Bouwen in Groenswaard 3 gaat na de zomer verder HOE WADDINXVEENSE VROUWEN ER VERZORGD KUNNEN UITZIEN van onze Vijftig schoonbeidstips boofdredacteur St. Joseph” komt met koopwoningen i |f Wiertsema Foto-expositie van Goudse fotografe Joke Matze in Bouwvoorlichting r I 1/ WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 MAART 1975 Nieuw [Een voorbeeld van het werk van de Goudse fotografe Joke Matze. Wakker worden Zachte handen EEN BOEKENBON IS ALTIJD RAAK!! Nagels Alleen mannen zijn ijdel. De vrouw wenst slechts het voorwerp van deze ijdelheid te zijn!” steeds bij de hand te hebben. WADDINXVEEN Pas na deze zomer zal in Groenswaard 3 met de woningbouw kunnen worden dorogegaan. Het is volstrekt onmogelijk dat eerder dan in augustus de eerste paal geslagen kan worden voor de bouw van 82 huizen op een strook grond aan de Weidezoom en de Wadde bij Peuleyen in Waddinxveens woonwijk in wording. Op die plek is ook de praktijkruimte van huisarts C. N. Vreeken gedacht. WADDINXVEEN Het „Jaar van de vrouw” was dit jaar nauwe lijks begonnen of er werden direct al flauwe grappen gemaakt over de emancipatie, waardoor - zeggen de vrouwen zelf - afbreuk wordt ge daan aan de bedoeling van dit ge beuren. Zo dreigt het „Jaar van de vrouw” te verworden tot het „Jaar van de grappen over het jaar van de vrouw”. Zeker is dat ook in Wad dinxveen waarschijnlijk niet één vrouw te vinden is die niet één keer komiek benaderd is „in het i kader van het Jaar van de vrouw”. Rimpels ■j Het Weekblad voor Waddinxveen wil daaraan niet meedoen. Wel wil len wij in dit dorp aan de Gouwe waar nogal wat schoonheidsspecia listes hun opbouwend werk doen alle Waddinxveense vrouwen, jong en oud, 50 waardevolle tips geven die hun schoonheid ten goede zal komen. En dan onder Godfried Boman’s’ motto: „Het is een dwa ling te menen, dat de vrouw ijdel is. WADDINXVEEN Wij leven in een tijd van bezuinigingen. Van verant woord omspringen met grondstoffen en materialen. Daarom wat raadgevin gen en ideetjes voor uw schoonheid van het Weekblad voor Waddinxveen. Wees vooral kritisch wat uzelf betreft, dit geldt zowel voor mannen als voor vrouwen en leer uw kinderen al jong zich te verzorgen. Misschien is het aan te raden dit artikel uit te knippen om Vermoeidheid ijl Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag van (ADVERTENTIE) BLOEMTIEK JNTfRFlORfl’ Uw nagels spaart u als u een pen of potlood gebruikt voor het draaien van een telefoonnummer. Droog haar moet dagelijks worden geborsteld, vanaf de hoofdhuid tot aan het uiterste puntje. Hierdoor wordt het vet, voorzover aanwezig, over de gehele haarlengte verdeeld. Bovendien wordt de bloedsomloop in de hoofdhuid gesti muleerd waardoor de haarwortels wor den gevoed. Het bloed zorgt n.l. voor de Eigen. H. J. Zeypveld De te bouwen 70 woningen zullen kun nen worden toegevoegd aan het woning- bezit van „St. Joseph”, omdat was ge bleken dat deze woningbouwvereniging hierover bindende afspraken had ge maakt met het vorige college van Bur gemeester en Wethouders. Bovendien beschikt deze corporatie naar verhou ding over meer flats dan elk van de twee andere woningbouwverenigingen, zodat het verdedigbaar is dat „St. Joseph” in Groenswaard 3 door kan gaan met het bouwen van huizen in de woningwet- en premiesector. Dat laatste is in Waddinx- Naast deze zwart-wit foto’s, wordt op verzoek een dia-show in de filmzaal van de Bouwvoorlichting gehouden. Vooral toekomstige Amerika-gangers kunnen al een voorproefje van dit immense land krijgen. De expositie duurt tot 25 april. als ze te kort zijn. Een lichte, desnoods parelachtige kleur zal ze er verzorgd doen uitzien, zonder er teveel aandacht op te vestigen. Gebruik voor het lakken vooral een basislak. Deze lak bevat was en brengt daardoor een beschermend laagje aan op de nagel. De kleurstof van de nagellak kan nu niet de nagel doen verkleuren. Parfum, eau de toilette of eau de cologne mag u nooit op kleding spuiten, heel dikwijls houdt u er lelijke vlekken op over. Voor uw voeten maakt u een badje van warm water, waaraan u zachte zeep, keukenzout of een speciaal voetbadzout toevoegt. Hierin laat u uw voeten zo’n tien minuten weken. Daarna masseert u ze met een stevige kleine borstel, vanaf de tenen in de richting van de enkels. Eeltplekjes behandelt u met een puim- steentje. Na het zorgvuldig afdrogen, vooral tussen de tenen, bestrooit u de voeten met wat talgpoeder. Na het wassen ook zo nu en dan de voeten masseren met vochthoudende hand- en body-lotion of met een speciale balsem. Vanaf de tenen naar boven toe. gemasseerd. De talgklieren worden hier door geaktiveerd en zullen nog meer vet afscheiden. Vet haar kunt u het beste wassen met kamille thee en boraxwater, waaraan wat glycerine is toegevoegd. Drogen, eerst met verwarmde handdoe ken, verder bij voorkeur in de buiten lucht. Moet het ónder de kap dan wat temperatuur betreft de gulden midden weg kiezen. Als het haar erg beschadigd of knap perig is, kun je beter, zoals öma vroeger, papilotten inzetten. Rol het haar om ka toenen strookjes en knoop deze aan de uiteinden vast. Denk er om, nat haar is kwetsbaar en kan door te hardhandig kammen en ontwarren ernstig worden beschadigd. Het water, waarmee het haar wordt gewassen en gespoeld, mag niet te heet zijn. veen een nog nooit eerder vertoonde zaak, waarvoor men op het gemeente huis dan ook graag had gezien dat er tussen de drie woningbouwverenigingen zou worden samengewerkt, maar die bundeling van krachten laat helaas nog op zich wachten. De heer H. van Ek (Progrcssieven) be treurde het dat van samenwerking tussen de Waddinxveense woningbouwvereni gingen vooral op het punt van de te bou wen koopwoningen nog geen sprake kon zijn. Zijn fractiegenoot mr. R. H. Holl pleitte er overigens voor bij de bespre kingen over de voortgezette woningbouw in Groenswaard 3 telkens alle corpora ties te betrekken. Zoals bekend zal er zeer binnenkort door het Waddinxveen se gemeentebestuur een enquete worden ingesteld naar de woonbehoefte om op die manier zo nauwkeurig mogelijk te weten te komen met wat voor soort hui zen onze nieuwste woonwijk uiteindelijk 10-17 uur, vrijdagavond van 19-21 uur en zaterdag van 10-16 uur. In de toekomst zullen de bezoekers van de Bouwvoor lichting, regelmatig kennis kunnen ne men van het werk van kunstenaars uit de regio. Het dikwijls ontbreken aan expo sitie gelegenheid in vele plaatsen in mid den Holland, is de aanleiding geweest een bescheiden ruimte in de Bouwvoor lichting te reserveren. „Te hopen is, dat de respons niet alleen vanuit de kun stenaarswereld, maar ook van hen die menen iets behoorlijks in de openbaar heid te moeten brengen, groot zal zijn,” aldus directeur H. J. Polderman. Kerkweg, Waddinxveen, tel. 2079 Havermeel (verkrijgbaar in reform- huizen) maar desnoods ook havermout zorgt ervoor dat u heerlijke droge en zachte handen krijgt. Zo vaak u kunt doopt u uw handen na het wassen en het spiritus. Zomersproeten verbleken door de huid tte betten met citroensap. Kraaiepootjes en rimpels dikwijls wassen met amandelmelk. Citroenschil len in het waswater leggen verbetert de huid. Restjes van after-sun, die u van de zomer hebt overgehouden behoeft u niet te bewaren tot volgend jaar of weg te gooien. Masseer na het baden of dou chen uw huid hiermee; die behoudt dan langer zijn bronskleur. Volgens diverse berichten zijn de duurdere kosmetische artikelen niet al tijd de beste! De zogenaamde natuurlijke (plantaardige) middelen zijn goedkoper dan die waarvoor dierlijke vetten en hormonen worden gebruikt. Denk hier bij ook aan de arme dieren, waarop proeven worden genomen. Slapeloosheid is fnuikend voor uw schoonheid; ook het gebruik van veel Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) heeft in de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw opnieuw de haast onderstreept die nodig is om de gang er in te houden. Dat had hij ook al gedaan in een gesprek met de woningbouwverenigingen „Wad dinxveen”, „St. Joseph” en „Ons Begin”, dat maandagavond op het gemeentehuis werd gehouden. twee maanden door Amerika. Van deze reis toont ze thans foto’s, die vooral de sterke tegenstellingen in dit land laten zien. Aangrijpend zijn haar portretten, die zowel uitbundige vrolijkheid als diepe ellende tot uitdrukking brengen. slaapmiddelen. Tegen slapeloosheid moet men zorgen geen zwaar te verteren spij zen en dranken te nuttigen voor het sla pen gaan. Een warm voetbad wil ook wel helpen tegen slapeloosheid en een in koud water gedrenkte doek op de ogen te leggen. Diep en rustig ademhalen met ogeh' open, bij het uitademen de ogen sluiten. Na korte tijd worden de oog leden zwaar en u slaapt in. Een eetlepel honing ’s avonds voor het naar bed gaan brengt slaap en ver getelheid. Een appel eten voor het naar bed gaan bevordert de slaap en reinigt het gebit. Van de 82 in deze fase neer te zetten woningen zullen er ongeveer 70 naar ontwerp van de architect L. Roggeveen worden gebouwd voor de rooms-katho- lieke woningbouwvereniging „St. Jo seph”: ongeveer 50 woningwetwoningen in twee lagen en ongeveer 20 in de pre- miesector. De ongeveer 10 resterende royale vrijesector-woningen zijn gepland om tegemoet te komen aan de wensen en verlangens van heel wat Waddinxve- ners op dit punt. Zij staan op de veel genoemde lijst van ”70”. Rimpels in het gezicht: eenmaal per dag zo dicht mogelijk boven kokend water, inkloppen met huidcrème. Mas seert u liever de crème in uw huid, doe dit dan in opwaartse beweging! Sluit potjes en pannetjes. Wijn uit een open fles smaakt ook niet meer. Ook kosmetika verliest het bouquet wanneer potten, flessen en tubes niet goed wor den gesloten (of dag in dag uit in de brandende zon moeten staan). Bakteriën kunnen zich in de crème nestelen en zich vermenigvuldigen, deze tasten dan weer de huid aan. Schoonheid kunt u ook halen uit de babymand. Bijvoorbeeld baby-olie is een natuurlijke, verzachtende olie, die de huid reinigt en beschermt en hem bij re gelmatig gebruik in prima konditie houdt. Een dopje baby-olie in het bad water beschermt uw huid tegen de uit drogende werking van hard water. Als u daar nog een paar druppeltjes parfum aan toevoegt heeft u een geweldige luxu euze badolie. Ook is babyzeep voortreffelijk voor mensen met ’n zeer gevoelige huid. Het gebruik daarvan is aan te bevelen. Ei genlijk moesten teeners uitsluitend ba byzeep gebruiken, omdat die de huid niet in de minste mate irriteert en toch grondig reinigt. Zowel tijdens de zomer maanden wanneer er gevaar voor uit droging bestaat, als ’s winters wanneer de huid te lijden heeft van wind, regen en tegenwoordig ook van vervuilde lucht. Gebruikt u make-up remover Baby-olie is een uitstekend vervangings middel. Wist u ook de kontaktlenzen weer mooi schoon worden als zij in ver dunde baby-shampoo worden gewassen? Ongeveer 20% van de Nederlandse vrou wen gebruiken babyprodukten als een schoonheidsmiddel. waardoor zij; weer zachter worden. Papier wprdt steeds schaarser. Splits daarom uw papieren zakdoekjes voor het afnemen van uw make-up of gebruik oude zakdoeken en lapjes. Gebruik ook in het vervolg weer wasbare, zakdoeken in plaats van de papieren, spaart hier mee de bomen. voltooid moet gaan worden. Het huis aan huis te verspreiden enquêteformulier zal bij het tweede nummer van de „In formatiekrant Waddinxveen” worden gevoegd. aanvoer van bouwmaterialen. Masseer zo nu en dan uw hoofdhuid goed met warme olijfolie. Een warme badhand doek om het hoofd vouwen en de olie een uurtje laten inwerken. Hierna het haar wassen met non-alkalizeep. Heerlijk tintelend en goed doorbloed zal uw huid zijn als u tijdens het dou chen de huid masseert met een speciale nylonmassagewant. Goed voor rug- Heeft u moeite met opstaan of heeft u ’s morgens last van hoofdpijn en een beetje duizeligheid, wees dan niet onge rust want het zijn veel voorkomende ver schijnselen. Een wat langzaam op gang komende bloedcirkulatie is hier dikwijls de oorzaak van, dit is dikwijls weer een gevolg van een zittend beroep en te wei nig sportbeoefening. Niet te snel uit bed springen lost dit probleem al een beetje op, wat rekken en strekken helpt ook al bij het nemen van de eerste „moeilijke” stappen. Daarna even diep ademhalen voor het open raam en het leven lacht u weer toe. Blijft u desondanks toch moei te houden met opstaan dan is het beter een arts te raadplegen. Een goede remedie tegen ochtend- möeilijkheden zijn ook wisseldouches. Te beginnen met lekker warm en dan koud water. U wordt dan klaarwakker. Het is natuurlijk niet verwonderlijk dat u ’s morgens het bed niet kunt uit komen als u iedere avond te laat naar bed gaat. Te lang uitslapen heeft echter een averechtse uitwerking. Beter is het dan een half uurtje minder te slapen dan u gewend bent. Proeven hebben aange toond dat u niet de volgende dag, maar pas de daaropvolgende dag last krijgt van het te laat naar bed gaan! Funest voor de schoonheid is het om niet te ontbijten. Beter is het dè dag te beginnen met een kopje thée of koffie met een beschuitje of een plak koek met boter, of een boterham. Zo’n ontbijt vraagt weinig tijd! Uitgaan in een blote jurk? Witte stre pen van bikini of badpak kunt u weg werken met beenmake-up, cakemake-up of zelfbruinende crème. Dit laatste moet u wel een paar dagen van tevoren ge bruiken. Kleine wite rimpeltjes rond de ogen kunt u met een fijn penseel inkleuren met make-up crème. Denk eraan, oogschaduw wordt in el kaar vloeiende tinten opgebracht, zowel boven'als onder het oog; het teveel aan maskara afbörstelen èn oppassen, dat oogschaduw of maskara niet in de ogen komt, wat heel slecht is vooral voor hen die kontaktlenzen dragen! Uw wenkbrauwen altijd in opwaartse richting borstelen of kammen. Wilt u na deze zuinige tips dan toch eens uit de band springen maak dan eens een fijne shampoo! Klop drie eierdooiers romig, doe hieroij wat gekookt lauw warm water en nu het dure; hierbij gooit u een scheut rum massage en tegen die nare schilferige i pukkeltjes en acnés. U kunt hem des- noods zelf maken, van een stevige bad- stof. Het meeste plezier hebt u van parfum als u het flesje in het donker bewaart en veelal koel. De inhoud vervliegt snel, let j er daarom op dat het stppje goed dicht zit. i Lipstick houdt beter wanneer u voor i het stiften de lippen droogt met een tissue. Het vroegtijdig grijs worden voor komt u door dikwijls een scheutje azijn in het waswater te doen. Teeners en twens doen er verstandig aan het lange haar vakkundig te laten bij punten, verder vertroetelen met crème behandelingen. Er gaat nog steeds niets boven een varkensharen borstel. Als u een nylon- borstel gebruikt - ze zijn goedkoper en gemakkelijler te reinigen - let er dan wel op dat deze niet te scherp is. Kam en borstel kunt u goed reinigen in een op lossing van ammoniak 5%. Goed na spoelen. Vet haar moet u ook borstelen, maar zó dat hierbij de hoofdhuid niet wordt WADDINXVEEN In de ruimte die is gereserveerd voor het houden van tij delijke exposities wordt in de Bouw voorlichting Midden-Holland aan de Staringlaan sinds kort het werk ge toond van de Goudse fotografe Joke Matze. Joke studeerde te Londen aan het Isleworth Art College. Bij portret fotograaf David Ross deed ze haar praktijk ervaring op. In het kader van de aanmoedingskunstprijs van de ge meente Gouda, kreeg ze in 1970 een eer volle vermelding. Thans is ze werkend lid van het kunstcentrum Burgvliet te Gouda. In 1973 reisde ze gedurende Wees nauwkeurig met het opbrengen van de dagelijkse make-up, ziet uw mooi opgemaakte gezichtshuidje er wel eens koekerig uit? Dan hebt u waarschijnlijk te veel dagcrème gebruikt. U hebt over het algemeen zeer weinig dagcrème no dig en deze moet snel over de huid wor den verdeeld. Het allerbeste is de crème gelijkmatig in de huid te kloppen. Ver standig is ook, niet steeds de vingers in de crèmepot te stoppen; het beste kunt u hiervoor een plastic ijslepeltje gebrui ken. Een teveel aan lait (cleanser) ver dwijnt in de tissues, een overdosis tonic druppelt in uw hals, een te royale hoe veelheid nachtcrème wordt opgenomen door uw kussensloop! Uw gezichtslotion gaat veel langer mee wanneer u het wat je, waarmee u de lotion opbrengt, eerst in koud water hebt gedrenkt en vervol gens goed hebt utgeknepen. Deze voch tige watten voorkomen, dat de lotion wordt geabsorbeerd; u gebruikt daar door dus minder lotion. Komt u maar niet van die glimmeiide neus af? Neem dan een schijfje rauwe aardappel en leg dit enige tijd op de neus. Zonodig deze behandeling her halen. Te grote poriën kan men het beste behandelen met verdunde kampfer- goed afdrogen in een bakje met dat meel en masseert er even uw handen mee. Dit is vooral heerlijk in de winter. Vooral mensen, met zweterige handen hebben hier baat bij. Een niet zo kostbare handlotion krijgt u door aan zuivere glycerine wat ci troensap of koud gekookt water toe, te voegen. Breekbare vingernagels worden stevi ger door ze zacht te masseren met olijf olie. Tijdens de winterdagen komen er bij veel mensen hartjes en kloven, in de han den. Deze noemt men dan gesprongen handen. Telkens na het afwassen met glycerine de handen inwrijven. Zijn de nagelriemen goed los, dan is het een goede gewoonte telkens bij het afdrogen van de handen met de hand doek de nagelriemen terug te duwen; zij krijgen nu niet zo gemakkelijk de kans weer vast te groeien. Ingegroeide nagels moet u elke dag insmeren met groene zeep, dit heeft vaak sukses, waardoor de nagel na ongeveer vijf weken wederom gewoon recht ge worden is. Lak uw nagels niet met donkere lak U voorkomt vermoeidheid van benen en voeten, als u uw voeten hoog legt, dus op een bankje op gelijke hoogte van uw stoel. Ergert u zich ook zo aan vrou wen met te grote voeten, die toch witte schoenen dragen? Wandel regelmatig in de buitenlucht, onafhankelijk van het jaargetijde en zo mogelijk van het weer. Het is in ieder geval een goedkoop en goed schoon heidsmiddel. Koop meestal de grote verpakkingen van uw schoonheidsverzorgingsartikelen. Het is voordeliger. Bewaar deze dan in uw koelkast en neem telkens een hoe veelheid in kleine flesjes en potjes voor dagelijks gebruik. Kosmetika blijft lan ger goed, indien het niet teveel aan het licht wordt blootgesteld. Wist u dat gewone joghurt van de melkman heerlijk is voor een ietwat ge ïrriteerde of verbrande huid. Leg de jog- ■hurt als een pasta op de huid, na tien tot vijftien minuten afnemen met koud water. Gooi uitgeperste citroenen niet direkt weg, het kleine beetje, sap dat is achter gebleven kan net voldoende zijn om wat vuil geworden vingers op te bleken. Ruwe ellebogen kunt u in een niet zo sterk uitgeperste citroenschil leggen, 5 ll -

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 17