D. Uitbeijerse en de geestelijke volksgezondheid Uitvoerder Rehorst BV nam nieuwe feestzaal De Unie in gebruik Lezers schrijven Schaak mee Aangepaste kerkdienst geestelijk gehandicapten met WS V Zwemmen in de Kerstvakantie n I I I I 1 I I I I I 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. EXTRA UREN NIEUWE PRIJZEN 48Lf6xh4! «I J». - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JANUARI 1979 Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 2 januari 1979 gelden feite onder de grond zit en wel de be- tonkelder. En het maken van die water dichte kelder in ons veengebied was enkel bad lObadenkaart 16 jaar en ouder Blijkens een verslag van een raadsdi- scussie in het Weekblad voor Wad- t/m 15 jaar pers, in het bezit van een landelijk paspoort voor bejaarden 1,45 12,10 21,60 WADDINXVEEN Zondagmiddag 14 januari om drie uur wordt er door de diakonale commissie voor aangepaste kerkdiensten van de Centrale Her vormde Gemeente in De Hoeksteen aan de Esdoornlaan een aangepaste kerkdienst gehouden voor geestelijk gehandicapten. Deze dienst zal worden geleid door ds. Joh. Verwelius. Na de dienst zal er gele genheid zijn tot gesprek en ontmoeting met de predikant of leden van de ker- keraad. Alle ouders en opvoeders van deze ge handicapten worden uitgenodigd voor deze dienst. Ook zijn allen, die zich met deze geestelijk gehandicapten verbon den weten, van harte welkom. Voor vervoer naar en van deze kerkdienst van ouders/opvoeders van deze gehan dicapten kan worden gezorgd. U kunt daarvoor contact opnemen met een van de onderstaande adressen: A. J. Sonneveld, tel. 5589, K. Vergeer, tel. 6598 en L. Blonk, tel. 5172. 2,40 ƒ21,60 20 badenkaart 38,85 WADDINXVEEN Deze week willen we de prestaties van WSV 1 in het seizoen '1W19 tot nu toe belichten. WSV 1 bestaat uit een vaste kern spelers die met zijn tienen zeven maal per seizoen tegen een an dere vereniging spelen. Dit team heeft het tot nu’toe erg goed ge daan en alle tot nu toe gespeelde wedstrijden gewonnen, te weten: Messemaker 3-WSV 1 4-6, WSV 1-Berkel 1 8-2, Krimpen 3-WSV 1 2,/2-7’/?. Optimistische geesten fluisteren reeds over een kampioenschap, maar anderen geven duidelijk aan dat de sterkste tegenstanders nog moeten komen. De grootste overwinning was dus tegen Berkel 1. Alleen Joosten verloor en W. van Oort alsmede H. van Gils zorgden voor remise. Het volgende partijfragment ont stond aan bord 5 waar Henk van Gils de eer had met zwart te spe len. Arie en De extra uren als hiervoor bedoeld, Met ingang van 7 j welke voor vrij- en recreatief zwemmen nieuwe prijzen t.w.f zijn bestemd, zijn nog als volgt: Donderdag 4 januari: van 7.00-11.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Vrijdag 5 januari: van 7.00-11.00 uur van 13.30-16.00 uur van 16.30-19.00 uur Zaterdag 6 januari: van 10.00-16.30 uur t voorzitter van de middenstandsvereni- Waddinxveense uitgaansleven uit te ging Waddinxveen, en de heer J. Kage- rr breiden met een hele mooie feestzaal naar, voorzitter van de Waddinxveense terwijl de vele brieven die de plaatse- en een vernieuwde accommodatie. Uitvoerder C. Boschman opende dan ook zichtbaar trots de nieuwe accom- WADDINXVEEN Er kan - zoals be richt - in deze Kerstvakantie volop vrij en recreatief gezwommen worden in het overdekte zwembad ”de Sniep” op uren die anders voor het schoolzwem men en de particuliere zwemlessen zijn gereserveerd. In en rond het bad zijn diverse spelattributen aanwezig, waar mee de jeugd zich naar hartelust kan vermaken. Gelet op de gunstige erva ringen en de grote belangstelling is de nadruk dit keer uitsluitend gelegd op het recreatief zwemmen en is het wedstrijd-element achterwege gelaten. De carnavalsvereniging ”De Gouweslobbers” hebben ’’De Unie” als hun residentie, zodat hun geschenk aan Arie en Riet Versloot voor de hand lag: Foto's van de drie prinsen die men tot nu toe heeft gekend. (Foto: Weekblad voor Er volgde: Zwart kon niet alle varianten uitrekenen, maar zag deze zet geheel zitten. Bovendien dreigde wit met 49. Ta2-a8. 49. g3xh4, Dh8-c3 Of 49Th5xh4 beter is blijft een open vraag. 50. De5-e7 Waarschijnlijk het beste. Wit dreigt eventueel met De7-f8 schaak, 50Dc3xe3 schaak 51Tf 1 -f2, De3-g3 schaak 52. Kgl-fl, Dg3-d3 schaak 53. Kfl-g2, Dd3-h3 schaak 54. Kg2- Dh3-g3 schaak Hier werd de partij remise ge geven. Zwart moet eeuwig schaak geven, want als hij op h4 slaat geeft wit eeuwig schaak door De7-f8 schaak, Kh6-h7 (gedwongen), Df8-f7 schaak, Kh7-h6, Df7-f8 schaak enz. Zo kwam een spannende strijd tot een vredelievend slot. H. VAN GILS WADDINXVEEN De uitvoer der van het Waddinxveense bouw bedrijf Rehorst BV, de heer C. Bo schman uit Dordrecht, heeft zater dagmiddag het met een feestzaal uitgebreide en verbouwde café- Uitvoerder C. Boschman opende dan bers. De heer De Bas wees erop dat nal in de loop der jaren aan zijn groepe- restaurant De Unie aan de Ook zichtbaar trots de nieuwe accom- Waddinxveen nu beschikt over een ringen verzond om steun en medewer- Kerkweg-Oost feestelijk in gebruik modatie, hoewel het doorzagen van de complete horeca-accommodatie, waar king in de strijd tegen onderdrukking genomen. Hij deed dat door een ’’verzilverde” plank niet al te vlot ver- hij als middenstandsvoorzitter bijzon- en martelingen, consequent onbeant- ’’verzilverde” plank door te zagen liep. Zijn werkgever, Rehorst Renova- der mee was ingenomen. Dat De Gou- woord bleven, bij de aparte ingang van "j feestzaal *n 91$ werkbare dagen neergezet. Na- mens het bouwbedrijf bood de heer Bo- der waren ingenomen met de nieuwe Na de officiële handeling kon iedereen schman een klok voor in de feestzaal met eigen ogen zien over welke magni- aan. Hij vertelde dat het kunststukje in fieke accommodatie Arie en Riet Ver sloot nu beschikken. De zeer velen die zaterdagmiddag onder het genot van een drankje en een hapje een kijkje geen gemakkelijke opgave. dentie beschouwen, eveneens bijzon- De heer Uitbeijerse beschikt over geen j__ j_ enkel gegeven om zijn beschuldiging feestzaal laat zich natuurlijk raden, waar te maken. Landelijk noch plaatse lijk heeft bijvoorbeeld Amnesty Inter Arie en Riet Versloot kregen van De national zich uitgelaten over enig wet- Gouweslobbers foto s van de drie prin- sontwerp ter regeling van abortus pro- sen, die de carnavalsvereniging tot nu vocatus, laat staan dat Amnesty Inter- toe heeft gekend. national de heer Uitbeijerse meedeelt met abortus niet de minste moeite te hebben. Het valt ook zeer te betwijfelen of de heer Uitbeijerse bij individuele leden van dergelijke humanitaire groeperin gen een onderzoek heeft ingesteld naar hun opvatting over abortus en naar hun eventuele pogingen om legalisering daarvan te bewerken of te voorkomen, op grond waarvan hij kan zeggen dat vele van die mensen niet de minste moeite met abortus hebben. Waarom de heer Uitbeijerse dan toch tot de bovengeciteerde uitspraak komt? Ik vermoed dat voor de heer Uitbeijerse en de zijnen geen enkel on derwerp zo kwetsbaar en teer is, of het kan misbruikt worden voor andere doe- (SGP e.a.) de volgende woorden: ”Op- daglicht te stellen. Zó bewijst men geen dienst aan de be scherming van het ongeboren leven. En van een volksvertegenwoordiger ver wacht je - zelfs wanneer hij geëmotio neerd raakt - geen onzedelijke ver dachtmakingen door middel van onzin delijk taalgebruik. Daar - zoals Era smus opmerkte - de taal de spiegel van de geest is, zullen we in Nederland niet alleen waakzaam moeten zijn ter be scherming van het ongeboren leven, maar ook ter verdediging van het gee stelijk milieu. Want zo sprekend pleegt de heer Uitbeijerse een aanslag op de geestelijke volksgezondheid. Een beter ingevoerde in de plaatselijke H. J. VAN DER STEEN, verhoudingen weet dat deze contacten Peuleyen 110. voor de heer Uitbeijerse minder voor de hand liggen. Juist in de politieke- en breide horeca-accommodatie. Redes Prins Cornells de Eerste. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) wel opk kwamen nemen waren verrast op welke Arie en Riet Versloot werden ook nog kerkelijke groeperingen waar hij zich sfeervolle wijze de welbekende horeca- toegesproken door de heer C. de Bas, thuis voelt, wordt verhoudingsgewijs ondernemer er in was geslaagd het voorzitter van de middenstandsvereni- een vrij groot percentage voorstanders van de apartheidspolitiek aangetroffen, carnavalsvereniging De Gouweslob- lijke afdeling van Amnesty Internatio- Waddinxveen nu beschikt over een waar hij als middenstandsvoorzitter bijzon der mee was ingenomen. Dat De Gou- (je tie en Restauratie BV, had het spulletje weslobbers, die ”De Unie” als hun resi- leinden. Zelfs het abortusvraagstuk mag zo aangewend worden om hun on- dinxveen spreekt de heer Uitbeijerse welgevallige organisaties in een kwaad Riet Versloot ontvingen zaterdagmiddag heel wat gelukwensen in verband met hun vernieuwde en uitge- merkelijk is het dat vele groepen die - - tt, j --1 --> -_-':omen tegen apartheid, onder drukking, martelingen enz. de mens- - heid aangedaan, hiermee (d.w.z. met abortus provocatus) niet de minste moeite hebben, hoewel dit toch wel het verst is doorgevoerd, want het heeft de dood tot gevolg”. Een vreemdeling in Jeruzalem zal nu denken, dat de heer Uitbeijerse door regelmatig contact met groepen die op komen tegen apartheid, onderdrukking en martelingen heeft kunnen waarne men, dat de leden van zulke groepen niet de minste moeite hebben met abortus provocatus.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3