Dronken man gingen in de vlammen op slaat agent in ’t gezicht Honderd nieuwe fietsen MUSTANG BIJ INSTUIF ’77 Aangepaste kerkdienst Schade geraamd op f 135. Felle uitslaande brand verwoest werkplaats van tweewielerspecialist Gijs Krayesteyn Morgen: Wonen of wijken in De Bonkelaar Hondencursus in Boskoop geestelijk gehandicapten POLITIENIEUWS WADDINXVEEN De kasten wand met zwevende deur eurohome zijde 36, boskoop telefoon 01727 4560 9 aÏ A, WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 28 FEBRUARI 1979 WAddinxveen/Sjaak Noteboom). Hoewel de monteur direct een brand blusser pakte baatte dit niet.. Daar op sloot hij de hoofdkraan van het gas en de electriciteit af en belde de Waddinxveense brandweer. Samen met Gijs Krayesteyn rolde hij vaten benzine weg en verplaatste hij een olietankje om erger te voorkomen. Een geluk bij een ongeluk was dat de ad ministratie van de rijwiel- en brom- WADDINXVEEN/BOSKOOP De afdeling Boskoop van de Stichting Hond en Mens start woensdag 7 maart weer met de cursus elementaire ge hoorzaamheid voor honden van 8 maanden en ouder. De cursus, die be staat uit de onderdelen volgen, blijven, onder controle en kon het sein ’’brand meester” worden gegeven. Voor het technische recherche van de rijkspoli- nablussen daarna werden nog 2 stralen daar voor wat de werkplaats betrof tie een onderzoek ingesteld hoge druk ingezet. GEEN HERBOUW Gijs Krayesteyn die veel lof heeft voor het optreden van de brandweer, is niet van plan de werkplaats - waar- Het resultaat: een geheel uitgebrande werklaats waar naast een aantal in re paratie zijnde rijwielen en bromfiet sen ook een honderdtal nieuwe rij wielen, die op de zolder van de werk plaats waren opgeslagen, verloren wa ren gegaan. Gijs Krayesteyn stak di rect de handen uit de mouwen om te redden wat er te redden viel, maar met zijn medewerker Arie van der Laan (32) moest hij constateren dat oude woningen, renovatieplannen (te) hoge huren, inspraak van bewoners in buurten en bedrijven, het oprich ten van een buurtcomité, het aktief worden van vrouwen enz. Toneelgroep winkel gaat natuurlijk gewoon door. De Nieuwe Komedie verzorgt het eerste deel van de avond. Dit doen zij met een vrolijk programma, met een lach en een traan, met een orgel en een gitaar en met liedjes over de mensen in de buurt. Over bewoners, die de problemen in hun buurt aan gepakt hebben. En al is het moei lijk en duurt het lang; er valt best iets aan te doen. Samen met anderen je verzetten tegen de plannen die de gemeente of de makelaar maken over de hoofden van de bewoners heen. In het tweede deel van de avond is staan, zitten, liggen op commando en er gelegenheid om met elkaar en met de leden van het forum na te pra ten over zaken die ook in Waddinx- veen aktueel zijn. kom voor en aan de voet, duurt 13 we ken. De kosten bedragen f 50,-. Voor nadere inlichtingen of opgaven kan men terecht bij de heer J. J. van Ooste- rom, P. den Oudenstraat 32, Boskoop, tel. 01727-5346. WADDINXVEEN Zondag 11 maart om 15.00 uur wordt er weer een aan gepaste kerkdienst voor geestelijk ge handicapten gehouden in ”De Hoek steen” aan de Esdoornlaan. Deze dienst zal worden geleid door de her vormde predikant ds. L. Roetman. Na afloop van de kerkdienst is er gele genheid tot gesprek en ontmoeting met de predikant en leden van de kerkeraad. Alle ouders en opvoeders van de verstandelijk gehandicapten worden uitgenodigd deze dienst bij te wonen. Voor vervoer van en naar de kerk van ouders/opvoeders kan worden gezorgd. Daarvoor kan men kontakt opnemen met één van on derstaande adressen van de diakonale commissie voor aangepaste kerk diensten van de Centrale Hervormde Gemeente: A. J, Sonneveld, Piasweg 30, tel. 5589, J. Neven, Schuberthof 33, K. vergeer, Noordkade -95, tel. 6598 en L. Blonk, Wingerd 29, tel. 5172. niet meer aan te denken viel. Gelukkig sloeg de brand niet over naar het twee verdiepingen tellende nieuwe pand van december 1975. Dat liep zelfs geen schroeivlekje op. De totale schade wordt geraamd op 135.000,Het bedrijf is goed ver zekerd. Over de oorzaak is bekend gemaakt dat die direct te maken heeft met de werkzaamheden van medewer ker Arie van der Laan aan de ben- zinekraan van een Zündapp. Bij het verwisselen van die kraan, waarbij de Tweewielerspecialist Gijs Krayesteyn voor zijn totaal door brand verwoeste werkplaats aan de Brugweg. (Foto: Weekblad voor WAddinxveen/Sjaak Noteboom). gemeentepolitie hebben twee jongens van 22 en 26 jaar, afkomstig uit Den Haag, een inbraak bekend die enkele weken geleden in Waddinxveen werd gepleegd. Bij deze inbraak werden goe- WADDINXVEEN Zoals aangekon- digd verzorgt de PSP Waddinxveen morgenavond (donderdag 1 maart) om acht uur in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar een avond met toneel en discussie over ’’mensen die vinden dat er aan woonsituatie en hun huizen nog heel wat te verbete ren valt”. Hoewel op deze avond lan delijke problemen ter sprake zullen komen is het de bedoeling dat ook gesproken zal gaan worden over Wad dinxveense zaken als het Brugcen- trum, de strijd om het behoud van het oude notarishuis en de nieuwe woonwijk Zuidplas. De toneelvoorstelling ’’Wonen of wij ken” wordt gegeven door de Nieuwe Komedie. Aan de discussie nemen deel: Frans Vonk (planoloog bij het TNO), Leo Vos (bewoner en lid van het Comité Coördinatie Belangen Brugcentrum Waddinxveen CCBBW), Gijs Krayesteyn (winkelier en lid van het CCBBW) en Theo den Boon (lid van de werkgroep Red het notaris huis) en Wim van Breemen (oud-PSP- raadslid). De voorzitter van het fo rum is Hans van Borselen. In De Bonkelaar (vrije toegang) gaat het morgenavond dus over gemeente lijke plannen voor het afbreken van WADDINXVEEN Zaterdag 10 maart houdt de Waddinxveense dans- sociëteit Instuif Inn ’77 een groots ballonnenbal. Muzikale medewerking aan dit dansfeest in het Anne Frank-centrum verleent het uitstekende all round dansorkest Mustang uit Leiden. De dansavond begint om acht uur. Toegangsbewijzen voor deze avond kunnen telefonisch worden besteld op donderdagavond 8 maart tussen zeven en negen uur, tel. 7488. deren uit een gebouw aan de Tweede Bloksweg ontvreemd. De goederen bleken al doorverkocht maar konden achterhaald worden. In Alphen aan den Rijn werd de 22- jarige mevrouw C.K. uit die plaats aan gehouden. Zij bekende een winkeldief stal in Waddinxveen te hebben gep leegd en een portemonnee in de bi bliotheek te hebben gestolen. De cheques die zij daarbij buit maakte had ze al verzilverd. Mevrouw C.K. be kende ook in Den Haag en Alphen diefstallen te hebben gepleegd. Uit een kaasmakerij aan de Tweede Bloksweg is in de nacht van vrijdag 23 op zaterdag 24 februari een viertal ka zen gestolen. De kazen wegen elk zo’n 17 kg en vertegenwoordigen gezamen lijk een waarde van 500 gulden. Tevens werd 1000 gulden aan baar geld meege nomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. DEEL 3 Binnenkort zal de rijkspolitie van Wad dinxveen een verscherpte controle gaan uitoefenen op het derde deel van het kentekenbewijs, gebleken is dat veel auto’s nog met de kopie van 1978 rondrijden. Men is dus gewaarschuwd. duim wordt gebruikt om de benzine afstand staande gaskachel plotseling Bij aankomst Week de werkplaats de ontstane benzinedamp in brand. HERT LOSGEBROKEN Met een welgemikt schot diende een hoofdagent van de Alphense gemeente politie een hert een verdovend middel toe. Enkele minuten later zakte het dier in elkaar waarna de rechtmatige eige naar het dier in ontvangst kon nemen. Via een dichtgevroren en onderge sneeuwde sloot ontsnapte het hert uit de privé-verzameling van J. L. Paul uit Zevenhuizen en werd in een polder bij Waddinxveen aangetroffen. Daar het dier zich niet liet vangen bleek het toe dienen van een verdovend middel noodzakelijk. INBRAAK MET ARRESTATIE in zijn vader sinds’ 1920 heeft gewerkt Na^hun arrestatie^ door de Voorburgse (de tweewielerhandel is van 1918) - te herbouwen. De bedoeling is om een gedeelte van de begane grond in het uit 1975 stammende pand voor serviceruimte te gaan gebruiken en wel zo dat het ambachtelijke karak ter daarvan voor de klant niet ver borgen zal blijven. Deze opzet komt overeen met de plannen uit 1975, die toen niet werden uitgevoerd omdat het magazijn en de serviceruimte nog best konden worden ondergebracht in het nu verwoeste oude pandje dat een jaar eerder nog grondig was op geknapt. De komende veertien dagen staan col lega’s van Gijs Krayesteyn klaar voor de nodige reparaties, terwijl de twee wielerspecialist zelf denkt dan weer over een tijdelijke ruimte te beschik ken om de nodige herstellingen te kunnen uitvoeren aan de tweewielers van zijn klanten. De verkoop in de WADDINXVEEN Nadat de 22-jarige lasser G.O. zijn auto in Bos koop total loss had gereden werd hij in de nacht van zaterdag op zondag meegenomen naar het politiebureau in Waddinxveen. De man wekte de indruk verre van nuchter te zijn en moest een test afleggen die positief bleek. In een onbewaakt ogenblik sloeg O. een aanwezige politieman fel in het gelaat waarbij deze een bloeduitstorting, een gescheurde kaak en een gebroken tand opliep. O. werd door enkele politiemensen overmeesterd en ingesloten. Bij de worsteling werden een tafel en een aquarium vernield. Enkele visjes lieten het leven. In kennelijke staat werd ook de 68- jarige A.H. op straat aangetroffen. Hij mocht zijn roes in de cel uitslapen. POLITIEMAN GEWOND De 22-jarige politieman D.v.V. uit Woerden liep bij een botsing op de rijk sweg 12 kwetsuren aan de rug, geheu genverlies en een shock op. Het onge luk gebeurde toen v.D. op vrijdag 23 fe bruari op de rijksweg in de richting Den Haag reed ter hoogte van Wad dinxveen. Hij keek achterom teneinde naar de rechterbaan te manoeuvreren. Daardoor zag hij te laat dat de voor hem rijdende voertuigen afremden. Toen hij trabhtte toch nog vaart te min deren schoot hij dwars de weg over en botste op een auto. Het slachtoffer is opgenomen in het Bleulandziekenhuis. MEISJE GEWOND Bij een aanrijding is de Waddinxveense I. v.d. Bosch gewond geraakt waarna zij naar het Goudse Bleulandzieken huis werd vervoerd. Daar werd gekon- stateerd dat zij onder meer een zware hersenschudding had opgelopen. Het slachtoffer werd aangereden door een 22-jarige automobilist, A.R. uit Wad dinxveen, op het kruispunt Kanaaldijk- Schielandweg. I. sprong op de bagage drager van de fiets van een vriendin, S.v.O., waardoor deze begon te slinge ren en op het midden van de weg te recht kwam. De achteropkomende automobilist claxonneerde en dacht dat het tweetal linksaf zou slaan waarna hij de fiets aan de achterzijde raakte. Het slachtoffer belandde via de motorkap ling zorgde, zodanig dat de rijkspoli- op de weg. tie het verkeer op de Henegouwer- weg, dat over één rijstrook moest wor den geleid, met behulp van portofoons moest regelen. Al spoedig bleek, dat aan het redden van de werkplaats niet meer viel te denken. Binnen een half uur had de Waddinx veense brandweer, die het vuur met fietshandel in de kelder was opgesla7 4 stralen lage druk bestreed, de brand gen en daardoor in tact bleef. Naar de brandoorzaak heeft ook nog de WADDINXVEEN Tweewielerspecialist Gijs Krayesteyn (32) stond vorige week woensdagmiddag rustig op de Kerkweg-Oost voor het rode verkeerslicht te wachten toenhij - nagenietend van het middagmaal - rook zag bij zijn rijwiel- en bromfietshandel aan de Brugweg 1. ”Ze zijn zeker bij mij in de buurt papier aan het verbranden”, dacht hij. ’’Maar wat staan er toch een mensen te kijken op de oprit naar de hefbrug?” Het licht sprong op groen en haastig reed hij naar zijn eigendom om vast te stellen dat er sprake was van een felle uit slaande brand. NIEUWE SPUIT Voor de uitslaande brand werd de vrijwillige brandweer gealarmeerd om vier minuten over twee. De eerste bluseenheid, de op zaterdag 3 fe bruari van dit jaar officieel aan de gemeente Waddinxveen overgedragen gloednieuwe Mercedes-autospuit hoge- en lage druk - die bij dit alarm zijn debuut maakte - kon reeds met 4 minuten uitrukken en was binnen 6 tegen te houden, zette de op korte minuten ter plaatse. reeds in lichterlaaie te staan, terwijl het in de werkplaats aanwezige mate riaal voor een hevige rookontwikke-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 9