voor Jammer van die knotlinden EEN BORD LANGS DE KANAALSTRAAT Bejaarde Ir. Koenen oneens met verhoogde tarieven van GEB Gouwebos grote zorg W’veners en Boskopers I ”Vox Jubilans” op ”goodwill”-reis vrouw geschept 1 VANDALISME IS MOEILIJK TE BESTRIJDEN 1M aa 11 Landbouwschap verontrust over energiesituatie in de tuinbouw 1 1 ■lil Sr ■iiil Nieuw bestuur Wordt abonnee op het Weekblad voor Waddinxveen Brutale colportrices ij ^«31 POLITIENIEUWS WADDINXVEEN van ’’Rijnland” '1 II WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 27 MAART 1975 I» o 4 Vandalisme Si,.a - r’l -1 r Dit waren ze: de drie honderdjarige knotlinden langs de Kerkweg. «Hg Allereerst de prijs. Het Weekblad voor Waddinxveen kost zo’n drie dubbeltjes per nummer. Oftewel 4,per drie maanden. En dan de inhoud: alleen al voor de doktersdiensten en de advertenties van de plaatselijke middenstand en het bedrijfsleven is het Weekblad een abonnement waard. Maar er is meer. Veel meer. Onze krant ontleent zijn waarde aan het feit dat zij speciaal voor u wordt geschreven. Een Waddinxvener die echt geïnformeerd wil zijn en van alles op de hoogte gesteld wil worden leest naast zijn dagblad het Weekblad voor Waddinxveen. Da’s als het ware gewoon een huisvriend. WADDINXVEEN/BOSKOOP Maandagavond hebben in het gemeen tehuis van Boskoop het bestuur van het recreatieschap Bospark en een aan tal mensen uit Boskoop en Waddinxveen, die zich indertijd beijverden om een begin te maken met het Gouwebos, met elkaar gepraat. WADD1NXVEEN Het zal niemand ontgaan zijn dat de tijd nadert dat slager J. A. Compeer zijn „nederzetting" aan de Kerkweg in verband met de bouw van het Passage-winkelcentrum zal moeten verlaten. Hoewel de onteigeningsprocedure al ten einde is lijkt nu ook binnenkort een punt gezet te kunnen worden achter de juridische strijd die over deze ontruiming tus sen Compeer en de gemeente wordt gevoerd. Vandaar dat slager Compeer aan de Kanaalstraat bij het hem toegewezen stuk grond het bord heeft laten zetten dat „hier” Compeer bouwt, maar er wel nadrukkelijk „misschien" aan heeft toegevoegd. Intussen gaat de bouw van het Passage-winkelcen trum gewoon door, zonder dat er bijzondere moeilijkheden van Compeer’s pand ondervonden worden. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) kon in de dinsdagmiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de ruim telijke ordening en de woningbouw op een vraag van mr. R. H. Holl (Pro- gressieven) meedelen dat hij had vernomen dat inderdaad op korte termijn een uitspraak van de rechtbank tegemoet gezien kan worden, zodat de zaak- Compeer definitief tot het verleden zal gaan behoren. Dit is het moment waarop de drie honderdjarige knotlinden voor de woning van slager J. A. Compeer aan de Kerkweg werden gesloopt. k;l S fetS 1 I 7:: NEL GOLDSTEIN”. Foto: WvW/Sjaak Noteboom Naam: Adres: Woonplaats: 1 (Doorhalen wat niet gewenst wordt) 'ri K J Betaling: overschrijving op giro 47062 Bank: Rabobank Waddinxveen Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Het bord langs dé Kanaalstraat. F' I I I I I I I I I I I I I I I I Op het kruispunt Dorpstraat-Onderweg- leplaan raakte gistermiddag bij een bot sing twee inzittenden van een personen auto uit Lopik licht gewond. De auto werd aangereden door een tankauto van de firma Hunik uit Gouda, die geen voorrang gaf. De personenauto kon na de botsing worden afgeschreven. schriftelijk advies van deze te krijgen; diegenen, die wèl voor overplanting voelen geen gironummer is aangeboden (kenbaar maken dat men er vóór is); het argument, de heistelling komt binnen kort naar boven, dus de tijd ontbreekt een loze kreet was (25 maart nog bené den, 13 maart raadsvergadering); toen ■l I I l I I I I l I I I I I I I l besloten werd de bomen niet voor Wad dinxveen te behouden, de bomenbank niet is gebeld (haalt ze voor niets weg om ze daar te planten waar ze gewenst zijn); er in Waddinxveen zo weinig lu diek gedacht kan worden Gebleken is dat de plantsoenendiensten van de gemeenten Boskoop en Waddinx veen zorgen hebben inzake de jonge aan plant in het toekomstige Gouwebos. Er wordt namelijk ontzettend veel vernield. Dit gebeurt in vele gevallen door de jeugd en omdat het nieuwe bos ’in aan bouw’ betrekkelijk ver van de verbou wing af ligt, kan één en ander niet ge controleerd worden. „Wij hebben ons dus afgevraagd of deze particuliere aanplant 3.200,waard was. Het bestuur van de Stichting „Bos park” heeft nog getracht langs andere weg subsidie te krijgen, maar dit is niet Tot de maatregelen op korte termijn be horen volgens het Landbouwschap vol ledige benutting van de Brusselse spel regels, omzetting van de huidige voor- schotregeling in een directe subsidie, op schorting van de milieuheffing op aard olie in de tuinbouw en volledige restitu tie van betaalde accijns alsmede van het prijseffect van de invoering van het anti- zwavelbeleid. Ook stelt het Landbouw schap maatregelen voor ter verbetering van de omschakelingspremie. gelukt. Staatsbosbeheer stelde dat alle coniferen en sierheesters er uit moesten, zo ook de laanbomen. We hebben hier tegen een voorzichtig protest laten horen en gevraagd hoe het dan moest met de steunpalen, die naast de jonge bomen waren geplaatst. De vertegenwoordiger van Staatsbosbeheer zei: „Zaagt u ge woon alles maar af”. En dat hebben we toen noodgedwongen gedaan,” aldus de heer Klooster. „Wij uitte de veronder stelling dat Staatsbosbeheer geen plaat materiaal meer aan gemeenten mag le veren”. Het Landbouwschap constateert dat deze situatie grote weerstanden oproept Het is voor de oliestokers onverteerbaar, dat de aanpassing (sanering) in deze sector moet plaatsvinden. Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zijn openbare vergadering van 5 maart een aantal maatregelen zowel op korte als lange termijn voorgesteld. Het blijft daarbij vasthouden aan een aanpassingsbeleid gericht op een periode van zes jaar, waarin bij de prijsaanpassing rekening wordt gehouden met de inkomensont wikkeling. De energieprijs voor de tuin bouw moet worden losgemaakt van kost- prijsverhogende invloeden van accijns, heffing fonds luchtverontreinging, anti- zwavel beleid enzovoort, zolang in de andere lid-staten van de EG zulke maa- regelen niet worden genomen. Het on derzoek betreffende energiebesparende mogelijkheden zal krachtig moeten wor den door investeringsbijdragen energie besparende maatregelen in te voeren. Verder acht het Landbouwschap bijstel ling van de referentieprijzen aan de kos tenontwikkeling noodzakelijk evenals een uitbreiding van het aantal groente- teeltprodukten waarvoor dit systeem zal gelden. Ik abonneer mij op het WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN en wens een kwartaal-abormement 4,excl. incassokosten) WADDINXVEEN/DEN HAAG Ir. H. P. M. Koenen (De Genestetlaan 3) heeft het provinciaal bestuur van Zuid- Holland een brief geschreven over de verhoogde tarieven van het Gemeen schappelijk Energiebedrijf Gouda en om streken. Hij is het oneens met die ver hoging. Zijn brief ligt voor de staten leden ter inzage. Zij zullen waarschijn lijk op voorstel van het college van Ge deputeerde Staten besluiten dit adres in handen te stellen van minister drs. R. F. M. Lubbers van economische zaken. WADDINXVEEN De 100-jarige knotlinden voor het pand van J. H. Com peer zijn niet meer. Daarom nog een reactie van Nel Goldstein, van de actie groep ,Mooi Waddinxveen”: „Jammer is, dat niet om een gesprek met Copijn (of een andere goede boomver- planter) is gevraagd, om na bestudering WADDINXVEEN DEN HAAG Sinds de energiecrisis van september 1973 zijn de prijzen van de verschillende energiesoorten snel - maar niet allemaal evenveel - gestegen. Het effect van het Nederlands energiebeleid en het Euro pese steunbeleid is geweest, dat reeds ge durende twee stookseizoenen de inko menssituatie van de oliestokers slechter is dan van gasstokers. Gebleken is bo vendien dat ongeveer 5000 bedrijven om economische redenen niet van olie op gas zullen kunnen omschakelen. r - i ■- WADDINXVEEN/GOUbA De Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken waarschuwt het publiek tegen het optreden van in het Goudse opererende tijdschriftencolpor- trices. „De colportage van buitenlandse tijdschriften door een aantal jongedames die het vooral gemunt hebben op direk- teuren van bedrijven gaat nog steeds door. Momenteel wordt Gouda en om geving bewerkt. Alvorens op aanbiedin gen in te gaan worden de betrokkenen geadviseerd zich in verbinding te stellen met de Kamer van Koophandel”, aldus de Kamer. De heer J. Klooster van de plantsoenen dienst in Boskoop vertelt iets over de gang van zaken bij de aanplant van het Gouwebos. Hij vindt het persoonlijk erg jammer dat zijn dienst de particuliere aanplant heeft moeten kortwieken. „Wij hebben getracht om nog zoveel mogelijk te laten staan, maar het Staatsbosbeheer heeft ons wel de duimschroeven aange draaid. Kijk”, verduidelijkt hij, „Staats bosbeheer heeft aanvankelijk 3.200, van de eerder verleende subsidie afge trokken vanwege die particuliere aan plant. Men heeft ons later laten weten, dat dit instituut bereid was deze beslis sing te herzien op voorwaarde dat de gratis beplanting van de enthousiaste lingen uit de bevolking van Boskoop en Waddinxveen, zou worden aangepast aan de eisen van Staatsbosbeheer. Hpiilt W De huurders van woningen en pachters van landerijen, die nu belastingplichtig worden aan Rijnland, kunnen als be stuurslid gekozen worden. Het hoogste bestuursorgaan van het hoogheemraad schap is de Verenigde vergadering die gaat bestaan uit 30 hoofingelanden, 6 hoogheemraden en de dijkgraaf. Tien hoofdingelanden vertegenwoordigen de belanghebbenden "Bij een goede water kwaliteit. Vijf van hen worden door de gemeenteraden benoemd als vertegen woordigers van de huishoudelijke ver vuilers. De andere vijf, die benoemd worden door de kamers van koophandel en het landbouwschap, vertegenwoordi gen de industriële vervuilers. De Ver enigde vergadering is enigszins te ver gelijken met de gemeenteraad; het dage lijks bestuur, de dijkgraaf en de hoog heemraden, met het college van burge meester en wethouders. dit concert in de Ontmoetingskerk gegeven en zal burgemeester C. A. van der Hooft een toespraak houden. Organist is Feike Asma. Donderdag 15 mei gaat het koor naar de Lau- renskerk in Rotterdam om mee te werken aan een Waddinxveense avond. Begeleid door onze plaats genoot Arie Keijzerzal Vox Jubilans de mooiste werken uit haar program ma ten gehore brengen. Spreker op deze avond is de J. Overduin. Op 24 juni wordt een oude traditie hersteld, want dan treedt Vox na een onder breking van een aantal jaren weer op in Katwijk. De dertig jaar oude ver eniging maakt opnieuw een bloei periode door en de 160 leden zullen, samen met de 40 leden van het jeugd koor een groot aantal toehoorders laten genieten van een goed gebracht repertoire waarin zowel het eenvou dige geestelijke lied als de grote wer ken uit de koorliteratuur een plaats vinden. Daar worden ze begeleid door Dirk Jansz. Zwart. Zoals vorige week reeds meegedeeld, neemt Vox Jubi lans ook deel aan het bevrijdingscon cert dat op 5 mei in de Ontmoetings kerk wordt gegeven. De Hervormde Orgelcommissie geeft reeds een aan tal jaren rond de vijfde mei een con cert dat door de keuze van de uit gevoerde werken de naam .bevrij dingsconcert” draagt. Voor het zesde lustrum van onze bevrijding wordt WADDINXVEEN De Hervormde gemengde zangvereniging „Vox Jubi lans” zoals Vox officieel heet, treedt in de komende maanden op als goodwill- ambassadeur voor onze gemeente. Onder leiding van dirigent Jan Bonefaas zal het koor voor de zomervakantie nog vijf concerten geven waarvan maar een in Waddinxveen. Besproken werden o.a. de minder pret tige wijze van het in een eerder stadium ontwikkelde initiatief de bevolking een werkelijke bijdrage aan het Gouwebos te laten leveren. De groep Boskopers en Waddinxveners willen nog altijd pogen de vereniging „Vrienden van het Gou webos” op te richten. Het bestuur van het recreatieschap zou erg graag zien, dat die vereniging nu zo spoedig moge lijk van de grond kwam, voorlopig als morele steun bij het tot stand komen en in stand houden van het Gouwebos; in de toekomst wellicht als financiële steun en hulp bij het planten. De Boskoops- Waddinxveense groep heeft het schap verzocht maatregelen te nemen om de jonge tere boompjes en de daar huizen de fauna te beschermen. Indien ver- bodsbordjes niet voldoende blijken te zijn is een tijdelijke afsluiting nood zakelijk. Het lijkt een onsympathieke maatregel, maar ze is in ons aller belang, meent de groep. Het begint aanstaande zaterdag met een Passie en Paasstonde in de Goudse St. Janskerk. Vox Jubilans en het Jeugdkoor zullen, begeleid door Feike Asma, vanaf acht uur een programma van Lijdens- en Paaslie- deren brengen dat wordt afgewisseld door samenzang en een meditatie door ds. Korevaar uit Rotterdam. Tweede Pasdaag gaan beide koren naar Amersfoort om in de Joriskerk mee te werken aan een Paasdienst. WADDINXVEEN/LEIDEN De be stuursstructuur van het hoogheemraad schap van Rijnland ondergaat in 1975 een ingrijpende verandering. Land- en huiseigenaren gaan twintig bestuurs leden rechtstreeks kiezen. Bij een kort geleden ook in Waddinxveen huis aan huis verspreide „Informatiekrant” van Rijnland is speciaal voor deze groep ex tra informatie gevoegd. WADDINXVEEN Een 78-jarige in woonster van Waddinxveen is gewond geraakt, toen zij door een personenauto werd geschept op Groensvoorde, nabij het winkelcentrum. Volgens de politie treft de bestuurder van de auto, een tegelzetter uit Waddinxveen, geen schuld. MM* Foto: WvW/Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1975 | | pagina 9