meerderheid Parochie voor en dit keer we stenen naar el- geen kaar gooien maar er kerk bouwen mee Botsauto’s KW-plein GESLOTEN zijn. Huisvuil tijdens het Paasweekeinde Brug-zegelactie succes autohandel n.v. n gemeente ficttkcun, kerkweg 197 tel.01828-2004 waddinxveen „Laten BOOT BODEGRAVEN Kerkstraat 2-28 A I ww S' in ’n Goede Vrijdag Overal grote blijdschap 1 Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen (verschijnt elke donderdag) General Motors RW teas Ig <1 8a 1 i i INRUILWAGENS 111,1 GOUDA DOKTERSDIENSTEN Gras- heggescharen Gazonsproeiers Stewi wasdroogmolen 1 'Bijkomstigheid' Hard Jf ÏJ 'i ORGELS - PIANO'S4 ELEKTRONISCHE ORGELS is/ HDWELEHSINGEL 59a TEL. 01820-7122 Verbaasd DONDERDAG 11 APRIL 1968 23e JAARGANG - Nr. 1179 in Groenswaard (Foto Sjaak Noteboom) een ruime sortering. Tel. 01726-2541 Het bestuur der Coöp. Raiffeisenbank „WADDINXVEEN”. Op GOEDE VRIJDAG 12 APRIL A.S. zullen onze kantoren de gehele dag Zevenhuizen: J. Tol, Dorpsstraat 12 Bleiswijk, telefoon (01892) 2500. In Moerkapelle zal op Goede Vrij dag geen huisvuil worden opgehaald. Dat gebeurt in plaats daarvan van daag. De vuilnisauto zal voorts pas weer rijden op woensdag 17 april in plaats van op dinsdag. In verband met Goede Vrijdag is het postkantoor vrijdagavond niet open. Het postkantoor blyft nu don derdagavond open van zeven uur tot half negen. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, telefoon (01828) 2078. ...VZ drag terugkrijgen. Daarboven heeft het Koopcentrum Brug dan nog ex- tra-premies in het vooruitzicht als een grote prijsvraag met een prijs van 250, een kinderprijsvraag en straks de traditionele Kinderreis. Een ander Voordeel van de nieuwe actie noemt de heer Van der Heiden het feit dat men voor de nieuwe zegel actie in vrijwel elke winkel van het Koopcentrum Brug terecht kan, zo dat een spaarkaart snel vol kan zijn. Eén Kerk Een gebruikte auto, voorzien van bovenstaand embleem, betekent een veilige auto volledig gecontroleerd en, waar nodig, vernieuwd, met 3 maanden of 10.000 km garantie. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Bij zowel de gereformeerde als de katholieke kerk heeft het financiële aspect uiteraard wel een voorname doch geen hoofdrol gespeeld. Dat men nu met de helft van het geld toekan, terwijl anders elke kerk voor byna onmogeljjke lasten zou hebben ge staan, noemt men een ’bijzonder pret tige bijkomstigheid.’ Hoe de samenwerking zakelijk zal verlopen is nog niet bekend. Bij nota ris J. in ’t Hol is een concept-contract Vertegenwoordigers van ka tholieke, zowel als gerefor meerde zjjde bijeen. Samen ver heugd over de eerste paal voor hun gezamenlijke kerk. Van links naar rechts ziet u pastoor Saulenn, de heer Mulleman (rk), de heer Van der Bas (geref.), de heer Van Dongen (rk) en dominee Snoey. (foto Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN De grote ze- gelactie, die het Koopcentrum Brug vorige week vrijdag is gestart, is me teen goed aangeslagen bij het pu bliek. Het Koopcentrum had enige duizenden spaarkaarten laten druk ken, maar die waren na één week einde grotendeels verdwenen. Door de paasdagen komen er vol gende week enige wijzigingen in de roosters van de vuilnisophaaldiensten in Waddinxveen en Moerkapelle. Op maandag 15 april (tweede paasdag) wordt in Waddinxveen géén huisvuil opgehaald. De route, die op deze dag gereden zou worden, komt te verval len. In de Vondel- en Oranjewijk wordt volgende week dus slechts één keer vuil opgehaald, waarbij het is toegestaan extra huisvuil goed ver pakt in dozen of plastic zakken bij de emmers te plaatsen. Op Goede Vrij dag rijdt de vuilniswagen als nor maal. Het publiek heeft goed gereageerd op het feit dat de winkeliers van het Koopcentrum Brug zich vrijwillig een Dominee Snoey in actie bij de heimachine van het heibedrijf De Lek uit Lekkerkerk. Hier wordt hij bijgestaan door heier C. Brem. Harde woorden sprak dr. A. van Haarlem, predikant van de Imma- nuëlkerk. ”Er zijn in Waddinxveen mensen, die vijftig jaar achterlopen, ”zo zei hij, ’’daarom zijn we blij dat in datzelfde Waddinxveen een zo concrete samenwerking is kunnen ontstaan. Wij, de Immanuëlkerk en de gereformeerde kerk, verschillen niet zo heel veel, we kunnen goed sa menwerken. Misschien kunnen we Pastoor J. A. M. Saulenn hield zich enigszins op de vlakte; hij had dan ook nog een parochie-byeenkomst in het vooruitzicht. Toch was ook hy blij dat de eerste paal er nu was. Teruggrijpend naar de geweldda dige dood van ds. Martin Luther King zei hij”De mensen hebben al tijd maar stenen naar elkaar gegooid. Ze hebben elkaar altijd gestenigd het zij metteraard, hetzij met woorden. Laten we bidden dat we dit keer on ze stenen zullen gebruiken om samen iets op te bouwen.” De heer T. W. Verwey maakte de dag tot een extra feestdag toen hij namens het Bouwteams Groens waard tweeduizend gulden kwam overhandigen als bijdrage in de bouwkosten. Voor elke kerk dui zend gulden. prijsverlaging van liefst anderhalf procent oplegden, aldus de heer A. van der Heiden, voorzitter van het winkelcentrum. In onze showroom vindt u Redaktie en advertenties: Diederick van Schagen- plantsoen 8, postbus 38, Waddinxveen, tel. 01828- 2659 (van maandag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Voor kabouters, telefoon 01828-4788. Klachten over bezorging (allen tussen 8.30-17.30 uur telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Bezoekt onze toonzalen of vraagt brochure. Die prijsverlaging krijgt extra diepte als men bedenkt dat men bij voorbeeld bij een groot winkelbedrijf pas voor 490 zegels drie gulden terug krijgt, terwijl men bij het Koopcen trum Brug als met tweehonderd ze gels toekan, wil men hetzelfde be- In beide kerken heerst grote blijd schap over dit bijkans unieke ge beuren in kerkelijk Nederland. Tij dens de receptie, die zaterdagmorgen plaats had in het gereformeerd ver enigingsgebouw ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal, heerst een bijna complete sfeer van verbroe dering; vrijwel iedereen toonde zich er bijzonder verheugd over dat de schuchtere toenaderingspogingen, die halverwege vorig jaar werden onder nomen al zo betrekkelijk snel tot zul ke positieve resultaten hebben geleid. En dat alles terwijl, zo vertelde ons de heer C. van der Bas, voorzitter van de gereformeerde bouwcommissie, „wy twee jaar geleden aan samen werking met elke kerk zouden heb ben gedacht, behalve aan de katho lieke Betekent deze vorm van samen werking, het samen gebruiken van één kerkgebouw, dat men nu ook op religieus terrein naar gezamenlijk op treden wil streven? „Beslist niet,” zegt zowel pastoor J. A. M. Saulenn als de heer Van der Bas.” „U moet dit samengaan beschouwen als een dienst die wij elkaar bewijzen. Maar we zijn echt nog lang niet zover dat onze be schouwingen zou dicht bij elkaar lig gen dat we gezamenlijk godsdienst oefeningen zullen gaan houden of bij andere kerkelijke hoogtijdagen gaan samenwerken. Dat is ook niet onze taak geweest”. Pastoor Saulenn zegt: ,,Wat we met deze samenwerking wilden bereiken was - en is - dat we elkaar als kerke lijke gemeenschap beter zullen leren kennen en begrijpen. Dat we meer respect voor elkanders opvattingen zullen krijgen. Bovendien is het na tuurlijk gewoon te gek om anno 1968 twee grote kerken vlak bij elkaar te zetten, als we met één ook toe kunnen. Ik vind het mooiste van dit alles dat twee kerken als de onze in een gemeente als Waddinxveen be reid zijn geweest over de principiële bezwaren die er zijn heen te stappen en samen een uitweg te zoeken”. de Jong s Donderdag 11 april zijn beide kantoren buiten de normale uren geopend van 7-9 uur n.m. Dominee J. Snoey verklapte het grote nieuws eigenlyk al zater dagmorgen. Tydens de bijeenkomst in het gereformeerd verenigingsge bouw na het slaan van de eerste paal voor de nieuwe kerk zei hy: En bij de ingebruikneming van ons nie- we gebouw zullen we ook onze ka tholieke broeders en zusters ontmoe ten.” Dit ’novum in Waddinxveen’s ker kelijke leven’, zoals dominee Snoey het noemde, heeft het gehele evene ment beheerst. Er heerste oprechte blijdschap onder de genodigden van zowel gereformeerde als katholieke zijde. Niet zozeer blijdschap om de fi nanciële verlichting, maar veeleer om de dialoog die sinds vorig jaar is kunnen ontstaan en die de ver houdingen volledig heeft gezuiverd De samenwerking klonk overheer send ook door in de toespraken van burgemeester C. A. v. d. Hooft, van dominee Warnink uit Nieuwerkerk aan den IJssel, die sprak namens de classis, maar vooral uit de woorden van ds. W. J. Smidt, tot 1948 predi kant in Waddinxveen. Deze toonde zich niet alleen stom verbaasd dat het tweede gereformeer de kerkgebouw nu werkelijkheid zou worden, terwijl men er in zijn tijd nooit aan zou hebben durven denken; hij bracht ook in bewogen bewoordi- gen zijn dankbaarheid tot uitdruk king over het feit dat samenwerking tussen katholieken en gereformeer den zo betrekkelijk snel mogelijk was geworden. ”Ik ben dankbaar, dat deze tijd dit heeft gebracht, dat we nu samen onze schouders kunnen zetten dat ook met de katholieke kerk.” onder dat éne werk: de komst van het Koninkrijk Gods.” Weekblad voor Waddinxveen Abonnement: 2,12 per kwartaal bij voorultbeta-^ ling; postabonnementen 6,15 binnen het versprei dingsgebied en 11,15 per half jaar voor overig Nederland, exclusief Incassokosten WADDINXVEEN Van maandag as. (tweede paasdag) af tot en met volgende week zaterdag is op het Ko ningin Wilhelminaplein als speciale vakantieattractie een autoscooter- baan te vinden. De nieuwe kerk, waarvoor dominee J. Snoey zaterdagmorgen in Groens waard II de eerste paal heide, zal zowel een gereformeerde als een katho lieke kerk worden. Tijdens een gemeente-avond, die de Gereformeerde Kerk vorige week hield, bleek de overgrote meerderheid van de ruim twee honderd aanwezigen dit voorstel van de kerkeraad te steunen. Dinsdag avond kreeg het kerkbestuur van de Rooms Katholieke Kerk het fiat van de parochie tijdens een door tachtig personen bezochte bijeenkomst. in de maak, waarover zowel de gere formeerde kerkeraad en het katholiek kerkbestuur zich nog zullen moeten beraden. Officieel is de samenwer king er dus nog niet, maar met de toe stemming van parochie en gemeente én de positieve houding van beide colleges kan vrijwel niets de verwe zenlijking nog in de weg staan. De katholieke kerk behoeft nog de sanc tie van het Bisdom Rotterdam, maar pastoor Saulenn heeft daarin het vol ste vertrouwen. De gereformeerde kerkeraad zal in zijn vergadering van 6 mei de samen werking wellicht definitief beklinken. Voor wat de katholieke kerk betreft: zodra de gereformeerde/katholieke kerk in Groenswaard er staat zal de St. Petruskapel verdwijnen. r' W7 C

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1