VERONA VANESSA NU OOK IN DISCOFILM ”Tot einde toe blijven proberen vrouw van abortus af te houden’ >antro‘ Zaterdag officiële première in Circustheater N atuurwerkweek twee scholen Sterke winst stijging bij Mulder Boskoop Waddinxveense huisarts C. N. Vreeken in De Hoeksteen Met Marie Boere fietsen door Zuid- plaspolder in Oisterwijk van de slaapkamer I f IC"'1 iiiii hui eurohome ff -EVELO VERKOOP-VERHUUR BW l t 1 id, p jr ;en N De Waddinxveense zangeres Verona Vanessa (Foto: Weekblad voor 0 gemaakt rond de zanger Oscar Harris. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 s ;n- I I WADDINXVEEN - De Waddinxveense huisarts C. N. Vreeken ziet het als zijn taak tot het einde toe te proberen vrouwen die zich willen laten aborteren daarvan af te houden. ”Ik heb namelijk ook nog een andere taak als hulpverlener en dat is het bieden van bescherming aan het zich onder het hart van de vrouw ontwikkelend nieuwe leven. Maar ook ik ontmoet patiënten die in abortus volharden als dé oplossing. Ik hoop Waddinxveen). int; art- WADDINXVEEN/BOSKOOP - Mul- der’s Fabriek van Rollend Materieel NV te Boskoop heeft in 1978 een netto winst behaald van f 603.114,-, tegeno ver 20.000,-in ‘977. nadenken. Binnen de christelijke ge meente zijn daarvoor ook mogelijkhe den. Zeker om de eenzaamheid, die in onze maatschappij een belangrijke rol speelt, op te kunnen heffen. Maar ook in de christelijke gezinnen is vaak heel wat aan de hand. Je kunt natuurlijk wel ergens tegen zijn, maar als iets zich in het eigen gezin voordoet, dan ontstaan er grote moeilijkheden”, aldus de Wad dinxveense predikant die ook nog op de gebedstaak wees die de christenen hebben. scofilms, omdat het publiek - met een eenvoudig verhaaltje als uitgangspunt - niet alleen het een en ander wil horen, maar ook zien. De volgende film wordt dens een natuurpuzzeltocht. De Bonte 2 - Avond was een gezellige afsluiting. discotheken en bioscopen op dit nieuwe fenomeen, dat we in Amerika en Engeland al kennen, zullen reage ren. De verwachting is dat in een korte tijd grote behoefte zal bestaan aan di- I Hoeksteen aan de Esdoornlaan gehou- staan veef verborgen schuldgevoelens. I den informatie- en discussie-avond van 1 I de werkgroep ’’Laat Leven” uit Wad- I dinxveen, die is aangesloten bij de lan- I delijke vereniging ter bescherming van I het ongeboren kind. Het was een druk- I bevolkte avond, waarop de forumleden I Hans van Wijngaarden (voorzitter en I hoofd personeelszaken van een zieken- I huis), ir. T. Drost (gemeenteraadslid I voor de SGP/HKV/GPV), ds. W. Ver- boom (hervormd predikant), C. N. I Vreeken (huisarts) en Ben Zijl (’’Laat I Leven”) negen vragen kregen te beant- I woorden van een sterk geïnteresseerde I zaal met voornamelijk vrouwen van al- I lerlei leeftijd. I GEEN RUSTIGE GESPREKKEN 1 Volgens de' Waddinxveense huisarts I zijn als gevolg van de geboden abortu- I smogelijkheden (”Op aanvraag worden I er ook in het Goudse Bleulandzieken- I huis zwangerschappen onderbroken”) I nauwelijks meer rustige gesprekken I met de vrouw én de man (”die bijna I nooit wordt genoemd”) mogelijk om al- I les tegen elkaar te kunnen afwegen. I "De bestaande mogelijkheden tót 1 abortus verhinderen dat zeer”, meende I dokter Vreeken, die het bieden van I hulp door met de hulpvrager na te gaan waardoor de problemen ontstonden zei I te missen in de abortusklinieken. ”Ik I merk gelukkig dat er vrouwen zijn die I abortus zeggen te willen, maar die bij I tijdnemend vragen er vanaf zien en ook later dankbaar zijn de zwangerschap te I hebben laten voortduren”. I De meest kritische vragen vanuit de I zaal waren afkomstig van mevrouw K. I Snijders- Holm Nilsen; (’’Waarom zit er I geen vrouw in het forum?”) en oud- I PSP-raadslid Wim van Breenen I (’’Welke hulp wordt er geboden als de I vrouw toch abortus wil?”). ”Aan en I vrouw in het forum hebben we gewoon I niet gedacht”, moest voorzitter Hans I van Wijngaarden eerlijk toegeven. Fo- I rumlid Ben Zijl van ’’Laat Leven” I moest zeggen dat de hulpverleningsmo- I gelijkheden voor wat zijn vereniging I betreft ophouden als de zwangere vrouw ondanks alles om abortus blijft I vragen. ”Wij zien abortus niet als hulp- I verlening, dus helpen we ook niet mee 1 aan zwangerschapsonderbreking”, al- I dus Ben Zijl die duidelijk maakte dat I het kind vaak niet ongewenst is, maar I de zwangerschap. ’’Daarom betekent I onze hulpverlening de oorzaken opspo- I ren, zodat de factor van gewenstheid I kan toenemen. Maar wij staan machte- I loos als de vrouw niet wil. Dwingen kan I nu eenmaal niet”. I SPANNINGSVELD I Ds. W. Verboom, predikant van de I Centrale Hervormde Gemeente, signa- I leerde diverse vormen van hulpverle- I ning aan zwangere vrouwen, die zich I willen laten aborteren. ”Ik verstrek I geen hulp om iemand om zeep te hel- I pen, om het maar eens piatvoers te zeg- 1 gen. Dat hier een spanningsveld ligt is 1 heel duidelijk, maar ik zou het mezelf 11'-1__1_ '1-i 11 1 zou omgaan”. Over de door de zaal ter sprake ge- I brachte schuldgevoelens bij vrouwen die zich hebben laten aborteren, zei de I hervormde dominee dat de omgeving sman zijn. Deze ervaring heb ik wel. In relatie met God kunnen die schuldge voelens goed geanalyseerd worden”. Ingaande op de vraag hoe abortus voorkomen kan worden zei ds. Ver boom dat er binnen onze gezinnen in een open sfeer over sexualiteit gespro ken moet kunnen worden. Hij meende dat niet wettisch gepraat moet worden, maar dat geprobeerd wordt in de ge zinssfeer bepaalde waarden over te dragen. ”We moeten bij onszelf maar eens te raden gaan en over deze dingen WADDINXVEEN - Zaterdag 28 april zijn de zesdeklassers van de protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindegaarde) en de Groen van Prinstererschool (Tollen slaan) met veel ervaringen rijker weer terug gekomen van de in het Brabantse Oisterwijk gehouden natuurwerkweek. De 66 zesdeklassers van beide scholen waren op maandag 23 april vertrokken naar Oisterwijk, waar de jongelui bij aankomst werdef begroet door de heer H. de Jongh, medewerker van de Stich ting School in Bos en Landschap. Deze stichting heeft tot doel, de kinderen zelf laten ervaren wat het in de praktijk wil zeggen, voor een gezond leefmilieu te zorgen. Het programma voor deze week was daar geheel op af gestemd, ’s Middags gingen de scholieren op pad, onder lei ding van een boswachter, voor een ste vige verkenningstocht. De jongelui lie pen door de bossen en bewonderden de vennen. Deze gebieden zouden voorde rest van de week het werkterrein wor den. En gewerkt is er! Bomen van ongeveer 12 a 13 meter hoog werden omgezaagd, de heide ge schoond, de Amerikaanse vogelkers ging met wortel en al de grond uit. Van een gedeelte van het bos werden de na men van de daarin voorkomende flora en fauna (torren, kevers) opgezocht. En om de achterblijvende klasgenoten te laten zien, wat men deze week allemaal gezien en geleerd had, gingen ze weer de bossen in om materiaal te halen voor het inrichten van een kraampje op de tentoonstelling. Dat de kookploeg deze week niet voor niets gekookt heeft zal men niet verbazen. ’s Avonds konden de leerlingen luiste ren en kijken naar o.a. dia’s van een na tuurbeheerder, een film over wolven, het moeilijke werk van de veldpolitie. De laatste dag maakten de jongelui een excursie naar de graanmolen te Nieuw- Kuyk en mochten ze nog een paar uur dwalen door de prachtige bossen tij- M. Boere (PvdA). WADDINXVEEN - Zondagmor gen 10 juni om negen uur gaat PvdA-fractievoorzitter Marie Boere met iedereen die maar me wil een fietstocht maken door de Zuidplaspolder. De bedoeling hiervan is om op het stalen ros het gebied eens te gaan verkennen waar een nieuw bedrijfsterrein (bij de Zuidelijke Dwarsweg) en een nieuwe woonwijk (achter het sportpark ”de Sniep” moet ko men. Niet de hele route zal gefietst kun nen worden, omdat het pad ook dwars door Waddinxveens bou wland loopt. Na afloop van de fietstocht onder leiding van de so cialistische fractievoorzitter zal er wat gedronken en nagepraat wor den in ’’Het Praathuis” in het vis- sersparadijs ’t Weegje. Het sterk verbeterde resultaat is vooral toe te schrijven aan een aanzienlijk ho gere bezettingsgraad. Deze werd ver kregen door 40% omzetstijging ten op zichte van het voorafgaande jaar. De omzet in het boekjaar 1978 heeft f 18.836.000,- bedragen. De gang van wordt positief beoordeeld. De alge- r - zal worden gehouden op 18 juni a.s. te Deze filmopnamen zitten niet in de discofilm "Verona Vanessa goes disco", omdat het weer op de Scheveningse boulevard te slecht bleek. Op de foto de Waddinxveense zangeres Verona Vanessa op de voorgrond in het midden met achter haar haar kapper. Óp de achtergrond het ballet Maddies Act Dancers. Achter de camera staan links Hans van Genderen en rechts Henny Budie. Op de achtergrond de Amerikaanse wagen die diende als verzorgingsauto. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen!Rinus de Hitster). De disco-film is geregisseerd en gepro duceerd door Henny Budie (ex- Veronica, nu NOS, straks AVRO) en Hans van Genderen met als art director Herman -Batelaan in opdracht van ARCO/PIKRA Film te ’s- Gravenhage. Het is de eerste in de reeks van muziekfilms met Neder landse artiesten welke door ARCO/PI KRA Film worden geproduceerd en op zaken in het lopende jaar de markt gebracht. Deze film gaat op 12 mei in het Circustheater te Scheve- mene vergadering van aandeelhouders ningen zijn loop door de wereld begin- 2nen. Boskoop. En dan is het afwachten geblazen hoe WADDINXVEEN/DEN HAAG - De goed-ogende Waddinxveense zangeres Verona Vanessa-Bouter, maakster van de twee grammofoonplaatjes ”Now we are free” en ”If you’ll stay here”, is nu ook op het gevoelige celluloid vastge legd. Komende zaterdagavond zal de première plaats vinden van de zeer mooi uitgevallen film ’’Verona Vanessa goes disco”, een ARCO/PIKRA- productie. Dat gebeurt in het Scheve ningse Circustheater, waar die avond de finale wordt gehouden van een Haagse Talentenjacht. De discofilm beleefde vorige week donderdagmiddag ieen voorpremière in ’’Lola’s Place” echter kwalijk nemen als ik zo met hulp aan het Haagse Bleijenburg. Na enige maanden van voorbereiding werd ’’Verona Vanessa goes disco” ge maakt op dinsdag 3 april van dit jaar. Het resultaat van een lange dag filmen in de lokatie ’’Lola’s Place” (het weer bleek te slecht voor opnamen op de boulevard van Scheveningen) is een kleurige discofilm van 10 minuten, waarin de bij Albert Heijn aan het Kon ingin Wilhelminaplein werkende zan geres van de Tesselschadelaan drie songs zingt: ’’This is my song”, ’’There is a need in me” (B-kant van haar tweede plaat) en ”It hurts to say good bye”. Tijdens het zingen, dat bijzonder inventief en creatief op de film is vast gelegd, wordt ze begeleid door het bal let Maddies Act •Dancers, dat we ken nen van de dit voorjaar gehouden - sportmodeshow van Sporthuis De Bron. dan dat er nog gelegenheid bestaat voor een rustig gesprek om alles te gen elkaar af te wegen”. Dokter Vreeken van de Weidezoom 50 deze vrouwen open en lief- sprak op de twee weken geleden in De devol tegemoet heeft te rieden. Er be- Een predikant kan een vertrouwen- show njBWfnrjnwj en advies: IIIIWII I zijde 36. boskoop, tel. 01727 - 4550 i mwjjjjyrri i.iuwonu

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 3