I deelt kado’s uit Passage hostess Maandag installatie van de nieuwe politiechef f ormula's weer langs de deur r n Wachttoren- Jehovah’s land blijft genootschap bezoekt Waddinxveen krijgt jongste politietop Ondernemings raad Westneder- Waddinxveen M. W. Blom volgt M. A. Ruissen op Zwemmen in ”de Sniep Koa Julianaschool hfnalevan Rabobank-qiiz dit bijzondere evenement verlenen hun medewerking Saskia en Serge, de Stefanies en musicus J. v. d. Belt. Afscheid van U. van Mastrigt op 30 maart I I I I I i f? OPENBARE COMMISSIE VERGADERING i p I k A ll.I.H huis- Pieter 'm 18 jr. en meester mr. Smallenbroek. a. H on- Waddinxveens nieuwe groepscommandant M. W. Blom (33) uit Vinkeveen. on- mnaie; n. ntrum. Ill Hotel voor-1 rse, tol I voor- ckerse, mnaie; as met tband; heek. lon- de Peter Zuidlaan behoort tot de 18 scholen uit de Rijn- en Gouwestreek is getrouwd en heeft twee kinderen: een dochter van negen en een zoon van vijf. dekte zwembad ”de Sniep” C-zwem wedstrijden. Begonnen wordt om 16.3' uur. s, Party >mman- Blom. I de St. i.OO uur A. H I. Oos- R.K. Jo- i Mid- w De i, voor- rse, tot i tehuis. WADDINXVEEN De protestants- christelijke Koningin Julianaschool van WADDINXVEEN Tot en met ko mende zondag worden de Jehovah’: Getuigen in Waddinxveen bezocht door de heer en mevrouw Steenkamp De heer H. Steenkamp is een speciaa, vertegenwoordiger van het bijkantoor van het Wachttorengenootschap te Amsterdam. Het doel van zijn bezoek is de plaatselijke gemeente aan te moe digen en te versterken. Soortgelijk werk werd in de eerste eeuw door de apostel Paulus verricht, zoals wij kun nen lezen in Handelingen 14 21 en 22. De heer en mevrouw Steenkamp zuller deze week tevens met de gemeentele den meewerken in de van huis tot hui: verkondiging. Op de laatste dag var zijn bezoek zal de heer Steenkamp dc geloofsversterkende lezing uitspreken ”Hoe behoort u God te dienen?”. Eer ieder wordt van harte uitgenodigd deze lezing te komen beluisteren op zondag morgen om !0 uur in de Koninkrijks zaal aan de Burgemeester Trooststraar 4. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 WADDINXVEEN De zwem- er Gouwe-Rijnstreek e Wad- Unie. Nelly Slingerland, straks een Wat moesten de leerlingen die aan de scholenquiz van de Rabobanken meededen doen en welke klas kwam zegsman van het reclamebureau noemde haar "een erg actief vrouwtje" dat al tijd bezig is. Naar alle waarschijnlijkheid zal de aan de Busken Huëtlaan wonende Henny bij i haar werk in "de Passaga" aan haar kleding te herkennen zijn. Het Alphense reclamebureau deelde mee dat dit jaar ook nog een andere actie te verwach ten is. Men wilde echter niet teveel op de zaken vooruitlopen en hier nog geen mededelingen over doen. De installatie van de opvolger van de kortgeleden op officiële wijze vertrok ken en nu met vakantie in Oostenrijk zijnde adjudant M. A. Ruissen zal ge daan worden door de districtscomman dant van de rijkspolitie, kolonel P. Paul. Hierbij zijn onder meer aanwezig burgemeester mr. A. G. Smallenbroek van Waddinxveen en burgemeester A. W. Lips van Moerkapelle. Hoewel de heer Blom al met ingang van morgen deel uitmaakt van het Waddinxveense politiekorps moet de installatie tot ko- De komst van de 33-jarige Michel Wal ter Blom uit Waddinxveen werd als eerste aangekondigd in het Weekblad voor Waddinxveen van woensdag 24 ja nuari. In diezelfde krant kon er mel ding van worden gemaakt dat de bin nenkort eveneens met functioneel leef tijdsontslag vertrekkende Wad dinxveense adjudant U. van Mastrigt - de plaatsvervanger van de heer Ruissen - zou worden opgevolgd door de ook tot adjudant te bevorderen opper wachtmeester H. van der Spoel (34) uit Strijen. Met de twee nieuwe politie mensen gaat Waddinxveen beschikken over de jongste politietop in ons land. Streefkerk maakte hij de heer Blom mee, omdat Streefkerk en Molenaars graaf tot dezelfde groep rijkspolitie be horen. De heer Van der Spoel is ge trouwd. Zijn benoeming gaat 1 april in. WADDINXVEEN Plaatsvervan gend groepscommandant van de rijk spolitie groep Waddinxveen en Moer kapelle, adjudant U. van Mastrigt, neemt vrijdagmorgen 30 maart met een bijeenkomst in het gemeentehuis af scheid van de rijkspolitie. De zondag 11 maart 60 jaar wordende politieman, die sinds 1974 in Waddinxveen werkzaam is, hangt de politiepet aan de kapstok wegens functioneel leeftijdsontslag op zaterdag 31 maart. Donderdagavond 29 maart wordt er in het wijkgebouw Zuid aan de St. Victorwijk vanaf zeven uur een receptie voor de scheidende adju dant gegeven. De heer Van Mastrigt, in zijn vrije tijd actief voor de boekhouding van de Ge reformeerde Kerken in Waddinxveen, was 26 jaar toen hij bij de Koninklijke Marechaussee solliciteerde. Overstap pend naar de rijkspolitie is hij steeds in Zuidhollandse gemeenten werkzaam geweest, te beginnen in Zoeterwoude. Vermeldenswaard is nog dat drie van zijn zes kinderen ook voor een politie loopbaan hebben gekozen in Voorscho ten, Oegstgeest en Alphen aan den Rijn. Waddinxveens nieuwe plaatsvervan gend groepscommandant H. van der Spoel (34) uit Strijen. (Foto: Archief Weekblad voor Waddinxveen). WADDINXVEEN Donderdagmid dag 1 maart om vijf uur vergadert in het gemeentehuis in het openbaar de raadscommissie voor de finan ciën over deze agenda: 1. Verslag van de vergadering van 2 februari 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken: rekening 1977 en begroting 1979 van de Zuid-Hollandse Provinciale Brandweerbond; b. brief d.d. 23 januari jl. van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland inzake goedkeuring gemeentebegro ting 1979; c. jaarrekening 1977 van woningbouwvereniging seph; WADDINXVEEN Maandag morgen 5 maart om half tien zal in het Waddinxveense gemeentehuis de heer M. W. Blom (33) worden geïnstalleerd als commandant van de rijkspolitie groep Waddinxveen en Moerkapelle. De heer Blom komt uit Vinkeveen waar hij tot en met vandaag als opperwachtmee ster werkzaam was. Aan de nieuwe functie van groepscommandant is ook de hogere rang van adjudant verbonden. bekende mende maandagmorgen wachten in verschijning voor het winkelend publiek verband met de vakantie van burge- in het winkelcentrum "de Passage", ge- -c fotografeerd in de studio van onze foto graaf Sjaak Noteboom. in aanmerking? De leerlingen uit de 5e klas hebben een kalender vervaar digd met de eigen plaats of streek als onderwerp, bestaande uit 12 ka lenderbladen. Alle leerlingen uit de bij directeur mr. W. Kuilman, voor- (J1XCC1_ 1.1111 .J beeld een kalenderblad tekenen, schil deren, knippen, plakken etc. Uit de vervaardigde kalenderbladen kon de school de beste 12 kiezen, zodat kwa litatief een optimaal resultaat kon worden bereikt. Maar liefst 34 scho len hadde een werkstuk ingezonden. Een deskundige jury heeft de beste inzendingen geselecteerd. WADDINXVEEN In de komende weken zullen de leden van de drumband Cormula’s, die zoals u weet ook een majoretten- en trom- 5; pettercorps rijk zijn, de Waddinxveners weer kop en schotels ten verkoop I; gaan aanbieden. Deze actie duurt tot en met zaterdag 7 april. Naast de kop en schotels worden ook wandtegels verkocht. De opbrengst van deze verkoop is bestemd voor de nieuwe rokken. S: De Cormula’s hebben de kop en schotels en wandtegels rechtstreeks 1; van de fabriek weten te betrekken. De wandtegels zijn wonderschoon met een actuele wijsheid erop. De kop en schotels (Staffordshire, Engeland) hebben een erg mooi decor en zullen bij de Waddinx- veense huisvrouw ongetwijfeld gewild zijn. Voor bijbestellingen kan I; men terecht op het adres: Acaciastraat 77, tel. 5874. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Archief). PLAATSVERVANGER De nieuwe plaatsvervanger Henk van der Spoel werd op 19 februari 1945 in Hendrik Ido Ambacht geboren. Hij be zocht de lagere school en de ULO. Deed kantoorwerk (1962). Ging naar de politieschool (1963). Werd wacht meester in Spijkenisse (1963). Vervulde Molenaarsgraaf als sergeant zijn militaire dienstplicht (1965). Kwam als wachtmeester in Mid- delharnis (1967). Werd postcomman- dant/opperwachtmeester in Streefkerk en kwam in dezelfde functie in Strijen (1975) te werken. In de periode WADDINXVEEN Tot het eind van dit jaar gaan de winkeliers van het win kelcentrum "de Passage" een aktie voe ren onder de titel "De Rode Draad". Dit houdt in dat op ongeregelde tijden buurgemeente Boskoop. De heer Blom een hostess zich binnen de winkels op- 1 - ,!J- houdt en geschenk- of waardebonnen uit- deeld. De Passage-winkeliers stellen kado’s of aan trekkelijke kortingen beschikbaar en de hostess deelt deze uit onder het pu bliek. Ook op hoogtijdagen, zoals de I dagen voor Pasen en Pinkster en, zal de hostess in "de Passage" te vinden zijn. Bovendien zal zij met Moederdag een bloemetje uitdelen en met Vaderdag sigaren. De actie wordt georganiseerd in samen werking met het Alphense reclamebureau bij wie de hostess in dienst is. Zij is □e de Waddinxveense Henny Slingerland, ge trouwd en ze heeft twee kinderen. Een ën, ge-1 I WADD1NXVEEN/BOSKOOP In weerval van geruchten, die ook de landelijke pers hebben gehaald, als zou de ondernemingsraad van NV Ver enigd Streekvervoer Westnederland massaal opstappen blijkt het menings verschil - ontstaan door een langlo pend conflict - inmiddels opgelost. Al dus deelde directeur mr. W. Kuilman dinsdag desgevraagd mee. De ondernemingsraad was niet te spre ken over het functioneren en het con flict bereikte een hoogtepunt toen een topfiguur van Westnederland (regio chef A. van der Lugt) opperde één van de kaderleden van de Vervoers- bonden FNV als lid van de onder nemingsraad te royeren. Dit kaderlid zou, volgens het FNV, wat al te rond borstig voor zijn mening uitkomen. Voor de ondernemingsraad was hier mee de maat vol en men kondigde desbetreffende klas konden bijvoor- zitter van de raad, het ontslag van de i u i.„i u>„j »_t ondernemingSraacj aan Zover is het niet gekomen want de heer Kuilman kon dinsdag meedelen dat men op het besluit was teruggekomen en be sloten had om door te gaan. Na over leg gepleegd te hebben met directeur waterpolokring W. Kuilman en vakorganisaties hoopt houdt op zondag 11 maart in het over men nu het functioneren te kunnen verbeteren zodat in de toekomst wre vel hierover zal uitblijven. Michel Walter Blom werd op 11 augu stus 1945 in Gorinchem geboren. Hij bezocht de lagere school en de ULO. Kwam op de politieschool in Arnhem (1963), werd wachtmeester in Sassen- heim (1964), verhuisde in dezelfde functie naar Boskoop (1966), werd po- stcommandant in I (1973) en aanvaardde de functie van opperwachtmeester/plaatsvervangend groepscommandant in Vinkeveen (1976). Uit deze loopbaan blijkt dat de (1973) nieuwe groepscommandant Wad- f j dinxveen een beetje kent uit de periode dat de heer Van der Spoel werkte in toen hij nog politieman was in onze die zijn uitgenodigd voor de finale van de door de regionale Raboban ken naar landelijk voorbeeld georga niseerde scholenquiz. De finale, waar de 18 winnende klassen door zoge naamde panels - bestaande uit vier leerlingen en één onderwijzer(es) - zullen worden vertegenwoordigd, wordt gehouden op woensdagmiddag maart om twee uur in de Goudse Schouwburg aan de Boelekade. Aan d. begroting 1979 van het Recreatie schap Reeuwijkse plassen e.o. 3. Verkoop grond (2 x 26 m2) aan dc Zuidkade. 4. Begrotingswijzigingen (wijziging be groting 1978 Samenwerkingsschool HAVO/Atheneum en begroting dienst openbare werken en algemene dienst, dienstjaar 1979, inzake het aanbren gen van een tegelvloer in de brand- weergarage en verlaging van enkele posten op de gewone dienst). 5. Rondvraag. T

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3