16 onderscheidingen int De Gouweslobbers delen Buitenlandse werknemers beroerd gehuisvest in de Goudse streek AFSCHEIDSCONCERT KID LAZY BAND N Oppascentrale gehandicapten in Alphen Nog nooit zoveel carnavalsvierders op de been Rijn en Lek: Gemeenten tonen weinig initiatief Down Town Jazz Band in Jazzclub Zoetermeer 1 •TM net, Louis is op schrift gesteld en o.a. verzonden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 ook Waddinxveen. Mogelijk zal het rapport in de toekomst stof voor di en de jaren als solo- en freelance musicus gewerkt te hebben, bij de Kid Lazy Band. Vervult een bijzondere rol als componist en (multi-) instrumentalist en vormt een belangrijke schakel in het Kid Lazy geluid. Arjan Speksnijder (gitaar, vocal) Befaamd om z’n ”spacey”-solo’s. Sa men met Jan dè componist van de band. Een van de stimulerende krach ten achter het Kid Lazy - idee. Piet de Klerk (drums) Ron Baggerman (bass, vocal) De rhythm-sectie van de band be staat uit: Piet met z’n strakke, harde klappen en Ron met z’n stuwende en functionele spel. Samen vormen ze de onmisbare basis voor het solisti sche deel. Ongetwijfeld een van de betere drums/bass-combinaties in den lande. afgelopen weekeinde. Het was zelfs zo erg dat ”Het Trefpunt” bomvol zat. De Gouweslobbers, die in deze dagen ook nog Waddinxveense scholen be zochten en aan de carnavalsoptocht in Gouda meededen, hebben zoals te verwachten was rond het weekeinde weer heel wat onderscheidingen uitge reikt aan verdienstelijke Waddinxve- ners. We noemen ze u op een rijtje: De 55 jaar getrouwde heer T. Ver vers sr. en zijn echtgenote M. Ver- vers-Schouten (de carnavalsvereniging bezocht dit echtpaar op de huwelijks- Gouda moet worden gezegd dat de kansen op normale en verbeterde huis vesting er niettemin op achteruit zijn gegaan. TIEN MAN OP EEN KAMER Nog steeds tonen gemeenten weinig in itiatief om in deze situatie verbetering aan te brengen. Pensionbazen gaan steeds meer tot sluiting over, de be schikbaarheid van betaalbare huizen voor gezinsbewoning is gering, de strengere normen uit de pensionveror- deningen worden door de gemeenten niet nageleefd. Dit alles leidt ertoe dat de achterstand die buitenlanders op vele andere terreinen toch al hebben nog moeilijker kan worden ingehaald. Immers, een normaal dak boven het hoofd is een zeer belangrijke factor in het welzijn van iedereen en dus ook in dat van de buitenlanders. Want wie een cursus wil volgen om hogerop te komen moet kunnen studeren. Hoe kan dat op een kamer met tien man? Wie zijn ge zin wil laten overkomen moet een huis kunnen kopen of huren voor een be taalbare prijs. Hoe kan dat met een minimumloon waarvan nog een deel naar de familie in het herkomstland moet worden gestuurd? Om nog maar je handen, klas 2: Kareltje knapper, Toen de deinende massa uiteindelijk moe maar voldaan huiswaarts keerde kon het bestuur van de Gouweslob bers, na een zwak Alaaf, tegen elkaar zeggen: ”Het zit er op. Het was slo- WADDINXVEEN Vrijdagavond 9 maart om negen uur geeft de Goudse groep Kid Lazy Band een afscheidsconcert in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar. De toegangsprijs bedraagt f 7,50. De Kid Lazy Band is opgebouwd uit mensen die het allemaal beter weten, maar vooral collectief willen werken aan de diverse individuele ideeën, wel ke bij de diverse leden geboren wor den. Dit leidt tot lekkere, swingende, een de Vooral nu sinds de laatste jaren het aantal gezinsherenigingen ook in onze regio sterk groeit is de situatie des te nijpender geworden. Ondanks een aan- 1 en an dere instellingen en het instellen van stuurgroepen in de grootste concentratie-gemeenten Leiden en WADDINXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdag 3 maart presenteert de Jazzclub Zoetermeer een concert van een van de langstbestaande oude stijl- formaties van Nederland: The Down Town Jazz Band, opgericht in de zo mer van 1949. Door de jaren heen heeft dit orkest zich kunnen handha ven bij de Europese top. Talloos zijn de successen die werden gevierd op alle vooraanstaande jazzpodia in Eu ropa, een groot aantal radio- en TV- uitzendingen werd verzorgd voor bin nen- en buitenlandse zenders, vele grammofoonplaten zijn in omloop en de lijst van prominenten in de jazz- wereld, die door The Down Town Jazz Band werden begeleid is indruk wekkend: Lil Armstrong, Beryl Bry- den, Albert Nicholas, Nelson Willi ams, Benny Waters, om er enkele te noemen. Het is een enorme verdienste van pianist-leider Roefie Hueting om gedurende dertig jaar het niveau van zijn band constant zo hoog te hou den. Het bestuur van Jazzclub Zoe termeer is er dan ook niet weinig trots op dit orkest binnen zijn poor- 1 I ger van de klas ontving het blad van De Gouweslobbers. De St. Jozefschool vierde met de kleu terklassen en de twee laagste klassen van de basisschool op fleurige wijze het gecostumeerde feest. Cornells de Eerste en zijn page Prinses Marianne traden ook hier als jury op en had den de zeer moeilijke taak een zes tal meest originele gecostumeerde kin deren uit te kiezen. Na het bezoek aan de St. Jozef- en St. paulusschool is voor de Waddinx veense carnavalsvereniging De Gou- slobbers het carnavalsweekend zeer bruisend van start gegaan. De grote zaal van ”Het Trefpunt” stond vrij dagavond bol van de feestvierders en kon maar net de leutige meute her bergen. Tot in de kleine uurtjes is het feest doorgegaan waarbij de boe renblaaskapel ”De Rammeljetsus” en de fijne band ”de Arrows” zich niet onbetuigd hebben gelaten. CONFETTIEKANON Dat Waddinxveen niet echt verbaasd meer is bij carnavalleske toestanden bleek wel toen zaterdag rond het mid daguur een fraai versierde carnavals wagen door de straten reed. De uit gedoste wagen van De Gouweslobbers was op weg naar Gouda om daar mee te rijden in de grote optocht die vooraf gaat aan het kindercarna val. Uitgerust met een confettiekanon en strooisnoepgoed heeft de verrassend mooie Prinsenwagen veel bewonderen de blikken geoogst. Wellicht kunnen Waddinxveners volgend jaar op eigen bodem zelf het fraais aanschouwen ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Gouweslobbers. Zaterdagavond vierde café Sport aan de Kerkstraat een kleintje carnaval. Ook hier hebben de Waddinxveense Prins en Prinses met gevolg het feest luister bijgezet. Hoewel het café Sport niet barstte van de feestvier ders, was de stemming zoals die zijn moest; Groots! SLOTFEEST Maandagavond hebben de Gouweslob bers carnaval 1979 beëindigd met een slotfeest in hun residentie café-rest. De Unie. Al vroeg in de avond liep de nieuwe zaal van dit etablissement vol met gecostumeerde volhouders. Wat hees van stem maar met de in middels bekend geworden pretlichtjes in de ogen, werd aanvankelijk wat voorzichtig, maar even later zeer uit bundig en leutig feest gevierd. De hof- tappers Arie en Riet Versloot, zelf enthousiaste Gouweslobbers, lieten de maar bovenal eerlijke muziek met grote aantrekkingskracht. Van Goudse groep maken deel uit: Peter Selbach (lead-vocal, conga’s): Met zijn bühne-persoonlijkheid unieke stemgeluid hét gezicht van Kid Lazy Band. Stelt contact met z’n publiek op de eerste plaats, en wan neer dit er is kunnen alle remmen los en wordt het een onvergetelijke avond. Zonder hem en zijn drang naar perfectie zou de Kid Lazy Band de Kid Lazy Band niet zijn. Jan van Ee (gitaar, orgel, vocal): Kwam na z’n muziekstudie, en enkele WADDINXVEEN De Waddinxveense carnavalsvereniging De Gouweslobbers heeft het ’m in haar vierjarig bestaan gelapt: drie da gen onvervalste carnavalspret in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” op vrijdagavond, in café Sport aan de Kerkstraat- op zaterdagavond en in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost op maandagavond. Nog niet eerder waren er zoveel carnavals vierders binnen de eigen gemeentegrenzen op de been als in het WADDINXVEEN/ALPHEN AAN DEN RIJN In de regio Alpen aan den Rijn en omgeving werkt de in april 1978 gestartte oppascentrale tot grote tevredenheid van diegenen die er tot dusverre gebruik van hebben gemaakt. Deze centrale die vorig jaar door een aantal ouders van gehan dicapte kinderen samen met enkele vrijwilligers werd opgericht, is spe ciaal bedoeld voor gezinnen met thuiswonende, geestelijk of lichamelijk gehandicapten en langdurig zieken. Door veel mensen wordt het thuis- hebben van een gehandicapte huisge noot echt niet altijd als een kwes tie van opoffering ervaren. Maar het kan wel betekenen kleine en grote dingen minder gemak kelijk kunt veroorloven. Een oppas centrale kan wat praktische dagelijkse problemen wegnemen en bijdragen tot het maken van nieuwe kontakten. Het initiatief tot het oprichten van een dergelijke centrale is destijds uitgegaan van de Landelijke Stich ting Werkwinkel, een stichting voor opbouw en ondersteuning van werk door vrijwilligers. De Stichting Werkwinkelheeft zich ten doel ge steld mettertijd een 75-tal oppascen- trales verspreid over Nederland van de grond te krijgen. Momenteel be staan er zo’n 25 centrales die of al een tijdje draaien of nog in een op richtingsfase verkeren, de stuurgroe pen van die 25 centrales nu, waren enkele weken geleden in Utrecht bij een om ervaringen uit te wisselen en van elkaar te leren. Als belangrijk punt kwam daar naar voren dat er bij de gezinnen toch nog vaak drem pelvrees bestaat om tot de centrale toe te treden en hun kind aan een ’’vreemde” toe te vertrouwen. Mond op mond reklame werkt goed, maar vaak traag. Er zal meer gepubliceerd moeten worden, vooral in de regio nale pers en huis-aan-huis bladen, om meer bekendheid te geven aan het bestaan van deze unieke faciliteit. Op deze manier wil de oppascentrale Alphen aan den Rijn e.o. bereiken dat er nog meer gezinnen en nog meer vrijwilligers komen om die hulp te bieden waar vaak toch zo’n be hoefte aan is. De oppascentrale telt momenteel 24 gezinnen en 22 vrijwil ligers, die een nauwe band met elkaar hebben. Per gezin worden namelijk steeds één of twee vaste vrijwilligers gereserveerd, zodat de kinderen niet steeds met wisselende mensen te ma ken krijgen. De coödinatie van de ten te mogen begroeten. The Down Town Jazz Band zal zaterdag optre den in de volgende bezetting: Karei Rijper, trompet, Jack Stoute, clari- Bink, trombone, Roefie Hueting, piano, Bob van Oven, bas, Tom Stuip, banjo en Kees Carpen tier, drums. De vocals zullen worden verzorgd door Ann van Duren. Het concert wordt gegeven in het club huis, Dorpsstraat 18 te Zoetermeer. De zaal is open om 21.00 uur, de muziek begint om 21.30 uur. Leden van de Jazzclub Zoetermeer hebben gratis toegang, introducé’s .moeten f 5,-— betalen. Wie meer wil weten over de aktiviteiten van de Jazzclub kan informatie krijgen op telefoon nummer 079-310698. nu weer geconstateerd worden dat de huisvestingsomstandigheden een belan- ook grijke belemmering vormt in de ontp looiingskansen van buitenlandse werk nemers. Heel concreet is dit de niet altijd een bevinding van Stichting Bijstand eenvoudige zaak is, zal duidelijk Buitenlandse Werknemers ’’Rijn en J-- Lek” in Gouda. Een samenvatting van de activiteiten ten behoeve van buiten landse werknemers en haar bevindin- receptie in Party Home), de ex-voor- zitter van de Gouweslobbers Hans van Maarschalkerweerd, de scheidende po- litie-adjudanten M. A. Ruissen en U. van Mastrigt, de van de Valentijnbloe- menhulde bekende bloemsierkunste- naar Henk J. Zeypveld, caféhouder Bertus v. d. Sluijs, de voorzitter van de biljartclub De Sportvrienden Jo Baas, de voorzitter van de sport- en amusementsvereniging De Knipper André van Harten, het lid van de raad van negentien (gemeenteraad) Hans Barth, de humorvolle D’66-voor- zitter Vincent Krauwer, de echtparen Wim en Nel den Ouden en Wim en Minie van der Klis en caféhouder Siem Versloot sr. Dat zijn er zo’n 16 in getal. SCHOLEN Prins Cornelis de Eerste en zijn page Prinses Marianne begonnen het carna valsweekeinde vrijdagmiddag met een bezoek aan de rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan en de wijkschool St. Jozef aan de Kanaalweg. Prins en Prinses werden daarbij vergezeld door een delegatie van de Raad van Elf. Op de St. Paulusschool werd het ge zelschap welkom geheten door het hoofd, de heer J. C. M. v. d. Zijden. Hij benoemde bij die gelegenheid de Prins en Prinses tot ere-leerlingen van de school. Tevens werd de symboli sche sleutel van de school voor het narrentijdperk aan Prins en Prinses overhandigd. Na deze woorden barstte het lawaai los, maar niet voor lang: Elke klas kreeg de kans om de artis- dat je je allerlei tieke mogelijkheden te ontplooien. niet te spreken van de slechte en ge- vragen vanuit de gemeenteraad. De ge vaarlijke staat waarin veel huizen en meenteraad sprak uit zich verantwoor- pensions zich bevinden. delijk te achten voor de huisvesting van Het is dan ook volkomen logisch dat alle Waddinxveense ingezetenen, dus acties van buitenlanders zich het meest ook de bewoners van het woonoord, richten op verbetering van hun woo- Verdere ontwikkelingen op dit terrein nomstandigheden. ’’Rijn en Lek” ziet wacht de stichting af. De situatie in het als haar taak de belangen van de Waddinxveen komt in het overzicht buitenlanders op het gebied van de verder niet meer ter sprake, volkshuisvesting te behartigen. Deze taak valt in twee delen uiteen. Omdat Het onderwijs, en meer in het bijzonder we te maken hebben met een falend het taalonderwijs, is een belangrijk overheidsbeleid bewerkt de stichting,- middel om te komen tot betere com- samen met de buitenlanders, de op dit municatie tussen Nederlanders en bui- terrein werkzame instellingen zoals ge- tenlanders. Dat dit nodig is ligt voor de meenten en woningbouwcorporaties, hand: begrip voor eikaars situatie Aansluiting wordt gezocht bij groepen draagt mede bij tot het doorbreken van met gelijkwaardige problemen. Daar- het isolement waarin buitenlanders naast stimuleert de stichting de buiten- zich veelal bevinden. Het beheersen landers tot zelforganisatie en belangen- van de Nederlandse taal opent boven- behartiging op huisvestingsgebied. dien meer mogelijkheden tot het vol- Vi RAXTWnnRDFi UK ëen van vakgerichte cursussen. Ook in VEKAN 1 WOORDEL1JK gezinnen is het van belang dat de ou- In Waddinxveen woont het grootste ders het Nederlands beheersen; vooral aantal buitenlanders, Turken, in het jonge kinderen verleren immers de taal woonoord van één van de werkgevers van de ouders op den duur waardoor NKF Kabel BV aan de Noordkade. Dit onderling contact wordt bemoeilijkt. In woonoord ’’Anadolu” zal gesloten wor- verschillende plaatsen wordt enige aan- den. Rijn en Lek werd gevraagd om be- dacht aan onderwijs geschonken maar middeling. Contacten met politieke het rapport laat doorschemeren dat het partijen en de gemeente resulteerden in lang niet voldoende is. De volgende sketches en liedjes wer den opgevoerd, klas 1: Klap eens in bierpompen geen moment met rust. klas 3: Naar het museum, klas 4: Spo- kenlied, klas 5: De Twips en klas 6: Toch nog carnaval. De Prins en zijn gevolg traden op als jury. In zijn dankwoord prees de Prins de rolvast- pend, maar het was het waard”. Ter- heid en de originele wijze van pre- wijl een bestuurslid naar huis slentert senteren van de verschillende groepen, betrapt hij zich erop dat hij een car- Een bijzondere vermelding kreeg de navalsdeun fluit en alweer aan het eerste klas. En elke vertegenwoordi- volgende seizoen denkt. WADD1NXVEEN/GOUDA Nog steeds is het zo dat de beroerde huisve stingssituatie voor buitenlandse werk nemers ook in de Goudse streek één van de belangrijkste problemen vormt, stuurgroep tracht steeds die gezin- Net als in voorafgaande jaren moet ook nen en die vrijwilligers aan elkaar te a„, a~ koppelen die overeenkomstige wensen en mogelijkheden hebben en c_l. liefst niet te ver bij elkaar vandaan wonen, dat dit met een betrekkelijk kleine groep mensen 1 zijn, daarom het verzoek aan al die genen die ervoor voelen om zich zo nu en dan als oppas in te zetten of nadere informatie wensen, om kontakt gen in de periode 1976 tot medio 1978 op te nemen met mevrouw Joke van is op schrift gesteld en o.a. verzonden Vliet, Mendelweg 10, Boskoop, tele- aan de gemeentebesturen waaronder foon 01727-5888, b.g.g. mevrouw Ineke Van der Waal, Saffierstraat 197, Alphen aan den Rijn, telefoon 01720- scussiezijn. 22982. De oppas krijgt een kleine ver goeding per uur uitbetaald en even tueel gemaakte reiskosten worden ui teraard ook vergoed. Gezinnen die misschien gebruik zouden willen ma- ken van deze specifieke oppascentrale tal initiatieven van gemeenten en er wat meer over willen weten, '1“'“ kunnen eveneens terecht op boven staande adressen. de 1 Leiden

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5