Geld voor Groene-Kruiszusters slaan uitbreiding 1 e paal voor Acht meubelfabrieken samen werken bij Geen auto’s parkeren Muziekcorps houdt receptie: Concordia het in Zaterdag wielerronde door Waddinxveense straten bijvoorbeeld kleurentelevisie of nieuwe auto. gaan bevordering export middelpunt der belangstelling bij 70-jarig bestaan Swanla houdt ouderavond Groepscommandant W. G. Hoef akker weg uit Zevenhuizen 1 A. J. VAN DEN BERG Aannemer Telefoonmerken Reeumijk FLINKE JONGENS VAN EEUWEN Geref. kinderkoor geeft uitvoering Bij volgend jubileum wellicht koninklijk Ijsclub bezorgt schooljeugd n prettige middag in Amsterdam r lie f BI i Waarom zou u het niet lenen? Algemene Bank Nederland i Pagina 3 i I A G E N A Over de Persoonlijke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 390) Iedere gewenste inlichting geven. U bent welkom bij de Cognac Joseph Guy E Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u In zo'n geval ook niet een persoonlijke lening bij ons sluiten? Wij lenen u het benodigde bedrag (van 500,- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bij onverhoopt overlijden. t in Onze uitschieters Roestvrij staal 5.95 4 95 5.95 FRA-VA-KO’s geschenkhuizen Eikenlaan, leplaan; W’veen Telef. 2401 b.g.g. 2184 Cognac ,Eau de Vie' Meeleven NCVB Moerkapelle Cognac Vieux (zeer voordelig) WADDINXVEEN ZEVENHUIZEN uiteraard ook de bevordering daarvan. MOERKAPELLE enz. enz. BIOSCOPEN l L.T.S. gewenst - hoog loon en vak. bonnen. De drie wijkzusters van het Groe ne Kruis, de zusters P. de Boer, J. Oosterom en W. Boer, hebben maan dagmorgen met vaste hand de eerste paal geheid voor de uitbreiding van het uit 1950 stammende Groene,Kruis gebouw aan de Stationsstraat. De namen van de aangesloten be drijven zijn: stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkesteijn NV te Wad- dinxveen, Hilversumsche Meubelfa brieken NV te Tiel, meubelfabriek Hutten NV te Oosterbeek, meubelfa briek Meeuwis NV te Oirschot, NV Meubelfabriek Raanhuis en Zoon te Oosterbeek, Zijlstra’s Meubelfabriek NV te Joure en Zwijnenburg’s Meu belfabriek NV te Schoonhoven. ling breder kunnen worden aange pakt en tegelijkertijd een kostenbe sparing betekent. De bedrijven zijn vrijwel alle groeiend en zullen tesamen in 1970 over een produktie-capaciteit be schikken van naar schatting vijf tig miljoen gulden. WADDINXVEEN De receptie, die het fanfarecorps Concordia zaterdag middag in het gereformeerd verenigingsgebouw hield ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan demonstreerde zeer duidelijk hoe groot de plaats is die het muziekcorps zich in de loop der jaren in de Waddinxveense gemeenschap heeft verworven. De fabrieken verwachten van deze samenwerking vele voordelen. Vooral wordt versteviging an de concurren- tie-positie erwacht, doordat de ex- portinspanningen door deze bunde- i i De tekening geeft een beeld van hoe het gebouw er uit gaat zien als alles klaar is. wisseling van krachten bij vele fees ten. Woensdag 27 maart: Reisverslag dhr. H. v.d. Leest, Club gebouw Lange Zijde, 19.30 uur a Donderdag 28 maart: Ledenvergadering Raiffeisenbank Hotel Vos, 20.00 uur. Zaterdag 30 maart: Lustrumfeest Jeugdsoos So What, m.m.v. Dutch Swing College Band, Kunstmin, 20 uur. Vrjjdag 22 maart: Jubileum uitv. Concordia, geref, ver. geb., 20 uur. Woensdag 25 maart: Bijeenkomst PvdA (Laurens ten Ca te), geref.ver.geb., 20 uur. Woensdag 27 maart: Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, 20 uur. Zaterdag 30 maart: Dansavond Jongerencontact (We Try), ver.geb.Trooststraat, 20 uur 16 uur. Zaterdag 30 maart: Feestmiddag gymnastiek ver. O.S.S. Hotel Vos, 15.00 uur. Oliebollenaktie Vogelvereniging Zang en Kleur. Kerkconcert t.b.v. restauratie Herv. Kerk, 19.30 uur. Dinsdag 2 april: Bert Brugman’s Marionetten theater met Porgy and Bess, geref. ver. geb., 20.30 uur. Woensdag 3 april: Excursie Raad naar de Doelen in Rotterdam, 14.30 uur Klaverjasavond Gouwe Rijders, De Unie, Kerkweg 20 uur Donderdag 4 april: Opvoering Zangspel kinderkoor m.m. v. Geref. Kerkkoor, ver.geb. Station straat. Donderdag 21 maart: Ledenvergadering Ver. v. Evangeli satie aan de Rotte, 20.30 uur Ouderavond Huishoudschool Swanla 19.45 uur. Dinsdag 26 maart: Plattelandsvrouwen, Hotel Vos, 20 u. Gemeenteraadsvergadering, 19.30 u. (echte Franse fles 13.40 - 6.90 - 4.50 j i s ed m, Reünie: Do., vr. 20.15 uur, za. 15, 19 en 21 uur, zo. 15, 17 uur: De onover winnelijke drie (14), zo. 19 en 21 uur, di en wo. 20.15 uur: Kooi der liefde (18) j e :e n n jr at »u in lu as n, DIVERSEN Donderdag 21 maart: Toneelavond toneelgroep Ensemble, Schouwburg Gouda, 20 uur. Vraagt voor haar werk in Rotterdam, enige tot en met 18 jaar voor de aanleg van telefooninstallaties. Dinsdag 2 april: Raadsvergadering, Gemeentehuis, 19 uur. Slijterij Wijnhandel Zuidkade 3, Waddinxveen Telefoon 2105 i. n d P Gootsteenvergietj es Zeepbakjes Boter vloten EKBLAD VOOR WADDINXVEEN HOLLANDS HART - donderdag 21 maart 1968. 896 ----- ZEVENHUIZEN Donderdagavond 21 maart wordt in de huishoudschool Swanla een ouderavond gehouden. Mej. M. Vos, direktrice, zal dan de mogelijkheden voor de leerlingen na het tweede en derde leerjaar bespre ken. ZEVENHUIZEN De Zevenhui- zensche Ijsclub heeft vorige week voor de schooljeugd een schaatsmid- dag georganiseerd op de Jaap Eden- kunstijsbaan in Amsterdam. Vier bussen met 229 leerlingen van de lagere scholen van Zevenhuizen dorp vertrokken naar de hoofdstad. Op de Jaap-Edenbaan werden de kinderen door de ijsclub getrakteerd op een kroket en een glas warme melk. Voor de kinderen was het schaatsen op de kunstijsbaan uiter aard een grote belevenis. Vehomex NV is gevestigd in Arn hem, Apeldoornseweg 76, telefoon (08300)32944. Directeur wordt de heer E. J. Kroes. Schouwburg: Do. 20.15 uur, za. en zo. 19 en 21.15 uur, ma. 14.30 en 20.15 uur di. 20.15 uur: The party is over (18); za. 15 en zo. 15 en 17 uur: Dreigende trommen (14); Thalia: do. en vr. 19.30 uur, za. 14.30 en 19.30 uur, zo. 15 en 19.30 uur: The dirty dozen (14)ma., di. en wo. 14.30 uur, 20.15 uur: Sla nooit een vrouw zelfs niet met een bloem (18) Het comité voor bejaarden in Moerkapelle bracht bij monde van de heer T. Zwarteveld dank voor alle activiteiten van Concordia. De ’’be jaarde” heer A. Hertog bood het be stuur een envelop aan als blijk van erkentelijkheid. De heer Bontebal sprak als ere voorzitter van de gymnastiekvereni ging TOOS zijn gelukwensen uit. Hij toonde zich dankbaar voor de uit- Dat gebeurde tijdens een kortece- remonie, waarbij ook aanwezig wa ren de heren H. Jenné, voorzitter van het Waddinxveense Groene Kruis, G. Rehorst van de bouw- en aanne- mingsmaatschappij Rehorst NV en L. Roggeveen, de architect van zowel het gebouw als de uitbreiding. WADDINXVEEN Het kinder koor van de gereformeerde kerk geeft op donderdag 4 april een uit voering in het gereformeerd vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Er zal een zangspel worden opge voerd. Het gereformeerd kerkkoor zal aan deze uitvoering medewerking verlenen. De avond begint om half acht. Het gaat em een uitbreiding van veertien bij tien meter, waarin ook een garage is vervat, de entree wordt naar rechts verplaatst, terwijl in het nieuwe gedeelte ook een toiletgroep en garderobe is opgenomen. Het grootste deel van de uitbreiding wordt wachtkamer. In de magazijn ruimte zal ook een aantal verbouwin gen worden verricht. De vernieuwing heeft tot gevolg dat meer mensen gelijktijdig kunnen worden geholpen. Een en ander gaat 127.000 kosten, de kosten van in richting zijn daarin begrepen. Op de foto van Sjaak Noteboom ziet u links de heer Jenné en naast hem resp. de zusters De Boer, Osterom en Boer. Aan de heimachine de heer De Pater. WADDINXVEEN De Wielerron de van Zuid-Holland heeft dit jaar een gedeelte van zijn parcours door Waddinxveen en Moerkapelle gelegd. Zaterdagmiddag tussen twee en vier uur komt de rennerskaravaan van Boskoop via het Noordeinde, Dorps straat en Piasweg door Waddinx veen en draait vervolgens bij het Eerste spreker was de burgemees ter C. A. v.d. Hoofd, die met de beide wethouders de receptie bijwoonde. Hij wenste Concordia waarvan hjj ere-voorzitter is, van harte geluk met deze mijlpaal en roemde de volhar ding en ijver van bestuur en dirigent. Hij hoopte dat Concordia het 75- jarig jubileum in grote voorspoed mag beleven om dan het predikaat ’koninklijk’ in het vaandel te kunnen schrijven. kruispunt Willem II rechtsaf de Bre- deweg op naar Moerkapelle. Via de kruising Noordeinde-Dorpsstraat in Moerkapelle gaat het vervolgens in de richting van de Kruisweg. De rijkspolitie verzoekt de omwo nenden tussen twee en vier uur geen auto’s in de genoemde straten te par keren. Voorts is het zaak de kinderen van de rijweg te houden en honden liefst binnen te laten. De politie zal de betrokkenen per circulaire van dit verzoek op de hoog te brengen. Ook voerde het woord de heer De Jong namens de Chr. Gem. Zangve reniging uit Reeuwijk en de heer P. de Bruin namens de Chr. Besturen bond en de Meubelmakersbond. De laatste spreker deed deze eerste ken nismaking vergezeld gaan van een envelop. Aan het slot van de receptie dank te de heer De Knegt voor alle ca deaus en bloemen en goede wensen en toonde zich bljj verwonderd over zoveel belangstelling. De ouders van opgroeiende kinderen wekte de Voorzitter op om het werk van het muziekleven mede op te bouwen. 1/1 fles 9.85 'A fles 5.10 ZEVENHUIZEN De postcom mandant van de rijkspolitie in Zeven huizen, opperwachtmeester W. G. Hoefakker vertrekt naar Nieuwer- kerk a.d. IJssel. Hjj is daar benoemd als rayoncommandant en plaatsver vangend groepscommandant. De eerste tijd zal de heer Hoefak ker nog wel in Zevenhuizen blijven wonen. Dit kan, omdat Zevenhuizen een post is van Nieuwerkerk. Ook blijft hij hier voorlopig de functie van postcommandant waarnemen. Op het gebied van verkeersaange- legenheden heeft de heer Hoefakker in Zevenhuizen veel gedaan, in de acht jaar die hij niet is geweest. We denken daarbij aan de laatste maat regelen, zoals het parkeerverbod in de Dorpsstraat en de aanwijzing van voorrangskruisingen. Ook leidde hij de verkeerscursussen van het Ver bond voor Veilig Verkeer in Zeven huizen-dorp. Aanmelden: Vrijdagavond 22 maart a.s., tussen 8 en 9 uur Fokkerstraat 18, Reeuwijk. Maandag 25 maart: Ringkerkerade vergadering v.d. Herv Kerk, Clubgebouw Lange Zijde, 19.45 uur. Verder zal er een tentoonstellinkje zijn van enige werkstukken en een „mini”-show; terwijl in de keuken kleine demonstratie wordt gegeven. Ter versterking van het school fonds wordt een verloting van bak en naaiwerk gehouden. Aanvang kwart over zeven. WADDINXVEEN Samen met zeven andere, gerennomeerde meubelfa brieken in ons land heeft de stoel- en meubelfabriek H. A. van Berkestejjn NV uit Waddinxveen de naamloze vennootschap Vehomex NV opgericht. Deze NV - voluit Verenigde Hollandse Meubelexport - is in feite een centraal verkoop kantoor van de acht meubelfabriekend dat zich bezighoudt met de export en Concordia, voorzitter, de heer G. L. de Knegt toonde zich bljj met het spontane meeleven van het gemeente bestuur, nu en in het verleden en hoopte ook in de toekomst op die me dewerking te kunnen rekenen. De muziekvereniging Excelsior uit Boskoop gaf acte de presence in de persoon van de heer Huizing. De heer A. Compeer sprak namens de voet balvereniging WSE en wenste het be stuur en dirigent veel belangstelling van de burgerij bij diverse festivitei ten. Een envelop bezegelde de goede wensen van WSE. Mej. G. Visser bood namens de ma jorettes een lijst van tachtig nieuwe donateurs, een bedrag van 120 en nieuwe laarzen voor het corpsmajo rettes aan. De muziekvereniging De Kleine Trompetter uit Zevenhuizen schonk als blijk van erkentelijkheid voor alle ’’goede diensten” een mu ziekstuk naar keuze. De heer F. Rincheval, voorzitter van de muziekvereniging Voorwaarts in Waddinxveen, roemde goede ver standhouding tussen beide korpsen en deed zijn gelukwensen vergezeld gaan van een muzieknummer naar keuze. MOERKAPELLE De Nederlandse Christen Vrouwen Bond afdeling Moerkapelle houdt op donderdag 28 maart in het Dorpshuis de maande lijkse bijeenkomt. Dr. D. P. Kok uit Delft zal spreken over ’Gebruik en misbruik van medicamenten in het gezin.’ Cognac is „in” Liter 10.60 'A liter 5.55 1 fj I

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 3