1966 in Economische toestand geeft hier nog geen reden tot bezorgdheid veel opzichten druk, welbesteed jaar Prijs verhoging soft- touch ‘n I verzekeren en vertrouwen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen VOOR MANNEN! Mededeling aan onze abonnees Makeiaarskantoor A. van Duin te Gouda MAKELAARS TAXATEURS spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 2046 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur FRANS VAN CAMP Kleiweg 2-6 Gouda Belangen Economie vervolg op pag. 3 Verzekerenis een zaak van vertrouwen. Tussen u en ons. Er zijn zoveel mogelijkheden. Onze bank helpt u met raad en daad bij al uw verzekeringsproblemen. Samen met u gaan wij na wat voor uw probleem de gunstigste oplossing is. ''‘”S /vJ DONDERDAG 29 DECEMBER 1966 22e JAARGANG - Nr. 1119 Helaas helaas hoe vlieden onze dagen, Hoe spoedt zich ieder uur met onzen luister heen Hoe flauwe vreugd, hoe bittre plagen, Hoe min vermaak, hoe veel geween 1967, we zijn klaar voor de start de post- Vredefeest 28-30 Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. W estlandsche Hypotheekbank Cj alle taxaties van onroerende goederen verzekeringen op elk gebied lezen geven. Een krant die werke lijk de spiegel zal zijn van het dage lijks leven in onze drie gemeenschap pen. Een krant waarnaar elke abon nee grijpt zodra hij in de bus valt. Pas dan zullen wij tevreden zijn. (verschijnt elke donderdag) De poëet W. van Haren schreef de ze strofe uit zyn gedicht ’Het men- schelijk Leven’ op het lyf van elke kranteman of dat nu de uitgever of de bezorger is. Haast, haast, haast be heerst z(jn leven en toch is-ie altijd laat, vaak tè laat. Volgend jaar, zegt de kranteman, zal het allemaal beter gaan, moét het allemaal beter gaan. Hij is vol van goede voornemens, maar hij weet dat het ook dan weer ’min vermaak’ en ’veel geween’ zal zijn. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. elf de op 16 Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon (01828) 2238. Maar oo kdat aspect van onze sa menleving vroeg ruime aandacht. Er waren twee verkiezingen, waarvan de verkiezing van de gemeenteraad Wij, dat zijn er velen. We noem den al de uitgever en de bezorger, dan zijn er de meisjes van kantoor, de zetters, de fotograaf, de aquisi- teur, de correspondenten, de mede- werkers/verslaggevers, de redacteu ren, de drukkers, de opmakers, die de krant zijn vorm geven. Er zijn nog veel meer mensen die direct of zijde lings te maken hebben met de krant, niet in de laatste plaats de adver teerders. Zij allemaal hopen op een geweldig druk en gelukkig, zalig of gewoon fijn nieuw jaar, waarin weer veel zal gebeuren. Ze hopen dat u, onze lezers, er van méé zult willen genieten. Ministerieel bezoek was er ook. Vlak voor de Statenverkiezing bracht minister Vondeling een bliksembe zoek aan de gemeente. Deze propa- ganda-stunt leverde zijn partij, de PvdA, geen succes op. Ook hier ver loren de socialisten vele stemmen. De minister van binnenlandse zaken, de heer Smallenbroek, kwam naar Wad dinxveen op werkbezoek. Het was het laatste officiële bezoek van de sympatieke bewindsman die korte tijd later moest aftreden. Minister Vondeling maakte het trouwens even eens niet lang meer. bemiddeling bij aan- alle onroerende goederen (woonhuizen, bedrijfspanden, bungalows, flats, etc.) beheer van Onroerende goederen verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde de gemoederen nogal bezig hield. Partybelangen, gemeenschapsbelan gen en eigen belangen werden nogal eens door elkaar gehaald en dat gaf reden tot grote verwarring. De ver kiezingen brachten ook geen uit komst. De deining binnen de Wad- dinxveense PvdA had geen conse quenties, wél de onenigheid tussen de protestantse partyen, die weer een raadszetel moesten afstaan in Waddinxveen. Na de wethoudersverkiezing ver braken ook de AR en de CHU de banden. Ze hebben daar nu alweer spijt van. Een nieuwe partij, Ge meentebelang, vond een gewillig oor bij het voormalige PvdA-raadslid T. Ververs, die samen met wethouder S. Pille door zijn partij aan de kant was gezet vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Bei den dachten er anders over en ver overden zich elk op hun eigen ma nier toch een plaats in de raad. De heer Pille kwam echter niet meer in aanmerking voor een wethouders- zetel, hetgeen hem nogal dwars zat (en zit). Gemeentebelang loste de on enigheid in ieder geval eleganter op, al vertoonden de uitlatingen van de heer Ververs in veel gevallen over eenkomst met beschuldigingen van de leider van de Boerenpartij. De heer Koekoek was trouwens ook in Waddinxveen en mocht zich verheugen in een enorme belangstel ling. Zelf was hij daarvan niet onder de indruk. Onze verslaggever raakte nog minder onder de indruk van zijn wonkele betoog en kon nog min der respect opbrengen voor de dis- cussiemethoden. N DEZE KRANT wordt op veel pagina’s afscheid genomen van het jaar, waarin we nu nog leven en werken. Het is een krant ook vol van goede wensen voor het nieuwe jaar, dat met al zyn verrassingen, vreugde en ver driet het oude komt vervangen. Een prognose voor dat nieuwe jaar kunnen we moeilijk geven. Teveel zaken hangen af van de manier waarop onze eco nomie zich zal gedragen. Een visie op het voorbije jaar is ook moeilyk, we weten nog lang niet alles. Veel te veel zaken worden voor ons verborgen gehouden door een dik gordijn van cijfers, die maanden zullen vergen om te worden uitgerekend. Wat er allemaal is gebeurd in 1966 vindt u terug in onze traditionele Oudejaars-bijlage. In economisch opzicht kwamen al leen moeilijkheden bij Kempkes in het openbaar. De werktijdverkorting gaf stof tot speculaties, die echter al snel en gelukkig plaats moesten ma ken voor optimistischer geluiden. Kempkes werk nu weer normaal. Van recenter datum zijn de berich ten over de verslechtering van de orderpositie bij de Nederlandse Ka bel Fabrieken. Buitenlandse arbei ders worden niet meer aangetrok- en berichten tot Vreugde en verdriet In tal van opzichten beleefden Waddinxveen, Zevenhuizen en Moer- kapelle een topjaar. In enkele op zichten kan gesproken worden van een jaar dat in mineurstemming moest worden doorgebracht. We den ken aan een aantal belangrijke, ver dienstelijke inwoners, die het nieuwe jaar niet meer zullen beleven. Hun verdiensten blijven in de herinnering gegrift en de gemeenschap zal hen voor hun vele, belangeloze arbeid al tijd bewust of onbewust dankbaar blijven. Er was ook vreugde. Vreugde bij de geboorte van Silvia de Jong, die Zevenhuizens vierduizendste werd en bij Geertruida van Gelooven die in Waddinxveen de 15.000 zielen vol maakte. Vreugde was er voorts in de sportwereld voor de geweldige resultaten van het voetbalclubje Moerkapelle, dat twee teams kam pioen zag worden en zelfs in de ho gere klas een flinke partij meeblaast. RCV 3 dat kampioen werd en WSE 2 als eerste in den lande. Er waren volleybal-(Be Fair-dames en De Ze venklappers) en biljartkampioenen (Gouwevrienden). Be Fair nam nieu we voetbalvelden in gebruik. Vincent van den Berg van De Reigersburgh werd landskampioen ponyrijden. Er was op sportgebied nog veel meer plezier te beleven. We denken aan de Sportweek, al ging die niet hele maal door. En vlak voor het eind van het jaar kwam Groeneweg met een nieuw sportblad uit. De sport nam talloze mensen in 1966 in beslag, vandaar dat we ze nu voorrang ge ven boven de politiek. Maar uw krant zal in de bus lig gen, elke week trouw. En dat ene slippertje van de bezorger die u ver geet, moet u hem vergeven. Hij vraagt u ook geen toeslag voor felle regen, sneeuw, hagel of storm. Maar toch ligt er een krant in uw bus. Zeer tot onze spijt moeten wy onze lezers mededelen, dat met ingang van 1 januari de «H-mnerventstarieven belang rijk worden verhoogd. Het is een stap, die wy noodgedwon gen hebben genomen om de verschijning van ons blad op het huidige peil voort te zetten en bovendien voorwaarden te scheppen om de nieuwsvoorzie ning in de nabije toekomst nog verder te verbeteren. Te lang hebben wy getracht onze abon nementstarieven op een laag peil te handhaven. Tot dusver re betaalden onze lezers cent per nummer, terwijl dagbladen al geruime tijd een gemiddelde prys van cent per nummer zitten. De in alle sectoren toegenomen kos ten en de per 1 januari en 1 februari van kracht wordende kostprysverhogende factoren, alsmede de toegenomen om vang van onze krant maken het noodzakelyk de abonne mentstarieven vast te stellen op 2,12 per kwartaal, exclu sief incassokosten. Ook de postabonnementen zullen mede door de sterk toegenomen en nog hoger wor dende verzendkosten een ver hoging moeten ondergaan en komen op 6,75 per half jaar voor postabonnees binnen het verspreidingsgebied van het Weekblad en op 11,75 voor abonnees buiten het versprei dingsgebied. Voor onze buiten landse postabonnees worden zoals gewoonlyk alle verzend kosten volledig doorberekend. Losse nummers van het Week blad gaan twintig cent kosten. Over de verhoging van con- tract-advertentietarieven zyn de adverteerders bij afzonder lijk schryven geïnformeerd. Voor losse plaatsingen worden de tarieven 0,18 per mm.-re- gel en de Kabouters kosten 0,50 per gezette regel met ’n minimum van vier regels. Inzenden van advertenties dinsdagmiddag 12 uur. Het Weekblad en allen die er bij betrokken zijn willen u graag vol gend jaar een nog fijnere krant te TJLDERS OP deze pagina |j kunt U kennis nemen van de abonnementstarieven, die met ingang van 1 januari 1967 voor onze krant van kracht worden. Weliswaar zyn ook in de afgelopen jaren onze abon- nements- en advertentietarie ven een enkele maal aange past, maar de kostenstijgingen in alle sectoren hebben de ta- riefsaanpassingen steeds weer verre overtroffen. Het is voor iedere exploita tie een ondenkbare zaak, dat de produktiekosten die der inkom sten zouden overtreffen. Wan neer zo’n moment gaat aanbre ken staat een uitgever voor de keuze: of de exploitatie beëin digen of de inkomsten in over eenstemming brengen met de kosten. Uiteraard hebben wij voor het laatste gekozen. Het Week blad heeft zich naar onze me ning als lokale informatiebron in Waddinxveen en ook in de gemeenten Moerkapelle en Ze venhuizen een dusdanige eigen plaats verworven, dat het in de huidige vorm moeilijk meer zou zijn weg te denken. Wekelijks worden wij gecon fronteerd met het feit dat voor allerlei groeperingen uit onze lokale samenleving het Week blad het onderlinge communi catiemiddel vormt, te meer, om dat het Weekblad beter dan welk dagblad ook in staat is aan lokale informatie ruime aandacht te besteden. Deze vorm van dienstverlening wil het Weekblad beslist voortzet ten en zo mogelijk nog verder verbeteren. Niet alleen zijn echter de verschillende kosten gestegen of zullen begin 1967 nog stijgen maar bovendien is de produktie van de krant duurder gewor den door een belangrijke ver hoging het afgelopen jaar van het gemiddelde aantal pagina’s per nummer. Enerzijds is dit een gevolg van de uitbreiding van de advertentiebezetting, maar anderzijds vraagt de snelle ontwikkeling in de ge hele streek ook steeds meer re dactieruimte om de lezers naar behoren over die ontwikkelin gen te informeren. Ongemerkt hebben de lezers het afgelopen jaar dus steeds meer waar voor hun geld ge kregen en naar verwacht zal deze kwaliteitsverbetering zich ook in de toekomst voort zet ten. Mede ook om deze redenen, hebben wij goed vertrouwen, dat de lezers begrip hebben voor onze beslissing. Bij dit laatste willen we nog aanteke nen, dat het Weekblad voor Waddinxveen nu per week vrijwel hetzelfde gaat kosten als één nummer van een dag blad. Ondanks de verhoging van de abonnementstarieven blijft de abonnee net als bij een dagblad, slechts een fractie van de produktiekosten betalen, die per exemplaar vele malen ho ger is dan de zestien cent per week, die na 1 januari van hem wordt gevraagd. Ten aanzien van de post abonnees binnen ons versprei dingsgebied zijn we genood zaakt deze abonnees een deel te laten dragen van de thans zeer hoog geworden verzend kosten. Aan de abonnees bui ten ons verspreidingsgebied zullen we met ingang van 1 januari helaas de volledige verzendkosten moeten doorbe rekenen. Mannen komen deze winter in de zachte greep. De pull-polo’s en de pullovers waar alle mannen enthousiast voor zijn, zijn poezelig zacht geworden. Ze kriebelen niet op uw huid en zijn bijzonder praktisch. Zo gewassen en zo weer droog. Wij hebben een voorraad van deze nieuwe gezellige pullovers die kleuriger zijn dan ooit. Kom ze eens voelen! Weekblad voor Waddinxveen Abonnementen: 1.53 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen 3.86 per half jaar. Advertentietarief: 0.14 per mm-regel. Tarieven bij contract en voor tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöperatieve Raiffeisenbank te Waddinxveen. 66-29 en .- j

Weekblad voor Waddinxveen | 1966 | | pagina 1