WITTE PRUZENHAL W VASTE LAGE PRIJZEN! Onbegrip bij schrijvers van bezwaarschrift op gezelligheid/ sociale contacten Boze insprekers Torbas-Shop bouwde een Gouwebos feestje rond heropening PTT open op vrijdagavond Ontvangt u de nota's van uw verzekeringspremies ook altijd op de meest ongelegen momenten? Activiteit van VerbakelBV llll N. de Rooy - van der Loo assurantiën, spaarsystemen, financieringen, administraties, hypotheken, belastingzaken n mil llll Aan dergelijke onaangename verrassingen maakt de Pakketpolis voorgoed een einde. Deze moderne polis is één verzamelpolis die al uw schadeverzekeringen omvat. De premie kunt u desgewenst per jaar, per kwartaal of per maand betalen door automatische afschrijving van uw bank- of girorekening. Gemakkelijker kan het niet! U hebt er geen omkijken naar. U wilt er meer over weten? Bel 01828-4630 voor het maken van een afspraak. WADD1NXVEEN/BOSKOOP Het recreatieschap Bospark, dat het Gouwebos in wording tussen Boskoop en Waddinxveen beheert, heeft unaniem gekozen voor een ’’groene long” tussen de gemeente van burgemeester J. H. Reinders en burgemeester mr. A. G. Smallenbroek waarin de nadruk wordt gelegd op vormen van recreatie die zijn gericht ij d 1-4 Sjaak Noteboom). was deze ruimte veel te klein gewor- :n. er - juist het voordeel heeft dat een hele- en LI Pakketpolis ken. Zijn buurman was meegekomen om die zienswijze te bevestigen. Uit de verklaring van de heer De Bruin tege nover de raadscommissie werd duide- BOLS De heer Jacobs van Reja Neon BV uit Amsterdam begreep maar niet waarom B. en W. hadden geweigerd hem een l Assurantiekantoor Noordkade183. 2741 GA Waddinxveen WADDINXVEEN Omdat de koopavond van 24 mei is verschoven naar vrijdag 25 mei a.s. zal het hoofd postkantoor aan de Kerkweg Oost en Een uur lang stond er zaterdagmiddag een discotheek voor de Torbas- Shop. {Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). op gezelligheid en sociale contacten in speciaal daarvoor ingerichte ruimten. uitgebried met corduroy en bonneterie (T-shirts - truien - etc.) werd besloten de ruimte uit te breiden naar 80 m2. Een uitbreiding die gerealiseerd werd m De Bilt gemaakte, plansuggesties. binnen zes weken en het geheel een nieuw gezicht heeft gegeven. Het assor timent komt nu dan ook veel beter tot z’n recht en iedereen kan een ruime keuze maken. Behalve een nieuwe winkelinventaris is lijk dat niemand bang behoeft te zijn de gehele ruimte nu ook vorrzien van Verder is men helemaal niet te spreken over het feit dat er geen échte pogingen in het werk zouden worden gesteld om het Gouwebos naar de wensen van de bevolking ingericht te krijgen, vandaar dat er wordt gestreefd naar een ’’bevol kingsbeweging” die zou kunnen opere ren tussen de gemeentelijke overheden en de betrokken burgers in. Iets derge lijks is er in het verleden geweest: de werkgroep Groen en de Vrienden van het Gouwebos, maar beide activiteiten zijn in de loop der jaren doodgebloed doordat er rond het Gouwebos weinig te beleven viel. Voor de inspreekbijeenkomst bestond overigens weinig belangstelling. Be halve leden van de ’’Werkgroep Speel- voofzieningen Groenswaard 3”, die kortgeleden aan het Waddinxveense gemeentebestuur een rapport heeft aangeboden met wensen en verlangens over de speelvoorzieningen in Waddinxveen-Noord, voerde ook nog het woord oud-PSP-gemeenteraadslid W. M. L. van Breemen. WADDINXVEEN Vertegenwoordi gers van de ’’Werkgroep Speelvoorzie ningen Groenswaard 3” vinden dat ze niet serieus behandeld zijn op de vorige week donderdagavond in het Wad dinxveense gemeentehuis gehouden in spreekbijeenkomst over de inrichting van het Gouwebos. Dat blijkt uit een open brief die Francine Groeneveld- Ernster namens de werkgroep heeft ge schreven aan Boskoops burgemeester J. H. Reinders, die voorzitter is van het recreatieschap Bospark, het samenwer kingsorgaan van Waddinxveen en Bos koop voor het Gouwebos. De ’’Werkgroep Speelvoorzieningen Groenswaard 3” meent dat de heer Reinders geen of geen duidelijke ant woorden heeft gegeven op de vraag of er middels stuurgroepen gewerkt zou kunnen gaan worden aan een grotere betrokkenheid van de Waddinxveners en de Boskopers bij de inrichting van de ’’groene long” tussen beide gemeen ten. De werkgroep verliet daarom voortijdig de inspreekbijeenkomst. vier op volle toeren. De Torbas-Shop, genoemd naar een toen bekend jeansmerk, is in Wad dinxveen gevestigd sinds juni 1976, toen dit onderdeel van Verbakel BV of ficieel werd geopend door de zanger A- lexander Curly. In die tijd voldeed de shop aan de behoefte die was ontstaan bij de jongere groep naar een eigen ver koopruimte. Een verkoopruimte, toen niet te luxieus ingericht, doch duidelijk een eigen gezicht, afgestemd op spij- kergoed. Al snel bleek deze Torbas-Shop ”in” te seerde wedstrijdsport en horeca- activiteiten. Met plan 2 kan men die ontwikkeling goed in de hand houden en effectief sturend bezig zijn. Uit de vergadering van het recreatieschap bleek dat het college van Waddinxveen zich nog geen oordeel had gevormd over de inrichtingsplannen van het Gouwebos. Voor de uitvoering van plan 2, dat dit is gericht op gezelligheid en sociale con tacten, zijn nogal wat ingrepen nodig in het landschap in het westelijk deel van het plangebied. In de Voorofsche Pol der worden aan de randen enkele re creatieve voorzieningen getroffen, zoals recreatietuinen en wandel- en zit gelegenheid. Het middengebied wordt ingericht voor bijvoorbeeld dieren- en plukweiden, een kinderboerdeij en po- nymanege. Verder kan de open ruimte worden be nut voor de bewegingsrecreatie. In het westelijk deelgebied wordt bij de in richting gedacht aan bijvoorbeeld een rommel- en avonturenspeelterrein, een waterspeelplaats, een ruig speelterrein en een terrein waarvan naast de geor ganiseerde sport (bewegingsrecreatie) tevens de georganiseerde wedstrijd sport, zoals zomeravondvoetbal en korfbal, gebruik kan maken. Nabij dit terrein kan kleedaccommodatie wor den geboden, eventueel samen met een horeca voorziening. Hengelsportmoge lijkheden worden in alle drie de deelge bieden geboden. Spelevaren is beperkt mogelijk in het westelijk deelgebied. Door en langs de deelgebieden is wan delen en fietsen op paden en routes mogelijk en op beperkte schaal voor ponyrijden nabij de eventueel te reali seren kinderboerderij en ponymanege. het kennelijk door B. en W. gewenste neon zijn te vinden en ook niet een firma- of branchenaam weergeven. ’’Kijk maar eens naar het Shell- benzinestation van Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan” zei hij. Het Amsterdamse verlichtingsbe- 1.J -i:.-1-1 „i „p de" reclame ”4=6 Markt” van super- marktwinkelier G. van Ringelenstein aan de Brederolaan. Over beide bezwaarschriften heeft de raadscommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften in beslo tenheid beraadslaagd. Het resultaat hiervan zal aan het college van Burge meester en Wethouders en de gemeen teraad te zijner tijd worden meegedeeld. WADDINXVEEN Onbebegrip. Dat was de ondertoon van de verklaringen die woensdag voor ’n week in het gemeentehuis ten overstaan van de raad scommissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften werden afgelegd. Zowel de heer N. de Bruin van de Bloemendaalseweg 13a, die werd vergezeld door zijn buurman, als de heer E. O. Jacobs van het Amsterdamse verlichtings- bedrijf Reja-Neon BV, die werd vergezeld door de Waddinxveense slijter en wijnhandelaar A. van Eeuwen, bestempelden het gemeentelijk beleid als weinig indrukwekkend. ’t Is een futiliteit. Ik vraag me werke lijk af of men hier niets anders te doen heeft. Langs de Bloemendaalseweg zijn bij overigens wel meer dingen gebeurd die ontdekt, niet volgens de letter van de wet zijn”, betoogde de heer De Bruin, die bij de gemeenteraad een bezwaarschrift had ingediend tegen het besluit van het col lege van Burgemeester en Wethouders om binnen een maand een illegale vergunning te^verlenen^vooj het plaat- overkapping op zijn tuindersbedrijf aan de Bloemendaalseweg weer af te bre ken. Hij gaf toe deze overkapping zonder de firma- of branchenaam vereiste bouwvergunning te hebben ge- maakt, maar meende dat het bouwsel van vlechtwerk-matten dat er echter volgens het huidige en in de maak Dat bleek vorige week woensdagavond uit de vergadering van het recreatie- zijn bij de jongelui en na een paar jaar schap in het gemeentehuis van Wad- dinxveen, waar voorafgaande hieraan den. Temeer daar het assortiment werd Boskopers en Waddinxveners de gele genheid werd geboden hun zegje te doen over de inrichtingsplannen. Op tafel lagen drie, door de Grontmij NV Met de keuze voor plan 2 volgde het re creatieschap, dat wordt voorgezeten door burgemeester J. H. Reinders, de voorkeur van het dagelijks bestuur. Uit toelichtingen op het plan werd duide- ••1 j r. voor te massale recreatiemogelijkhe- airconditioning, waardoor het ook bij den jn het Gouwebos, zoals georgani- warme dagen uiterst prettig winkelen -* 1 blijft, vier kleedkamers en een com plete ’blauwe’ wand met jeansbroeken. sen van een Bols-lichtbak bovenop de luifel van slijter en wijnhandelaar A. van Eeuwen aan de Brederolaan. Zo’n lichtreclame moet van neon zijn en een i weergeven. Flauwe kul, zag je het tweetal denken. Met die Bols-lichtbak van achthonderd gulden gaat het pand er juist op voor uit, terwijl voor de passerende mensen zijnde bestemmingsplan niet mag staan <je merknaam "Bols” veel meer zou - juist het voordeel heeft dat een hele- zeggen dan de naam ”Van Eeuwen”, boel ongeregeld spul op ’n tuindersbe- 00|. a| js (jje njet jn kostbaarder neon drijf aan het oog kan worden onttrok- uitgevoerd. Commissielid H. P. Barth (D’66) con- het postagentschap aan de Brederolaan stateerde dat er in Waddinxveen meer op die avond zijn geopend van 19.00 tot lichtreclames te vinden zijn, die niet in 20.30 uur. WADDINXVEEN Met een gran- mensen heeft de verkoopruimte in zes dioze drive-in-show en diverse aanbie- weken tijd weten te verdubbelen van 35 dingen is vorige week de vergrote en naar 80 vierkante meter. Ging de geheel vernieuwde Torbas-Shop van Torbas-Shop al open op donderdag, de Verbakel BV aan de Zuidkade her- feestelijke drive-in-discotheek draaide opend. De vlotte modezaak voor jonge zaterdagmiddag tussen half drie en half drijf had in dit verband al gewezen op /I Z, x 'O n oil lijk dat de overkapping er al vele jaren staat, zij het dat deze pas kortgeleden een gemeentelijke controle werd WEEKB LAD VOOR WADDINXVEEN WOENSDAG 23 MEI 1979 van

Weekblad voor Waddinxveen | 1979 | | pagina 5