Waddinx veens oudste is A. Stoffer (98) Het Gouwebos Lezers schrijven Straks op eigen benen. droevig verhaal Omwonenden Heggewinde school zijn tevreden Hagenaar wil in Zuidkade 1 huis bouwen Hervormde brief aan raadsleden over de abortus 1 Amfitheater bij HAVO/ Atheneum Zaterdag 15.00 uur trekking wedstrijd Uitdelen Passage-eieren 1 Waar je ook terecht komt, de Rabobank is altijd in de buurt. 1 r Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. Vaste grond onder jé Voeten. Basis voor een verdere toekomst. De eerste grote sprong is achter de rug en nu verderWant of je nu als schoolverlater doorstudeert of gaat werken, meer dan vroeger krijg je met geld te maken. Dan is het makkelijk om een eigen (gratis) privérekening te hebben. Via zo’n rekening kun je geld ontvangen, (automatisch)'betalen en sparen. Je kunt bij de Rabobank overigens voor veel meer zaken terecht. Lees er alles over in de folder die voor je klaar ligt. Met meer dan 3000 kantoren is de Rabobank a d HanX Rabobank Q I e; WADDINXVEEN Om op een snel lere manier dan gebruikelijk een bouw vergunning te kunnen afgeven voor de d- e; v- weg in verband met de reconstructie van de Kanaaldijk en het kruispunt nog niet van start gaan, betekent niet dat het herinrichtingsplan niet nu reeds zou kunnen worden uitgevoerd. Ook de ter wel vlak bij BOSKOOP. Nee, dan gaan het aanleggen van ten nisvelden en het bouwen van een ten nishal, heel wat vlotter, dank zij de voortvarende Waddinxveense gemeen teraad. Maar ja, dat is dan ook voor de hoogste kringen van de gemeente en de Heggewinde-school bezwaren i de° nabijheid gelegen woningen aan de woensdagavond vergaderende gemeen- de eventuele verbouw van de school te teraad gevraagd het besluit te nemen dat het betreffende deel van het be stemmingsplan Groenswaard 1 en 2 van WADDINXVEEN De kerkeraad van de Nederlandse Hervormde Ge meente ’t Harde heeft de Wad dinxveense gemeenteraad een afschrift gestuurd van de brief, die deze her vormden twee maanden geleden heb ben gestuurd aan de fracties in de Tweede Kamer over de indiening van het wetsvoorstel inzake de toelaatbaar heid van abortus provocatus. B. en W. hebben de volgende week woensdaga vond vergaderende gemeenteraad ge schreven dat nu over deze zaak op rijk- sniveau een beslissing moet worden ge nomen de gemeenteraden daarover geen uitspraak dienen te doen. Eerder dit jaar kreeg de Waddinxveense ge meenteraad eveneens het verzoek te reageren op de in de maak zijnde abor tuswetgeving, maar toen wilde alleen de fractie van de SGP/HKV/GPV hier mee instemmen. WADDINXVEEN Burgemeester er Wethouders hebben de volgende week ’’dZwaarde van een bos” ten aanzien woensdagavond vergaderende gemeen- van ons aller leefmilieu, is die raad blijkbaar niet zo goed bekend. En het planten vóór dat het plan er is, noemt men natuurlijk ’’gekkenwerk”. Wat ben ik blij dat ik destijds ”stie- geld en goede raad WADDINXVEEN Waddinx veen telt onder zijn inwoners 7 mannen en 6 vrouwen die per 1 april j.l. 90 jaar en ouder waren. Als oudste inwoner staat in het Waddinxveens bevolkingsregi ster te boek de 98-jarige heer A. Stoffer, die in huize Souburgh woont. Hij werd op 29 november 1880 geboren en wóon't ruim 68 jaar in deze gemeente. Mevrouw J. Troost-van Andel uit de Lijsterbesstraat volgt daarop. Zij werd geboren op 6 juli 1883. Eveneens de 95-jarige leeftijd hebben het afgelopen jaar bereikt: mw. A. de Kooter- Touw, mw. L.M. Buijs-van der Zwaard en de heer J. Heijboer. De laatste mag zich de oudste gehuwde man noemen. Met zijn 92-jarige echtgenote zijn zij ook het oudste echtpaar van Wad dinxveen. Zij hopen dit jaar hun 59ste huwelijksjaar te vieren. De vroegere huisschilder, de heer M. Gerts van de Ringvaart - singel hoopt evenals de oud- firmant van de v.m. busonderne ming ’’Buitelaar”, de heer W.S. Buitelaar, in de loop van dit jaar de 95ste verjaardag te mogen vieren. Het langst gehuwde echtpaar is de 91-jarige heer D. Tiele en diens 86-jarige echtgenote, me vrouw M.P. Tiele-Huisman van de Pr. Bernhardlaan. Zij hopen volgende maand hun 64-jarige echtvereniging te kunnen vieren. In het Weekblad voor Waddinxveen weest, waar de mensen nu al van kon- van 4 april jl.lees ik dat Gedeputeerde den genieten. Staten van Zuidholland aan Provinciale Staten willen voorstellen een subside van f 8.800,- toe te kennen aan het re creatieschap Bospark, zijnde 15% van de f 44.000,- die het opstellen van een BASISPLAN gaan kosten De provin ciale adviescommissie voor i J natuurbescherming en 1 stemt met dit voornemen van GS in. Naar aanleiding hiervan wil ik u vragen ren van alle ’’plan- en advieskosten” die voor het Gouwebos zijn gemaakt. Daar zal men waarschijnlijk van schrik ken. Ik stel daar tegenover: hoeveel meer bomen en struiken hadden er al kunnen teraad voorgesteld de Hagenaar C Veldhuizen in het bestemmingsplar Zuidkade 1 een stuk grond van onge veer 600 vierkante meter te verkopen voor de prijs van f 225.000,- (exclusief kum” overhoekjes langs de provinciale htw). Hij wil op deze plek tussen de wegen in de Krimpenerwaard heb laten Ringvaart en de Alpher Wetering eer beplanten. En wat hebben veel mensen bungalowstrook bouwen. Op de te bou- daarvan genoten en nog. wen woning is een anti- speculatiebeding van zo’n vijf jaar van A. H. DE LEEUWERK toepassing met aftellende boetes vanaf Jan van Bijnenpad 77 100.000,- A1 het gekissebis over hoe het wel of niet moet worden, en wat er wel en niet geplant mag worden, heeft al schatten aan tijd en geld gekost. En wat hebben we nu? Een klein stukje bos, met een onnodig en duur stuk sloot en... een ge- recreatie, desillusioneerd groepje harde werkers, landschapszorg die vrijwillig gepoot hebben en voor z. C2 C.. een deel ook nog hun werk zagen afge- i broken. eens een staatje te vragen en te publice- Het is waarlijk een droevig verhaal, het rpn van aiu ”nk„. »n hele Gouwebos en het blijft blijkbaar nog een martelgang, want tegen de tijd dat de ’’plannenmakers” het eens zijn geworden, zullen er wel weer nieuwe ideën zijn gekomen en komt men nog niet aan planten toe. staan, als men bijv. 70% van dat bedrag Zielig zo’n stukje bos maken en dat nog besteed zou hebben aan de aankoop van bomen en struiken. Dan was er nu heel wat meer oppervlakte beplant ge- Hoofdkantoor: Kerk weg 161 Bijkantoren: Kon. Wilhelminaplein 2 - Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 01828-4566 plaatse aanwezige watertransportlei- ding geeft hierbij geen moeilijkheden. Voor die f 170.000,- zullen worden ver richt grondwerken, worden er perkoen- palen voor het amfitheater neergezet, zijn er straatwerken en straatriolerin- gen te doen, komen er groenstroken en zullen er banken worden neergezet. Het benodigde geld wordt ontleend aan de stichtingskosten van de school, waarvoor door het rijk al voorschotten zijn ontvangen tot een bedrag van vier miljoen gulden. WADDINXVEEN De gemeente raad is gevraagd 170.000,- beschik baar te stellen voor de herinrichting van het terrein aan de noordzijde van de samenwerkingsschool voor HA- VO/Atheneum aan de Sniepweg. Het plan daartoe heeft tuinarchitect Brink man in overleg met de gemeentelijke dienst van Openbare Werken en - Bedrijven en de overlegraad van de school ontworpen. Het feit dat de werkzaamheden voor de aansluitende taluds van de Kanaaldijk en de Sniep- Waddinxveens oudste A. Stoffer 198). (Foto: Weekblad voor Waddinxveen Sjaak Noteboom). WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 APRIL 1979 WADDINXVEEN In het winkelcentrum "de Passage" zullen komende zaterdag de chocolade-eieren worden uitgedeeld, die tot en met de komende vrijdag bij de Passage-winkeliers in de etalages liggen in het kader van de Paaseitelwedstrijd. De honderden chocolade-eieren worden in de loop van zaterdag uitgedeeld door Passage-hostess Henny Slingerland, die dezelfde dag ook weer geschenk- en waardebonnen gaat uitdelen als onderdeel van de actie "De Rode Draad". De winnaars van de Paaseitelwedstrijd zul len 's middags om drie uur in het winkelcentrum "de Passage" worden bekend gemaakt. Dat zal natuurlijk met een feestelijk tintje gebeuren en iedereen kan daar bij zijn. Op dat moment komt er een einde aan de geslaagde Paasactie in het Waddinxveense hoofd winkelcentrum, waar in de etalages diverse chocolade-eieren liggen, welke door het publiek moeten worden geteld. Bij aankoop van tien gulden ontvangt iedere Passage-klant een deelnemersformulier. Geregeld hebben de winkeliers dat iedereen aan de Paas-actie net zo veel kan meedoen als hij of zij wil. 1978 wordt herzien. Op die manier be hoeft geen kostbare tijd te worden ver- _.oo_.oloren. verbouw van de protestants-christelijke Zoals bekend zijn tegen de verbouw kleuterschool De Kleine Basis aan de van de Heggewinde-school bezwaren Heggewinde ten behoeve van de her- ingediend door de bewoners van de in vormde kleuter-en basisschool Bethel c--f— hebben B. en W. de volgende week Peuleyen en de Heggewinde. Teneinde bespoedigen hebben B. en W. nog eens onderzocht of er toch nog een moge lijkheid was aan de bezwaren van de omwonenden tegemoet te komen. Dit heeft geleid tot een bouwplan, waarbij de westelijke uitbreiding van de school is komen te vervallen. Hiertegen richt ten zich met name de bezwaren. Uit het overleg met de contactpersonen van de protesterenden is B. en W. In tussen gebleken - en het college ver heugt zich daarover - dat van die zijde thans geen bezwaren meer zijn te ver wachten. Omdat het gewijzigde bouwp lan de bestemmingsgrenzen aan de noord- en oostzijde overschrijdt is de gemeenteraad door het college van Burgemeester en Wethouders gevraagd een vóorberéidingsbéstuit ten behoeve van de Heggewindeschool te nemen, zodat er versneld de benodigde bouw vergunning kan worden afgegeven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3