BOONSTOPPEL HULDIGDE 6 TROUWE MEDEWERKERS uitspraken burgemeester en wethouder Waarom scboot communicatie tekort? SCHOOLRAAD KON NIET INSPIREREN ”Ons Begin” vraagt om rectificatie van Over kwestie woonruimte-adviescommissie Openstelling postkantoor Oud-predikant Gereformeerde Kerk Opbrengst rommelmarkt Ds. W. J. Smidt overleden Voorzitter stapt op VERVOLG KABOUTERS C. H. de Ruijg De Jong’s minkfarm WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 MAART 1975 ‘i Grote veranderingen „.4' WADDINXVEEN Het bestuur van de christelijke woningbouwvereni ging „Ons Begin” heeft in een brief aan het college van Burgemeester en Wethouders om een rectificatie gevraagd van datgene wat burgemeester C. A. van der Hooft en wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) in de gemeenteraad hadden opgemerkt over de opnieuw in het leven geroepen woonruimte-adviescommissie. Beiden hadden gezegd dat „Ons Begin” om de instelling van een dergelijke commissie had gevraagd. Doelstellingen Van links naar rechts mevrouw J. van den Hoek, J. van den Hoek, mevrouw Burger, G. G. P. Burger, mevrouw van der Kroeg, W. J. van der Kroeg, C. Boonstoppel, mevrouw Wassenaar en L. G. J. Wassenaar. x’ waarvan C. H. DE RUIJG Foto: WvW/Sjaak Noteboom Deze zaak werd volgens de burgemees ter in een „machtig mooi” gesprek ge regeld. Hij wees er op dat het ook de zorg van een gemeentebestuur is de huis- vesting van haar medewerkers in orde te brengen. Dat er huizen zouden zijn afgenomen bestreed hij. De heer P. de Lijster (CDA) drong aan op meer over leg en verzocht het colege deze kwestie ook eens in de commissie voor de socia le zaken ter sprake te brengen. De woonruimte-adviescommissie is inmid dels aan de slag gegaan. Hoewel de laatste gemeenteraadsverga dering tot na middernacht duurde en er discussie die over alle onderwijszaken heeft plaats gevonden. PAASVERF? natuurlijk niet zo, maar wel met de PASEN verven? schilder met JU- WEELverf, uw pasen worden juweel dagen en uw interieur komt er uit te zien als een JUWEEL. Tussen VERF en verf zit echt verschil, probeer het maar eens, gebruik ook eens JUWEEL-verf en kom a.s. zaterdag even om JU WEEL-verf, dan krijgt u gelijk een paar echte PAASeieren van Hogendoorn, uw JU- WEEL-verf-dealer. KOFFIE - Dessertkoffie voor f 2.07 per 250 gr. Roodmerk voor 1.79 (bonen en gem.).. Het goedkoopste adres voor vele artikelen gedurende 11 jaar. Prinses Irenestraat 60, W’veen. Tel. 01828-3054. ds. Smidt te Dwingelo in 1930 als pre dikant beroepen. Hij is hier tot 1948 gebleven. WADDINXVEEN Ds. W. J. Smidt, oud-predikant van de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen, is gisteren op de leeftijd van bijna 78 jaar overleden. Door de kerkeraad van deze kerk werd Wees wakker koop bij Bakker Nylon tapijt 400 breed vanaf 65.-; Wollen berber, zuiver scheerwol, 400 cm breed van f 249.- nu voor 170.-. Gebrs. Bakker Zn., Noord- kade 157, W’veen, tel. 01828- 5547 - 5722. LEEF VANDAAG en BETAAL MAAR LATER. Door een persoonlijke lening te sluiten krijgt u contant geld in handen. Voor het ko pen van uw droomwens, zo als een auto, bromfiets, meu belen etc. Vraagt inl. bij Ass. kantoor D. Verwey, Anna van Hannoverstraat 3, tel. 2539. Hebt u voetklachten. N. M. van Tol-Parlevliet, gedipl. pe dicure. K.W. singel 75, tel. 5647. Wees wakker, koopt uw meu belen en vloerbedekking bij Bakker. Grote paasshow 2e Paasdag van 10.00-17.00 uur. Gebrs. Bakker Zn., Noord- kade 157, tel. 5722. DOE HET ZELF. Wij leveren o a. Hout hardboord, Triplex, Spaanplaat, Wandschroten, Kurkwandbekleding, Dakra men, Ijzerwaren en Gereed schappen, verf, pasklare la den, Speakerboxen en Klein meubelen. Eventueel op maat gezaagd en thuisbezorgd. „HOCOM”, Zuidkade 54 b, W’veen, tel. 01828-3073. Sigarenmagazijn „De Sniep” leplaan 51, tel. 3671. Voor al uw rookartikelen. Dagverse snijbloemen. Groe ne, bonte en bloeiende plan ten. leder weekend. Bloemenstal „De Beukenhof”, parkeerterrein Rabobank. Slaapkamers vanaf 425.- Bankstellen vanaf 995.- in eiken en modern Salonkasten, noten, eiken, wit wainge (ook in elementen) Huiskamertapijt, 400 breed vanaf 63.- (alle bekende merken). 1500 m2 loonruimte. MEUBELCENTRUM P. VOORBROOD, Dorpstr. 119, Zevenhuizen, tel. 01802 - 1342 -1496 Laat Uw meubelen eens op nieuw overtrekken. Wij ma ken U gaarne een vrijblijven de offerte. Meubelstoffeerde rs v. d. Starre C.V., Oranje- laan 8a, W’veen, tel. 3072. Echte viseters eten niet vaak diepvries, maar verse zeevis. Dagelijks verkrijgbaar bij van Dijk’s vis- en frlteshandel. Warm gebakken vis alleen ’s avonds van 5 tot half 7. INLIJSTINGEN ene week gebracht, andere week klaar. THEO DEN BOON dorpstraat 58. KUNSTGEBITTEN REPARA TIE. Tandtechnisch Bedrijf D. Baks, L. Tiendeweg 32, Gou da, tel. 01820 - 22313; tel. 01820-14778. PASFOTO’S klaar terwijl u wacht! Foto de Rooij (naast de hefbrug). Telefoon 2102. BEL 2848 a Deze week hebben we weer de eerste hen-eieren a f 4.- de 30 en verse kip panklaar 3.50 per kg. H. de Jong, Piasweg 37, tel. 2538. WADDINXVEEN De door Scouting Waddinxveeri óp de warenmarkten in Boskoop en Waddinxveen gehouden rommelmarkt heeft 1.050,- opgebracht. Dit geld wordt gestopt in de kosten van voorbereiding voor de op zaterdag 26 april té houden presentatiedag van de Waddinxveense padvinders. volkomen juist is als ook wordt gelet op de belangen van de leden van een woningbouwvereniging. „Je bent daar nu eenmaal geen lid om goedkoop win teraardappelen te krijgen”, zei hij. Burgemeester C. A. van der Hooft en wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) raakten geïrriteerd door vooral de opmerkingen van de heer Havenaar en kwamen toen met de „ont hulling” dat „het spel zo gespeeld was opverzoek van de woningbouwvereni ging „Ons Begin”. met name over de vaststelling van de huur en het onderhoud van de gemeen telijke tennisbanen langdurig is gepraat konden de raadsleden zich verenigen met alle voorstellen van het college van Burgemeester en Wethouders. Zo wer den de zwembadtarieven voor het open luchtzwembad verhoogd en het laatste stukje grond voor het Passage-winkel- centrum aan Rehorst BV verkocht. Het zal je gewicht maar we zen, doe erTets aan. Be@in Nu 11 Inl. tel. 4245. Voor uw staatsloten. Sigaren magazijn de ?niep”, P de Waal, leplaan 51, tel. 3671. Thans staan we midden in een onder- wijsvernjeuwende periode. Sinds de mam moetwet van stapel is gelopen zijn er grote veranderingen in het onderwijs aangebracht, waarvan nu nog de conse- kwenties niet zijn te overzien. Nieuwe leermethoden, nieuwe leermiddelen, een andere aanpak van het onderwijs, de in dividualisering, de groepsaanpak, het eigen kunnen en verantwoordelijkheid van de leerling. De maatschappelijke veranderingen, de betrokkenheid van de ouders in en bij de school, het meeden ken en meepraten over alles wat er op school gebeurt. Dit alles vraagt van het onderwijzend personeel ook een geheel nieuwe aanpak, een andere instelling en mentaliteit, zonder dat daarbij de waar de van de kennisoverdracht verloren gaat. Ook de taak van een oudercommis- sie is hierdoor sterk gewijzigd; van het helpen bij schoolreisjes en het organise ren van schoolfeestjes is dit nu verandert in het meedenken en meehelpen in het onderwijs. Met daarbij de hele belang rijke taak de ouders te informeren en bij dit alles daadwerkelijk te betrekken. Voor stoffeerwerk van klasse Meubelstoffeerderij v. d. Star re C.V., Oranjelaan 8a, W’veen, tel. 3072. Samen afslanken, ja gezel lig I Afvallen in clubverband Inl. tel. 4245. „Het Boetiekje” van bloem- sierkunst Littooy voor een voudige of exclusieve bruidsboeketten, receptie- bloemwerk, rouwtakken of kransen e.d. Tuinbouwweg 4, tel. 01828-2855. Bankstellen met 5 jr. garantie op het binnenwerk, normale prijs 1350.- voor 695.-. Verder talloze aanbiedingen tegen de scherpste prijzen bv. zeer fraai hoekbankstel in rip cord, voor 795.-. Lun- stroo Meubelen B.V. - Bleis- wijk, Hoefweg 129, tel. 01892- 5188. Rotterdam: Industrie gebouw, Oostzeedijk 234, tel. 010-129038. Geopend dinsdag t.m. zaterdag van 10 tot 17 uur. Vrijdag tot 21 uur. Laat uw TEGELWERK door de vakman doen. Uw tegel zetter is H. W. van Oudheus- den, Am. van Solmsstraat 6, tel. 5794. Te koop: Wegens wijziging showroom aangeb.: ca. 8 hardhouten aanrechtbladen, w.o. teak, eiken, essen, gran dioos mooie aanrechten voor bijna 1/3 van de prijs, verder nog enige roestvrijstalen en kunststofbladen voor een klein prijsje. Vrijdagavond 28 maart v. 5 tot 9. u. en zater dag 29 maart v. 9 tot 3 u. aan onze fabriek, Staringlaan 3, W’veen. 01828-5233. (zijin- gang!) WADDINXVEEN In de van avond in het gemeentehuis te houden vergadering van de schoolraad voor het openbaar on derwijs in Waddinxveen zet de heer C. H. de Ruijg, zoals aan- gekondigd, een punt achter het voorzitterschap. De agenda van de schoolraad, met als onderwer pen testen en toetsen, ouderparti cipatie en bestuursverkiezing, wordt vergezeld van een notitie van de heer De Ruijg waar/n hij zijn persoonlijke visie geeft op het functioneren van de school raad. Bijgaand publiceren wij een belangrijk gedeelte uit die notitie van de scheidende voorzitter van de schoolraad voor het openbaar onderwijs in Waddinxveen. etc. Duidelijk is hiermede geschetst, hoe het onderwijs in beweging is, hoe be langrijk het is dat een ieder daarbij be trokken is; leerkrachten, ouders maar ook de leerlingen. Dit laatste natuurlijk afgestemd op de leeftijd en rijpheid en mogelijkheden van de leerlingen. Verkoop van NERTSBONT van eigen farmt lange en korte jassen, Wieden, colliers en sjaals. Alles’kant en klaar VIJVERLAAN 52. WADDINXVEEN TELEFOON 0Ï828 - 3030 Waar zijn we dan nu mee bezig; inte gratie kleuter-lager onderwijs, afstem ming lager-voortgezet onderwijs - als onderdeel hiervan het testen en toetsen, de ouderparticipatie, het expressieonder- wijs, hoe de hulp van ouders in de school, een basisleerplan óf leerstofaf- spraken van alle openbare lagere scho len in Waddinxveen, een bestuurlijke re organisatie van het openbaar onderwijs Een beroerd plafond in de keuken: schilfers, kalk, blad ders, o.o. wat moet je daar aan beleven. Kom dan eens even bij ons kijken. Wij los sen uw probleem snel op. Laat Hogendoorn uw inte- rieur-adviseur U van dienst zijn. Na zijn emeritaat woonde ds. Smidt te Voorschoten. Voor zijn gemeente inWad dinxveen was zijn verblijf een rijk ge zegende. In een hem kenmerkende rust heeft hij met veel inspanning zijn ge meente geleid en was een bron van ze gen. Tijdens de bezetting werd hij ge roepen als veldprediker en vertrok hij al spoedig naar Indonesië in dezelfde functie. Ds Smidt was een oprecht’voor- ganger van zijn gemeente, een dominee in de rechte zin van het woord. Hij ver wierf veel vrienden in een buiten de Gereformeerde Kerk. Veel oudere le den zullen zich hem herinneren als een vaderlijke leermeester voor zijn catechi- Goede Vrijdagavond zijn wij na 7 uur gesloten. Van Dijk’s Vis en Friteshandel. santen. Het was dan pok geen wonder dat de gemeente van Waddinxveen hem met leedwezen in 1948 haar Naaldwijk zagen vertrekken. De begrafenis vindt plaats in Voor* schoten. GLASBREUK? Hogendoorn 2520 bellen voer snel te her- stellen. A.„v. Splmsstraat 31,; Sierglas, gefigureerd glas, glasplaten, spiegels enz. bel even. Wees wakker, koop Uw meu belen en vloerbedekking bij Bakker. Grote sortering - lage prijzen - inruil oude meubelen - ge spreide betaling mogelijk. Gebrs. Bakker Zn., Noord- kade 157, W’veen, tel. 01828- 5547 - 5722. Te koop: primaZang-kanaries 100% garantie. Mau ritslaan 111. Te koop: modern 12-dellg servies (Brasil). Niet geheel kompleet. Tel. 2807. Schoonheidsspecialiste, pedi cure, manicure. Marianne Mèyer, Peuleyen 154, tel. 7321 behandeling volgens afspraak Te koop: stofzuiger en 4-pKs gasstel f 100.-.. Souburghlaan 16. Instuif voor gehuwden. Zater dag 5 april. Slotbal m.m.v. Avlola’s. Aanvang 20.00 uur A.F.-centrum. Bestel uw. toe gangsbewijzen óp 3 april tus sen 19.00 en 21.00 uur,, telno. 3792. WADDINXVEEN De schoolraad voor het openbaar onderwijs in Wad dinxveen bestaat nu vijf jaar. In decem ber 1969 nam de gemeenteraad het be sluit tot instelling van de raad en op 23 maart 1970 werd de schoolraad geïnstal leerd. In deze allereerste vergadering was de toenmalige schoolraad van me ning dat de vergaderingen openbaar moeten zijn. Hier had toen het college van B en W bezwaren tegen. Later is dit besluit teruggenomen en thans zijn de vergaderingen van de schoolraad open baar en kunnen belangstellenden op de publieke tribune in tweede termijn aan de beraadslagingen deelnemen. In de eerste jaren van het bestaan van de schoolraad was het functioneren vooral gericht op praktische en organisatorische aspecten die vanuit de afgevaardigden dan wel door B. en W. aan de orde wer den gesteld. Reeds in de schoolraadver- gadering van april ’72 werd ’t belang ge voeld en ook besloten dat er verslagen van de schoolraadvergaderingen in de plaatselijke en regionale pers moesten verschijnen. In deze zelfde vergadering werd ondergetekende lid van de school raad en tevens tot voorzitter benoemd. Als uitgangspunt voor het te voeren be leid van de schoolraad werd in de ver gadering van mei 1972 besloten dat het de taak van de schoolraad moest zijn preventief te werken; niet achter de fei ten aan te lopen, maar zelf zaken te entameren en daar steeds actief aan deel te nemen. Hierin heeft de schoolraad ook duidelijk haar taak verstaan en uit gevoerd, hoewel het echter te betreuren is dat de meningsvorming en de verdie ping van vele onderwerpen maar door weinig leden werd gedragen. Dat kan en mag niet, er moet wederzijdse communi catie zijn, er moet evaluatie zijn, er moet een follow-up zijn, dit heeft jammer ge noeg voor een deel ontbroken. Als een van de oorzaken hiervan is aan te wij zen de vele mutaties die in de schoolraad plaatsvinden, waardoor er zich steeds weer nieuwe leden moesten inwerken en daardoor de wederzijdse communicatie stagneert. Ook het belang van de afvaar digingen naar de schoolraad vanuit de oudercommissies wordt te licht beoor deeld. Dit alles neemt niet weg dat in de afgelopen vijf jaar veel en goed werk is gedaan. Om de belangrijkste zaken maar te noemen: het tot standkomen van de 5e kleuter en basisschool Mr. A. de Roos; de positieve adviezen inzake de te realiseren regionale schoolbegelei dingsdienst; de jaarlijkse leerlingenverdeling van het openbaar kleuter en lager onder wijs; de schooltandverzorging; de jaarlijkse vaststelling van het be drag per leerling; de sexuele voorlichting; de informatie-avonden voortgezet onderwijs; en alle informatie-communicatie en Dit nu wordt in het schrijven van de christelijke woningbouwvereniging ont kend. In een gesprek over deze zaak met het gemeentebestuur is slechts ge zegd dat „Ons Begin” de woning Win gerd 227 (waar de hele zaak om draait) niet wilde afstaan en dat er de voorkeur aan werd gegeven - nu een oplossing van het geschil niet voorhanden was - via de wettelijke weg tot vordering van dit huis voor de huisvesting van een politie man uit Moerkapelle te komen. „Maar dat wil niet zeggen, dat wij expleciet om de instelling van een woonruimte-advies commissie zouden hebben gevraagd”, aldus „Ons Begin”-voorzitter A. van Doorn, die deze week nog op de jaar vergadering van de Hervormde Kies vereniging „Groen van Prinsterer” het woningbouwbeleid in Waddinxveen on der de loep had genomen. In de gemeenteraad had de heer J. Ha venaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) er zijn bevreemding over uit gesproken dat die woonruimte-adviescommissie er zo haastig moest komen. Hij verwees naar een publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen en zei ook uit eigen onderzoek te hebben begrepen dat het voor al uw reparaties s en verbouwingen. gjè^gste^ in wi^h^Vé^^e BONTPALEIS, Hoogstraat 153, Rotterdam-C-, tel. 010- 14.33.37. De doelstellingen bij dit alles moet worden uitgegaan zijn: 1. Het optimaliseren van de onderwijs kansen voor ieder kind, door het ge zin voor het schoolgebeuren te inte resseren en bij het schoolgebeuren te betrekken. 2. Het bewerkstelligen van een continue wisselwerking tussen school en gezin. 3. Het gezamenlijk dienen van de belan gen van het kind in zijn ontwikkeling vanuit school en gezin. 4. Het streven naar een eenheid in op- voedingshandelen in school én gezin, (uit de beleidsnota V.O.O.). Als er in Waddinxveen dan zoveel ge beurt en wij landelijk gezien zeker niet achterlopen, waarom dan ontevreden Naar mijn mening wordt de vernieuwing, de verandering, de verdieping in de ge hele problematiek van het onderwijs in onze gemeente door te weinig mensen gedragen. Daar zal ik zeker zelf schuld aan dragen en met mij nog een aantal anderen. De communicatie schiet te kort, zowel horizontaal als verticaal en er is te veel éénrichtingsverkeer, er is geen terugkoppeling, geen evaluatie, geen follow-up. De consequenties van de vernieuwingsdrang, die wezenlijk nood zakelijk is, moet worden gedragen door een zo’n breed mogelijk kader, leer krachten, oudercommissies, leden van de schoolraad, de onderwijscommissie van de gemeenteraad, de wethouder van onderwijs, etc. En dit schiet duidelijk te kort; waar ligt dat aan? Is de betrokken heid te gering, wordt het allemaal te moeilijk? De symtomen hiervan zijn: de vele mutaties in oudercommissies en schoolraad, waarom zo weinig informa tie uit de scholen, waarom nemen maar zo weinigen aan de beraadslagingen in de schoolraad deel? Wie weet wat er zich allemaal in het Waddinxveense openbare onderwijs afspeelt? En dat moet men weten, willen wij onze plaats bepalen en ons standpunt innemen in aangelegenheden die het onderwijs be treffen. Het is daarom, dat ik meen dat met nog veel meer energie in het Wad dinxveense onderwijs gewerkt moet wor den, om de geschetste doelstellingen te bereiken en daar zie ik mij als voorzit ter in tekort schieten. De taak van de schoolraad moet door een ieder in haar volle verantwoordelijk heid gezien worden. En op het ambtelijk niveau is een onderwijskundig medewer ker nodig die voor begeleiding van het onderwijzende personeel kan zorgen én die alle betrokkenen hierbij moet be trekken. WADDINXVEEN Het waren maar liefst zes erepenningen van de VVVF (Vereniging van Verf- en Vernisfabrikanten) die gisteravond werden uitgereikt aan evenzoveel jubilarissen bij Lak- en Vem/sfabriek Boonstoppel BV. De jubilarissen, te weten de heren Burger, Hoek, v.d. Kroeg en Wassenaar die dezer dagen 25 jaar geleden bij dit bedrijf in dienst traden en-de -heren Oorschot en v.d. Valk die reeds vorig jaar deze mijlpaal bereikten, waren gisteravond bijeen in het Gereformeerd Vereirigings- gebouw. Daar heeft de directie van Boonstoppel niet alleen haar ’25-jaar trouwe werknemers’ in het zonnetje willen zetten maar vond in een en ander aanleiding er een feestelijk gebeuren van te maken door het gehele personeel een feestavond, aan te bieden. Een feestavond d/e na de onvermijdelijke toespraken met veel lovende woorden een daverend karakter had. Geen wonder: de stemming zat er al in en dat bleef zo, tot na het middernachtelijk uur. Er werd een gevarieerd amusementspro gramma geboden, de muziekvereniging Concordia bracht de jubilarissen een serenade. Kortom, het was woensdagavond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw een echte happening, speciaal voor de gehuldigden ongetwijfeld onvergetelijk. ZONWERING - Zonnescher- j fnen. Alum, geanodiseerd, dralon doek. Vraagt al? laat- stefónze prijs. Nergens goed- koper! Tevens alum, jaloe zieën - muggenhorrgn - vouwdeuren - zon- an reep- gordljnen. L’EWA - ‘Prinses Irenestraat 60, W’veen, Tel. 01828 - 3054. ------S- WADDINXVEEN Vanaf vrij dag 4 april zal met het oog op een betere dienstverlening en een vlottere spreiding van de drukte, die nu aan de loketten van het postkantoor aan de Kerkweg voorkomt, het postagentschap Brederolaan worden opengesteld van 19.00-20.30 uur. In verband hiermee zal het hoofdpostkantoor voortaan gesloten zijn van 18.00- 19.00 uur op vrijdagavonden. Eveneens met ingang van 4 april wordt dë vrijdagavondopenstel- ling van 19.00-20.30 uur. In de normale openstelling van maan dag tot en met vrijdag van 08.30- 18.00 uur komt geen verandering. Te koop: Papegaai met kooi 100,-. tel. 4885. Te koop: Gashaard j.g.st verk. merk Bocal. Van Maer- j lantstraat 22, tej. 2841. Te koop: Philips radio-meu- 4 be.i met ingebpuwde pick-up; 200.-. tel. 4187 na 18.00^. Gedipl.SchQonheidsspecia- liste-Visagiste Elly van Stijn, i a*t* t_' ia t. i Lancömë art. Afspraken' uftsl. na 17.00 uur tel. 7266. Bij geen gehoor tel,-2360.

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 11