Een Magazijnbediende Een Autowasser Gouwe Opbrengst collecte RAIFFEISENBANK De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Uw vakantiegeld bijvoorbeeld. I r WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Streekplan Rijn bezwaart Landbouwschap Sportweek” groeit dit jaar lit naar veertien dagen 'roef met toegangskaart alle evenementen 'oor „Een ton van U voor autohandel n.v de kerk van nu” Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Leedvermaak? BELANGRIJK i bonnement F FLÜWELENSINGEL 59a - TEL. 01820-7122 GOUDA Als u door onze bank uw reischeques of vreemd geld laat verzorgen, denk dan ook meteen aan de veiligheid. Bij een buitenlandse vakantiereis horen immers ook een bagage- en een reisongevallen-verzekering. Ook daarmee zijn wij u graag van dienst. Gemakkelijk: In één bezoekje alles geregeld reisdeviezen én reisverzekeringen V i. Weekblad voor Waddinxveen 24e JAARGANG - Nr. 1184 JNDERDAG 16 MEI 1968 GEVRAAGD: leeftijd plm. 17 jaar (foto Sjaak Noteboom) en En dan volgen veertien dagen van (foto Sjaak Noteboom) a I Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. programma, dat ook dit jaar weer te wachten staat heeft men echter het vertrouwen, dat heel Waddinxveen weer present zal willen zijn. Burgemeester C. A. van der Hooft zal de sportieve festiviteiten vrijdag avond 7 juni om 18.45 uur openen op het schoolplein aan de Oranjelaan. Daar gaat dan een kwartier later voor de 17-de maal de wandelmars van start. kijken en doen naar en in sporten van de meest bonte variëteit. Hengelen, zwemmen, voetbal,auto-rallye, wiel rennen, volleybal, klaverjassen, korf bal, atletiek, turnen, waterpolo, laten we maar ophouden. Leedvermaak, dat ditmaal is toege staan, omdat het hier toch een duide lijke kwestie van uitlokken wordt... Met groot muzikaal vertoon worden de ’’Sportweken 1968” op zaterdag avond 22 juni uitgeluid. Wie er dan nog niet genoeg van heeft kan maan dag 24 juni nog naar het sportter rein aan het Wamaarplantsoen, waar de ULO-scholen er met hun sportdag nog een laatste staartje aanbreien. de bezwaren te bestaan tegen een streven naar een zekere concentratie van glastuinbouwbedrijven. Dat heeft echter alleen kans van slagen, als de overheid bereid is om de inrichting van centra metterdaad te bevorderen. Bovendien is er alle aanleiding toe, dat wordt gestreefd naar een open structuur in de vestigingsmogelijkhe- den van de tuinbouw onder glas. In dien aan deze eisen wordt voldaan, kan ook een soepeler beleid ten aan zien van vestigingsmogelijkheden in het overige agrarische gebied worden gevoerd. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. WADDINXVEEN Dezer dagen laat het kerkbestuur van de R.K. Pa rochie te Waddinxveen een circulaire uitgaan naar alle rooms-katholieken waarin aan een ieder naar draag kracht medewerking gevraagd wordt om samen een ton bijeen te brengen. Het bouwfonds van het Bisdom Rot terdam stelt twee ton beschikbaar, met drie ton kan dan de R.K. Pa rochie deelnemen in de bouw van de Groenswaard-kerk. (verschijnt elke donderdag) Sollicitaties aan: dejongs Het Landbouwschap dringt aan op een hernieuwde gedachtenvorming, die met deze factoren rekening houdt ”Een ton van U voor de kerk van nu” wil trachten om in een eenmalige, eenjarige actie een stevig finantieel fundament te leggen voor de kerk die rooms-katholieken en gereformeer den samen gaan gebruiken voor hun godsdienstige bijeenkomsten. Een groot aantal dames en heren zal de parochie doorkruisen om de maandelijkse bijdragen op te halen of om te bespreken op welke wijze men het beste aan de financiële actie kan meedoen. Of nee. Nog even aandacht voor een bijzondere uitspringer: het polsstok- springen en sprietlopen over het wa ter langs de Sniepweg om het kam pioenschap van Waddinxveen. De gooi naar deze ere-titel zal gegaran deerd met menig nat pak worden be taald. Tot vermaak, maar vooral leedvermaak van de toeschouwers. DEN HAAG In brieven aan de ministers van Landbouw en van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening zal het Landbouwschap bezwaren aan voeren tegen de wijze waarop de tuinbouwvestiging is behandeld in het streek plan Rijn en Gouwe. Hiertoe besloot het bestuur van het Landbouwschap in zijn openbare vergadering van 8 mei. WADDINXVEEN Nog maar drieweekjes slapen en ze kunnen weer aan n trekken komen: de Pietjes Keizer in de dop, de Ada’s Kok in spé, de Peter’s \st van de toekomst. Nog maar drie weken. Dan is het 7 juni, dan is het weer portweek Waddinxveen”. Of liever gezegd: Sportweken Waddinxveen”. ant het festijn neemt dit jaar volle veertien dagen in beslag. Veertien dagen n spanning en ontspanning, waarin heel Waddinxveen, jong en oud, groot en tin, meegroeit en meeleeft. De plaatselijke Olympische Spelen, waarin de eer i te winnen belangrijk is, maar het plezier om mee te doen (en te kijken) langrijker. Een griezelig experiment, waaraan ook tijdens de komende Sportwe ken velen zich zullen wagen: het polsstokspringen over het water aan de Sniepweg. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. raditioneel openingnummer van e Sportweken: de wandelmars. lier nog eens een plaatje van de appere zustertjes van het diaco- essenhuis ,,De Wijk”. Er zullen maar weinig plaatsen in t land zijn, waar de traditie van n massaal sportgebeuren nu al 23 )r onafgebroken stand houdt. Over is men direct na de oorlog wel be nnen met zo’n festijn op poten te [ten, maar haast overal geloofde ;n het na een paar jaar wel en ird - om het in sportterm te zeg- h - de handdoek in de ring ge- bid. Nitir in Waddinxveen. En dat al- jh al is bewijs genoeg, dat het orga- >erende ’’Sportweekcomité” zijn ac- iteiten altijd zo heeft weten te hten, dat de ’’Sportweek” een le nd gebeuren is gebleven en niet is rzandt in een plichtmatige sleur. Het lijkt een goed idee van de orga- iatoren om het programma dit Ir over twee weken (van 7 tot 24 M) uit te smeren. Hierdoor is het 'gelijk om iedere avond te concen- ren op één groot evenement, waar- >r de jeugdige deelnemers in hun •housiasme om zich op verschillen- terreinen met elkaar te meten niet rden overbelast. 7oor de ouderen, die met niet min- enthousiasme als toescchouwers igeren, is nu ook de twijfel van de is ’’waar wél heen, waar niet ;n” weggenomen. In grote delen van het gebied dat door dit plan wordt bestreken, mogen geen nieuwe glastuinbouwbedrijven worden gesticht, terwijl bestaande bedrijven slechts in beperkte mate mogen worden uitgebreid. Nieuwe glastuinbouwbedrijven mogen slechts in een klein deel van het gebied wor den gevestigd. Hierbij is naar de me ning van het Landbouwschap geen rekening gehouden met de wijze waar op veel tuinbouwbedrijven tot stand komen; noch met de veranderde eco nomische waarde van de grond in dicht bevolkte gebieden Voorts doet het systeem tekort aan het belang van een zo doelmatig mo gelijk gebruik van de grond en wor den de keuzemogelijkheden voor po tentiële glastuinders hierdoor meer dan noodzakelijk en gewenst is be perkt. Bovendien is er ten onrechte geen rekening mee gehouden, dat be slist niet het gehele gebied tot de meest verstedelijkte delen van het westen kan worden gerekend. Geheel in tegenstelling tot de des tijds door Gedeputeerde Staten ge dane toezeggingen, is het onbeperkte agrarische gebied teruggebracht van .ongeveer 1.800 hectaren naar om streeks 1.100 hectaren. Deze vermin dering is dan ook nog met ondeug delijke argumenten gemotiveerd. Er behoeven naar de mening van het Landbouwschap geen overwegen- Een andere nieuwe gedachte is om ir het gehele programma van veer- i dagen een toegangsabonnement in voeren. Het was niet geheel onbe- pelijk, dat vorig jaar - toen voor de onderlijke evenementen ook af- iderlijk moest worden betaald - ve- zich financieel nogal bezwaard ■Iden. Deze bezwaren worden nu iervangen door de verkoopvan trlopende toegangsbewijzen, die >r kinderen tot 14 jaar f 1,en >r ouderen f 3,gaan kosten. Iet Sportweekcomité heeft deze gelijkheid opengesteld in de hoop, deze kaarten inderdaad massaal rden gekocht. Een misschien iet- jt gewaagd experiment, want de 'j.oie. financiële toestand van de ve- duizenden guldens kostende oortweek” staat of valt er mee. Ge- n het grote enthousiasme van vo- jaar en het uiterst veelzijdige In verband met Hemel vaartsdag, donderdag 23 mei, zullen het ’’Weekblad voor Waddinxveen” en het week blad ’’Hollands Hart” een dag eerder dan gebruikelijk ver schenen, dus op woensdag 22 mei. Advertenties kunnen wor den opgegeven tot uiterlijk maandag 20 mei 5 uur n.m. aan de administratie, Oranje- laan 30a te Waddinxven, tel. (01828)-4652. Kopy voor de redactie aan hetzelfde adres tot dinsdag 21 mei 12 uur v.m. Donderdag 23 mei en vrijdag 24 mei zullen onze kantoren zijn gesloten. WADDINXVEEN De over de periode van 22 t.m. 27 april gehouden collecte ten bate van het Nederlands Astma Fonds in de gemeente Wad dinxveen heeft 1.543,79 opgebracht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1