Commissaris der Koningin Openingswedstrijd tegen Gouds elftal sportcomplex van 29 juli t/m 10 aug. 1968 autohandel n.v. lllllll GESLOTEN opent op 15 augustus raadhuis van Moerkapelle MOERKAPELLE De Commissaris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, mr. J. Klaasesz, zal donderdagmiddag 15 augustus het nieuwe raadhuis van de gemeente Moerkapelle officieel openen. Rond deze opening is er op de volgende dagen veel feestelijk vertoon, waarin alle geledingen van de bevolking zullen delen. De opening van het raadhuis zal een feit zjjn, wanneer de commissaris in een laag muurtje aan de westzijde van het Raadhuisplein de eerste letter van de spreuk ”Ook hier zal vrijheid heilig weezen” heeft geplaatst, waarna elk der zeven gemeenteraadsleden één van de zeven touwen zal wegtrekken, die tot dan de laatste toegangsver- sperring tot het raadhuis vormen. Groeneweg nog deze maand naar nieuw sportcomplex Middenstandsonderwijs ook in Waddinxveen i Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Bijzonderheden Toespraken en overdracht Postkantoor op vrijdag Voor burgerij I: langer open rond raadhuis w Makelaarskantoor A. van Duin te Gouda f I FLUWELENSINGEL 58a TEL. 01820-7122 - GOUDA DOKTERSDIENSTEN MAKELAARS TAXATEURS s Zangpremière Weekblad Hollands Hart (verschijnt elke donderdag) DONDERDAG 1 AUGUSTUS 1968 beheer van onroerende goederen. alle taxaties van onroerende goederen. verzekeringen op elk gebied. Vredebest 28-30 - Telefoon (01820) 3656 Agentschap: N.V. Westlandsche Hypotheekbank. j. 13 dejongs Zaterdag 17 augustus van 9 tot 12 uur en van 3 tot 5 uur staat het raad huis voor alle inwoners ter bezichti ging open. In de middaguren is er rond het raadhuisplein een markt,die van 2 tot 8 uur zal duren. Op terrasje is er gelegenheid tot het gebruiken van een drankje. Als het weer tegen zit wordt het Dorpshuis het centrum van de attracties. De Boerenkapel uit Bodegraven zal van 8 tot 9 uur deze feestelijke dag met een optreden be sluiten. De Zevenhuizense voetbalver eniging ’’Groeneweg” krijgt ’n fraai nieuw terreinencomplex met een al even fraai clubhuis. Zaterdag 24 augustus wordt al les ingewijd met een wedstrijd tegen het Goudse elftal. Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Moerkapelle in de verbouwde hervormde pastorie wordt 15 augustus door de Commissaris der Koningin wordt geopend. (foto Sjaak Noteboom) Vrijdagmiddag is gereserveerd voor de bejaarden, die al enige weken ge leden voor dit bezoek zijn uitgeno digd. Vrijdagavond is er de eerste ”bur- geravond”, een nieuw instituut, dat bedoeld is om regelmatig terug te ke ren. Op deze ’’burgeravonden” zullen de inwoners in de gelegenheid wor- dn gesteld vrijelijk met het gemeen tebestuur te praten over gementlij- ke aangelegenheden. verstrekken van hypotheken, eventueel tot 90% taxatiewaarde. O te koop direct leeg op te leveren GARAGEBOX gelegen nabij De Mauritslaan te Waddinxveen. Waddinxveen: E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078. Zevenhuizen: J. A. Ensing, arts, Dorpsstraat 196, Zevenhuizen (tele foon 01802-204). ONS BEDRIJF IS WEGENS VAKANTIE Redaktie en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging (alleen tussen 8.30-17.30 u.) telefoon 01828-4788. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. sen om een vestigingsvergunning over eenkomstig de Vestigingswet Bedrij ven te verkrijgen, is sedert 1937 door meer dan een kwart miljoen perso nen behaald. De opleidingstijd voor het examen varieerde de laatste jaren tussen één en twee jaar, afhankelijk van de vooropleiding. Gedurende deze tijd werden de vakken Boekhouden, Re kenen, Nederlandse taal en corres pondentie, Bedrijfseconomie, Organi satie van de handel en het handels verkeer en Rechts- en Wetskennis onderwezen. - .Lis. kennis te maken. Het eerst komen vrijdagmorgen 16 augustus de leer lingen van de twee lagere scholen aan de beurt. Aan de leerlingen van de hoogste klassen zal een uiteenzetting worden gegeven over de gemeente en haar bestuur. Uitsluitend voor spoedreparaties zal hulp aanwezig zijn. Magazijn, benzinestation en afdeling Verkoop blijven (met beperkte personeelsbezetting) geopend. Opmerkelijk was, dat de Overheid zich tot 1962 afzijdig heeft gehouden van deze tak van onderwijs. Alleen bij de examen hield een Rijksgecom- mitteerde - aangewezen door de Mi nister van Economische Zaken - toe zicht. In genoemd jaar kwam de In terimregeling Subsidiëring Midden- standsonderwijs, waarbij aan twee jarige middenstandsavondscholen onder bepaalde voorwaarden door het Rijk subsidie wordt verleend. Thans valt ook dit onderwijs onder wijken voor de woningbouw en bo vendien door de slechte gesteldheid van de grond nagenoeg onbespeel baar waren geworden. De werkelijke aanleg heeft ruim een jaar geduurd. Voor een bedrag van ruim een ton werd het werk in mei 1967 gegund aan de firma Gebr. Van der Meer. Als de commissaris der koningin om ongeveer half vijf vertrekt zullen de schoolkinderen voor de eerste maal het gloednieuwe ’’Lied op Moer kapelle” op tekst van dr. C. Rijns- dorp en muziek van A. M. L. Schee pers zingen. Na het vertrek van de hoge gasten worden de genodigden in gelegenheid gesteld het gemeentehuis te bezichti gen. ’s Avonds om zeven uur zal de ge meenteraad voor het eerst in buiten gewone vergadering in de nieuwe raadzaal bijeenkomen. Door de be perkte ruimte is deze vergadering- tot spijt van het gemeentebestuur- alleen toegangelijk voor genodigden. WADDINXVEEN Gezien het vrjj drukke loket verkeer tijdens de avondopenstelling op vrijdagavond, zal ingaan 2 aug. de avondopenstel ling van het postkantoor te Waddinx veen met 1 uur worden uitgebreid. Op de vrijdagen zal het postkan toor doorlopend geopend zijn van 8.30 u tot 20.30 u. Van maandag t.m. donderdag blijft de doorlopende openstelling van 8.30 uur tot 18.00 uur vooralsnog gehand haafd. Wellicht ten overvloede kan nog medegedeeld, dat tijdens de openstel- lingsuren alle post- en geldzaken kunnen worden afgedaan. De commissaris der koningin komt om ongeveer kwart over twee per auto in Moerkapelle aan. Hij wordt met zijn echtgenote en gevolg verwel komt door de burgemeester en me vrouw Keijzer op de kruising Brede- weg-Zijde/Noordeinde-Dorpsstraat. Bij goed weer gaat het gezelschap van daar te voet naar het Dorpshuis, bij slecht weer rijden de auto’s recht streeks daarheen. Ankie Boertje, de 10-jarige doch ter van de Hervormde predikant, wiens pastorie tot het nieuwe raad huis is omgebouwd, zal mevrouw Klaasesz bloemen aanbieden. In het Dorpshuis, waar ongeveer 150 genodigden aanwezig zijn, worden de leden van de gemeenteraad aan de commissaris voorgesteld. De leerlin gen van de lagere scholen zullen het ’’Lied van Zuid-Holland” zingen. Daarna geeft burgemeester Keijzer in een welkomstwoord een overzicht van de geschiedenis van de (ver)bouw van het raadhuis. Na de symbolische overdracht van de aannemer (D. de Graaf) aan de ar chitect (B.A.S.S. Stegeman) en van deze uiteindelijk aan het gemeente bestuur spreekt het raadslid S. E. Duursma als lid van de commissie Raadhuis. Hierna houdt mr. Klaasesz zijn openingstoespraak, waarmee hij de openingshandelingen van hemzelf en de raadsleden inluidt. Na de bezichtiging van het nieuwe raadhuis keren de gasten terug naar het dorpshuis, waar de burgemeester een slotwoord zal spreken. MOERKAPELLE Moerkapelle opent zyn nieuwe raadhuis op de dag af een jaar nadat Gedeputeerde Sta ten hun goedkeuring aan de plannen hadden gegeven (16 augustus 1967) De bouwkosten van het raadhuis bedroegen 243.000,-, waarbij inbe grepen de aankoop van de oude en de bouw van een nieuwe pastorie en de aanleg van een centrale aardgas- verwarming. De inrichtingskosten beliepen een totaal van 42.000,-. Hiervoor is o.m. een in de moderne werksfeer passend stalen meubilair aangeschaft. De raadszaal is o.m. ingericht met een geluidsinstallatie. De Voorburgse beeldhouwster Mar jan Gobius vervaardigde voor de raadszaal een bronzen borstbeeld van de koningin op ware grote. Voorzo ver bekend is Moerkapelle de eerste gemeente, die de beeltenis van de ko ningin op dergeljjke wijze binnen de muren van zijn raadhuis krijgt. Op het raadhuisplein zal een uit stalen buizen geconstrueerd orna ment komen naar een ontwerp van de heer Dewald, hoofd van de openbare lagere school. Hierin zullen de ele menten religie, middenstand, ont spanning, onderwijs, transport, am bacht, land- en tuinbouw worden ge symboliseerd. Het ornament komt op een sokkel, die uitloopt in een muurtje waarop de tekst ”Ook hier zal vrij heid heilig weezen” wordt aange bracht. Deze tekst in ontleend aan een ge dichtje, dat voorkomt in de ’’Dorps- en stadsbeschrijvingen” van L. van Oleffen en ds. Bakker. De commissa ris der koningin zal bij de opening van het raadhuis de eerste letter van deze spreuk plaatsen. warming als gul geschenk werd aan geboden betekende ook de besparing van een grote hap in de begroting. Het complex, dat in totaal drie-en- halve ha. groot is, kan worden be reikt door twee ingangen. Die aan de Knibbelweg, waar ruime parkeerge legenheid voor auto’s en autobussen is, was van meet af aan in het pro ject opgenomen. Om de naar het veld lopende Zevenhuizenaren een lange omweg te besparen, is nu na veel vij ven en zessen ook een voetgangersin- gang aangelegd tegenover de Aster- straat. Reeds in december 1965 stelde de gemeenteraad een krediet beschik baar voor de aanleg van ’t nieuwe terrein, daar de oude velden moesten ZEVENHUIZEN De Zevenhuizense voetbalvereniging ’’Groeneweg” neemt op 24 augustus haar nieuwe terreinencomplex aan de Knibbelweg feestelijk in gebruik met een openingswedstrijd tegen het vertegenwoordigd elftal van de Goudse Voetbalbond. Het wordt de bekroning voor het noest ijveren van alles wat ’’Groeneweg” is en van allen, die de vereniging een warm hart toedragen. Het nieuwe complex krijgt twee speelvelden van elk 105 bij 69 meter. Het eerste veld, dat met zoden werd belegd, is nu reeds bespeelbaar. Het tweede is met graszaad ingezaaid en zal pas in april in gebruik kunnen worden genomen. Een fraai, goed geoutileerd clubge bouw, dat uit steen wordt opgetrok ken, is nu bijna gereed. De gemeente Zevenhuizen heeft hiervoor 21.000,- bijgedragen, de Nederlandse Sportfe deratie 10.000,- De rest van de kos ten wordt gedragen door de vereni ging zelf. Door zelf de handen uit de mouwen te steken hebben de Groene weggers deze kosten echter danig we ten te drukken. Het feit, dat een ketel met brander voor de centrale ver- De burgerij krijgt echter volop ge legenheid om ook met het raadhuis de Mammoetwet en wel als Lager Beroepsonderwij s. Deze middenstandavondscholen gaan uit van een schoolbestuur. Per week wordt op twee avonden 21/2 uur lesgegeven. De leraren dienen uiter aard bevoegd te zijn: de leslokalen moeten aan bepaalde voorwaarden voldoen. WADDINXVEEN De Stichting Middenstandsonderwijs gevestigd te ’s Gravenhage, die vanaf 1937 de op leiding voor het middenstandsdiplo ma stimuleerde en landelijk organi seerde, heeft voor Waddinxveen sub sidie aangevraagd en verkregen. Hier door wordt het mogeljjk, dat - bjj vol doende aanmeldingen - ook in onze gemeente een I.M.O.-middenstands- avondschool ter opleiding voor het middenstandsexamen in augustus be zocht kan worden. Het schoolgeld be draagt door overheidssubsidie 80,- per jaar, inclusief inschrijfgeld. De lessen zullen gegeven worden op dins dagavond en donderdagavond van 7 uur tot 9.30 uur in het schoolgebouw Prof. Kohmstamm ulo. Het Middenstandsdiploma Algeme ne Handelskennis, een van de drie ei- 21e JAARGANG - Nr. 1195 II - -

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1