PvdA-raadsleden ’Mieke’ en ’De Peperboom’ open na doorknippen lint waren afwezig op 1-mei-viering Verbazing bij organisatoren Scouting haalt f 4300,- op voor Indonesische jongen Officiële handeling door mevr. A. H. Smallenbroek Donderdag 10 mei IKV-avond over kernenergie met Kamerlid Meinie Epema BAZAR EN EXAMENS BEHEERSEN CONCORDIA Genoeglijke volksdansavond in AF-centrum f-* Lf ‘“fï. pit af*- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 ft: de ingebruikneming van de van 8 jaar op te kunnen vangen. 'f-' rents Plan”, die zich in vele ontwikke lingslanden inzet voor een betere toe- Een partij erkende die onvolledigheid met de konstatering, dat een konkrete De 25-jarige Waddinxveense staat nu aan het hoofd van twee mooie - met el kaar verbonden - zaken in het hartje van onze gemeente, waarin zij sinds de opening van ”de Passage” eind novem ber 1975 een plaats heeft. De uitbrei ding van haar ’’pand vol schoonheid” heeft Mieke Verboom-Ververs kunnen realiseren door het erbij betrekken van de coffeeshop-grillbar ”de Pijpela” van haar man Marius Verboom en haar broer Ton Ververs. De activiteiten van de coffeeshop zijn zo’n beetje overge heveld voor wat betreft de kleine hap ’s middags naar de nabijgelegen bistro ’’Bibelot” van Teun Ververs sr. aan velen in de streek rond de defekte centrale hebben blootgestaan voor lopig maar ”in onzekerheid” te zwij gen. Bijzonder in het winkelcentrum ”de Passage” is zonder meer de kruiden- speciaalzaak ”De Peperboom”. Daar zijn naats 25 soorten thee te vinden ge neeskrachtige kruiden, snuisterijen, specerijen, reform-artikelen, talrijke honingsoorten en al dat andere wat in een kruidenwinkeltje niet mag ontbre- Om op de brief terug te komen: de ant woorden van de partijen waren niet in alle opzichten bevredigend. In de mee ste gevallen werden verslagen van ka ken. Verwacht mag worden dat zeer veel Waddinxveners de weg zullen we ten te vinden naar ”De Peperboom” en natuurlijk naar de drogisterij die Wad- dinxveen in het centrum weer rijk is. De drogisterij is eveneens een nieuwe activiteit van Mieke-Ververs, die in het begin van dit decennium in het huis van haar ouders aan de Beethovenlaan be gon met een schoonheidssalon, die ver volgens in 1973 werd verplaatst naar het Koningin Wilhelminaplein boven de door haar vader gedreven bar- bodega ’’Royal Inn”. Sinds 1975 ver zorgt ze haar klanten in ”de Passage”. WADDINXVEEN Met het simpel doorknippen van een lint heeft me vrouw A. H. Smallenbroek-van Eek, de echtgenote van onze burgemeester, het vernieuwde en uitgebreide ’’concern” van Mieke Verboom-Ververs in het winkelcentrum ”de Passage” geopend. Het betrof hier de feestelijke opening van twee zaken: drogisterij-parfumerie- schoonheidssalon ’’Mieke” en kruiden- speciaalzaak ”De Peperboom” aan de Passage 226 en 228. Na de opening vo rige week donderdagmiddag om vijf uur volgde nog een druk open huis tot acht uur. werkzaamheid, voerden Martin Kraai- jestein en Bep Verheij het poppenkast spel ”Het notarishuis brandt!” in een dilettantistisch spel in 4 bedrijven van het socialistisch schrijverscollectief van Waddinxveen. Dia’s, muziek en spel vielen - zo te zien en te horen - in de smaak bij het publiek. Het ^pel ein digde met het lied ”Het is de schuld van het kapitaal” dat door de poppen (de Rooie Haan, Anne van Gent en Marie Boere werd gedirigeerd. Met de sociaiistenmars (de avond was geopend met het zingen van de Internationale) eindigde het officiële meifeest 1979. ZUID-AFRIKA-AVOND Op de Zuid-Afrika-avond van de PvdA in De Bonkelaar beeldde Proloog aller lei situaties in dit land uit, zoals de man die kilometers van zijn huis moest gaan werken en zijn familie slechts af en toe zag, de vrouw die in een vrouwenpen sion ’s nachts niet bij haar zieke kind mocht zijn, maar de blanke die dit alle maal laat gebeuren en de hoge Shell- functionaris, die door het leveren van olie aan Zuid-Afrika dit alles mogelijk maakt. Na de pauze was er gelegenheid om te discussiëren. Op een uitzondering na was iedereen het er over eens dat het met de onderdrukking door de blanke minderheidsregimes afgelopen moest zijn. Een van de mogelijkheden om dit te bereiken is een olie-embargo. Zuid- Afrika is namelijk niet in staat om in haar eigen oliebehoefte te voorzien. Zo’n olie-embargo heeft tot doel de re gering van Zuid-Afrika te dwingen om zich terug te trekken uit Namibië, dat illegaal bezet gehouden wordt, een einde te maken aan het racistische min- derheidsregime in Zuid-Afrika en de lekken te dichten in het olie-embargo tegen Rhodesië. Dit land krijgt n.l. via Zuid-Afrika toch olie in bezit. Een aantal Nederlandse organisaties waaronder de PvdA stellen de volgende eisen: 1De Nederlandse regering moet initiatieven nemen om te komen tot een effectief olie-embargo tot Zuid- Afrika; 2. De Nederlandse regering dient bij wijze van voorbeeld een ver bod in te stellen op de uitvoer van olie producten naar Zuid-Afrika; 3. De Ne- derlands/Engelse multinational Shell moet zich terugtrekken uit Zuid- Afrika. Er werd afgesproken dat de PvdA het initiatief zal nemen om in Wad dinxveen een werkgroep op te richten, waarin verschillende organisaties zit ting zullen nemen. Deze werkgroep zal in Waddinxveen acties gaan onderne men. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Jetty Bonset, Peuleyen 66, tel. 5928. WADDINXVEEN - Het lijkt er op dat de Waddinxveense socialisten niet allemaal voldoende bereid zijn ”op pad” te gaan. Dat blijkt uit twee antwoorden moesten worden afgeleid. Over bijv. Lingen werd in ieder geval géén konkrete informatie verschaft. WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum werd donderdag voor een week een heel genoeglijke volksdansavond gehouden voor alle Waddinxveense bejaarden. In een bijzonder gezellige stemming voerden de bejaarden van de Volks dansgroep ’’Dans U fit”, o.l.v. me vrouw Jarings, en de volksdansgroep ’t Ketelhuis afwisselend dansen op uit Israël, Griekenland, Joegoslavië, Hon garije etc. De leider van de dansgroep ’t Ketelhuis, de heer Wortman, wist de gezellige sfeer van zijn groep over te brengen op de enthousiaste bejaarden door ook hen een van zijn rustiger volk sdansen te leren. Ook waren er in het programma drie Indische dansen opgenomen, o.a. de ”Tau Pendet” en ”De Joget”, welke gebracht werden door Anda Wardini, Margie en Rosita o.l.v. mevrouw Norma! Deze dames in hun schitte rende Indische kleding, dansten zo sier lijk en gracieus op bijpassende muziek, dat het voor iedereen een verrukking was om naar te kijken, evenals de dans ’’Sarina”, door de dames Kloeth en Sijnja. Mevrouw Kamminga-Bijl bracht dank aan alle medewerkers en overhandigde hen bloemen. In haar openingswoord was ze blij ook VVD-wethouder L. N. Oosterbroek-Waagmeester en echtge noot welkom te kunnen heten. WADDINXVEEN - Deze maand kent het Waddinxveense fanfarecorps Con.- cordia twee hoogtepunten. Vrijdaga vond 18 en zaterdag 19 mei wordt een bazar gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” en komende zaterdag wordt deze plek ge bruikt voor het examineren van een vijftiental jeugdleden van de muziek vereniging Concordia (Waddinxveen) en Crescendo (Reeuwijk). Op de tweedaagse bazar van Concordia zullen diverse attrakties aanwezig zijn, zoals voor de kleintjes de bekende grabbelton en het rad van avontuur voor de ouderen. Bijzondere aandacht zullen echter de schietbanen vragen die voor deze gelegenheid geheel belange loos door de Waddinxveense schutters vereniging in een aparte zaal van ”Het Trefpunt” geplaatst zullen worden. En voor wie dit allemaal nog niet genoeg is, wordt de gelegenheid geboden deel te nemen aan een disc-jockey weds trijd, georganiseerd in samenwerking met de Waddinxveense discotheek Ta rantula, terwijl voor de beste ’’spreker” een leuke verrassing ligt te wachten. De opbrengst van de bazar zal worden bestemd voor de aanschaf van nieuwe uniformen voor de majorettes van Concordia. EXAMEN merdebatten gestuurd, waaruit dan de Voor de dirigent G. de Knegt uit Wad dinxveen, de muzikale leider van zowel Concordia als Crescendo, is het een hele eer dat vanwege het grote aantal aanmeldingen de muziekexamens op zaterdag 12 mei in het Gereformeerd Verenigingsgebouw ”Het Trefpunt” schriftelijke beantwoording möeiÜjk te zullen worden gehouden. Op hun muzi- geven zou zijn zonder in te grote uit- 'J voerigheid te verzanden. Deze partij 2,._o. te behandelen. De briefschrijvers heb- X^egc hetfeit dat eerdergenoemde ben dit aanbod uiteraard aanvaard. De risico’s, die we nu aanvaarden, aan vaarden we niet alleen voor onszelf, maar ook voor de komende generaties. Dit rechtvaardigt op z’n minst een ui terst zorgvuldige afweging en in geen geval een overhaaste besluitvorming. En na Harrisburg: een gewaarschuwd mens telt voor twee. bijeenkomsten, die beschreven worden in het dezer dagen verschenen PvdA-blad ’’Prikbord”. In de eerste plaats verbaasde, het 1 mei- comitélid Arie Slinger dat vorige week dinsdagavond in De Bonkelaar twee le den van de PvdA-fractie in de Wad dinxveense gemeenteraad op de feest viering ter gelegenheid van de Dag van de Arbeid ontbraken. En in de tweede plaats was - volgens de organisatrice Jetty Bonsel - slechts een handvol so cialisten aanwezig op de vorige maand in De Bonkelaar gehouden Zuid- Afrika-avond met medewerking van de toneelgroep Proloog. ’’Gelukkig was hier een groot aantal geïnteresseerden uit andere groeperingen wel aanwezig”. 1 MEI-FEEST Het 1 mei-feest van de PvdA mag vol gens de organisatoren geslaagd worden genoemd. Poppenkastspel, film, brood jes gingen er in als koek bij de kinde ren. Ook de begeleidende ouders heb ben van de kindermiddag kunnen ge nieten, omdat ze geen omkijken meer hadden naar hun kroost. In een goed gevulde De Bonkelaar woonden leden van de PvdA en vertegenwoordigers van het NIVON, FNV en Industriebond NVV het programma bij. PvdA- voorzitter drs. Martin Kraaijestein op ende ’s avonds het meifeest met een korte en ook krachtige toespraak, waarin hij ondermeer zijn waardering uitsprak Voor een onderkomen als De Bonkelaar. In het verleden hebben so cialisten in Waddinxveen voor hun feest weleens geen ruimte kunnen vin den. Na de opening werd een kleurenfilm vertoond over de aanpassingsmoeilijk heden van mensen uit India en Pakistan aan de Britse samenleving. Als klap stuk, en ook als product van zelf- WADDINXVEEN - De actie ”Tot je dienst, Suyamno” van Scouting Wa- dinxveen is dit voorjaar zo succesvol verlopen dat de opbrengst van 4.300,- ieders verwachting heeft over troffen. Was aanvankelijk de raming van de Scoutinggroepen in Waddinxveen dat stigde kérncentrale.'Omwonenden in één actieweek het geld bij elkaar ge bracht zou kunnen worden voor de eer ste Indonesische jongetje Suyamno; nu kan worden gezegd dat de netto op brengst van ongeveer 4.300,- vol- Een blik in het interieur van de kruiden-speciaalzaak. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN De groep Wad dinxveen van het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) houdt op donderdaga vond 10 mei om acht uur in de Ontmoe- tingskerk aan de Groensvoorde een kernenergie-avond over de vraag ’’Ker nenergie aanvaardbaar en noodzake lijk?”. In de ontmoetingskerk zal spre ken het PvdA-Tweede-Kamerlid me vrouw drs. Meinie Epema-Brugman, de energiespecialiste van de socialistische Kamerfractie. Eind vorig jaar schreef een aantal leden van de werkgroep Waddinxveen van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) aan 4 politieke partijen een brief met een aantal vragen over het onderwerp kernenergie. Direkte aanleiding hier voor vormde het feit, dat er in Lingen, West Duitsland (vlak over de Ned./Duitse grens) ernstige problemen waren ontstaan met een aldaar geve- deze centrale hadden aan de regering van de betrokken deelstaat (Neder- dne jaar financiële adoptie van het Saksen) gevraagd een nader onderzoek in te stellen naar een mogelijk verband tussen de onrustbarende toename van het aantal jonge kankerpatiënten (leu- doende is om de gehele adoptiepenode kemie) en de ingebruikneming van de centrale. De in de IKV-brief opgenomen vragen t name betrekking op de eventuele gevaren voor omwonenden van Nederlandse centrales, maar daar naast op de Nederlandse plannen op toekomst (rol parlement, opslag afval, maatschappelijke diskussie, enzv.). Het knapt, van schoenen poetsen, hond uit- spreekt vanzelf, dat bedoelde vragen sinds de problemen in Harrisburg, nog auto wassen en warme hapjes verkopen aktueler zijn geworden. Een combina- toe. tie van menseleijke fouten en techni- De bekende organisatie ’’Foster Pa- sche onvolkomenheden hebben op een 1 haar na ge|ejj tot een nauwehjhs VOOF- stelbare ramp. Om over de mogelijke komst (via de jeugd), zal de komende gevolgen van verhoogde straling, waar- jaren zorgdragen voor een verant woorde besteding van het geld. W Een lachende mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek knipt hier het lint voor de deur van kruiden-speciaalzaak "De Peperboom" door, terwijl Mieke Verboom-Ververs en haar man Marius breed lachend toekijken. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Sjaak Noteboom). kale kunnen zullen beoordeeld worden een vijftiental jeugdleden van de twee bood daarom aan de vragen mondeling muziekkorpsen. '7r ---- Waddinxveense leden inmiddels al enige tijd als volwaardig muzikant bij Concordia spelen, is de mogelijkheid weer aanwezig enkele nieuwe leerlin gen te plaatsen. De kosten van de op leiding bedragen nog geen gulden per week, terwijl een instrument en later uniform door de vereniging wordt aan geboden. Voor wie interesse heeft de volgende telefoonnummers: 4175, 4603, 4759 en 2094 allen in Waddinxveen. De jongens en meisjes van Scouting in hadden met Waddinxveen hebben zich met over- gave en plezier ingezet voor een kan sarm kind in de Derde Wereld. Dankzij de medewerking van zeer velen zijn er het gebied van kernenergie in de nabije in de week van de paasvakantie een tcc!;cr..;t (rel aïvai, paar duizend klussen en klusjes opge- maatschappelijke diskussie, enzv.). Het laten tot houthakken, tuin ophogen, Mil I 'W .iï ,L

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 11