Be Fair wint nu van 2e klasser WEEKBLAD - SPORT Wisselbeker schutters 77 voor Jan in ’t Veld 9 OPEN HUIS Zaterdag en zondag voet bal toppers Winst voor bijna alle basketballers Van Vuuren wint weer COMBI PROJECTIE SCHERM ZILVER Waddinxveense scholieren naar schoolzwemfestijn Uitgereikt tijdens jaarvergadering I telefoon (01828) 3581 Slechts 79.50 I I llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll pater makelaardij b.v. brugweg 99 waddinxveen -X d e n (LidNBMj WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 26 OKTOBER 1977 2: Toos enige verschil is, dat deze drie onderling le prijs Jan in ’t Veld 141.17 (tevens de maar 3 punten voorsprong, na rust pak- ie UITSLAGEN UITSLAGEN ZOMERCOMPETITIE 1977 SCHUTTERSVERENIGING WADDINXVEEN krimp. Halverwege de tweede helft nam Koert van Rijn alle twijfels weg derde klas. Aanvang 14.30 uur. Zondag ontmoet Waddinxveen op ei- Moordrecht. Als Waddinxveen deze wedstrijd in winst om weet te zetten WADDINXVEEN De diverse teams van 5.01.2 5.03.6 5.04.7 5.04.7 5.07.6 4.45.- 5.01.- 5.13.7 5.24.9 5.27.5 WADDINXVEEN In het gemeentelijk zwembad De Sniep wer- voornaamste concurrenten van zich af. Zover is het echter nog niet, maar met de steun van de supporters en hopend dat er verder veel publiek het Waddinxveen-veld weet te vinden, re kenen de geel-zwarten op een de verlies naar huis. De gasten slaagden er zelfs niet eens in Alleen in de laatste 2 minuten liep de Toosploeg uit naar 15 punten voor sprong. Via een 31-24 ruststand werd het een 57-42 overwinning voor Toos. (dinsdag) tijdens de in ’t Ketelhuis gehouden jaarvergadering schutters. De Runner-Up-trofee (een beker voor de schutter, welke het meest in pun- tenaantal steeg) kwam dit keer in han- jes beter op schot en winst voor Toos met 27-20. Score: Jacky den Engelsman en Christine v.d. Berg 6, Monique van Vliet en Ineke Dicker 4, Carla van Oort 5, Nicole van Leeuwen 2 punten. De heren-adspiranten 1 behaalden in Gouda een regelmatige 54-31 overwin ning op Rabo, hetgeen voor coach Addy Ruts een rondje frisdrank voor de hele ploeg betekende. Heren-adspiranten 2 zijn er niet in ge slaagd om hun eerste competitie wedstrijd tegen Rabo 3 (volgens het ramma, later bleek het Rabo 2 te zijn) te winnen. Ze verloren nl. met 43-5. Robert Bakker en John van Beek scoorden voor Toos de punten. Be Fair de volgende ronde. Omdat de regen zondag Waddinxveen niet binnen de lijnen deed komen is nog niet uit gemaakt of de geel-zwarten verder aan het bekeravontuur zullen blijven mee doen. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Be Fair bouwde al binnen een half uur De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Mooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen Heemskerk 134.33. Groep 3 le prijs Gerrit Luichjenbroer 133.67, 2e prijs Ad Mesker 129.83, 3e prijs Bertus Verhoef 127.33. Verschilcompetitie zomer 1977 le prijs Wim de Bruin 4.57 (tevens wis selbeker), 2e prijs Aad Honkoop 4.78, 3e prijs Jan in ’t Veld 5.33. Laagst geëindigde in de competitie 1977 Poedelkloot: Wim de Winkel 110.67. Meest gestegen in puntenaantal in de competitie 1977 Runner-Up Trofee Ko Tol 8.83. EIGEN HOME Zoals bekend bouwen de Wad dinxveense schutters op het ogenblik aan de Alberdingk Thijmlaan een eigen onderkomen, dat niet uit hout, maar uit steen zal worden opgetrokken. De ver wachting is dat men nog dit jaar in ei gen huis zal kunnen gaan schieten. Dit jaar is ook het tweede lustrum te vieren en het bestuur hoopt dit dan ook te doen bij de opening van het nieuwe ge bouw. Tot zolang zijn de schutters nog te gast in het voor deze schutters veel te kleine ’t Ketelhuis” aan de Busken Huetlaan. Door de sterke groei van het ledenaantal is het dan ook vaak erg druk op dinsdagavond als zij bij onder- den in de herfstvakantie schoolzwem- wedstrijden gehouden. De winnaars zo- mo gen deelnemen aan de regionale weds trijden, welke in de periode van 12-2- 1978-18-3-1978 worden gehouden. De winnaars daarvan mogen deelnemen aan de nationale schoolzwemontmoe- ting die op 29 april 1978 wordt gehou den. 10 Waddinxveense lagere scholen de den aan deze wedstrijden mee. Er werd gezwommen op de volgende af standen: 25 m. schoolslag, 25 m. rugslag, 25 m. TOOS-basketbal hëbben"in’hêt~’af- vrije slag, 6 x 25 m. schoolslag en 6 x 25 gelopen weekeinde uitstekend werk ge- m. vrije slag. daan. Bijna allemaal zijn ze erin ge slaagd om hun wedstrijd te winnen. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal Het waren spannende wedstrijden en er werd door de deelnemers fel gestreden. De grootste overwinning wrrd behaald De einduitslag werd als volgt: door de heren-Kadetten 1. Zij doen het Meisjes: momenteel uitstekend. Na overwinnin- j Theo Thijssenschool gen °p'Z°ebas (88-40) en Das (115-24) f. Leon van Gelderschooï 3. Kon. Julianaschool 4. Mgr. Bekkerschool 5. Rehobothschool Jongens: 1. Kon. Julianaschool 2. Leon van Gelderschooï 3. Theo Thijssenschool 4. Groen v. Prinstererschool 5. Rehobothschool den met 2 vrije worpen nog de kans om ZWEMBREVETTEN In de herfstvakantie werd voor het schoolzwembrevet A en B gezwommen in het Waddinxveense zwembad De Sniep. Het schoolzwembrevet wordt uitgegeven door de KNBRD. Voor schoolzwembrevet A slaagden: Karin van Driel, Wilma Rodenburg, Corola Stuurman, Yvonne Hoogen- doorn, Elma Kerver, Jolanda Hoogen- doorn, Wim v.d. Wouden en Arnord Schinkelshoek. WADDINXVEEN Voorzitter Aad van Vliet heeft de bekers en andere eremetalen uitgereikt aan de winnaars van de zomercompetitie 1977 van de schuttersvereniging Waddinxveen. Hij deed dat gisteravond - - ---J- van de merk Reflects Superlux Schikt het U niet om op genoemde tijd ter plaatse aanwezig te zijn, maakt U dan een andere afspraak om de woning geheel vrijblijvend te bezichtigen. van plaats wisselen. Doch vanuit groep 2, komt er enige concurrentie, met name Jan Spoel. Misschien is hij het die den van de trotse Ko Tol. Zijn gemid- door kan breken naar deze ”Top 3”. delde steeg met 8.83 punten. In de vori- Ook in de Verschilcompetitie (competi- ge competitie was hij nog de laagste tie voor de meest constantste schutter) schutter en winnaar van de ”poe- was het weer één van de drie, die de delkloot”. Dit keer echter kon deze on- eerste plaats opeiste, nl. Wim de Bruin, derscheiding worden uitgereikt aan Wim Hij kreegt tevens de wisselbeker voor de Winkel. Peter Schutter eindigde met de tweede keer. 110.67 punten op de laatste plaats. In de top van de ranglijst bij de schut ters is er nauwelijks verandering opget reden. Het trio Jan in ’t Veld, Reiner Nussbaum en Wim de Bruin eisen elke keer weer de hoogste plaatsen op. Het Groep 1 WADDINXVEEN In het Anne Frankcentrum werd vorige week don derdagavond de achtste ro'nde gespeeld voor de wintercompetitie van de Wad dinxveense Schaakvereniging WSV. In groep A was het Kardol die tegen de Roodt niet verder kwam dan remise. Evenals Wim van Oort tegen Philipse. De op winst beluste van Vuuren had nog iets goed te maken met Broer, waarvan hij vorig jaar had verloren. Deze keer was het van Vuuren die niet met zich liet sollen en Broer gedeci deerd terug wees. Hierdoor begint van Vuuren weer geheel boven in de top mee te draaien, met Wim van Os als runner up. Deze moest het ditmaal op nemen tegen de sterke Wolfs. In een verwoede strijd gaven ze elkaar zeer weinig toe waardoor in een gelijke stand werd afgebroken. Joosten komt iedere week meer in vorm, getuige de knappe winst op de niet te onderschat ten Smitkamp. Van der Starre had in groep B tegen Hamming weer alle geluk die een goe de schaker nu eenmaal ten deel valt. Op het moment dat Hamming dacht van der Starre even in te pakken, werd hij zelf in een matweb gevangen. Bij de partij tussen van der Heyde en Versluis werden weer de nodige listen en lagen in het spel verweven. Toen van der Heyde echter wat al te hoogmoedig werd verspeelde hij de dame, en tevens de partij. Ook van Grieken kon het dit maal niet bolwerken. Tegen Ellers moest hij na lang tegenspartelen het onderspit delven. Tussen Schoemaker en Littooy zag het er lange tijd naar uit dat Littooy het beste van het spel had. Het eindspel was toch weer voor Schoemaker, die hiermede een verdienstelijk resultaat boekte. J. A. van Gils begint er ook steeds beter in te komen. Dit keer moest Kleiweg het ontgelden. Burger blijkt zijn goede ritme te pakken heb ben. Tegen A. van Oort wist hij de dame te winnen waar dan ook meteen de volle winst betekent. Venema liet zich door van Rhee lelijk verrassen en moest een nul incasseren. Verstoep ten slotte behaalde wederom de volle winst, u tegen Torenbeek. De 2 afge broken partijen van het eerste team te gen Capelle werden door Wim van Os gewonnen en door Ellers verloren. De eindstand is hierdoor 7V2-2V2 in het voordeel van WSV geworden. Een jeugdachttal van WSV was donder dag te gast in Zevenhuizen. Nadat ze in groep A als winnaar uit de bus geko men waren voor Messemaker uit Gou da, Zevenhuizen en Moerkapelle, be haalden ze de fmalegroep. Hierin moesten ze de strijd aanbinden tegen Krimpen, Lekkerkerk en Promotie uit Zoetermeer. Al spoedig bleek dat ze toch nog te weinig wedstrijdervaring hebben. Met een eervolle 4e plaats moesten ze genoegen nemen. Lekker kerk was tenslotte de winnaar met Krimpen als tweede. Voor een persoon lijk resultaat was Arie Smitskamp de sterkste met de meeste winstpartijen. Ook Jeanet Stel en Huug de Vries kwa men met een half puntje minder, goed voor de dag. Aan dit tournooi werd ver der deelgenomen door Eric Claassen- Claudia Torenbeek, Gos de Vries, Hans Woudenberg en Ronald Best. wordt alweer volop uitgekeken naar de Zij behaalden hun derde overwinning werd voor zwemvaardigheidsdiploma I gezwommen. Van de 29 kandidaten moesten er 2 worden afgewezen, zodat linge wedstrijden elkaar bekampen en y.ïëïï'.'éL.. ê-'.L-d-... 22- ..1 daarna gezellig bijeen zijn, waardoor werbiïdVjóngëns'al's'bij de meisjes een waarlijke ontspanningsavond ont- staat. wisselbeker), 2e prijs Reiner Nussbaum 138.-, 3e prijs Wim de Bruin 136.-. Groep 2 le prijs Jan Spoel 135.83, 2e prijs Aad Honkoop 134.50, 3e prijs Gerard PROGRAMMA Vrijdag 28 oktober: Heren-adspiranten 2: Rijnvalken 1- Toos 2, 19.00 uur Dames-adspiranten Ros/Forcial 2, 19.15 uur Heren-adspiranten 1: Toos 1-Rabo 1, 19.15 uur Dames-kadetten: Toos 1-Luba 1, 21.00 uur Heren-kadetten 1: Toos 1-Rabo 1, 21.00 uur Zaterdag 29 oktober: Dames-adspiranten l:Zoebas 1-Toos 1, 17.00 uur Dames-junioren: BVO 1-Toos 1, 17.00 uur Dames-senioren: BVO 2-Toos 1, 18.30 uur. WADDINXVEEN Na het spelen een veilige 2-0 voorsprong op wippen van eersteklasser Spaken- via Koert van Rijn en Wout Roskam, burg stuurde Be Fair in de derde In de eerste fase van de strijd was het wedstrijd om de KNVB-beker za- vooral uitblinker Wim Bron die overal terdagvoetbal ditmaal tweedeklas- !e vijd®” was- He4 je~ eroP dat de O L'IGCCOr lilt 111Z1 I 1/xot D na r-x-y o a De jeugd speelde tevens nog voor de ser ZOB (Zuid-Oost Beemster) met huishoudelijke competitie waarvan d. -1:-L' volgende resultaten: Arie Smitskamp-Ronald Best 1-0, Ro nald Peperstraten-Steven Verhagen 0- 1, Jeanet Stel-Coen Bregman 0-1, Chris Voerman-Peter Doornenbal ‘/2-*/2, Babs Ponsioen-Hans Woudenberg 0-1, Erik Claassen-Huug de Vries 0-1, Ro nald van Gasteren-Ronnie Voerman 1- 0, Sipke Breiner-Claudia Torenbeek 0- 1, Rolf Torenbeek-Lucas Blom l/2-*/2. WSV 2 speelt morgen (donderdaga vond) haar tweede wedstrijd voor d RSB tegen Messemaker 4 uit Gouda. tweede klasser uit Zuid-Oost-Beemster volledig zou worden ingepakt, hoewel er vande gasten wel enkele tegenstoten kwamen. Maar de Waddinxveense ver- tot scoren te komen in het Burgemees- dediging met Hans Appel gaf geen ter Warnaarplantsoen, want de Wad- krimp. Halverwege de tweede helft dinxveners tekenden voor alle drie de nam Koert van Rijn alle twijfels weg doelpunten, die werden gemaakt door door er 3-0 tevens de eindstand Koert van Rijn (2x) en Wout Roskam van te maken. De door Jan van Rijn (3-0). Met deze overwinning bereikte gemiste kansen deden er niet meer toe. foto film sjaak noteboom PASSAGE 47 Zaterdag 29 oktober 1977 vanaf 10 uur ’s morgens tot 12 uur zal een open huis worden gehouden in de door ons te koop aangeboden Drive-in woning Prins Bernhardlaan nummer 9 te Waddinxveen. Zeer mooi gesitueerde drive-in woning met voor- en achtertuin en voor en achter vrij uitzicht. Deze heeft de volgende indeling: ruime hal, garage, toilet, werkkast, berging 1.50 x 3.50 mtr. en slaapkamer 4.77 x 2.77 mtr. met vaste wastafel, le verd.: woonkamer met grote uitgebreide moderne keuken 12.50 x 4.38 mtr. en groot balkon op het zuiden. 2e verd.: 3 slaapkamers resp. 3.60 x 4.38, 2.16 x 4.80 en 3.62 x 2.15 mtr., royale badkamer met ligbad en 2e toilet. in de woonkamer een parketvloer en luxaflex-zonweringen aan de zonzijde. Gasgest. c.v.-installatie met gecombineerde warmwater voorziening. Bouwjaar 1969. Oplevering: direkt. Koopsom N.O.T.K. momenteel uitstekend. Na overwinnin- 1 Theo Thijssenschool gingen de Toos-kadetten voor hun der de wedstrijd op bezoek bij de West- landstars in ’s-Gravenzande. Tegen standers in lengte van 1,50 tot 2,10 m. vormden geen belemmering voor een regelmatige overwinning. Rust reeds 40-4 voor Toos. Door een mentale op pepper van trainer/coach Jelle Mar chand werd de eindstand 99-18. Dirk Rijnsburger kreeg in de laatste 3 secon- er het spektakel van de bovenste plank Marian Huijzer 7, Ria Schwiebbe 4, in het Burgemeester Warnaarplant- C ser Boys om de bovenste plaats in de Slechts 5 dames-junioren gingen in Delft z. Scholten. de Toos-dames er niet van om met 52- de honderd vol te maken, maar helaas hij faalde. Opvallend was verder dat de Toosploeg slechts 1 persoonlijke fout tegen zich kreeg. Scoreverloop: Dirk Rijnsburger 41, Peter Vermeer 37, Pe ter van Es 16, Henk Hekman en Kees Verschut 2 en Rijk Meuleman 1 punt. De heren-senioren behaalden opnieuw een belangrijke overwinning op het be zoekende OSSS uit Leiden. De Toos ploeg draaide redelijk goed al waren de Toosmensen niet altijd even gelukkig met hun schoten. De voorsprong is dan Voor schoolzwembrevet B slaagden: ook niet groter geweest dan 10 punten. Peter van Es, Ageeth van Es, Angelique j. J. Otto, Leo v.d. Berge, Marjan v.d. Hoorn, Robert v.d. Vaart, Jacco van Oudheusden, Gerard Otto, Hans Ou- dijk, Peter Oudijk en Edward Viering. Scoreverloop: Peter Zwamborn 17, Ro- De eindexamens werden afgenomen nal van de Vis 11, Henny Barendregt en door C. Rehorst en A. J. Troost, na- Jelle Marchand 10, Arie Havelaar 5, mens de KNBRD was aanwezig de Cecile May en Wessel Sikkema 2 pun- heer Figee die vol lof was over het ten. zwemmen van de kandidaten. DAMES ZWEMVAARDIGHEID WADDINXVEEN In Waddinxveen Ook de dames-senioren doen het goed. in het gemeentelijk zwembad De Sniep voetbaltoppers van komend weekein- op rij op het bezoekende Te Werve. Via de: Be Fair-Lisser Boys en een 18-12 ruststand werd het 35-23 voor a Waddinxveen-Moordrecht. Zaterdag is Toos. Scoreverloop: Addy Ruts 20, 27 kandidaten het diploma behaalden, er het spektakel van de bovenste plank Marian Huijzer 7, Ria Schwiebbe 4, De examens werden afgenomen door in het Burgemeester Warnaarplant- Cocky v.d. Spek en Gepke v.d. Sluijs Z. van Minnen en A. J. Troost. Namens soen, nl. de strijd tussen Be Fair en Lis- elk 2 punten. de KNZB was aanwezig de heer G. A. op bezoek bij Das. Maar dat weerhield De onderstaande behaalden het diplo- r 2- T2--22* ma: Carola Stuurman, Jolanda van der gen veld nummer twee op de ranglijst 38 te winnen. Hadden ze bij rust nog pijl, Mieke Ooms, Edith Kempkes, As- J— -*-* - Jmaar 3 punten voorsprong, na rust pak- trid de Jong, Klaas Versloot, Robbie ten de Toos-dames de zaak goed aan en Schijff, Monique Bons, Femke Wolff, dan schudt het voorlopig één van de via 18 punten in de eerste 9 minuten be- Jacqueline van der Klauw, Anna van haalden ze een 52-38 overwinning. Sco- Lagen, Ria van Lagen, Petra Besemer, reverloop: Anneke Mourits 26, Anja Nelleke Koetsier, Barbera Koetsier, Schwiebbe en Wilma Romeijn 10, Edwin Tollenaar, Esther Viering, Ineke Kuijpers 4 en Johanna v.d. Loo 2 Heleen Kunneman, Arno Haan, Mo- punten. niek de Knikker, Meerjan Kaptein, Ook winst voor de dames-adspiranten 2. Theo Vernooy, Marcel Vermeer, Mi- (10-6 voor Toos) na rust waren de meis- ja Nijhof, Manon van der Heyden. sportpark De Sniep.

Weekblad voor Waddinxveen | 1977 | | pagina 17