voor öe Chinese p&peq&dJ het Fancy - fair voor Zwembadfonds Ufrfl Geen belangstelling algemene beschouwingen ▼ervolg van pag 1 verwarming gaan deze huizen hoog uit veertigduizend gulden kosten, waarvan 90% (met garantie van de gemeente) kan worden gefinancieerd Men heeft dus nog maar vierduizend gulden eigen geld nodig, terwijl men bij het verlaten van een woningwet woning nog eens duizend gulden uit het doorstromingsfonds kan ontvan gen. I 1 IN HET KORT WIPPEROEN en de ongeluksvogel Attractiemarkt 9 en 16 dec. op van 3 tot 9 uur NET MEISJE voor de morgenuren. Judo-successen bij Sels-Gouda Scheidsrechters overgedragen Hoofdprijzen winkelactie ’Klaasconcours’ hengelsportclub HUUR PIANO’S HUUR Bekendmaking Kerst-boutrit Gouwerijders Postkantoor open mevr. v. d. Heiden Gouwenieutvs WurliTzer Gouwevrienden Kerstconcert Vox Jubilans Fraaie prijzen Attractiemarkt op 9 en 16 dec. GESLAAGD Voetbal programma ZONDAGVOETBAL bejaardentehuis Pagina 4 MENSEN DIE HET WHEN, KIEZEN Hoofdstuk 18 Jfr. 48 Fa. J. van Urk ELECTRON ISC H E ORGELS uit 'swerelds grootste orgel- en pionofabriek Beschouwingen i I Fluoridering (wordt vervolgd) hoge inruilwaarde Demonstraties Bekert Kerstconcert in -A-Boas 2~l - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART donderdag 8 december 1966 GEVRAAGD: door Earl Derr Biggers Zuidkade 1, Waddinxveen i vertaald door P. Oreille 12.30 uur ZIE BERICHT ELDERS IN DIT BLAD. n*. -Niettemin houden de organisatoren zich aanbevolen voor nog meer prij zen. Eventuele aanbiedingen gaarne aan de heren C. van Móurik, Kon. Wilhelminaplein 9, tel: 3055 of A. C. v.d. Bosch, lepjaan 39, tel: 2136. nog met een antwoord: ”Het is een traditie, dat we om die volgorde loten Bovendien is daar niet aan te ontko men, want we hebben vijf fracties met een even groot aantal leden. Voorts is het niet erg, wanneer Ver schillende fracties met dezelfde din gen komen: dat geeft het idee, dat het werkelijk de stem van het volk is die hier doordringt.” JUNIOREN A: WSE-Rijnstreek, Gouda-Groeneweg, GSV-Waddinxveen, Waddinxv. 2-RVC, Donk 2-Moerkapelïe, Nicol. Boys-Be Fair 2, Be Fair-Sportlust ’46, Schoonhoven-Moerk., RCV-Waddinxveen, Waddinxv. 2-Be Fair 2, J. Boys 4-Be Fair 3, J. Boys 6-RCV 3, Gr. Ammers 3-Be Fair 4, Be Fair 5-J. Boys 7, Moerk. 2-Zevenhoven, 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur Westersinge! 42-44 tel.(010)l?2222__ Prijzen v.a. 1.145.- WADDINXVEEN Addie Trom melen, leerling van de Waddinxvéen- se afdeling van Sportschool Seis, ein digde zaterdag tijdens een Sinterklaas toernooi dat in Gouda in de sport school werd gehouden, als eerste in de tweede gewichtsklasse (26 t.m. 29 kilo). Addie won in de finale van Koos de Mos. Er waren 21 mededin gers. In gewichtsklasse vier (35 t.m. 40 kilo) strandde Arjan van der Weelen in de halve finale, zodat hij vierde werd. Hier waren 29 deelnemers. Het judo-toemooi strekte zich uit over verschillende gewichtsklassen voor jongens van zes tot zestien jaar. In een met loting vastgestelde volg orde kregen toen de verschillende fracties de gelegenheid hun algemene beschouwingen te houden (zie voor de teksten daarvan elders in dit blad) Achtereenvolgens kwamen aan het woord de heren J. H. Mol namens de VVD, A. Noorlander namens de CHU T. Ververs namens Gemeentebelan gen, P. Noordam namens de AR. A.H van Gent namens de PvdA, H. Hui- zer namens de gecombineerde fractie van Herv. Kiesver. en SGP en ten slotte mr. H. Th. van Schalk namens de KVP. Dat de PvdA pas als vijfde aan de beurt kwam, zinde de heer Van Gent niet erg. Hij was het niet eens met het systeem van loting. Naar zijn me ning behoorde de grootste partij (in geval de PvdA) als eerste aan het woord te komen, daarna pas de an dere. Op hetgeen de heer Van Gent over de volgorde van spreken had gezegd, kwam burgemeester Van der Hooft ZATERDAGVOETBAL 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 14.30 uur 12.30 uur 12.30 uur 12.30 uur 14.30 uur 14.30 uur Moerk. 3-Gr. Ammers 5, 12.30 uur Be Fair 7-RCV 4, l on- ’Waarom ga je va- Soc. Boys-WSE, Moerkapelle 2-Vep 2, Schoonh. 4-Groenew. 3, Zwervers 5-Moerk. 3, GDS 4-WSE 4, Moordr. 5-Waddinxv. 4, Waddinxv. 5-Unio 6, WADDINXVEEN De heef W. G. de Meer uit Waddinxveen is dezer dagen aan de Nutsacademie voor pe dagogische en maatschappelijke vor ming geslaagd voor de acte pedago-1 giek MO-b. Eenendertig nieuwe scheidsrechters zgn donderdagavond in café De Kroon in Gouda overgedragen aan de KNVB afdeling Gouda. De afge lopen periode hebben de nieuwbak ken scheidsrechters een cursus ge volgd, die onder leiding stond van Nederlands top-arbiter Piet Roomer. Gedurende de cursus vielen vier deel nemers af. In De Kroon werd door vele sprekers het woord gevoerd. Onder de geslaagden bevonden zich uit Waddinxveen: A. v. d. Star re, H. Schrammeijer en J. A. G. van Dijk. Uit Zevenhuizen :D. R. de Graaff. De heer v. d. Starre ontving uit handen van Piet Roomer een fraaie asbak omdat hij met de beste resultaten was geslaagd. lt De rondvraag bracht een tweetal punten. De heer Noorlander (CHU) wees op de situatie by het laatste ge deelte van de Wilhelminakade, waar volgens zjjn zeggen de vrachtauto’s soms bjjna de dakgoten van de hui zen afrijden. De heer S. Pille (PvdA) vroeg, of het nog geen tijd werd te denken aan fluoridering van het drinkwater. Te gen ’n opmerking van de burgemees ter, dat hierover dan maar door de vertegenwoordigers van de gemeen te bij het streekdrinkwaterleidingbe- drijf moest worden gesproken, pro- testeerde de heer Huizer (Herv. Groep) die van mening was, dat deze zaak eerst maar eens binnen de. raad moest worden onderzocht. De heer Van der Hooft stelde de heer Huizer gerust met te zeggen, dat het er al leen maar om zou gaan te polsen hoe de andere gemeenten ér over denken. hoofd. ’’Ik.niet hoor”, zei hij.’Wat heb je aan avonturen? Ik wil niets meer met avonturen te ma ken hebben; ik vind het gewoon fijn dat ik Wipperoen ben en dat de zon schijnt. Ik doe lekker pre cies waar ik zin in heb, en als je een avontuur beleeft moet je pre cies doen wat het avontuur wil doen!” Toen liet hij Snipper achter bij z’n timmerknutselarijtje eri hup pelde vrolijk verder. WADDINXVEEN Voor de op vrij dag 16 en zaterdag 17 december a.s. te houden grote Fancy Fair Z66 ten bate van het nieuwe zwembad heb ben reeds tal van bedrijven en par ticulieren spontaan interessante prij zen beschikbaar gesteld. Zeer veel speelgoed, elektrische apparaten en tientallen andere grote en kleine voorwerpen vóórspellen reeds nu een fancy fair mét vele kansen. WADDINXVEEN De reclame- commissie van de marktkooplieden heeft, evenals vorige jaren, besloten op de vrijdagen 9 en 16 december at- tractiemarkten te houden. Op deze dagen zal door de kooplieden voor elke bestede halve gulden een bon worden afgegeven. Op de bonnen kunnen fraaie prijzen worden ge wonnen. De reclamecommissie heeft 130 prijzen beschikbaar gesteld. Er zijn haardroogkappen, krultangen, platenspelers, strijkijzers, mixers, koffiemolens, elektrische koffiekan nen, luxe poppen, een skelter, enz. Tijdens de kerstmarkt op vrijdag 23 december (die begint al om half elf) wordt de uitslag van de trekking be kend gemaakt. Tot 23 december ’s middags half vier kunnen de win naars hun prijzen afhalen. Niet afge haalde prijzen vervallen aan de com missie. 2. Maar Snipper Het zich niet van de wijs brengen en was met een paar sprongen bij Wipperoen.”Doe niet zo kinderachtig Wipperoen”, bedelde hij. ”Kom nou even kij ken jóh!” ”Ja maar. stribbelde Wippe roen tegen. ”Ik...ik...” Maar Snipper hield voet bij stuk. ’’Kijk Wipperoen...!” zei hij, terwijl hij trots naar een stelletje aan elkaar getimmerde planken wees. ’’Geweldig hè? Hoe vind je dat?” L.f wal: voor Uw oude PIANO. HARMONIUM of ELEKTRONISCH ORGELI Vraag folder» en inlichtingen over de nieuwe serie igo7 bij de Wurlltzer-importeur WADDINXVEEN Tijdens de ver schillende trekkingen in het kader van de St. Nicolaas-winkelactie wa ren de gelukkigen, die een bedrag van honderd gulden ontvingen H. Broodman, Wilhelminakade 35; P. de Graaf-Groenendijk, Mauritslaari 58, A. Ooms, W. de Rijkelaan 47, Wed. G. Postma, Jan Dorrekenskade 58, en W. van Houten, IeplaanT29. b WADDINXVEEN De hervorm de gemengde zangvereniging Vox Jubilans houdt op. donderdag 15 de cember a.s. haar traditioneel Kerst concert in de Nederlands hervormde kerk aan de Brug. Behalve Vox Ju bilans werken aan dit concert ook mee De Zangvogels onder leiding van de heer Mourik én de bekende organist Feike Asma. Vox Jubilans zélf gedirigeerd door de heer Noorde- graaf. De avond begint om half acht. WADDINXVEEN Het Sinter- klaasvisconcours van de Hengel- sportvereniging Waddinxveen is een wedstrijd van tegenvallers gewor den. Was het er al mee begonnen dat het aantal deelnemers - door een misverstand by de aankondiging - beperkt bleef tot zeventien, op het ogenblik dat het concours aanving brak ook een fikse regen- en sneeuw bui los, die gedurende anderhalf uur de deelnemers weinig sportief ple zier bezorgde. Het grootste deel van de vissers gaf dan ook halverwege op. De wed- strijdcommissie, die voor vele fraaie prijzen had gezorgd, kon ook niet helpen dat maar aan vier henge laars prijzen konden worden uitge- réikt. Een aantal prijzen werd daar om verloot. Met 14 punten was B. van As al winners van het Sinter klaasconcours. Tweede werd M. Hoogerdijk met 12 punten. A. van Helden en W Hoogerdijk eindigden ex aequo als derde met 7 punten. De prijs voor de meeste vis ging ook naar B. van As (4 stuks). M. Hooger dijk sleepte met een vis van 15 cm de prijs voor de grootste vangst in de wacht. GDA-Waddinxveen, 14.00 uur Moordr.-Groeneweg, 14.30 uur Moerkapelle-Schiebroek, 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 11.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 11.30uur 14.30 uur Madden’s gezicht werd weer paars. ’’Werkelijk? Wil je me daar eens wat meer van verteHen?” ’’Zeker”, antwoordde Bob. Hij vertelde Maydorf’s ver richtingen bij het havenhoofd, maar vergat te zeggen, dat hij met Louie in verbinding was geweest. ’’Waarom heb je me dat niet eerder gezegd?” vroeg Madden. ’’Omdat ik dacht, dat u ervan wist. En dat denk ik nog.” ”Je bent gek.” ’’Misschien. Daar zullen we niet op doorgaan. Maar toen ik Maydorf hier zag, vermoedde ik natuurlijk, dat er iets niet in de haak was. Ik ben nog niet van het te gendeel overtuigd. Waarom niet terug gekomen op uw oorspronkelijk plan, om de paarlen in New York te la ten aflevéren?” Madden schudde het hoofd. ’’Neen. Ik heb het er op ge zet, ze hier te hebben, en dat zal gebeuren. Iedereen weet, dat ik me niet van mijn voornemen laat afbren gen.” ’’Zegt u mij dan tenminste, wat u er tegen hebt.” ”Er is niets tegen”, antwoordde Madden. ’’Tenminste geen bezwaar, dat ik onoverkomelijk vind. Het is mijn zaak. Ik heb de paarlen gekocht en ik wil ze hebben. Ik geef jé mijn woord, dat je betaald wordt, dat is toch alles, waar jij je over bezorgd maken kunt.” ’’Meneer Madden”, zei de jongen. ”Ik ben niet blind. U zit op een of andere manier in de klem. Madden draaide zich om en zijn vermoeid, afgemat ui terlijk gaf de duidelijke bewijzen, dat Bob gelijk had. ”Ik kom er wel uit”, zei hij. ”Ik ben grote moeilijkhe den te boven gekomen. Ik dank je voor je vriendelijke bedoeling, maar maak je over mij niet bezorgd. Om acht uur dan - ik reken er op. Nu zul je mij wel ver ontschuldigen, als ik wat ga rusten. Ik verwacht een vrij drukke avond.” Hij ging de kamer in en Bob staarde hém na, verbaasd en geheel in de war gebracht. Was hij te ver gegaan bij de millionnair - had hij te veel gezegd? En dat ge zegde over Evelyn Madden - kon dat waar zijn? Was zij werkelijk in Los Angelos? Het klonk aannemelijk, en haar vader leek de oprechtheid zelf, toen hij over haar sprak. Ach - de woestijnhitte was nu iets tastbaars, golf na golf van doorzichtige nevel. Bob was moe van de vele vragen. Hij volgde Madden’s voorbeeld en sliep heel de middag. Toen hij opstond, was de zon aan het ondergaan en de koele nacht daalde. Hij hoorde Gamble in de badka mer. Wie was Gamble eigenlijk? Waarom mocht hij hier op de ranch logeren? Op de patio zei de jongen met een paar gefluisterde woorden tegen Ah Kim, wat hij over Evelyn Madden had gehoord. ’’Thorn en professor nü thuis”, zei de speurder. Ik let ten op afgelegde mijlen - negen en dertig, zoals tevo- nwt recht van koop E m v.a. Bp.mnd. zonder eerste storting v«a d« modellen 1967 te Rotterdam dagelijks van 10-duur door onaeWurlltzer-organlat JOOP WALVIS. Bij aanschaffing van een orgel 3 MAANDEN GRATIS ONDERRICHT. Enorme sortering Prijzen vanaf 675.- mot recht van koop 15.-. en meui zondereorstostorting De burgemeester der gemeente Waddinxveen brengt ter kennis van alle mannelijke Nederlanders, die in 1947 zijn geboren en in een Neder lands bevolkingsregister zijn opgeno men of behoren te zijn ’opgenomen, voor de dienstplicht, behóren te zijn ingéschrëVeïT'VÓör ‘dé dienstplicht. Zij, die geen bewijs Van inschrij ving noch een bewijs van niet-in- schrijving hebben^ ontvangen zijn verplicht zich viSSr 1 jhnuari 1967 aan te melden ter gemeente-secreta- rie van hun woonplaats, of gewone verblijfplaats..- C. A. VAN DER HOOFT ”Wat?” vroeg Wipperoen ver zien. ”Dat zie je toch wel?” zei Snip per met een wijds gebaar. ”Ik ga een roeikost maken, en als ie klaar is ga ik er mee varen.” ”O”, zei Wipperoen nogal verschillig. ”W??’'orn j° ren?” "Om avonturen te beleven na tuurlijk”, lachte Snipper. ”Ga je mee?” Wipperoen schudde beslist zijn WADDINXVEEN Een gehavend jongensteam van de poloclub De Gouwe eindigde vorige week als vier de in een jeugdpolotoemooi dat door de kring Gouwe-Rijnstreek van de KNZB werd georganiseerd. Wim v. d. Wal, Arie van Amerongen en Joep Knaapen waren voortreffelijk op dreef, terwijl ook de overige spelers het niet slecht deden. Van OZV werd ruimschoots (met 9-0) gewonnen. BZPC kaapte de zege net voor de neus van de Waddinxveense zwem mers weg (2-3) en ook LZC bleek sterker dan De Gouwe(0-2). Programma: 9 december: jeugdavond Theo Thijs- senschool, 18.45 uur; 12 december: LWV 1-Gouwe 3 (he ren) Leiden, 22 uur; 13 december: proefwedstrijd met nieuwe spelregels Spaardersbad te Gouda, 20.30 uur; 17 december: Gouwe 1 (dames)-LZC 1 Leiden, 19.25 uur. Niet geheel gelukkig was de raad met een voorstel van B. en W. om de lagere schooljeugd by het huwelijk van Prinses Margriet met de heer Van Vollenhoven als herinnerings geschenk een beker, waarop het bruidspaar is afgebeeld, aan te bie den. De financiële commissie vroeg zich bij monde van rapporteur J. H. Mol af of het wel raadzaam zou zijn een geschenk aan de jeugd te geven, ge zien de huidige financiële positie van de gemeente en mede gezien het feit, dat dit huwelijk toch in een ander vlak Hgt dan het in maart gesloten huwelijk van de kroonprinses. De commissie dacht voorts, dat er maar weinig gemeenten waren, die iets dergelijks van plan waren. Met het laatste was de heer Van der Hooft het al helemaal niet eens: volgens hem hpd men in bijna aHe omringende gemeenten ter elfder ure toch besloten iets voor de jeugd te doen. Verder meende de burgemees ter, dat men dankbaar moest zijn, dat een der prinsessen gaat trouwen en gelukkig gaat worden. Het PvdA-raadslid de heer Van Gent was het met het voorgestelde geschenk helemaal niet eens. ”Het uitdelen van dergelijke presentjes spreekt tegenwoordig niet meer zo aan als in 1937 bij het toenmalig prinselijk huwelijk,” zei hij. Ook de heer Noorlander (CHU) zei niet ge lukkig te zijn met die bekers. De heer Huizer (Herv. Groep) kwam (als voorzitter van de finan ciële commissie) met een diplomatie ke oplossing. Hij zou akkoord kunnen gaan met het voorstel, indien het College zou toezeggen nog te overwe gen een ander geschenk uit te kiezen, zonder daar overigens een voorwaar de van te maken. Het voorstel werd tenslotte door de raad aanvaard, zij het,dat de heer Van Gent de aante kening wenste tegengestemd te heb ben. De raad gaf voorts nog haar fiat aan een krediet van 3.775 voor het aanschaffen van een nieuwe sneeuwploeg. WADDINXVEEN Het fanfare corps Concordia zal dinsdag 20 de cember een kerstconcert verzorgen voor de bewoners van het bejaar dentehuis >aan de Juliana van Stol- berglaan. Het concert, dat ’s avonds wordt gehouden,Aieeft plaats in de recreatiezaal van het tehuis. WADDINXVEEN De tegenstan ders van de biljarteams van Gouwe vrienden zijn er in de Sinterklaas week eens flink met de roe over heen gegaan. Het E-team kwam er in de jongste wedstrijd voor de KNBB- competitie slecht van af tegen Tha lia’s Vrienden uit Gouda (5-4). Kop loper De Spil, ook uit Gouda, won met dezelfde cijfers van Gouwevrien- den FA. Ook voor het FB-team was de gard niet weggelegd. Alweer een Goudse team, KOT, zegevierde met 7-2. ren. En stukjes rode klei op vloer van wagen.” Bob schudde het hoofd. ”De tijd gaat voorbij”, merkte hij op. Ch’an haalde de schouders op. ./’Als ik tegenhouden kon, zou ik het doen”, antwoordde hij. Aan het diner was professor Gaqlble de vlees gewor den beminnelijkheid. zjg? ”Zo, meneer Eden, we zijn biJj^dat we u wer hier heb- t ben. Het is jammer, dat u iets van deze woestijnlucht missen moest. Zijn uw zaken naar wens gegaan, als ik zo vrij mag wezen er naar te vragen?” ’’Zeker”, glimlachte Bob. ”Eri> hoe staat het met de uwe?” De professor wierp hem een snelle blik toe. ”Ik - eh - ik ben blij te kunnen zeggen, dat ik een zeer lonende dag heb gehad. Ik heb de rat gevonden, die ik zocht.” ’’Prettig voor u, maar minder voor de rat”, zei Bob, en verder werd er niet me^r gesproken aan tafel. Toen zij opstonden, stak Madden een sigaar op en liet zich in zijn geliefkoosde stoel voor het .vuur neervallen. Gamble ging met een tijdschrift bij een lainp zitten. Bob nam een cigarette, eri liep wat rond. Thorn koos zich ook een tijdschrift uit. De klok sloeg zeven uur, en daarna hing er een bijna ondragelijke stilte in de ka mer. Bob stond stil bij de radio. ”Ik heb nooit geweten, waar die dingen goed voor waren, vóór ik hier kwam”, zei hij tegen Madden. ”Nu zie ik in, dat er tijd kan zijn, wanneer zelfs een lezing óver de ge woonten van wormen verrukkelijk kan schijnen. Zul len we eens naar het kinderuurtjes luistereri?” Hij stelde in. Ah Kim trad binnen en hield zich onle- ledig bij de tafel. De scherpe stem van een inleider in Los Angelos vulde kamer. - Volgend nummer op ons programma - ”Norma Fits- gerald zal enige liederen zingen...” Madden boog zich voorover en tikte de as van zijn si gaar. Thom en Gamble toonden ook enige* belangstel ling. ’’Hallo, mensen”, klonk de stem van de vrouw, met wie Bob de dag tevoren gesproken had. ’’Hier ben ik weer. En om te beginnen wil ik alle goede vrienden bedanken voor de vrachten brieven, die ik heb ontvangen, sedert ik voor de radio ben gaan zingen. Ik vond vanavond wear een heerlijke bundel. Ik heb nog geen tijd gehad om ze allen te lezen, maar ik wil Sadie French alvast vertellen, als zij luistert, hoe blij ik ben te weten, dat zij weer in Santa Monica is; ik zal haar wel eens opbel len. Nog een brief, die me veel genoegen deed, was van Bob’s hart stond een ogenblik stil. Madden boog zich dieper voorover. Thorn’s mond ging open en bleef zo, de ogen van de professor vernauwden zich tot spleten. Ah Kim werkte voort aan de tafel, zondér een kik te geven. WADDINXVEEN De traditione le kerst-outrit van de motor-, auto- en bromfietsclub Gouwerijders wordt dit jaar gereden op dinsdag 13 december. Ieder.jaar is er voor deze rit, waarbij de prijzen bestaan uit vlees en bout, grote belanstelling. Het parcours van de boutrit is dit jaar uitgezet door de heren Boerman en Gorissen. Het zal weer een goéde en sluitende rit worden. De uitzetters hebben de puzzelrit zeer eenvoudig gehouden van opzet, opdat ook nieu welingen in de puzzelsport m»: kans - op succes n,oc' Kunnen doen. Er wordt «t^rart bij het gereformeerd erenigingsgebouw aan de Stations straat tussen half acht en acht uur. De inschrijving vindt plaats voor die tijd. MOERKAPELLE - Het nieuwe post kantoor aan de Jonkheer van der Welstraat in Moerkapelle zal op maandag 12 december voor het pu bliek worden opengesteld. In het Moerkapelse Dorpshuis wordt aan dit feit a.s. vrijdagmiddag voor ge nodigden speciale aandacht besteed. s Ai

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 6