WADDINXVEENS STORMACHTIGE ONTWIKKELING van een RAIFFEISENBANK kreeg stad WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur Bescheiden dorpje de allure De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Ook bij het premiespaarplan K Z "KL- Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen hl Als bok op de haverkist I S wmé Van harte leven Groenswaard Vervolg op pag. 3 H Onweerlegbaar Als uw inkomen beneden f 15.000,- ligt, kunt u f 250,- per jaar sparen (echtparen f 500,-) en na vier kalenderjaren over het gespaarde bedrag een premie van liefst 20% incasseren. Dat is het Premie- Spaarplan! Vraag vrijblijvend nadere inlichtingen. - i Mig Weekblad voor Waddinxveen (verschijnt elke donderdag) 21e JAARGANG - Nr. 1192 DONDERDAG 11 JULI 1968 wijk met een Gaarne betuigen wij onze erkentelijkheid voor de toestemming tot plaatsing van deze „lucht foto Haagsche Courant” in onze bladen. Burgemeester C. A. van der Hooft: „Wij hebben altijd voldoende vertrou wen gehad, dat Waddinxveen be langrijk groter zou worden dan de rijksoverheid en de provinciale over heid zich hadden voorgesteld. Van 1959 af zijn we met al onze uitbrei dingsplannen, die geen genade kon den vinden in de ogen van Gedepu teerde Staten in beroep gegaan bij de Kroon. Wij hebben steeds het beleid de regering bijgehouden. Door abonnement op de Handelingen „O, is dat alles? Logisch! Zo kan ik het ook!” Groenswaard I, een bijzonder mooi plan met wandelstraten, afgesloten voor verkeer, veilig voor de jeugd. Maar toch van alle kanten bereik baar door omliggende verkeersstraten. Een opzet, die werd afgekeken bij een bezoek aan de Zweedse hoofdstad Stockholm. Groenswaard I, Inmiddels was na wederom een ge wonnen strijd met G.S. de grond voor Groenswaard II bouwrijp gemaakt. Na de bouwvakvakantie - dus begin augustus - gaat men hier beginnen aan de bouw van zes galerijflats. In september volgen de eerste werk zaamheden voor een winkelgalerij. In drie jaar hoopt men dit plan vol te bouwen. En dan dan is Waddinxveen nog niet aan het einde van zijn Latijn: plan Groenswaard III komt dan aan de orde om deze sector af te ronden. schoolgebouwen, waaronder een der de katholieke lagere school. Een wijk ook, waar de oecumene op zeldzame manier gestalte krijgt: hier bouwen rooms-katholieken en gereformeer den samen één gemeenschappelijke kerk. WADDINXVEEN Onder de kop ’’WADDINX VEENS STORMACHTIGE ONTWIKKELING” over de breedte van een gehele pagina publi ceerde de HAAGSCHE COURANT vorige week deze foto met onderstaand bijschrift: De stormachtige ontwikkeling van Wad dinxveen, zoals het na de oorlog uitgroei de van een bescheiden dorpje tot een ge meente met stadsallure, is vanuit de lucht prachtig te zien. Van onder naar boven, dat wil zeggen van oost naar west. De Brugweg (A) met de hefbrug (B) over de Gouwe en aansluitend de Kerk weg (Cj met daaromheen het oude centrum. Links boven (D) het Bomenkwartier, Waddinx- veense eerste uitbreiding na de oorlog. Rechts daarnaast (E) de vijver die in de toekomst aan de voeten van het nieuwe raadhuis komt te liggen. Het tegenwoor dige raadhuis komt te liggen. Het tegen woordige raadhuis (F) is reeds nu veel te klein en moet bovendien plaats maken voor het toekomstige winkelcentrum „Brug” waarvan de firma Verbakel de meest degelijke eerste aanzet lijkt. Rechts boven (Gj de Oranjewijk met het bejaar dencentrum „Souburgh” (H) en daarbo ven de nieuwe wijk Groenswaard (K), die momenteel in aanbouw is. Uiterst rechts de Willem-Alexandertunnel (Hj, die dit najaar in gebruik wordt gesteld. Maar weer bleek de opzet zo juist uitgekiend, de noodzakelijkheid zo onweerlegbaar, dat de Kroon het be sluit van Gedeputeerden vernietig den. In 1964 werd begonnen met de bouw van eengezinswoningen met daarlangs - geen belemmering vor mend - rijen flats. En ook dit plan is nu volgebouwd. Voorzien van gloed nieuwe scholen, voorzien van een winkelgalerij, die op 18 september feestelijk zal worden geopend. Volgende étappe: plan Groenswaard I, ditmaal niet geremd door Gedepu teerde Staten. Eind september van vorig jaar werd begonnen met de bouw van vijf flats, in totaal 205 woningen. In mei van het volgend jaar zullen ze worden opgeleverd. De winkelgalerij in het plan II wordt overigens de enige in de drie Groenswaarden. En hieruit komt weer zo’n staaltje weloverwogen be leid van het college van B. en W. naar voren. het optrekken van een gymnastiek lokaal. Terwijl in de Oranjewijk de bouw activiteiten nog aan de gang waren klopten B. en W. van Waddinxveen alweer aan de poorten van de Raad van State op het Haagse Binnenhof: met de plannen in de hand voor de aanleg van de Vondelwijk, bij wijze van spreken boven op het Oranje- kwartier. Plannen, die op het veto van de provinciale overheid waren gestuit. WADDINXVEEN Het is dan zover gekomen: een gezaghebbend blad als de Haagsche Courant - (met zijn 155.000 abonnees over geheel Zuid- Holland de grootste regionale krant in het land en de zesde in grootte van alle Nederlandse bladen - heeft Waddinxveen ontdekt als een gemeente met stadsallure en het overtuigend bewijs van die ontdekking vastgelegd in een magnifieke luchtfoto. Hoe is het mogelijk geweest, dat dit „bescheiden dorpje” een zo „storm achtige ontwikkeling” heeft gekregen Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. y van een van de Tweede Kamer hebben we alle nota’s van de ministers aan de Kamer intensief in studie kunnen nemen.” „Bij onderwerpen als „volkshuis vesting, binnenlandse zaken en on derwijs” zaten we als een bok op de haverkist. Dan zeiden we tegen el kaar: „Jongens, we moeten dit of dat doen”. We waren altijd op de hoogte van wat „Den Haag” wilde, we lie pen steeds een tijdje vóór. Door snel le bouw en snelle bezetting konden we het renteverlies op investeringen praktisch op nihil houden.” Het klinkt zo eenvoudig en duide lijk, deze uitleg van de heer Van der Hooft, dat je geneigd bent te zeggen: Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en ‘t 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusie incassokosten. Maar achter deze theorie ligt de macht van de praktijk, die in Wad dinxveen ongekend groot is. Praktijk die ruggesteun vindt in het samen spel van een dynamisch, altijd opti mistisch gemeentebestuur met een korps van uiterst bekwamen, enthou siast werkende ambtenaren en tech nici. Een samenspel, waarin ook de bevolking in al zijn geledingen altijd met overgave heeft meegespeeld. Kortom, Waddinxveen dankt zijn Waddinxveen-van-nu-zijn aan de nooit versagende wil om van harte en vol te leven. En wat is dan nu het resultaat? Na het prille begin van vlak na de oorlog, toen het Bomenkwartier tot stand kwam, volgde uitbreidingsplan opyitbreidingsplan. In 1959 het eerste grote project: de Oranjewijk. De strijd om dit plan erdoor te krijgen woedde tot voor de Kroon. En toen het hoogste gezag ’ja’ had gezegd, de slag gewonnen was, stonden er in 1960 al de eerste bejaar denwoningen, prompt gevolgd door het fraaie bejaardencentrum ’Sou burgh’. En nu, in 1968, is deze fraaie, ruim opgezette wijk volgebouwd. Slechts twee wensen wachten in dit kwartier nog op realisering: de bouw van een nachtgaragebedrijf voor fo rensen - (het is nog steeds zoeken naar een geschikte exploitant) - en Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788-4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. ’S K J -nnnnmrn„]mJ7J- a- ---

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1