430 wachtenden april geholpen Nieuwe telefooncentrale heeft ruimte tot ca Gemeente 4433 over I Van Pasen tot oktober: Zevenhuizen Koopavond in I Expositie oud - Waddinxveen Burgemeester belt met secretaris van Prins f i Bedrijfsvoorlichting over de landbouw jaar 2000 I in Totale kosten 1,6 miljoen In het najaar i Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen VOLSLAGEN TIMMERMAN/METSELAAR C.Q. TIMMERMAN voor de onderhoudsdienst. Salariëring volgens C.A.O. Kleding en rijwieltoelage. Nieuwe winkel in Dorpsstraat Propaganda-avond Volksonderwijs Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen 1 I wo iBill Nieuwe nummers V I Bij opening: PTT-centrale I J i r i I DOKTERSDIENSTEN Contributie Stap ORGELS - PIANO'S ELEKTRONISCHE ORGELS De Woningbouwvereniging „Waddinxveen” II A y WWBWWIIWWIIB y TJiiiiiri'iiiiriiiM Band Krotten if- 8 ijl jpj DONDERDAG 15 FEBRUARI 1968 23 JAARGANG - Nr. 1171 (foto Sjaak Noteboom) Weekblad voor Waddinxveen Sollicitaties met vermelding van referenties en genoten opleiding alleen schriftelijk binnen 14 dagen te richten aan het secretariaat der vereniging, Stationsstraat 39 te Waddinxveen. te WADDINXVEEN vraagt voor spoedige indiensttreding een (verschijnt elke donderdag) heeft of dat het interessant genoeg is voor deze expositie. Het idee voor de tentoonstelling is afkomstig van het gemeentebestuur. Van de groep maken behalve de heer Slob ook deel uit de heren A. C. Kra- neveld, P. Sliedrecht, H. M. van den Dool, H. Glasbeek, L. D. Labohm en een vertegenwoordiger van het Insti tuut voor Stad en Landschap. Door hun functie of liefhebberij kunnen zijn zorgdragen voor veel oud en al lang vergeten materiaal, maar het hoofddoel blijft dat de inwoners zelf aan de tentoonstelling meewerken. B l Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten Met forse draai aan de slinger van een uit omstreeks 1900 stammend telefoontoestel bracht burgemeester C. A van der Hooft woensdagmiddag ten overstaan van ongeveer zestig genodigden een paneel in beweging, waarop eerst de oude toestand bij de telefoon in Waddinxveen was afge- beeld en waarop nadien de nieuwe, flosissantere situatie bijzonder orgi- nee was gesymboiseerd. Maar het technisch vernuft dat voor deze handeing nodig was haalt het niet bij het veel omvangrijker object dat de burgervader op deze vinding rijke wijze officieel voor gebruik vrijgaf: de nieuwe telefooncentrale aan de Rijnlandstraat WADDINXVEEN In verband met de overgang naar de nieuwe tele fooncentrale aan de Rijnlandstraat zijn gistermiddag heel wat telefoon nummers in Waddinxveen gewijzigd. Dat is ook het geval met het gemeen tehuis. De secretarie was voorheen bereikbaar onder het nummer 2341, nu is dat geworden 4433. Het aantal lijnen is uitgebreid van drie naar vjjf. opnemen, daar men zich dan te gebonden voelde. Ook adviseerde het bestuur de slui tingstijd tussen de middag te stellen van 12.15-13.15 uur. Vele leden von den dit te lang. Anderen vonden het van 12.15-12.45 te kort, zodat aan gaande dit punt ook geen definitief besluit werd genomen. Een voorstel om de contributie te verhogen werd later weer ingetrok ken. Eerst wil het bestuur zekerheid hebben omtrent alles wat er op de camping gaat gebeuren. Mogelijk dat later dan vergunningen van het re creatieschap gekocht zullen worden om te mogen verkopen. Daarvoor zou Woensdag 14 februari 1968 mag dan met gulden let ters in het (telefoon) boek van Waddinxveen geschre ven worden, 430 Waddinxvenérs en hun familieleden kijken veel meer uit naar de maand april, waarin voor hen een eind komt aan het - vaak lange - wach ten op een eigen telefoon. Dan zal aan de telefoonnood in Waddinxveen, die verscheidene jaren heeft geduurd een definitief einde zijn gekomen. Wie daarna een telefoon aanvraagt, heeft die binnen enkele weken. Niettemin betekent de ingebruikneming van de Bovendien kregen twintig van de urgenste gevallen deze week telefoon. ZEVENHUIZEN Zaterdag is in de Dorpsstraat een nieuwe zaak ge opend van J. van Wijngaarden N.V. die reeds in Nieuwerkerk een winkel heeft. De zaak is gevestigd in het gebouw dat voorheen de afdeling woningin richting van de fa. Verhoef herberg de. In een royale winkel staat een ruime sortering elektrische huishou delijke apparaten. Dat zijn naast ra dio- en tv.-toestellen ook wasmachi nes en andere elektrische apparaten. De gebruikte installatie is van het fabrikaat Ericsson, een zg. indirecte installatie, hetgeen wil zeggen dat het gehele door de abonnee gekozen nummer eerst in zijn geheel wordt opgenomen in een geheugen, register genaamd, en dat daarna razendsnel een vrije uitweg wordt gezocht, waar langs het gesprek zal leiden. In het grote gebouw aan de Rijn landstraat vindt men de enorme panelen, waar elk van de abon nee’s zijn ’hokje’ heeft. Kleine tel lertjes houden de stand van de ge sprekken bij. WADDINXVEEN Zeven inwoners van Waddinxveen hebben het plan opgevat in het najaar een grote tentoonstelling te organiseren van prenten, kaarten, documenten en voorwerpen die verband houden met oud-Waddinx- veen. De expositie, die ongeveer twee weken zal duren en waarvoor nog geen plaats vaststaat, kan alleen sla gen indien de intiatiefnemers mogen rekenen op de steun van de inwoners die de beschikking hebben over her inneringen aan het verleden. Het gaat om het in bruikleen afstaan van voorwerpen, prenten, etc. die het le ven van weleer kunnen doen herle ven. De heer W. C. Slob, woordvoer der van de groep, is van mening dat er nog veel antiqiteiten in Waddinx veen zijn, waarvan de bezitter vaak zelf niet eens beseft dat het waarde In september 1905 wordt in Wad dinxveen op het gebied van de tele foon de eerste stap gezet met een rykstelefoonkantoor, dat is aangeslo ten op Rotterdam. In dat eerste jaar melden zich 12 gegadigden. Zy voeren onderling 184 gesprekken, vragen 407 gesprekken met het bin nenland aan en worden 254 keer op gebeld. Getallen, die vandaag de dag belachelijk aandoen. In 1919 zijn er al 54 hoofdaanslui tingen en 20 nevenaansluitingen. De telefooncentrale wordt gevestigd in het postkantoor. Het gaat van liever lee sneller. In 1941 zijn er al twee honderd abonnee’s die liefst 50.000 gesprekken voeren. Het jaar daarop komt de automatische centrale in ge bruik, die nu zal worden afgebroken. In de loop der jaren is de capaciteit van het Siemens-produkt uitgebreid van 400 via 800 en 1200 naar 2000. Er waren eind 1967 1972 abonnee’s. Hoe groot de verbetering is behoeft in feite niet te worden gezegd. Men herinnert zich ongetwijfeld nog de tijd dat het vaak eenvoudig ónmoge lijk was naar buiten te bellen. Voor degenen die van buiten een Wad- dinxveens nummer draaiden bete kende die bezigheid vaak een bron van ergernis. Daarbij komt, drs. Buenk van de Kamer van Koophan del wees daar gisteren nog op, dat sommige bedrijven economisch on der de situatie leden. Dat is nu bijna allemaal voorbij. Met de nieuwe centrale, die het ou de, tweeduizend nummers tellende Siemens-centraletje achter het post kantoor aan de Kerkweg gaat ver vangen, heeft Waddinxveen er dui zend telefoonnummers bij gekregen. Na de aansluiting van de nog wach tenden is er nog genoeg ruimte tot 1970, daarna kan men de nieuwe cen trale telkens met duizend nummers uitbreiden tot zevenduizend. Zou dat nog niet voldoende zijn dan kunnen nog voorzieningen worden getroffen tot tienduizend nummers. ’’Maar dan zijn we - voorzichtig gezegd - al in het jaar 2000,” zo voorspelde ir. Ver- hage, directeur van het distrct Rot terdam, onder wie de sector Gouda (alle kengetallen beginnen met 0182) ressorteert. Het gehele gebouw heeft 1,6 mil joen gulden gekost. Gespecificeerd: grond 63.000, gebouw 482.000 en apparatuur 1.055.000. Met de bouw is in het voorjaar van 1966 begonnen. ZEVENHUIZEN Zaterdag 17 fe bruari as. zal de afdeling Zevenhui zen van Volksonderwijs in Hotel Vos een propagandaavond houden, die om kwart voor acht begint. Na de opening zal het hoofdbe stuurslid T. A. Diepenhorst te Rot terdam een redevoering houden. Voor een korte pauze speelt de band van „Jong Volksonderwijs”. Daarna zal door leden van Volks onderwijs een blijspel van Hans Nes na worden opgevoerd, dat getiteld is: „Ik moet met je trouwen”. Regie: C. Dessing. De bedrijven worden steeds af gewisseld met muziek van de JVO- band. In de pauze wordt een verloting ge houden. Na afloop is er een samenzijn met muziek van de „Roode Kruis-me- lodisten te Gouda. dan de contributie verhoging nodig zijn. Tijdens de bestuursverkiezingen wer den de herkiesbare leden herkozen. Dat waren secretaris D. L. van Vliet en 2e secretaris T. Koppenol. Boven dien werd het bestuur uitgebreid met J. J. Markus. Voor de bejaardenreis, die altijd door deze vereniging wordt georgani seerd, kon nog geen juiste datum worden vastgesteld. Tenslotte is nog gesproken over een mogelijke samenwerking bij ver schillende akties tussen de Midden- standsvereniging „Zevenhuizen” en de Reclame-vereniging ’’Door Sparen Vergaren”. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. i Een van de ’wanden’ in de nieuwe PTT-telefooncentrale aan de Rijnlandstraat die goed is voor duizend aansluitingen. Zo staan er nu drie, terwijl het gebouw plaats bied aan ze ven van deze panelen. Bij uit breiding is er zelfs ruimte voor tienduizend aansluitin gen. meer een sociologische dan een kwan titatieve kwestie. Naarmate de wel vaart stygt, wil men meer telefoons, aldus de heer Buenk, die ook een verschil zag in het ’telefoon-minded’ zyn van autochtone en allochtone be volking. Na een deels pittige, deels zoete dronk op het welzijn van Waddinx veen en in het bijzonder op de nieu we centrale ging het gezelschap, on der wie de wethouders, gemeente secretaris Jenné, raadsleden, en vele, vele anderen, het nieuwe gebouw be kijken. ZEVENHUIZEN Vorige week is door de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting van Midden-Zuid-Hol- land in Hotel Vos weer een bijeen komst gehouden, waar de heren K. Herweijer uit Zevenhuizen en C. van Wieringen uit Zoetermeer, beiden be drijf s voorlichters, de sprekers waren. Het onderwerp was: „Wat het af gelopen jaar ons leerde; in woord en beeld”. Aan de hand van in Midden Zuid-Holland gemaakte dia’s werden belangrijke praktijkwaamemingen besproken. Ook de voornaamste proefveldre- sultaten passeerden de revue. Eerst werd gesproken over groen- bemesting (klavers en grassen). Ge wezen werd op de harde noodzaak dat dit belangrijk is voor de instand houding en verbetering van de struc tuur van de bodem. De heer Herweijer besprak de proeven op de proefvelden en dan in het bijzonder over de potgoedbewa- ring bij aardappelen. Daarbij kwam hij tot de conclusie dat het er weinig toe doet of het voorgekiemd wordt of niet. Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. ZEVENHUIZEN Tydens de jaar- verordening laten lijkse ledenvergadering van de mid- denstandsvereniging ’’Zevenhuizen” heeft het bestuur de leden geadvi seerd om op vrijdagavond een koop avond in te stellen en de winkels open te houden tot 9 uur. Daarentegen zul len de winkels zaterdagmiddag om 4 uur dicht gaan. Dit advies geldt dan voor de perio de van Pasen tot oktober, dus voor namelijk de tijd dat de camping „Ze venhuizen” geopend is. De vergade ring kon slechts tot ’n advies komen en niet tot ’n vaststaand besluit, om dat slechts 21 van de 58 leden aan wezig waren. Bovendien wilden de aanwezige le den deze regeling niet in de politie- nieuwe telefooncentrale aan de Rijnlandstraat, giste ren door burgemeester C. A. van der Hooft, een grote stap vooruit. Het interlokale telefoonverkeer dat hal verwege vorig jaar al een grote verbetering onder ging door uitbreiding van het aantal kabels van en naar de knooppuntcentrale Gouda en van Gouda naar de grote steden, kan nu helemaal zonder hinder ge schieden, terwijl ook de geluidskwaliteit er aanzienlijk op is vooruitgegaan. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon (01828)2078. Zevenhuizen: J. A. Ensing, Dorps straat 196 Zevenhuizen, telefoon (01802)204. Het gebeurde allemaal in de raad zaal van het gemeentehuis, waar ir. G. F. Verhage, directeur van het te- lefoondistrict Rotterdam, de scepter zwaaide. Ir. Verhage vertelde hoe hij in 1940 boven Waddinxveen uit een neerstortend vliegtuig moest sprin gen (met een parachute uiteraard) en hoe hij gastvrij onderdak had gekre gen in een boerderij hier. „Door deze band met Waddinxveen vind ik het een extra genoegen vandaag voor een zo heuglijk feit als de opening van deze centrale in Waddinxveen te zijn,” zei hij. De directeur vertelde het een en ander over de mogelijk heden van de centrale en over de his torie van de telefoon in Waddinx veen. Ir. E. Brandsma, directeur van Ericssons Telefoon Maatschap pij in Nederland, was de volgen de spreker. Hij had het over de samenwerking tussen PTT en zijn bedrijf en hij hoopte dat buurgemeenten net zo snel zou den groeien als Waddinxveen, op dat... enfin, u begrijpt wel. Burgemeester Van der Hooft voer de het eerste telefoongesprek en bel de meteen met de secretaris van Prins Bemhard, mr. E. Veméde. Prins Bemhard, Waddinxveen’s ere burger bleek niet aanwezig, hoewel hij nog wel had geïnformeerd hoe de stand van zaken was bij de krot tenafbraakMr. Vemède bleek goed geïnformeerd over de activitei ten in Waddinxveen, maar burge meester Van der Hooft had hem door en vroeg lakoniek of hij zijn papieren nog had geraadpleegd. De heer Van der Hooft ging nog even in op de gastvrijheid die Wad- dinxveners in de oorlog aan vele Rotterdammers hebben verleend. Ook sprak hij over - ondanks de te lefoon - gebrekkige communicatie tussen het PTT-directoraat en de ge meentebesturen. Wij zouden elkaar vroeger moeten onformeren over on ze plannen, aldus de burgemeester, die voorts scherpe kritiek had op de hebbelijkheid van vele mensen om vaak zonder noodzaak anderen tus sen middag, ’s avonds onder het eten of laat op de avond op te bel len over onbelangrijke zaken. Een zaak die de vrijheid en de privacy in gevaar brengt. Na de verheugde toespraak van de heer Van der Hooft voerde drs. B. W. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel, het woord. Hij had het over de groeiende vraag naar te- lefoon-aansluitingen en noemde dat -1 BODEGRAVEN Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. OOt -

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1