aan m Kleiweg 27 Gouda toi.32121 Snel ten strijde tegen de luchtverontreiniging Breuk AR-CHU uitvoerig ter sprake PvdA valt Gemeentebelang Bij goede begeleiding hoeft maar 7 procent bejaarden in tehuis de raad bij beschouwingen en Tafel Kassengebied in nabijheid is niet verantwoord Kerstzangavond Vox Jubilans FRA-VA-KO‘s 7 ijdhom men COMFORT IN JACKS EN SHIRTS! T. Ververs (Gemeentebelang) m Kerstboom versiering in Fractievoorzitter van de VVD J. H. Mol: Pagina Om de tuin Pover Tegenstrijdig GESPECIALISEERD IN STIJLMEUBELEN IW0MINGINRICHTIW61 groter Middenstand FRANS VAN CAMP Kleiweg 2-6 Gouda Woningbouw Grootste chr. party Gezondheidszorg Rookpluimen Vereuigingsgebonw Zwembad Bejaardenzorg Werkgelegenheid Vervolg oppag. 8 Onwaarheden donderdag 8 december 1966 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART heeft gekregen. 1 bnk Eikenlaan, leplaan, Wveen Telefoon 2401 b-g.g., 2184 Warenhuizen Behalve over de begroting en over andere gemeentelijke aangelegenheden is er donderdagavond tijdens de algemene beschouwingen weer ijverig ge smeten met - we citeren het raadslid Ververs (Gemeentebelang) - partijpo litieke tijdbommen. De desbetreffende passages in de beschouwingen van zes van de zeven woordvoerders (alleen de VVD hield zich op de vlakte) laten we hieronder de revue passeren. In zijn tweede overweging citeer de de VVD-fractievoorzitter enkele krantenberichten, waaruit blijkt dat Den Haag nog omziet naar gebieden buiten de Haagse agglomeratie en Zoetermeer, om in een wat verdere toekomst Hagenaars te huisvesten. Blijkens andere berichten ziet het er nog steeds niet naar uit, dat Gouda op tijd klaar zal zijn om de ruimte lijke nood van andere steden op te vangen. En de heer Mol vervolgde: „Terugdenkend aan het feit, dat De heer Ververs maakte zich zor gen over het grote aantal nieuwe winkels dat in de nieuwbouwwijken zal komen. De heer Ververs vond het toevallig dat er in Waddinxveen al leen maar sterke middenstanders zou den wonen, terwijl overal in het land het aantal detailzaken terugloopt. ”Ik wil direct aannemen dat de winke liers in Waddinxveen voldoende kijk hebben op hun zaken, ’’vervolgde de heer Ververs, ”en dat ze financieel krachtig genoeg zijn voor dure inves teringen in nieuwe winkels of filialen Als de landelijke teruggang niet op Waddinxveen van toepassing is dan kunnen we ons alleen maar gelukkig prijzen. Maar men moet zaken en mensen wel eens tegen zichzelf be schermen. Het zou jammer zijn dit achteraf te moeten constateren.” Ik juich het toe, dat in het vijfja renplan de aanleg van een veldijs- baan is opgenomen. Alleen ben ik bang, dat de realisatie ervan nog te ver in het verschiet ligt. En dat, ter wijl er in onze gemeente ’n grote ijs club is die jaar in jaar uit steeds het onbetrouwbaar ijs moet werken. Ik vraag me ook af of een ijsbaan in het bospark niet te ver uit het centrum komt te liggen. Over het verkeer maakte de heer Ververs enkele algemene opmerkin gen. Hjj pleitte voor verbetering van de situatie langs de Kerkweg-west- zyde en voor doelmatiger verlichting. De heer Ververs zei voorts dat de be woners van de Vondelwyk veront rust zyn over de vestiging van het Amerikaanse gasproduktiebedrjjf aan de Noordkade. Waterontharding vond de heer Ververs een noodzakelijkheid Hjj vroeg het gemeentebestuur hem in te lichten over de doelmatigheid. **4 TO7ANNEER men kijkt naar de W laatste wethoudersverkiezing en men ziet dat twee partijen die in de verkiezingstijd samen gaan daarna elk met een kandidaat-wethouder komen, dan is de kiezer om de tuin geleid en de gemeenschap hier zeker niet mee gediend,” aldus de woord voerder van Gemeentebelang, de heer Ververs, die was begonnen met het oplezen van de doelstellingen van zijn partij (het dienen staat in ons banier geschreven en Gemeentebe lang heeft als primaire doelstelling de belangen van de gemeenschap te behartigen). De heer Ververs sprak ook weer over het politieke geharre war in de gemeenteraad, terwijl er juist in het snelgroeiende Waddinx veen daadkrachtig moet worden op getreden. ”En dat kan alleen maar als de leden van de gemeenteraad zonder erop te letten of men stemmen wint of verliest bij verkiezingen, me dewerkt aan beslissingen die geno men moeten worden in het belang van de gemeente,” zo zei de heer Ver vers. Met zorg constateerde het GB- raadslid tenslotte nieuwe ontwikke lingen in de woningbouw: Het is voor mij een klemmende vraag: Wat gebeurt er met de wo ningbouw? In de Oranje- en Vondel- wijk staan woningen leeg of te koop. Wat hebben die mensen hier gezocht en waarom zijn zij vertrokken? Het college heeft een open oog voor de problemen, gezien het besluit van de ze avond, dat t.o.v. de woningbouw in Groenswaard is genomen. Het zou jammer zijn als in Groenswaard straks ook huizen leeg of te koop zou den komen te staan. Ook woningwetwoningen, hoe mooi en van alle gemakken voorzien, wor den te duur. Ik merk dat dagelijks. De huur zal men op een enkele uit zondering na wel betalen, doch dat gaat vaak ten koste van andere, voor het levensonderhoud noodzakelijke dingen. Ik spreek uit ervaring. Bij de verkiezing van de woonruimte com missie is toegezegd, te bekijken of een vertegenwoordiger van één der wo ningbouwverenigingen in deze com missie kon worden opgenomen. Geza menlijk hebben deze verenigingen 1/3 van het totale woningbezit in Waddinxveen. Zij kennen de huisves- tings-problemen door en door. Door enkele krantenpublicaties is al een en ander over de plannen uitge lekt, o.a. het voornemen van de pro vincie om tussen Moerkapelle en Waddinxveen een tuinbouwgebied te creëren, waar in de toekomst naar schatting waarschijnlijk 1800 tuin bouwbedrijven een plaats zullen kunnen vinden. Wij hebben alle be grip voor de problematiek in de tuin bouw maar wij willen Uw college reeds nu vragen dit onderdeel van het streekplan met de grootst mo gelijke reserve te benaderen. Wy hebben hiervoor twee overwegingen, die nauw met elkaar verband hou den. JAE HEER H. HUIZER van SGP U en Hervormde Groepering sprak ook nog even over de wethoudersver kiezing. ”Ook deze keer zijn we weer de grootste christelijke partij geble ven,”zei de heer Huizer, ’’maar toch kwamen wij niet in aanmerking voor een wethouderszetel. Het is niet onze bedoeling om hierover nogmaals te gaan spreken, maar wij willen toch wel even het feit, zoals het is gebeurd vaststellen/’ De SGP/Herv. Groep, betreurde het verlies van één zetel bij de jongste verkiezingen, ofschoon het reële stemmenverlies maar zeer ge ring was. ’’Maar,” zo verklaarde d e heer Huizer, ”er is niets aan te doen. De kiezers beslissen zélf op wie ze hun stem zullen uitbrengen.” /AVER de daadkracht van de vF raad hield de KVP-fractieleider mr. H. T. van Schaik er een andere mening op na. De heer Van Schaik, die als laatste het woord voerde, wilde het uithoudingsvermogen van de voorzitter na de lange spraakwa terval van de verschillende fracties niet langer op de proef stellen. ”Wij hebben één vurige wens en die is dat de rij van sprekers in de toekomst niet nog langer zal worden. De schaal vergroting (op het gebied van inter gemeentelijke samenwerking) waar wij zo trots op zijn en de fractiever- kleining die wij moeten constateren zijn tegenstrijdige begrippen. Op den duur zal één van beide moeten wij ken. We hopen en vertrouwen dat de goede partij zal zegevieren.” De kruitvaten waarin door de ver schillende partijen lonten werden gestoken waren in hoofdzaak de splitsing tussen AR en CHU na de wethoudersverkiezing en het ver- schynen van de nieuwe ster aan het Waddinxveense politieke firmament Gemeentebelang, welks enige verte genwoordiger, de heer T. Ververs nog maar kort geleden de Party van de Arbeid representeerde. In zyn blik op de vooruitzichten voor 1967 roerde de heer T. Ververs, woordvoerder en enig lid van de kleinste fractie in de gemeenteraad, Gemeentebelang, een aantal urgente zaken aan. Hij sprak over bejaarden zorg, de schouwburg, het zwembad en een veldijsbaan. Wees op moei- lyke verkeerssituaties en vestigde de aandacht op mogeiyke luchtveront reiniging door het nieuwe bedryf Air Products NV. De heer Ververs informeerde ook naar mogelijkheden voor wateront harding en vroeg zich af of de Wad dinxveense middenstand wel krach tig genoeg was om een zo groot aan tal winkels als in de plannen is voor zien, kans van slagen te bieden. Op het gebied van de gezondheidszorg pleitte het GB-raadslid voor vesti ging van een dependance van Het Groene Kruis in de Vondelwijk, een kraamkliniek aan de Kerkweg en een ziekenauto. Ook de woningbouw baart de heer Ververs zorgen. Hij is voorstander van een vertegenwoor diger van de bouwverenigingen in de woonruimte-advies-commissie. Over de gemeenteiyke gezondheids zorg zei het raadslid: ”Uit het jaarverslag van het Groe ne Kruis, dat ik las in het Weekblad voor Waddinxveen las ik dat men eerst het bestaande gebouw wilde verbouwen of vergroten voordat men een dependance in de Vondelwijk wil vestigen. Ik zou graag zien dat B en W er bij het bestuur van het Groene Kruis op aan zou dringen deze plan nen om te draaien. Een gebouw in de nieuwe wijken is voor de jonge moeders zeer noodza- keiyk. Ik weet dat niet alles vlak naast de deur kan liggen, doch een consultatiebureau moet hierop toch wel een uitzondering maken. Tevens zou ik willen pleiten voor het vestigen van een kraamkliniek. De woning van notaris v.d. Most zou te zijner tijd, hiervoor voorlopig dienst kunnen doen. Misschien kan de ver wezenlijking hiervan uitgaan van het college. Wellicht kan hierover con tact worden opgenomen met Groene- Kruis-bestuur, met het kraamcen- trum Gouda o.a. of met de plaatselij ke artsen. Nu ik het toch over gezondsheids- zorg heb, wil ik ook aandacht vragen voor de eigen ziekenauto. De argu menten die er in het verleden tegen aangevoerd werden, zijn wel door de feiten achterhaald. De mededelingen door Uw College hierover gedaan in het vijfjarenplan, heb ik met belang stelling gelezen. Amerikaanse mannen willen comfortabele kleding. Gemakkelijke, plezierige, praktische kleding. Wij hebben de wereldberoemde Amerikaanse McGregor jacks voor u. Licht. Warm. Ventilerend. En de niet minder beroemde Amerikaanse Arrow shirts. Ideale pasvorm. Soft collar. Ontdek zelf nu bij ons hoe plezierig Amerikaanse mannen zich kleden. Ontdek zélf het comfort van de nieuwe wereld. In ieder geval willen wij uw college met nadruk verzoeken om op zo kort mogelijke termijn maatregelen te beramen en met voorstellen te komen om aan deze ontwikkeling paal en perk te stellen. Wij denken aan de mogelijkheid om de vestiging van tuinbouwbedrijven te binden aan be paalde voorwaarden, bijvoorbeeld dat alleen met aardgas mag worden gestookt. Wij realiseren ons, dat dit verstrekkende financiële konse- kwenties zal hebben. Maar wij zijn de mening toege daan, dat wanneer een hogere over heid bepaalt, dat ten zuidwesten van een groeiende woongemeenschap, dus precies in de lijn van de meest heer sende windrichtingbedrijven moeten komen die ernstige luchtverontreini ging zullen veroorzaken, diezelfde hogere overheid dan ook de finan ciële middelen moet verschaffen om die woongemeenschap te vrij waren voor zeer ernstig, de gezondheid aan tastend ongerief. Tot dusverre hebben wy ons niet verzet tegen de plannen voor de tuinbouwvestigingen. Wanneer ech ter niet binnen redeiyke tyd maatre gelen, in de sfeer zoals door ons ge schetst, tegemoet kunnen worden ge zien, zal onze fractie zyn standpunt moeten herzien. WADDINXVEEN Het streekplan Ryn en Gouwe kreeg veel aandacht in de algemene beschouwing van de VVD inzake de gemeentebegroting 1967. De VVD-woordvoerder, de heer J. H. Mol maakte zich vooral zorgen over het kassengebied, dat rond Waddinxveen zal verryzen. Hy begon met te zeggen: Waddinxveen ligt in het centrum van het provinciale streekplan Ryn en Gouwe, dat nog steeds in staat van voorbereiding verkeert. Hoewel wy als ge meente in dit dichtbevolkte westen natuurlyk rekening moeten houden met de problemen van anderen en op een of andere wyze ook ons aandeel zullen moeten dragen in de oplossing van die problemen, hopen wy wel, dat de ge meenteraad voldoende gelegenheid zal krygen om zich ernstig te bezinnen op de gevolgen van het streekplan wanneer dit eenmaal zyn uiteindeiyke vorm Waddinxveen o.a. heeft mogen bou wen om de woningnood in de grote steden te lenigen totdat Gouda klaar zou zyn voor deze taak, beginnen we ons af te. vragen of Gouda werkelijk op tijd in staat zal zyn die toekoms tige grote overloop van Den Haag en mogelijk ook Rotterdam op te van gen. In het negatieve geval moet het niet uitgesloten worden geacht dat dan toch weer de schijnwerper op Waddinxveen zal vallen om net als in de afgelopen jaren, met een ambi tieus woningbouwprogramma ver lichting te brengen in de huisvestings problemen van de Haagse agglome ratie. Tot nu toe praten we over 25.000 inwoners, ook is er al wel eens het getal 35.000 gevallen, maar wie zegt ons, dat deze gemeente nog niet verder zal moeten uitgroeien.In zo’n geval is een luchtvervuiling brengend kassengebied ten zuidwes ten van zo’n stad onverantwoord, maar bovendien zal een deel van de gronden, waar men nu tuinderijen denkt, dan misschien hard nodig zijn voor woningbouw. Wy zouden wat concretere uit spraken op dit gebied toejuichen, omdat wy betrekkelyk kort voor de realisering van plannen staan, waar- by het uitermate belangrijk is te we ten of Waddinxveen tot 25.000 a 30.000 inwoners beperkt zal blyven of dat het er misschien 40.000 tot 50.000 zullen worden. We denken in dit verband aan de plannen voor winkelcentra, raadhuis, zwembad, sportakkomodaties, scholenbouw e.d. De eerste overweging omvat de luchtverontreiniging. Weliswaar wordt reeds nu gesproken over op lossingen om dit gevaar te keren, maar ondertussen gaat de vestiging van nieuwe tuinbouwbedrijven met de regelmaat van de klok door en zien we steeds nieuwe tuinderijen met daarbij de bekende schoorstenen verrijzen. Wie de zwarte rookpluimen uit deze enkele tientallen schoorste nen af en toe over de Zuidplaspolder ziet drijven wordt met grote zorg vervuld voor die verdere toekomst, wanneer men denkt dat er vele hon derden van die roet en vergif uitbra kende schoorstenen ons dorp van zuid tot west zullen gaan omringen. WADDINXVEEN Ook dit jaar weer opent de Herv. Gem. Zangver. ”Vox Jubilans” de ry van vele ver enigingsactiviteiten welke er rondom Kerst plaats vinden. Zy doet dit met de jaarlykse Kerstzangavond, welke op donderdag 15 december a.s. zal worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk by de brug. Het is voor de eerste maal in Wad dinxveen dat Vox Jubilans optreed o.l.v. haar nieuwe dirigent Andries Noordegraaf. Eerder deed zij dit al met veel succes in Gouda, Zeist en Middelhamis. Medewerking aan deze avond, wel ke altijd veel publiek trekt, verleent voorts het zestig leden tellende Jeugd koor ”De Zangvogels” o.l.v. de heer J. van Mourik uit Waddinxveen. Dit koor zal enige eenvoudige Kerstliede ren ten gehore brengen. Feike Asma gaat beide koren op het orgel begeleiden, en tevens en kele orgelsoli ten beste geven o.m. ’’Grand Chouer” van Salome, en va riaties over een oud Frans Kerstlied. Vox Jubilans zal onder meer ver tolken Koraal nr. 12 uit het Weih- nachts Oratorium van J. S. Bach, ’’Alzo lief” van Palestrina, ”Ere zij God” in een bewerking van de Rus sische Componist Dimitri Bortnians- ki. Tenslotte zullen koor, orgel en trompet zich laten horen in een werk van H. de Wolf ”Wy loven U, o God”. Ds. T. van 't Veld uit Den Bommel die zich over enkele maanden als predikant aan de Herv. Gemeente van Waddinxveen zal verbinden, houdt deze avond een korte meditatie over het onderwerp ”Het Kerstlied van een jonge vrouw". Ds. Joh. Verwelius zal deze avond openen en besluiten. Deze Kerstzangavond is gratis voor ieder toegankelijk, en vangt aan om 19.30 uur. Over de actie voor het gebouw voor algemene doeleinden (de heer Ver vers is voorzitter van het stichtings bestuur), zei hij het volgende: ”In een raadsvergadering in de voor bije zittingsperiode, is opgemerkt, dat men geen waardering had voor het stichtingsbestuur van het gebouw voor algemene doeleinden. Deze uit lating waarmee de burgemeester als ik het verslag in het Weekblad voor Waddinxveen mag geloven, het eens was, vind ik niet fair tegenover het stichtingsbestuur. Het is genoegzaam bekend, dat de actie van dat bestuur steeds te pletter liep op het niet spon taan medewerken van het bedrijfs leven. Verder heeft het stichtingsbestuur nooit antwoord ontvangen van een vakverbond bij wie geinformeerd zou worden naar eventuele bijdragen. Daarna heeft het stichtingsbestuur de actie zwembad niet willen doorkrui sen. Een gebouw voor algemene doel einden is noodzakelijk, daarvan is men wel overtuigd. Hiervoor moet echter eerst tien procent van de stichtingskosten op tafel komen, wil men medewerking krijgen van rijk en provincie. Voor de bouw van een zwembad is dat niet nodig. Dat neemt niet weg dat ik de actie zwembad ze ker toejuich. Een nieuw zwembad moet er zeker zo spoedig mogelijk komen. Ik zou, als positieve bijdrage van Gemeente belang, willen adviseren alvast een beplanting rondom het .straks te bouwen zwembad aan te brengen. Wijhebben destijd zwembaden be zocht, waarJn daf/opzicht de natuur medewerking verleende. Laten—wij met de beplanting, op de bouw van het zwembad vooruitlopen. Bij nieu we zwembaden ontbrak steeds be planting en een kale vlakte zal het verblijf op de speelweide niet veraan genamen. - De inleiding van de heer Ververs begon met de bejaardenzorg, die hij zeer urgent noemde. Het raadslid zei: Wij hebben een prachtig rusthuis waar het goed wonen is, al blijf ik het betreuren, dat bij de voorgeschie denis en totstand komen van dit rust huis niet alle groeperingen mochten medewerken. Wij zullen aandacht moeten beste den aan de bejaarden-begeleiding, aan de dienstverlening. De gehele sa menleving moet hierbij worden inge schakeld, onder andere gehuwde vrouwen en jeugdorganisaties. Ik wil ervoor waarschuwen, dat de bejaar den niet beschouwd moeten worden, als een aparte groep in onze gemeen schap. De commissie van bijstand die dit probleem mede onder de ogen moet zien, acht ik door het ontbreken van diaconieën en vakvereniging, toch nog niet breed genoeg opgezet. De post bejaardenzorg op de begro ting is t.g.v. de Algemene Bijstandwet hoog, maar zal nog wel hoger worden als wij het verschil willen overbrug gen dat er is tussen de verpleegkosten in het rusthuis, waartegenover een totale verzorging staat en de bejaar den, die nog op zichzelf wonen en soms alleen van hun AOW moeten rondkomen, met alle gevolgen van dien. Een kleine huurbijstand is al leen niet voldoende. Volgens de di recteur van maatschappelijk op bouw werk in Zuid Holland kan, bij een goed georganiseerde dienstverle ning het aantal bejaarden, dat in een verzorgingshuis dient te worden op genomen, worden teruggebracht tot plm. 7% van het totaal aantal bejaar den. De bejaarden kunnen alleen zo lang mogelijk zelfstandig blijven als wij de bejaarden-begeleiding goed organise ren.” Vragen T|E PvdA was met een heel JLI zware tijdbom naar de raadzaal gekomen. Daarbij viel het bommetje van de KVP in het niet. Die tijdbom werd geplaatst onder de zetel van Gemeentebelang door middel van drie nogal klemmende vragen, ge steld door fractieleider A. H. van Gent, die zich vooral kwaad had ge maakt om uitlatingen van de heer Ververs, als zouden de raadsleden van de bestaande politieke groepe ringen zich als tijdbommengooiers hebben gedragen. De heer Van Gent stelde de volgende vragen: 1. Noem ons enkele voorbeelden waaruit blijkt dat de diverse partijen hun partij-belangen (wat zijn dat?) in deze raad hebben laten prevaleren In uw verkiezingsprogramma is dat met zoveel woorden gezegd. 2. : Wanneer hebben de raadsleden, behorend tot een der landelijk geor ganiseerde partijen, zich in deze raad eigenlijk als tijdbommengooiers ge dragen? 3: Wat is nu in wezen de basis van het bestaan van de groep Gemeente belang? De Heer Van Gent voegde aan vraag 2 het volgende toe: ’’Voorheen en nu legden raadsleden eed of be lofte af om te getuigen dat de ware belangen van de gemeente door hen zullen worden gediend. Het gemeen tebelang dus. Het gaat wel ver aan de eed of belofte van allen te twijfe len.” Het is ons bekend, dat Uw college iedere kans aangrijpt om de werkge legenheid in Waddinxveen te verze keren, door zo mogelijk bedrijven aan te trekken. Van een ander karak ter, dan de bestaande plaatselijke bedrijven. Voor een gemeente met 25.000 inwoners en nog veel meer voor een grotere gemeente is van be lang om aan dit punt de grootste aan dacht te blijven schenken. Wij den ken in dit verband aan de decentrali satie van rijksdiensten. In Leidschen- dam en Ryswijk zijn gebouwen ver rezen, waar ministeries of delen daar van zijn gehuisvest. Misschien kun nen B. en W. wat betreft Waddinx veen ook hun gedachten eens in die richting laten gaan.” Over de streekbedrijven, waar Waddinxveen thans ~deel van uit maakt zei het WD-raadslid o.m. ”Wij kunnen ons niet aan de indruk onttrekken, dat met name bij het streekenergiebedrijf Gouda en Om- T\E AR stelde de zaken bij monde JLz de van de heer P. Noordam scherper aan de hand van een pers verslag van de CH-ledenvergadering, die leidde tot de breuk (Weekblad v. Waddinxveen van 20 oktober) kwam de heer Noordam tot de conclusie dat de CHU ondoordacht heeft gehan deld en dat er door de CHU-raadsle- den onwaarheden zouden zijn gede biteerd. De heer Noordam zei: ”Er is gesuggereerd dat ten aanzien van de wethoudersverkiezing bepaalde de afspraken bestonden tussen CH en AR. Nu de AR wordt gebrandmerkt als woordbreker, moeten wij dit krachtig van de hand wijzen. Deze afspraken bestonden niet en hebben nooit bestaan.” De AR-woordvoerder voegde daar aan toe dat zijn partij nooit een brief had ontvangen van de CHU waarin de AR van het besluit tot opzegging van de samenwerking op de hoogte werd gebracht. Over de gang van za ken bij de kandidaatstelling voor de wethouders zei de heer Noordam: ’’Tijdens het vooroverleg over de wet houdersverkiezing bleek al dat de eerste CH-kandidaat op weerstanden stuitte. Van AR-zijde is toen voorge steld de tweede gekozene van de CHU-kandidaat te stellen. Toen deze zich niet beschikbaar kon stellen is, mede op verzoek van anderen, de AR kandidaat definitief gesteld. Bij de AR overheerst nog steeds het gevoe len hierin juist te hebben gehandeld.” De CHU-uitspraak dat ook in de toekomst niet meer aan samenwer king zou worden gedacht noemde de heer Noordam op zijn minst ondoor dacht. Hij verwachtte stellig dat de AR en CHU in de toekomst weer tot elkaar zouden groeien en hoopte dat een in het openbaar afgelegde ver klaring bij zou dragen tot versnelling van het eenwordingsproces. ryEER NEUTRAAL was de heer L A. Noorlander (CHU) over het meningsverschil met de AR. Hij ver meed de oorzaken aan te roeren, maar vond het gescheiden optrekken van de protestants-christelijke par tijen na zoveel pogingen tot samen werking en bundeling in de na-oor- logse jaren een pover resultaat.Niet- temin hield de CHU een deur open tot hernieuwing van de banden. De heer Noorlander zei: ”Het diepgaan de meningsverschil over de wethou dersverkiezing heeft het vooralsnog ónmogelijk gemaakt om in deze raad als één fractie te kunnen optreden. Maar wij geven de hoop op verbete ring niet op en vertrouwen nog steeds dat binnen afzienbare tijd niet drie of vier, maar één sterke protestantse fractie zal meespreken over de belangen van deze dynami sche gemeente.”

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 9