F L AVIUM Forumavond Flavium in De Bonkelaar Waddinxveners over 15 Waddinxveners Donderdag 7 juni 1979 Europese verkiezingen kom op voor Europa dagen naar de stembus I Europese verkiezingen Fancy-Fair Leon v. Gelder- schoolbrengt 2.145,-op Het Weekblad feliciteert M^GOED EN GOEDKOOP! De Spintol: Max Havelaar I Raadscommissie op bezoek bij schoolbegeleiding d Doe mee aan de Europese verkiezingen op donderdag 7 juni. Meer macht voor het Europese Parlement Is s S- ei WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 MEI 1979 Dit is een publikalie van de gemeente Waddinxveen overtroffen. In totaal werd 2.145,- opgehaald. waar meer macht dan in 1952, veel meer zelfs, maar het bleef in zijn ont wikkeling toch duidelijk achter bij die van de ministerraad. In feite gaat de situatie gevaarlijk worden in die zin dat er een grote afstand is gegroeid tussen de macht van de ministers en de mogelijkheid voor het parlement om die macht onder controle te houden. De ministerraad kan vrijwel buiten het par lement om besluiten nemen en die ook gaan uitvoeren. Het vaststellen van de prijzen die de boeren elk jaar voor hun Veel ouders van de Leon van Gelder- school en de Klimop bezochten de avond. Onder de bezoekers zag men ook wethouder van Gent en een ge meenteraadslid. Eveneens waren dele gaties aanwezig van een aantal kinder tehuizen, die bedacht werden met door de ouders van de Leon van Gelder- school gemaakte artikelen, zoals pop pen, wandkleden, koninnenhokken en speelgoed wat bij de Firma Sliedrecht gekocht werd. Ook dit was te zien op de avond. De kinderen konden aan veel activiteiten deelnemen o.a. grab belen, tafeltenissen, blikgooien, het aantal knikkers in een pot raden en de naam van een clown raden. Op de rom melmarkt was het een drukte van be lang. Verder waren er standjes met stekjes, stickers, koffie en thee uit ont wikkelingslanden en was er gelegen heid om dia’s te bekijken. n Brussel of in Luxemburg komen bijna elke week ministers uit de negen landen van de Maar terwijl de ministers uit de negen landen op hun vergaderingen steeds belangrijker besluiten nemen schiet de medezeggenschap van de 260 miljoen burgers van de negen landen in toene mende mate te kort. Toen de Europese samenwerking begon, dat was in 1952, had men al wel voorzien dat er een vorm van inspraak moest komen van de inwoners van de deelnemende landen. En dus wer toen al een soort Europees Parlement gesticht dat adviezen kon ge ven aan de Europese ministers. De macht van dat parlement was zeer ge ring, maar dat was toen geen bezwaar want de ministers hadden destijds een heel beperkt werkterrein. Maar ter wijl het werk van de Europese minis terraad alsmaar toenam - het mag dan langzaam zijn gegaan, in 27 jaar kan het toch oplopen - bleef het Europese Par lement eigenlijk op een vrij laag pitje staan. Dat parlement heeft nu welis- WADDINXVEEN Maandagavond 4 juni (Tweede Pinksterdag) om negen uur treedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar op Europese Gemeenscahap bijeen om be sluiten te nemen. Zij stellen vast hoe veel geld de boeren in het hele gebied van de Gemeenschap krijgen voor hun produkten. Zoveel cent voor een liter melk en zoveel geld voor een zak graan. Die ministers bepalen ook dat een deel van de BTW die wij betalen als we in een winkel iets kopen door de Neder landse regering moet worden afgestaan aan de EG in Brussel. Want die EG heeft veel geld nodig. Men zegt wel eens dat de Europese samenwerking in Brussel niet zo goed verloopt als men wel eens had gehoopt. Dat mag waar zijn, de eenwording van de negen landen, het naar elkaar toe groeien, verloopt niet zo snel, maar het is dan ook heel erg moeilijk. Samen werken betekent eigenlijk dat men een stuk van zijn zelfstandigheid prijs geeft. In de afgelopen jaren is door deskun digen keer op keer meegedeeld dat de negen landen pas goed met elkaar kun nen samenwerken als ze bereid zijn met elkaar rekening te houden bij het eco nomische en sociale beleid. Dus als Nederland iets wil doen om in de achter gebleven gebieden de vestiging van nieuwe bedrijven te stimuleren, dan mag dat alleen als daarover overleg is geweest met de andere acht landen. Want in Nederland moet men niet een chemisch bedrijf stichten als dat bedrijf produkten gaat maken waarvan in het gebied van de Gemeenschap al een overschot is. Zo langzamerhand' gaat elk land voelen dat men naar deze nauwe vorm van samenwerking toe moet. Het is namelijk de enige manier om fouten in het economisch beleid van de negen landen te voorkomen. Men kan ook zeggen dat dit de enige manier is om tot de grootst mogelijke welvaart te komen. En ook de beste manier om tot een goede verdeling van de wel vaart te komen. Er bestaat in de Ge meenschap al een fonds dat zijn geld in hoofdzaak van de rijke EG-landen krijgt en dat vooral in de armste stre ken dat geld gebruikt om meer wel vaart te brengen. Neerlands beste bluesband Flavium. De toegangsprijs bedraagt acht gulden per persoon. Vrijwel alles is opgeofferd aan de sfeer die Flavium al jaren tot een der best ge boekte live-bands maakt. In hun reper toire is een minimum aan Westerse in vloeden te bespeuren. Vooral door de manier waarop de twee guitaristen re gelmatig duels aangaan heeft de band veel bekendheid gekregen. De muziek van Flavium heeft als basis de Blues, van waaruit door emotie, techniek en ruimte een geheel eigen geluid wordt bewerkstelligd, met de Nederlandse topdrummer Pierre van der Linden in een duidelijke creatieve rol. Bonder en Driesten worden dan ook gedwongen door van der Linden en Bagchus om tot grote hoogte te stijgen. Dijksterhuis op piano en orgel zorgt steeds voor ’’spet terend werk” wat vooral ritmies zeer aantrekkelijk is. GEDER FLAVIUM Flavium bestaat uit: Hans Driesten: Leads vocals, lead- en bottleneckgui tar, piano. In 1971 kwam Hans bij Fla vium als de grote bluesanimator. Hans speelt diverse instrumenten en kwam dan ook niet voor niets in deze catego rie van de dit jaar gehouden ”OOR- poll”. De vocals van Hans kenmerken zich door een geheel eigen ’’Bluesy” sound. Anne-Geert Bonder: Anne-Geert mag gerekend worden tot een der beste gui taristen van Nederland, dit niet in de laatste plaats door zijn eigen stijl. Anne-Geert stond in 1978 als derde ge noteerd in de poll van Muziekkrant OOR. WADDINXVEEN - Voor het SONMO-muziekexamen zijn geslaagd: Diploma A: alt-saxofoon Willie van Roon en Irma Dekker: klarinet: Peter van Wensveen, Marleen Stigter, Irene Nederend, Annelies van Leeuwen en Liset Straver; trompet: Henk van Vliet, Kees Maurits en Jos van Leeuwencor net: Leen Baan; trombone: Evert Bau man en Dirk Boer. Diploma B: cornet: Martin Bloem; so praan saxofoon: Joke Postma, met eer volle vermelding. Alle deelnemers zijn opgeleid door hun dirigent de heer G. de Knegt. WADDINXVEEN Donderdaga vond 7 juni om half negen presenteert de Waddinxveense film- en theater- werkgroep De Spintol in het jeugd- en jongerencentrum De Bonkelaar de aanvullende film Max Havelaar van Fons Rademakers. de toegangsprijs be draagt f 5,-. CJP-houders en 65- plussers betalen 3,50. dat de film avondvullend is is een kwe stie van lengte, van honderden meters celluloid. Maar er is toch iets meer met de film aan de hand. Hij is namelijk méér dan avondvullend - hij spookt da gen en wekenlang nog door de hoofden heen. Van mensen wel te verstaan, die er niet objectief tegen aan kunnen kij ken en dat ook besist niet hoeven te doen en die hun eigen ideeën en soms zelfs ervaringen verweven met de beel den op het doek. Voor dat laatste is alle ruimte gebleken: zwakte en kracht van het werk, Het publiek is wat je noemt gemengd. Mensen met een gelaat, dat zichtbaar nog hunkert naar de tropen zon, mensen met een koloniaal verle den, jongeren die de wild-west-scènes (ze komen er ook in voor) routineus consumeren en in het koloniale massa graf van weleer "het Vietnam uit hun tijd herkennen. Pierre van der Linden: Pierre mag zon der meer gezien worden als Nederlands beste drummer. Hij was vooral succes vol in de formatie Brainbox en Focus, met welke laatste groep hij een glo rieuze tijd heeft meegemaakt. Zeer be kend van Pierre zijn de drum-soli die hij altijd geeft bij de live-concerten. Erik Bagchuis: Erik behoorde tot de groep duidelijke ondersteunendde bas sisten, waardoor de ritmekombinatie met Pierre blijft swingen. Erik kwam in 1973 bij Flavium, nadat hij in diverse andere groepen had gespeeld. Peter Dijksterhuis: Peter kwam in 1976 bij Flavium nadat hij 2 jaar met de Tony Shermanband door Europa had getoerd. Peter speelt op een gedreven manier op zijn Hammond orgel, al smede op de elektrusche Yamaha vleu gel. Elpee’s Flavium: Bad Luck 1975 (Ham burg, Did.), Chalkfarm 1976 (London, Eng.), Pluug in Your Socket 1977 (Hil versum, Hol.) Debluesgroep Flavium. produkten ontvangen is typisch een zaak van de ministers. Weliswaar praat het parlement mee over die prijzen, het parlement kan zijn mening geven en doet het dan ook, maar de ministers kunnen heel wat anders doen dan het parlement heeft aanbevolen. Het parlement heeft wel het recht om - als het dat wil - de jaar lijkse begroting van de EG te verwer pen. En die macht geeft het parlement de kans om de ministers van tijd tot tijd flink aan de tand te voelen. Maar wat nodig is, is een ruime ver breding van de macht van het Euro pese Parlement. Dat kan gebeuren door middel van de verkiezingen voor het Europese Parlement die in juni zul len worden gehouden. Men hoopt dat in het Europese Parlement vooral veel kandidaten zullen worden gekozen die al hun werktijd aan het Europese werk kunnen geven. Tot nu toe is het een eis dat een lid van het Europese Par lement, gelijktijdig ook lid is van een nationaal parlement, wat Nederland be treft dus lid van de tweede of de eerste kamer. Die eis komt bij de verkiezin gen te vervallen, dus straks kan het Europese Parlement bemand worden door mensen die er geen nevenwerk zaamheden op na moeten houden. Van heel groot belang is uiteraard ook dat het straks gekozen Europese Parle ment kan aantonen dat het door een grote meerderheid van de kiezers is ge kozen, en dat het dus namens een grote meerderheid van de Europese burgers kan spreken. Maar daarvoor is dan wel nodig dat U en ik en wij allen op 7 juni naarde stemlokalen zullen gaan. WADDINXVEEN - De raadscommis sie voor onderwijszaken heeft vanmid dag (woensdag) onder leiding van wet houder A. H. van Gent (PvdA) een be zoek gebracht aan de nieuwe huisve sting van de schoolbegeleidingsdienst Midden Holland en Rijnstreek aan de Crabethstraat 38 in Gouda. Mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester nam als voorzitster van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen een geldelijke bijdrage in ontvangst, die besteed zal worden voor het in aanbouw zijnde me disch centrum. In haar toespraak be dankte zij de ouders en kinderen voor hun enthousiaste inzet. Na afloop kon niet anders gezegd worden, dan dat de avond door zowel de ouders als de kin deren bijzonder geslaagd werd genoemd. WADDINXVEEN De fancy-fair van de openbare Leon van Gelder- school (Essengaarde), die vorige week vrijdag van 18.30 uur tot 21.00 uur ge houden werd, in het kader van het Jaar van het Kind, heeft alle verwachtingen WADDINXVEEN - In verband met de Europese verkiezingen op don derdag 7 juni wordt op donderdagavond 31 mei om acht uur in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar een forumavond gehouden, waaraan kandidaten van PvdA/Europese Socialisten, CDA Europese Volkspartij, VVD - Europese Liberaal Democraten, D’66, PPR, GPV en PSP zullen meedoen. In dit rijtje ontbreekt de plaatselijke actieve en ook aan de Europese verkiezingen deelnemende SGP.

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 13