Tweede helft van april 74 ter visie in Het gereedmaken van één ketelhuis kost 25 mille Controleput komt er toch Waddinxveense garagewereld krijgt kans om gemeente een vrachtauto te leveren Dit is de procedure augustus verspreiding boekje Structuurplan Waddinxveen zal worden gelegd WADDINXVEEN In de tweede helft van augustus zal een begin worden gemaakt met de versprei ding van de langverwachte popu laire uitgave van het structuurplan Waddinxveen. In dit plan worden richtlijnen aangegeven voor de ont wikkeling van ons dorp op korte termijn (tot omstreeks 1980) en voor een langere termijnplanning, tot on geveer 2000. GS en de Kroon keurden het goed WADDINXVEEN Bij Koninklijk Besluit zijn de besluiten van de Wad dinxveense gemeenteraad tot intrekking van de verordening tot heffing en in vordering van schoolgeld voor de cursus Frans en tot onteigening van een aan tal percelen bij de Sniepweg (gronden in principe bestemd voor de bouw van de samenwerkingsschool voor HAVO/ Atheneum en nieuwbouw christelijke MAVO-school) goedgekeurd. Groenswaard 3 en sportnota komen half augustus in raad ter sprake Gemeenteraad tot college B. en W.: Doe er alles aan om het zwembad populair te maken W addinxveense homosexuelen zijn ook blij Na hardnekkig aandringen van gemeenteraad WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 28 JUNI 1973 Pagina 7 Ter visie Bedroefd Steekproeven Goedkope tarieven gemakkelijk door de gemeenteraad gekomen als misschien bij dergelijke voorstellen zou mogen worden verwacht. Rubriceren resultaten overleg en commentaar klaarmaken. het dagelijks bestuur van de gemeente Waddinxveen. Sportaccomodaties Geen geheim ’’Snipperaar” WADDINXVEEN Het aanschaffen van een DAF vrachtauto met kip per en los- en laadkraan van 65.941,20 en een snoeihoutversnipperaar van 24.750,- voor de dienst van openbare werken en bedrijven is niet zo WADDINXVEEN De procedure met betrekking tot de versprei ding, overleg, voorlichting en ter visielegging van het structuurplan Waddinxveen ziet er zo uit: WADDINXVEEN De woningbouwplannen in Groenswaard 3 en de bouw van sportaccommodaties zullen uitvoerig ter sprake komen in de gemeenteraadsvergadering van donderdag 16 augustus. Beide zaken zijn in de eerste helft van dit jaar druk besproken en diepgaand onderzocht geweest. De raadsleden zijn nu bezig een mening over deze twee punten te vormen door onder meer hun achterban te raadplegen. huiswêrkstudio 31 WADDINXVEEN Op voorwaarde dat het college van Burgemeester en Wethouders er alles aan zal doen om het in het najaar in gebruik te nemen overdekte zwembad bij de bevolking populair te maken is de gemeenteraad in zijn laatste vergadering accoord gegaan met het exploitatie-voorstel van tweede helft augustus 1 september 10 september 13 september 13 november 20 november 18 december 1 februari 1974 Commentaar overleg instanties 26 maart 1974 9 april 1974 Ter visielegging Westhaven 31 Gouda zo’n 25 september en 2 oktober Opening overleg Informatie bevolking DAGELIJKSE HUISWERKBEGELEIDING EN BEPERKTE STUDIEHULP AANVANG NIEUWE CURSUS 20 AUGUSTUS Openbare vergadering Commissie voor de Woningbouw en de Ruimtelijke Ordening te 20.00 uur Bespreking discussienota en resultaten van het Overleg Daarna onderhandeling met overleg- instanties Klaarmaken ontwerp-structuurplan Ontwerp-structuurplan bespreken in Commissie voor de Woningbouw en de Ruimtelijke Ordening Ontwerp-structuurplan bespreken in gemeenteraad Bespreking resultaten van het overleg met Commissie voor de Woningbouw en de Ruimtelijke Ordening Aanbieding definitief ontwerp aan Commissie voor de Woningbouw en de Ruimtelijke Ordening B. en W. zeiden begrip te kunnen op brengen voor het standpunt van het be stuur van de Zuidplaspolder in Schie- land, omdat een woonwagenkamp toch al kosten met zich brengt. Hij dacht in dit verband aan het gebruik van de polder wegen door woonwagenbewoners, die meestal autosloper van beroep zijn en daardoor nogal eens wat te vervoeren hebben. De gemeente Zevenhuizen in de kosten te laten bijdragen, zoals de heer Boere had gesuggereerd, zag de heer Van der Hooft niet zitten omdat deze buurgemeente op het terrein van het woonwagenkamp aan de Onderweg maar één van de zes wagens - waarvoor plaats is- kan en mag neerzetten. eventuele staangeld hoger zullen zijn dan de opbrengst houden aan meer offertes van plaatse lijke garagebedrijven. Op voorstel van de voorzitter werd besloten het krediet beschikbaar te stellen en met de aanschaf van de vrachtauto nog even te wachten totdat de directeur van de dienst open bare werken en bedrijven, de heer A. M. Zwambom, het waarom van deze aan koop nader heeft toegelicht. 19 februari 1974 In ieder geval zegde het college de leden van de commissie voor de financiën en het raadslid mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester (lib.) toe te zullen onderzoeken in hoeverre er in Waddinx- veen toch behoefte blijkt te bestaan aan seizoenabonnementen. Door middel van steekproeven zou de behoefte daaraan kunnen worden gepeild. Komen er sei zoenabonnementen dan zouden de prij zen daarvan rond de 75,- voor ouderen boven de zestien jaar en 50,- voor jon geren beneden de zestien jaar komen te •liggen. Namens de commissie voor de financiën voerde de heer H. P. Barth (D’66) aan dat de prijs voor een enkel bad 1,85 voor ouderen en 1,25 voor jongeren) zeker voor wat betreft de ouderen de hoogste is die er op dit moment zou kunnen worden gevraagd. Om de kosten te drukken zou er nog meer naar auto matisering moeten worden gestreefd. Dat de buitenverenigingen voor het hu- Vandaar dat die „Koördinatiegroep” nu is opgericht met als doel het coördineren van de activiteiten van de hierin samen werkende organisaties. Op het gebied van de individuele hulpverlening wil de coördinatiegroep fungeren als een in formatiecentrum. De groep is gevestigd aan de Sara Burgerhartweg 151, Den Haag en is telefonisch bereikbaar onder nummer 070-608748. Mogelijkheden om het overdekte bad bij de bevolking populair te maken zijn vol gens de raadsleden goedkoper zwemmen voor iedereen op uren die in de praktijk het minst druk blijken te zijn, het ver schuiven van de leeftijdsgrens van 16 naar 18 jaar om daarmee werkende en studerende jongeren van een goedkoper tarief te laten profiteren en het bad in de schoolvakanties tijdens het winter- WADDINXVEEN Het voor het verenigingsleven bruikbaar maken van het ketel huis aan de Busken Huëtlaan kost ongeveer 25 mille. De gemeenteraad, die waar dering had voor de wijze waarop de dienst openbare werken en bedrijven met de gegadigden in gesprek is geraakt, heeft in de laatst gehouden gemeenteraadsvergade ring het benodigde krediet voor deze verbouwing beschikbaar gesteld. Uit gesprek ken met de adspirant-gebruikers was het de dienst openbare werken en bedrijven gebleken dat het ketelhuis voor het verenigingsleven bruikbaar is, indien er raam kozijnen in worden aangebracht, de ruimte tussen de flat en het ketelhuis bereikbaar kan worden gemaakt om als bergruimte dienst te doen en er verlichting in wordt aangebracht. „En hoe staat het met de verwarming?” wilde de heer H. van Ek weten, daarmee onbewust zinspelend op het wijkverwarmingsdebdcle waardoor uiteindelijk dit ketelhuis en dat aan de Tollenslaan leeg is gekomen. Namens de financiële com missie bracht de heer H. P. Barth (D’66) naar voren, dat er voor een sluitende ex ploitatie van het ketelhuis zal moeten worden zorggedragen. De verenigingen zullen desnoods maar moeten worden gesubsidieerd, maar de huur zal niet verlaagd mogen worden. Het ketelhuis aan de Tollenslaan zal tijdelijk door de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum in gebruik genomen gaan worden als handwerk- en over blijflokaal voor leerlingen, die van buiten Waddinxveen komen. Door een com municatiestoornis stond in het laatste ,Jnformatie-Bulletin” aan de ouders van reeds toegelaten leerlingen van deze samenwerkingsschool dat dat het ketelhuis aan de Busken Huëtlaan zou zijn. Dit berust op een misverstand. ren van het zwembad meer zullen moe ten betalen dan plaatselijke verenigingen (respectievelijk 75,- per uur en 50,- per uur) noemde de heer P. F. J. van Schie (kath.v.) een logische zaak. „An derhalf maal het tarief is eigenlijk nog te weinig voor die verenigingen, die bij hun eigen gemeentebestuur zouden moeten aankloppen om zwemvoorzienin- gen,” aldus dit raadslid, dat hoopte dat ook deze mening in de krant zou komen. De heer H. P. Barth (D’66) zei namens de commissie voor de financiën ten aan zien van de aankoop van de DAF vrachtauto graag wat meer offertes te zien. Om die reden wensten twee leden van de financiële commissie het voorstel aan te houden. Burgemeester C. A. van der Hooft bracht naar voren, dat wel licht niet de aanschaf van de vrachtauto het voornaamste is maar de service die het betreffende garagebedrijf zou kun nen verlenen. „Wie kan die auto het best onderhouden, daar gaat het ons om,” zei hij. De heer P. F. J. van Schie (kath.v.) vond dat het geen kwaad kan eens over te stappen naar een ander merk of type, terwijl de socialist H. van Ek bleef vast- Verspreiding populaire uitgave Schriftelijk commentaar op populaire uitgave Schriftelijk commentaar georganiseerde bevolking op discussienota Hearing georganiseerde bevolking Hearing ongeorganiseerde bevolking in Anne Frankhuis te 19.00 uur seizoen en op zaterdagmiddagen voor de jeugd aantrekkelijker te maken door tariefsverlaging. De heer H. P. Barth (D’66) deed het voorstel dat er gratis van het overdekte bad gebruik gemaakt zal kunnen worden gedurende het ge hele seizoen indien elke Waddinxvener bereid is daarvoor vijf gulden op tafel te leggen. Immers, door middel van het vrij zwemmen zal er per seizoen onge veer 105.000,- binnen komen. De raadsleden vonden wel dat voor stude renden en militairen geen aparte (goed kopere) tarieven behoeven te worden opgesteld. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) zei bedroefd 'te zijn, dat het overdekte zwembad volgens de over legde exploitatieopzet op zondag ge opend zal zijn. Tegen het zwemmen als ontspanning zei hij geen bezwaar te hebben, maar wel tegen het feit dat door het openen van het bad op zondag Gods dag zal worden ontheiligd. „En daar geeft de overheid nog gelegenheid toe ook,” voegde hij er aan toe. „We zullen daarvoor verantwoording moeten afleg gen aan God. Hij heeft de zevende dag voor Zivhzelf gehouden: Daarom: sluit het overdekte bad op zondag, omdat God dat van ons eist,” aldus de heer Havenaar. Zij opmerkingen werden al leen door partijgenoten onderschreven. Sprekende over de „Nota Zaalsport- accommodatie Waddinxveen” zei burge meester Van der Hooft teleurgesteld te zijn over het feit, dat daarin een echt advies ontbreekt. „Ik zit met een vol slagen verdeeld rapport,” zei hij, waar het college weinig mee zou kunnen doen. In ieder geval wordt er door B. en W. gesleuteld aan de niet eensluiden de conclusies om toch met een duidelijk voorstel te kunnen komen ten aanzien van hete hangijzers als de plaats van een eventuuel te bouwen sporthal (in „De Sniep” of in Groenswaard 1) en de bouwvolgorde van de sportaccommoda ties (een sporthal en drie gymnastiek lokalen, cq. één sportzaal en een gym nastieklokaal) zoals die volgens de „Studiegroep Sportaccommodaties Wad dinxveen” nodig zouden zijn. Nu de gemeenteraad heeft ingestemd met deze exploitatie-opzet. zij het met de aantekening dat wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesevereniging) en de raadsle.den I. Havenaar (SGP/Her vormde Kiesvereniging) en D. Uitbeijer- se (SGP/Hervormde Kiesvereniging) te gen hebben gestemd omdat het overdek te zwembad ook zondag zal zijn geo pend, betekent dit dat het komende win terseizoen aan inkomsten 253.030, te verwachten is. Dat is tien mille meer, dan de exploitatiekosten voor het over dekte bad, die worden geraamd voor het komende seizoen op 243.500, zouden zijn. Verwacht wordt dat 75.000 mensen het overdekte zwembad zullen bezoeken. verbonden consequenties op een rijtje worden gezet. Alvorens de raad zich over de definitieve bebouwing van Groenswaard 3 gaat uitspreken komt de ze zaak eerst nog ter discussie in de commissie voor de woningbouw en de ruimtelijke ordening en voor de finan ciën. Zoals bekend is het aanvankelijk door de raad vastgestelde woningbouwplan in Groenswaard 3 ter discussie gekomen, omdat het percentage flats gezien de huidige bealngstelling en de tijd waarin wij leven te horig werd geacht. Woning bouwverenigingen zagen eerst helemaal van het plan af, krabbelden toen terug, raakten in een woordenstrijd gewisseld en bespraken deze zaak meermalen op het gemeentehuis. De gemeenteraad maakte van de gelegenheid gebruik te zeggen dat de eens vastgestelde plannen eigenlijk maar moesten worden herzien, omdat Waddinxveen niet gebaat is met veel leegstaande flats, die bovendien nog te duur zouden zijn. Dat voorstel kwam er op neer niet over te gaan tot de invoering van seizoen abonnementen, maar wel 10- en 20- badenkaarten (respectievelijk 16,- en 29,- voor ouderen vanaf zestien jaar en 10,- en 18,50 voor jongeren be neden de zestien jaar) uit te gaan geven en een enkel bad te bepalen op 1,85 voor ouderen vanaf zestien jaar en 1,25 voor jongeren beneden de zestien jaar. WADDINXVEEN Herhaaldelijk be reiken ons verzoeken van lezers mede te delen hoe het staat met raadsbeslui ten die ter goedkeuring zijn doorgezon den aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland en aan de Kroon. De raadsle den krijgen daar informatie over via het op de agenda van elke gemeenteraads vergadering voorkomende punt "Mede delingen en ingekomen stukken". Voort aan zullen wij die mededelingen en in gekomen stukken ter continuering van onze berichtgeving zo volledig moge lijk aan u doorgeven. Het gaat hier voornamelijk om goedgekeurde raads besluiten en verklaringen van geen be zwaar. Maar de betrokkenen weten via het Weekblad voor Waddinxveen dan waar ze aan toe zijn. Burgemeester C. A. van der Hooft maakte er in de laatst gehouden ge meenteraadsvergadering geen geheim van dat de standpunten binnen het col lege van Burgemeester en Wethouders over het feit welk woningbouwplan nu de voorkeur geniet nog niet gelijkluidend zijn. In de nota zal alles met de daaraan Burgemeester C. A. van der Hooft zei namens het college waardering te hebben voor de diverse suggesties, zoals die door de raadsleden naar voren zijn gebracht. Volgens hem mag het zwembad best geld kosten, omdat het tenslotte ook nog een zaak van de volksgezondheid is. Het verlagen van diverse tarieven op verschillende tijden sprak hem wel aan, maar hij meende in dit verband toch te moeten wijzen op het drukke zaken doen in de toko van het openlucht zwembad. ,JEn dan zeg je,” volgens de burgemeester, „mag je daar als overheid nou geen graantje van meepikken?” WADDINXVEEN Het maken van een controleput op het terrein van het woonwagenkamp aan de Onderweg en het daardoor weg kunnen werken van een smerig, twee meter diep en vier me ter groot, gat vond de gemeenteraad een goede zaak. Het krediet van 4640,voor het uitvoeren van deze werkzamheden werd dan ook vlot be schikbaar gesteld. WADDINXVEEN Ook de Waddinx veense homosexuelen zijn blij met de nu in Den Haag van de grond gekomen „Koördinatiegroep Konsult en Hulp verlening Homoseksualiteit”, welke groep de activiteiten van de stichting AHAL gaat ovememen. De stichting AHAL werd in 1967 opgericht door de interkerkelijke en de katholieke stich tingen voor geestelijke gezondheidszorg, als een advies- en consultatiebureau voor allen die moeilijkheden hebben in samenhang met homosexualiteit. Geble ken is, dat haar werk óf veel overeen komst vertoonde met dat van andere instellingen, ófwel dat werk overlapte. Wel vonden de heren H. P. Barth (D’66) en M. Boere (soc.) dat het bestuur van de Zuidplaspolder in Schieland Onjuist handelde door financieel niet mee te willen werken een einde te maken aan deze gevaarlijke en onhygiënische toe stand, onder het motto dat het hier gaat om een gemeentelijke voorziening. Het polderbestuur meent dat voorzieningen die nauw samenhangen met vestigingen als die van een woonwagenkamp voor rekening dienen te komen van de in richter van zo’n plaats. Daar was de heer Barth het niet mee eens. „Tenslotte wordt die controleput er ook gemaakt uit een oogpunt van ver keersveiligheid. En dan is het de plicht van de wegbeheerder - in dit geval het polderbestuur - om wel degelijk bij te dragen in de kosten van een dergelijke voorziening.” Burgemeester C. A. van der Hooft zei dat het college tot twee maal toe over deze zaak met het polder bestuur heeft gesproken. Zonder resul taat. Het in rekening brengen Van staan- gedl Het hij liever achterwege, omdat de kosten verbonden aan het innen van het De snoeihoutversnipperaar zal toch worden aangeschaft, hoewel zeven van de tien raadsleden dat niet zagen zitten omdat het college van Burgemeester en Zodra de verspreiding een feit is begint een periode van vooriichting en overleg. Er zal onder meer gelegenheid worden gegeven tot schriftelijk commentaar, ter wijl de inwoners ook op hearings hun opvattingen kenbaar zullen kunnen ma ken. Er is een schema gemaakt voor de te volgen procedure. Gedeputeerde Staten keurden de vol gende besluiten goed: krediet ophoging ringdijk polder ”De Noordplas”, aan vullend krediet verbetering openbare verlichting leplaan, aankoop kantoor- machines en verlichting toegangspad sportvelden Oranjewijk, aanschaffing dia-projector, huur Bethelkerk en aan deel kosten ombouw centrale verwar- mingsinstallatie WiHem van Oranje- school, aanvullend krediet aanschaf fing auto, kosten bouwrijpmaken Groenswaard 1 en 2, Zuidkade 1 en 2, Noordkade, verkoop van een perceel industrieterrein bij de Staringlaan aan F. Bouman’s exploitatie- en technisch adviesbureau, Hdmaatschap ’’Stichting Jeugdtandverzorging Midden-HoUand”, transacties met betrekking tot de re constructie van het Noordeinde (A. Lugt hart, G. Visser, A. A. van Leeuwen, J. Kant, P. Mijderwijk, I. Heemskerk, A. J. van de Kamer, W. van Klaveren, J. Voskuilen-van den Houten, I. Lugt- hart-Boot, C. Lugthart, C. van Veen, W. L. M. van Schie, L. van Leeuwen en J. P. van der Waay), verkoop van een perceel industrieterrein aan de Mer- curiusweg aan de zeilmakerij en tenten- fabriek ”De Randstad”. Gedeputeerde Staten hebben het ge meentebestuur van Waddinxveen ge schreven geen bezwaar te hebben tegen de door de raad voorgestelde wijziging van de verordening vergoeding brand weerpersoneel. Over de woningbouwplannen in Groens waard 3 zal een nota van het college van Burgemeester en Wethouders verschij nen. Stedebouwkundige ir. A. P. M. Franken heeft een nieuw stedbouwkun- dig plan ontworpen, terwijl de directeur van de dienst openbare werken en be drijven onder meer met de woningbouw vereniging „St. Jozef” in gesprek is ge raakt. Als alles gaat zoals men dat zich voor stelt zal het structuurplan op 9 april 1974 ter visie kunnen worden gelegd. Inmiddels, zo blijkt uit een antwoord van burgemeester C. A. van der Hooft op een vraag van de heer P. de Lijster (ar) in de laatst gehouden gemeente raadsvergadering, begint het commen taar van diverse instanties buiten Wad dinxveen binnen te druppelen. Het com mentaar van het college van overleg van het intergemeentelijk overlegorgaan Midden-HoUand, diverse gemeentebe sturen en de Nederlandse Spoorwegen is al binnen. Wethouders niet bereid bleek nog eens met Boskoop te bepraten in hoeverre met het gebruik van deze .snipperaar” tussen beide gemeenten kan worden samengewerkt. Wethouder Ph. Kroes (lib.) had al bemerkt dat van samen werking niets kan komen, omdat een dergelijk apparaat door de plantsoenen diensten op hetzelfde moment vaak moet worden gebruikt. De heer R. Gaaykema (D’66) beschikte over andersluidende berichten en bleef aandringen op over leg met Boskoop om tot een gezamen- Hjk gebruik van deze snoeihoutversnip peraar te kunen komen. Dat zou kun nen, omdat in Boskoop om de twee jaar wordt gsnoeid. Wethouder Kroes bleef zich in dit geval echter op practische- en economische gronden verzetten tegen samenwerking met Boskoop. De vraag is bovendien of door deze eventuele samenwerking het werken met „snipperaar” goedkoper zal zijn.

Weekblad voor Waddinxveen | 1973 | | pagina 7