eerste begint aftrap Waddinxveen WEEKBLAD - SPORT Tweede week 34e Sportweek Ineke’s Wielrennen met 6 plaatsgenoten Prestatie- zwemmen in De Sniep Woensdag 30 mei Maandag 28 mei Zaterdag 26 mei Dinsdag 29 mei Woensdag 23 mei Donderdag 31 mei Vrijdag 1 juni Zaterdag 2 juni Woensdag 13 juni 7-11 augustus f I tek 1IÉÉX^^ y*^ f ,->rX i> z' - yer» 1 '^{jdfedlffi ÜS^St.---),; •<*^CTlékA.J' 'x<~ k k r r r r r r h ranen) Jan van der Horst uit Haarlem (Nederlands kampioen 1978), Harry sland (ex-Tour de France), Hans v. d. Oever uit Wassenaar, Kees Bokma uit 18.00 uur - Wielrennen individuele volwassenen en jeugd. 18.45 uur - Wielrennen liefhebbers en veteranen. 20.15 uur - Wielrennen dames. 22.00 uur - Wielrennen voor toerders. r 20.00 uur - Klaverjassen. Kantine WSE-sportpark De Lansbrekers. 18.00 uur - Finales bedrijfsvoetbal, damesvoetbal, schoolvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 11.00-17.00 uur - Open wedstrijden badminton voor scholieren 5e en 6e klas. Sporthal De Sniep. 20.00 uur - Biljarten voor 65-plussers. Anne Frank-centrum. 18.00 uur - Schoolzwemmen. Openluchtbad De Sniep. 18.30 uur - Bedrijfsvoetbal. WSE-sportpark De Lansbrekers. 19.00 uur - Prestatiezwemmen 400 en 800 meter. Openluchtzwembad De Sniep. H.B. Minnes, Glasbeek Autospuiterij, Bakker’s Meubelen, Mulleman Meu- beltoonzalen, Drogisterij Bouma en Komen de toerders aan bod na de wie lerwedstrijden, daarvoor zijn de bur gers aan de beurt. Aan deze burger- ronde kunnen meedoen (op gewone fietsen) jongeren tot 14 jaar en volwas senen. Begonnen wordt om zes uur ’s avonds, zodat vanaf kwart voor zes bij de jurywagen de betreffende rugnum mers zijn op te halen. Ook hier kunnen minente deelnemers, zoals (bij de vete- niet meer dan 50 deelnemers ingeschre ven worden door tweewielerhandelaar Frans Versluis. Het inschrijfgeld be- van Leeuwen uit Den Haag (ex-Tour draagt f 2,50, terwijl kinderen tot 14 de France), Leen Poortvliet uit Dirk- jaar 1,50 betalen. Ook de deelnemers aan de burgerronde hebben tot en met komend zaterdag de tijd zich te laten Soest en Siep van Dongen uit Middel- inschrijven. harnis (winnaar van vorig jaar). Om kwart over acht starten de dames met veel vedetten, zoals Marian Bik uit Lekkerkerk, Petra de Bruin uit Nieuw koop, Marijke Lagerlöf uit Rotterdam, Anne Möhlman-Riemersma uit Apel doorn, Truus v. d. Plaat uit Geldermal- sen en Betsy van Yken uit Baarn. TOERDERS WADDINXVEEN - In het openluchtz wembad De Sniep houdt de Wad- dinxveense Reddingsbrigade donder dagavond 31 mei voor de vierde maal een prestatietocht. Begonnen wordt om zeven uur. Gezwommen wordt er over 400 en 800 meter, geheel ter be oordeling van de deelnemer zelf. De start van de prestatietocht, waarvoor de inschrijfkosten een rijksdaalder be dragen, is in handen van sponser H. W. van Oudheusden. Er kan individueel en in groepen ge start worden. Voor iedere deelnemer is een fraaie herinnering beschikbaar, af hankelijk van het aantal malen dat de prestatietocht door de deelnemer is verzwommen. Groepen van meer dan 10 personen ontvangen tevens een groepsherinnering en de grootste groep een speciale herinnering. (In 1978 is deze door de openbare Leon van Gel- derschool (Essengaarde) veroverd). In- dividuelen kunnen inschrijven aan de kassa van het zwembad. Groepen kun nen zich opgeven bij J. M. M. A. Ver- weij, Wilgenhorst 89, telefoon 7168. 13.00-21.00 uur - Wereldrecordpoging achteruitlopen over 35 km. Start en finish: Wadde, bij sportzaal Groenswaard. 19.00 uur - Bedrijfsvistournooi. Plaats: De Gouwe. 21.30 uur - Prijsuitreiking bedrijfsvistournooi in de kantine van het WSE-sportpark De Lansbrekers. 09.00 uur - Vistournooi voor de jeugd. Plaats: Ringvaart tussen de Bur gemeester Trooststraat en de Apollolaan. 18.00 uur - Finalefeest op het WSE-sportpark De Lansbrekers met diverse attracties, zoals parachutespringen, paalklimmen, muziek, artiesten, dans. 20.00 uur - Bridgen. Plaats: Gereformeerd Verenigingsgebouw "Het Trefpunt”. w 4tt WADDINXVEEN De 34e Waddinxveense Sportweek staat woens dagavond 30 mei geheel in het teken van het wielrennen. In samenwer king met de Haagse Rennersclub ’’Hollandia” organiseert het Sport- weekcomité op een parcours in Groenswaard (Beethovenlaan/Dorp- straat/Ieplaan/Esdoornlaan/Chopinlaan) ronden voor burgers, liefheb- WADDINXVEEN Voetballen (komende zaterdag zijn de finales van het bedrijfsvoetbal-, dames- en schoolvoetbaltournooi), schoolz wemmen, badminton voor scholie ren, wielrennen, autopuzzelrit, kla verjassen en biljarten voor 65- plussers. Dat zijn de sportieve in grediënten van de tweede week van de vorige week woensdag van start gegane 34e Sportweek Waddinxveen. SCHOOLZWEMMEN Het schoolzwemmen in het openlucht bad De Sniep is een jaarlijks terugke rend evenement dat woensdagavond 23 mei (vanavond) om zes uur van start gaat. BADMINTON Zaterdag 26 mei worden in de sporthal De Sniep opnieuw badmintonwedstrij- den gehouden voor de vijfde en zesde klassers van Waddinxveense lagere scholen. De organisatie hiervan is in handen van badmintonclub Florida, die voor alles zal zorgen: rackets, uitleg spelregels, tellers voor alle partijen enz. De deelnemers hoeven alleen maar een paar (schone) gymschoenen mee te ne men. Het tournooi begint om elf uur, terwijl de prijsuitreiking staat gepland voor vijf uur. Het belooft weer een bijzonder leuk tournooi te worden, waarin bovendien vele prijzen zijn te winnen. Het tour nooi is uitsluitend bestemd voor kinde ren, die géén lid van een badminton club zijn. Het is in de sportweek nu eenmaal de bedoeling om zoveel moge lijk mensen aktief te laten zijn in spor ten, die zij niet iedere week al doen. Er wordt gespeeld in 4 groepen. Jon- gens/meisjes uit 5e resp. 6e klas. Aan trekkelijke eerste prijs is per groep een wedstrijdracket! De inschrijving ge schiedt via de scholen. BEDRIJFSVISSEN Het bedrijfsvistournooi wordt gehou den op vrijdag I juni in de Gouwe tus sen de Burgemeester Trooststraat en de St. Victorstraat. Dit evenement or ganiseert het Sportweekcomité voor de derde maal in samenwerking van de Hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW). Aan het tournooi kan worden deelgenomen door teams (bestaande uit vijf personen) en individuelen. De inschrijving sluit donderdagavond 30 mei om 21.00 uur. De kosten voor het inschrijven met een team bedragen f 25,- 5,- per deelne mer). Individuele deelnemers betalen ook f 5,-. Zo kan de inschrijving plaatsvinden: a. Individuele deelne mers: Doe een biljet van f 5,- in een enveloppe en adresseer deze aan C. v. Kooten, Vondellaan 84 of F. J. v. d. Steen, Vijverlaan 43. Vergeet vooral niet naam en adres van de inschrijver duidelijk op de achterzijde van de en veloppe te vermelden! b. teams: Doe een biljet van f 25,- in een enveloppe en voeg daarbij een briefje dat evt. de naam van het team vermeldt en waarop vooral de 5 namen en adressen van de 5 teamleden duidelijk vermeld staan. Ook weer in de brievenbus gooien van of per post sturen aan bovengenoemde adressen. Voor het bedrijfsvistournooi van vrij dag 1 juni geldt het volgende wedstrij dreglement: 1Gevist wordt met een hengel/haak. 2. Aas en voer zijn vrij; met uitzon dering van vers de vases (bloedwor- men), deze mogen noch als voer, noch als aas worden gebruikt. 3. Snoek en paling tellen niet mee. 4. Voordat het beginsignaal is gege ven mag wél worden gepeild, maar niet worden gevoerd. 5. Er mag alleen gevist worden vanaf de door loting aangewezen plaats, ten zij de wedstrijdcommissie anders be slist. 6. De gevangen vis moet in een leef- net worden gedaan en na afloop van de wedstrijd aan de controleur voor me ting worden aangeboden. 7. Het corps (5 man), dat gezamenlijk de meeste punten haalt is winnaar van de wisselbeker. 8. De hengelaar, die de meeste pun ten haalt, is winnaar van de wedstrijd en ontvangt behalve een wisselbeker een "individuele” beker en de le prijs. 9. Puntentelling: vis tot 9 cm. 1 punt, vis van 10 cm. 3 punten, vis van 11 cm. 4 punten, enz. 10. Er worden twee signalen gegeven, die de volgende betekenis hebben: le signaal; voeren en vissen. 2e signaal; einde wedstrijd. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 MEI 1979 De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen (tennissen) Be Eair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloënBasketbalvereniging TOOS basketbal Lunapark op het parkeerterrein bij het openluchtzwembad in het Sportpark De Sniep”. Bij het opgeven van groepen dienen de volgende gegevens bekend gemaakt te worden: Namen, voorletters, woonp laatsen, groepsnaam, geboortedatum en de volledige gegevens van de con tactpersoon. Tevens dienen de ver schuldigde kosten afgerekend te wor den. De heer Verweij zorgt ervoor dat de inschrijfkaarten tijdig bij de contact persoon terug zijn. De inschrijfkaarten moeten op de avond van de prestatie tocht, achter de kassa van het zwembad worden ingeleverd. Verenigingen of groepen van buiten Waddinxveen kun nen hun kaarten van de prestatietocht afhalen aan de kassa. Vorig jaar waren er 260 deelnemers. - bers, veteranen, dames en toerders. De afstanden variëren van 60 tot 100 kilometer. Voor het Waddinxveense wielerspekta- Begonnen wordt om tien uur ’s avonds, kei - een jaarlijkse traditie - hebben Bij de jurywagen op de Beethovenlaan zich 114 liefhebbers en veteranen opge- zullen woensdagavond 30 mei vanaf geven en 47 dames. Onder deze in- kwart voor tien de rugnummers te ver- schrijvers bevinden zich de namen van krijgen zijn. De prijzen bestaan uit be de Waddinxveners D. den Adel, J. Hor- kers en premies. bach, P. W. Kloet, H. Rehorst, C. Steenland en Th. van Veke. Voor de wedstrijden bestond zoals gewoonlijk weer veel meer belangstelling dan het aantal renners dat kon worden inge schreven. De om kwart voor zeven van start gaande wielerwedstrijd voor liefheb bers en veteranen bevat een aantal pro- WADDINXVEEN - Vorige week woensdagavond verrichtte mevrouw A. H. (Ineke) Smallenbroek-van Eek, de echtgenote van onze burgemeester, de aftrap voor de eerste ronde in het kader van de een week geleden van start ge gane 34e aflevering van de Sportweek Waddinxveen. Mevrouw Smallenbroek deed haar sportieve karwei op het WSE-sportpark ”De Lansbrekers” in de Oranjewijk. Terwijl zij bezig was gaf haar man, mr. A. G. Smallenbroek, in de sporthal ”De Sniep” het startsein voor de tweedaagse gymnastiekdemon- stratie van TOOS. Beide evenementen vormden de opening van de tot en met volgende week zaterdag durende Sportweek Waddinxveen. SPONSORS Het wielrennen in Waddinxveen, waar voor Mieke Tijsterman als rondemis zal gaan fungeren, wordt gesponsord door Garage Herkino (Tweede Bloksweg), Cees Tijsterman (verwarmingsinstalla- tiebedrijf aan de Tweede Bloksweg), NN, NN, Frans Versluis, Dansschool Na deze wedstrijden voor liefhebbers, Studio Swing, Gijs Kraijestein, Horeca veteranen en dames zal er nog een wed- Service Jan van der Zwaard, Garagebe- strijd voor toerders worden gehouden, drijf Boonstoppel, Café Sport, Verzijl waarvoor kan worden ingeschreven bij Sport, Formido, VIVO Van der Sluijs, tweewielerhandelaar Frans Versluis Rabobank, Mia en Wim Rip (bloemen- aan de Beethovenlaan 72 en wel tot en handel), Roubos Transporten, winkel- met zaterdag 26 mei. Toerders zijn centrum Groensvoorde, Inge Rehorst, mensen op een racefiets boven de 14 jaar. Aan deze wedstrijd zullen 50 men- sen maximaal kunnen meedoen. Het inschrijfgeld bedraagt een rijksdaalder. Bakkerij Huizer. Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek aan de bal. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen). - ,A i

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 15