Spaardepotbewjjzen &toonderbrieven de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Vorig jaar 1832 verzoeken om Winkelpand Kool in de as 4^1 politiehulp f OH SI huis kopen? huis verkopen? I Jaarverslag adjudant M. A. Ruissen Nieuwjaarsbal The Old Classic Vakkundige reparaties van Radio - TV etc. S Heemskerk BV Perzische kleden sprookjesachtig mooi, van der Linde Dorpstraat 38, Waddinxveen tel. 01828-2373 verboom makelaardij b.v. ra Rabobank C9 Onafhankelijk Nieuwsblad gdy J onroerend goed kopen en verkopen taxaties en adviezen helemaal voor jouuuu TORRAS (LidNBMj Eindeloze kollektie jeans- en óf 3t- Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEVEN 144, TEL. (01828) 5594 Zaterdag 13 januari 1979, AF-centrum, 20.00 uur. 34e JAARGANG NR. 1598 van het Ministerie van Justitie te Rijs- seerd zijn, bedroeg ongeveer 31.000, i Daar de mogelijkheid bestaat Waddinxveen VOOR ■9 TELEFOON 01828-2218 van I telefoon 01828-3822 schielandweg 7 in onroerend goed EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN, KANTOOR ORANJELAAN 9, TEL. (01828)4788 NA 18.00 UUR TEL. (01820) 11032. AANRIJDINGEN' In Waddinxveen hebben zich in 1978 Sniepweg 52, Waddinxveen behandeling vlgs. afspraak, telef. 2874 Zuidkade 6 Achter Verbakel :mene ning. In 1978 zijn in totaal 6 personen ast 1 dezerzijds verschillende aan de dag gelegd t.w.: te laten controleren. Van deze gelegen- h.;J U-UU- - --- sonen gebruik gemaakt. De bestuur ders werden tevens in de gelegenheid bij plaatselijke garagehouders pro-deo dient te onderwerpen aan een onder zoek en dat van deze, bloed zal worden de hefbrug passeerden. gesteld zich te onderwerpen aan een ’’ogentest”. Het daarbij gebruikte ap paraat werd daarvoor ter beschikking gesteld door Veilig Verkeer Nederland. Op het geheel werd zeer positief gerea geerd. - Door middel van perspublikaties is verkeersvoorlichting gegeven, met de vastgestelde maximum snelheid. De controle ten aanzien van het bestu ren van een motorvoertuig, terwijl men onder invloed van alcoholhoudende drank verkeerde, is ook dit jaar onver minderd voortgezet. Terzake het vo- Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur en bovendien op donderdagavond van 18.30 tot 30.30 uur. Gebleken is, dat in 1978 deze brug on geveer 15.000 maal werd geopend voor het laten passeren van het scheepvaart - VOOR ALGEHELE VOETVERZORGING tevens aanmeten van steun zolen. van een bepaling in die verordening. VERKEER Gedurende het verslagjaar hebben de werkzaamheden van de politie zich in Mevr. C. VAN DER WELLE- HOOGWERF gedipt, pedicure Dorpstraat 33, Waddinxveen WOENSDAG 10 JANUARI 1979 ntoaw.0 WADDINXVEEN Dit bleef er over van het A O-levensmiddelenbedrijf annex zuivelhandel van de heer D. Kool aan de Dorp straat, die in de nacht van zaterdag op zondag moest toezien dat het winkelpand door brand werd verwoest. De schade beloopt in de f 250.000,-. Een overhitte oliekachel is waarschijnlijk de oorzaak van de vuurzee. Voor een verslag van de brand bij de heer Kool, die al meer dan zestig iaar melkboer is en vindt dat zijn zoons Dik en Gert zijn zaak naar behoren runnen, verwijzen we naar een bericht elders in dit Weekblad voor Waddinxveen. 5 R bemiddeling bij koop en verkoop taxaties hypotheken assurantiën julianastraat 6 - waddinxveen - 01828-2309 - na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 a<»nbm Uw geld voor een wat langere tijd beleggen tegen een uiteraard hogere rente? Dan bieden onze Spaardepotbewijzen en Toonderbrieven bijzonder interessante mogelijkheden. Zowel op naam als aan toonder. j j geld en goede raad Hoofdkantoor: Kerkweg 161 Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2 - Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 01828-4566 staande de overtreding, met de politie ambtenaar een transactie aan te gaan, inzake het door verdachte gepleegde, werd in het afgelopen jaar door 1017 gevallen gebruik gemaakt. Sedert 1 juni 1978 bestaat de mogelijkheid dat voor meerdere gevallen getransigneerd kan worden dan voorheen, terwijl het tran- sactiebedrag vanaf dat tijdstip werd verhoogd. bleken dat per etmaal 1692Ö (15960) -1-van de Henegouwerweg en 12500 (10827) heid hebben in totaal ongeveer 325 per- afgenomen door een arts. Het bloed Eerder bedoelde hefbrug is op de zon- wordt dan verpakt en verzegeld, gezon- dagna dag en nacht bezet door per- den aan het Gerechtelijk Laboratorium soneel van de Provinciale Waterstaat. sen aanwezige verkeersbrigadiers. MAXIMUM SNELHEID hoofdzaak gericht op het verkeer. Na- In 1978 zijn op verschillende data activiteiten de bebouwde Kom der gemeente Wad- Wegenverkeerswetgeving. Tot op he- 1 1 1 11 - Gerichte controles zijn gehouden op palingen, ten aanzien van de maximum de verlichting van fietsen/bromfietsen, snelheid: 387 personen werden be- gebruikt door de jeugd, in de morgenu- keurd, terzake het overtreden van deze ren, wanneer men zich naar een onder- X wijsinstelling begaf. In verband met de leeftijd van overtreders werd als regel waarschuwend opgetreden, terwijl een mededeling werd verzonden aan de ou ders, met het verzoek in deze, eveneens corrigerend op te treden. - In het najaar zijn bezitters van motor- verdachte geconstateerd van 3,3 Van die aanrijdingen hadden 245 geval len uitsluitend het gevolg, dat alleen materiele schade was ontstaan. In 45 gevallen had dit tevens lichamelijk let sel en in 3 gevallen had dit de dood van WADDINXVEEN Bij de Waddinxveense rijkspolitie zijn vorig jaar zo blijkt uit het pasverschenen jaarverslag van adjudant M. A. Ruissen, 1832 verzoeken binnengekomen om politieassistentie. Deze assistenties waren als volgt te onderscheiden: Verkeer 653, Criminaliteit 358, Open bare orde 255, Maatschappelijke zorg 206 en Overige assistentieverle- ningen 360. Het komt nog steeds voor dat alarm meldingen worden gegeven, die achte raf ’’loos” blijken te zijn, als gevolg van een technische storing, dan wel een menselijke fout. Vorig jaar zijn 39 van dergelijke meldingen op het groepsbu- reau aan de Kerkweg-Oost binnenge komen. Dit kan natuurlijk nadelige in- - vioed hebben op het personeel, daar de bedoeling dat verkeersdeelnemers hun gemotiveerdheid kan verslappen. gedrag op de daarin vermelde adviezen Naast de controle op de bepalingen van zouden afstemmen. bijzondere wetten wordt door de politie Regelmatig zijn gedurende het ver- ook bij voortduur aandacht besteed slagjaar verkeerscontroles gehouden, aan de voorschriften, vermeld in be- betrekking hebbende op het gebied van treffende Algemene Politieverorde- alcohol, verlichting voertuigen en tech- ning. In 1978 zijn in totaal 6 personen nische toestand. geverbaliseerd, terzake een overtreding - Plaatselijk wordt regelmatig controle gehouden op de wijze van optreden wijk, ter bepaling van het alcoholge- door de op voetgangersoversteekplaat- halte in dit bloed. Wanneer het resul taat van de analyse meer bedraagt dan verkeer. Het aantal schepen die gepas- 0,5 milligram alcohol per milliliter s bloed, wordt proces-verbaal opge- waarvan 1Ó.000 recreatie-vaartuigen. .en maakt contra bedoelde bestuurder, ter- het normale verKeerstoezicht zijn plaatsen, doch alleen gelegen binnen zake de verbodsbepaling, vermeld in de dinxveen controles gehouden op de be- den is alhier het hoogste promilage bij 293 verkeersongevallen voorgedaan, i j een '7 j- --J- mg. alcohol per ml. bloed en dan te we ten, dat ingeval van 4,2, het dodelijk is. HEFBRUG Op het kruispunt Henegouwerweg- een betrokkene het gevolg. Kerkweg-Oost-Brugweg wordt iedere Door de politie werden vorig jaar 1962 werkdag toezicht verricht op de ver- verkeersovertredingen geconstateerd, keersafwikkeling, dit mede in verband Daar de mogelijkheid bestaat om renstaande waren 23 personen geverba- met de hefbrug over de Gouwe. Uit liseerd. Wanneer een geval van rijden reeds gehouden verkeerstellingen is ge- voertuigen in de gelegenheid gesteld onder invloed wordt geconstateerd, 1 om de verlichting van hun voertuigen wordt bevolen, dat de bestuurder zich motorvoertuigen gebruik maakten F? u t- R N f- a.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 1