M. v. d. Berg start bouw Raad uitbreiding ’’molenbouw weer bijeen De Bonkelaar Splien brengt Slauerhoff in i s Fancy-fair op de Leon van Gelderschool Informatie avond over catechese Dia-avond voor bejaarden in ’t AF-centrum Commissie gaat beleid PvdA toetsen Tear Fund op W’veense weekmarkt o r WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 9 MEI 1979 De heer M. van den Berg slaat de eerste paal voor de uitbreiding van de "molen bouw". (Foto: Weekblad voor J WADDINXVEEN - Als afsluiting van Een van de projecten van Tear Fund is verdeeld; een gedeelte gaat naar Torna Het waren mooie geschenken voor bijv. zijn die avond voor de kinderen, waar onder ook de kleuters van De Klimop (Essengaarde), activiteiten als sjoelen, grabbelton, blikken gooien enz. ’n verjaardag of Moederdag, waardoor men ook anderen daadwerkelijk helpt. Op vrijdag 11 mei is er een presenta- punt te Gouda waar Nel en Dirk Frans over hun werk in Bangladesh vertellen. John van der Lugt zal die avond zingen. ten vennootschap en voorzitter van het bestuur van de Holding. De nieuwbouw van twee verdiepingen met daaronder geprojecteerde parkeer ruimte, gaat huisvesting bieden aan de afdeling engineering en constructie, commerciële afdelingen en directie en betekent de laatste fase van een alge hele vernieuwing en uitbreiding van de eft hij zichzelf als grafschrift mee. Maar De leerlingen hebben in de directe om- wie van die onverdraagzaamheid een tipje weet op te lichten, bespeurt al gailw de onverdraaglijkheid van het le ven die Slau probeert te verbijten. WADDINXVEEN - Donderdagavond 10 mei om acht uur zal in de toneelzaal van het ’’Anne Frank-centrum” voor alle Waddinxveense bejaarden en ge handicapten door de culturele commis sie van het gecoördineerd bejaardenbe leid in onze gemeente, een dia-avond gehouden worden, verzorgd door de heer A. v. d. Haterd met als onderwerp: ’’Reis op en langs de Rijn vanaf Zwit serland tot Nederland”. Toegangsbewijzen voor deze bijzon dere avond kosten f 1,-. Zij, die slecht ter been zijn kunnen per auto vervoerd worden. Gelieve dan te bellen 5555. En dat met alle vooral muzikale. gebouwen, welke in 1917 door de van uit Rotterdam stammende onderne ming aan het toenmalige Jaagpad wer den betrokken. De werkzaamheden, welke behalve de nieuwbouw ook ingrijpende verbou wingen van de huidige kantoor- en per soneelsruimten omvatten, worden on der opzicht van architectenbureau Stuurman BV door bouwonderneming Reym B.V, verricht en zullen volgens de planning ongeveer een jaar in beslag nemen. Van den Berg ontwerpt en bouwt ma chines en installaties voor de z.g. droge procesindustrie (ontvangst, transport, opslag, reiniging, vermaling, konditio- nering, dosering, menging en aflevering van granulaten en poedervormige stof fen). In West-Europa ligt v. d. Berg’s voornaamste afzetgebied; op be perkter schaal wordt geopereerd in Oost-Europa en in Aziatische en Afri kaanse landen. van de talrijke ziekten die hij als scheepsarts heeft opgelopen, slechts terzijde gestaan door één van de weinige vrienden die hij als dichter heeft overgehouden: Adriaan Roland Holst. gio aangeboden. De kleuterschool De C, Klimop heeft een grote hoeveelheid, tiêavond over Tear Fund in Het Brand de achtergrond probeert te schuiven, speelgoed met de ouders opgeknapt en theatermiddelen, dit wordt ook aan de twee kindertehui zen aangeboden. Om de nu gestarte uitbouw bij ma chinefabriek J. van den Berg Zoon Waddinxveen BV mogelijk te maken verkocht de Waddinxveense gemeen teraad op 16 mei vorig jaar daarvoor grond tussen de fabriek aan de He- negouwerweg en de nieuwe weg tussen de Kromme Esse en de Henegouwer- weg. Op die grond is nu een parkeer terrein gerealiseerd. Met de verkoop van dit perceel van ongeveer 635 vier kante meter was f 31.750,- gemoeid. Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN De heer M. van den Berg heeft vorige week dinsdag' middag de officiële paal gesjagen voor ’t nieuwe kantoorgebouw van machinefa briek J. van den Berg Zoon Wad dinxveen BV aan de Henegouwerweg 46. De heer Van den Berg, zoon van de oprichter van de thans 80-jarige onder neming, is commissaris van deze beslo- WADDINXVEEN De ge meenteraad van Waddinxveen komt volgende week woensdaga vond om half acht in openbare vergadering bijeen voor de afhan deling van deze agenda: Waddinxveen - Vrijdagavond 18 mei brengt de Zoetermeerse theater groep Splien in het jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar een pro gramma over Slauerhoff, een schrijver-dichter-sche?psarts op -de wilde vaart, vrouwenjager, opiumschuiver èn pestkop. Deze toneelavond wordt georganiseerd door de Waddinxveense werkgroep De Spintol. Deze avond die om half negen begint, is voor iedereen toegankelijk te gen betaling van f 9,-. CJP-houders en 65-plussers betalen f 5,- entree. WADDINXVEEN - Vanavond (woens dag) om acht uur wordt - zoals bericht - in de hal van de Ontmoetingskerk een informatie-avond gehouden over cate chese voor volwassenen. Dat wordt ge daan door de catechese-commissie van de rooms-katholieke St. Victorparo- chie. Uit de in 1978 gehouden enquette van de St. Victorparochieraad bleek o.a. dat circa 275 parochianen belangstel ling hadden voor de volwassenen catechese. Binnenkort is het dan zover, dat deze en ook nog andere belangstel lenden terecht kunnen op de Wad dinxveense informatie-avond, waaraan pater L. Claassen o.c.d. in zijn hoeda nigheid van medewerker van het D.P.C.-diocesaan pastoraal centrum en van het Diepgangcentrum van zijn orde in Hazerswoude, een bijdrage zal le veren. Ook de aangetrokken catecheet, pastoor C. Giesbers s.j. uit Vlaardingen zal op die informatie-avond aanwezig zijn. om eten vragen. Tear Craft is een be scheiden antwoord op de enorme nood. Het is beter vijf gulden te geven voor iets waarvoor iemand gewerkt heeft dan een tientje uit liefdadigheid. Afgelopen vrijdag stond men dus op de weekmarkt te Waddinxveen met een stand van Tear Craft. Verkocht werden o.a. tassen, wandkleden, ket- WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Partij van de Arbeid, die dinsdagavond 15 mei om acht uur in café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost een ledenvergadering houdt, heeft een nieuwe commissie in het leven geroepen. Deze zogenaamde evaluatiecommissie heeft tot taak ge kregen te gaan toetsen of het beleid van de PvdA-fractie in de gemeenteraad in de afgelopen periode in overeenstem ming is geweest met het verkiezing sprogramma ’’Eerlijk delen, juist nu!”. Opdat de commissie dit werk goed kan doen zullen bij de toetsing eveneens be trokken worden het beleidsprogramma voor de raadsperiode 1978-1982 van CDA, PvdA en VVD, verslagen van commissie- en gemeenteraadsvergade ringen en andere terzake doende pape rassen. Het initiatief tot het installeren van deze evaluatiecommissie kwam vorig jaar van Geert Jaap Menken. Deze is bereid gevonden de nieuwe commissie te gaan voorzitten. Op de komende le denvergadering van de PvdA zal het bestuur nog een aantal leden voorstel len om in deze commissie zitting te gaan nemen. Graag zou het bestuur zien dat zich daaronder ook een vrouw bevond. Het ligt in de bedoeling dat de evaluatiecommissie rond de jaarwisse ling verslag gaat uitbrengen aan de le den over haar bevindingen. Overigens is de evaluatiecommissie niet de enige groep socialisten in Wad dinxveen. Het PvdA-bestuur beschikt verder nog over de werkgroep kinder dagverblijf, de werkgroep interne orga nisatie en politieke richting, de com missie bibliotheek, een verkiezing- scomité en een 1 mei-comité. WADDINXVEEN - Waddinxveen is geconfronteerd geweest met ’t Tear Fund onder het motto: ’’Beter vijf gul den loon dan tien gulden liefdadig heid”. De werkgroep Gouda en om streken van Tear Fund heeft afgelopen vrijdag op de Waddinxveense week markt gestaan. Tear Fund (plaatselijk contactman M. Kruisman, Essengaarde 16, tel. 4556) is een internationale Evangelische Hul porganisatie (interkerkelijk) die sinds 1973 ook in Nederland bestaat. Tear Fund geeft hulp via zendingsgenoot schappen en plaatselijke kerken, bijv, hulp bij rampen, bouwen van zieken huizen, landbouwonderwijs, slaan van waterputten enz. Dit betekent een ef fectieve hulp. De materiële hulp gaat het Jaar van het Kind op school houdt gepaard met de verkondiging van het e- de openbare Leon van Gelderschool vangelie. (Essengaarde) vrijdagavond van half Een van de projecten van Tear Fund is zeven tot negen uur een fancy-fair. Er Tear Craft. Tear Craft importeert aller lei handwerken uit de Derde Wereld. Dit handwerk wordt gemaakt in Coöperaties, die door de zendingsge nootschappen of plaatselijke kerken zijn opgericht. In de ontwikkelingslan den is arbeid een extra kostbaar goed. Geen werk hebben betekent daar: geen eten. Miljoenen vaders in de Derde Wereld zijn niet in staat om in het on derhoud van hun gezinnen te voorzien. Tientallen miljoenen moeders moeten 1. Vaststelling van de notulen van de vergaring van 21 maart 1979. 2. Mededelingen in ingekomen stukken. 3. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan ’’Veilingter- rein Bredeweg”. 4. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een gedeelte van het bestemming splan ’’Dorpstraat”. 5. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een strook, gelegen langs het Noordeinde (westzijde). 6. Voorstel tot het nemen van verkeersmaatregelen (woonerf Heuvelhof). 7. Voorstel met betrekking tot de verbetering en aanpassing/uit- breiding van het programmapak ket van de Centrale Antenne In richting. 8. Voorstel tot voorlopige vast stelling van de uitgaven voor het openbaar kleuteronderwijs, het openbaar gewoon lager onderwijs en het openbaar m.a.v.o. over 1977, alsmede van de totalen der uitgaven voor het openbaar ge woon lager onderwijs over de ja- ren 1973-1977. 9. Voorstel inzake de toeken ning van voorschotten aan de bij zondere kleuterscholen op extra- vergoeding in verband met over schrijdingen bij het openbaar kleuteronderwijs in de periode 1976-1978. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor aanschaffing van geluidsapparatuur en een na aimachine ten behoeve van de Groen van Prinstererschool. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaf fing van meubilair en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de Gereformeerde lagere school (Staringlaan). 12. Voorstel tot subsidiëring Sportieve Recreatie en Sportin- stuiven Gehandicapten. 13. Voorstel tot afwijzing van een verzoek tot toetreding tot de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland, annex subsi diëring van deze Stichting. 14. Voorstel tot verhuur van het voormalig ketelhuis aan de Tol lenslaan aan de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum ’’Wad dinxveen”. 15. Voorstel inzake de dekking van kosten van grondaankopen in het Brugcentrum en het gebied Dorpstraat-west. 16. Voorstel tot aankoop van de woningen Kleikade 8, 11 en 12. 17. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer J. J. ’t Man netje te Son. 18. Voorstel tot verhoging verze kerd bedrag tegen fraude en dief stal van gemeentegelden. 19. Voorstel tot aanbieding voor jaarsnota 1979. 20. Voorstel tot het vernieuwen van de rekening- courantovereenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 22. Voorstel tot nadere vaststel ling presentiegelden voor sterribu- reauleden. 23. Voorstel tot voorlopige vast stelling bedrijfsrekeningen 1977 (G.A.S. en commissie Wijkwerk Waddinxveen-Zuid). 24. Voorstel tot het verlenen van ontslag aan de heer C. J. Koops als hoofd van de Leon van Gel derschool. 25. Begrotingswijzigingen. 26. Rondvraag. Over de Splien-produktie nog de vol gende gegevens: Ais in december 1923 Jan Jacob Slauer hoff zijn artsenexamen doet aan de Universiteit van Amsterdam, is net een maand eerder zijn eerste dichtbundel Archipel verschenen. Een gelijktijdig ’’Soms kon de zachtheid die hij steeds debuut als arts en dichter dus. En in verbeet nog schuw een uitweg naar zijn deze hoedanigheden zal Slauerhoff ge- ogen vinden”, dicht Roland Holst bij durende zijn verdere leven zijn draai zijn sterfbed. En het tekent Slau, die proberen te vinden. zijn wanhopig gelukzoeken voortdu- Lang zal hem niet gegund zijn. Hij is rend probeert te verbergen achter een geboren in 1898 te Leeuwarden en al in masker van cynisme. In zijn leven lukt 1936 bezwijkt hij in Hilversum aan één hem dat misschien, behalve voor diege- - nen die hem doorzien en die hij op alle mogelijke manieren het leven zuur zal maken. In zijn gedichten levert hij zich zelf uit en daar ligt hij open in al zijn kwetsbaarheid. Daar vindt hij ook de rust, die hij in zijn leven rusteloos zoekt en niet dan in de dood zal bereiken: ’’Alleen in mijn gedichten kan ik wo nen Daarbuiten zwalkt hij over alle zeeën van de wereld, steeds op zoek naar een plek om zich te vestigen. Maar nergens, van China' tot Zuid- Amerika en zeker in Nederland niet, is deze plek te vinden. Deze rusteloos heid en die gekweldheid doortrekken zijn werk. En als Slauerhoff dit romantische dich- is het ook om zichzelf nog enig houvast gemaakt hebben, zoals kussens, knuf- te verschaffen en is hij vaak ontroeren- ~1'1 der in zijn pose. ’’Hij leidde recht en slecht een onverdraagzaam leven”, ge- geving van school klusjes opgeknapt, zoals ramen lappen, auto’s wassen, honden uitlaten, boodschappen doen. Ze hebben daarmee een bedrag van f Marsman schrijft ergens dat ’’weinig 1000,- verdiend. Het eindbedrag wordt tingen van natuursteen, mandjes enz. mensen zo geheel in hun werk aanwe- i zig zijn als hij”. Dat is ook het thema in Boven-Volta en de rest wordt in na- van deze produktie: Slauerhoff en zijn tura aan twee kindertehuizen in de te leven, zoals dat in zijn werk naar voren komt, of zoals hij het in zijn werk naar De ouders worden in de gelegenheid gesteld, de werkstukken die de kinde ren de afgelopen weken op school heb ben gemaakt tegen een kleine vergoe ding te kopen. Er is een rommelmark- tje, een standje met plaatjes en een terbeeld soms watai të dik aanzefi dan standje met werkstukken, die de ouders dagelijks nee zeggen als hun kinderen felbeesten, konijnenhokken en macra- méhangers.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5