1 WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Dames Be Fair-volleybal eind goed, al goed (3-0) Dr. Max Euwe naar Waddinxveen Coach Jaco Radstake gaat vertrekken Hockeyers zetten opmars voort Clubkampioenschappen badminton van Florida Het Weekblad feliciteert Sportagenda van het Weekblad combi fOTO a - 'an genoemd. Een reden voor het publiek sprong met 13-14. Net op tijd stelde Be den te zijn, dat het team, waar hij toch uur dinxveen het D-tournooi af. WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair hebben wegens de verhui zing vertrekkende coach Jaco Radstake een schitterende 3-0 overwinning op MVC rook haar kans en sloop dichter bij tot 12-12 en nam zelfs een voor- Competitie: De voorjaarscompetities van de bad mintonclub Florida verlopen met wis selend succes. Het damesteam be- 10 minuten oppermachtig, maar brach ten dit niet in doelpunten tot uitdruk- J. W. Stelling (01828) 3222 of A. P. van Nes (01727) 2877. Fair toen orde op zaken en via sterke serves en blokkeringen werd na een loper Oude Maas aantreden. Wilden De Waddinxveense dames nog een ders de Hagenaar Peter Gelpke en Heb mut Cardon uit Sas van Gent. Streekfa voriet is de Bosoper Rini Kuyf. Bij de dames is Lucie van der Vecht (titelver dedigster) favoriet. De deelnemers zijn bij de jongens: Zagema, Hoeksema, El lenbroek, Bor, Van der Heijden, Van Doorn, De Boer, Kuyf, Gelpke, Ste- houwer, Cardon, Cuypers, Douven en Janssen. Bij de meisjes: Riemslag, Oo stenbrink, Van der Schaaf, Van der Vecht, Theunissen, Mol, Varkevisser, Van Santen, Cameron en Beeren. WADDINXVEEN Donderdag 19 april komt ex-wereldkampioen schaken dr. Max Euwe naar Waddinxveen. Dr. Euwe zal die avond om half acht in het Anne Frank-centrum een simultaan seance houden aan 25 schaakborden. Tezelfdertijd zal de Rotterdamse kandidaat-grootmeester Cor van Wijn gaarden aan 40 borden een simultaan seance geven. Voor de echte schaa- kliefhebbers een mooie gelegenheid de krachten te meten tegen de schaaktop van Nederland. MVC meegegeven. De Waddinxveensen herstelden zich goed in de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen. Na de matheid van de vorige volleybal wedstrijden trad Be Fair ditmaal weer ontspannen (na een zeer luchtige voor bereiding) binnen de lijnen, hetgeen MVC danig heeft gemerkt! Door dit re sultaat is een vierde plaats in dederde divisie G vrijwel zeker geworden, wat gezien de vele mutaties in het team dit seizoen een goed resultaat mag worden met een beetje weemoed afscheid van moet nemen, hem een dergelijke af- zeer spannende finale de derde set ge- scheidswedstrijd had aangeboden. routineerder is geworden, moet er een kans op promotie naar de tweede divi sie inzitten. Voorwaarde is dan wel dat de dames bijeen blijven, aldus coach worden, totdat bij de stand 11-4 enige Jaco Radstake, die de Unikaas-meisjes het redelijk goed en de opgaande lijn is king. Hierna zwakte het offensief van de Waddinxveensen af, waarvan Oude Maas gebruik maakte door in de 15e minuut 0-1 te scoren. Door deze tegen- Stapt U maar eens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied.Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken Kuijpers (1963), L. Prins (1965), H. Ree Volgens insiders een spreker die boei- (1967, 1969 en 1971), E. C. Scholl (1970) en C. Zuidema (1972) aan de macht, zonder dat zij duidelijk favoriet waren geweest of op de grootmeesterti tel konden bogen. Sedert de tijd van Euwes kampioenschap is er in de schaakwereld heel wat veranderd. JEUGDATTRACTIES Zaterdag 14 april is er een ware schaa- kunnen dan tegen Leo Hofland uit Rot- voor jeugdspelers tot twintig jaar wordt terdam eens laten zien wat ze waard L zijn. Hofland speelt op zijn jeugdige kampioenschap In 1921 werd Max Euwe schaakkam pioen van Nederland en op een kleine onderbreking na - in 1935 toen Euwe wereldkampioen was - verdedigde hij zijn titel tot en met 1954. In dat jaar werd hij door Donner onttroond, kwam hij in 1955 nog even terug als kampioen door zijn opvolger in een match te ver slaan, maar nam daarna niet meer deel. In de ruim dertig jaar van Euwes kam pioenschap twijfelde niemand eraan dat hij inderdaad ook de sterkste was. Daarvoor had hij bij wijze van spreken niet eens behoeven mee te doen. Euwe zelf hechtte grote waarde aan ’’zijn” kampioenschap, bereidde zich altijd goed voor en paste vooral op niemand van zijn tegenstanders te onderschat- De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen het volgend jaar in grotere getale naar de sportzaal ’’Groenswaard” te komen De wedstrijd zelf was van een goed ge halte: direct al in de eerste set gaf Be Fair, dat slechts zes fitte speelsters telde, haar visitekaartje af. Via ruim, af gewisseld met snel, aanvalsspel werd MVC uit Maassluis in de verdediging gedrukt en met als uitblinkster Helma van Vliet en Cockie Smits werd snel de WADDINXVEEN Afgelopen week einde speelde het eerste herenteam van de hockeycluw Waddinxveen thuis tegen streekgenoot Alphen. Deze zeer goede wedstrijd werd na een 0-0 rust stand door de Waddinxveners met 3-0 gewonnen. De Waddinxveners hebben vanaf het beginsignaal de hele weds trijd geregeerd. Ze konden de Alphena- ren continu onder druk houden, maar dit overwicht niet in doelpunten tot uit drukking brengen. De Alphenaren konden in deze helft nog enkele malen gevaarlijk bij het Waddinxveense doel komen via enkele counters, maar deze leverden niets op, waardoor de rust stand van 0-0 bereikt werd. In de tweede helft dicteerden de Wad- ciale groep zullen worden ingedeeld, om zodoende competitieervaring op te doen. Deze jongste groep namelijk zal meteen de ruststand betekende. In de t.z.t. voor de opvolging moeten zorgen tweede helft was eenzelfde spelbeeld te in de landelijke competitie. zien. Een aanvallend Oude Maas en Hoewel er bij B.C. Florida een wacht- een verdedigend Waddinxveen. Hal- lijst is voor senioren, is er voor de jeugd verwege leverde dit een derde treffer van 8 tot en met 14 nog de mogelijk- op voor de Dames van Oude Maas, hel heid, om lid te worden. Aanmelden bij geen tevens de eindstand werd. Door deze uitslag zijn de dames van Oude Maas vrijwel zeker van de titel. WADDINXVEEN - De badmintonclub Florida houdt komend weekeinde in de sporthal ”De Sniep” de jaarlijkse clubkampioenschappen. Gezien de ervaringen van de laatste jaren, zal dit als altijd goed georganiseerde tournooi bijzonder goed, maar vooral ook enerverend badminton te zien geven, met als climax de finales die zondagmiddag vanaf twee uur gespeeld zullen worden. tegen Vederlicht uit Bodegraven, ter wijl tegen G.B.C.I. uit Gouda met maar liefst 8-0 werd verloren. Het A-team dinxveners de wedstrijd in zijn geheel, heeft tot nu toe 4 uit 4 wedstrijden, Alle linies sloten goed aan, men nam tweemaal verlies met 5-3 en 8-0 en goed over, wat in de 10e minuut resul- tweemaal winst met 8-0 tegen Rewic B teerde in het eerste doelpunt gescoord en 7-1 tegen Aarlanderveen B. door Hans van Engelen. De Wad- Hoofddoel blijft hier echter het weds- dinxveners drukten hierna door en de trijdritme te behouden voor de ko- volgende doelpunten lieten niet lang op mende competitie maar vooral ook die zich wachten, namelijk in de 15e leden een kans te geven, die nog wat minuut via Peter de Vries en in de 19e minder ervaring hebben en door deze minuut van de stick van Bart Stoll. Na- competities een indruk krijgen, wat dat deze riante voorsprong bereikt was J-- --* J* speelden de Waddinxveners met een tevreden gevoel de wedstrijd uit. DAMES VIERKAMP Nog geen maand later staat de Wad dinxveense schaakgemeenschap een nog gewichtiger gebeurtenis te wach ten. Op 10 en 11 juni gaat dan de Euwe- vierkamp van start, waarvoor wereld kampioen Anatoli Karpov, Jan Tim- man en de Bri Anthony Miles zijn uit genodigd. Ulf Andersson, de Zweedse secondant van Timman wordt als vierde deelne mer aan deze dubbelrondige vierkamp genoemd. Om de vierkamp een beetje op poten te zetten is Euwe speciaal naar München gegaan, waar Karpov aan een toernooi deelnam. De Rus heeft in principe toegezegd. wonnen met 16-14 en de wedstrijd met 3-0 binnengehaald. Het herstel is precies op tijd gekomen. Als het team het volgend seizoen (met eerste setwinst behaald.(15-10) De als nieuwe coach Henny Mensink) ge- tweede set was een getrouwe kopie van de eerste: met gedegen spel werd het 15-11. De laatste set leek een formaliteit te '■'viuvu, iv.ua. viv .nunu 1,r uuw ixauDLaixv, UIV uv 111 rt 11V1OJ VO Be Fair dames overmoedig werden, voor de laatste maal begeleidde wegens vertrek naar het oosten des lands. Te vens gaf hij te kennen zeer blij en tevre- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 APRIL 1979 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal^Hengelsport ver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). ten. Na het ”tijdperk-Euwe” ver- En om er een echte Waddinxveense wachtte men algemeen dat er een schaakweek van te maken komt op ’’tijdperk-Donner” zou volgen. Maar dinsdagavond 17 april om 8 uur Hans dat pakte anders uit. behalve in 1954, Bouwmeester naar ”Het Trefpunt, 1957 en 1958 kon Donner de titel niet voor een causerie over de schaakge- meer veroveren, hoewel hij algemeen schiedenis in het algemeen. Bouw- toch wèl als de sterkste gold. Na Don- meester is jarenlang bondstrainer van ner kwamen H. L. Tan (1961), F. A. de Nederlandas schaaktop geweest. ende verhalen kan houden. KAMPIOENSCHAP Al deze activiteiten - de komst van dr. Max Euwe, kandidaat-grootmeester Cor van Wijgerden en Leo Hofland en de lezing van Hans Bouwmeester - wor den gehouden in de periode dat Wad dinxveen schaakgemeente van Neder land is omdat hier in de Paasweek het kattractïe voo'r jeugdige schakers. Zij Nederlands kampioenschap schaken Ct rA gehouden en daaraan verbonden het j voor meisjes. De leeftijd al in de hoogste'regionen. Voor schaakweek loopt van vrijdag 13 april deze krachtmeting kunnen zich 40 tot en met zaterdag 21 april, deelnemers opgeven die om 12 uur die Het jeugdkampioenschap - dat in ge dag in het Gereformeerd Verenigings- bouw ”Het Trefpunt” zal worden ver- gebouw ”Het Trefpunt” worden ver- speeld - telt in totaal 24 deelnemers, wacht. Voor alle simultaanseances kan Han Janssen en Gert-Jan de Boer (die men zich opgeven bij G. Torenbeek, reeds aan diverse internationale toer- Berkengaarde 34 of telefonisch 4774. nooien hebben deelgenomen) zijn favo- de deelname is gratis. riet in deze krachtmeting met als oudsi- BADMINTON FLORIDA H8 april Clubkampioenschappen 8 april vanaf 14.00 uur Finales Klubkampioenschappen 6 april Florida dames I-LUSV I 4 april Florida heren I-Roelofarendsveen/ Apollo I TAFELTENNIS kwiek Senioren: Donderdag 5 april Kwiek 8-NTTC4; Kwiek 12- NTTC7 Vrijdag 6 april Kwiek 1-TTVN 1; Kwiek 3- Vriendenschaar 10 Junioren: Zaterdag 7 april Kwiek 2-NTTC 1Kwiek 4- Vriendenschaar 6; Kwiek 6- ZTTC4. Dit zijn de laatste wedstrijden van dit seizoen. WATERPOLO DE GOUWE 4 april in Rijns burg 20.15 uur Rijnkikkers B-De Gouwe Bjongens 6 april in Boskoop 19.30 uur SZ en PC-De Gouwe pup. meisjes 7 april in Bodegraven 18.00 uur BZ en PC III-De Gouwe II dames 7 april in Leiderdorp 20.30 uur Alkemade A-De Gouwe A jongens 7 april in Waddinxveen 16.30 uur De Gouwe-De Baanders pup. meisjes 17.00 uur De Gouwe-OZV pup. jongens 17.30 uur De Gouwe B-MZV A meisjes 18.00 uur De Gouwe A-koudekerk A meisjes 18.30 uur De Gouwe B-Rijnkikkers Bjongens 19.00 uur De Gouwe Vl-Sassenheim II heren 7 april in Leiden 19.00 uur LZ’86 I-De Gouwe I heren 20.35 uur LZ’86 III-De Gouwe II heren BASKETBAL TOOS Vrijdag 6 april Dames kadetten 1: TOOS 1-DAS2 19.15 uur Dames adspiranten 2: TOOS 2-VOORBURG 3 19.15 uur Dames senioren: TOOS 1 -TEKKELS 2 21.00 uur Heren junioren: TOOS 1-ROS/FORC2 20.30 uur (Lindoduin Den Haag) Zaterdag 7 april Heren senioren 1: LUSV 1-TOOS 1 12.45 uur I (Universiteitssportc. Leiden) Dames junioren: GYMNOVA 1-TOOS 1 20.00 (de Fluit Leidschendam) Heren kadetten 2: j VOORBURG 3-TOOS 2 18.30 uur I (Vliegermolen Voorburg) Heren adspiranten 1: MSV 1-TOOS 1 12.00 uur (Boerenbrug Noordwijk) Meisjes welpen 3: PARKER 3-TOOS 3 13.30 uur (Sumatrastraat Leiden) ZAALVOETBAL DE SNIEP 1 Woensdag 4 april Derde klasse I 19.oo uur Marchant-Waddinxveen 19.45 uur Lijntrekkers-WSE I 20.30 uur Zuid Flora-Telstar I 21.15 uur Glasbeek-Doeco I 22.00 uur De Knipper-Be Fair I 22.45 uur Kok’s Bakkerijen- Maandag9 april Boonstoppel Reserve 2e klasse 19.15 uur Spoor Verzekeringen 3- o m n» ^estL Utr Hypotheekbank 2 Goudse volleybalclub Radius. Hij volgt 20.00 uur ONAA-Jodan Boys A -- I 20.45 uur Vandenend 2-Waddinxveen 2 21.30 uur Olympia 3-Be Fair 2 I 22.15 uur Olympia A-Gouda A 23.00 uur Mallon Drukwerk 2- Woensdag 11 april Tweede klasse 19.00 uur Leyland 2-Glasbeek 2 1. o|y45 uur Westl. Utr. Hypotheekb.- I '■0-30 uur Flora Keramiek-Leyland I ^-1 15 uur Den Edel Sport- I Moons Vastgoed I uur Uitlaatserv. Gouda- I Spoor Verzekeringen I ^-45 uur Gouda-J. v. Kersbergen badminton inhoudt. FLORIDA-JEUGD Florida I heeft ook de laatste twee wed strijden gewonnen. Tegen Lisse 3 werd Het Waddinxveense damesteam moest uit met 8-0 gewonnen, terwijl ook Vliet- afgelopen weekeinde thuis tegen kop- wijk 3 met 8-0 verslagen werd. Resul taat tot nu toe: 1 verloren, 1 gelijk en 5 gewonnen en daarmede een tweede kans hebben op de titel dan moesten zij plaats innemende op de ranglijst. deze wedstrijd winnen, omdat Oude Florida 2 verloor de laatste wedstrijd Maas al 3 punten voorstond. De Wad- tegen Saturnus 1 uit Woerden op het dinxveense dames begonnen zeer fu- nippertje met 5-3, terwijl Florida 3 ver- rieus, en zij waren daardoor de eerste loor van VEGLO uit Leiden. In het ge- --->- heel genomen doet de Florida jeugd j--xij_i_ i”_ 'duidelijk zichtbaar. Het volgend seizoen zal zeker gepro beerd worden, met meer teams aan de competitie deel te nemen, waarbij slag zakte het spelpeil van de Wad- vooral de jongeren van 8-12 in een spe- dinxveense ploeg nog verder. In de 20e ciale groep zullen worden ingedeeld, minuut scoorden de dames van Oude Maas 0-2 uit een strafcorner, hetgeen ■^^buun.^ terwijl tegen Voorburg I met 6-2 ge wonnen werd. De heren doen het iets minder door tweemaal te verliezen van Aigis 2 uit Zoetermeer met resp. 6-2 en 7-1 en daardoor slechts een goede mid denmoter op dit moment. Heren 2 ver loor eveneens tegen Nerash 2 met 6-2 en Steeds Vooruit 3 met 5-3. Ook dit team staat momenteel in het midden van de ranglijst. Even eerder van 28 juli tot en met 5 au- De voorjaars-mixed competitie is begin tot nu toe eenmaal met 5-3 gewonnen Titelverdedigers zijn de eerste team leden Betsy ’t Hart en Ronald Struys, waarvan het beslist niet zeker is, dat zij WADDINXVEEN Aan de oplei- wederom klubkampioen(e) zullen wor- dingsschool in Harlingen is de heer B. den. Bij de dames zal Ilona Groeveld Tamerus uit Waddinxveen geslaagd haar uiterste best doen de titel te vero- voor het politiediploma A. De heer Ta- veren, terwijl bij de heren Erik de Fran- merus zal voorlopig worden geplaatst krijker op de loer ligt. Ook Martien in de opvanggroep in Vleuten-De Kuyf, A. P. van Nes en Bert Wijnber- Meern gen zullen zich echter niet onbetuigd laten en proberen een zo hoog moge lijke notering op de ranglijst te krijgen. Immers, een groot gedeelte van de tea- mindeling voor het nieuwe competitie- seizoen is gebaseerd op de resultaten van dit tournooi. Daardoor zal er ook in de lagere regionen een zeer span nende strijd te zien zijn en zodoende De damesvoetbalselectie van de afde- vanzelfsprekend een aantrekkelijke ling Gouda van de KNVB speelt in het PartiJ badminton. Een ieder, die kennis kader van de voorbereiding van het vijf w*' maken met de badmintonsport, is bondentoernooi op woensdagavond 4 dus van harte welkom op zaterdag of april een oefenwedstrijd op het Be zondag in ”De Sniep”. Toegang gratis! Fair-terrein. Tegenstander is het dame steam van Groote Lindt uit Zwijn- drecht. Aanvang 19 uur. De Waddinxveense gymnastiekleraar Jaap Akkerhuis keert terug naar de als trainer/coach Wijbrand Rus op, die haalde uit de laatste twee wedstrijden 3 vroegtijdig is vertrokken. Voor Radius punten, n.l. tegen Steeds Vooruit I uit is Akkerhuis een oude bekende. Al in Warmond werd met 4-4 gelijkgespeeld, 1969 trainde hij MVC, dat na een fusie opging in het huidige Radius. Het was Den Edel Sport 2 mecje Akkerhuis, die Radius in korte tijd naar de eredivisie leidde. De Wad- dinxvener begint in mei met de trainin gen bij Radius. Eerst gaat hij nog naar Turkije met de nationale damesploeg voor de wedstrijden om de Spring Cup. Be Fair-tennis houdt van 11 tot en met 19 augustus het C- en D-tournooi. gustus werkt de tennisvereniging Wad- maart van start gegaan. Team I heeft

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 17