Raad weer bijeen 1 1 Bloemgroep met ’Op je gezondheid’ in De Bonkelaar Ruim drie mille voor diverse onderwijszaken vrouwen NIEUW PLAN VOOR DE BOMENWIJK Plattelands vrouwen over Nierstichting Opbrengst WH bazar bijna acht mille Vox Jubilans in Goudse St. Janskerk Handwerk- expositie Plattelands- Markt blijft nog open tot zeven uur HERBIE WHITE COMBO WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 11 APRIL 1979 Bond van Plattelands vrouwen. en om Het aan te schaffen zandbaknet is be stemd voor de hervormde kleuter school De Morgenster (onderweg). De kosten hiervan bedragen f \T3,5O, Voor de vervanging van meubilair, al- Een scene uit het toneelstuk "Op je gezondheid Bloemgroep. WADDINXVEEN Zoals aan- gekondigd geeft het Herbie White Combo komende zaterda gavond 14 april om negen uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar een jazzconcert. De toegangsprijs bedraagt zeven gulden, terwijl CJP-ers en 65- plussers slechts vijf gulden behoe: ven te betalen. Het Herbie White Combo brengt actuele moderne jazz, de bezetting van dit combo bestaat uit: Herman de Wit (te nor, klarinet), Peter Bennink (sax en doedelzak), Charley Nanlohy (trompet), Ralph de Jong (slag werk), Harry Miller of Wilbur Little (bas) en misschien Misja van de toneelgroep WADDINXVEEN De Wad- dinxveense gemeenteraad komt woensdagavond 18 april om half acht weer in openbare vergade ring bijeen voor de afhandeling van deze agenda: IVaststelling van de notulen van de vergaderingen van 24 januari en 21 februari/12 maart 1979. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor de Bomenwijk. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten be hoeve van verbouw Heggewinde- school. 5. Behandeling van het door de heer G. A. Bras te Gouda inge diende beroepschrift. 6. Voorstel inzake beantwoor ding van circulaire van Gedepu teerde Staten d.d. 13 juni 1978, nr. B 91386, inzake de instrumen ten voor het volkshuisvestingsbe leid. J7. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen/woonerven Jan Dorrekenskade/Oost en Schielandweg en wijziging voor- rangskruisingen met Kanaaldijk. 8. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van een zandbaknet t.b.v. de kleuterschool ”De Morgenster. 9. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor vervanging meubilair/eerste aanschaffing hulpmiddelen t.b.v. de kleuter school ’’Kruimeltje”. 10. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een aanvullend subsi die ten behoeve van de Commis sie schoolconcerten. II. Voorstel tot aanpassing van het reglement voor de huur en verhuur alsmede het onderhoud van de gemeentelijke tennisbanen in het sportpark ”De Sniep” en in het Warnaarplantsoen. 12. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het bouwrijpmaken en aanpassen van het parkeerterrein in het sport park ”De Sniep” ten behoeve van de bouw van een tennishal. Voorstel tot het voteren van een krediet ten behoeve van diverse aankopen onroerend goed. 14. Voorstel tot wijziging van het besluit waarbij aan de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard grond verkocht is ten behoeve van de bouw van 71 woningen. 15. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer C. Veldhuizen te ’s-Gravenhage. 16. Voorstel tot verkoop van gronden in het bestemmingsplan Zuidkade I aan Kats Bouwgroep N.V. te Amsterdam. 17. Begrotingswijzigingen, w.o. a. voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de herinrichting van het terrein aan de noordzijde van de Samenwer kingsschool voor HAVO/Athe- neum. b. krediet kosten organiseren ac tiviteiten op Koninginnedag. c. krediet Europese verkiezin gen. 18. Rondvraag. WADDINXVEEN Op de avond voor Pasen - zaterdag 14 april - is er in de Goudse St. Janskerk een massale koor- en samenzangavond van lijdens- en paasliederen. Medewerkenden van deze avond zijn: Herv. Gem. Zangveren. ”Vox Jubilans en haar Jeugdkoor uit Waddinxveen en de 25 leden tellende Brassband Pro Rege” uit Heerenveen. (bekend van het N.C.R.V.-programma ”U zij de glo rie”). De algehele leiding heeft Jan de Haan. Jan Bonefaas zal het orgel be spelen. De Meditatie is in handen van ds. C. van den Bosch uit Gorinchem. Begonnen wordt om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. een zandbaknet, meubilair en leerhulpmiddelen te kunnen aanschaffen het tekort op de schoolconcerten te kunnen aanvullen. bedraagt de betaalde en nog te betalen zaalhuur voor 1978 135,- meer dan was geraamd. De te betalen zaalhuur van f 300,- heeft betrekking op de con- a certen van 23 oktober en 10 november smede voor de aanschaffing van hulp- vorig jaar. materiaal heeft de protestants- christelijke kleuterschool Kruimeltje (Souburghlaan) f 2.067,36 nodig. Over deze aanvraag is overleg geweest tussen het schoolbestuur en het college, waar door de aanvraag beperkt kon worden tot de vervanging van het versleten meubilair en de eerste aanschaffing van hulpmateriaal. De vervanging van ontwikkelings- en speelmateriaal, waarom ook was gevraagd, dient name lijk te geschieden ten laste van de nor male exploitatie van de school. SCHOOLCONCERTEN De Commissie Schoolconcerten krijgt een aanvullende subsidie van f 870,88. Ondanks een gemeentelijke subsidie van f 3.900,- blijkt er over vorig jaar een nadelig exploitatiesaldo te zijn van de genoemde f 870,88. Dit bedrag is inclusief de ’’winst” van 1977, namelijk f 298,45. Het nadelig saldo, zo lichten B. en E. de gemeenteraad toe, wordt _.j J-J_ L_—- jaar juni van f 390,- voor de zaalhuur, WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad krijgt in zijn vergadering van volgende week woensdagavond een aantal onderwijs- voorstellen voorgeschoteld van het college van Burgemeester en Wet houders. Er moet 3111,74 in totaal beschikbaar worden gesteld, om op een bijzondere manier tot stand ge komen. De acteurs van de P' hebben niet, zoals de meeste gezel schappen, een tekstschrijver aange trokken, maar hebben het stuk van het begin tot het eind samen opgebouwd. Regelmatige publikaties in kranten en tijdschriften over de gezondheidszorg, wekten hun interesse op voor dit on derwerp. Veel mensen die met die ge zondheidszorg in aanraking komen, hebben het moeilijk met de manier waarop er met hen en hun belangen wordt omgesprongen. Bij opname in een ziekenhuis komen mensen (patiënten) in een situatie waarin zij sterk afhankelijk zijn van an deren. Daardoor voelen velen zich klein en onzeker, klappen dicht. Bo vendien maken zij zien zorgen over de achterblijvenden thuis en over andere zaken. Voor de mensen in dienst van de gezondheidszorg zijn de zaken ook niet eenvoudig. Zij hebben enerzijds te ma ken met een vrij ingewikkelde organi satie en hiërarchie, anderzijds met de patiënten met hun angsten, onzekerhe den, onwetendheden. Door middel van dit toneelstuk hopen de acteurs van de Bloemgroep een bij drage te leveren aan een betere verhou ding tussen patiënten aan de ene kant en artsen en verpleegkundigen aan de andere kant. Vanuit situaties die zij zelf hebben meegemaakt en ook kenden uit verhalen, zijn de acteurs al improvise rend begonnen aan de opbouw van het stuk. Ook hadden zij van tijd tot tijd ge sprekken met verpleegkundigen en art sen. Om een zo zuiver mogelijk inzicht te krijgen in het ziekenhuisgebeuren, heb- WADDINXVEEN - De volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad gaat een nieuw voorbereidings besluit nemen voor het gebied van het ’’Waddinxveen her ziening 1953”. Dit bestemmingsplan betreft de Bomenwijk. B. en W. zijn er namelijk niet in geslaagd binnen de looptijd van het vorig jaar april geno men voorbereidingsbesluit een ontwerp-bestemmingsplan in proce dure te brengen. Het geldende plan is echter dermate verouderd, dat daar mede niet meer adequaat gewerkt kan worden. en v- de pop is Liselotte. De lantatie met een codicil. De presidente L._ Lij mevrouw overhandigde een envelop voor de Drunen, Bosboom Toussaintsingel 16, Nierstichting namens de Nederlandse huis te liggen om ’’gespoeld” te wor- den. De Nierstichting Nederland heeft de Vrouweïijke Vrij- voor dit werk veel geld nodig en kan ztr<,TTx niet werken zonder de steun van het Nederlandse volk. bracht. Dit geld komt ten goede‘aan Er bestaat de mogelijkheid een handge- ,___"J__L_*L1_. schreven codicil bij zich te dragen, De niet-afgehaalde prijzen van deze ba- waarin staat dat men na plotseling zar zijn: overlijden (verkeersongeval) zijn of Oranje 267 (paaskleed), oranje 65 (pla- haar nieren, ogen en huid beschikbaar cemats), oranje 60 (kip), rood 182 (zee- stelt. Hieraan is een groot gebrek en hond) en wit 7 (sprei). vele mensen zoudendoor zo’n transp- V.V.H.-loten: lantatie veel gelukkiger leven. Ieder Grijs 62 (kannetje) De naam van prijzen zijn af te halen bij telefoon 8080. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen heeft maandagavond een voorlichtingsavond gehouden over het werk van de Neder landse Nierstichting. Over de activitei- WADDINXVEEN De volgende week ten van deze stichting gaf mevrouw L. 1 1 1- Ek-Schröder een duidelijke uiteenzet ting, mede door het vertonen van een film. In de film kon men zien hoe een dialyse verloopt en hoe een nier getran splanteerd wordt. De patiënten vertel- WADDINXVEEN De opbrengst den hun ervaringen, moeilijkheden en van de vrijdag in het Anne Frankcen- het doorzettingsvermogen om dit 2 a 3 trum gehouden en door de echtgenote maal in de week 8 uur in het zieken van de burgemeester mevrouw A.H. Smallenbroek-van Eek officieel ge opende bazar van -'r'j willige Hulpverlening (WH), afdeling Waddinxveen, heeft f 7.853,19 opge bracht. Dit geld komt ten goede aan het plaatselijke bejaardenwerk. WADDINXVEEN Zaterdagavond 21 april om half negen brengt het toneelgezelschap Bloemgroep in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar het toneelstuk ”Op je gezondheid” op de planken. De toe gangsprijs van deze door de Waddinxveense toneel- en theaterwerk- groep De Spintol georganiseerde avond bedraagt voor volwassenen ne gen gulden en voor CJP-houders en 65-plussers vijf gulden. Het toneelstuk ”Op je gezondheid” is ben’de acteurs een aantal dagen ”mee- gelopen” in het Dijkzigt ziekenhuis. Zij TIKT TA TT" 1\ T A A f7 Bloemgroep kregen zo een duidelijker beeld van de J y ieeste gezel- ’’patiënt” dan zij al hadden. Door het meemaken van operaties en andere medische ingrepen, kregen zij inzicht in de rol van artsen en verplegend perso neel. Na deze zeer indringende ervarin gen werkten zij verder aan het toneel stuk tot zij de vorm vonden waarin het nu wordt gebracht. U kunt dat gaan zien in De Bonkelaar op zaterdag 21 april om 20.30 uur. Het is een zeer levendig geheel geworden, met voor ieder herkenbare tragische maar ook komische situaties. Na afloop zijn de spelers gaarne bereid over de in- bestemmingsplan houd van het stuk te praten. Tot ziens - - in de Bonkelaar! Dit is Herman de Wit, de leider van het Herbie White Combo. Hij werd gebo ren op 8 april 1932 in Amsterdam. Speelde van 1971 tot 1975 bij de Instant Composers Pool en van 1972 tot 1975 maakte hij deel uit van het orkest de 1 zeer actief leider van de werkshop-orkesten De Boven feit. dat het marktbezoek na vijf a zes toon en De Okiapidians. WADDINXVEEN/ROTTERDAM De jaarlijkse provinciale handwerkten- toonstelling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Zuid- Holland zal gehouden worden op 25 en 26 april, in de Doelen te Rotterdam, in gang Karei Doormanstraat 31, in de Eduard Flipse zaal. Openingstijden: 25 april van 14.00 tot 21.00 uur, 26 april van 9.00 tot 16.30 uur. Toegangsprijs f 2,- voor leden, f 3,- voor niet-leden. sterk beinvloed door de betaling vorig Voor groepen gereduceerde prijzen. Er jaa. juni va., 373,- wv. dv «.aii.uu.’, zullen vele mooie werkstukken te zien inclusief huur piano, voor de concerten z|Jn. terwijl er verschillende demonstra- op 15, 16 en 29 november 1977. Tevens Hes gegeven worden, o.a. weven, kant klossen, poppenmaken en boerenschilderen. woensdagavond vergaderende gemeen teraad zal nog niet worden gevraagd zich uit te spreken over een eventueel andere sluitingstijd van de Wad dinxveense weekmarkt. Zoals bericht is de gemeentelijke marktcommissie er in meerderheid een voorstander van dat de raadsleden wordt gevraagd een slui- tingstijdstip aan te houden van 6 uur het hele jaar door. Gedurende de periode van de zomer tijd (van april tot en met september) mogen de 53 marktkooplieden die elke vrijdagmiddag in de Willem de Zwijger- laan 80 kramen bemannen niet eerder weg dan na zeven uur. In de winter maanden (oktober tot en met maart) is dat zes uur. Misschien komt deze zaak aan de orde in de gemeenteraadsverga dering van woensdagavond 16 mei of woensdagavond 13 juni. Dat de marktkooplieden voorstander grijs 64 (poes), ontving een bo'ekje over de niertransp- zijn en blijven van een sluitingstijdstip ----------j van 6 uur het gehele jaar door heeft te maken met de landelijke situatie en het Volharding. Hij is ook uur terugloopt.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5