Be Fair klimt omhoog WSE wint, W’veen gelijk WEEKBLADSPORT SPORTHUIS DE BRON r Openhichtbad weer open op 28 april Transactie kosten VOORDELIG Tennis- en Badmode ’79 EXCLUSIEF Reym BV Nieuwe clubkampioenen bij Florida-badminton In 1978 kreeg zwembadcomplex 242.133 bezoekers cambifQTQ JA, DAT KUNT U ZEGGEN VAN ONZE COLLECTIE 15 14 15 15 22 20 20 17 15 14 15 15 13 14 14 14 13 15 14 13 13 14 13 13 13 13 13 14 12 14 14 12 13 14 14 14 13 14 13 10 13 20 19 16 16 16 15 13 12 11 9 7 4 16 15 15 14 12 11 9 8 7 20 17 16 16 15 14 12 11 10 10 10 9 ~~^2^buurt,nan de als 3 :n ww 1 2 -K r Stapt U maareens binnen bij één van de méér dan 200 speciaalzaken op foto- en filmgebied. Daar heeft de Combifoto vakman nog écht tijd voor U en daar vindt U alle kwaliteitsmerken. Vorig jaar passeerden 109.888 bezoe kers de kassa. Hieronder bevonden zich 84.743 vrijzwemmers en 14.686 schoolzwemmers. De Zwemvierdaagse 1978, welk evenement voor dit jaar ge pland staat van 27 augustus tot en met 31 augustus, trok 5.850 deelnemers en 1.634 toeschouwers. Op de topdagen van vorig jaar waren er in het open lucht zwembad 6.191 (31 mei) en 4.138 (1 juni) bezoekers. Met een bezoekersaantal van 109.888 'met december 132.245 bezoekers. Met het aantal mensen dat de kassa van het openlucht zwembad passeerde er bij geteld bezochten in 1978 242.133 men sen de Waddinxveense zwembaden. Het overdekte zwembad telde in het af gelopen jaar dagelijks zo’n 587 bezoe kers. Jodan Boys Rijsoord Spirit Ter Leede Bolnes Katwijk Lisser Boys SV’35 ASWH EN Nesse 10 - Telefoon 6216 Ook de mix-partijen waren allezins het aanzien waard en wisten de als 3e gep laatste Betsy ’t Hart/Arie Vermeulen een finaleplaats te bereiken, tezamen met Ilona Groeneveld en Ronald Struys, beide de uiteindelijke kampioe nen in het enkelspel. Met 15-7 en 15-11 in een uitstekende wedstrijd behaalden laatstgenoemden uiteindelijk het klub- kampioenschap in de mix. A.P. van Nes wist met Nieske Verhey, die door een lichtelijk verstuikte enkel haar enkel spel had opgegeven, op een derde plaats beslag te leggen door Bert Wijn- bergen/José Binken in 3 sets te ver slaan, 15-2/10-15/12-15. Ook hier wist het echtpaar Meissenbacher op een 8e plaats beslag te leggen, na als 13e te zijn pioenschap. A.P. van Nes en Bert Wijnbergen speelden daarvoor om de 3e en 4e plaats, hetgeen uiteindelijk re sulteerde in een derde plaats voor Bert, door met 15-2 en 15-10 van A.P. te win nen. Om de lagere plaatsen werd echter ook fervent gespeeld. Jan Zaat steeg van de 27ste naar de 19e plaats, terwijl vader en zoon Meissenbacher, voor het eerste jaar meedoende na verhuizing uit Den Helder, op de 12e en 1 le plaats eindigden. Vooral zoon Frits heeft het zeker in zich, te zijner tijd het eerste team te versterken gezien zijn jeugdige leeftijd. Als de juiste mentaliteit er is, zal dat zeker lukken. Ton van Bergeyk wist beslag te leggen op de 18e plaats na als 25ste aan het tournooi te zijn be gonnen. Aan het schoolzwemmen deden het hele jaar 37.633 (waarvan 14.686 in het openlucht zwembad) meisjes en jon gens mee. Aan de particuliere zwemles sen werden 2.790 zwemkaarten en 472 diploma’s uitgedeeld. In schoolverband was er sprake van 786 zwemdiploma’s: 575 voor basisscholen en 211 voor leer lingen van het voortgezet onderwijs. Het zwembadcomplex is verhuurd ge weest aan 9 verenigingen en instellin gen, waaronder sportclubs uit Wad dinxveen, Koudekerk aan den Rijn, Gouda en Leiderdorp. Gebruiker van het zwemwater was ook nog de Volle Evangelie Gemeente ”Sion”. kan de vergelijking met het jaar 1977 worden weerstaan. Er is alleen sprake van een daling met zo’n 90.000 bezoe kers als we vorig jaar in verband bren gen met de jaren 1975 en 1976. Het blijkt overigens ieder jaar opnieuw dat de meeste mensen in de maand juni in het openluchtzwembad zijn te vinden. Vorig jaar was er toen sprake van een gemiddeld bezoekersaantal van 1.131 per dag.. Aan het schoolzwemmen in de afge lopen zomer namen 16 basis-scholen (8.943) leerlingen deel. Het zwemwater werd driemaal per dag door het eigen personeel gecontroleerd, terwijl op wil lekeurige tijden watermonsters zijn ge nomen door het waterlaboratorium ’’Zuid” in Breda. Het Waddinxveense zwemwater voldeed iedere keer op nieuw aan de daaraan gestelde eisen. Het overdekte zwembad is vorig jaar in totaal 125 dagen open geweest. In to taal waren er in de periode januari tot en met april en van september tot en achterstand terugkomen van Ilona haar tegenstandster toch de das om had ge daan, want de uiteindelijke klubkam- pioene won de tweede set ruimschoots met 11-0. De strijd om de derde en vierde plaats speelde zich af tussen Ria v.d. Zijden en José Binken, eindstand uiteindelijk 11-7 11-4 in het voordeel van José, zo dat de uiteindelijke eindstand werd: 1. Ilona Groeneveld, 2. Liesbeth van Ber geyk, 3. José Binken. Ook in de iets lagere regionen speelde zich echter een spannende strijd af om verbetering van de klassering. Hierin slaagden vooral Herma Schwiebbe, die als 13e geplaatst was en op de 9e plaats eindigde, terwijl Marietta Elsborg steeg van de He naar de 6e plaats en zo doende beiden een goed tournooi ach ter de rug hebben. HEREN-ENKEL bij heren-enkel ging het er niet minder spannend toe en wist Erik de Frankrij ker eindelijk het door hem zo fel be geerde klubkampioenschap te vereo- veren, door de al enkele jaren klub- kampioen zijnde Ronald Struijs in 2 sets te verslaan. In een zeer spannende strijd won Erik uiteindelijk met 15-9 en 15-12, nadat Ronald diverse malen goed terugkwam. De voorsprong, die Erik echter steeds weer nam, gaf hij echter niet meer uit handen en zo doende kwan er aan dit zeer boeiende schouwspel voor hem een zeer gelukkig einde, met een zeer verdiend kam- De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad- dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN De gemeente raad is door B. en W. gevraagd 50.000,- beschikbaar te stellen voor be- middelingsprovisie, overdrachtskosten, rentevergoedingen en dergelijke voor de eind vorig jaar aangekochte wonin gen Kleikade 13, 14 en 15 en Onderweg 1 en 3. De kosten hiervan bedragen dus ongeveer 10.000,- per transactie. Een en ander komt voor rekening van het gemeentelijk grondbedrijf. Deze zomer kost een abonnement voor 16-jarigen of ouder 54,10 (per jaar 194,25), voor jongeren tot 16 jaar f 33,60 (per jaar f 118,70) en een gezin- sabonnement voor ouders en hun kin deren beneden 18 jaar f 89,25 (perjaar 248,85). 16-Jarigen en ouder betalen voor een enkel bad f 2,40, terwijl de jongeren tot 16 jaar 1,45 kwijt zijn. Met een 10-badenkaart is voor perso nen boven de 16 jaar 21,60 gemoeid GOURMET Het geheel werd ’s avonds besloten met een gezellige gourmet in Partyhome, waarbij de spieren nog eens in bewe ging gezet werden, maar nu zonder shuttle en racket. Tevens werden hier nog enige zeer trouwe Florida-leden in het zonnetje gezet i.v.m. het spelen van een groot aantal competitiewedstrij den. Een soort waarderingsprijs werd ao.a. uitgereikt aan Arie Vermeulen, die 150 maal de Florida-eer had hoog gehouden in competitieverband, terwijl Nel Bouwman en Betsy ’t Hart eve neens een beloning kregen i.v.m. het spelen van de 100e competitiewedstrijd in het afgelopen seizoen. Deze traditie zal in ieder geval voortgezet worden als een stimulans om meer te zijn in een vereniging dan alleen maar clublid. Een geslaagd weekend dus voor het Wad dinxveense Florida. en voor degenen die beneden deze leef tijdsgrens zitten 12,10. Deze prijzen zijn voor een 20-badenkaart respectie velijk 38,85 en 21,60. Het openlucht zwembad in ”de Sniep” is vorig jaar zomer open geweest van 29 april tot en met 3 september. Dat is in totaal 128 dagen, een periode zoals dat in de afgelopen jaren gebruikelijk is ge weest. Alleen in het topjaar 1973 is het openlucht bad maar liefst 149 dagen open geweest. WADDINXVi_EN/GOUDA Uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken blijkt dat Reym Bou- wontwikkeling BV, Waddinxveen, de statuten heeft gewijzigd in die zin dat het betreffende bedrijf zich nu bezig houdt met de voorbereiding en ontwik keling van woningbouwprojecten in de ruimste zin des woords enz. WADDINXVEtiN De Wad dinxveense badmintonclub Florida heeft er weer een clubkampioenschap op zitten. Het afgelopen weekeinde speelde er zich weer een spannende strijd af met als inzet het kampioen schap dames-enkel, heren-enkel of ge mengd dubbel. Hoe de finales er zou den uitzien was ongeveer bekend, maar dat het toch heel anders kan gaan dan men denkt heeft vooral de kampioene D.E. van vorig jaar, Betsy ’t Hart ge merkt, aangezien zij in de voorrondes werd uitgeschakeld door de uiteinde lijke finaliste Liesbeth van Bergeyk. WSE In een aantrekkelijke wedstrijd heeft WSE twee punten aan zijn totaal toege voegd. Hoewel RKSVM het merendeel in balbezit was, WSE had duidelijk de betere scoringskansen. Een voortreffe lijke tweemansvoorhoede bestaande uit Ton Captein en André Disseldorp was een doorlopende bron van gevaar. Te gen de veldverhouding in kwam WSE na 15 minuten aan de leiding toen Ton Captein een bal onderschepte en An dre Disseldorp de diepte instuurde. Een duel met de keeper werd in het voordeel van de WSE-er beslecht en zijn over het bereikte resultaat. Moge lijk kreeg RKSVM te weinig maar het zeer eenzijdig spelletje is hier zeker de bet aan. Aanstaande zaterdagavond speelt WSE uit tegen titelkandidaat GSV om 18.00 uur te Gouda. En op maandag Tweede Paasdag is hekkesluiter Concordia te gast op het WSE-complex De Lansbrekers. Deze wedstrijd zal om 14.30 uur begin nen. Zes punten uit de laatste vier weds trijden houden kansen in en aansluiting met de sub-top behoort tot mogelijkheden. Stand 4C: Tonegido GSV VVP Unio DSO Moordrecht WSE Moerkapelle RKSVM Donk BMT Concordia WADDINXVEEN In een zowel door Waddinxveen PDK matig gespeelde wedstrijd was niemand in staat te scoren. Voor de rust was PDK iets meer aan de bal, maar de mooiste gemiste kans was voor Wad dinxveen. Adriaan Hoogervoorst, die alleen op het doel af ging, schoot tegen de keeper op. Na de rust probeerde Waddinxveen PDk onder druk te zetten, maar binnen een kwartier brachten de voorwaartsen van Waddinxveen drie kansen om zeep. Aan de andere kant was het precies hetzelfde: Tweemaal vrij voor doel staand kopte men over. Een minuut of acht voor tijd leek de be slissing te vallen, maar een keihard schot van PDK ketste via de binnen kant van de paal het veld weer in, zodat de stand bleef zoals men begonnen was. En daar mochten beide partijen tevre den mee zijn. Met de Paasdagen wacht Waddinxveen een zwaar programma. Zaterdag 14 april ontvangt Waddinxveen koploper De Hol- landiaan in het sportpark De Sniep, aan vang 18.00 uur. Tweede Paasdag speelt Waddinxveen uit bij Scheveningen. Aan vang 14.00 uur. Donderdag 19 april Ont vangt Waddinxveen RKA VV in het sport park De Sniep, aanvang 19.00 uur. Stand 3B Hollandiaan Velo Haastrecht Woerden Groeneweg RFC PDK Celeritas Quick RKAVV Scheveningen Waddinxveen een leeg doel bood geen problemen: 0- 1. Het vooral fysiek betere RKSVM bleef een veldoverwicht behouden hetgeen door gebrek aan variatie nauwelijks tot gevaarlijke situaties leidde. Hoge bal len richting voorwaartsen leende zich voor een goed ingestelde WSV- geplaatst, terwijl Liesbeth van Bergeyk en Arie Noorland stegen van de 23e naarde 17e plaats. Zo kwam er met deze door vele toe schouwers, waaronder wethouder van sportzaken, de heer A.H. van Gent (PvdA), bezochte finales een einde aan een uitstekend georganiseerd en zon der enige wanklank verlopen klubtour- nooi. Ook de medewerking van mas seur Hans Dicker heeft er zeker toe bij gedragen, dat iedereen in staat was het toch bijzonder vermoeiende tournooi tot een goed einde te brengen. WADDINXVEEN Langzaam maar zeker klimt Be Fair-voetbal om hoog op de competitieladder. Door de moeizame zege op SV’35 (1-0) kwamen de Waddinxveners in de tweede klasse terecht op de vierde plaats, dus vlak bij ex-koploper Rijnsburgse Boys" dat zaterdagmiddag verloor. Uit het gebied van de rode lantaarn raakte zondagmiddag WSE, dat met 0-1 won van RKSVM. Waddinxveen wist het tweede optreden na de winterstop met een gelijkspel (0-0) af te sluiten, maar de Wad dinxveners kwamen toch op de laatste plaats terecht in de derde klasse. Be Fair en Sportvereniging ’35 waren, ondanks het gebleken overwicht van de Waddinxveners, aan elkaar gewaagde elftallen. Geen van beide durfde het in itiatief te nemen waardoor de wedstrijd zich hoofdzakelijk op het middenveld afspeelde. Geen boeiende wedstrijd dus voor de toeschouwers. Veel kansen kwamen er dan ook niet. Na rust nam Be Fair afstand door een door Evert Makwin klaargestoomd doelpunt van Wim Bron die via een afstandschot de doelman kansloos liet. Na dit doelpunt is Be Fair, met een weer schitterende doelman Goos van Vliet, niet meet in gevaar geweest. Het gezapige partijtje voetbal kabbelde rustig naar het einde, ai scheelde het maar een haar of SV’35 was langszij gekomen. Stand 2B: Heerjansdam Nw. Lekkerland Rijnsb. Boys Be Fair WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 APRIL 1979 (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer duivensportVereniging De Vogelvrienden zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal WADDINXVEEN Zaterdag 28 april zal het verwarmde openlucht zwembad in het sportpark ”de Sniep” weer wor den geopend. Tot en met zondag 2 sep tember om 16.45 uur zal er dagelijks van 7.00 tot 19.45 uur (behalve dinsdags tot 19.00 uur) en in het weekeinde (za terdag en zondag) van 9.00 tot 16.45 uur een frisse duik genomen kunnen worden in het Waddinxveense zwem water. Dezer dagen verspreidt het ge meentebestuur weer een folder met een bestelkaart voor een abonnement. verdediging tot gemakkelijke verwer king. Na rust een nog energieker aanvallend RKSVM. maar nu werden de WSE- tegenstoten met de minuut gevaarlijker. Twee foutieve beslissingen van de overigens goed leidende scheidsrechter Nessmann belemmerde een verdere uitbouw van de score. Ton Captein werd op weg naar het doel zwaar aan gevallen door twee tegenstanders maar bleef op de been en scoorde bovendien, maar helaas werd geen voordeelregel toegepast. Evenzo werd een duidelijk niet-buitenspelsituatie teruggefloten; een scheidsrechterbal was het scha mele alternatief voor een vrije door gang richting doel. Al met al mag WSE, ook gezien het wedstrijdbeeld, zeker niet ontevreden Hoewel laatstgenoemde nog slechts en kele jaren lid is van Florida, heeft zij zich in betrekkelijk korte tijd het bad- mintonspel eigen gemaakt en wist zij tijdens dit tournooi menig tegenstand ster te verrassen. Door lange slagen achter op de base-lijn, af te wisse len met drops direct achter het net, wist zij ook Betsy in drie sets te verslaan, de derde set met 11-10, een uitstekende prestatie dus. Haar tegenstandster in de finale, de vo rig jaar als tweede geëindigde Ilona Groeneveld, was hierdoor echter ge waarschuwd en nam geen enkel risico. In de eerste set ging de strijd zeer gelijk op en wist Liesbeth zelfs een duidelijke voorsprong te nemen tot 9-3, maar Ilona kwam terug tot 9-9 hetgeen ver lenging tot 12 betekende. De eerste set bracht Ilona dan ook op haar naam met 12-9. Het leek of dit na een duidelijke

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15