Georganiseerd ongeorganiseerd en Wiertsema Rondom hefbrug de JONGENS REDDEN VISSEN Koffieochtenden Plattelandsvrouwen Staande ovatie voor ’t Bergonzi-strijkkwartet Onbedrukte huisvuilzak mag Progressieven willen dat alle ambtenaren meepraten Waardering initiatief burgemeester NA CARNAVAL WAS ER DEZE WEEK AS-WOENSDAG Inbreker (21) houdt straf Puzzelrit RAC Kledingbeurs weer nabij Geld voor muziekschool NKV-DAMES OVER GELDZAKEN TIPS VAN HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN VIER WADDINXVEENSE JONGENS IN DE PRIJZEN WAAROM DAT BLOEMETJE OOK OP 14 FEBRUARI? ONDERWIJS AAN ZIEKE KINDEREN IS MOGELIJK PREDIKANT WIL NIEUWE GEZINNEN ER BIJ HALEN t A 1 o 1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 FEBRUARI 1975 Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 iwwiom’ Ovatie WADDINXVEEN Over het meepraten op het gemeentehuis en bij Openbare Werken en -Bedrijven van georganiseerde én ongeorganiseerde ambtenaren heeft mr. R. H. Holl namens de raadsfractie van de Progres- sieven een brief geschreven aan het college van Burgemeester en Wethou ders. Vakbonden tegen PI - (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK I- tel. 01820-13800, toest. 245. avonden voor ons lijdens- lachen, ont- p. aan die men. DC 10 naar Japan in de staat, reeds tot zo’n eenheid gegroeid is. en andere steden in Mid- den-Italië hem en droegen In commissieverband praten de raads leden al een poosje over de instelling van een medezeggenschapcommissie, die naast de bestaande commissie voor ge organiseerd overleg zou kunnen gaan fuctioneren. Uit het gemeenschappelijk beleidsprogramma van de Progressieven, CDA en SGP/Hervormde Kiesvereni ging blijkt al dat gevonden wordt dat overleg over arbeidsvoorwaarden, be halve in bet georganiseerd overleg, ook moet plaats vinden met alle betrokke nen. De Progressieven schrijven o.a. in hun brief: „Met andere woorden: zowel ge organiseerde als ongeorganiseerde perso neelsleden dienen naar de mening van de drie in het college van B. en W. ver tegenwoordigde partijen in de gelegen heid te worden gesteld mee te praten over hun arbeidsvoorwaarden. Dat mee- WADDINXVEEN Het concert van het Bergonzi-strijkkwartet met Sonja Balogh (le viool), Lex Veelo (2e viool), Hubert van de Velde (altviool) en Jolle Huckriede (cello) moet vorige week donderdagavond bij het in de Ontmoetingskerk aanwezige publiek goed in de smaak zijn gevallen. Dat mogelijk de Ontmoetingskerk voor een kamermuziekuitvoering niet de allerbeste zaalruimte is heeft daar geen verandering in kunnen brengen. De uitvoering van Quatuor mag wel het hoogtepunt van de avond worden ge noemd. Het kwartet kreeg na afloop hiervan dan ook een staande ovatie, hetgeen volkomen verdiend was. stoppen we er mee. Het is mensen van de vasten echt wat meer wil- Het Bergonzi-strijkkwartet, waarvan de leden deel uitmaken van het Residentie orkest en door burgemeester C. A. van der Hooft naar Waddinxveen zijn ge haald, opende het concert met het Ler- chenkwartet opus 64 nr. 5 van Haydn. Dat is wel een van de meest bekende kwartetten van deze achttiende-eeuwse componist. Vooral het langzame gedeel te is bijzonder melodieus en geeft aan de eerste viool alle gelegenheid zijn mu zikale gaven ten toon te spreiden, ter wijl zijn technische kwaliteiten blijkbaar bewaard zijn voor het laatste gedeelte. Het geheel was een zeer goede uitvoe ring en was juist voor hen, die niet zo vertrouwd zijn met strijkkwartetten, een genot om naar te luisteren. Voor de pauze hoorden we ook nog van Mendelssohn-Bartholdy zijn Strijkkwar tet opus 12 nr. 1. Deze componist is meer bekend om zijn oratoria en niet te vergeten zijn onvolprezen vioolconcert, dan om zijn strijkkwartetten. Ook dit kwartet kreeg een gloedvolle, zij het niet heimaal smetteloze, uitvoering en heeft de toehoorders van het begin tot het einde zeker geboeid. Tijdens het tweede gedeelte van het concert een werk van een moderner componist: Ravel. Van hem werd gespeeld Quatuor, een vier delig werk, dat meer van de toehoorders en ook van de uitvoerenden vraagt dan de beide vorige. Het is werkelijk bewon- derenswaardig hoe het Bergonzi-strijk kwartet, dat nog slechts drie jaar be dingen bedroeg ongeveer 40.000. Al deze meisjes en WADDINXVEEN/REEUWIJK Na de zeer geslaagde openingsrit van 25 ja nuari organiseert de Reeuwijkse Auto sport Vereniging op zaterdag 15 febru ari haar tweede rit. De kaartleesrit, die vanwege de locatie „Stolkse kronkelrit” zal heten heeft een routeaanduiding in een combinatie van pijlen, punten, I's, kaartvlakken en puntbenadering. De uit zetter van deze rit, de heer K. Weeder, heeft het niet alleen zichzelf, maar zeker de deelnemers niet gemakkelijk gemaakt. De lengte zal ongeveer 25 kilometer be dragen. Vanaf 19.30 uur zal ingeschre ven kunnen worden in café-restaurant ’t Vaantje, Korssendijk 32 te Reeuwijk. Van hieruit zal de eerste deelnemer om 20.01 uur kunnen vertrekken. Voor nieuwkomers en beginnelingen zal vanaf 19.30 uur iemand van de Reeuwijkse Autosport Vereniging aanwezig zijn om toelichting te geven op de kaartleessy- stemen, welke in de rit verwerkt zullen zijn. WADDINXVEEN/DEN HAAG De Hoge Raad heeft het beroep verworpen van een 21-jarige autohandelaar uit Waddinxveen, die in hoger beroep door het Haagse gerechtshof was veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf wegens zijn aandeel in een inbraak in een kantoor aan de Haagse Junostraat. Hij had een vuurwapen met munitie voorhanden. Het is het bestuur van de Goudse Stichting voor on- WADDINXVEEN Dat een jaarver gadering niet saai behoeft te zijn bewees kortgeleden de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouw. De vergadering werd in vlot tempo afgewikkeld. Het jaarverslag van secretaresse en het financieel verslag van de penningmeesteresse gaven geen op- of aanmerkingen. Ook de verkiezing van een nieuw bestuurslid ging in vlot tem po. Mevrouw D. Klik-de Haan werd met ruime meerderheid gekozen. Afscheid werd genomen van mevrouw L. Hunink- Zweere, die zich niet herkiesbaar had gesteld. Bij de rondvraag kwamen er wel enkele vragen naar voren. Onder meer hoe men het contact tussen de leden on derling nog meer kan bevorderen. Ge dacht werd aan het organiseren van een koffieochtend. Er kan dan ook iemand uitgenodigd worden om een praatje over een bepaald onderwerp te houden waar over dan gediscusieerd kan worden. Na de pauze was het tijd voor de activi- teitenmarkt. Er waren verschillende kraampjes waarin getoond werd wat men zoals binnen verenigingsverband kan doen. Er werd Noors breien, weven, ma cramé, wandkledenmaken, emailleren, sieraden maken en bloemschikken ge toond. Er was een boekenkraam met een grote verscheidenheid van boeken op hobbygebied en speciale tijdschriften. Ook werd er voorlichting gegeven over het werk van Amnesty International. Na een rondgang langs al deze kramen kon den de dames tenslotte bij twee kramen proeven en keuren van allerlei lekkere hapjes. Een verloting van sieraden en bloemstukjes die deze avond gemaakt waren, besloot deze gezelige avond. WADDINXVEEN Tijdens de droog legging van een stukje singel bij het be jaardentehuis „Souburgh” in verband met voor het Passage-winkelcentrum uit te voeren rioleringswerkzaamheden heb ben tien Waddinxveense scholieren zich zeer verdienstelijk gemaakt met het red den van vis, die anders ten dode zou zijn opgeschreven. WADDINXVEEN Volgende week dinsdag 18 februari komt een medewer ker van de Nutsspaarbank in Gouda voor de vrouwenbeweging van het NKV spreken over geldzaken en alles wat daarmee samenhangt. Er zal ook een film worden vertoond. De Waddinx veense dames van het NKV staat in het Gereformeerd Verenigingsgebouw een gezellige avond te wachten met koffie en gebak (aangeboden door de Nuts spaarbank). Begonnen wordt om acht uur. Er mogen introducees worden mee genomen. Hen eens op de koffie no na afloop van onze mening niets van doen heeft met ’werkoverleg’, waaronder wij verstaan de periodieke samenspraak van chef en (alle) medewerkers (dus geen overleg met een aantal vertegenwoordigers van die medewerkers) over alle zaken betref fende het functioneren van een bepaalde eenheid. Strikte reglementering van dit overleg dat niet wordt gevoerd over on derwerpen van rechtspositionele aard achten wij niet nodig; wel dient er op te worden toegezien dat dit overleg ook inderdaad plaats heeft.” WADDINXVEEN Had de gemeente raad bij de behandeling van de gemeente begroting 1975 in december al 20.000,- van de post „beloning vakleerkracht mu ziekonderwijs” bestemd voor de muziek school, nu heeft de raad besloten 20.000,- van de in de begroting 1974 voor hetzelfde doel geraamde post ook naar de muziekschool over te hevelen. Het restant van deze post 5.000,-) kan worden toegevoegd aan de post onvoor ziene uitgaven. Snoeken van 80 cm en bijna een meter lang werden met veel kleinere exempla ren door hen naar veiliger oorden over gebracht, evenals grote hoeveelheden voorn en wat karper. Peter de Vries en René Hendriks, beiden jeugdleden van de hengelsportvereniging ’Waddinxveen’ geassisteerd door Arthur Posthuma en Ronald van Pinxteren en nog een zestal anderen, zagen er na afloop van deze reddingsaktie uit als baggeraars, hetgeen menige moeder beslist niet leuk zal heb ben gevonden. Milieu en visstand zijn met hun handelwijze echter zeer ge diend. Het bestuur van de hengelsport vereniging Waddinxveen zegt hierbij de de - grotendeels onbekend gebleven - jongelui - hartelijk dank. WADDINXVEEN Vrijdag 14 en za terdag 15 maart wordt er in Waddinx veen weer een kledingbeurs gehouden. Veel Waddinxveense moeders hebben in het verleden al eens met deze traditio neel geworden kledingbeurs kennis ge maakt. De beurs, die telkens in het voor- en in het najaar wordt gehouden, blijkt te voorzien in een groeiende behoefte aan goede en goedkope kleding. Helaas moet de beurs zich wegens ruim tegebrek in de Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan beperken tot de ma ten 86 tot en met 164. Van elk kleding stuk wordt 10 procent van de in- en ver koop afgehouden. Het geld dat hiervan, na dekking van de kosten, overblijft wordt weer aan kinderen besteed. In het verleden werd bijvoorbeeld speelgoed aangeschaft voor de Waddinxveense peuterspeelzalen en kregen zieke kinde ren cadeautjes. Vrijdag 14 maart wordt in de Immanuël kerk de kleding ingenomen van 9.00- 11.00 uur en van 14.00-16.30 uur. Deze kleding moet schoon en heel zijn. Zater dag 15 maart is de verkoop van 9.00- 13.00 uur. Afrekenen en afhalen van niet-verkochte kleding gebeurt na afloop van de kledingbeurs om 16.30 uur. Even tueel niet afgehaalde kleding wordt door gegeven aan diverse kindertehuizen. Wegens een voortdurend gebrek aan haakjes is er een vriendelijk verzoek van de dames van de kledingbeurs haakjes die men over heeft bij het innemen van de kleren op vrijdag 14 maart mee te ne men en ter beschikking van de beurs te stellen. Inlichtingen over de kleding beurs zijn te verkrijgen onder de tele foonnummers 4957 en 6017. Eigen. H. I. Zeypveid Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2097 nen bij bloemtiek Wiertse ma van de Kerkweg en bar-bodega Royal Inn van Hang aan uw sleutelring een label met uw telefoonnummer. De eerlijke vinder zal u opbellen en de oneerlijke kan zonder nader adres niet bij u inbreken. Hét goedkope plastic zwembad is ook geschikt om er op te zonnebaden. Er zijn strandmatjes in de handel die u onder het plastic luchtbed kunt schuiven. Op deze manier bestaat er niet zo vlug kans op een lekje. praten van ongeorganiseerden zou naar onze mening moeten plaatsvinden in een medezeggenschapscommissie. Bekend mag worden verondersteld dat de vak organisaties van overheidspersoneel be zwaar maken tegen het voeren van over leg met ongeorganiseerden over deze aangelegenheden. Zij stellen zich op het standpunt dat uit de Ambtenarenwet voortvloeit dat over die arbeidsvoor waarden alleen met hen dient te worden overlegd. Dit standpunt is echter door de minister van Binnenlandse Zaken ver worpen. De toenmalige minister was nl. van mening (en dat is de huidige minis ter nog) dat tegen een overleg over ar beidsvoorwaarden in een medezeggen schapscommissie geen bezwaren bestaan zolang dit overleg maar niet in de plaats treedt van het wettelijk voorgeschreven overleg in de commissie voor georgani seerd overleg. Opgemerkt wordt hier tenslotte nog dat het vorenstaande naar dijk van de Kleikade, een boek voor de eveneens 8- jarige Marco Schil van Souburghlaan, een WADDINXVEEN Naast de bekende plastic vuilniszakken met de opdruk „Ge meente Waddinxveen” zal het voortaan ook worden toegestaan huishoudelijk afval in andere plastic zakken aan de vuilnisman aan te bieden, mits die zakken voorzien zijn van tenminste twee Komo-kwaliteitsmerktekens. De gemeenteraadsleden hebben een en ander gisteravond in de plaatselijke politieverordening geregeld. Nu de Waddinxveners dus ook andere plastic vuilniszakken mogen gebruiken is de gemeente niet meer van plan als tussenschakel voor de winkeliers te blijven fun geren. De wens om ook huishoudelijk afval in deze zakken te doen is vanuit de raa gekomen. Destijds was gekozen voor plastic vuilniszakken met de opdruk „Gemeen te Waddinxveen” om desgewenst een bijdrage in de kosten van de ophaaldienst te kunnen verhalen en de kwaliteit van de plastic zak in de gaten te kunnen houden. een beroemde predikant in ons midden en hij is be- Waddinxveners heid uit het Weekblad voor Waddinxveen van liefde en zindheid hebben gemaakt voor an- Chr.; een ander: hij was deren. Zij krijgen op Va- een priester te Rome en lentijndag (morgen, vrijdag stierf in 306. Waarschijn- prachtig gekweekte bloe- 14 februari) een bloemen- lijker is echter dat hij bis- men. Kort nadat hij de hulde. schop was van Terni en marteldood stierf vereer- leefde in de overgangsfase den de mensen in Rome Wie was eigenlijk die Va- van de 3e naar de 4e eeuw. lentijn naar wie en dag is genoemd en wélke dag - de Belangrijker echter is zijn zodoende het Valentijns- 14e februari - een dag van levenshouding gebleken, gebaar uit. excursie naar het een aantal vragen beant- Ammerstol de opdracht in Eindhoven woord, maar ook iets ge- zeer goed en haar werk stuk sprong duidelijk in ven gesteldheid zij na niet in staat zijn gedurende klas teruggekeerd, weer ge- geruime tijd de school te woon met de andere kinde- bezoeken, geheel van on- ren mee kunnen doen. derwijs verstoken blijven. Ouders, mocht onverhoopt met school of met de ad- De Stichting heeft twee on- uw kind in één van de ministratie van de stich- derwijzeressen in dienst, Goudse ziekenhuizen te- ting, p/a Markt 31, Gouda, die enige keren per week recht komen, weest ook u Een excursie naar het een aantal vragen beant- Evoluon in Eindhoven woord, maar ook iets ge- voor de 8-jarige Hans Ou- tekend, geboetseerd, ge bouwd, geschilderd of ge- het oog. Ze sleepte dan schreven over techniek. ook een van de twee de De jury, die met de natio- hoofdprijzen, bestaande uit tech- nale eindbeoordeling be- een 14 daagse vliegreis per nische bouwdoos voor de last was, bestond uit Ju- 14-jarige Ruud de Bruin dith Bosch, presentatrice wacht. van Peuleyen en een boek van NCRV’s Televisie- De Rabobank Bergam- voor de ook 14-jarige Jan jeugdkwis ’’Tweekamp”, bacht vond, dat de prijs op Aalbers van Peleyen. Dat prof. ir. C. de Beer, ge- feestelijke wijze moest wor- zijn de prijzen die deze woon hoogleraar in de den uitgereikt en in sa- vier Waddinxveense jon- werktuigbouwkunde en de menwerking met de Rabo- gens hebben weten te be- mechanische technologie banken Waddinxveen en halen door mee te doen aan de Technische Hoge- Voorschoten, waar ook nog aan de vijfde internatio- school te Eindhoven en een 8-tal prijzen zijn ge- nale jeugdprijsvraag, die Wim Boost, illustrator/ vallen, werd afgelopen de Rabobanken in 6 Euro- cartoonist, bij velen be- dinsdag in restaurant „De pese landen hebben gehou- kend als „Wibo” van de Schakel” te Bergambacht den. De prijsvraag had als Volkskrant, terwijl als al- de officiële prijsuitreiking motto: „Wij en de tech- gemeen adviseur dr. ir. A. gehouden. Jurylid Wim niek”. Het aantal inzen- H. Boerdijk, bedrijfsleider Boost - illustrator/cartoo- van het Èvoluon optrad, nist - gaf een toelichting Volgens deze jury begreep op de toewijzing van de jongens hadden niet alleen Annie te Hennepe (15) uit prijzen. Tot gisteren hadden de vriendschap is geworden, die zich uitte in het altijd gelegen- geschikt voor het geven klaar staan voor de ander van een bloemetje. Wel, die troost zocht of om raad het is de naamdag van de kwam vragen en voor nie- vorige week geknipte bon- heilig verklaarde Italiaan- mand was een moeite hem se Valentinus. Historisch te veel. Iedereen was altijd is moeilijk na te gaan wel- van harte welkom. Hij had ke positie deze geestelijke een grote voorliefde voor het Koningin Wilhelmina- feitelijk bekleedde en in bloemen en planten en plein in te leveren, met welk jaar precies zijn mar- dank zij zijn zorgen groei- daarop de namen van vijf teldood is geweest. Slaan de in zijn kloostertuin een plaatsgenoten, die zich we de boeken erop na, dan bloemenpracht die ieders door daden van naasten- vermeldt het ene: Valen- bewondering oogstte. Als opofferingsge- tinus was een Italiaanse blijk van vriendschap en verdienstelijk monnik en stierf in 269 na genegenheid gaf hij aan Chr.; een ander: hij was een ieder die bij hem kwam een boeket van zijn Na carnaval was er deze niets hebben). Het as week de as-woensdag. Na kruisje (teken van berouw: de vreugde, blijdschap, in zak en as zitten) wordt reid om op de zondag- plezier, vrolijkheid, opge- uitgedeeld in de Victor- en wektheid, lachen, glim- Ontmoetingskerk. Tegelijk meditaties te houden. We lachen, pret, jool, gein, lol, begint in die dagen weer de willen dat doen in de St. gek-doen en schik was er jaarlijkse vasten-actie, Victorkerk, 's zondags- voor de rooms-katholieken waardoor u hetgeen is be- avonds om zes uur, te be- onder ons een voorge- spaard op uw eigen uit- ginnen 16 februari. We schreven vasten- en ont- gaven en die van uw gezin, hebben er samen over ge- houdingsdag. „Victorientje kunt overhevelen naar de sproken: Zullen er mensen van Waddinxveen”, het ge- mensen ergens anders op naar toe komen? (er zal stencilde weekblad van de de wereld die bijna niets geen mis er bij zijn). We St. Victorparochie, schrijft hebben.” zeiden: Laten we het maar daarover deze week: „Met proberen. Als er minder vasten is bedoeld: neem Kapelaan P. Olsthoorn dan 50 mensen komen, dan slechts één volledige maal- maakt zijn parochianen er tijd op die dag (en bezuinig tegelijkertijd in Victorien- bedoeld voor de bij de andere, om iets opzij tje op attent dat er lijdens- die in de weken te kunnen leggen voor wie meditaties voor de Wad- niets hebben). Onthouding dinxveense rooms-katholie- len dan het gebruikelijke, is: een dag zonder vlees ken gehouden zullen wor- (om het uitgespaarde te den. De kapelaan: „We Laat hem niet voor lege kunnen geven aan wie hebben in pater Doesburg banken preken.” aan het ziekbed van het er dan attent op, dat van kind les geven. Uit erva- deze mogelijkheid gebruik derwijs aan zieke kinderen ring is gebleken, dat door wordt gemaakt. Meestal gebleken, dat soms leer- deze vorm van onderwijs worden kinderen, die enige plichtige kinderen, die in deze kinderen op peil blij- tijd in het ziekenhuis ver- verband met hun ziekte of ven met de leerstof, zodat blijven, rechtstreeks aan de lichamelijke gesteldheid zij na hun herstel in de stichting opgegeven, maar er blijven kinderen onbe doeld van onderwijs ver stoken. Neem contact op Het „opnemen” van nieu- maten een beetje te ver- we gezinnen in Waddinx- drijven door hen een beetje digen wil, veen blijkt ook binnen de meer op te vangen. „We de kerkdienst bijvoorbeeld. Centrale Hervormde Ge- stellen ons het volgende meente niet altijd even ge- voor. Ik zou graag in het Mocht u (en ik hoop dat makkelijk te verlopen. In bezit komen van de na- er zo’n 30 gezinnen mee de Hervormde Kerkbode men van diegenen, die wel willen doen) hieraan mee van deze week ontvouwt eens kennis zouden willen willen doen, wilt u zich ds. W. Verboom een plan- maken met een gezin, dat dan bij mij opgeven?, al- netje om de eenzaamheid hier nieuw binnen komt, dus een hoopvolle ds. Ver- van deze hervormde lid- boom. Op dinsdag 18 febru- fi ari zal prinses 4 Christina haar 28ste R verjaar- g dag vie- B ren. Zij I zal wegens E haar ver blijf in Canada waar- i schijnlijk niet in Neder land zijn. H Dit zal U echter velen in Waddinx- veen niet beletten de vlag f voor haar ||r uit te steken. Ook wij wensen haar in haar vrienden- kring een gezellige verjaar dag toe.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 7