Sleutel voor bewoners van B&W moet efficiencybureau in arm nemen 1 25000ste woning te I Kt i S rrgcn:^ In Groensivaard supermarkt gezamenlijke middenstand Mr. W. J. Geertsema De huidige politieke vraagstukken 'f F 0 P R 0 E P tot bij wonen van de sluitingsavond St Nicolaasactie 1966 op maandag 12 december a.s. in Café „Sport”, Kerkstraat. Aanvang 8.30 uur n.m. i i a 3 Pagina 3 few L 1 A. Noorlander (Christelijk Historisch Schaakclub WSV Middenstand ggS Kwiek tafeltennis A MAKELAARS TAXATEURS Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda Samenspel Nieuwjaarsreceptie Burgemeester O gjgo I twesclien ken Waardering Vervolg van pag- I Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Siê-W donderdag 8 december 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART I Mé» Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank SPREEKUUR WONINGZOEKENDEN 7, 7, /Z 'j ZEVENHUIZEN gemeentehuis, Gereformeerde DIVERSEN van i BIOSCOPEN IN GOUDA bemiddelende toe. lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal voor de VVD spreekt op VRIJDAGAVOND 9 DECEMBER a.s. in Café-Restaurant AANVANG 20.00 UUR. I lalMl alle taxaties van onroerende goederen 0 verzekeringen op elk gebied Vredebest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Zaterdag hield Kwiek een Sinter- klaastoernooi voor junioren, waarbij de onderstaande junioren in de prij zen vielen: Frits Bron wasser, Ruud Gissen, Kees de Vries, Karin Gissen. De junioren trainen elke vrijdag van af kwart over zeven in de huishoud school De Rank. Hij wees er op, dat door het goede samenspel niet alleen kwalitatief goe- Burgemeester en mevrouw van der Hooft zullen de Nieuwjaarsreceptie houden op maandag 2 januari 1967 van 4.30 tot 6.00 uur ten gemeente- huize. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden gehou den op woensdag 14 december (van zeven tot acht uur) in het gebouw van sociale zaken achter het gemeen tehuis. met betrekking tot een ambulance- auto geheel in het slop zijn geraakt, of dat er nog steeds een kans is, dat ook hieraan weer wordt gedokterd.” Inzameling Beatrix Polio Fonds. Fane- Fair Zwembadactie, ger. ver. geb., 19 uur. Dinsdag 13 december: Bout-rit Gouwerijders, start ger. ver. gebouw, aanvang 19.30 uur. Donderdag 15 december: Kerstzangavond Vox Jubilans, Herv. Kerk, 19.30 uur. Zaterdag 17 december: Fancy Fair Zwembadactie, ger. ver. gebouw. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, ger. ver. geb., 19.30 uur. Dinsdag 20 december: Kerstconcert Concordia, bejaardente huis, Jul. van Stolberglaan. Bejaardenmiddag, herv. wijkgebouw, Esdoornlaan, 15 uur. Woensdag 21 december: Kerstwjjding Christen Vrouwenbond, Herv. Wijkgeb., Esdoornlaan, 19.30 u. Vrijdag 23 december: Kerstmarkt J. van Stolberglaan, 10.30 tot 21 uur. Zaterdag 17 december: Concert Midnight-kwartet, Jazzsoos, Peperstraat, 20 uur. Opening Albert-Schweitzerschool (kinderen met leer- en opvoedings moeilijkheden), Lethmaetstraat 45, 10.30 uur. Donderdag 29 december: Jaarwisselingsbijeenkomst PvdA, Hotel Vos, 19.30 uur. MOERKAPELLE Vrjjdag 9 december: Openingsbijeenkomst Postkantoor, Dorpshuis, 15 uur. Maandag 12 december: Opening Postkantoor. 11 L’ - -♦ I - ■r-w/z «Mititaire colonne geeft voorrang aan«. ernee-^- ecty WADDINXVEEN Het zat niet mee voor Kwiek 1, dat vorige week van een koude kermis thuiskwam bij Vr. schaar 5. Slechts W. Oosterom redde de Waddinxveense eer. Toch was de weerstand van Kwiek groter dan de uitslag doet vermoeden. Bij vier wed strijden moesten de drie sets volledig worden uitgespeeld om een beslissing te krijgen. De andere teams van Kwiek kwamen niet in de strijd. Zij zullen niet eerder spelen dan in jan. 1967. De heer D. van der Kwaak, lid van Gedeputeerde Staten overhandigt de sleutel aan de bewoners van de 2500ste na 1945 in Waddinxveen gebouw de woning, de heer en mevr. W. R. Piek (foto Sjaak Note- boom). I. ■'-v?<.k-eer ven. Ons prachtige bejaardenhuis komt alle daarbijbetrokken instan ties en voornamelijk sociale zaken op grote kosten te staan. En dat is niet erg, want het is een gemeen- schapsplicht om te zorgen voor het toenemend aantal ouderen onder ons Maar wellicht is er de mogelijkheid in de eerstvolgende jaren om te ko men tot het bouwen van een behoor lijk aantal bejaardenwoningen in onze nieuwe wijk Groenswaard, voor hen die beslist nog niet in een ver zorgingstehuis behoeven te worden opgenomen. Wij menen dat dit ook kostenbesparend werken zal.” Mej. Vogel was de gelukkige in de Vondelwijk, die uit han den van de heer D. van der Kwaak de sleutel voor haar woning aan de Tesselschade- laan ontving, omdat zij als een der eerste bewoonsters mocht worden beschouwd, (foto Sjaak Noteboom). Donderdag 8 december: Bridgedrive voor zwembad, kantine Ned. Kabelfabr., Noordkade, 20 uur. Vergadering PvdA, De Unie, Kerk- weg, 20 uur. Attractiemarkt J. van Stolberglaan, 15 tot 21 uur. alle aanwezigen nog eens ter over weging of er nu nog veel hoogbouw zou moeten bijkomen of niet. Burgemeester Van der Hooft zei, dat dit alles alleen maar kon worden gerealiseerd door een voortdurend goed samenspel. Hij was niet onte vreden over het gemiddelde van 125 woningen per jaar, dat na 1945 gereed kwam. De heer Van der Hooft was verheugd, dat er niet alleen kan wor den gebouwd, maar ook dat er wordt gebroken. Hierbij doelde hij op de krotopruiming, 25 in 1965 en meer dan dertig in 1966. Van de 1160 in de Vondelwijk staande woningen zijn er 543 ge bouwd in de vrije sector, 142 als pre- miewoningen en 475 als woningwet woning. Volgens de heer Van der Hooft zijn er 611 huizen verhuurd en 549 verkocht. Zaterdagavond 10 december: Feestavond Vox Jubilans Zevenhui zen (bal na), Hotel Vos, 19.30 uur. Dinsdag 13 december: Raadsvergadering, 19.30 uur. Maandag 19 december: Kerstavond Plattelandsvrouwen, Ho tel Vos, 19.30 uur. Vrijdag 23 december: Kerstwijdingsdienst Kerk, 20 uur. de woningen worden gebouwd, maar dat bovendien de prijzen steeds rede lijk zijn. Voorts werd nog het woord ge voerd door de heren Hoogendoorn en Ververs, resp. namens de Chr. Wo ningbouwvereniging en de Woning bouwvereniging Waddinxveen. Aan het slot van de bijeenkomst in Royal bood de heer G. Rehorst, wiens bedrjjf zo nauw bij de ontwikkeling van Waddinxveen is betrokken, aan burgemeester Van der Hooft een cheque aan ten bedrage van 2500 met het verzoek dit bedrag voor de bouw van het nieuwe zwembad te willen bestemmen. if 0 bemiddeling bij aan- en verkoop van alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) 0 beheer van onroerende goederen 0 verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde Het was voor de heer R. W. Piek en diens echtgenote, die pas sinds enkele dagen in Waddinxveen woonden in hun nieuwe, aan de Beethovenlaan 8 staande woning, in alle opzichten een Sint Nicolaasverrassing. Niet alleen waren er vriendelijke woorden en overhandigde de heer Van der Kwaak de sleutel aan mevrouw Piek, maar bovendien stak burgemeester Van der Hooft een door de N.V. Rehorst aangeboden vlag in de houder aan de gevel, bood de heer G. Rehorst een zilveren tafelaansteker aan en droeg de directeur van de N.V. Bouwteam Groenswaard de heer J. H. J. Meie- rink een geschenk onder couvert over. De 2500 ste woning behoort tot een complex van tachtig vrije sector wo ningen, gebouwd door Rehorst in op dracht van de N.V. Groenswaard en volgens ontwerp van het bouwkundig ingenieursbureau van P. D. Stuur man. Deze, ongeveer 50.000 kosten de huizen, vormen tevens de eerste bebouwing van deze nieuwste Wad dinxveense wijk. Tijdens een bijeenkomst, die ter afsluiting van het bezoek van de heer Van der Kwaak in restaurant Royal werd gehouden, merkte het lid van Gedeputeerde Staten op, dat oud- burgemeester Troost van Waddinx veen destijds al had gezegd dat Wad dinxveen een zeer goede toekomst tegemoet zou gaan. Na lovende woor den zijnerzijds aan het adres van ge meentebestuur en bouwbedrijven roemde ir. Mackenzie het hoge bouw- tempo in deze gemeente, dat ver uit steekt boven het landelijke percen tage. Sprekende over de toekomst gaf hij V.PELTKBII Militaire colonnes, uitvaartstoeten, voor laten gaan. Als de colonne of uitvaartstoet eenmaal bezig Woningbouw De heer Noorlander was blij te kunnen constateren dat de woning bouw nog gestaag doorgang vindt en dat de woningnood sterk aan het af nemen is. ’’Voor jonggehuwden is nu de mogelijkheid geschapen om betrekkelijk snel een huis te verkrij gen. Als men dit vergelijkt met een aantal jaren terug dan kunnen we spreken van een merkbare vooruit gang. Het is zelfs zo, en dat is weer niet zo prettig, dat in onze nieuwe wijken een aantal eensgezinswonin- gen leeg staan, omdat de eigenaars weer ergens elders zijn gaan wonen en de verkoop van deze huizen niet vlot verloopt. Bestaat er, een reële kans, dat deze huizen door hun eige naars weer verhuurd worden? Wel licht zijn er gegadigden die wel een huis in Waddinxveen willen huren, maar niet weten of zij hier voor lan ge tijd kunnen wonen en dus voor koop niets voelen. Zou het gemeen tebestuur hier geen rol kunnen spelen? De heer Noorlander begaf zich vervolgens op glad middenstandsijs: Bestaat er een mogelijkheid om te zjjner tijd in Groenswaard een soort supermarkt ook te stichten, uitgaan de van de gezamenlijke middenstand zodat de bewoners van die wijk en vermoedelijk ook uit andere wijken van ons dorp hun noodzakelijke in kopen op gemakkelijke wijze zullen kunnen doen. Daardoor zal de kost bare dienstverlening van verschillen de middenstanders van het huis-aan- huis berzorgen komen te vervallen. Met alle voordelen van dien. delen beramen die dit resultaat weer gunstig zullen beinvloeden. Wij vra gen ons af, gezien de toekomstige groei van onze gemeente, of het moeite en kosten zou lonen, wellicht financieel voordelig zou zijn als voor de gemeente Waddinxveen een der gelijk onderzoek door een particu lier instituut zou worden uitgeoe fend. Gaarne zouden wij de gedach te van het college hierover verne- men.” WADDINXVEEN In het Gerefor meerd verenigingsgebouw werd don derdag de elfde ronde gespeeld voor de clubcompetitie van de Waddinx veense Schaakvereniging. De resul taten waren: W. van Vuuren-P. Broer 1-0; A. v.d. Starre-W. van Gort J-J; A. Littooy-A. van Dijken 1-0; N. v.d. Vloed-J. v.d. Horst 0-1; A. A. van Oort-A. van Woerekom J-J; H. Schoemaker-W. Verstoep 1-0; J. M. v.d. Berg-A. Versluis 0-1. In het kader van de competitie voor de Rotterdamse Schaakbond speelt WSV op 15 december een thuiswed strijd tegen De IJssel 1 uit Moor drecht. Vrjjdag 9 december: Lezing P. Reijne voor Kunstkring Reeuwijk, De Rokende Turf, ’s-Gra- venbroekseweg, 20.15 uur. Zaterdag 10 december: Discussiemiddag Staatk. Geref. Jeugd verband, Geref. kerkgebouw, Sta tionsplein, Gouda, 14.30 uur. Adventsconcert Gouds Orgelcomité, Pauluskerk van Hogendorpplein te Gouda, 20.15 uur. Vrijdag 16 december: Kerstzang op marktplein Gouda, 19.30 uur. Volgens de heer Noorlander was er aan het tekort op de begroting weinig te doen. Hij sprak als zijn verwachting uit: ”De inkomsten uit eigen belasting heffing zullen per inwoner gerekend niet veel meer kunnen stijgen, ter wijl de uitgaven op het gebied van lonen en salarissen, toch altijd de grootste uitgavenpost, nog steeds ho ger worden. Bij het doornemen van deze begroting, zijn wij weinig of geen posten tegengekomen die voor vermindering of verdwijning in aan merking zouden kunnen komen. Wel hopen wij bij de behandeling van de begroting in de volgende raadsver gadering betreffende enkele posten met vragen te komen, maar aan de totaliteit doet het niets af of toe. Misschien kan het college bij de be antwoording inzake de inkomenssec- tor optimistische geluiden doen ho ren. Zo niet, dan vrezen we, dat ook in het komende jaar veel noodzake lijke dingen niet zullen kunnen door gaan of op zijn minst worden uitge steld. Wij denken in de eerste plaats aan de Zuidkade, ten zuiden van de Burgemeester Trooststraat met ver schillende onbewoonde en in staat van afbraak zijnde krotten, wat het aanzien van deze kade stellig niet verhoogt. Wij hopen dat het nog eens mogelijk zal zijn, om ook van deze Waddinxveense weg iets moois te maken, het behoeft dan nog niet di rect een boulevard te worden. Trou wens, wat vorig jaar in de beant woording van de over het Victor- kwartier gestelde vragen is gezegd over de Zuidkade geeft ons weer moed. Verder wil ik nog informe ren, of de plannen en besprekingen Zaterdag 10 december: Receptie gouden Jubileum Volkson derwijs, kleuterschool, Pinkeltje, aanvang 15.00 uur. Nadat het gezelschap geruime tijd bewonderend had rond gekeken bracht de bus hen enkele straten verder, naar de Tesselschadelaan. Hier naderen 141 woningwetwonin gen, die door de N.V. P. Rehorst wor den gebouwd, de voltooiing. Een der eerste bewoonsters, mej. Vogel, on derwijzeres aan de Hervormde kleu terschool in de Oranjewijk, ontving hier uit handen van de heer Van der Kwaak de sleutel van haar woning. De heer G. Rehorst, een der firman ten van het bouwbedrijf speelde voor Sinterklaas door mej. Vogel een fraaie beauty-case te overhandigen en de besturen van de Chr. en R.K. Woningbouwvereniging voor wie de ze flats zijn bestemd, vlaggemasten met vlaggen aan te bieden. Met de lift gingen de aanwezigen vervolgens naar het dak van een der door het architectenbureau L. Rog geveen ontworpen flatgebouwen. Hier hees de heer Van der Kwaak de vlag in de top van een der zojuist aangeboden vlaggemasten. Tegelij kertijd gingen ook op de beide an dere gebouwen de vlaggen in top. Vanaf dit hoge punt had men een uniek uitzicht over de gemeente en was ook, aan de overzijde van de spoorlijn in Groenswaard de 2500ste na de oorlog gebouwde woning te zien. Thalia: do. 20.15 uur, za. 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 19 en 21.15 uur, ma., di. en wo. 14.30 en 20.15 uur: Stormloop zonder genade (18); vr. 20.15 en 22.15 uur: Lief zijn voor bouwvakkers (al.) zo. 15 en 17 uur: Inspecteur Hardesty FBI (14). enz. moeten vanaf 1 januari verkeer van rechts j is een kruising te passeren moeten de andere weggebruikers wachten tot de formatie voorbij is. Dat geldt ook op een kruising waar het verkeerslicht op groen springt terwijl de colonne/ uitvaartstoet passeert. Dan toch wachten tot ook de laatste wagen voorbij is en dus niet 'doorsnijden' Reünie: do. en vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15 en 17 uur: Mr. Stanislas slaat terug (14); zo. 19 en 21 uur, di. en wo. 20.15 uur: Avontuur in Soho (18). Schouwburg: vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21.15 uur, zo. 15 en 17 uur: De duivelsdans (18); zo. 19 en 21.15 uur, ma. en di. 14.30 en 20.15 uur: Bedver- halen (18). Vrijdag 9 december: Attractiemarkt J. van Stolberglaan, 15 tot 21 uur. Als oorzaken noemde heer Noor lander de onmiskenbare teruggang in de conjunctuur en de financiële moeilijkheden van de gemeente. De stijging van het tekort vond hij ge zien de sterk groeiende uitgaven niet verwonderlijk. De CHU-afgevaar- digde vergeleek de gemeente met een totaal aan uitgaven van ongeveer tien miljoen gulden met een middel groot bedrijf. ’’Zo’n bedrijf zal gezien de huidige economische toestand scherp zijn uitgaven in de gaten houden en mocht blijken dat deze verhoudings gewijze veel sterker stijgen dan de inkomsten dan zal dit bedrijf over wegen om door middel van een effi ciencybureau de oorzaken op te spo ren, die tot de ongunstige resultaten hebben geleid, maar tevens ook mid- Judocompetitie Woerden, Gouda, Rotterdam en Waddinxveen, J. Ligt- hartschool, 14 uur. Tuinbouw zei de heer onze ge- -I Over de tuinbouw Noorlander: ”De zich in meente sterk uitbreidende tuinbouw staat in verband met het vraagstuk van de luchtverontreiniging en an dere aspecten in het middelpunt van de belangstelling. Omdat de groeien de tuinbouw toch zeker van groot economisch belang is voor Waddinx veen, lijkt het ons nuttig dat tussen gemeentebestuur en tuinders die zich hier willen vestigen nu en in de toekomst nauw contact zal zijn. Wellicht kunnen deze tuinders ge ïnspireerd worden tot gezamenlijke bouw en gemeenschappelijke ver warming van hun kassen bijvoor beeld door zich te verenigen in een bouwteam. Om de zeer hoge kosten van glascultuur zo veel mogelijk te drukken, en ook om de door ons in te ademen lucht zo zuiver mogelijk te houden" Ook CHU bracht de hoge uitgaven van de dienst sociale zaken ten ge volge van de opening van Huize Souburgh ter sprake: Sociale zorg in de uitgebreidste zin van het woord vergt van jaar tot jaar grotere uitga- HET RAADSLID A. Noorlander voerde het woord voor de CHU. Hij was dankbaar gestemd voor de za ken die in het afgelopen jaar tot stand waren gekomen maar wees ook op het feit dat vele plannen die dit jaar eigenlijk ter hand hadden moeten worden genomen nog niet aan een begin van uitvoering toe waren. „De Beursklok”, Markt te Gouda, over: colonne geeft geen voorrang aan' jMditatre colonne geeft voorrang ^erkeerj^rT^regbt^^ - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 3