Huurders Peppelhorst en Wilgenhorst verenigen zich ii ”Ons Aller Belang” Ruilbeurs SAMEN NAAR AIRPORT? ’’Geen moeite metpolitiepet aan kapstok” U. van Mastrigt gezond en gelukkig met pensioen Met een huurdersveremging maak je een sterk front bezocht Sliedrecht 1 - Wis vorderde opperwachtmeester H. van der Spoel uit Strijen. De groep Airport sluit voor de danssociëteit Instuif Inn 77 I Het werd allemaal erg duidelijk en prettig aan de kinderen verteld en het was voor zowel de volwassenen als de kinderen leerzaam om te zien hoe het houten speelgoed gemaakt wordt in de steld, terwijl de betreffende nota’s te laat worden verstuurd. We weten op dit moment nog steeds niet of er tot juli 1978 moet worden bijbetaald en zo ja Waarderende woorden kwamen er ook van de nieuwe groepscommandant W. M. Blom, die er aan herinnerde dat in een maand tijd de top van de plaatse lijke politie was ontmanteld. Eerst ging met functioneel leeftijdsontslag adju dant M. A. Ruissen en nu dan zijn plaatsvervanger U. van Mastrigt, die hij HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! p WADDINXVEEN/BODEG RAVEN Zaterdag 7 april wordt er in het Pa- WADDINXVEENBewoners van de direct langs de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda staande flats aan de Peppelhorst en de Wilgenhorst het seizoen 1978/1979 af van Nederland. Tot slot mochten de naar, en spelen met al hel speelgoed dat door Sliedrecht BV gemaakt wordt en daar uitgestald lag. Na het drinken van een glas limonade kreeg iedereen een zakje met bekend speelgoed uit vroegere jaren (jojo en kleppers) en werd er weer met de bus naar school te rug gereden. de heer Van Mastrigt zijn werk beschei den op de achtergrond. Hij was een ad judant van de oude stempel, in de gedragen”, goede zin van het woord, op wie nooit tevergeefs een beroep werd gedaan en ”j er moest zijn. Bij wijze van dank voor al les kreeg adjudant Van Mastrigt een doe-het-zelf-tafel aangeboden namens Wad- RONDSCHRIJVEN ’’Eenmaal in de anderhalve maand pro beren we onze leden een rondschrijven te sturen met een overzicht van onze activiteiten”, verduidelijkten voorzit ter Koppelmann en secretaris Dors. Tussen de middag bleven de kinderen op school pannekoeken eten en na af loop kon men wel zeggen, dat het pro- jekt ’’spelen en speelgoed” zeer ge slaagd was, niet in de laatste plaats door de fantastische ontvangst bij Slie drecht Speelgoed BV. Zij zagen eerst de zagerij, waar enorme zaagd, vervolgens een ruimte waar het Dors (Wilgenhorst 52), als secretaris, P. P. de Tombe (Wilgenhorst 41,) als pen ningmeester, administratief medewer ker H. A. Bakker (Peppelhorst 2) als lid en gemeenteambtenaar J. Z. M. Koene (Wilgenhorst 19) eveneens als lid. Het lidmaatschapsgeld bedraagt een rijks- daalder per maand per flat. Dat is der tig gulden per jaar. ”Ons Aller Belang” is lid van de Nederlandse Vereniging van Huurders en staat ingeschreven bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en omstreken. enig overgebleven speelgoedfabriek NAREKENEN XT1 1 1 -r- 1 t 1 YOU l^VAJVl HU1U., 1 Ut dlV.l lllVUlllCll uC T-». 1- i I kinderen in de toonzaal gaan kijken Dat WU ude huurdersveremging zijn - - - gaan oprichten kwam aldus secretaris Dors tegenover ons, ’’omdat we eens de eindafrekening over 1975/1976 van de vertegenwoordiger van onze huis baas, Kok Beheer BV, gingen nareke nen. Sommige kosten-posten bleken te gen de 70 procent te zijn gestegen, ter wijl weer andere zaken met 44 procent omhoog waren gegaan. Na aan de bel te hebben getrokken bleek dat er calcu- latiefouten waren gemaakt zodat er over de onderhavige periode geen f 334,-' behoefde te worden bijbetaald, maar f 110,92 minder. Na gesprekken met de toenmalige eigenaresse Philips, waar we ook op bezoek zijn geweest, bleek dat er nog meer ’’vervelende ver gissingen” - zoals Kok Beheer dat noemde - waren gemaakt. En dat heeft ons allemaal aan het denken gezet”. Wat het bestuur van de huurdersvere- niging ”Ons Aller Belang” ook goed dwars zit is dat hun flatwoningen maar van eigenaresse verwisselen, zonder dat bedankte voor zijn inzet, begrip, ge duld en collegialiteit. Tot de sprekers behoorde ook oud-adjudant Ruissen, die voor de scheidende politieman een persoonlijk geschenk had meegenomen, maar ook nog de woorden sprak: ”Ik hoop dat je geen kritiek achteraf krijgt, maar waar je bij bent”. Voordat de heer Van Mastrigt het Slot woord zou spreken voerden nog het woord rijkspolitieman te water J. de Jonge uit Reeuwijk, A. de Roo van de afdeling Zoetermeer van de Neder landse Bond van Christelijke Poli tieambtenaren (”U was een trouw, meelevend en principieel lid”) en W. A. J. de Winkel namens de gemeente lijke personeelsvereniging. Adjudant Van Mastrigt maakte nog van de gele genheid gebruik te zeggen dat hij in zijn leven ook fouten had gemaakt en dat hij dank was verschuldigd aan Hem, die zijn leven had geleid. De scheidende politieman richtte ook nog het woord tot zijn vrouw, die hij kenschetste als een trouwe bondgenoot. hebben. Zo vinden we dat de jaarlijkse afrekeningen veel verschillen vertonen en nogal versluierend zijn samenge- den gekregen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN ”Het kost me weinig moeite mijn politiepet aan de kapstok te hangen, omdat ik het voorrecht heb gezond en als geluk kig man met pensioen te gaan”. Met deze woorden sloot adjudant U. van Mastrigt van de Waddinxveense rijkspolitie vrijdagmorgen in de raadzaal van het gemeentehuis de toespraken af, die waren afgestoken in verband met zijn vertrek uit de politiedienst wegens functioneel leef tijdsontslag op 31 maart. Zijn opvolger is de per 1 april tot adjudant be- doe-het-zelf-tafel aangeboden de gemeentebesturen van dinxveen en Moerkapelle. De laatste dag was het hoogtepunt van deze week. Toen werden de kinderen per bus naar de speelgoedfabriek van Sliedrecht BV aan de St. Victorstraat gebracht. De kleuters van mevrouw Van de Hart namen het eerste uur voor hun rekening en die van mevrouw No tenboom het volgende. De bus maakte eerst een rondritje door Waddinxveen, wat op zich al een heel feest was. Bij Sliedrecht BV werden de kinderen en begeleidende ouders erg leuk ontvan gen en mochten vervolgens de hele fa briek bekijken. WADDINXVEEN Samen nog één keer naar ’n gezellige en sfeervolle dan savond in Waddinxveen? Dat kan, want zaterdag 7 april organiseert, zoals eerder bericht, danssociëteit Instuif Inn ’77 ter afsluiting van het dansseizoen 1978/79 een groots Instuif-Uit-Bal. deze lijk voor deze ’’candle light”-avond, een aangepaste en sfeervolle versiering krijgen. Muzikale medewerking aan deze avond, verleent het allround dan- sorkest AIRPORT uit Utrecht. Toe gangsbewijzen kunnen telefonisch wor den besteld op donderdagavond 5 april tussen 19.00 en 21.00 uur, tel. 7488. Het ”We vragen dan de huurders-bewoners ook geregeld om eem stukje leefbaar heid in de flats te waarborgen door te denken aan energiebesparing, verant woord milieugebruik en een juist ge bruik van de liften bijvoorbeeld. Eens per jaar houden we een ledenvergade ring en inventariseren we de zoal le vende wensen en verlangens. Tenslotte maak je deel uit van een leefgemeen- I schap als flatbewoner. Gezamenlijk maak je bovendien een sterk front te- I gen Kok Beheer BV, een beheerder die nooit of vele maanden later reageert op individuele wensen en traag is in alles. Kijk maar naar het onderhoud. Dat is sinds 1970, toen de flats werden ge bouwd, niet meer gepleegd”. den in de theaterzaal van het Anne Frankcentrum en vangt aan om 20.00 te uur. Ook nu zal de zaal zoals gebruike- Hier schudt kolonel P. Paul, commandant van de rijkspolitie in ’s-Gravenhage, de hand van mevrouw N. v. Mastrigt. r „ena groepscommandant van Mastrigt, kijkt toe. Dit moment fo- nale postzegelruilbeurs gehouden van dedeling of nadere informatie over tografeerden wij tijdens de in het gemeentehuis gehouden afscheidsbijeenkomst, waar de met functioneel leejtijdsonl 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gra- wordt verstrekt. ”We hebben een jurist s/a„ ge<mne politieman veel geschenken kreeg aangeboden, waaronder een werktafel en tuinstoelen. Tijdens een infor- jarig bestaan van de afdeling Bodegra ven van de Nederlandse Vereniging van Postzegel Verzamelaars (NVPV). mandant van de rijkspolitie de spor tieve instelling van de scheidende poli tieman, die vergezeld was van zijn vrouw en zijn kinderen (van wie er 3 van de 6 ook voor het politievak heb ben gekozen), ter sprake. Hij wees op de diverse diploma’s en de eerste prij zen bij schietwedstrijden. Kolonel Paul zei dat adjudant Van Mastrigt mee is gegaan in de moderne taakopvatting van de politie en vond dat hij een be langrijke functie had vervuld in de ont- Volgens onze eerste burger verrichtte wikkeling die de politie heeft meege- Ao hoor v<>r> maakt. ”U hebt een zeer goede carrière achter de rug, waarin u op handen bent avond wordt zoals gewoonlijk gehou- bestuur verzoekt U dringend op boven- d^e er altijd was op momenten dat hij genoemde wijze uw toegangsbewijzen te bestellen om teleurstelling van ’n ”vol” geboekte zaal te voorkomen. daarvan valt nog wel het een en ander te zeggen. Zo vindt men de op de Groensvoorde uitkomende wegen naar de flats onoverzichtelijk, heeft men wensen ten aanzien van de speelvoor- zieningen, wil men aan de Wilgenhorst meer parkeerplaatsen hebben, heeft men de nodige opmerkingen over het functioneren van de Centrale Antenne- Inrichting (CAI) en wil men suggesties doen over de groenvoorziening rondom de flatgebouwen. Uiteindelijk is het van de huurdersvere- niging de bedoeling dat er wordt deel genomen aan overlegsituaties met ver huurders en overheden op alle niveaus, dat acties van huurders-bewoners ten aanzien van hun woning en woonomge ving worden ondersteund, dat de bewo ners volledige inspraak krijgen bij het CFMFFNTF woningbouwbeleid, renovatie en alle Gt.vitt.v 1h overige woonvoorzieningen, alsmede ”Ons Aller Belang” is van plan ook bij openbare voorzieningen in de woon- contacten te gaan leggen met het Wad- wijken en dat er onderzoeken worden dinxveense gemeentebestuur. Over de gedaan met betrekking tot het wonen woonomgeving en de herinrichting en de woonomgeving. Adjudant Van Mastrigt, sinds 1974 SPORTIEF plaatsvervangend groepscommandant Kolonel P. Paul bracht als districtscom- ih Waddinxveen, heeft een 33-jarige politiecarrière achter de rug, die op 15 oktober 1945 bij de Koninklijke Mare chaussee was begonnen. In die drie de cennia was de oud-politieman werk zaam bij de rijkspolitie in Noordwijker- hout, Hazerswoude, Zoetermeer, Reeuwijk en Waddinxveen. ”U bent een echte politieman van Midden Hol land”, grapte burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. I a r w 'olitie in 's-Gravenhage, de hand van mevrouw N. v. Mastrigt. rochiehuis in Bodegraven een regio- daar door de beheerder maar één me- Haar man, de scheidende adjudant en plaatsvervangendgroepscommandant dedeling of nadere informatie over M ,.v oo_.'_-f-j wordt verstrekt. We hebben een jurist slag gegane politieman veel geschenken kreeg aangeboden, waaronder een werktafel en tuinstoelen. Tijdens een infor mal a.m genomen om w&t meer - - - ---l.-- postzegelruilbeurs op de huisbaas te krijgen, want we wii- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 APRIL 1979 WADDINXVEEN De laatste week van maart stond de openbare kleu terschool De Klimop (Essengaardê) he lemaal in het teken van spelen en speel goed. Op de eerste dag van deze week mochten alle kleuters eigen speelgoed mee naar school nemen, waar uitge- - --. breid over gesproken en mee gespeeld hebben zich verenigd in de Waddinxveense huurdersveremging Ons werd. De overige dagen werd over dit Aller Belang”. In deze meergezinshuizen wonen 128 gezinnen, waarvan onderwerp o.a. gezongen en werden er er 90 lid zijn van de door technisch manager H. J. J. Koppelmann (Pep- op allerlei manieren werkstukjes ge- pelhorst 7) voorgezeten vereniging, die werd opgericht op 27 april 1978. maakt- De statuten van ”Ons Aller Belang” passeerden notaris J. in ’t Hol op 26 oktober 1978. Volgens de in een notariële acte vastge legde statuten wil de huurdersvereni- ging de belangen van de huurders- bewoners behartigen, welke belangen behartiging betrekking heeft op zowel hoeveel”, vertelde ons voorzitter Kop- de woningen als de woonomgeving, de - -'-1- - rechtspositie van de bewoners waar borgen of te doen waarborgen, de leef baarheid en het welzijn in de directe pelmann, die duidelijk maakte dat meer dere Peppelhorst- en Wilgenhorstbewo- ners niet langer betalen zolang er niet meer duidelijkheid komt over de woonomgeving, in gezamenlijkheid afrekeningen, met de bewoners, bevorderen en al het andere doen dat in de ruimste zin van het woord met dit alles verband houdt. Naast voorzitter H. J. J. Koppelman (Peppelhorst 7) maken van het bestuur van de huurdersveremging ”Ons Aller planken op de juiste maat werden ge- Belang” deel uit belastingambtenaar E. speelgoed in elkaar werd gezet, o.a. stelten en sjoelbakken, daarna een hal waar houten wegsystemen in elkaar ge zet en ingepakt werden en tenslotte het magazijn waar alles klaar stond om naar de winkels verstuurd te worden. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3