III exposeert in GaleriePloemP Amnesty blijft aandacht vragen Dag-mavo voor volwassenen start vrijdag 24 augustus Theo den Boon 7."-^ voor Moeder Heuvelhof wordt een woonerf Gemeente zoekt nog naar een lokatie Gemeentelijke bekendmaking een publicatie van de Gemeente Waddinxveen Garantie Verzekering 1 Z I llffl I **************************5 KODAK EKTRA22-EF VAKKENPAKKET K0NICAC35EF__^r DELUXE in 1977 de Nobelprijs voor de vrede. De WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 marteld of ernstig mishandeld. In 23 landen komen standrechtelijke execu ties voor. Daarom een keuze van Am nesty International: tien landen waar Tel. 2477 Passage 47 Waddinxveen COMBIFOTO 1 SPECIAALPRIJS w COMBIFOTO SPECIAALPRIJS 315,* t 2 jaar exclusieve Combifoto- garantie èn all-risk verzekering met wereld- dekking tegen nieuwwaarde Precies eender als de EKTRA 22maar met als extra een Ingebouwde elektronenflitserDaarmee is het een kant-en-klaar-voor-gebrulk-camera onder alle lichtomstandigheden. WADDINXVEEN/GOUDA - Na de op dinsdagavond 27 maart gehou den informatie- en inschrijvingsavond is het wat stil geworden rond de in augustus in Waddinxveen te starten dag-mavo voor volwassenen, een initiatief van het Gouwe-college in Gouda, welk college uitgaat van de Stichting Avondschool voor Voortgezet Onderwijs Gouda en Omstre ken. Maar dat is een stilte voor de storm, zoals het spreekwoord zegt, want de verwachting is dat zich dit najaar tientallen volwassenen zullen hebben aangemeld voor deze vorm van onderwijs De afdeling Waddinxveen van het Gouwe College wordt geleid door de heer P. Bouwman, adjunct-directeur van de avond-mavo/havo in Alphen a. WIJZIGING HUISVUILOPHAALDIENST Op donderdag 24 mei 1979 (Hemelvaartsdag) en maandag 4 juni 1979 (2e Pinksterdag) zal geen huisvuil worden op gehaald. De diensten op voormelde dagen worden als volgt gewijzigd. 1. De dienst van donderdag 24 mei 1979 (hemelvaartsdag) Wijk III: Vondelwijk, Oranjewijk-noord zal worden uit gevoerd op woensdag 23 mei 1979. 2. De dienst van maandag 4 juni 1979 (2e Pinksterdag) Wijk I: Groenswaard 1, Bomenwijk, Dorpstraat e.o.. Tuinbouwgebied zal worden uitgevoerd op dinsdag 5 juni 1979. d. Rijn en woonachtig in Reeuwijk. De hier te starten dag-mavo voor volwasse nen is wat opzet betreft gelijk aan de avond-mavo. In plaats van drie avon- AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 10 mei 1979 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, afdeling bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage gelegd de aanvraag om bouwver gunning van het gemeentebestuur van Waddinxveen voor het vergroten van een schoolgebouw aan de Herman Heijer- manslaan 15 te Waddinxveen (Klaas de Vriesschool). Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling, zulks bij voormeld college, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Waddinxveen, 9 mei 1979. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. den volgen de cursisten gedurende drie morgens de lessen van 8.40 tot 11.45 uur. Ook de toelatingseisen zijn de zelfde als bij de avond-opleiding. In principe is het mogelijk om een combinatie-studie te volgen voor het mavo-4 of het havo-diploma. Men volgt dan een gedeelte van de lessen overdag in Waddinxveen en de rest van de vak ken bijvoorbeeld op de avond-mavo of -havo in Gouda SCHOOLGELD Het schoolgeld bedraagt voor de afde ling mavo f 60,-, waarbij jaarlijks nog f 30,- inschrijfgeld betaald moet wor den. De mogelijkheid bestaat dat deze bedragen in verband met de geldont waarding nog zullen worden verhoogd, maar daarover is nog niets bekend. Het boekengeld is geraamd op 165,- klas mavo. De dag-mavo voor volwassenen kent geen boekenfonds, zodat de cursi sten de boeken zelf bij de boekhandel dienen te bestellen. In Waddinxveen zal het mogelijk zijn het mavo-4 dip loma te behalen via deelcertificaten. De cursisten zijn dan vrij in het bepalen van het aantal vakken waarmee men wil beginnen. Bij voldoende belangstel ling krijgt de dag-mavo voor volwasse nen in Waddinxveen een kinderop vang, al dan niet in de vorm van een kindercrèche aan de school voor kinde ren van 2-4 jaar. Waar de dag-mavo van het Gouwe Col lege (met afdelingen in Gouda, Bos koop, Alphen aan den Rijn en Woer den) gevestigd gaat worden is nog niet bekend. In samenwerking met het Waddinxveense gemeentebestuur zal naar de meest geschikte lokatie worden gezocht. De lesdagen zijn vermoedelijk maandag-, woensdag- en donderdag morgen van 8.40 tot 11.45 uur. De cur sus start op vrijdagmiddag 24 augustus om 14.00 uur met een bijeenkomst in het Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt” aan de Stationsstraat. Bij een volledig vakkenpakket van 6 vakken zijn Nederlands en Engels verp licht op de Waddinxveense dag-mavo. De overige vier vakken krijgen de cur sisten door uit de volgende vipr groe pen telkens één vak te kiezen: Klas 1:1. Duits of Aardrijkskunde; 2. Frans of Handelskennis; 3. Geschiedenis, Wis kunde of Spaans en 4. Aardrijkskunde, Biologie of Tekenen. Hierbij maakt het Gouwe College nog de volgende opmerkingen: Er zijn twee mogelijkheden om Aar drijkskunde te kiezen, n.l. in groep 1 en in groep 4. Kiest U Aardrijkskunde in groep 1, dan moet u in groep 4 Biologie of tekenen kiezen. Neemt u in groep 4 Aardrijkskunde, dan moet u in groep 1 Duits kiezen. Als u na de mavo-opleiding de havo- opleiding denkt te gaan volgen, dient u Duits in het pakket op te nemen. Natuur- en Scheikunde worden alleen op de avond-afdeling in Gouda gege ven. Het al dan niet doorgaan van de ver schillende combinaties hangt af van de belangstelling ervoor. Bij het begin van het cursusjaar worden de definitieve vakkenpakketten vastgesteld. INLICHTINGEN Wie inlichtingen wil hebben over de dag-mavo in Waddinxveen kan contact opnemen met het Gouwe College, Ma- rathonlaan 34, Gouda, tel. 01820-16778 of met de adjunct-directeur van de plaatselijke dagschool P. Bouwman, Nieuwdorperweg 22b, Reeuwijk, tel. 01829-3311 (na 16.00 uur). Het ligt in de bedoeling dat er in Waddinxveen nog een tweede informatie- en inschrijving savond gehouden zal worden. AANVRAAG OM BOUWVERGUNNING De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 10 mei 1979 gedurende 14 dagen ter gemeente secretarie, afdeling Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, voor een ieder ter inzage is gelegd de aanvraag om bouw vergunning van het Nederlands Hervormde schoolbestuur te Waddinxveen voor het vergroten van een schoolgebouw aan de Heggewinde (Bethelschool). Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde bouwvergunning te verlenen met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder bezwaren indienen tegen het verlenen van de vrijstelling, zulks bij voormeld college, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Waddinxveen, 9 mei 1979. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. Compacte, volledig automatische kleinbeeldcamera ri die een seintje 7 g e eft a I s bij ongunstig licht de flitser moet worden gebruikt. Deze is ingebouwd, dus u zit nóóit zonder licht... Lens f2.8/30 mm. Sluitertijden: 1/60 tot 1/250 sec. Afstandinstelling van 1 metertot oneindig, automatische belichtingsregelingzelfontspanner. Flitsautomatiek voor juiste diafragma bij flitsen WADDINXVEEN De werkgroep vangenissen worden mensen gemar- Waddinxveen van Amnesty Internatio nal (contactadres mevrouw J. C. Groenewegen-Hensen, Groensvoorde 110, tel. 3251) timmert al sinds jaar en dag aan de weg om wat te kunnen doen aan de verbetering van het lot van al politieke gevangenen in de hele wereld. De geregelde landen-campagnes en de maandelijkse schrijfmiddagen en - BS sjaak noteboom 6. Indonesië. Naar schatting 25.000 mensen worden om politieke redenen genen. Amnesty International ontving gevangen gehouden. Velen worden al in 1977 de Nobelprijs voor de vrede. De sinds 1965 organisatie komt regelmatig in het 7. China. Het aantal politieke gevangi nieuws met name met nieuwe gegevens over de behandeling van politieke ge vangenen, die wegens hun overtuiging, hun ras of hun godsdienst worden ver volgd. In 70 landen over de hele wereld zitten mensen om die reden gevangen. vastgehouden. je- nen in China is niet bekend. Mogelijk gaat het om enkele duizenden. De rechtsgang is er zeer gebrekkig. 8. Ethiopië. Er zijn enkele duizenden politieke gevangenen in dit land. Er worden systematisch martelingen uit- In 50 landen worden gevangenen ge- gevoerd. 9. Equatoriaal Guinee. Meer dan één derde van de inwoners is het land ont vlucht. Er komen standrechtelijke exe cuties voor en er zijn veel (het aantal is de mensenrechten geschonden worden, onbekend) politieke gevangenen. 1. Argentinië. Sinds in 1976 de militai ren de macht grepen zijn 15000 mensen WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunst schilder Theo den Boon exposeert gouaches in Galerie PloemP aan de Oude Delft 140 in Delft. Hij doet dat samen met Mieke Holt (keramiek), Adriane Krijgsman (kera miek) en Marcia Krijgsman (schilderijen) van zaterdag 12 mei tot en met zondag 3 juni (Eerste Pinksterdag). Galerie PloemP, geopend op woensdag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, is midden in het centrum van Delft gelegen. WADDINXVEEN - Heuvelhof, de plek van de B-fabriek van Eminent BV waar sinds vorig jaar 36 schakel-villa’s in aanbouw zijn, zal worden ingericht als een woonerf. Dit besluit gaat de vol gende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad op voorstel van B. en W. nemen. Dat het wegenpatroon in het woon- wijkje te noorden van de Kerkweg- West als woonerf zal worden uitge voerd is in vereenstemming met de aan staande bewoners. De toegang tot het woonerf zal worden uitgevoerd als een woonerfpoort. Die ’’poort” komt twin tig meter vanaf de Kerkweg-Wets te liggen. Het verkeer op de Kerkweg- West zal voorrang krijgen boven het verkeer dat Heuvelhof verlaat of er in wil. WEG AFSLUITING In verband met de uitvoering van herbestratingswerkzaam- heden zullen de Oranjelaan en de Kerkweg in gedeelten worden afgesloten, t.w.: Oranjelaan van 14 t/m 18 mei en van 21 t/m 23 mei 1979 en de Kerkweg vanaf Oranjelaan tot Juliana van Stolberglaan van 28 mei t/m 15 juni 1979. of zoveel korter of langer als de uitvoering van het werk dit noodzakelijk maakt. Dit geldt voor alle rijdende verkeer. Een omleidingsroute zal door middel van borden worden aangegeven. 10. Verenigde Staten. Er worden 10 personen in strijd met de Universele opgepakt en verdwenen. Officieel zijn Verklaring van de Rechten van de er 5000 politieke gevangenen. In de ge- Mens vastgehouden. VERGADERING VERGADERING GEMEENTERAAD: woensdag 16 mei a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. SPREEKUREN SPREEKUUR BURGEMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. SPREEKUUR WETH. MEVR. L. M. OOSTERBROEK- WAAGMEESTER: vrijdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. teld. 2. Guatemala. Sinds 1966 zijn er in dit land meer dan 20.000 mensen om het leven gebracht door zogenaamde ’’doodseskaders”. 3. Chili. Nog steeds zijn in dit land 1500 mensen spoorloos verdwenen. Aangenomen wordt dat zij om het le ven zijn gebracht. avonden zijn daarvan het duidelijke be- 4. Noord-Ierland. In dit land vindt mis wijs. Daarom wat meer over Amnesty handeling van politieke verdachten International. plaats. 5. Sovjet-Unie. Er zijn in de USSR vele Amnesty International is een orpartij- duizenden politieke gevangenen. Het dige internationale organisatie die juiste aantal is onbekend. Er is sprake streeft naar de naleving van de univer- van een gebrekkige rechtsgang met sele verklaring van de rechten van de weinig kans op een eerlijk proces.^ mens en van de standaard minimumre- gels voor de behandeling van de gevan-

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15