Waddinxveen moest met WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters WSE de punten delen Reigersburgh te gast bij de Goudse Hout BE FAIR- VOLLEY BEKERT VERDER Titel voor de Excelsior-jeugd WADDINXVEEN Een klinkende 8- 2 zege op DID 2 in Zoetermeer, ge volgd door een benauwde 6-4 thuiso- Van GinkeUJB maakt ’t spannend Florida 1 (badminton) kansloos Kardol ziet WSV-titel zich ontgaan WADDINXVEENS SCHAAKNIEUWS 8 8 8 8 8 14 12 10 2 2 64—16 51—29 46—34 22—58 17—63 t. t- e e d 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 13 12 12 13 11 13 13 12- 11 12 16 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 18 JANUARI 1978 ringskansen werden niet gecreëerd. zeer goed verder gekeken en wist op i 1 1 1 kant van de paal zodat de wedstrijd in STAND >ur ir uur 16 u. 6 13.15 I I l te beslissen. Henk van Gils wist tegen Bloem toch nog tot remise te komen jaren, waarin overigens vrijwel nooit een reserve nodig was. Niet alles kan echter verkeerd gaan. Er leider dat de landelijke (bonds)compe- titie wordt uitgebreid volgend seizoen 21 16 16 12 11 11 11 9 8 6 14 13 13 niet vooraf zeggen: we eindigen bij de eerste vier. Elke wedstrijd weer moet er ijk en 21 lie 5te in ter ?e" la- 27, 4, C n 5- ?n- 3. dig na pas •re: s- n- iS- ;n jk -3 de in Tk :rs 0, en g a Ie n n et 8, 5, :n gen. De heer C. Noordam had voor dit evenement een ’’Jistig” parcours ge- L waren voor rust dat men het initiatief aan Waddinxveen liet, gezien het spel had WSE voor rust al beter en gedurfder uit de startblokken moeten komen. Voor rust was het dan ook Waddinxveen dat het meest aanviel, maar serieuze sco- (26), de in Boskoop wonende voorstop- Tonegido-Ericsson CCS. THUISPROGRAMMA zaterdag 21 ja nuari - sportzaal ’’Groenswaard” Zaal I: 13.30 uur Dames Asp. A2-Radius A2 14.30 uur Dames 2-VSTS 1 en dat er drie teams extra doorstromen 15.30 uur Heren 4-Ysselvogels 1 Zaal II: 13.30 uur Dames Asp. Al-Radius A3 14.30 uur Heren Jun. A-Radius C 15.30 uur Heren 6-VSTS 3 16.30 uur Heren 2-VSTS 1 Werf namen door middel van twee vlotte setoverwinningen (15-8 en 15-11) al snel een 2-0 voorsprong. De terug keer van Thea Mensink in de ploeg werd kennelijk gevierd. In de laatste periode was merkbaar dat de conditie van Thea, en de vorige week weer te ruggekeerde Marjan van de Pligt en Margriet Croes nog niet helemaal naar wens is: De ploeg van 7 Klevend Materiaal uit Harderwijk) bleef maar tegen Be Fair ’’aanplak ken”. Echter juist op tijd wisten de Waddinxveense dames zich los te ruk ken: 15-13. BE FAIR Op de ranglijst blijft Be Fair ongenaak baar, want met nog negen wedstrijden te spelen hebben de Waddinxveners na in Zuid-Holland. Dit betekent, dat ook de nrs. 2 in de twee poules van de Over gangsklasse promoveren naar de Hoofdklasse en de nr. 3 met de meeste punten. En dat nu is Florida 1 JEUGD Bij de jeugd werden de volgende resul taten geboekt: Robert Ritter-Gos de Vries l-0t Ronald Best-Steven Verha gen 0-1, Claudia Torenbeek-Babs Pon- sioen 1-0, Sipke Breimer-Hans Wou denberg 0-1, Lucas Blom-Jeanet Stel 1- 0, Arie Smitskamp-Peter Doornenbal 0-1, Eric Claassen-Huug de Vries 1-0, Chris Voerman-Ronnie Voerman 1-0, Lucas Blom-Ruud van Wijk 1-0, Jeanet Stel-Peter Doornenbal 0-1, Claudia Torenbeek-Hans Woudenberg 1-0, Babs Ponsioen-Sipke Breimer 0-1, Arie Smitskamp-Huug de Vries 1-0, Chris Voerman-Jeanet Stel ‘/2-‘/2, Ronnie Voerman-Hans Woudenberg 0-1 WADDINXVEEN De Wad dinxveense ponyruitervereniging ”Rei- hersburgh" was afgelopen weekeinde te gast in de Goudse manege ”de Goudse Hout”. B- en L-combinaties van beide verenigingen streden onder grote belangstelling van ouders en fa milie tegen elkaar in een klassiek- en jachtspringconcours om 47 prijzen. Voor de meeste deelnemers van ”Rei- gersburgh" was deze wedstrijd de eer- LOTING Hierna volgde in de sportzaal Groens waard de trekking voor de volgende ronde van de nationale bekercompetitie. Ten overstaan van de heer Drubbel, voorzitter van de Nationale Selectieraad Wedstrijd- wezen van de Nederlandse Volleybal .Bond, trok de Waddinxveense sportamb tenaar Bert Bakker voor Be Fair een uit wedstrijd tegen de winnaar van het duel- 3e klas B KNVB: Be Fair Voorne Lisser Boys DSO Capelle, Doto Duno ARC Koud&kerk HVO ’s-Gravenzande Maasdijk WADDINXVEEN Na drie weken winterpauze moest het eerste heren volleybalteam van Van Ginkel/JB uit Gouda vrijdag aantreden tegen Vires dat in de competitie twee klassen lager uitkomt. Een erg spannend bekerduel zou het normaal gesproken niet mogen worden gezien het verschil in spelni- veau, maar Van Ginkel/JB was allesbe halve compleet aan deze wedstrijd be gonnen. Slechts met vijf basisspelers, aangevuld met een juniorspeler begon men aan deze wedstrijd. En zoals in voetbaltermen wel eens gezegd pleegt te worden: ”de bal is rond”; dit kan ook bij volleybal wel eens toepasselijk zijn, want het op papier sterkere Van Ginkel/JB verloor de eerste set. Vires leek hierdoor ’’vleugeltjes” te krijgen en speelden boven hun kunnen. Al met al zorgde dit voor een leuke sfeer en een goed duel. De 2e 3e en 4e set wer den door resp Van Ginkel JB, Vires en (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) BasketbalverenigingTOOS (basketbal Op het Waddinxveense schaaktournooi dat op 18 februari wordt gehouden, zul len er tijdens de pauze twee weeken- dreizen beschikbaar gesteld worden door Van Ginkel Reis- en Passagebu reau’s. Ook voor de te winnen prijzen heeft Van Ginkel Reis- en Passgebu- reau’s zich garant gesteld. graag kampioen worden. Zo lang ik voetbal ben ik het nog nooit geweest. Maar je bent het pas als de voorzitter je een hand geeft en zegt: gefeliciteerd, je rlijk faalde Leo Tange. Door een ka- bent gepromoveerd”. De voetballers van Waddinxveen zijn onder de supporters een handtekeningen-actie begonnen om aanvoerder Arie Beij te bewegen er toch nog een seizoen aan vast te knopen. Beij heeft eerder te kennen ge geven met voetballen te willen stoppen. Maar de Waddinxveen-spelers willen daar,niet van wéten temeer daar Arie Begaan een ijzersterk seizoen bezig is. In de klasse B-aspiranten won Patricia Ravenstein met Ascot de eerste prijs in het klassiekspringconcours. Het jacht springconcours aspiranten werd door Tim Luteyn met Mini Boy gewonnen. De tweede prijs was voor Carola de Mooy met Oritia. In deze klasse deden combinaties mee, die nog geen- of weinig wedstrijdefvaring hebben. Klassiekspringen klasse B: 2e Cora v.d. Valk met Shyla, 3e Henri van Heffen met Margareth, 8e Diana Blom met Orotia, 9e Francis Salverda met Mini Boy. In het jachtspringconcours won nen Cora v.d. Valk met Shyla de derde 14 prijs en Diana Blom met Oritia de 13 zesde prijs. In het klassiek springen L, werd Anne- lies Eterman met Achmed derde. Hans de Jong met Tornado werd vierde, Ilse de Meer met Kebry vijfde en Catharina Reigwein met Red Devil achtste. Het jachtspringconcours L werd door An nexes Eterman met Achmed gewon nen. De vijfde prijs was voor Catharina Reigwein met Red Devil. De zevende- en achtste prijs waren voor Mariëlle Koot met Gold Flower en Marcel v.d. Berg met Caesar. Een voortreffelijke organisatie zorgde ervoor, dat dit con cours vlot en correct verliep. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub-Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) —Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen dediging van het achterveld was wat verwaarloosd. De mannen van VSTS kwamen dichterbij en bij 13-11 nam Evert Jan van Beek een time-out, waarna vlot werd doorgestoten naar 15- 11In de tweede periode begbn Be Fair zwak. De concurrentie was onvol doende aanwezig en de tegenstanders uit Bodegraven namen met 1-6 de lei- van de tegenpartij nog een wissel pro beerde; tevergeefs: 15-9. In de derde set kwam Arie van der Sloot, als hoofd- blokkeerder, op de plaats van de overi gens goed spelende Dick Janmaat. Snel werd een 5-2 voorsprong genomen. Be- WADDINXVEEN Zondag werd in de beslissende badmintonwedstrijd om de kampioenstitel in de Overgangs klasse B Florida 1 met de maximale score van 0-8 verslagen door Lisse 1In de sporthal ”de Sniep” werd in een goede sfeer en onder behoorlijke pu blieke belangstelling gespeeld. Helaas was de nederlaag voor de inge wijden al bij voorbaat te verwachten, want Florida had vooral door ziekte dusdanig veel problemen met de da mes, dat uiteindelijk Fransje Noorland, 4e team, meespeelde (juist weer uit bed i 'j‘ reserve, die door de masseur nog maar net op tijd min of meer klachtenvrij was ’’gemaakt”. Ook de conditie van Dave te doen aan zijn tegenstander. Deze klap kwam hij niet meer te boven. John den Ouden, Piet van Gelooven, Her bert van der Geer en Jacco den Boer kwamen vlot aan hun overwinningen. Minder vlot ging het in de strijd tegen BDV Bleiswijk. Jacco den Boer en Piet van Gelooven waren niet goep op dreef en lieten het afweten. Nu gaven John en Tijmen den Ouden en Herbert v.d. Geer voldoende tegengas om toch de STAND 4e klas E KNVB: Waddinxveen Unio Moordrecht NSV VEP rnhard de Water scoorde uit zijn ser- Bodegraven vice en Jack Rothuizen kwam er met Esto snelle aanvallen tweemaal zeer goed GSV door. Het werd 10-2 en 12-4. Door mid- WSE del van een prachtige combinatie door Moerkapelle het midden van Bernhard de Water en Nieuwkoop Arie van der Sloot werd de eindspurt Oudewater ingezet, de eindstand werd bepaald op 15-5. maal achtereen foutief geserveerd. Weer was een time out nodig. Gerrit xauaan.1 wv». uv wiimii.iv van vaw Koele c.s. herstelde zich want via 8-6 Clarke werd na eerdere problemen met werd het 12-9. Op welke stand de cöach de gezondheid niet voldoende geacht nn" voor drie partijen, zodat Adrie Sip de heren versterkte. Lisse verscheen zeer gemotiveerd op volle sterkte en vooral de beide heren (18 jaar) bleken niet te stuiten. Eerst werd Ronald Struys (17) volkomen weggespeeld. De perikelen rond het team hadden zijn concentratie en vorm blijkbaar erg aangetast, want deze com petitie had hij bijna alles nog gewon nen. Adne Sip (26), technisch sterk, verloor toch: 8-15, 10-15. De Lisse- dames zijn relatief zwak voor een aan staande hoofdklasser en hier had dan ook de kans gelegen voor een volledig Florida om punten te scoren en dan via de gemengd-dubbels eventueel te win nen. Toch slaagde Ria v.d. Zijden er bijna nog in een punt te scoren en zij bracht het als enige tot een derdg set, die met 8-11 verloren ging. Een zeer goede prestatie voor een reserve, die geen training volgt. Fransje Noorland speelde ook verrassend goed, maar de punten waren voornamelijk voor de Lisse-dame. Ook in de Gemengd Dub bels deden de dames het beter dan ver wacht, maar het enorme tempo dat de heren ontketende op dit niveau en de andere taktiek die nodig is, maakten het bij voorbaat tot een verloren zaak. Vooral Dave verrichtte laagvliegend nog allerlei wonderen tot genoegen van het publiek, maar kon (met Fransje) ook geen moment onder de voortdu rende pressie van de sterkste G.D. van Lisse uitkomen. Ook Adrie (met Ria) deed het mogelijke, maar dat was niet genoeg. De herendubbel van Lisse is jeugdkampioen van Zuid-Holland en Ronald en Dave hadden daar geen echt verweer tegen. Ook de damesdubbel ging verloren, maar Fransje en Ria werden zeker niet weggespeeld. Eind- Van Ginkel gewonnen, zodat de vijfde stand 0-8, de grootste nederlaag sinds 6 set uitsluitsel moest brengen. Van Gin kel/JB hield tijdig met hun speel volley bal en ging op resultaat spelen en wist de laatste.set dan ook met enig machts- is bericht ontvangen van de competitie- vertoon binnen te halen. Men heeft hiermee weer de halve finale van de be kerwedstrijd gewonnen. Zoals reeds ge steld, van de kant van Van Ginkel/JB is er weinig goed volleybal gespeeld, al is het toch wel goede debuut van junior speler Gert-Jan Oudshoorn wel een vermelding waard. Heren 1-Karssen VSTS 13-0 In de eerste set namen de Raböboys al matige wedstrijd snel een 6-2 voorsprong, na o.a. een bij zonder mooie kruisaanval, afgemaakt door Dick Janmaat. Daarna liep het verdedigend iets minder goed. Het blok Dames 1-Zelklemat 13-0 Ook de Uniekaasmeisjes kwamen op overtuigende wijze in de volgende ronde. De pupillen van Tjibo van der deÓ-l zege bij ARC nog steeds zes pun ten voorsprong op SC Voorne. Toch was het in Alphen aan den Rijn een slechte wedstrijd, dat volgens ARC in een gelijkspel had moeten eindigen. Ten slotte waren er in het begin nogal wat benauwde momenten geweest voor Be Fair. Daarna hadden de Wad dinxveners het spel in handen en maak ten het de Alphenaren meer dan eens Zelklemat (Zelf moeilijk. Een door ARC-doelman Cor x prook weggestompte cornerbal (die hij gemakkelijk had kunnen vangen) gaf Xe™,in™ng in ,de lnhaalwedstrlJd 'egen - BDV Bleiswijk, waren voor de dam- va.11 mvi xax^ gvivgviniviw uw ..~v J aangeraakte leer in te koppen: 0-1. jeugd van Excelsior voldoende om voor Hoewel Be Fair, maar ook ARC di- de derde maal in successie het kam- verse scoringskansen hadden gekregen pioenschap van het damdistrict Gouda kwam het er toch niet van. De man die prolongeren. weer uitblonk was Wim Bron, terwijl In Zoetermeer verraste Tijmen den Ou- ook het werk dat Cor van Triet, Piet dendo°r on_nod!? dn!?_c.^J_V5Lcade.!“ Oskam, Koert van Rijn van Wout Ros kam op de grasmat legden, genoemd mag worden. VERSLAG WADDINXVEEN volgende En dan nu het verslag van Wad dinxveen: In de derby tegen WSE is het Waddinxveen niet gelukt om de volle winst mee naar huis te nemen. In een 1 waren het beide kee pers die deze middag in goede vorm waren en geen doelpunten toelieten. Na de rust nam Waddinxveen meer het ste kennismaking met het jachtsprin- - initiatief, maar het was WSE dat de be- werd wat te veel gepasseerd en de ver- iSte kans tot scoren kreeg. Cor Hon- koop greep een WSE’er bij zijn shirt, bouwd. Van de 63 combinaties waarop de goed leidende scheidsrech- er 30 van de’’Reigersburgh”. ter J. Huygen naar de stip wees, maar Dido Havenaar stopte de strafschop van Leo Tange. Net voor tijd kreeg Hans Toor nog een mooie kans om Waddinxveen op voorsprong te zetten, maar hij schoot net naast de verkeerde -tv Lvam, iiiwa^wiMV yjwio, vtvvi wo. vw -- kuill Vüll UV paal tvuai uv wvmohijm n* na een week ziek) en Ria v.d. Zijden, 2rh?Arpfnri°nnti'ZfF Iwirvwrd' 0-0 eindigde, wat gezien het spel wel de maa ar- Arppn ui beste verhouding was. Vrijdagavond 20 januari is er weer klaverjassen in de kantine van de voet balvereniging Waddinxveen in het sportpark ”de Sniep”. Er wordt om acht uur begonnen. Aardige uitspraak van Piet Groot J TN1-J a per van het eerste voetbalelftal van Na rust een beter spelend WSE dat het Waddinxveen: ”In de vierde klas kan je middenveld geheel in handen nam en echt de aanval ging zoeken, dat in de zestiende minuut succes had moeten geknokt worden. Natuurlijk wil ik hebben. Leo Wesseling werd in het strafschopgebied onderuit gehaald en de goed leidende scheidsrechter ver wees onverbiddellijk naar de stip. Jam- rnei tachtige sprong kon keeper Dido Have naar z’n doel schoon houden. Het dui zendkoppige publiek ging er nu eens echt voor staan en WSE trachtte ver woed winst te forceren en dat het niet lukte was omdat men steeds de subliem keepende Dido Havenaar op z’n weg vond. Zo kwam een einde aan een wed strijd, voortreffelijk geleid door scheid srechter Jan Huygen, die plaatselijk heel wat gemoederen heeft bezig ge houden. In het veld een groots sportief gebeuren waar het publiek volop van heeft genoten. Zondag speelt WSE weer een thuisweds trijd en wel tegen het Oudewaterse Unio, een ploeg die nog steeds aast op de tweede plaats en mede daarom weer volop span- WADDINXVEEN De volleybalda- ning zal geven. De wedstrijd begint om mes van Be Fair hebben met 3-0 Zei- half drie in het sportpark "De Lansbre- klemat HK’9 uit Harderwijk verslagen, kers" in de Oranjewijk. De volleybalheren completeerden het feest door met 3-0 van Karssen VSTS te winnen, zodat beide eerste teams uit kunnen komen in de bekerronde. WADDINXVEEN Niet op het eigen veld in het sportpark ”de Sniep”, maar in het volle sportpark ”De Lansbrekers” in de Oranjewijk is het eerste voetbalelftal van Waddinxveen te vermurwen gebleken. Plaatsgenoot WSE wist zondagmiddag de steeds uitgestelde derby doel- ypuntloos (0-0) te houden. Niettemin blijft Waddinxveen nog een com- de bovenste plaats voor de competitie fortabele eerste plaats bezetten op de ranglijst in de vierde klasse E. van de Waddinxveense Schaakverem- ^jet te stoppen bleek Be Fair, dat zaterdagmiddag in Alphen aan den ging WSV is er nu duidelijk een afschei- Rijn ARC met q. j versloeg. Ook dit Waddinxveense voetbalelftal neemt ding ontstaan tussen Joosten, Van vrijwel onaantastbare positie in in de de derde klasse B. Vuuren en Wim van Os, met de rest van r de groep. Lijstaanvoerder Joosten ont- Het Weekblad voor Waddinxveen ont nam Kardol de laatste illussie om zich vangt altijd van de spelende clubs de nog als kampioen te prolongeren. Van gegevens voor de wedstrijdverslagen. Vuuren rekende gedecideerd af met De Nu WSE tegen Waddinxveen speelde jeugdige keeper Ton Kling speelde of Roodt en Wim van Os bleef rustig in kregen we uiteraard twee stukjes ter l’:; het peleton hangen door Broer geen publikatie aangeboden. Misschien is kans te laten. Wim van Oort viel weer het-wel aardig eens te lezen hoe beide wat verder terug doordat hij tegen partijen hun eigen wedstrijd beoordeel- Smitskamp met zijn eigen geliefde wa- den. Dan volgt eerst het verslag dat pen, het pionneneindspel, een loperof- WSE ons gaf en daarna dat van fër moest accepteren. Smitskamp had Waddinxveen. zeer goed verder gekeken en wist op sublieme wijze de partij in zijn voordeel VERSLAG WSE derby de meest gelukkige ploeg en waS zi/-xlz tpum/jpn mpt Hp uit«ïla0 al- dus de WSE-verslaggever. Met Arie Plazier in de basisopstelling voor de niet-spelende Cees Bonefaas, die door ---1:~1-W3.S, ontmoeting, per abuis remise moest af- miste men wel een spelverdediger van staan. Nu liet van Oort zich niet in de boot nemen. Versluis speelde tegen El lers een goede wedstrijd en bood in be tere stelling remise aan. Ellers accep teerde het gretig. Ook Burger was weer goed op dreef en wist A. van Oort tot overgave te dwingen. Littooy is ook weer op de goede weg, getuige zijn winst op Schoemaker. Bij Venema te gen Torenbeek werd na veel verkwik- kelingen tot remise besloten. Van der Ree blijft het ook goed doen, nu won hij weer van Kleiweg evenals Verstoep die van Pensioen won. De partij tussen Ket en Van der Heyde werd na lang spelen door Ket gewonnen. Van der Starre tenslotte rekende af met Van Krimpen. 24 18 16 .14 overwinning veilig te stellen. Eindstand: 1. Excelsior 10 2. Damlust 6 3. D.I.D. 6 4. B.D.V. 5. D.I.D. 2 puntloos (0-0) te houden. Niettemin blijft Waddinxveen nog F. 1 1 J - 1 I J 4- i A z-x t r t z-x A Niet te stoppen bleek Be Fair, dat zaterdagmiddag in Alphen aan den WADDINXVEEN In de strijd om de Waddinxveense Schaakvereni- keeper Peter Reinbeek door een bles sure niet van de partij was. De vervan gers deden het uitstekend, vooral de hij al jaren de kleuren van het eerste elftal verdedigde. De verdediging van WSE had er deze middag toch goed kijk op. Met als uitblinkers Leo Tange, Leo van der Lans en Theo de Heer, was er voor het Waddinxveense.team geen doorkomen aan. De fout van WSE was Prook weggestompte cornerbal (die hij Cor van Triet de gelegenheid het net Hoewel Be Fair, maar ook ARC di verse scoringskansen hadden gekregen weer uitblonk was Wim Bron, terwijl nog als kampioen te prolongeren. Van Roodt en Wim van Os bleef rustig in kregen ’’Waddinxveen was in de plaatselijke rlzTT-k-»/ Aa. arA>111Ll<ricTA nlfipo pn nadat zijn koning over het gehele bord dan ook dik tevreden met de uitslag, al- was gejaagd. Het blijkt dat Van Gils zich niet zo gemakkelijk laat verschal ken. Hamming werd door J. van Oort duidelijk gemaakt dat hij in de vorige familieomstandigheden afwezig formaat. Ook WSE trad aan met een sterk gewijzigd elftal, doordat Martin Moons niet meedeed en Cees van Ipe- ren buitenlands verbleef, en ook de

Weekblad voor Waddinxveen | 1978 | | pagina 9