Schooldamtoumooi met WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters 540 meisjes en jongens In Het Trefpunt 108 vijftallen Florida I verovert districtstitel Zuid-Holland 16e Ronde Excelsior Monsterzege TOOS-korfbal KORFBALLERS KRIJGEN GRASVELDJES Vijfde winter- wedstrijd HSW Succesvol inhaal- weekeinde Be Fair/ volleybal Programma basketballers van TOOS drie vijftallen uit deze categorie. Ver- derde en vierde klassers en zaterdag 27 klassers. teams bestaat. SPANNENDE WEDSTRIJD lonaise volgde. Mede door het eerder O 12- 20 13- 20 11- 19 12- 18 13- 18 0-2 2-0 0-2 2-0 2-0 2-0 2-0 kantinecommissie versierd met denne- groen, een kerstboom en kaarslicht, ten in ons land die deze mogelijkheid biedt. Indien u meer informatie wenst over de TOOS-korfbalvereniging dan kunt u terecht bij: Dick Visser, Win gerd 310, tel. 6575. WADDINXVEEN Het programma van TOOS-basketbal ziet er voor de ko mende dagen zo uit: Donderdag 4 januari Heren senioren 1: WIK 1-TOOS 1, 19.30 u. (Wassenaar) Vrijdag 5 januari Heren kadetten 2: TOOS 2-Westlandstars 2, 19.15 u. Dames adspiranten 1: TOOS 1-AHS 1, 19.15 u. Dames senioren: TOOS 1-BVO 2, 21.00 u. Dames kadetten 2: Dunkinn 1-TOOS 2, 19.15 u. (Roelofarendsveen) 1-1 2-0 WADDINXVEEN Aan het deze maand te houden schooldamtoumooi nemen 540 meisjes en jongens, ver deeld over Ivo vijiuaiivii, uvvi. >v>jg jaar deden 520 scholieren in 104 vijftal- i-ju- de Waddinxveense damclub Excelsior en de afdeling Waddinxveen van de (VOO) mee. Dit jaar komt alleen het voortgezet on- het clubhuis bij de hockeyvelden in het sportpark de Sniep. Zaterdag 6 januari is er een contacta- vond in de vorm van een gezellig feest voor t j 20.00 uur in de TOOSOÓS aan de J. w”. en 23 vijftallen 6e WADDINXVEEN Dames 1 en 2 van Be Fair-volley bal heeft een succes vol inhaalweekeinde achter de rug. Da mes 1 trad donderdag in eigen huis aan tegen het Wassenaarse WVV, in de strijd om de voorlopige vierde plaats. Gehandicapt ging Be Fair van start, daar coach Jaco Radstake door blessu res en ziekte Helma van Vliet en Cocky v.d. Meent moest missen, terwijl Gia Kwaak, die toch nog speelde een zware knieblessure had. Gelukkig kon Gon- nie Mastenbroek van dames 2 zich als reserve beschikbaar stellen. Gesteund door een publiek, dat in redelijke ge tale aanwezig was, leverden Be Fair en WVV een spannende strijd. Hierin ble ken de Be Fair-dames, met als uitblink sters Margriet Croes en Thea Mensink, aan het langste eind te trekken. Dat de spanning groot was blijkt wel uit de set standen: 16-14,15-8,16-14. WADDINXVEEN Donderdag voor een week slaagde het eerste team van de Waddinxveense badmintonvereniging Florida erin kam de vijfde maal organiseerde pioen te worden van het district Zuid-Holland. Geen geringe prestatie, draaide. Lisse ging zeer gemotiveerd doelpunten voor haar rekening te ne men. Bij de stand 5-1 gingen beide teams de rust in. Na de hervatting wist het TOOS-team nog 3x te scoren. De marge had nog groter kunnen zijn als haar twee toegekende van de competitie (nog 6 duels) zeer te vreden terugblikken. (Nog geen verlie- .«-.n .j het schitterend zijn als TÓOS het kam pioenschap zou binnenhalen. Daar heeft het alle kans op. zou blijken). Desondanks had het Florida-bestuur een kleine 30 suppor ters opgetrommeld, die voor onver start en nam al snel een 4-12 voor sprong op de verblufte Goudse meisjes, die echter goed terug kwamen. Door de routine op tijd binnen de ploeg te bren gen won Be Fair deze set ruimschoots met 7-15. De tweede set floot de scheidsrechter opeens niet meer voor technische fouten, wat zeer nadelig was voor Be Fair. Ondanks die narigheid werd het een zeer spannende set, die verloren ging door meerdere foute ser vices op cruciale momenten in de strijd, uitslag: 16-14. Voorgegaan door het koningskoppel Ineke Deumers (aanvalster) en Jacomine Radstake (spelverdeelster) kwam Be Fair echter zeer sterk terug. De derde set, waarin ook Jeannet v.d. Berg en Pia v.d. Vloed vlot scoorden, werd soepel gewonnen met 9-15. WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 3 JANUARI 1979 De Gouwe Rijders (au(oclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen op zaterdag. Er werd gevist in de Oude Rijn. De uitslag was als volgt: 1. L. Ver- - kade 1600 gr., 2. W. v.d. Wal 1350 gr., 3. M. Reichard 820 gr., 4. J. Verhoef 750 gr., 5. L. Engels en P. van Exel 700 gr. Halverwege de competitie is de stand aan de kop: 1. L. Engels 7460 gr., 2. L. Verkade 6330 gr., 3. W. v.d. Wal 6270 gr., 4. M. Reichard 5830 gr., 5. K. I' wordt de eerstvolgende wedstrijd ge- WADDINXVEEN De Wad- dinxveeijse damclub Excelsior speelde voor de onderlinge competitie de 16e ronde. De uitslagen daarvan zijn: A. A. Rietveld-J. v.d. Eist C. H. Kramp-C. Rietveld T. Twigt-T. den Ouden P. Swart-B. van Eijk G. Heeren-C. J. Barelds G. Dankers-A. Crone J. de Heer-A. de Mik R. van Dijk-A. Zwanenburg J. Both-H. den Outer A. Blom-G. v.d. Zijden STAND De weg naar de plaatselijke damtitel is nu voor de helft afgelegd. De stand hal- (tennissen-) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) BasketbalverenigingTOOS (basketbal). De vierde set gaf een geweldige inzet van het gehele team te zien, waarin vooral het blok, dat na opdracht meer naar binnen was opgesteld, veelvuldig scoorde. Na een spannende slotfase, waarin uiteraard ook de zenuwen een rol speelden, won men deze set met 12- 15. Hierdoor werd de drie een zege een feit en kwam een eventueel kampioen schap toch weer binnen bereik. In deze opstelling kunnen deze dames het on trijd gespeeld zijn. Tegen half één kan je echter niet iedereen maar bellen; ui teindelijk werd de trainer van de tegen stander van Shuttle Up en tevens oud- trainer van Florida gebeld. De uitslag bleek 4-4 te zijn en met dit verliespunt was ook theoretisch het verschil voor Shuttle Up onoverbrugbaar geworden, zodat het kampioensfeest met dubbele kracht kon losbarsten. nog niet volmaakt, zoals ook later nog GÉÉN KAMPIOENSBEKER Het districtsbestuur van Zuid-Holland was ook de hele avond present geweest in de kennelijke verwachting, dat Flo rida I de in deze kompetitie getoonde overmacht wel met een snelle zege zou bevestigen. Direkt na afloop vertrok, men weer, zodat de late ontknoping werd gemist. Nu zal zondag 7 januari a.s. om 14.30 tijdens de wedstrijd tegen Aristo 2 het eerste team in de sporthal ”de Sniep” officieel de beker uitgereikt krijgen. Leden en belangstellenden, die er tegen Lisse niet bij konden zijn, kun nen dan alsnog komen kijken en felici teren. Het spreekt vanzelf, dat de badminton club Florida bij'onder trots is op dit kampioenschap. Vooral omdat het team geheel uit de eigen jeugd is voort gekomen. Een hoogtepunt dus voor de vereniging, die sinds de start in Wad dinxveen anderhalf jaar geleden bijna drie keer zo groot is geworden en nu met 290 leden zelfs een van de groot ste binnensportverenigingen in de regio is. moest het nu laten afweten. Veel meer als stug verdedigen bleek niet meer mo gelijk. Lisse bracht met 5-15’ 15-7 en 3- 15 de eindstand op 4-4, terwijl de klok kwart voor twaalf aanwees. Verslagenheid alom in de Florida- gelederen, hoewel dit uitstel natuurlijk geen afstel betekende met nog 3 weds- J - - - j i i - weinig. Hierop vooruitlopend bood de 1-6, 34e min. Reeuwijk 2-6 (strafworp), -j- j_ - mjn Tre(j van Leeuwen 2-7, 40e min. Minie Boomers 2-8. Met het tot nu toe behaalde resultaat in de mikro-korfbalcompetitie kan de niet meer, omdat men niet begreep, TOOS-korfbalvereniging op de helft waarom de uitslag van de inhaalweds trijd van de nummer twee in de hoofd klasse, Shuttle Up, nog steeds niet bij spuntl). Voor het nieuwe jaar 1979 zou het district bekend was. Temeer van belang omdat Shuttle Up momenteel verzwakt speelt. Toch moest de weds- DAMES2 Dames 2 speelde zaterdag een uitweds trijd tegen Radius 2. Deze wedstrijd was een rechtstreeks duel om de tweede plaats, waarbij Radius een be ter uitgangspunt had, zij hadden 1 punt meer dan de Be Fair-dames. En door deze wedstrijd te winnen hoopten zij hun kansen op de titel te vergroten. Hoe anders pakte dit uit. Coach Jaco Radstake had enige veranderingen in de Be Fair-opstelling aangebracht zo dat de aanval- en blokkeerkracht beter over het hele team verdeeld waren. nu voor de helft afgelegd. De stand hal- Zeer geïnspireerd ging Be Fair van verwege de onderlinge competitie ziet zaterdag 6 januari feest. Dat gebeurt in start en nam al snel een 4-12 voor- er zo uit: h»?» rlnhh>ii« hii Ha k-* 1. T. den Ouden 2. T. Twigt 3. A. Blom 4. C. H. Kramp 5. G. v.d. Zijden 6. R. van Dijk 7. P. Swart 8. G. Dankers 9. G. Heeren 10. J. v.d. Eist 11. H. den Outer 12. T. Driesse 13. C. J. Barelds 14. C. Rietveld 15. J. Both 16. A. Zwanenburg 17. J. de Heer 18. P. van Es 19. A. A. Rietveld 20. B. van Eijk 21. C. Stolker 22. C. Blonk 23. A. Crone 24. A. de Mik 25. P. van Gils 26. D. Heeren 27. J. Borsboom 28. F. Zaadhof De damclub Excelsior heeft een suc cesvol Kerstsneldamtournooi achter de der leiding van aanvoerdster Janneke rug. Alle leden en jeugdleden keerden Blokland nog ver brengen. met een prijs naar huis. werd nog verhoogd door de muziek: het dans- en showorkest ’’The Perme- do’s” speelde vele kerstliedjes. Het mu- zikale gedeelte van deze avond was Broer 4950 gr. IJs en wederdienende trouwens bij hun in goede handen. o-- Er werden een zestal bingo-ronden ge houden op 13 januari a.s. Verzamelen speeld, afgewisseld met muziek. Het aan het station om 07.00 uur. bingo-spel - goed geleid door Jan Nieu- meijer - kende veel spannende ogen blikken. Halverwege de avond kwam wachte steun zorgden in Lisse. de Kerstman nog op bezoek. Compleet Overigens kregen de spelers nu des te met arreslee en cadeaus kwam hij on- meer het gevoel te moeten winnen. Er der het spelen en zingen van ’’Jingle werd ook niet anders verwacht, nadat Bells” de kantine binnen. Dit was voor tot nu toe alles gewonnen was op één alle aanwezigen wel een verrassing! gelijkspel in de laatste wedstrijd na. Daar deze avond in het teken van het eerste lustrum stond waren er i mooie prijzen te verdienen (waarvan laag in Waddinxveen. Nu, dat bleek geen loos alarm. Allereerst wisten Erik en Ronald nog te winnen. Erik was zo spannend gespannen, dat er voor zijn doen niet al WADDINXVEEN Op verzoek van Zuidlaan, een korf te plaatsen. De de korfbalvereniging TOOS heeft de jeugd krijgt hiermee de mogelijkheid gemeente Waddinxveen de toezegging om de korfbalsport te beoefenen. Met gedaan om op diverse grasveldjes, o.a. deze toezegging is de gemeente Wad- Groene Zoom, Wilgenhorst en de Peter dinxveen een van de weinige gemeen- Zaterdag 23 december was het weer zover: voort 11 de afd. zaterdag van de voetbalveren!- in aanmerking genomen dat de competitie in dit grote district van de ging Waddinxveen een bingo-dansant. Nederlandse Badmintonbond (65000 leden) uit 7 klassen is opgebouwd Dat dit soort avonden vorige keren met in totaal 715 teams. Nu volgt de promotie naar de landelijke kom- cours, hetwelk in winterse omstandig- goed zijn aangeslagen bleek ook dit- petitie, die bij badminton uit een vrij select gezelschap van slecht 200 -f-1- maal weer uit de opkomst: naar schat- taat wat waarschijnlijk zijn oorzaak had ting tussen de 160 en 180 leden met hun sfeer van één groot familiefeest. De werd geklopt (15-8, 10-15 en 15-12). Stand 4-2, maar toch de nodige ongeru- WADDINXVEEN Het TOOS- stheid in de Florida-gelederen, want de korfbalteam zorgde in haar 6e competi- grote vorm van dit seizoen was blijk- tiewedstrijd voor de baar naar de wintersport. ONTKNOPING NA MIDDERNACHT De beide dubbels werden gelijktijdig gespeeld. Florida had dus nog één kaar gewaagd overwinning nodig. Ronald en Erik de- den uiteraard geweldig hun best, maar te veel zgn. pechballen toonden aan, derwijs slecht voor de dag. Er zijn maar nuari zijn de eerste en tweede klassers ó.lv .l’fvcllw., -1. aan de beurt plus het voortgezet on derzijn er 1Ó vijftallen le klassers, 15 derwijs, zaterdag 20 januari spelen de 108 vfiftaHen/deel.’Vorig vijftallen 2e klassers, 15 vijftallen 3e derde en vierde klassers en zaterdag 27 -- klassers, 24 vijftallen 4e klassers, 18 januari nemen de vijfde en zesde klas- len‘ aarTdït 'succêsvolie'evenement van vijftallen 5e klassers en 23 vijftallen 6e sers hun plaats aan het dambord in Op de laatste zaterdag van deze maand is er ’s middags voor de deelnemers een Verenig^ voor Openbaar"ÖndeAvïjs Het schooldamtoumooi wordt gehou- bingo-middag en kan er ook nog een si- -6 6 i- den .n het Gereformeerd Veremgings- multaandamwedstnjd gespeeld worden gebouw Het Trefpunt. Zaterdag 13 ja- tegen de top-dammers van Excelsior. trijden voor de boeg en 1 winstpunt te aanvoerder van Lisse Florida bloemen aan, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. Het Floridabestuur zag het helemaal voor de mikro- korfbalcompetitie voor een monster zege. De wedstrijd Reeuwijk 3-TOOS 1 eindigde in 2-8. Een wedstrijd waarin beide tegenstanders hoewel de eind stand dit niet doet vermoeden aan el- 1 waren. Het vlot combinerende TOOS-team kon in de le helft een voorsprong van 5-0 nemen. Minie Boomers had een dat de dubbel toch niet al te goed goede dag in dit treffen door liefst 3 door en won (10-15’ 14-17). Toen was alle hoop gevestigd op Betsy en Ilona, die via winst in de 2e game nog een derde mochten spelen. Vooral Betsy, die ook last van kramp leek te hebben, TOOS haa/ twee toegekende strafworpen had kunnen benutten. SCOREVERLOOP 10e min. Cees Visser 0-1, 12e min. Minie Boomers 0-2 (doorloopbal), 15e min. Door Haagsman 0-3, 17e min. Door Haagsman 0-4, 21e min. Minie Boomers 0-5, 24e min. Reeuwijk 1-5. Ruststand 1-5, 27e min. Truus Visser was de konditie net niet voldoende (11- 1,6-11 en 9-12). Ilona won tot groot ge noegen van de supporters overtuigend, ondanks een moeilijke 2e game (11-4, 8-11 en 11-2). Stand na de enkels dus 3- 1 voor Florida. InIn de le gem. dubbel speelden Ilona en Ronald redelijk, maar niet briljant. Dat was echter wel nodig geweest te gen de goed spelende le dame en 2e heer van Lisse (10-15, 9-15). Betsy en Erik hadden een iets minder sterke, - maar zeer taaie kombinatie tegenover alle leden vanaf 13 jaar. Aanvang zich, die na een boeiende wedstrijd 13-17 Frisoweg. 11-16 11- 16 12- 16 11-15 11- 13 12- 13 10- 12 12- 10 11- 10 10- 9 12- 8 13- 8 13- 8 12- 7 12- 7 7- 6 11- 6 9- 4 10- 4 14- 4 9- 3 1- 2 tot nu toe alles gewonnen was op één Lisse I was volgens geruchten enorm vele ingespeeld geraakt sinds de 6-2 neder- een aantal gratis waren aangeboden). Na afloop van de bingo-ronden volgde de verloting welke ook zeer werd. Uiteindelijk ging de hoofdprijs: te veel lukte, maar de verdediging was een grenen eethoek onder luid applaus goed en dat leverde 15-12 15-13 op. Ro- en hoera-geroep naar de familie Os- nald speelde gemakkelijker (15-7 15-8). kam. Nu volgde nog een anderhalf uur Hierna Betsy, die zojuist haar jaarlijkse dansmuziek, waarvan velen gebruik griepje overleefd had. Tegen een zeer maakten, zeker toen er ook nog een po- hard slaande jeugdige tegenstandster lonaise volgde. Mede door het eerder J‘ 2-0 genoemde dans- en showorkest The Permedo’s zat de stemming er goed in. Tot in de kleine uurtjes bleef het gezel lig en te vroeg was het weer tijd huis waarts te keren. De hockeyclub Waddinxveen viert WADDINXVEEN Zaterdag 30 de cember hield de hengelsportvereniging Waddinxveen haar vijfde wedstrijd voor de wintercompetitie. Dit con- i heden werd gevist, gaf een slecht resul- l t_1- 11 luul TT yxv TT J V111J kZ Vi Lk*V*I* B in het omslaan van het weer van vrijdag vrienden, kennissen enz. gaven het de kantine, voor deze gelegenheid door de Aanvoerster Betsy ’t Hart (23), Ilona Groeneveld (19), Ronald Struys (18) en Erik de Frankrijker (17) speelden de zag er zeer gezellig uit. De kerstsfeer beslissende wedstrijd uit tegen Lisse I. Pas twee dagen was definitief bekend, dat alleen bij een overwinning de titel nu al binnengehaald kon worden (voor wat betreft tussenstanden is de nieuwe computerverwerking van de kompetitie «K mmnk

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 7