steun van Centraal Garage KERST MARKT Vakantie 1969 RAIFFEISENBANK Reisbureau A. van Ginkel manier waarop wij u van financieel advies dienen. Nieuwjaarsreceptie burgemeester WADDINXVEEN spaarbank en alle bankzaken Oranjelaan 42, Tel. (01828) 4566 Koningin Wilhelminaplein 2 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 14-16 uur vrijdagavond van 19-21 uur MEDEDELING Bouw bejaardenflat krijgt gemeenteraad De Raiffeisenbank is goed voor uw geld Dat merkt u aan de Gemeenteraad sticht drie openbare kleuterscholen Onafhankelijk Nieuwsblad voor Waddinxveen Moerkapelle, Reeuwijk en Zevenhuizen Antwoord van college op beschouwingen SI MCA 1100 f Zorgen naast enthousiasme Maak een proefrit bij: Voor iedereen met afneembare overtrekken van der Linde DONZEN DEKBED Voor beroep bedankt FiriseZte Met kennis van zaken. Wij houden altijd rekening met uw wensen, uw mogelijkheden, uw belang, uw geld. Lagere school Weekblad voor Waddinxveen 21e JAARGANG - Nr. 1215 DONDERDAG 19 DECEMBER 1968 DINSDAG 24 DECEMBER VAN 12 TOT 17 UUR. wegen ra Kerkweg 207 - Waddinxveen - Telefoon (01828) - 4488* AB-6816 Dorpsstraat 38, Waddinxveen Kon. Wilhelminaplein 43 Redaktle en advertenties: Oranjelaan 9, Waddinxveen, postbus 66, telefoon (01828) 4788 - 4652 (van maan dag t/m Vrijdag uitsluitend tussen 9-17 uur). Klachten over bezorging: Prinses Margrietstraat 21, telefoon 01828 - 3088. Inzenden van advertenties en berichten: tot dinsdag middag 12 uur. Tarieven bij contract; tekstadvertenties op aanvraag. Postgironummer 47062 ten name van Drukkerij Veld wijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. er zal niet aan zijn te ontkomen het nieuwe zwembad ook op zon dag open te stellen Uit het antwoord van de wethou der lichten wü de volgende punten: het idee van de heer Mol om één nieuwe school te bouwen inplaats van de twee verouderde scholen is ’’aardig”, maar zal moeilijk zijn te realiseren het te verwachten contingent wo ningen biedt weinig vooruitzicht er zijn 41 ontspanningsmogelijkhe den voor de jeugd, maar toch zal het aantal speelterreinen moeten worden uitgebreid speelruimten onder de flats stuiten op onoverkomelijke bezwaren. Nu de Jan Ligthartschool het ma ximum aantal leerlingen heeft be reikt en de aanmelding voor deze school nog zal toenemen is oprich ting van een vierde openbare lagere school in Groenswaard het noodza kelijk gevolg. WADDINXVEEN Ds. L. Kievit te Leiden heeft bedankt voor het be roep naar de Hervormde Gemeente van Waddinxveen in de vacature ds. J. Verwelius. WADDINXVEEN Burge meester en mevrouw Van der Hooft zullen op nieuwsjaars- dag ten gemeentehuize reci piëren van 4.30-6.00 uur. In verband met de komende feestdagen zal ’t eerst volgende nummer van het Weekblad voor Waddinxveen/Hollands Hart verschenen op dinsdag 24 december. Advertenties en kopy voor dit nummer kunnen worden ingezonden tot vrijdag 20 december 18 uur. Daarna verschijnen onze bladen voor het eerst weer op vrijdag 3 ja nuari 1969. Voor deze editie geldt een advertentie- en ko- pystop op dinsdag 31 decem ber 15 uur. Onze kantoren zul len op beide kerstdagen, vrij dag 27 december en nieuw jaarsdag gesloten zijn. Met nadruk stelde de voorzitter, dat iedereen kans moet krijgen op een plaats in de nieuwe bejaarden flat. ”Het is niet alleen voor mensen, die het kunnen betalen. Als er be jaarden zijn, die dit niet kunnen zul len wij moeten bijspringen.” Een bijkomend voordeel noemde de burgemeester het feit, dat er hui zen zullen vrij komen van mensen over wie men nu dagelijks in angst zit dat hen iets kan overkomen zon der dat zij hulp hebben. Tenslotte kon de heer Van der Hooft mededelen, dat in februari maart de eerste paal kan worden ge heid, waarna flat en dienstverle- ningscentrum over een jaar gereed kunnen zijn. De raad had na deze uiteenzetting geen behoefte meer aan een stem ming en hechtte haar fiat aan het voorstel. men wacht op het resultaat van een enquêtte, waaruit zal blijken of Waddinxveen een HAVO-school krijgt. nog in 1969 kan de afbraak van de afrit bij de Zuidkade voltooid zijn- zodat een behoorlijke verbinding tussen Zuidkade en Nesse ontstaat Vorige week woensdag vier den de heer T. de Beer en me vrouw D. J. de Beer-Theussen hun gouden huwelijksfeest.Op de feestdag kwamen burge meester Van der Hooft en zjjn echtgenote naar de woning van het bruidspaar aan de He- negouwerweg om hun geluk wensen aan te bieden en hon- derd-uit te praten over die goede oude tijd. Zaterdag was er een receptie in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, waar de gouden feestelingen temidden van kinderen, klein- en achter kleinkinderen door een stroom van vrienden en bekenden wer den gefeliciteerd. (foto Sjaak Noteboom) •het woonwagenkamp aan de On derweg is bijna klaar, waarna het afgelopen zal zijn met de woonwa gens binnen de gemeente. Centouri, Sunliner, Nespanda - Tours, Trans Europa, Airtour Holland, Rijnvakantie, N.S. reizen, Eurotours etc. via deze en vele andere bekende reis organisaties kunnen wij thans onze bemiddeling verlenen voor Uw vakantie 1969 per vliegtuig, trein, bus of boot of met Uw eigen auto. Vraag vrijblijvend nu al Uw inlichtingen en folders bij het eerste officiële reisbureau in Waddinxveen. Wist U dat wij ook een eigen programma op Spanje hebben er wordt gewerkt aan nieuwe ideeën voor ”Het Gebouw”, dat tot nu toe minder belangstelling uit bevolking kreeg dan het verdient Abonnement: f 2.12 per kwartaal bij vooruitbetaling; postabonnementen f 6.15 binnen het verspreidigns- gebied en f 11.15 per half jaar voor overig Neder land, exclusief incassokosten. •de verbetering van de wordt energiek aangepakt. „Volksonderwijs” had de gemeen te gevraagd de kleuterscholen over te nemen, doch dit is volgens de kleuteronderwijswet niet mogelijk. Gelet op het karakter van „Volks onderwijs” kan worden vooronder steld, dat de ouders van de op de drie scholen gaande kleuters open baar kleuteronderwijs voor hun kin deren wensen. Op grond hiervan stelden B. en W. de raad voor om met ingang van de opheffingsdatum - 1 januari - drie openbare kleuter scholen te stichten. Op deze wijze is het voortbestaan van de kleuterscholen ’’Pinkeltje”, Pinkelotje” en ’t Hazeveld nu on der gemeentelijk beheer gegaran deerd. Het de opheffing van de kleuter scholen heeft Volksonderwijs ook de leidsters moeten ontslaan. Formeel zou de gemeente voor de onder haar beheer komende scholen een oproep voor sollicitanten moeten plaatsen. Dit nu achtten B. en W. unfair te genover het huidige personeel, waar op zij voorstelden de fungerende leidsters met ingang van 1 januari in gemeentelijke dienst te benoemen. Ook hiermee ging de raad zonder discussie akkoord. Verder nam de raad op voorstel van het college een principebesluit tot het stichten van een vierde open bare lagere school. Deze school zal worden gebouwd in het plan Groens waard. De groei van de gemeente en de daarmee gepaard gaande toeneming In het bejaardentehuis Souburgh verblijven momenteel mensen, waar voor de kosten belangrijk hoger zijn. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft in de ver gadering van vorige week besloten tot de stichting van drie openbare kleuterscholen. Hiermee wordt de impasse ondervangen die zou ontstaan door het feit, dat de stichting ’’Volksonderwijs” zich genoodzaakt ziet de drie door haar beheerde kleuterscholen op te heffen. van het aantal leerlingen maken de oprichting van deze school noodza kelijk. In hun toelichting op het voorstel hadden B. en W. meegedeeld, dat de Theo Thijssenschool een zodanig aantal leerlingen heeft dat zij ver moedelijk een normale 6-mansschool kan blijven. De Klaas de Vriesschool krijgt 1 januari haar achtste leer kracht Er zullen dan twee lokalen buiten het eigen schoolgebouw in ge- er wordt hard gedacht over een overdekte markt in het Brugcen- trum Nieuwe Markt 19-27 Gouda - Tel. 01820 - 5000 WADDINXVEEN Het bejaar denflat annex dienstverleningscen- trum in Groenswaard wordt een feit. Na de langdurige begrotingsverga- dering had de gemeenteraad vorige week nog adem genoeg om haar goedkeuring te hechten aan een ui termate belangrijk voorstel van bur gemeester en wethouders, waardoor de bouw van dit project wordt gega randeerd. Het voorstel omvatte drie punten: het verlenen van een garan tie van rente op en aflossing van de lening van 6.550.000,-, die de stich ting ’’Waddinxveense Bejaarden huisvesting” voor de bouw moet sluiten, de verkoop aan de stichting van 5000 vierkante meter bouwgrond voor 450.000,- en een jaarlijks sub sidie in de exploitatiekosten ad 64.000,-. WADDINXVEEN Burgemees ter Van der Hooft en wethouder Van Tol hebben vorige week don derdag in uitvoerige toelichtingen de gemeenteraad geantwoord op de al gemene beschouwingen over de ge meentebegroting 1969. Volledige tekst van beide antwoorden vindt u elders in dit blad. Een aantal be langrijke punten uit het antwoord van de burgemeester: er is geen aanleiding om bij de be groting van het volgende jaar een nadelig slot te verwachten bruik zijn. De Jan Ligthartschool was tot voor kort een 5 mansschool met minder dan 179 leerlingen. Dit aantal is inmiddels uitgegroeid tot ongeveer 200, waardoor een zesde leerkracht in dienst moest worden genomen en één klas buiten de school in een noodlokaal moest wor den ondergebracht. De aanmelding van leerlingen voor deze school vindt voornamelijk plaats van Groenswaard uit. De flat met centrum, naar een ontwerp van architectenbureau Stuurman krijgt acht woonlagen met 145 woningen. Hiervan hebben er 116 twee kamers, 16 drie kamers en eveneens 16 één kamer. In het dienstverleningscentrum komen een centrale keuken, een wasserette, een revalidatieruimte, een recreatie- en een toneelzaal, een kapsalon, een eetzaaltje en een cen trale badkamer. Ook komt er een winkelgelegenheid. De hele raad toonde zich enthou siast voor het voorstel maar had - bij monde van de heer Huizer, die sprak namens de financiële commis sie - ook wel de nodige zorgen. In de eerste plaats golden die het subsidie. Hiervoor zijn dit jaar mo gelijkheden, maar hoe zal het in de toekomst liggen. Dan de vraag: kun nen de toekomstige bewoners de huur en de verzorging betalen? ”Er is niemand, die niet wil,” aldus de heer Huizer, ’’maar is dit plan in praktijk echt uitvoerbaar?” De burgemeester zei de zorgen van de raad wel te begrijpen. ”Wij zijn hier lang mee bezig geweest. Eigen lijk hadden wij dit jaar nog de eerste paal hebben willen slaan. Wanneer wij een rijkssubsidie willen krijgen van 32.000,—, waarvoor we twee vaste krachten moeten aanstellen, moeten wij eerst het dubbele - 64.000,- geven. Er liggen stapels van deze plannen bij de Provinciale Di rectie. Het is een niet te stuiten run, die op je aan komt. Het is beslist noodzakelijk, dat dit er komt, wat het ook moge kosten.” ’’Zolang een bejaarde gezond is wil hij zelfstandig blijven, zelf koken, zelf zijn inkopen doen. Daarom is voor gezonde bejaarden een dienst verleningscentrum nodig, zodat hij de verzekering heeft dat hij verzor ging kan krijgen als dit nodig is.” De begroting van de kosten is vol ledig uitgekiend. De huur zal ge middeld f 180 per maand gaan be dragen. Daarbij komt 22,50 voor gebruik van het centrum in al zijn facetten van biljartkamer tot aan doktershulp. Met de normale servi cekosten komen de kosten voor de bewoners op ongeveer 250,- per maand.

Weekblad voor Waddinxveen | 1968 | | pagina 1