UNIEK VOLKSFEEST Voor de5e maal IN DE DORPSTRAAT Schiet-In Kerngroep komt met waterpompen Jonge ogen vragen ook om leuke brillen. Mr.OpticienJ.Grlt lp optiek Gedipl. Optometrist O.V. Kinderoptocht Raadsleden op de step gang zijn, nooit kunnen stoppen). Graag even opgeven bij De Bonkelaar, tel.7272”, aldus de organisatoren. De Bonkelaar marktgebeuren en spelletjes Koninginnerit Gouwe Rijders Waar bleven Waddinxveners Oranjefeest in St. Victorwijk MET DE BUS NAAR DE BONKELAAR Kinderen hebben in het algemeen goede ogen. Toch is het raadzaam - bijvoorbeeld wanneer de leer prestaties opeens teruglopen - het gezichtsvermogen regelmatig te laten testen. Wij doen dat deskundig en met protessionele apparatuur. Mocht er dan een bril nodig zijn, dan kan uw kind uit sterke, sportieve en moderne monturen kiezen. Tot kijk dus. [OfTt I Gedipl. Contactlensspecialist A.N.V.C. Gedipl. Audicien F.I.DA. BRILTIMFM” Gouda, Korte Tiendeweg 12, Tel: 01820 -1 30 33. Gouda, Kleiweg 108, Tel: 01820 -1 60 33. Gouda, Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel: 01820 -1 84 92. Waddinxveen, Winkelcentrum de Passage 220, Tel: 01828 - 43 03. Nieuwerkerk a/d IJssel, Winkelcentrum Dorrestein 21, Tel: 01803 - 49 75. g pomp. De handpomp is in het kader de zonne-energiepomp op het ogenblik de bus op ieder gewenst punt van de route laten stoppen. Voorafgaande aan de ”Schiet-ln ’79" zullen er al een aantal wedstrijden wor- Zuidkade, Stationsstraat, Er is een heleboel informatie-materiaal over het projekt in Torna. In het kader van het 10-jarig bestaan van het projek WADDINXVEEN - In Waddinxveen- Zuid zal de speeltuinvereniging Zonnig Zuid er voor zorgen dat Koninginnedag niet ongemerkt voorbij gaat. Deze acti viteiten dragen daar zorg voor: ’s-Morgens is er in Waddinxveen Zuid een wandelpuzzeltocht voor dekinderen in de leeftijd van 4 tot en met 15 jaar. Kinderen van 4 tot en met 8 jaar mogen de ouders meenemen. Deze puzzel- tocht is voor de leden van Zonnig Zuid gratis. Niet leden betalen f 0,50 per persoon. Vertrek vanaf het wijkge- bouw. Inschrijving vanaf 9.30 uur. leyen, Mozartlaa'n, Chopinlaan (stopp laats), Pr. Alexandertunnel, Willem de Zwijgerlaan, Kon. Wilh.plein, Ju), van Stolberglaan, De Bonkelaar (stopp laats), Kerkweg, Stationsstraat/plein, Puttelaan, leplaan (stopplaats), Sniep- weg (stopplaats), Kanaaldijk, Apollo- laan (stopplaats), Zuidkade, J. Dorrekenskade-oost, Bonkelaar (stopplaats). Verder zullen er allerlei spelen plaats vinden zoals bijvoorbeeld: paaklim- men, blikwerpen, bal in blik, gewicht heffen, grabbelton, skippy-ballenrace, doeltrappen, verfcentrifuge, en vele, vele andere spelen. Een spel kost een kwartje, en men wint altijd een prijs. Tijdens dit marktgebeuren zal er op het plein de beroemde clown JoJo aanwe zig zijn. Al de kinderspelen zullen plaatsvinden van ongeveer 10.45 uur tot ong. 16.00 uur. WADDINXVEEN - Op Koninginne- te geven, dag om 11.00 uur zal er bij De Bonke- I‘ WADDINXVEEN Op Koninginnedag zet de kerngroep Ontwikke lingssamenwerking Waddinxveen op de Beukenhof twee grote water- oomoen neer en wordt een marktkraam ingericht. De route van de bus is als volgt: De Bonkelaar (stopplaats), Oranjelaan, Noordkade, Staringlaan, Bilderdijklaan (stopplaats), Brederolaan, Kon. Wilh.singel, Kon. Wilh.plein (stopp laats), Willem de Zwijgerlaan, Pr. A- lexandertunnel, Groensvoorde, Peu- sfeest op Koninginnedag wordt de Dorpstraat afgesloten. De spelletjes zijn door de Dorpstraat- winkeliers bedoeld voor het gehele ge zin. De opzet is zodanig dat een zoon de strijd kan aanbinden met zijn vader pf andersom. Voor de ouderen is er ver der nog een sigarenwedstrijd bij Sonne- veld, terwijl er een kindercrèche zal ko men met een vijver vol metalen visjes, een skelterbaan, een grabbelton en ga zo maar door. Klapstuk van de middag wordt natuurlijk het optreden van Neerlands bekendste zanger Rob de Nijs, die zich ook heeft belast met de uitreiking van de prijzen van de volks spelen. Een geweldig initiatief daar in de Dorpstraat. WADDINXVEEN De schuttersvereniging Waddinxveen houdt voor de vijfde maal op en rond Koninginnedag haar Schiet-In. Dit festijn wordt echter voor de tweede maal gehouden in het eigen clubgebouw aan de Alberdingk Thijmlaan 2a, waar een tent is bijgeplaatst. Omdat de schutters de ervaring hebben dat het Waddinxveense publiek graag een kansje waagt op een schietbaan om zelf eens te beleven hoe het is om een groot aantal punten op een kaart bijeen te schieten voor het kampioenschap ol voor een leuke prijs, wordt er weer een groot aantal bezoekers verwacht. Daarom ook zal naast het bestaande gebouw een grote tent worden gep laatst, waarin de nevenaktiviteiten zul len gaan plaatsvinden. Uiteraard is dat weer het open kampioenschap "sjoe len”, met, zoals gebruikelijk bij de schuttersvereniging Waddinxveen grootse prijzen, maar ook touwtje trek ken, ballegooien enz. zullen weer at- trakties zijn, waardoor die kermisach- Gouwe Rijders” tige sfeer ontstaat en het daarom zo ge- WADDINXVEEN De Zeehelden buurt, de St. Victorwijk en Groens- waard 3 hebben op Koninginnedag hun eigen Oranjefeesten, maar heel jong en oud Waddinxveen kan maandag 30 april terecht in de Dorpstraat en in en om het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar. Op beide plekken in ons dorp zal een geweldige feeststemming gaan heersen in verband met de 70e verjaardag van koningin Juliana, mits natuurlijk het weer meewerkt, maar als we het KNMI mogen geloven zijn er rond het weekeinde opklaringen te ver wachten. Uniek is op de middag van Koninginne dag zonder meer het feest dat de win keliers Jans Wielaard, Jan Heemskerk, Gert-Jan van der Loo, Kees van der Linde, Cees Been, Adrie Verhoeff, Jan Visser en Wim Rip op touw hebben ge zet. Wekenlang zijn ze in de weer ge weest om alle attributen voor de volks spelen in de Dorpstraat klaar te heb ben. En het is allemaal gelukt. Wad dinxveen gaat een ouderwets volksfeest meemaken in één van de oudste kernen van het dorp, die iedereen hier lange tijd heeft moeten ontberen. De winke liers in de Dorpstraat verdienen alle waardering voor het door hen genomen initiatief, na in de afgelopen jaren de bevolking al met geweldige braderiën verwend te hebben. Wie aan de volksspelen in de Dorps traat mee wil doen moet een wedstrijd kaart van f 3,50 kopen. Het verdient aanbeveling dat men zich haast, want er kunnen maar 400 tot 500 deelnemers "geplaatst” worden voor de acht spe len, die tussen 12 en 5 uur zullen wor den afgewerkt. In welke volgorde en op welk tijdstip mag men zelf bepalen. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld voor de leeftijdsgroepen 9-12 jaar, 12- 16 jaar en 16 jaar en ouder. Er kan mee gedaan worden aan vossenjachten, ringsteken, hoepelen, elastiekenspelen, hoefijzerwerpen, koekslaan, fietsweds- trijden, hindernisbanen. Voor het volk- WADDINXVEEN Uitgaan in Wad dinxveen is voor de meeste inwoners nog een vaag begrip. Toch doet de film en theaterwerkgroep De Spintol alle moeite om hier wat cultuur binnen de gemeente te brengen. Afgelopen zater dagavond was dit in het jeugd- en vrije tijdscentrum ”De Bonkelaar" het to neelstuk "Op je gezondheid” van de Bloemgroep. Het vreemde verschijnsel deed zich voor dat de zaal redelijk gevuld was met geïnteresseerden uit Boskoop, Gouda, Alphen a/d Rijn en zelfs uit Bo degraven. De reacties na afloop waren zeer lovend. Niet alleen over het gebo- dene, maar ook om de sfeer die in ’t uit gaanscentrum "De Bonkelaar" heer ste. Tijdens de voorstelling brandde kaar slicht en na afloop was het gezellig ver toeven aan de bar, terwijl de leden van de Bloemgroep tot discussie bereid ble ken. U zult wel gemerkt hebben wat de strekking van het voorafgaande is: Kom toch naar die Bonkelaar. De werkgroep De Spintol zorgt voor to neel, amusement en goede speelfilms! Via het Weekblad voor Waddinxveen wordt u op de hoogte gehouden van onze activiteiten. De waterpompen zijn speciaal ontwor pen voor gebruik in ontwikkelingslan den. De ene pomp werkt via handkracht en de ander is ontworpen voor gebruik met zonne-energie, dus uitermate ge schikt voor de Sahelstreek (vanwege het gebrek aan zon hier zal de pomp ge demonstreerd worden met behulp van gasbranders). WADDINXVEEN - Vanaf het winkelcentrum Groensvoorde zal om 10.00 j uur op Koninginnedag een kinderoptocht beginnen. Deze optocht zal T worden begeleid door het fanfarecorps Concordia. Alle kinderen die daar T ■;l zin in hebben kunnen deze tocht meelopen. Het is de bedoeling dat de T kinderen een zo leuk en goed mogelijk versierde fiets meenemen. Die- gene die de leukst versierde fiets meenemen zullen een prijs krijgen. De route van de optocht is: T Winkelcentrum Groensvoorde (startpunt), stukje Beethovenlaan, Pr. W. J Alexandertunnel, Willem de Zwijgerlaan, Kon. Wilhelminaplein, Juliana T T van Stolberglaan, Prins Bernhardlaan, Prinses Beatrixlaan (stukje), Sta- T T tionsplein, Stationsstraat, Kanaalstraat, Kerkweg-Oost, De Bonkelaar T f, (eindpunt}. T ;l; Na aankomst van de optocht zal het marktgebeuren op Beukenhof starten. Voor deze wandelpuzzeltocht zijn en kele aantrekkelijke prijzen beschikbaar in diverse leeftijdsgroepen. Vanaf 14.00 uur zijn er rondom het wijkgebouw diverse spelen voor alle kinderen, ook voor de niet-leden. Hier bij zijn leuke prijzen te verdienen. De spelen zijn in de leeftijdsgroepen 4-6, 7- 8, 9-10, 11-13 en 14-15 jaar. Voor de kinderen tot en met 10 jaar o.a. zak- lopen, blinddoekspel etc. Voor de kin deren tot en met 15 jaar o.a. kussenge vecht, hobbelfietsen etc. Om het geheel wat op te vrolijken staan er enkele kraampjes, zoals: ballen gooien, rad van avontuur, poffertjes eten. ORANJEBAL ’s-Avonds is er een Oranjebal in het wijkgebouw aan de St. Victorstraat het welk toegangelijk is voor volwassenen. Aanvang 20.30 uur. Entree f 2,50 per persoon. BONKELAAR Over het totaalprogramma in en om De Bonkelaar biedt het programma op deze pagina’s alle informatie. Speciale aandacht vragen we voor het marktge beuren op 30 april op de Beukenhof. Het bruist er van activiteiten en voor iedereen is er wel iets te beleven. Alles te noemen is bijna onmogelijk. Aanwe zig zijn bijv, enkele Waddinxveense middenstanders, een oude mandenma ker (rond de 80 jaar), een echte hoge hoedenmaker, een kraam van de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking en stands van De Bonkelaar en de politie. Ook zaken in Zwijndrecht (2x) en IJmuiden. WADDINXVEEN Om een ieder in de gelegenheid te stellen het grootse gebeuren op Koninginnedag rondom en in De Bonkelaar bij te kunnen wo nenzal er tussen 11.30 en 16.30 uur elk uur een bus rijden door Waddinxveen. Meerijden met deze bus is voor iede reen kosteloos. U kunt instappen op de stopplaatsen en tevens (indien ander verkeer daar niet door in gevaar komt) Het spreekt vanzelf dat de winnaar of winnares een gepaste sfeervolle huldi ging te wachten staat. Gehoopt wordt dat veel Waddinxveners bij dit ge beuren aanwezig zullen zijn als toeschouwer. - WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 25 APRIL 1979 van de Rijkspolitie, adjudant M. W. Blom is bereid gevonden het startsein ratie (geen materiaal en onvoldoende kennis) en ze verbruiken vaak een brandstof die zeer duur is (olie). Daarom bestaat er in Torna duidelijk behoefte aan een meer aangepaste tre- ontworpen pomp. De handpomp is in het kader f7 n:j van het Toma-projekt ter plaatse ont- op de deur hangt, zijn gratis afdrukken worpen en beproefd (zie foto), terwijl te verkrijgen. De kerngroep hoopt op J--‘7 ‘2een grote belangstelling van de zijde nog in ontwikkeling is bij de Techni- van de Waddinxveners. sche Hogeschool in Delft. Beide zijn ze te zien op de Beukenhof. Marktkraam De kerngroep heeft in Boven-Volta een groot aantal artikelen voor de Wad dinxveners gekocht. Er is van alles voor jong en oud: leren armbandjes, tasjes, stro-poppen, rieten manden, krukjes, huwelijkskettingen, gebatikte doeken, waterzakken, enz. (prijzen vanaf f Om tuinbouw te kunnen bedrijven voor 1,Verder verkoopt men koffie en de noodzakelijke verse groente bestaat thee en er wordt een kopje koffie gezet, er grote behoefte aan een regelmatige waterstroom in Torna. Er zijn geïmpor teerde pompen te koop maar die zijn vaak niet aangepast aan lokale omstan- heeft de groep een brochure gemaakt, digheden. Dat wil zeggen: ze zijn duur, die informatie geeft over Boven-Volta er zijn geen mogelijkheden voor repa- in het algemeen, het leven in de streek om Torna en over het Toma-projekt zelf. Ook zijn er weer de welbekende kwartetten te koop. Voorts is er een heel bijzondere affiche 1 door twee leden van de groep. Bij de winkels waar deze affiche Het is de bedoeling dat de voltallige laar in de Stationsstraat tussen de Rijn- raad in één keer vertrekt vanaf het landstraat en het gemeentehuis een startpunt. ’’Daarom willen wij vragen ’’steppenrace” gehouden worden tus- aan diegenen die een step bezitten, sen onze vertegenwoordigers in de ge- deze in bruikleen te willen stellen. Wel meenteraad. De groepscommandant hebben wij ook dringende behoefte aan enkele steppen met een voetrem (voor die raadsleden die, als ze eenmaal op Koninginnedag van ’s morgens 10.00 uur tot ’s avonds 19.00 uur. Op Koninginnedag ’s avonds om 20.00 uur zal de uitreiking van de prijzen zijn, welke gewonnen zijn, zowel voor het open kampioenschap ’’sjoelen” als voor alle onderdelen van het schieten. WADINXVEEN - In de zeer vroege ochtenduren van Koninginnedag orga niseert de autoclub de traditionele Koninginnerit. Inschrij- zellig toeven is bij de Waddinxveense ven vanaf 5 uur in de kantine van de schutters. voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg. Start vanaf 6 uur. Zoals al tijd bij de ’’Gouwe Rijders” zijn voor degenen die het minst aantal strafpun- den gehouden voor ’’professionele” ten behalen weer vele prachtige prijzen schutters, die dit jaar voor het eerst in beschikbaar. een "aparte” klasse zijn ingedeeld, zo- - dat de kansen voor deze groep en voor de "eenmaal per jaar" schutter, beter worden verdeeld. De ervaring die men in de voorafgaande 4 jaar "Schiet In" heeft verkregen, heeft geleerd, dat veel Waddinxveners graag eens met zo'n echt wedstrijdwapen willen schieten, voor het open kampioenschap of op de prijzen en de geluksbanen. Voor het laatste (prijzen en geluksbanen) zijn weer een grote hoeveelheid prijzen be schikbaar, zodat u best eens een kansje kan wagen. Ook zijn er weer wedstrijden voor korpsen, welke bestaan uit 4 personen, die lid moeten zijn van eenzelfde vere niging, of werkzaam bij hetzelfde be drijf. Voor dit onderdeel zijn ook twee klassen, n.l. "bedrijfscompetitie" en "verenigingen". Diverse aanmeldingen zijn reeds binnen, maar de schutters gaan een beetje werk niet uit de weg, dus wie interesse heeft, om met zo’n groep deel te nemen kan zich altijd nog melden op zaterdag 28 april van 's mor gens 10.00 tot 's avonds 19.00 uur en op

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 6