Halve eeuw Ficar-v. Stijn Tennishal in ”de Sniep’ is nu volop in aanbouw w I l ig Stichting bouwt geen 72, maar 71 huizen Wees Waddinxvener met de Waddinxveners: Lees üw eigen Weekblad voor Waddinxveen Burgemeester sloeg de eerste paal Pasen in ’t Ketelhuis DE GROENE LIJN tussen stad en platteland >J| 4 gaat Naam: het 50-jarig bestaan van B V Triplexfabriek Ficar-van Stijn, aangeboden door het personeel. Adres: Woonplaats: STUDIE Van gemeentewege wordt nog gestu tennishal met het bestaande zwembad- complex te verbinden. De zwem- en waterpoloclub De Gouwe is daarover al in gesprek geweest met het gemeen tebestuur. De Gouwe kwam toen met de volgende wensen, waarvan er vele zijn verwerkt in de nu op tafel liggende bouwplannen: 1De kassa in de hal van het zwembad zou zodanig gesitueerd moeten wor den, dat alle bezoekers deze dienen te passeren. 2. De huidige bergruimte t.b.v. het ma teriaal is te klein. Wellicht zou hiermee in de nieuwe opzet voldoende rekening gehouden kunnen worden. verminderd. De te bouwen 71 wonin gen betreffen 67 premiekoopwoningen 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I 8 I i i Ik abonneer mij op het WEEKBLAD VOOR WADDINX- VEEN en wens een kwartaal-abonnement a 4.75. maar 71De volgende week woendaga- vond vergaderende gemeenteraad gaat gen. Dat betekent dat de koopsom met WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 APRIL 1979 Een aandenken van io IFoto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom Sniep” ten behoeve van de bouw van de tennishal. Het gaat hier om grond werken, rioleringswerken, verplaatsen rijwielstalling, bestratingswerken, bep- lantingswerken, uitbreiden openbare verlichting en uitvoering, risico, alge mene kosten en technische dienst. Van de benodigde 125.000,komt een ton 100.000,ten laste van de reeds door de gemeenteraad beschik baar gestelde 1,4 miljoen gulden, zodat er nog een aanvullend krediet nodig is van f 25.000,B. en W. delen aan de raad nog mee dat verwacht mag wor den dat van de zijde van de provincie een subsidie in de stichtingskosten van de tennishal zal worden ontvangen van maximaal f 50.000, niet alleen de nodige aandacht aan de klimaatregeling in z’n geheel te schen ken, maar vooral in het gedeelte op de combinatie met de ruimte onder punt 3 tribune. genoemd, voor de scheidsrechters, ju ryleden en officials. laten punt 3 en 4 genoemde ruimten zouden instruktiebad. dan onder de zo ontstane ruimte aange bracht kunnen worden. In deze kantine zou een panoramavenster uitzicht kun nen geven op het overdekte bad. Mocht de onder punt 5 gedane sugge stie niet te realiseren zijn, dan zouden de onder punt 3 en 4 genoemde ruim ten boven de kantine gesitueerd kun nen worden. 6. Het verdient aanbeveling tussen het instruktiebad en het diepe bad een zo- 11. De nieuw te bouwen tribune ook uitzicht laten geven op het Betaling: overschrijving op giro 47062 Bank: Rabobank Waddinxveen Doorhalen wat niet gewenst wordt (woensdag) van start zijn gegaan met het maken van allerlei paas- versieringen. Op vrijdagmiddag 13 april om 14.00 uur is er een grote eieren- speuraktie door de wijk. In deze speuraktie zijn allerlei opdrach ten verwerkt die met Pasen te maken hebben. De kosten van deze aktiviteiten zijn 0,75 p.p. WADDINXVEEN Op feestelijke wijze is kortgeleden het jubileum gevierd van de een halve eeuw bestaande BV Trip lexfabriek Ficar-Van Stijn van de Wilhelminakade 25. Dat gebeurde met een receptie in Huize 11 Hoeven in Reeuwijk, een feestavond voor het personeel daar en een bijeenkomst in de fabriek rond de mijlpaal dat een halve eeuw geleden de grond slag werd gelegd voor de Waddinxveense triplexfabriek. 10. In de nieuwe situatie is de accom modatie voor het zwembadpersoneel 5. De kantine zou verhoogd en op het vrij klein, niveau van de nieuw gedachte tribune 11 r''~ gebracht kunnen worden. De onder waard, die in december van de ge meente 4 percelen bouwgrond in het bestemmingsplan Zuidkade 1 kocht te reserveren, voor de prijs van 1.692.000,-, gaat welke mogelijkheden biedt voor het daarop geen 72 woningen bouwen, aanbrengen van de prijzenkasten van maar 71. De volgende week woendaga- De Gouwe. vond vergaderende gemeenteraad gaat 8. Bij de glaswand aan de zuidzijde van daarom het raadsbesluit in die zin wijzi- het diepe bad treedt een sterke afkoe- gen. Dat betekent dat de koopsom met ling op. Wellicht kan hierin tevens de f 23.500,- (exclusief btw) zal worden nodige verbetering aangebracht wor- verminderd. De te bouwen 71 wonin- den. gen betreffen 67 premiekoopwoningen 9. Bij de uitvoering van de plannen en 4 ’’garantiewoningen”. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek kijkt hoe hij de eerste paal voor GRATIS VOUWBLAD GROENTEN EN FRUIT Wat moet u doen om de voedingswaarde van groenten zoveel mogelijk tot hun recht te laten komen? Dit: neem steeds verse groenten was en snijdt ze vlak voor het gebruik zet ze op met weinig kokend water (bladgroente met aanhangend water) kook de groenten zo kort mogelijk warm groenten zo min mogelijk op en denkt u van tijd tot tijd eens aan het volgende rijmpje: groenten en fruit, dag in dag uit, rauw haalt u er het meeste uit! Zie hier een van de vele tips die te vinden zijn in een kleurrijk vouwblad over groenten en fruit. Er staat ook in, om een ander voorbeeld te noemen, hoe u een kinderfeestje gezond kunt maken. U snijdt bij voorbeeld komkommer- schuitjes en vult die met geraspte wortel, appel en gewelde rozijnen. Aan maken met mayonaise. Of u vult een tomaatje met blokjes kaas en honing. Nog een van de vele tips: u maakt dunne plakken winterwortel, met daarop smeerkaas en een plakje augurk of een zilveruitje. Verder o.a. ideeën over groenten en fruit bij de borrel en als hapje er-tussen-door, over groenten en fruit bij het ontbijt en tips voor de zondag, wanneer u een echte lunch liever overslaat. Neem bijvoorbeeld de volgende gezonde hongerstiller (sa lade): 1 blik kapucijners, 4 gekookte aardappelen in blokjes gesneden, 4 tomaten in parten, 1 paprika in reepjes, 200 gram in blokjes gesneden cervelaat, aangemaakt met olie, azijn, peper, zout, bieslook, ui en wat mosterd. Vanuit alle delen van de wereld stromen nieuwe produkten, waar van we eerst het bestaan niet of nauwelijks kenden, onze richting uit. Maar thans wordt ook in eigen land gewerkt aan nieuwe produkten. Maakte u al kennis met aubergines, avocado’s, courgettes, venkel, kiwi’s en mango’s? Waag het er eens op. Verandering van spijs... nietwaar? Wie een briefkaartje stuurt aan: Produktschap voor Groenten en Fruit, Bezuiden- houtseweg 153, Den Haag, en daar op vermeldt: vouwblad groenten en fruit, krijgt dit blad gratis thuisgestuurd. GRATIS BROCHURE OVER GLASTUINBOUW Tuinbouw in Nederland is een veelvormig bedrijf. Ze omvat teelt in de open lucht op over het algemeen grotere oppervlakten (’’tuinbouw in de volle grond”, zoals de vakterm luidt) en teelt in kassen: de glastuinbouw. Verder maakt men in de tuinbouw onderscheid tussen ’’voedingstuinbouw” en ’’sierteelt”. De voe- dingstuinbouw levert ons groenten, fruit en champignons. De sierteelt voorziet ons van ’’voedsel voor het oog”, in de vorm van snijbloemen, potplanten, bloembollen en boomkwekerijprodukten. Daarnaast kunnen worden genoemd de teelten van medicinale en aromatische kruiden. Totaal worden er niet minder dan zo’n 1.800 houtige en 2.200 kruidachtige soorten tuinbouwgewassen ge teeld. Het aandeel van de tuinbouwprodukten in onze totale agrarische export, ter waarde van ruim f 21 miljard in 1975, bedraagt zo’n 20%. Daarvan is meer dan de helft te danken aan de produkten van de glastuinbouw. En dan te beden ken dat die glastuinbouw maar ongeveer 0,4% van onze totale oppervlakte land bouwgrond tot haar beschikking heeft. Van onze glasgroenten gaat liefst 80% naar het buitenland en van de sierteeltprodukten ca 70%. Daarbij is West- Duitsland verreweg onze grootste afnemer. In de afgelopen vijfentwintig jaar is de glastuinbouw sterk uitgëbreid - de oppervlakte verdubbelde tot ruim 7.800 ha in 1976 - .terwijl de tuinbouw in de volle grond met zo’n 10.000 ha inkromp. In de groenteteelt onder glas overheersen al enige tijd tomaten, komkommers en sla, de zgn. ’’grote drie. Overigens wordt de laatste jaren hard gewerkt om deze overheersende rol wat af te zwakken. Gewassen als paprika, augurk en auber gine, en, in mindere mate, radijs, rettich (ramenas), ijsbergsla, courgette, heb ben snel aan betekenis gewonnen. Het Westland (’’glazen stad”) is het bekend ste en belangrijkste tuinbouwgebied. Wie graag meer wil weten over de glastuin bouw in ons land zal veel informatie kunnen vinden in de gratis te verkrijgen brochure ’’Tuinbouw onder glas”. Vermeld deze titel op een briefkaart en stuur die aan de Infotiek van het ministerie van Landbouw en Visserij, Bezuidenhout- seweg 73, Den Haag. U krijgt (even geduld a.u.b.) de brochure dan thuisgestuurd. WADDINXVEEN Het buurt centrum ’t Ketelhuis aan de Bus- ken Huëtlaan heeft een aantal paasvakantie-activiteiten op touw gezet, die vanmiddag WADDINXVEEN Burgemees ter mr. A.G. Smallenbroek heeft vorige week woensdagmiddag, zoals bericht, de eerste paal gesla gen voor de in het sportpark ”de Sniep” te bouwen tennishal. Deze overdekte sportaccommodatie, die naar een ontwerp van het Wad dinxveense architectenbureau Stuurman BV zal worden neergezet door het Woerdense aannemings bedrijf A.J. van der Heijden/Spor- ton BV, is de eerste in ons land die door een gemeente geëxploiteerd gaat worden. Voor de bouw van de tennishal, die drie banen, kleedac- commodaties en een bescheiden kantine gaat omvatten, stelde de gemeenteraad eind november 1,4 miljoen gulden beschikbaar. Twee maanden later werd de definitieve plaats van de hal bepaald. In de gemeenteraad van volgende week wm woensdagavond wordt een voorstel be- JHMH handeld om een krediet van f 125.OOÖ,beschikbaar te stellen voor het bouwrijpmaken en aanpassen van het parkeerterrein in het sportpark ”de SÉQ Sniep” ten behoeve van de bouw van deerd op de bouwkundige oplossingen de tennishal in het sportpark de Sniep de grond in heeft geheid. (Foto: die kunnen worden toegepast om de Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 3. Een ruimte voor het houden van jury-, official- en teambesprekingen. 4. Een omkleedruimte, mogelijk in WADDINXVEEN De Stichting Be- danige separatie aan te brengen, dat in vordering Eigen, Woningbezit Groens- beide gedeelten ongehinderd aktivitei- J ten plaats kunnen vinden. 7. In de nieuw te bouwen kantine vol doende wandruimte te reserveren, ■f 4'<. té

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13