk appa raat een bescheiden plaats in te rui men voor een afdeling jeugdzaken. Zozeer wij om de vrijetijdsbesteding van de jeugd moeten denken, zo geldt dit ook voor de bejaarden in deze gemeente. Voor een deel zal hier het particulier initiatief daden kun nen stellen, maar wij bevelen de vrijetijdsbesteding van de wat oude re Inwoners gaarne in Üw aandacht aan. Dit is een aanbieding van de interkerkelijke In Waddinxveen verkrijgbaar bij het regionaal IRS-secretariaat: WILLEM DE RIJKELAAN 17. (Postbestellingen worden zonder prijsverhoging bij u thuisgebracht). Na eerst wat algemene opmerkin gen te hebben gemaakt over de alge mene politieke en economische toe stand in ons land kwam de heer P. Noordam, fractieleider en enig lid van AR-raadsfractie (het tweede AR- raadslid is wethouder) al spoedig tot de pointe van zijn betoog. De heer Noordam verwachtte weinig van de financiële meevallers, die B en W in hun begeleidende nota bij de ge meentebegroting in het vooruitzicht hadden gesteld. De AR vroeg ook naar mogelijkheden om de kosten van het gemeentelijk apparaat tot een minimum (voor zover van een minimum sprake kan zyn) te be perken. De heer Noordam was be zorgd over de stijging van de uitga ven per inwoners. Over de goede voornemens, die volgens de heer Noordam alle raads fracties ongetwijfeld zouden hebben zei hij: ”Ik vraag me wel af hoe deze voor nemens tot uitvoering zullen kunnen komen. Het grote tekort op deze be groting baart ons toch wel zorgen, al laat de nota van het College optimis tische geluiden horen ten aanzien van een aanvullende uitkering uit het gemeentefonds, waarom de raad al vele jaren heeft gevraagd. Toch neemt dit onze zorg niet geheel weg als we ook kijken naar de financiële positie van het rijk en de minder gunstige economische toestand. Ook de voorwaarden voor even tuele aanvullende uitkering doen niet sympathiek aan, wanneer die inhouden dat geen nieuwe uitgaven, die het evenwicht in de begroting verder verstoren, mogen worden ge daan. Betekent dit een lam leggen van alle activiteiten? Wij dachten, dat uit dit alles wel blijkt dat zelf werkzaamheid tot herstel van het evenwicht geboden blijft. De grote moeilijkheid voor een lid van deze raad is echter aan te geven op welke wijze dit moet en kan gebeuren.” WADDINXVEEN Bij zijn vorige week gehouden algemene beschouwing naar aanleiding van de gemeentebegroting 1967 heeft het KVP-raadslid, mr. H. Th. van Schaik zich vooral gericht op de toekomstige ontwikkeling van Waddinxveen. Naar aanleiding van de berichten over het provinciale streekplan Rijn en Gouwe merkte spreker op, dat zijn partij al by de vorige algemene beschouwingen had gesteld, dat de raad in een zo vroeg mogelyk stadium begint mee te denken over de beginselen van en de visie op de ge wenste ruimtelijke ontwikkeling van de Gemeente. De wensen van de bevol king zelf moeten uiteindelijk hun weerslag vinden in de ruimtelijke model len waarin die bevolking heeft te leven en waarin zy haar geestelijke en li chamelijke ontplooiing moet kunnen vinden. UNIEKE AANBIEDING Voor liefhebbers van gewijde muziek een unieke kans om hun platenbezit op voordelige wijze aan te vullen en daarnaast ook ons ex-prieserfonds steunen onder de titel „WARTBURGSERIE” bieden wij een viertal 45-toeren langspeelplaatjes aan, waarvan de winkelwaarde 6,50 bedraagt, maar nu slechts 4,50 per stuk kosten. Bovendien bij afname van alle vier de platen nog een belangrijke prijsverlaging: geen 18,— maar bij bestelling in eens voor slechts 14.90. Bespaar uzelf dus 3.10 Deze serie bestaat uit: a. Grammofoonplaat Wartburgserie no. 1 met: God onzer vaad’ren Nader, nog nader Weg angst, wat zou ik vrezen Kroon Hem met gouden kroon. De liederen worden gezongen door het jeugdkoor „Watergraafsmeer”. b. Grammofoonplaat Wartburgserie no. II met: Psalm 84: 1, 3 en 6 Zondaar is uw hart verslagen Rots der eeuwen De vreemdeling van Galilea. „Rots der eeuwen” wordt in het Spaans gezongen door Enrique Garcia, de andere liederen door Gebr. Spaargaren. .c Grammofoonplaat Wartburgserie no. Ill met: Ik ben van Hem Psalm 42 en 43 De Vrede van Christus Gered door Christus, in het Spaans gezongen door ex-priester Enrique Garcia. d. Grammofoonplaat Wartburgserie no. IV met: Vreugde, vreugde, louter vreugde Gods eer in de natuur (psalm 19) Schepper en Koning Wees mijn Leidsman. Gezongen door het bekende jeugdkoor „Watergraafsmeer o.l.v. Peter Dogger. Orgel: Jan de Vries. ‘1 cadeau ter waarde van I bestede bedrag l

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 11