sloot achter Dronken rijder laat auto in Populieren Pr. Beatrixlaan Koperen jubileum modevakschool blijven staan Amfitheater bij Atheneum samenwer kingsschool Eerste paal chr. tuin bouwschool Boskoop High Moore City Seven bij Jazzclub Zoetermeer Cabaret op Nieuwe bus- routes van Westnederland. WADDINXVEEN Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) heeft de raadscom missie voor openbare werken en -be drijven geïnformeerd over twee nieuwe Frans v. Camp gaat sluiten POLITIENIEUWS WADDINXVEEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 4 APRIL 1979 Waddinxveen er op gewezen dat fout- parkeerders niet meer gewaarschuwd worden maar onmiddellijk bekeurd gen. Het bedrijf was daar sinds 1921 ge vestigd. In hetzelfde pand zal Wulfsen Wulfsen een nieuwe kledingzaak ve- ging in Gouda tevens een eerste stap ix _i_:iix ixb dameskleding. Het bedrijf hoopt dit jaar haar 8O-jarig jubileum te vieren. vliegtuig' toirs en parkeerplaatsen voor invali- worden, zo kondigde men aan. beeld moeraseiken. Op een vraag van de heer C. Dijk shoorn (CDA) om naast de bestaande rij bomen weer een nieuwe rij te plan ten, antwoordde de heer Dekkers dat hiervoor geen mogelijkheden zijn, ge zien de ruimte in de berm en de plant- technische overwegingen. Bovendien is het zo dat het weghalen van bomen aan de ene kant van de Prinses Beatrixlaan weer zorgt voor een grotere windop- vang aan de andere zijde, hetgeen eve neens gevaar oplevert. De man die he lemaal niet zo geschrokken zei te zijn over het huidige wegdek was de heer J. Havenaar (SGP/HKV/GPV). Hij con stateerde dat het met klinkers bestrate stuk weg nauwelijks wortelwerking laat zien. Aan de asfalt-kant is dat wel het geval, maar daarvan was het SGP/HKV/GPV-commissielid niet on der de indruk. voer Westnederland. Het betreft hier lijn 2 (Waddinxveen-Rotterdam) en lijn 8 (Leiden-Waddinxveen-Gouda). Zoals eerder bericht is de eindhalte van de lijn Waddinxveen-Rotterdam ver plaatst van de Perkstraat bij de her vormde Bethelkerk naar de Wadde bij het NS-station Wad dinxveen—Noord. De route van deze bus is vanaf de Wadde als volgt: a. totdat de verzamelweg in de wijk Zuidplas gereed is: Wadde - Groens- voorde - Prins Willem Alexander tunnel - Willem de Zwijgerlaan - Kon. Wilhelmi- naplein - Jul. v. Stolberglaan - Kanaal straat - Kanaaldijk - Sniepweg (halte bij de school) - Sniepweg (zwembaden) - Piasweg - Bredeweg richting Moerka- pelle; b. na gereedkomen verzamelweg wijk Zuidplas: zelfde route, echter - Sniep weg - verlengde Esdoornlaan - verzamel weg Zuidplas - Beijerincklaan - Brede weg richting Moerkapelle. Na de reconstructie van de Kanaaldijk, Koos Alberts (ambtenaar), drums: Dick Beekman (kranteman). Het concert begint om 21.30 uur, de zaal is open vanaf 21.00 uur. De toe gang voor leden is gratis, introducé’s moeten f 5,- betalen. Leerlingen van de modevakschool van mevrouw P. M. Hilgers in zelfgemaakte creaties. (Foto: Weekblad voor Wad dinxveen/Sj aak Noteboom WADDINXVEENNauwelijks twee maanden geleden vatten en- f kele leerlingen van de samenwer- kingsschool voor HAVO/Athe- neum het plan op om een caba- retgroep op te richten. Deze leer- lingen: Frits, Peggy, Ingrid en Hans stapten naar hun handvaar- i digheidsdocent (Henk Rouwen- j dal) om steun en advies. i: Enkele weken waren al vol- doende om zoveel eigen teksten i en muziek te produceren dat zij j met enige trots hun eerste caba- ret: Had je maar niet moe- 7 ten liften” kunnen presenteren, f De jeugdige talenten schrijven teksten en muziek voor het over- grote deel zelf, soms bijgestaan door enkele enthousiaste klasge- noten. Op woensdag 25 april zal de première plaats hebben in de f gemeenschapsruimte van de sa- menwerkingsschool aan de Sniep- weg. Zoals gewoonlijk zal dan de j techniek in handen zijn van de j Technische Club o.l.v. Toon de Jong. Het belooft een plezierige avond j. te worden, waar ouders, leerlin- gen vanaf klas 3 en personeel van de samenwerkingsschool van - harte welkom zijn. WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het 12V2 jarig bestaan van de modevakschool van mevrouw P. M. Hilgers-Budding, Kamilleveld 7, werd er vrijdagavond in het Anne Frank-centrum een modeshow gehou den in samenwerking met de cursisten. De modeshow begon om half ne gen. Aanwezig was een drie leden tellende deskundige jury, met mevrouw H. de Bruin-Moerland, mevrouw J. M. van Zeeuwen-van Rhee en mevrouw J. A. Rookert-Rootert. Deze drie dames moesten de moeilijke taak op brengen om uit die groepen die liepen drie eerste prijzen te kiezen en déaruit weer een hoofdprijs. De meest schitterende en eigengemaakte avondcreaties gingen aan hun fijne en kritische blik voorbij. De eerste prijs voor de beginnersgroep ging naar mevrouw E. Hoek, voor de gevorderden naar mevrouw T. Smallenbroek en voor de oplei- dingsgroep naar mevrouw N. de Boer. De hoofdprijs ging naar de zeer verraste mevrouw T. Smallenbroek. de avond werd al dansend om 1 uur afgesloten. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Vorige week woensdagmiddag is de eerste paal geslagen van een omvangrijke uitbrei ding van de christelijke lagere tuin bouwschool aan de Zijde te Boskoop. Het karwei werd verricht door de in specteur van het landbouwschap ir. P. Doornbos. Wegens de grote stijging van het leer lingaantal, nu ruim 350, is deze uitbrei ding een pure noodzaak gebleken, want op velerlei wijze moest geïmproviseerd worden om les te kunnen geven aan de leerlingen. De nieuwbouw aan de voorzijde zal voor verscheidene doeleinden gebruikt worden. De benedenverdieping biedt plaats aan een aula, conciërgekamer, docentenkamer en een keukentje. De bovenverdieping wordt ingericht als biologielokaal. Tevens wordt de ach terzijde van het bestaande schoolge bouw uitgebreid met een nieuwe gym zaal en laslokaal. Ook binnen het bestaande schoolge bouw zullen enkele veranderingen plaatsvinden, zoals het verbouwen van het lokaal voor algemene technieken en een ander lokaal tot een groot WADDINXVEEN Bij de hoek van de Sniepweg en de Kanaaldijk krijgt de samenwerkingsschool voor HAVQAt- heneum een mooie ruimte voor de deur, die daartoe opnieuw zal worden ingedeeld. De plannen voor dit voor terrein zijn vorige week woensdaga vond besproken in de raadscommissies voor de Onderwijszaken en Vooropen bare werken en -bedrijven.. Uit de di scussies bleek dat het gaat om een ruimte, waarin zullen komen een bas ketbalveld, struweel, bomen en een amfitheater. Met deze indeling is de overlegraad van de samenwerkings school, waarin alle schoolgeledingen vertegenwoordigd zijn, akkoord ge gaan. Achter de school zal nog ruimte worden gezocht voor een grasveldje en een biologietuin. maakt van de bomen die het eerst op de nominatie staan om busroutes van NV Verenigd Streekver- te worden In de raadscommissie had adjunct- direkteur W. J. Dekkers van de ge meentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven gesteld dat de populieren langs de Prinses Beatrixlaan nog wel 15 a 20 jaar meekunnen, doch - gezien de slappe grond - bij storm toch wel een gevaar kunnen opleveren. ”De popu lier is pioniershout en heeft geen per manente functie, maar ze zijn met wat hogere kosten voor onderhout aan het wegdek te handhaven. De iepen, die tussen de populieren zijn geplant, func tioneren redelijk goed, maar zijn kwets baar ondanks de mogelijkheden tot be strijding van de iepziekte”, aldus de heer Dekkers, die nog als zijn mening gaf dat indien de populieren zouden worden verwijderd het sterk ware te overwegen om ook de iepen weg te ha len en vervolgens het geheel met nieuwe bomen te beplanten, bijvoor- WADD1NXVEEN/ZOETERMEER Op zaterdagavond 7 april treedt voor Jazzclub Zoetermeer de oude stijl- formatie ’’High Moore City Seven” uit Hoogeveen op. Dit orkest werd in ok tober 1969 opgericht, in eerste instantie als tegenhanger van de toen zo popu laire Beatles- en Stonesmuziek. De le den van the High Moore City Seven zijn tevens de initiatiefnemers geweest tot de oprichting van de zeer bloeiende Hoogeveense Jazzclub. De bezetting luidt: cornet: Roel Fleer (herbergier), sopraan/tenorsax: Albert Schaaima (corrector), trombone: Jan Trip (landbouwer), piano: Meindert van Genne (boekhouder), banjo: Johan van Genne (persfotograaf), bas/zang: WADDINXVEEN Handhaaf de populieren langs de Prinses Bea trixlaan en knap het wegdek op met een extra onderhoudsbeurt. Dat ad vies heeft de vorige week woensdagavond vergaderende raadscommis sie voor openbare werken en -bedrijven gegeven aan het college van Burgemeester en Wethouders. Wel zal een inventarisatie worden ge maakt van de bomen die het eerst op de nominatie staan om gek apt verkeer) een nieuwe weg zal worden aangelegd welke zal worden aangeslo ten op de voor het regionaal verkeer beschikbaar komende Gouwebrug in rijksweg A 12, zal de lijndienst Lei den-Waddinxveen-Gouda worden overgeheveld van de Henegouwerweg naar de nieuwe Kanaaldijk, zodat de bus ook de St. Victorwijk zal gaan aan doen. Nagegaan zal worden om enkele diensten (bijvoorbeeld één bus in de spitsuren) via de Henegouwerweg te la ten lopen. Met ingang van de nieuwe dienstregeling op zondag 27 mei wordt van lijn 8 een halfuursdienstregeling ge maakt. WADDINXVEEN/GOUDA Per 1 theorielokaal’ mei zal Frans van Camp (exclusieve ^êor h^d^bwlaln^XeTd^ Op het terrein van de spoorwegen dat heren- en dameskleding) zijn activitei- za] worden ingericht voor het langzaam de school pacht, aan de westzijde, zal ten aan de Kleiweg te Gouda beeindi- een fietsenberging geplaatst worden. Door de grote verbouwing, het totale oppervlak wordt verdubbeld, zal nog tot december, wanneer de oplevering stigen. Om organisatorische redenen verwacht wordt, met de beperkte voorlopig nog onder de naam Frans ruimte gewerkt moeten worden. van Camp. De opdrachtgever voor de bouw is de Wulfsen Wulfsen is van origine een C.B.TB, waarvan de school uitgaat, Haagse herenkledingzaak met twee ve en wordt gefinancierd door het ministe- stigingen in Den Haag, twee in Rotter- rie van Landbouw dam en ’n viertal °P Curasao en Aruba. Inmiddels is het mozaïek verwijderd Voor Wulfsen Wulfsen zal de vesti- van de voorgevel en zal niet meer wor- L den gebruikt omdat het in zeer slechte zijn op het gebied van het betere genre staat verkeerde. Gedacht wordt aan u»» k„„_. j.. plaatsing van profielletters van hout. WADDINXVEEN Nadat de 28-jarige Waddinxvener L.vanE. te diep in het glaasje had gekeken reed hij op zaterdag 31 maart, ’s avonds om 23.15 uur, door de schrikhekken aan het eind van de Sniepweg waar deze kruist met de Piasweg. E. wist het droge te bereiken en ging er van door, maar werd een uur later door de Rijkspolitie van bed gelicht. Een blaastest viel positief uit waarna de man zich aan een bloedproef moest onderwerpen. De auto werd later op de kant getakeld. Op het kruispunt Brugweg- rentelevisie. Tenslotte een brutaal Henegouwerweg botsten twee auto’s, staaltje op de Dorpsstraat waar in de op elkaar waarbij de voertuigen flinke nacht van vrijdag op zaterdag 31 maart schade opliepen. De 39-jarige G.S. uit de winkelruit van Heemskerk BV werd Leiden kwam, rijdend op de Henegou- ingeslagen. Voordat alarm kon worden werweg in de richting Boskoop, tot de geslagen verdween met met medene- ontdekking dat de van de Brugweg ko- ming van een platenspeler en een radio, mende H.G.v.d.W. uit Gouda door het Het bedrijf heeft hierdoor een totale rode licht reed. Een botsing was toen schade van ongeveer 4000 gulden met meer te vermijden. Bij nader on- BESTUURDER ONWEL derzoek bleek dat G.S. gedronken had. Weliswaar wees een blaastest uit niet Op een vluchtstrook van de Rijksweg de toelaatbare heoveelheid overschre- 12 heeft de Rijkspolitie op maandag 2 den te zijn maar hij kreeg niettemin een aPril een stilstaande vrachtauto met rijverbod. De betrokken auto’s werden aanhanger aangetroffen. De bestuurder weggesleept en worden technisch bleek onwel geworden. Medisch onder onderzocht. zoek wees uit dat de man aan darm- rDrivtftft’qfd iTwovn stoornissen leed. De vrachtauto was BROMMEISER GEWOND van een bedrijf in Tiel De werkgever Door sterke rukwinden raakte de Ber- van de chauffeur zorgde dat auto en be- kenwoudse bromfietser B.C. op de Ka- stuurder weer thuis kwamen. naaldijk het evenwicht kwijt en kwam GEEN PARDON te vallen. Dit gebeurde op maandag 26 maart. De man liep hierbij hoofdletsel Met nadruk heeft de rijkspolitie in op en moest naar het Bleulandzieken- huis gebracht worden. Met een gebro ken sleutelbeen werd eveneens een 15- jarige Boskoopse scholier in het Bleu- worden. Het komt de laatste tijd her- landziekenhuis opgenomen. De jongen, haaldelijk voor dat, met name bij win- R.L., fietste over de Kerkweg en keek kelcentra, geparkeerd wordt op trot- langdurig omhoog toen hij een i 7“' hoorde. Pardoes reed hij frontaal tegen den. Hiertegen zal streng opgetreden een lantaarnpaal. INBRAKEN Een woning aan De Genestetlaan is in de nacht van dinsdag 27 op woensdag 28 maart door inbrekers bezocht. Een bewpoji^teryap he| huis werd ’s nachts om drie uur wakker van enig gerucht maar schonk.hier geen aandacht aan. ’s Morgens bleek dat twee Japanse vazen en een porseleinen koffïeservies verd wenen waren. Door een ruit in te slaan is men binnengekomen. De politie volgt een spoor. Diezelfde nacht werd een achterdeur van een woning aan de Eikenlaan ge forceerd. Men verdween met een kleu-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5