Stormachtige (eerste) vergadering van bij Leyland bezoek Raad maakt excursie D’66 zet in een politiek in vuur en vlam 28 op mei Mm Koningin Zevenhuizen Stichtinf-voorzitter heeft t niet licht De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Uw salaris bijvoorbeeld EWj RAIFFEISENBANK fÜ WADDINXVEEN D’66-ers willen ook bij verenigingsgebouw-plan inspraak van bevolking Hoog 1 jaar JU r m Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen fan Mierlo in Waddinxveen: Bedankt Bazar-opbrengst Vergrote winkel Gebr. Kooyman officieel open Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen E. W. Berger wordt adjunct-directeur Wed. Boonstoppel Laurens ten Gate spreekt bij PvdA 1 i U. I h 1 spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Voor uw salaris, pensioen of andere uitkeringen. Ga met uw tijd mee en maak gebruik van een privé-rekening. Géén risico’s van verlies, brand, diefstal. Over het saldo van uw privé-rekening (maximum f 2500,-) vergoeden wij een rente van 31/2%. Een brochure met uitgebreide informatie ligt voor u gereed. Kritiek ORGELS - PIANO'S" ELEKTRONISCHE ORGELS Respect DOKTERSDIENSTEN Weekblad voor Waddinxveen 23e JAARGANG - Nr. 1176 DONDERDAG 21 MAART 1968 d 1 v.a. 9.15 AB-6820 - a kerkweg 197 tel.01828-2004 waddinxveen (verschijnt elke donderdag) Te laat De heer Quartern vond bovendien Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. De piepjonge afdeling Waddinxveen van D’66 heeft zjjn nogal geruchtma kende eerste optreden naar buiten achter de rug. Ruim vijftig Waddinxveners van allerlei kleur en origine waren maandagavond naar het gereformeerd ver enigingsgebouw gekomen waar het al snel tot discussies kwam met mr. H. A. F. M. O. van Mierlo, de topman van de Democraten in de Tweede Kamer. Het zwaartepunt van deze stormachtige avond lag echter in het laatste deel van het programma: de gedachtenwisseling over Waddinxveen’s toekomstige ver- Waddinxveen: J. W. H. Helleman, Kerkweg 222, telefoon (01828) 2979. Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. De fractievoorzitter van D’66 in de Tweede Kamer, mr. Van Mierlo, toon de zich in zijn inleiding van actuele politieke zaken voor de gasten van de Waddinxveense afdeling van D’66 in het gereformeerd verenigingsgebouw tevreden over de resultaten die zijn partjj in het afgelopen jaar heeft we- te bereiken. WADDINXVEEN Ds. A. Noor- degraaf uit Oldebroek heeft bedankt voor het beroep dat was uitgebracht door de kerkeraad van de Nederlands hervormde kerk in Waddinxveen ter vervulling van de vacature in de wijkgemeente West. WADDINXVEEN Het geheel verbouwde en in oppervlakte ver dubbelde winkelpand van de firma Gebroeders Kooyman, woninginrich ter en stoffeerders, aan de Passage langs de Kerkweg zal vanmiddag om vijf uur officieel worden geopend door burgemeester C. A. van der Hooft. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: 2,12 per kwartaal bij vooruitbeta ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief incassokosten ZEVENHUIZEN Koningin Ju liana zal op dinsdag 28 mei een of ficieel bezoek brengen aan de Zuid- hollandse gemeenten Zevenhuizen, Berkel en Rodenrijs, Bergschenhoek, Bleiswjjk en Reeuwjjk. Een definitief programma zal pas begin mei gereed komen, de vjjf burgemeesters moeten hierover onderling overleg plegen, terwjjl ook overleg noodzakelijk is met het kabinet an de koningin, zo vertelde ons burgemeester A. van ’t Verlaat van Zevenhuizen. WADDINXVEEN De leden van de Waddinxveense gemeenteraad zul len op woensdag 3 april een excursie maken naar Rotterdams nieuwe schouwburg/concert- en congresge bouw De Doelen. De raadsleden ver trekken om half drie ’s middags van het plein bij het gemeentehuis. En al liepen er dan wat mensen te leurgesteld weg, het was een nuttige vergadering. En voor D’66 een ver dienstelijke start, die althans wat meer kleur bracht in de lokale poli tiek. WADDINXVEEN De heer E. W. Berger ing. uit Waddinxveen is per 1 maart jl. benoemd tot adjunct-direc teur van de lak- en vemisfabriek Wed. Boonstoppel en Zonen NV te Waddinxveen. De heer Berger was al enkele jaren in het bedrijf werkzaam Aan de heer C. Kwaak, ook uit Waddinxveen, werd beperkte procu ratie verleend. ZEVENHUIZEN De netto-op- brengst van de bazar die de vrouen- vereniging „De Schakel” in Oud-Ver- laat organiseerde is in de afgelopen weken nog sterk gestegen. Een „res- tant-opruiming” en de opbrengst van het kalf, dat burgemeester A. van ’t Verlaat weer ter beschikking stelde aan de vrouwenvereniging bracht de netto-opbrengst op rond 4.000,-. de hoogte gehouden en men was he lemaal onbekend met het bestaan van de stichting (alsof daarover nooit in het Weekblad voor Waddinxveen is geschreven). Ook al niet goed was dat de stichting een huis-aan-huis-krant over het verenigingsgebouw zou gaan verspreiden - hetgeen de bedoeling is - want dan was de inspraak van de bevolking helemaal weg. De bikkelharde discussie werd op punten gewonnen door de heer Quar tero die uiteraard steunde op een veel grotere kennis van de materie. Toch bleek duidelijk dat D’66 en ook an- dersgetinte inwoners graag wat in tensiever van de plannen op de hoog te willen worden gehouden én de no dige inspraak willen hebben bij de plannenmakerij Nadat de heer J. van Hoogeveen, adjunct-directeur van het gemeen schapscentrum De Meerpaal in Dron- ten, het fraaie gebouw aan de hand van een bouwtekening uitvoerig had doorgelicht gaf hij een uiteenzetting over de vele nuttige functies die dit gebouw voor de gemeenschap heeft. Tevoren was de bijeenkomst geopend door de heer B. J. van der Werff, voorzitter van de afdeling Waddinx veen. De heer W. P. Quartero, voorzitter van de Stichting Algemeen Vereni gingsgebouw in Waddinxveen, kreeg het deze avond zwaar te verduren. Na zijn rustige betoog, waarin hij stelde dat D’66 ten onrechte het initi atief in deze aangelegenheid claimde, ontstonden verwarde discussies waar aan min of meer leiding werd gege ven door de heer H. P. Barth. De heer Quartero had gezegd dat de convocatie misleidend was geweest. „D’66 heeft er een propaganda-avond voor zijn partij van gemaakt, terwijl de indruk was gewekt alsof het ging om de bespreking van een centrum voor ontwikkeling en kunst. Een po litiek etiket op zulk een algemeen doel is bij voorbaat tot mislukken ge doemd,” zo zei hij. enigingsgebouw of gemeenschapscentrum. dat de bespreking te laat kwam om dat de stichting Verenigingsgebouw zjjn plannen al in vergevorderde staat van voorbereiding heeft en de ge meente bovendien het terrein al heeft gekocht. Daarbij komt dat de laatste jaren de actie voor het nieuwe zwembad primair is gesteld en dat daarom de uitwerking van de plannen van de stichting vertraging heeft ondervon den. „Nu de zwembadactie voor bij is, zullen we me bekwame spoed de hoognodige realisering van een ver enigingsgebouw bevorderen,” zo be sloot de heer Quartero, die ook nog was ingegaan op wat financiële as pecten. Over de veelgewraakte schouwburg was men snel uitgepraat. De heer Van der Werff verkondigde dat Waddinx veen geen behoefte had aan een schouwburg en dat die bovendien niet exploitabel was. Dat vond de heer Quartero ook: „Er is nooit spra ke geweest van een schouwburg; wij willen alleen een gebouw waarin sport en culturele evenementen kun nen worden gehouden, vergaderingen en misschien zelfs wel een markt. Dat een schouwburg niet te exploiteren is weten wij ook wel.” Er was bijzonder veel kritiek. De toekomstige plaats, het voormalige notarishuis aan de Kerkweg, deugde niet vanwege de excentrische ligging, de bevolking werd niet voldoende op tiefasen bij de bouw van carrosserieën voor auto bussen. De opzet is elke dag een autobus af te le veren, een taak die een bijna minutieuze plan ning vraagt. Na de rondleiding ge bruikte het gezelschap een lunch in Florida in Boskoop. Op de foto van Sjaak Noteboom ziet u links de heer Smit in gesprek met ambassadeur Garran. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid heeft op maandag 25 maart as. een bijeenkomst in het gerefor meerd verenigingsgebouw tijdens het woord zal worden gevoerd door de heer Laurens ten Cate, hoofdre dacteur van het linkse dagblad De Friesche Koerier. De heer Ten Cate spreekt over ’De invloed van rechts’, na zijn inleiding is er uiteraard ge legenheid tot discussie. Het bestuur van de afdeling Wad dinxveen heeft ook de PvdA-afde- lingen Boskoop en Zevenhuizen uit genodigd voor deze vergadering, die om acht uur begint. de loop der jaren door tal van fusies en aanko pen is geworden en dat in Europa tot de aller grootsten is gaan beho ren met enkele honderd duizenden arbeidsplaat sen. Tijdens de rondleiding door het bedrijf toonde de heer Garran zich bui tengewoon geinteresserd in hetgeen directeur Smit hem uitlegde over het produktieproces van de verschillende construe- „Ons optreden is gerechtvaardigd gebleken,” zo zei hij. „Er is allerwege een streven naar vernieuwing en het doorbreken van oude politieke dog ma’s. De traditionele politieke partij en beginnen zich in hun bestaan be dreigd te voelen en zoeken nu ook andere wegen.” Daarbij dacht mr. Van Mierlo aan het geruchtmakende PvdA-congres, de Groep van Achttien, de Radicalen, etc. De CDU-gedachten van Schmel zer, Mellema en Biesheuvel vond hij verwerpelijk. „Drie bejaardentehui zen op elkaar vormen nog geen jeugdherberg,” zo meende hij. De heer Van Mierlo was zeer op timistisch ten aanzien van de eerst komende Kamerverkiezingen: „We halen wellicht twintig zetels, de breekijzermethode spreekt ons volk aan.” De oppositieleider had respect voor de voortvarendheid waarmee het ka binet De Jong de veranderingen van het staatsbestel aanpakt. Het leverde D’66 wel geen schouderklopjes op, maar het is toch belangrijk dat in één jaar meer veranderde in het politieke klimaat dan in de voorgaan de twintig jaren, zo meende hjj. Mr. Van Mierlo toonde zich voor stander van grote partijconcentraties en van een twee partijenstelsel, één partij voor de progressieve kiezers, één voor de ’gezapiger mensen, voor wie het allemaal zo kwaad nog niet is.” Daarna bepleitte hij meerjarenplan ning in het algemeen, een departe ment voor sociale planning, het ver beteren van de verhouding Oost- West, het verhogen van de ontwikke lingshulp met vijftig procent, het wij zigen van de Vietnam-politiek en ook de rechtstreekse verkiezing van mi nister-president en burgemeesters door de burgerij. De heer Van Mierlo klaagde erover dat men de verschillende nieuwe in zichten op politiekterrein a priori niet aan D’66 wilde toeschrijven. GAZONMAAIERS v.a. 41.75 I SNOEISCHAREN v.a. 3.70 HARKEN derlanders. De hoge gast werd verwelkomd door direc teur W. Smit, die in zijn toespraak bekende bij zonder vereerd te zijn dat de ambassadeur zijn bedrijf had uitgekozen als eerste in een reeks van bedrijven die nauw verweven zijn met in dustrieën in Engeland. De heer Smit zette het een en ander uiteen over het machtige concern dat Leyland in Sir Peter Garran, am bassadeur van Groot- Brittannië in Nederland, bracht vrijdagmorgen een bezoek aan het fa briekscomplex van Leyland Motor Corpora tion (Nederland) NV, de ’moeder’ van Auto In dustrie Verheul. In zjjn gevolg bevonden zich enige tientallen leden van de Engelse Kamer van Koophandel in ons land, voor het meren deel bestaande uit Ne- f .ZLL - Tel. 01726-2541 Kerkstraat 2-28 Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1