sturen brief naar Waddinxveense Jehovah’s Tekenprijs voor Rianne v. ’t Htxtg -of van religieuze onverdraagzaamheid? Argentijnse regering Schoolvolleybal Van Vuuren weer sterker dan Van Alphen WADDINXVEEN Voor de tweede The Ditchers bij Instuif Inn HAVO Onderzoek kanaal werk vertragend OPENBARE COMMISSIE VERGADERING ■B WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JANUARI 1979 22 JANUARI 1979 De 9-jarige Rianne van 't Hoog. De heer J.J. Benink, opziener van de gemeente Waddinxveen van Jehovah’s ring aan dat het Jehovah’s Getuigen in Argentinië verboden werd hun religie meerdere erkennen in Van Vuuren. In de onderlinge competitie van de Wad- veste in elkaar stortte. Met Van Alphen ging het niet veel beter. Hier was de slag iets minder vernietigend. Van Vuuren bleek echter oppermachtig op de open lijnen, waartegen Van Alphen verloor het eindspel kansloos tegen de opdringende pionnen van Wim WADDINXVEEN Nog één herinne ring voor het Nieuwjaarsbal van ko mende zaterdagavond in het Anne Frank-centrum van de Waddinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77. Muzikale •- HM in Rijnmond en Zuid-Holland (nieuwe stijl) het minst bezwaarlijk. In dat geval zou de zogenaamde B- driehoek (Bleiswijk, Bergschenhoek en pi__iT-»i_:: r»t: moeten worden ingedeeld. de strijd nu voornamelijk nog tussen v.d. Laan en Van Vuuren. Tegen Joo- sten wist v.d. Laan de 3e lijn te bezet ten. Met twee torens en een dame moest de arme koning van Joosten lij- WADDINXVEEN De commissie van bestuur van de samenwerkings school voor HAVO/Atheneum verga dert dinsdagavond 9 januari om acht uur in het openbaar over deze agenda: 1. Opening 2. Vaststelling verslag van de vergade ring van 12 december 1978 3. Ingekomen- en uitgegane stukken 4. Mededelingen DB 5. Nota personeelsbeleid 6. Rapportage werkgroepen 7. Gang van zaken op school 8. Rondvraag 9. Sluiting. De veragdering wordt zoals gebruike- Dit is het nieuwe nummer van "Ontwaakt!” dat gaat over de vervolging van Jehovah’s Getuigen in Argentinië. WADDINXVEEN Vele getuigen van Jehovah in Waddinxveen en gelijks bestuur van de provincie - op nieuw een onderzoek te laten doen. ’’Ongeacht de aanpak en uitkomst van een dergelijk onderzoek zal in elk geval vertraging in de aanleg ontstaan”, be ien geweest in particuliere woningen, toogt de raad, die verder vindt dat het WADDINXVEEN/DEN HAAG De gewestelijke raad van het Landbouw- omgeving zullen brieven sturen naar de regeringsfunctionarissen van schap van Zuid-Holland raadt het pro- zoek te doen naar de noodzaak en het nut van de aanleg van het zoetwaterka- Jehovah’s chamelijk mishandeld. VREEDZAAM Na het verbod onrechtvaardig te heb- Van dit landschapsplan heeft de ge i j c j i r» 1, yg j* - 1 - - - J t t i i - volgens een beschrijving van de activi- De ”Appel-jury” stond onder voorzit terschap van tandarts L. J. Backer (na mens het bestuur van ”Het Ivoren Kruis”) met voorts als juryleden: mevr. H. L. G. Rijneveld-van Dijk, hoofd afd. Didactiek van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding; mevr. A. J. A. Ver heul, hoofd afd. Consumentenvoorlich ting van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveiling in Nederland; de heer J. Visser, oud-hoofdbestuurslid van de Algemene Nederlandse Onderwijzers Federatie; en de heer J. Weevers, di recteur van ”Het Ivoren Kruis”. bronnen verklaarden: ’’Opperste Ge rechtshof handhaaft besluit van presi dent, Jehovah’s Getuigen blijven ver boden”. En sindsdien is het verbod in alle hevigheid van kracht gebleven”. De heer Benink vertelde voorts dat uit een verslag van het hoofdbureau van ■7 7: WADDINXVEEN De 9-jarige Rianne van ’t Hoog van de Akker- winde, dochter van de CDA- fractievoorzitter in de Waddinxveense gemeenteraad ing. C. van ’t Hoog, heeft een prijs gewonnen in de lande lijke appeltekenwedstrijd die het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland in samenwerking met het Ivoren Kruis (Nederlandse Vereniging voor Mond- en Tandhygiëne) heeft ge houden. De prijs zal het Wad dinxveense meisje, dat in de derde klas van de protestants-christelijke De Sa- vornin Lohmanschool aan de Linden- gaarde zit, maandagmiddag 8 januari worden uitgereikt. Na de Kerstvakantie worden overal in het land waar op de basisscholen prij zen zijn gevallen, de kinderen op appels getracteerd. Hierbij wordt in het bij zonder de schooltandverzorging be trokken, waarvan het preventieve werk extra aandacht verdient, in het bijzon der wat betreft de tandheelkundige ge zondheidsvoorlichting en -opvoeding van de schoolkinderen. Tandbederf is nog altijd de meest ver breide volksziekte en het grootste ge zondheidsprobleem bij de jeugd, die ’’alles” heeft behalve een gaaf gebit. Over de oorzaak kunnen we kort zijn: verkeerde snoepgewoonten. Appels be horen tot het betere snoep en ”Het Ivo ren Kruis” verleent dan ook gaarne medewerking aan de actie ’’Snoep ver standig, eet ’n appel”. Overigens mag niet worden vergeten, dat met fluoride meer dan de helft van alle tandbederf kan worden voorkomen. Met betrekking tot de wijze waarop de Getuigen regeringsautoriteiten bezien, verwees de heer Benink naar de bijbel en zei dat in Titus hoofdstuk 3, vers 1, staat dat christenen ’’onderworpen en gehoorzaam dienen te zijn aan de rege ringen en autoriteiten als regeerders”. En dat standpunt nemen de Getuigen over de hele wereld, ook in Argentinië in. Jehovah’s Getuigen zijn geen revo lutionaire elementen. Zij zijn christe nen die respect hebben voor de wetten van het land en de aanbidding van hun God op de eerste plaats in hun leven stellen”. Gevraagd naar de aard van de brieven die werden geschreven, antwoordde de heer Benink dat daarin een beroep werd gedaan op het toepassen van ge rechtigheid. ’’Alles wat wij trachten te doen”, zo zei hij, ”is met alle respect de Argentijnse autoriteiten ertoe aanmoe digen de nodige stappen te onderne men om deze christelijke minderheid, Jehovah’s Getuigen, hun vrijheid te hergeven”. ”De komende paar weken, aldus de heer Benink, ’’zullen Jehovah’s Getui gen het publiek een uitgave aanbieden van hun tijdschrift ’’Ontwaakt” dat een gedetailleerd verslag over de vervol ging in Argentinië bevat, alsmede een lijst met namen en adressen van Argen tijnse functionarissen aan wie men kan schrijven om zijn bezorgdheid over de situatie kenbaar te maken”. Bij de jeugd gaat Huug de Vries in ple- groep A onverdroten voort. Ditmaal moest Claudia Torenbeek dat onder vinden. Steven Verhagen won van Lu cas Blom, maar Arie Smitskamp en Marcel de Haan kwamen niet tot een uitslag, er werd afgebroken. Eric Claassen won ook, danwel met de lijk gehouden in het schoolgebouw aan grootste moeite van Peter Doornenbal. de Sniepweg. overheidsdienst ontslagen, er zijn inval- langs wettelijke wegen de personen zijn gearresteerd en zelfs li- belang van een onvertraagde aanleg WADDINXVEEN De raadscom missie voor de financiën vergadert don derdagmiddag 11 januari om half vijf in het gemeentehuis over deze agenda: 1Verslag van de vergadering van 30 november 1978. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. rekeningen 1977 en begrotingen 1979 van de gemeentelijke dienst voor sociale werkvoorziening te Gouda; b. rekening 1977/1978 en begroting 1978/1979 van de Stichting Jeugd- tandverzorging Midden-Holland te Gouda; c. begroting 1979 van de Stichting Dienstverleningscentrum ’’Wad dinxveen” te Waddinxveen; d. vaststelling rijksbijdrage t.b.v. het dienstencentrum voor bejaar den over de jaren 1975, 1976 en 1977; e. begroting 1978/1979 van de Stich ting Streekmuziekschool ’’Wad dinxveen” te Waddinxveen; f. begroting 1979 van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” te Nieuwerkerk a.d. IJs- sel. 3. Krediet ad f 41.500,- voor aanleg van een centrale antenne-inrichting t.b.v. 17 en 36 woningen, in aan bouw nabij de Dorpstraat en tot va ststelling van de bijdrage in de aan- legkosten. 4. Aanpassing kredieten voor de bouw van de sportzaal en de -hal. 5. Wijziging verordening op de heffing van rechten t.b.v. de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de keuringsknng Gouda. 6. Verlenen van een krediet ad f 3.000,- voor het treffen van voor zieningen ter verhoging van de brandveiligheid in het v.m. ketel huis aan de Busken Huetlaan. 7. Vaststelling verordening geldelijke steun huisvesting gehandicapten en garantie van geldleningen terzake. 8. Aankoop woning Onderweg 21. 9. Beschikbaarstelling voorschotten voor de bouw van 63 woningwetwo ningen in het bestemmingsplan Zuidkade, te bouwen door de Chr. Woningbouwvereniging ”Ons Be gin” en tot aanvaarding van rijks- voorschotten en exploitatiebijdra gen. 10. Beschikbaarstelling werkkrediet ad f 4.000,- t.b.v. de verbouw van de Leon van Gelderschool en de Kli mop. 11. Beschikbaarstelling kredieten voor het ontwerpen van bestemmingsp lannen c.q. de herziening daarvan. 12. Verlening van subsidie aan de mul- tisportvereniging TOOS, afdeling korfbal en badminton. 13. Verlening recht van opstal aan de Vereniging Waddinxveense Weeg brug voor een perceel grond gele gen aan de Noordkade. 14. Verkoop van de woning Dorpstraat 62 en 64. 15. Begrotingswijzigingen w.o.: Wijziging begroting 1975 (slotwijzi- ging). 16. Rondvraag. wettelijke procedures volgenden aan gezien Jehovah’s Getuigen via de ge rechtshoven in Argentinië tegen het verbod in beroep gingen. Tot ten slotte Getuigen in Nederland en andere lan- omdat de snelle aanleg van het kanaal in februari 1978 de Argentijnse nieuws- den (214) waar ze actief werkzaam zijn, belangrijker wordt geacht. geregeld bijeen om de bijbel te bestu- Het kanaal zou ondermeer ten zuiden dinxveense schaakvereniging WSV gaat deren en andere personen te helpen van Zoetermeer komen te lopen. Voor J meer over Gods Woord te vernemen, deze gemeente is deze lokatie nog Zij propageren trouw aan de morele steeds een argument om zich uit te maatstaven God en de naaste, en een goed christe lijk gezinsleven”. Argentinië ten einde te vragen om opheffing van het verbod dat al ge- vinciaal bestuur af opnieuw een onder- ruime tijd op hun christelijke organisatie in dat land rust. zoek te ^oen n.aar de noodzaak en het Jehovah’s Getuigen in New York valt naai Waddinxveen-Voorburg. De raad op te maken dat het verbod voor de zegt dit naar aanleiding van het voorne- Getüigen en wonend aan de Prinses Getuigen van Jehovah in Argentinië tot men van gedeputeerde staten - het da- Irenestraat, gaf als commentaar dat er vervolging heeft geleid. Hun verga- thans door Jehovah’s Getuigen een ge- derplaatsen voor Bijbelstudie zijn ge meenschappelijke poging wordt onder- sloten, kinderen zijn van school ge nomen om via brieven een beroep op stuurd, volwassen Getuigen zijn uit de autoriteiten te doen. Ook in andere landen wordt dit gedaan. Omdat alle pogingen om 1 vrijheid van aanbidding van Jehovah’s chamelijk mishandeld. van het kanaal het maken van bezwaar Getuigen in Argentinië te herstellen, VRFFD7AAM tegen het landschapsplan voor het zoet- op niets zijn uitgelopen. kleuzaai i waterkanaal niet zou rechtvaardigen. ”In september 1976”, aldus de heer Be- Na het verbod onrechtvaardig te heb- Van dit landschapsplan heeft de gewe- nink, ’’kondigde de Argentijnse rege- ben genoemd, gaf de heer Benink ver- stelijke raad inmiddels wel kennis ge ring aan dat het Jehovah’s Getuigen in volgens een beschrijving van de activi- nomen. Hoewel dit plan een extra be- i teiten van Jehovah’s Getuigen in Ar- slag legt op landbouwgronden 30 te "beoefenen. Veel tijd-opslokkende gentinië.’’Jehovah’s Getuigen”, zo ver- hectare) en de aanplant van bomen en telde hij, ’’vormen een organisatie van struiken niet geheel zonder schade zal vreedzame christenen. De 33.000 Ge- zijn voor de landbouw, besluit de raad tuigen in Argentinië komen net als de toch geen bezwaar hiertegen te maken maal dit seizoen moest Van Alphen zijn verbod in beroep gingen. Tot ten slotte Getuigen in Nederland WADDINXVEEN Vorige week baltournooi gehouden. De prijzen donderdag is er in de sportzaal Groens- daarvan werden uitgereikt door sport - waard op initiatief van de volleybal- wethouder A. H. van Gent. (Foto: vereniging Be Fair een schoolvolley- Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). van de bijbel, liefde voor spreken tegen de bouw van een vijfde --1 wijk ten zuiden van de rijksweg 12. Zou die wijk daar toch komen, zo betoogt delijk toezien, hoe de een na de andere de gemeente, dan zou deze op onaan vaardbare wijze doorsneden worden door het zoetwaterkanaal. HERINDELING Over de provinciale herindeling zegt de niet was opgewassen. Wim van Os kon raad geen voordeel te zien in welke op- ook ditmaal weer geen vuist maken. Hij splitsing dan ook. Dit schrijft de raad in verloor het eindspel kansloos tegen de een brief aan provcinciale staten. Maar opdringende pionnen van Wim van als toch tot herindeling zou worden be- Oort. Kardol behaalde een vlotte zege sloten, dan acht de raad een tweedeling op Van Grieken, nadat hij zijn afgebro- ken partij van vorige week tegen Van Vuuren in remise had afgesloten. In groep twee werkte Foernier zich naar de tweede plaats door winst op Berkel en Rodenrijs) niet bij Rijnmond Versluis. De grote vergeler in deze j u groep blijft Henk van Gils echter. Hij duldde geen aanval van Ellers op zijn leiderspositie. Hierdoor is het vrijwel zeker dat Henk de laatste wedstrijden in poule A zal meespelen. De Roodt verspeelde zijn tweede plaats. Met zwart spelend tegen Burger, ging hij in het eindspel de boot in. In groep 3 be haalde Piet v.d. Hoek een kostbaar puntje op Torenbeek. Broer bleek te sterk voor Ket, terwijl Van Randwijk en De Vries de eer deelden, evenals Verhammen en Mathot. In de onderste medewerking aan dit dansfeest verleent regionen won Schoemaker vervolgens het uitstekende en alom bekende dan- van Ponsioen en was Kleiweg sterker sorkest The Ditchers uit Amsterdam, dan B asjes, een klasse-orkest, dat alle soorten mu ziek op een bijzondere gave en zierige manier brengt. De avond wordt gehouden in de theaterzaal van het Anne Frank-centrum en vangt aan om 20.00 uur. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden be steld heden tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5